24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Tävlande: 214 (106+108)   Starter: 219 (107+112)
Män
M 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Emil Lyrberg
22.38
Ullevi FK
22.38
SB
  
2Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
22.89
Östersunds GIF
22.89
PB
  
3Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
22.52
Västerås FK
22.52
SB
  
3Michael SkaleniusIF Kville
23.16
PB
  
5Linus Ahnbo
23.74
Mölndals AIK
23.74
PB
  
6Andreas Almlöf
22.90
Spårvägens FK
22.90
PB
  
1Viktor Wall
24.23
Tyresö FK
24.23
PB
  
6Johan Alsing
Johan Alsing 99, Östersunds GIF
22.97
Östersunds GIF
22.97
PB
  
7Charles Mårelid
23.05
Örgryte IS
23.05
PB
  
8Filip La FleurYstads IF
22.32
SB
  
Markus Nikolai Berner
Markus Nikolai Berner 97, NOR
22.07
97NOR
22.07
PB
  
Final B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Markus Ögren
22.39
Hammarby IF
22.39
PB
  
1Raymond Solomon MpangaMalmö AI
22.76
PB
  
5Victor Koch
22.60
Örgryte IS
22.60
SB
  
6Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
23.82
SB
  
7Svante Wester
23.87
Örgryte IS
23.87
PB
  
9Sunday Ojuri
22.40
Hammarby IF
22.40
SB
  
Final C
Vind: -0.4
Vind: -0.4
2Andreas Führ
Andreas Führ 98, KFUM Örebro
22.79
KFUM Örebro
22.79
PB
  
4Johan Stenlund
Johan Stenlund 99, Östersunds GIF
23.48
Östersunds GIF
23.48
PB
  
4Gustav Zetterlund
24.11
KFUM Örebro
24.11
PB
  
5Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg
24.16
IFK Göteborg
24.16
PB
  
7Fabian Revilla
22.62
Rånäs 4H
22.62
SB
  
7Isac Andersson
23.67
Örgryte IS
23.67
PB
  
9Rickard KilbornHälle IF
24.09
PB
  
Heat ?
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Paul Förnestig
23.17
Hammarby IF
23.17
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

2Emil Persson
36.37
Sundsvalls FI
36.37
PB
  
3Lukas Sällström
38.28
IFK Umeå
38.28
PB
  
5Adam Thell
38.46
IFK Lund
38.46
PB
  
7Viktor Palmén
40.07
Karlskoga FI
40.07
PB
  
Final B
1Edward Appelberg
Edward Appelberg 01, Lidköpings IS
37.29
Lidköpings IS
37.29
PB
  
3Nicklas Sjöblom
39.82
Rånäs 4H
39.82
PB
  
4Albin Wägmark
Albin Wägmark 01, Spårvägen
38.10
Spårvägens FK
38.10
PB
  
4Dennis Holmstedt
39.89
IK Westmannia
39.89
PB
  
6Josef Wallenlind
38.62
Mölndals AIK
38.62
PB
  
7Pontus Hagman
Pontus Hagman 01, Linköpings GIF
38.84
Linköpings GIF
38.84
PB
  
Final C
1Caleb Conable
38.13
Malmö AI
38.13
PB
  
2Jesper Larsson
38.48
Ullevi FK
38.48
PB
  
2Joel Angerth
40.68
Visby IF Gute
40.68
PB
  
4Gabriel Larsson StewartBromma IF
39.19
PB
  
5Mattias Waernulf
41.17
Västerås FK
41.17
PB
  
6Daniel Simic RihtnesbergHammarby IF
39.40
PB
  
6Esrom Abreham
41.63
Hässelby SK
41.63
PB
  
7David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
39.45
Trollhättan FIK
39.45
PB
  
7Jesper NordströmIF Kville
41.89
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Daniel Skatt
1:57.29
Örgryte IS
1:57.29
PB
  
1Adam Abdirezak
2:00.83
Malmö AI
2:00.83
SB
  
2Fredrik Orrsveden
1:57.98
Hammarby IF
1:57.98
SB
  
3Daniel MalmqvistIF Udd
1:58.93
SB
  
4Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
1:58.95
Örgryte IS
1:58.95
SB
  
8Olof Silvander
2:02.70
IFK Lidingö
2:02.70
PB
  
Final B
1Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
1:56.69
Spårvägens FK
1:56.69
SB
  
5Oskar Rosenlund
1:58.69
Björnstorps IF
1:58.69
PB
  
6Kevin Duvert
1:59.29
Turebergs FK
1:59.29
PB
  
8Erik Djurberg
2:02.58
Hässelby SK
2:02.58
SB
  
Final C
2Axel Alness-Borg
1:59.20
IFK Lidingö
1:59.20
PB
  
7Edwin Andersson
2:01.87
Hässelby SK
2:01.87
SB
  
M 2000 m     


Final A

Final

1Kasper Friberg
Kasper Friberg 01, Björnstorp
6:17.11
Björnstorps IF
6:17.11
PB
  
2Omar Mohammed
5:42.22
IFK Växjö
5:42.22
PB
  
3Alexander Bucht
5:46.46
Sävedalens AIK
5:46.46
PB
  
Final B
1Anton Axelsson
6:18.09
Hässelby SK
6:18.09
PB
  
7Emil Renholm
Emil Renholm 01, Linköpings GIF
6:38.65
Linköpings GIF
6:38.65
PB
  
9Alexi Andreev
Alexi Andreev 01, Spårvägen
6:41.98
Spårvägens FK
6:41.98
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
9:24.90
KFUM Örebro
9:24.90
SB
  
M 110 m häck     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
4Oliwer Åstrand
15.12
Örgryte IS
15.12
PB
  
Heat 2
Vind: -2.4
Vind: -2.4
4Isak Andersson
15.72
Upsala IF
15.72
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Carl Ivarsson
4.20
Örgryte IS
4.20
SB
  
P19 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Mohammed Muhsin
22.56
Tjalve IF Norrköping
22.56
PB
  
1Nicklas Brink
22.89
Hässelby SK
22.89
PB
  
1Oscar Westerblom
23.41
Spårvägens FK
23.41
PB
  
3Alexander Strid
23.70
Hässelby SK
23.70
PB
  
4Fredrik Lorentzon
23.61
IFK Lidingö
23.61
SB
  
4Eric Mårtensson
23.71
IFK Trelleborg
23.71
SB
  
5Max Hejdenberg
23.14
Örgryte IS
23.14
SB
  
5Tobias Månsson
23.62
IFK Lidingö
23.62
SB
  
P19 800 m     


Final A

Final

7Marcus Häggh
2:05.32
Huddinge AIS
2:05.32
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Elias Martinsson
14.19
Brattås CK
14.19
PB
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

1Axel AbrahamssonBromma IF
12.14
–1.7 SB
  
5Timothy Olsson
14.28
Hammarby IF
14.28
–0.1 PB
  
7Samuel Wiik
13.98w
Örgryte IS
13.98w
+4.1
  
8Max Hejdenberg
13.83
Örgryte IS
13.83
–0.8 PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

7August Mollén
8:54.33
Tjalve IF Norrköping
8:54.33
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Heat 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
4Edvin Hagberg
15.77
Turebergs FK
15.77
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

2Hampus Carlens
1.95
IFK Lidingö
1.95
=PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Linus Bertilsson
13.85w
Örgryte IS
13.85w
+3.2
  
3Erik Andersson
13.12w
Sävedalens AIK
13.12w
+3.3
  
4Magnus Pedersen
Magnus Pedersen 99, IFK Göteborg
13.11
IFK Göteborg
13.11
+1.9 PB
  
5Otto Hammarström
12.75w
Örgryte IS
12.75w
+2.2
  
7Erik Ovesson
Erik Ovesson 99, Helsingborg
12.10
IFK Helsingborg
12.10
+1.6 PB
  
8Johan NordströmFalu IK
11.97
+1.4 PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Heat 2
Vind: -0.7
Vind: -0.7
5Hjalmar Klouman
16.85
Alingsås IF
16.85
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

1Viktor Thor
11.77
Strands IF
11.77
–0.4 SB
  
4Tobias Carlryd
13.24w
Örgryte IS
13.24w
+4.1
  
7Simon Thor
12.75
IFK Märsta
12.75
+2.0 PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
37.72
KFUM Örebro
37.72
PB
  
2Isak Hejdenberg
39.84
Örgryte IS
39.84
PB
  
3Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
39.61
Sundbybergs IK
39.61
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
2Johan Claeson
10.92
Tranås AIF
10.92
PB
  
6Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
11.49
PB
  
Heat 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
3Albin Hedén
11.64
KFUM Arvika
11.64
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Ludvig Gileborn
2.55
Hässelby SK
2.55
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Pontus Gustavsson
36.55
Västerås FK
36.55
PB
  
1Robin Isaksson
36.16
IFK Lidingö
36.16
PB
  
2Viggo CedertjärnLomma FIK
29.42
PB
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Sebastian IsaksonTäby IS
39.42
PB
  
3Johan Hannegård
41.97
IFK Lidingö
41.97
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: -2.3

Final A

Final

Vind: -2.3
1Edvin Månsson
11.69
IFK Växjö
11.69
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

3Lukas Edqvist
1.67
Örgryte IS
1.67
=PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
1Jonna Lindéen
26.05
Kalmar SK
26.05
PB
  
1Greta Deltin
27.25
Hammarby IF
27.25
SB
  
3Daniela Karlsson
Daniela Karlsson 96, Atleticum Växjö
26.39
Atleticum Växjö SK
26.39
SB
  
1Ida Sjöberg
27.49
Mölndals AIK
27.49
PB
  
3Thea Holmén
27.03
Villstad GIF
27.03
PB
  
4Madeleine Winberg
25.66
Mölndals AIK
25.66
PB
  
6Rebecka Svedberg
Rebecka Svedberg 98, Linköpings GIF
25.29
Linköpings GIF
25.29
PB
  
7Louise Duvling AnderssonUllevi FK
26.17
PB
  
Final B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Martina Winberg
25.78
Mölndals AIK
25.78
PB
  
1Ebba Wulcan
26.78
Säffle FIK
26.78
PB
  
2Hedda Ringman
25.41
Tjalve IF Norrköping
25.41
PB
  
2Linnea Wijk
25.82
IK Lerum FI
25.82
PB
  
2Hanna Karlsson
27.46
IF Göta Karlstad
27.46
PB
  
3Sofia HultgrenTäby IS
25.50
PB
  
3Ide Ileso
25.99
Ullevi FK
25.99
PB
  
4Lisa Björklund
Lisa Björklund 98, Göteborgs KIK
25.51
Göteborgs KIK
25.51
SB
  
7Felicia AscardIFK Lund
25.38
PB
  
8Marina Janhunen
26.49
Hammarby IF
26.49
PB
  
8Hanna ZachrissonUllevi FK
27.36
SB
  
Final C
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Karolina SvenssonMarieby GIF
25.85
PB
  
1Bianca SalmingTäby IS
26.12
PB
  
1Matilda Hallström
Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK
26.33
Göteborgs KIK
26.33
PB
  
1Bella Lindgren De FlonVisby IF Gute
27.18
PB
  
3Victoria Sandsjoe
26.20
IF Göta Karlstad
26.20
PB
  
3Beata Edelholm
27.32
Hammarby IF
27.32
PB
  
4Alva von Gerber
26.67
Huddinge AIS
26.67
PB
  
4Felicia Nordahl Vieira
27.62
Göteborgs KIK
27.62
PB
  
5Frida Wistfors
Frida Wistfors 99, Linköpings GIF
26.71
Linköpings GIF
26.71
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Ella Sjöblom
Ella Sjöblom 02, Spårvägen
40.56
Spårvägens FK
40.56
PB
  
3Lovisa Bivstedt
40.37
Hässelby SK
40.37
PB
  
3Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
41.37
PB
  
4Gaël De Coninck
40.54
Sävedalens AIK
40.54
PB
  
4Leticia BuchliTäby IS
41.82
PB
  
5Hilda Lindberg
40.64
Västerås FK
40.64
PB
  
5Klara Frih
41.87
Åsbro GoIF
41.87
PB
  
6Olivia Stridh
42.15
Ystads IF
42.15
PB
  
7Hanna Lindé
41.30
Hammarby IF
41.30
PB
  
7Maja Jönsson
42.46
Höörs IS
42.46
PB
  
8Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
41.49
PB
  
Final B
2Hanna Enlund
Hanna Enlund 01, Spårvägen
41.81
Spårvägens FK
41.81
PB
  
3Sira Gassama
42.01
Hammarby IF
42.01
PB
  
4Alexandra Gullberg
42.64
Sävedalens AIK
42.64
PB
  
5Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Sävedalen
42.76
Sävedalens AIK
42.76
PB
  
7Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
43.20
Sävedalens AIK
43.20
PB
  
Final C
2Alice Heldt CasselLudvika FFI
42.77
PB
  
3Malin PerssonIFK Lund
43.09
PB
  
4Felicia Norrby-RydinIK Ymer
44.18
PB
  
4Junianna Larsen BrolinTäby IS
44.23
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1My Sänneskog
My Sänneskog 96, Helsingborg
2:20.02
IFK Helsingborg
2:20.02
PB
  
4Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
2:18.83
Sävedalens AIK
2:18.83
SB
  
5Sandra Carlson
2:19.36
IFK Lund
2:19.36
PB
  
5Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
2:26.12
PB
  
Final C
7Jill Höstman
2:19.72
Ullevi FK
2:19.72
SB
  
K 2000 m     


Final A

Final

1Tilde Bångman
Tilde Bångman 01, Trångsviken
7:01.66
Trångsvikens IF
7:01.66
SB
  
5Elsa Wallenius
6:32.02
Västerås FK
6:32.02
PB
  
9Almida Thörjesson
6:38.28
Kyrkhults SK
6:38.28
SB
  
Final B
1Kajsa Sten
Kajsa Sten 01, Hässelby
7:16.11
Hässelby SK
7:16.11
SB
  
1Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
7:25.90
Sävedalens AIK
7:25.90
SB
  
1Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Sävedalen
7:26.07
Sävedalens AIK
7:26.07
SB
  
3Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
6:53.96
Linköpings GIF
6:53.96
PB
  
8Carolina Larson
7:11.86
Danderyds SK
7:11.86
SB
  
Final C
1Lina Karlsson
Lina Karlsson 02, Lidköpings IS
7:42.59
Lidköpings IS
7:42.59
PB
  
1Emma Jensen
7:50.81
Klippans FK
7:50.81
SB
  
2Nadja Rugland
7:17.97
Kalmar SK
7:17.97
PB
  
7Liva Gustavsson
7:30.98
Spårvägens FK
7:30.98
SB
  
9Melina Gustafson
7:42.50
Spårvägens FK
7:42.50
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
8Amanda ÖbergIK Ymer
15.09
SB
  
Synnøve Bjørgo Adam
Synnøve Bjørgo Adam 97, NOR
14.34
97NOR
14.34
SB
  
Heat 1
Vind: -1.1
Vind: -1.1
5Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, Tjalve IF
15.51
Tjalve IF Norrköping
15.51
SB
  
Heat 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
7Hedda Hanner
17.47
IFK Lidingö
17.47
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Moa Ljungqvist
2.60
SB
  
8Frida Jonsson
Frida Jonsson 98, Östersunds GIF
3.43
Östersunds GIF
3.43
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Elvira Richardsson
11.49
IFK Kristinehamn
11.49
+0.8 SB
  
1Matilde AnderssonUpsala IF
10.94
+0.8 SB
  
8Adiam Thedros RasmussenÖrgryte IS
11.92
+0.5 SB
  
F19 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
2Dagny Olofsson-HoffmannIK Lerum FI
27.59
PB
  
3Isa TeglundIF Udd
27.04
PB
  
4Kristin Olofsson-HoffmannIK Lerum FI
27.05
SB
  
F19 100 m häck     
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
3Johanna DyremarkIFK Tumba
15.21
SB
  
F17 200 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Vilma Hultström
27.30
Hammarby IF
27.30
PB
  
2Ester Björck
26.91
Motala AIF
26.91
PB
  
2Ebba Kuylenstierna
27.05
Spårvägens FK
27.05
PB
  
3Hanna Bellenby
27.21
IFK Växjö
27.21
PB
  
4Della Månsson
27.21
Örgryte IS
27.21
PB
  
5Judith Sjöman
27.27
Örgryte IS
27.27
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Heat 3
Vind: -0.9
Vind: -0.9
4Moa Sjödell
Moa Sjödell 99, Hakarpspojkarna
16.83
IK Hakarpspojkarna
16.83
SB
  
5Hanna ZachrissonUllevi FK
17.32
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Hanna Olsson
1.51
Säffle FIK
1.51
SB
  
F16 200 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Astrid Atle
26.96
Hammarby IF
26.96
PB
  
3Emma Andreasson
Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK
27.28
Göteborgs KIK
27.28
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
6Therese NätstrandÖrgryte IS
15.16
PB
  
7Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
15.23
Göteborgs KIK
15.23
PB
  
8Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 00, KFUM Örebro
15.25
KFUM Örebro
15.25
PB
  
Heat 1
Vind: -0.9
Vind: -0.9
4Sally Börjesson FrantzénÖresund FK
16.11
PB
  
7Tilda Tryggveson
18.15
F Bålsta IK
18.15
PB
  
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
8Elin Eriksson
18.16
IF Kville
18.16
PB
  
Heat 3
Vind: -2.1
Vind: -2.1
5Elin Thorsson
17.70
IF Kville
17.70
PB
  
F16 Tresteg     


Final A

Final

1Embla Ingelman-Sundberg
10.19w
Göteborgs KIK
10.19w
+6.0
  
2Emelie SvenssonIFK Tumba
11.76w
+2.6
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
42.51
Linköpings GIF
42.51
PB
  
1Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, KFUM Örebro
43.13
KFUM Örebro
43.13
SB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

2Lovisa Lindholm
Lovisa Lindholm 01, Linköpings GIF
1.65
Linköpings GIF
1.65
PB
  
6Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
1.56
Båstads GoIF
1.56
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Claudia RozanskaMalmö AI
2.40
PB
  
6Ebba Hager
3.22
IK Lerum FI
3.22
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

5Enny Björk
39.24
IFK Växjö
39.24
PB
  
8Elina KilpeläinenLjungby FIK
33.59
PB
  
F14 300 m     
Heat ?
1Cornelia Fernsten
44.05
KFUM Örebro
44.05
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Sofia WingårdIK Orient
1.67
PB
  
5Matilda Honeth
1.52
IFK Växjö
1.52
PB
  
9Nikki Anderberg
1.52
Öresund FK
1.52
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Sophie Reid
12.59
IK Ymer
12.59
PB