27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 149 (76+73)   Starter: 155 (79+76)

Män
M 80 m     

Vind: -2.0

Final A

Final

Vind: -2.0
Christian Bundgaard
Christian Bundgaard 02, DEN
11.29
02DEN
11.29
PB
  
M 100 m     

Vind: -2.2

Final A

Final

Vind: -2.2
5Axel Dillner
11.64
Ullevi FK
11.64
PB
  
Heat 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Anton BengtssonUllevi FK
11.17
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Felix Francois
47.29
Örgryte IS
47.29
SB
  
1Martin Selin
50.34
Ullevi FK
50.34
SB
  
2Kasper KadestålMalmö AI
47.84
PB
  
3Dennis Forsman
47.97
Ullevi FK
47.97
SB
  
4Anton SigurdssonMalmö AI
48.11
PB
  
5Alexander LesserUllevi FK
48.38
PB
  
6Benjamin Mullen
48.87
Turebergs FK
48.87
SB
  
7Martin Astner
49.07
Ullevi FK
49.07
SB
  
8Andreas Movin
50.75
IFK Lidingö
50.75
  
Final B
2Rickard KilbornHälle IF
52.84
PB
  
M 600 m     


Final A

Final

Jelmer Scholten
Jelmer Scholten 04, DEN
1:38.59
04DEN
1:38.59
PB
  
Johannes Borup Olsen
Johannes Borup Olsen 05, DEN
2:03.01
05DEN
2:03.01
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Jake Wightman
Jake Wightman 94, GBR
1:45.82
94GBR
1:45.82
PB
  
2Joshua Ralph
Joshua Ralph 91, AUS
1:46.30
91AUS
1:46.30
SB
  
3Rynardt van Rensburg
Rynardt van Rensburg 92, RSA
1:46.92
92RSA
1:46.92
  
3Christoffer Frost Johansen
Christoffer Frost Johansen 97, DEN
1:51.72
97DEN
1:51.72
PB
  
3Mathias Söder
1:56.94
Ullevi FK
1:56.94
SB
  
4Spencer Thomas
Spencer Thomas 97, GBR
1:48.18
97GBR
1:48.18
  
4Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:52.18
Spårvägens FK
1:52.18
  
5Brad Mathas
Brad Mathas 93, NZL
1:48.63
93NZL
1:48.63
  
5Gustav Bivstedt
1:52.27
Hässelby SK
1:52.27
  
6Andreas Roth
Andreas Roth 93, NOR
1:48.67
93NOR
1:48.67
SB
  
7Andreas Almgren
1:50.01
Turebergs FK
1:50.01
SB
  
8Mattias Ohlsson
1:50.29
Heleneholms IF
1:50.29
PB
  
11Dennis Forsgren
2:02.30
Malmö AI
2:02.30
SB
  
Anton Asplund
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Final B
1Joakim Andersson
1:50.32
IFK Trelleborg
1:50.32
SB
  
2Ali Laaroubi
1:51.17
Malmö AI
1:51.17
PB
  
6Johan Henningsson
1:53.03
Malmö AI
1:53.03
SB
  
7Joel Norling
1:53.77
Turebergs FK
1:53.77
PB
  
8Josef Wallenlind
1:55.22
Mölndals AIK
1:55.22
PB
  
Final C
1Daniel Eriksson
2:01.07
Mölndals AIK
2:01.07
SB
  
4Emil Tostrup
1:57.88
Malmö AI
1:57.88
SB
  
6Alexander Waerme
1:59.07
Ullevi FK
1:59.07
PB
  
8David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
2:00.22
Trollhättan FIK
2:00.22
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Stewart McSweyn
Stewart McSweyn 95, AUS
8:34.25
95AUS
8:34.25
PB
  
1Jens Petrusson
9:27.29
Ullevi FK
9:27.29
PB
  
1Jakob Ranglin GrisslerÖrgryte IS
9:34.28
PB
  
2Emil Blomberg
8:38.26
Hässelby SK
8:38.26
  
3Doug Musson
Doug Musson 94, GBR
8:41.17
94GBR
8:41.17
PB
  
4Noam Neeman
Noam Neeman 87, ISR
8:51.15
87ISR
8:51.15
  
5Daniel Lundgren
8:52.15
Turebergs FK
8:52.15
SB
  
6Fouad Idbafdil
Fouad Idbafdil 88, MAR
8:54.05
88MAR
8:54.05
PB
  
7Thomas Jefferson Byrkjeland
Thomas Jefferson Byrkjeland 98, NOR
8:58.44
98NOR
8:58.44
  
8Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
8:58.70
SB
  
9Vidar Johansson
9:06.29
Sävedalens AIK
9:06.29
SB
  
10Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
9:08.62
Sävedalens AIK
9:08.62
PB
  
11Miguel Palm
9:09.69
Mölndals AIK
9:09.69
PB
  
12Awet Mengsteab
9:14.38
Örgryte IS
9:14.38
SB
  
Joonas Harjamäki
Joonas Harjamäki 86, FIN
DNF
86FIN
DNF
  
M Stav     


Final A

Final

1Carl Sténson
5.17
Hellas FK
5.17
  
2Oscar Janson
5.00
Ullevi FK
5.00
  
3Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen 99, NOR
5.00
99NOR
5.00
  
4Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.90
KFUM Örebro
4.90
SB
  
5Micael Fagö
4.60
Kalmar SK
4.60
SB
  
6Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.40
KFUM Örebro
4.40
SB
  
M Längd     


Final A

Final

Christian Bundgaard
Christian Bundgaard 02, DEN
4.44
02DEN
4.44
+0.3 PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

2Simon Karlén
15.58w
IF Göta Karlstad
15.58w
+2.3
  
4Christofer Pool Wiklund
14.66
Falköpings FIK
14.66
+2.0 SB
  
Simon Karlén
15.43
IF Göta Karlstad
15.43
+1.0 SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Simon Pettersson
62.38
Upsala IF
62.38
  
2Zane Duquemin
Zane Duquemin 91, GBR
62.30
91GBR
62.30
  
3Viktor GardenkransMalmö AI
55.49
  
4Jakob GardenkransMalmö AI
54.53
  
5Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
53.24
KFUM Örebro
53.24
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
3Robin GustafssonHälle IF
15.27
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

3Markus Engsner
2:05.85
Sävedalens AIK
2:05.85
PB
  
5Goytom Mengstu
2:13.48
Sävedalens AIK
2:13.48
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

5Olof Ryberg
1.70
Örgryte IS
1.70
=PB
  
P15 80 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
3Stefan Savic
9.65
Örgryte IS
9.65
PB
  
5Amrullah StanikzaiIF Kville
10.00
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

2Amrullah StanikzaiIF Kville
2:05.58
PB
  
4Hlynur Sigurbergsson
2:11.73
Mölndals AIK
2:11.73
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

4Edvin Wahlström
2.80
Mölndals AIK
2.80
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Fabian Steene
32.16
IF Kville
32.16
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Calle Frank
1.68
IF Kville
1.68
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.9

Final A

Final

Vind: -1.9
2Emilia HammarströmMölndals AIK
12.59
PB
  
Sigrid Scholten
Sigrid Scholten 01, DEN
14.55
01DEN
14.55
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
54.93
Hässelby SK
54.93
  
2Ebba SvantessonUllevi FK
55.76
SB
  
3Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
56.32
Göteborgs KIK
56.32
PB
  
4Sandra Knezevic
56.38
Hammarby IF
56.38
SB
  
5Alice SvantessonUllevi FK
56.41
SB
  
6Lovisa SkoglundHöörs IS
57.41
PB
  
7Åsa SöderlundUllevi FK
58.42
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

2Ellinor Aurell
2:15.25
Ängelholms IF
2:15.25
PB
  
5Linnea Smalström
2:33.59
Sävedalens AIK
2:33.59
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Katie Snowden
Katie Snowden 94, GBR
4:10.97
94GBR
4:10.97
PB
  
1Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:28.99
Mölndals AIK
4:28.99
PB
  
2Linn Nilsson
4:12.13
Hälle IF
4:12.13
SB
  
2Beatrice Brink
4:30.20
IF Kville
4:30.20
PB
  
3Brittany McGowan
Brittany McGowan 91, AUS
4:12.14
91AUS
4:12.14
PB
  
3Julie Mathisen
Julie Mathisen 93, NOR
4:33.68
93NOR
4:33.68
SB
  
4Isabella Andersson
4:12.51
Turebergs FK
4:12.51
PB
  
22 SWE AT
4Olivia Weslien
4:35.03
IF Göta Karlstad
4:35.03
PB
  
5Sofia Öberg
4:14.39
IFK Lidingö
4:14.39
PB
  
29 SWE AT
5Sara Dädeby
4:45.08
Hovslätts IK
4:45.08
PB
  
6Linn Söderholm
4:15.33
Sävedalens AIK
4:15.33
PB
  
6Helena SILTBERG
4:45.46
Upsala IF
4:45.46
SB
  
7Jemma Reekie
Jemma Reekie 98, GBR
4:15.90
98GBR
4:15.90
PB
  
8Maria Larsson
4:29.32
Örgryte IS
4:29.32
SB
  
9Lovisa Bivstedt
4:33.33
Hässelby SK
4:33.33
  
10Elina Johansson
4:33.94
Spårvägens FK
4:33.94
SB
  
K 100 m häck     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Mari Klaup
14.08
Ullevi FK
14.08
  
2Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
14.30
94DEN
14.30
  
3Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
14.43
91DEN
14.43
  
K Höjd     


Final A

Final

Sophie Ingenuus
Sophie Ingenuus 02, DEN
1.35
02DEN
1.35
=SB
  
K Längd     


Final A

Final

1Nadia Akpana Assa
Nadia Akpana Assa 95, NOR
6.48
95NOR
6.48
+0.4 SB
  
1Johanna AnderssonIK Lerum FI
5.25
+1.9 SB
  
2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
6.08
Göteborgs KIK
6.08
+1.4 SB
  
2Moa Karlin JosefssonUllevi FK
5.02w
+3.0
  
3Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
5.70
F Stenungsunds FI
5.70
+2.0 SB
  
3Della Månsson
4.82w
Örgryte IS
4.82w
+2.5
  
4Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
5.56w
KFUM Örebro
5.56w
+3.4
  
5Elina Gunnarsson
5.26w
Hovslätts IK
5.26w
+3.0
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Janne Nielsen
Janne Nielsen 93, DEN
13.34
93DEN
13.34
+0.3 PB
  
2Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
13.10
+1.9 SB
  
3Izehi Ileso
12.68
Mölndals AIK
12.68
+1.7 SB
  
4Sofie Olsholt
Sofie Olsholt 96, NOR
12.52
96NOR
12.52
+0.8 PB
  
5Fatima Koné
12.36
Ullevi FK
12.36
+1.3 SB
  
6Nellie MårtenssonMalmö AI
12.14
+1.4 SB
  
K Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

Anne V. Jensen
Anne V. Jensen 05, DEN
7.27
05DEN
7.27
PB
  
Frederikke Stellan Jensen
Frederikke Stellan Jensen 05, DEN
6.91
05DEN
6.91
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

Signe Lisborg
Signe Lisborg 01, DEN
27.34
01DEN
27.34
PB
  
Sigrid Scholten
Sigrid Scholten 01, DEN
24.33
01DEN
24.33
  
F17 100 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
4Ide Ileso
12.93
Ullevi FK
12.93
SB
  
Heat 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
4Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
13.28
Göteborgs KIK
13.28
PB
  
Heat 2
Vind: -0.8
Vind: -0.8
3Anja Olsson
13.00
Malmö AI
13.00
PB
  
5Emma Andreasson
Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK
13.49
Göteborgs KIK
13.49
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
2Alfrida Kilvik
16.21
IF Kville
16.21
PB
  
3Sanna Sandström
Sanna Sandström 00, Göteborgs KIK
17.16
Göteborgs KIK
17.16
PB
  
F15 80 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
3Hedda Tellow
10.61
Örgryte IS
10.61
PB
  
5Cornelia FlisbergAle FK
10.73
PB
  
6Lovisa Nilsson-EdinMölndals AIK
10.79
SB
  
Heat 2
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Ida Persson
10.56
IK Ymer
10.56
PB
  
2Ebba Åhman
10.84
IK Ymer
10.84
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

3Ebba Gustafsson
2:32.73
Mölndals AIK
2:32.73
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
3Josefin Stridh
12.65
Mölndals AIK
12.65
PB
  
6Ebba Follin
13.23
Mölndals AIK
13.23
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

2Lovisa Nilsson-EdinMölndals AIK
5.18
+0.2 SB
  
5Alva Larsson
5.01
Mölndals AIK
5.01
+1.4 SB
  
6Cornelia FlisbergAle FK
4.82
+1.7 SB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Helena Sund
35.03
Mölndals AIK
35.03
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

1Filippa Zäll
Filippa Zäll 03, Ängelholm
2:21.27
Ängelholms IF
2:21.27
PB
  
2Olivia Brunbäck
2:21.33
Sävedalens AIK
2:21.33
PB
  
3Eleonora Alinder
2:22.03
Mölndals AIK
2:22.03
PB
  
5Anna Svarfvar
2:28.53
Mölndals AIK
2:28.53
PB
  
6Amanda Olsson
2:28.77
Säffle FIK
2:28.77
PB
  
8Klara Kindblom
Klara Kindblom 03, IFK Göteborg
2:31.72
IFK Göteborg
2:31.72
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
2Felicia Nordahl Vieira
13.05
Göteborgs KIK
13.05
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Matilda BergandBohus IF
1.53
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Sofie HammarströmÖrgryte IS
4.91w
+2.1