0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 200m Wind: -4.3 Final A Final | Wind: -4.3 | ||||||||
1 | Nicklas Holm Nicklas Holm 97, Spårvägen 23.36 | 97 | Spårvägens FK | 23.36 | =SB | ||||
2 | Nil de Oliveira Nil de Oliveira 86, Spårvägen 22.35 | 86 | Spårvägens FK | 22.35 | =SB | ||||
3 | Michael Giraldi Michael Giraldi 99, Västerås FK 23.88 | 99 | Västerås FK | 23.88 | =PB | ||||
Race B Wind: -0.9 | Wind: -0.9 | ||||||||
3 | Elias Lindahl Elias Lindahl 01, Täby 24.28 | 01 | Täby IS | 24.28 | =PB | ||||
Men 300m Final A Final | |||||||||
1 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 40.47 | 02 | Täby IS | 40.47 | =PB | ||||
3 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 41.21 | 02 | Täby IS | 41.21 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
2 | Emil Ryrland Emil Ryrland 02, Östersunds GIF 39.90 | 02 | Östersunds GIF | 39.90 | =PB | ||||
2 | Gustaf Möller Gustaf Möller 01, Upsala IF 40.74 | 01 | Upsala IF | 40.74 | =PB | ||||
Men 400m Final A Final | |||||||||
2 | Anton Ledell Anton Ledell 99, Huddinge 53.19 | 99 | Huddinge AIS | 53.19 | =PB | ||||
3 | Henry Jacobson Henry Jacobson 99, Tyresö 54.80 | 99 | Tyresö FK | 54.80 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
4 | Andreas Cigéhn Andreas Cigéhn 00, Täby 55.37 | 00 | Täby IS | 55.37 | =PB | ||||
Men 1500m Final A Final | |||||||||
1 | Martin Hammar Martin Hammar 95, Tureberg 4:07.25 | 95 | Turebergs FK | 4:07.25 | =SB | ||||
7 | Ali Al-Janabi Ali Al-Janabi 94, Ullevi 3:58.47 | 94 | Ullevi FK | 3:58.47 | =PB | ||||
8 | Erik Widing Erik Widing 87, Tureberg 3:58.93 | 87 | Turebergs FK | 3:58.93 | =SB | ||||
Race B | |||||||||
1 | Nils Spetz Nils Spetz 91, Spårvägen 4:17.58 | 91 | Spårvägens FK | 4:17.58 | =PB | ||||
1 | Mohammed Mohamoud Mohammed Mohamoud 97, Ullevi 4:19.86 | 97 | Ullevi FK | 4:19.86 | =SB | ||||
3 | Abubakar Abdullahi Abubakar Abdullahi 99, Malmö 4:03.29 | 99 | Malmö AI | 4:03.29 | =PB | ||||
4 | Akile Mehari Akile Mehari 91, Hammarby 4:06.25 | 91 | Hammarby IF | 4:06.25 | =PB | ||||
9 | Marcus Waerme Marcus Waerme 91, Ullevi 4:15.49 | 91 | Ullevi FK | 4:15.49 | =PB | ||||
Race C | |||||||||
1 | Abdirahman Ali Mohamoud 4:33.85 | 00 | Utby IK | 4:33.85 | =PB | ||||
3 | Stefan Stojanovic Stefan Stojanovic 98, Hässelby 4:13.50 | 98 | Hässelby SK | 4:13.50 | =PB | ||||
4 | Karrara Kameal Karrara Kameal 95, ERI 4:16.30 | 95 | ERI | 4:16.30 | =PB | ||||
5 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 4:20.62 | 98 | IFK Lidingö | 4:20.62 | =SB | ||||
6 | Olof Silvander Olof Silvander 99, Lidingö 4:27.65 | 99 | IFK Lidingö | 4:27.65 | =SB | ||||
IPC F20 Men Shot Put Final A Final | |||||||||
Jeffrey Ige Jeffrey Ige 83, Huddinge 15.59 | 83 | Huddinge AIS | 15.59 | =SB | |||||
U18 M Hammer Throw (5kg) Final A Final | |||||||||
3 | Jacob Krumlinde Jacob Krumlinde 99, Lidingö 53.68 | 99 | IFK Lidingö | 53.68 | =PB | ||||
U18 M Javelin Throw (700g) Final A Final | |||||||||
2 | Victor Wiberg Victor Wiberg 99, Stål 50.52 | 99 | IK Stål | 50.52 | =PB | ||||
3 | Albert Sjölund Albert Sjölund 00, Sundsvall 45.50 | 00 | Sundsvalls FI | 45.50 | =PB | ||||
U16 M 2000m Final A Final | |||||||||
1 | Filip Lindeberg Filip Lindeberg 01, Lidingö 6:33.00 | 01 | IFK Lidingö | 6:33.00 | =SB | ||||
2 | Jakob Tapani Jakob Tapani 01, Sågmyra 6:47.14 | 01 | Sågmyra SK | 6:47.14 | =PB | ||||
3 | Axel Glavare Karlsson Axel Glavare Karlsson 01, Täby 6:51.09 | 01 | Täby IS | 6:51.09 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 200m | |||||||||
Race B Wind: -1.8 | Wind: -1.8 | ||||||||
1 | Mathilda Jerpdal Mathilda Jerpdal 99, Vallentuna 27.46 | 99 | Vallentuna FK | 27.46 | =PB | ||||
2 | Jenny Wingqvist Jenny Wingqvist 97, Hässelby 27.46 | 97 | Hässelby SK | 27.46 | =SB | ||||
4 | Emma Larsson Emma Larsson 94, Västerås FK 27.03 | 94 | Västerås FK | 27.03 | =SB | ||||
Women 300m Final A Final | |||||||||
2 | Bilge Kaya Bilge Kaya 02, Hellas 42.28 | 02 | Hellas FK | 42.28 | =PB | ||||
Women 400m Final A Final | |||||||||
1 | Anna Silvander Anna Silvander 93, Lidingö 56.85 | 93 | IFK Lidingö | 56.85 | =SB | ||||
Women 1500m Final A Final | |||||||||
1 | Hedvig Leijonhielm Hedvig Leijonhielm 00, Spårvägen 5:18.31 | 00 | Spårvägens FK | 5:18.31 | =PB | ||||
1 | Ewelina Fabiszewska Ewelina Fabiszewska 98, Huddinge 5:20.10 | 98 | Huddinge AIS | 5:20.10 | =PB | ||||
3 | Patricia Striner Patricia Striner 97, Malmö 4:48.16 | 97 | Malmö AI | 4:48.16 | =SB | ||||
4 | Dace Landström Dace Landström 83, Vallentuna 4:51.29 | 83 | Vallentuna FK | 4:51.29 | =PB | ||||
U18 W 400m Final A Final | |||||||||
4 | Linn Arnlund Linn Arnlund 00, Vingarna 1:01.50 | 00 | IF Vingarna | 1:01.50 | =PB | ||||
U18 W 100m Hurdles (76.2cm) | |||||||||
Heat 2 Wind: -3.1 | Wind: -3.1 | ||||||||
5 | Filippa Straumsnes Lundberg Filippa Straumsnes Lundberg 00, Tyresö 16.80 | 00 | Tyresö FK | 16.80 | =PB | ||||
U18 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
2 | Cani Mahmoud Cani Mahmoud 99, Marieby 12.45 | 99 | Marieby GIF | 12.45 | =PB | ||||
U18 W Hammer Throw (3kg) Final A Final | |||||||||
4 | Ida Forss Ida Forss 99, Marieby GoIF 46.56 | 99 | Marieby GoIF | 46.56 | =PB | ||||
U16 W 300m Final A Final | |||||||||
2 | Caroline Larsson Caroline Larsson 01, Vallentuna 43.32 | 01 | Vallentuna FK | 43.32 | =PB | ||||
3 | Ida Winther Ida Winther 01, Tureberg 43.57 | 01 | Turebergs FK | 43.57 | =PB | ||||
U16 W 2000m Final A Final | |||||||||
1 | Julia Arnhult Julia Arnhult 01, Lidingö 6:50.82 | 01 | IFK Lidingö | 6:50.82 | =SB | ||||
2 | Linn Tapani Linn Tapani 01, Sågmyra 6:54.35 | 01 | Sågmyra SK | 6:54.35 | =PB | ||||
3 | Wilma Larsson Wilma Larsson 01, Eskilstuna FI 7:34.34 | 01 | Eskilstuna FI | 7:34.34 | =SB | ||||
U16 W 80 Meter Hurdles (76.2 cm - 8m) Wind: -1.9 Final A Final | Wind: -1.9 | ||||||||
3 | Amanda Finney Nilsson Amanda Finney Nilsson 01, Täby 13.30 | 01 | Täby IS | 13.30 | =SB | ||||
U16 W Hammer Throw (3kg) Final A Final | |||||||||
4 | Isabella Andersson Isabella Andersson 01, Vallentuna 40.20 | 01 | Vallentuna FK | 40.20 | =PB | ||||
U15 W 2000m Final A Final | |||||||||
1 | Alice Berg Alice Berg 02, Tureberg 6:51.33 | 02 | Turebergs FK | 6:51.33 | =SB | ||||
3 | Linnea Svensson Linnea Svensson 03, Tjalve IF Norrköping 7:21.46 | 03 | Tjalve IF Norrköping | 7:21.46 | =PB |