10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
3.10
2.10
2.10
26.9
29.9
3.10
3.10
3.10
Tävlande: 91 (32+59)   Starter: 95 (32+63)

Män
M 200 m     
Final B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
23.07
Upsala IF
23.07
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Vidar StenqvistTäby IS
36.70
PB
  
5Pontus Hagman
Pontus Hagman 01, Linköpings GIF
39.11
Linköpings GIF
39.11
PB
  
Final B
3Hampus Helamb
Hampus Helamb 01, IFK Göteborg
40.73
IFK Göteborg
40.73
PB
  
4Timmy Karlsson
39.46
Huddinge AIS
39.46
PB
  
M 600 m     


Final A

Final

Jakob Nissen Nielsen
Jakob Nissen Nielsen 03, DEN
1:45.37
03DEN
1:45.37
PB
  
P19 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Giovanni InostrozaTurebergs FK
22.28
PB
  
6Erik Nyberg
23.29
Hammarby IF
23.29
SB
  
P19 1500 m     


Final A

Final

3Adam Kagebeck
Adam Kagebeck 97, Linköpings GIF
4:10.21
Linköpings GIF
4:10.21
PB
  
4Pontus Aldenstam
4:11.03
Väsby IK
4:11.03
PB
  
5Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
4:16.24
Mölndals AIK
4:16.24
PB
  
P19 Stav     


Final A

Final

2Anton Sjöström
4.15
IFK Umeå
4.15
PB
  
3Frank Ude
3.87
Falu IK
3.87
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
2William Frobe
14.76
Täby IS
14.76
PB
  
Heat 2
Vind: -0.7
Vind: -0.7
6Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, Habo FIF -04
16.31
Habo FIF -04
16.31
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

6Axel AbrahamssonBromma IF
1.72
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Sebastien HargeströmHammarby IF
4.40
SB
  
P16 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Nico Agard
Nico Agard 99, FIN
24.19
99FIN
24.19
  
P16 1500 m     


Final A

Final

4Olof Silvander
4:24.11
IFK Lidingö
4:24.11
PB
  
5Tobias Tranderyd
Tobias Tranderyd 99, KFUM Örebro
4:28.55
KFUM Örebro
4:28.55
PB
  
6Simon Wiklund
4:28.83
IK Wilske
4:28.83
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
3Staffan Risberg
15.99
Turebergs FK
15.99
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

6Nils Persson
38.31
Sundsvalls FI
38.31
PB
  
P15 1500 m     


Final A

Final

2Faustin Mugabo
4:31.08
Väsby IK
4:31.08
PB
  
4Nils Jonsson
4:36.89
Danderyds SK
4:36.89
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, IK Norrköping FI
1.89
IK Norrköping FI
1.89
PB
  
P14 1500 m     


Final A

Final

1Alexander Bucht
4:23.67
Sävedalens AIK
4:23.67
PB
  
2Emil Millán Magnell
4:26.07
Eskilstuna FI
4:26.07
PB
  
4Gustav Gahne
4:33.60
Täby IS
4:33.60
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     
Heat 1
Vind: -2.0
Vind: -2.0
3Victor Gustafsson
Victor Gustafsson 01, Linköpings GIF
12.34
Linköpings GIF
12.34
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Igor Andrejev
Igor Andrejev 01, EST
11.86
01EST
11.86
PB
  
P12 Höjd     


Final A

Final

1Elliot Duvert
1.62
Turebergs FK
1.62
PB
  
Kvinnor
K 60 m     

Vind: +3.9

Final A

Final

Vind: +3.9
Majken Lützen
Majken Lützen 03, DEN
8.78w
03DEN
8.78w
  
Majken Lützen
Majken Lützen 03, DEN
8.83
03DEN
8.83
PB
  
K 200 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Johanna GustafssonMotala AIF
25.88
SB
  
2Vanja Blomberg
25.53
Klippans FK
25.53
PB
  
4Carolina SöderbomÄrla IF
25.98
PB
  
4Hedda Ringman
Hedda Ringman 98, IK Norrköping FI
26.28
IK Norrköping FI
26.28
SB
  
5Hanna Kapell
26.50
Hammarby IF
26.50
SB
  
Final B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Johanna Elfving
Johanna Elfving 96, KFUM Örebro
27.49
KFUM Örebro
27.49
=PB
  
K 300 m     


Final A

Final

5Hilma HofströmKA 2 IF
43.51
PB
  
Anna Mosby Nielsen
Anna Mosby Nielsen 01, DEN
49.67
01DEN
49.67
  
Final B
1Ylwa Haglund
43.36
Falu IK
43.36
PB
  
4Felicia KölvallFlens FS
43.84
PB
  
K 600 m     


Final A

Final

Majken Lützen
Majken Lützen 03, DEN
1:45.78
03DEN
1:45.78
  
K 1500 m     


Final A

Final

Anna Mosby Nielsen
Anna Mosby Nielsen 01, DEN
5:20.65
01DEN
5:20.65
  
K Längd     


Final A

Final

2Emelie Nyman Wänseth
5.87
Östersunds GIF
5.87
+0.4 PB
  
F19 1500 m     


Final A

Final

2Hanna Bergström
4:51.97
Huddinge AIS
4:51.97
PB
  
3Sofia Johansson
4:52.05
Tranås AIF
4:52.05
PB
  
3Klara Henriksson
4:52.52
Hässelby SK
4:52.52
PB
  
9Ewelina Fabiszewska
5:39.61
Huddinge AIS
5:39.61
PB
  
F19 Längd     


Final A

Final

2Alice Eriksson
5.13
IFK Lidingö
5.13
+0.9 SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Emelie RantzowIK Ymer
5.46
+0.6 SB
  
5Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Råby-Rekarne
5.15
Råby-Rekarne FIF
5.15
+0.5 PB
  
F16 1500 m     


Final A

Final

3Sara Gunnarsson
4:48.13
Mölndals AIK
4:48.13
PB
  
4Julia Samuelsson
4:48.90
Högby IF
4:48.90
PB
  
7Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
5:07.99
Trångsvikens IF
5:07.99
PB
  
8Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
5:08.05
Trångsvikens IF
5:08.05
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
2Elin Bärjegård
Elin Bärjegård 99, Leksands FIK
15.03w
Leksands FIK
15.03w
  
3Filippa RodriguesLaholm IF
15.31w
  
F16 Längd     


Final A

Final

1Klara EkelundKA 2 IF
5.53w
+2.5
  
2Alma KilpeläinenLjungby FIK
5.50
+0.1 PB
  
6Lotta Laurin
4.99
Hammarby IF
4.99
+1.5 PB
  
7Rosanna Cianelli
4.94
Hammarby IF
4.94
+1.4 SB
  
F16 Diskus     


Final A

Final

1Ida Olsson
39.16
IF Hagen
39.16
PB
  
2Ida StenbäckSK Bore
36.54
PB
  
6Julia Johansson-ElvinMotala AIF
31.51
PB
  
F15 1500 m     


Final A

Final

2Hanna Näslund
Hanna Näslund 00, Trångsviken
4:59.27
Trångsvikens IF
4:59.27
SB
  
3Chanell Kranning Hillgren
5:16.19
Dala-Järna IK
5:16.19
SB
  
4Emelie Eriksson
5:21.97
Säters IF
5:21.97
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
5Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
12.72
Söderhamns IF
12.72
=PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

5Maja Rudin
Maja Rudin 00, Huddinge
2.02
Huddinge AIS
2.02
SB
  
F15 Längd     
Kval 1
1Kajsa LindqvistVäsby IK
5.36
–0.4 PB
  
6Alva von Gerber
4.98
Huddinge AIS
4.98
+1.0 PB
  
Kval 2
3Therése Knutsson
5.20
Glanshammars IF
5.20
+1.8 PB
  
4Ebba Molinder
5.04 nwi
Mölndals AIK
5.04 nwi
  
5Ebba Gustavsson
4.94
IF Göta Karlstad
4.94
–0.2 PB
  
7Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
4.80
Söderhamns IF
4.80
–0.1 SB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Lovisa Stadelmann
Lovisa Stadelmann 00, IK Norrköping FI
29.51
IK Norrköping FI
29.51
PB
  
F14 300 m     


Final A

Final

1Hanna Wallmark
43.11
Bromma IF
43.11
PB
  
4Sarah Karlsson
44.25
Nyköpings BIS
44.25
PB
  
F14 1500 m     


Final A

Final

1Lovisa Bivstedt
4:49.10
Hässelby SK
4:49.10
SB
  
1Ella Georgsson
5:28.06
Högbo GIF
5:28.06
SB
  
3Almida Thörjesson
4:54.45
Kyrkhults SK
4:54.45
PB
  
4Smilla Szalkai
Smilla Szalkai 01, Spårvägen
5:00.33
Spårvägens FK
5:00.33
PB
  
5Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
5:03.68
Sävedalens AIK
5:03.68
SB
  
6Linn Tapani
5:10.62
Sågmyra SK
5:10.62
SB
  
7Kajsa Sten
Kajsa Sten 01, Oxelösund
5:18.81
SLK Oxelösund
5:18.81
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

3Alma ErikssonIK Ymer
3.14
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Klara Rådbo
33.01
Hammarby IF
33.01
PB
  
4Fanny Östman
32.10
Säters IF
32.10
PB
  
6Alicia AlmbergHabo FIF-04
29.65
PB
  
F13 2000 m     


Final A

Final

1Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
6:46.98
Turebergs FK
6:46.98
PB
  
5Lisa Fröberg
7:31.02
IFK Lidingö
7:31.02
PB
  
7Alma Holmberg
7:39.16
IFK Lidingö
7:39.16
PB