8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
Tävlande: 178 (98+80)   Starter: 182 (100+82)


select distinct results13.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results13.Ind AS Indiiy, results13.ID AS ID, results13.ID AS IDI, Events.TF AS type, results13.eventname AS en2, results13.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results13.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results13.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results13.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results13.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results13.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results13.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results13.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results13.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results13.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results13.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results13.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results13.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results13.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results13.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results13.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results13 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results13.ID AND CASE WHEN results13.Sex=1 and (results13.secondarypos not rlike ('K|F') or results13.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results13.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results13.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results13.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results13.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results13.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results13.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results13.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results13.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results13.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results13.iid LEFT JOIN world.countries ON results13.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results13.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results13.IID=combinedmen.parentid AND results13.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results13.IID=combinedwomen.parentid AND results13.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results13.iid=womenpbestsweden.iid AND (results13.Sex=2 OR results13.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results13.iid=womensbestsweden.iid AND (results13.Sex=2 OR results13.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results13.CID= 12961283 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results13.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results13.AGO=12 THEN 999999 ELSE results13.AGO END, results13.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
2Jacob Ewertzh
10.89
Hammarby IF
10.89
PB
  
2Christoffer KarlsénIK Hinden
11.57
PB
  
3Merveil Eyakola
11.86
Falkenbergs IK
11.86
PB
  
4Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
10.93
IK Hakarpspojkarna
10.93
PB
  
4Kasper Kadestål
11.99
Öresund FK
11.99
PB
  
5Robin Nordkvist
10.83
Huddinge AIS
10.83
PB
  
5John LiljegrenIF Hagen
12.05
PB
  
Final B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2Carl Dath
11.26
Täby IS
11.26
PB
  
Heat 2
Vind: -1.2
Vind: -1.2
3Viktor Jönsson
Viktor Jönsson 92, Råby-Rekarne
11.31
Råby-Rekarne FIF
11.31
SB
  
6Björn BoströmIFK Lund
11.73
SB
  
Heat 4
Vind: -1.8
Vind: -1.8
3Niklas JohanssonUllevi FK
11.25
SB
  
7Marcus Backman
11.57
Eskilstuna FI
11.57
SB
  
Heat 5
Vind: -1.2
Vind: -1.2
5Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
11.26
Västerås FK
11.26
PB
  
Heat 6
Vind: +0.2
Vind: +0.2
6Simon Assarsson
11.54
IFK Växjö
11.54
SB
  
Heat 7
Vind: -1.0
Vind: -1.0
8Jonas SvenssonIFK Lund
11.77
PB
  
Heat 9
Vind: +0.2
Vind: +0.2
9Sebastian Johansson
11.71
KFUM Örebro
11.71
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Sakaria Hussien
49.30
Falkenbergs IK
49.30
PB
  
1Elias Blomstrand
51.27
IFK Växjö
51.27
PB
  
1Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren 92, Stenungsunds FI
51.54
F Stenungsunds FI
51.54
PB
  
2Erik Lindahl
49.46
Ullevi FK
49.46
PB
  
2Sebastian Johansson
52.98
KFUM Örebro
52.98
SB
  
3Fredrik ÅströmTäby IS
50.13
PB
  
3Tobias Nilsson
52.23
Alvesta FI
52.23
SB
  
4Arvid Berglund
52.73
Tranås AIF
52.73
SB
  
5Daniel Gleimar
51.73
Turebergs FK
51.73
SB
  
6Michael SkaleniusIF Kville
51.90
SB
  
7Håkan CarlbergMalmö AI
52.97
PB
  
1Carl Sjöstedt
49.39
IF Göta Karlstad
49.39
SB
  
4Jonathan Carbe
48.79
Örgryte IS
48.79
SB
  
4Erik Hermelin
50.57
IFK Lidingö
50.57
PB
  
5Erik MartinssonGefle IF
49.08
  
7Malcolm Frithiof-SterkyIFK Lidingö
51.87
PB
  
Final B
1Elias Amado
48.53
Falu IK
48.53
PB
  
4Hampus Forsberg
49.17
Öresund FK
49.17
SB
  
5Patrik Sjöö
49.33
Hässelby SK
49.33
  
8Johan Andersson
54.48
Öresund FK
54.48
SB
  
Final C
1Adam DanielssonUllevi FK
48.91
PB
  
1Oskar Greilert
51.71
Hanvikens SK
51.71
PB
  
3Gustav Olsson
Gustav Olsson 97, Sävedalen
53.08
Sävedalens AIK
53.08
PB
  
4Niklas Larsson
50.38
Hässelby SK
50.38
SB
  
5Ahmed Tahir
50.80
Malmö AI
50.80
=PB
  
M 800 m     


Final A

Final

5Yahye Abdirahman
2:12.65
IFK Växjö
2:12.65
PB
  
Final B
1Julius Larsen BrolinTäby IS
2:10.32
PB
  
7Frithiof Ekström
Frithiof Ekström 98, Mälarhöjden
2:14.96
Mälarhöjdens IK
2:14.96
PB
  
7August Mollén
August Mollén 99, IK Norrköping FI
2:18.79
IK Norrköping FI
2:18.79
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

5Muntadhar Saleh
4:14.85
Malmö AI
4:14.85
PB
  
7Hjalmar Hallberg
4:16.14
Vittsjö GIK
4:16.14
PB
  
1Martin Hammar
4:11.11
Rånäs 4H
4:11.11
SB
  
1Mahad Abdullahi
4:15.33
Fredrikshofs FIF
4:15.33
PB
  
1Filip Artursson
4:15.88
Hässelby SK
4:15.88
SB
  
1Hussein Nur
4:24.15
Malmö AI
4:24.15
SB
  
3Abdiqani Khadar
Abdiqani Khadar 97, KFUM Örebro
4:02.13
KFUM Örebro
4:02.13
PB
  
5Gabriel Steffensen
4:05.23
Sävedalens AIK
4:05.23
PB
  
9Marcus Gustafsson
4:02.27
Spårvägens FK
4:02.27
SB
  
Final B
1Mattias Ohlsson
4:07.42
Öresund FK
4:07.42
SB
  
1Johan Samuelsson
Johan Samuelsson 89, Gråmanstorp
4:17.57
Gråmanstorp Runners
4:17.57
SB
  
2Awet Mengsteab
4:12.87
Örgryte IS
4:12.87
PB
  
4Daniel Eriksson
4:17.17
Mölndals AIK
4:17.17
PB
  
7Elias Tholén
4:19.99
Ununge IF
4:19.99
PB
  
8David Nilsson
4:19.53
Mölndals AIK
4:19.53
PB
  
Final C
1Abdinasir Mohamed
4:14.80
Malmö AI
4:14.80
SB
  
2Tim Yngesjö
4:24.06
Nyköpings BIS
4:24.06
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Robin Weetom
6.63
Ullevi FK
6.63
+1.2 PB
  
2Jakob WendeforsUllevi FK
6.10
–0.5 SB
  
9Dastid SelmaniIFK Lund
6.89
+1.5 PB
  
P19 100 m     
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
6Erik Grundberg
11.88
Hammarby IF
11.88
PB
  
Heat 2
Vind: -0.7
Vind: -0.7
6Adam Lindhe
11.78
IFK Lidingö
11.78
PB
  
Heat 4
Vind: -0.8
Vind: -0.8
5Erik Gedda
Erik Gedda 95, Mölndal
11.87
Mölndals AIK
11.87
SB
  
6Sebastian WesslénHammarby IF
11.93
SB
  
Heat 8
Vind: -0.9
Vind: -0.9
5Mattias HåkanssonIK Orient
11.65
SB
  
6Timothy Edwards
11.86
Upsala IF
11.86
SB
  
P19 400 m     


Final A

Final

2Fredrik Orrsveden
52.49
Sundbybergs IK
52.49
PB
  
3Tobias Karlsson
52.78
Sävedalens AIK
52.78
PB
  
P19 Höjd     


Final A

Final

3Isak Persson
Isak Persson 95, Spårvägen
1.96
Spårvägens FK
1.96
SB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Johan MeckbachTäby IS
6.71w
+2.3
  
3Rickard Willman
7.09w
Västerås FK
7.09w
+2.6
  
6Max Andersson
6.97w
Tierps IF
6.97w
+2.7
  
8Kevin Fankl
6.87
Ullevi FK
6.87
+0.9 PB
  
P17 100 m     
Heat 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
3Sebastian KadestålÖresund FK
11.41
PB
  
5Melker KarlssonUllevi FK
11.70
PB
  
Heat 3
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
11.09
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

3Oskar Rosenlund
54.64
Björnstorps IF
54.64
PB
  
4Edwin Andersson
54.71
Hässelby SK
54.71
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

6Tim Olsson
3.77
Ystads IF
3.77
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

8Daniel Fröjd WasbergLuleå FIF
37.36
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

1Salesi Pettersson HafokaSpårvägens FK
1.75
PB
  
6Niklas Svanberg
Niklas Svanberg 97, Stenungsunds FI
1.79
F Stenungsunds FI
1.79
PB
  
9Michael Welsapar
1.75
Enköpings AI
1.75
PB
  
P15 100 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
4Martin Kidron
Martin Kidron 98, FIN
11.59
98FIN
11.59
PB
  
Heat 1
Vind: -1.1
Vind: -1.1
3Marcus MagnussonIK Orient
12.13
PB
  
Heat 8
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Martin Kidron
Martin Kidron 98, FIN
11.97
98FIN
11.97
  
3Viktor BondessonMalmö AI
12.26
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Tobias SöderbergIF Göta Karlstad
1.68
PB
  
7Mikael Jansson
Mikael Jansson 98, KFUM Örebro
1.72
KFUM Örebro
1.72
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Thomas Rydh-Sternbeck
10.69
Österhaninge IF
10.69
0.0 PB
  
2Henrik Nilsson
10.63
KFUM Arvika
10.63
+0.8 SB
  
2Otto Hammarström
10.16
Örgryte IS
10.16
–0.1 PB
  
6Simon MartinssonLomma FIK
11.75
+0.9 PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

6Örn Östenberg
44.77
IFK Växjö
44.77
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

8Markus MenanderBohus IF
38.15
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Lisa Björklund
Lisa Björklund 98, Göteborgs KIK
12.41
Göteborgs KIK
12.41
PB
  
5Moa Mattisson
Moa Mattisson 98, Helsingborg
12.64
IFK Helsingborg
12.64
PB
  
6Rebecka Svedberg
Rebecka Svedberg 98, Linköpings GIF
12.72
Linköpings GIF
12.72
PB
  
Final B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Lisa DahlströmIK Orient
12.80
PB
  
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
6Anna Strand
12.90
IFK Lund
12.90
SB
  
Heat 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
5Frida HogstrandTäby IS
12.68
SB
  
6Angelica Engberg
12.85
Hässelby SK
12.85
PB
  
Heat 5
Vind: -0.5
Vind: -0.5
5Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
12.68
SB
  
Heat 7
Vind: -0.6
Vind: -0.6
8Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
13.35
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

2Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
57.94
KFUM Örebro
57.94
PB
  
4Linnéa HarryssonUllevi FK
58.91
PB
  
7Emma Ulfberg
Emma Ulfberg 90, IK Hakarpspojkarna
1:00.89
IK Hakarpspojkarna
1:00.89
SB
  
8Josefin Thompson
Josefin Thompson 92, Göteborgs KIK
1:02.23
Göteborgs KIK
1:02.23
SB
  
9Josefin Edwall
1:04.86
Danderyds SK
1:04.86
SB
  
2Alice Svantesson
56.99
Sävedalens AIK
56.99
PB
  
2Stina Kilborn
Stina Kilborn 95, Göteborgs KIK
57.48
Göteborgs KIK
57.48
SB
  
5Louise Åkerlund
59.20
Turebergs FK
59.20
SB
  
6Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
59.39
IFK Växjö
59.39
PB
  
Final B
3Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
55.81
GoIF Tjalve
55.81
SB
  
5Vendela Mindelöf
56.65
Hässelby SK
56.65
SB
  
9Sara Rönnby
58.99
Enhörna IF
58.99
SB
  
Final C
1Jessica BloodworthTranås AIF
56.82
PB
  
2Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
1:02.10
Hammarby IF
1:02.10
SB
  
5Jenny Wingqvist
1:01.74
Hässelby SK
1:01.74
PB
  
5Eveliina Hiltunen
1:02.28
Ullevi FK
1:02.28
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Ida Holm
4:45.16
Täby IS
4:45.16
SB
  
1Lovisa Bivstedt
4:52.84
Hässelby SK
4:52.84
PB
  
1Erika Fyrvall
5:01.92
Hässelby SK
5:01.92
SB
  
2Klara Magnusson
4:53.88
IF Hagen
4:53.88
PB
  
3Klara Bodinson
4:32.34
Sävedalens AIK
4:32.34
SB
  
3Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Sävedalen
5:04.37
Sävedalens AIK
5:04.37
PB
  
6Chanell Kranning Hillgren
5:09.66
Dala-Järna IK
5:09.66
PB
  
8Matilda Hallström
Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK
5:18.28
Göteborgs KIK
5:18.28
PB
  
Final B
1Alma Pihlblad
Alma Pihlblad 96, Högbo GIF
5:16.93
Högbo GIF
5:16.93
SB
  
1Mathilda Eklund
5:26.60
IK Westmannia
5:26.60
PB
  
2Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
4:54.45
Sävedalens AIK
4:54.45
PB
  
3Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
4:53.54
Sävedalens AIK
4:53.54
PB
  
3Johanna Andersson
4:54.73
Mölndals AIK
4:54.73
PB
  
3Emily Fielder
5:30.92
Motala AIF
5:30.92
PB
  
4Klara Henriksson
4:56.71
Hässelby SK
4:56.71
PB
  
8Annie Svensson
5:18.51
Örgryte IS
5:18.51
PB
  
Final C
9Matilda Abrahamsson
5:20.08
GoIF Tjalve
5:20.08
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Sigrid ForsbergUllevi FK
2.65
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Frida Linde
5.66
Täby IS
5.66
+0.1
  
1Anna StrandIFK Lund
5.01
+0.4 SB
  
9Frida McCabeIFK Lund
5.70
–0.2 PB
  
K Kula     


Final A

Final

7Charlotte SkogströmHässelby SK
9.98
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

5Felicia Hast
47.07
Lomma FIK
47.07
=PB
  
F19 100 m     
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
7Sofia Sandgren
Sofia Sandgren 94, KFUM Örebro
13.27
KFUM Örebro
13.27
PB
  
Heat 3
Vind: -2.3
Vind: -2.3
2Julia Hässel
12.38
Turebergs FK
12.38
SB
  
3Fanny LindströmMalmö AI
12.54
PB
  
Heat 4
Vind: -0.3
Vind: -0.3
7Nikita Burton
Nikita Burton 94, Eskilstuna
13.44
Eskilstuna FI
13.44
SB
  
Heat 5
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3Malin Citess
Malin Citess 95, IFK Växjö
12.45
IFK Växjö
12.45
PB
  
4Hedvig Nykvist
12.73
Tranås AIF
12.73
SB
  
Heat 6
Vind: -0.1
Vind: -0.1
5Rakel RosshagenTäby IS
12.87
PB
  
F19 400 m     


Final A

Final

1Isabella Rosenquist
1:01.84
IF Göta Karlstad
1:01.84
PB
  
F19 Längd     


Final A

Final

5Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
5.83
IK Norrköping FI
5.83
–1.4 PB
  
6Malin Citess
Malin Citess 95, IFK Växjö
5.60
IFK Växjö
5.60
–0.8 PB
  
8Hanna KoberIFK Lund
5.49
–1.5 SB
  
9Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
5.40
Göteborgs KIK
5.40
–1.1 SB
  
F17 100 m     
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
4Yasmin Jelassi
13.03
Hammarby IF
13.03
SB
  
7Linn Henriksson
13.22
FIF Gnistan
13.22
SB
  
Heat 4
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
12.71
Västerås FK
12.71
SB
  
Heat 6
Vind: -0.2
Vind: -0.2
2Linnea Sandell
12.68
Malmö AI
12.68
SB
  
F17 400 m     


Final A

Final

3Dellie Carlson
1:00.83
Mölndals AIK
1:00.83
PB
  
5Alice Ljungblad
Alice Ljungblad 97, KFUM Örebro
1:04.51
KFUM Örebro
1:04.51
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

1Stina Hufhult
2.44
Ullevi FK
2.44
SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

6Elvira Richardsson
5.64
IFK Kristinehamn
5.64
+0.5 SB
  
F17 Slägga     


Final A

Final

1Frida JohanssonFK Athlet
32.69
PB
  
F16 100 m     
Heat 1
Vind: -1.2
Vind: -1.2
4Ellen Olsson
13.48
Wärnamo SK
13.48
PB
  
Heat 2
Vind: -1.3
Vind: -1.3
2Ebba Svantesson
13.20
Sävedalens AIK
13.20
SB
  
F16 Höjd     


Final A

Final

1Linn Peura
1.54
Flens FS
1.54
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

1Moa Ugglin
Moa Ugglin 97, Öresund
5.11
Öresund FK
5.11
+1.8 SB
  
5Malin Olsson
5.59
Malmö AI
5.59
+0.2 PB
  
9Fanny Sandberg
5.31
Mölndals AIK
5.31
+2.0 PB
  
F15 100 m     
Heat 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
2Sofia Lindh
Sofia Lindh 98, Upsala IF
13.21
Upsala IF
13.21
SB
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
13.37
Göteborgs KIK
13.37
SB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Lisa StenlundKA 2 IF
10.45
+0.9 PB
  
1Sofia Lindwall
Sofia Lindwall 98, Göteborgs KIK
10.07
Göteborgs KIK
10.07
+0.6 PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Carolin NäslundSK Bore
48.63
PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

3Sandra VestlundKils AIK
40.18
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

3Maja TorstenssonMalmö AI
2.35
PB