18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 94 (49+45)   Starter: 99 (52+47)

Män
M 1500 m     


Final A

Final

4Karl Rönnby
4:29.93
Enhörna IF
4:29.93
PB
  
M 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Isak Andersson
42.86
Upsala IF
42.86
PB
  
5Artur EngströmIK Ymer
44.59
PB
  
Final B
2Andreas PetterssonUmedalens IF
46.67
PB
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
49.44
PB
  
M 300 m häck     


Final A

Final

1Anton Nilsson
38.59
Huddinge AIS
38.59
PB
  
Final B
1Rasmus Nilsson EbersHuddinge AIS
41.22
SB
  
P19 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Rasmus Rooks
Rasmus Rooks 92, EST
11.05
92EST
11.05
  
Heat 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
5Oskar Borbos
11.64
Gefle IF
11.64
SB
  
7Tommy Lundqvist
11.87
Rånäs 4H
11.87
SB
  
Heat 2
Vind: -0.8
Vind: -0.8
6Patrik NilssonKA 2 IF
11.93
SB
  
Heat ?
Vind: -0.8
Vind: -0.8
Rasmus Rooks
Rasmus Rooks 92, EST
11.08
92EST
11.08
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Tobias Österberg
11.35
Söderhamns IF
11.35
PB
  
P17 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Sunday Ojuri
11.12
Hammarby IF
11.12
PB
  
3Hector Falk
Hector Falk 93, Nyköping
11.36
Nyköpings BIS
11.36
PB
  
Heat 1
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Joakim Djuvfeldt
11.34
IF Göta
11.34
PB
  
Heat 3
Vind: -1.2
Vind: -1.2
4Hannes Carlsson
11.94
FI Kalmarsund
11.94
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

3Fredrik Eråker
4:13.14
IF Göta
4:13.14
PB
  
4Sebastian RobertssonKlippans FK
4:18.57
PB
  
5Sadaq Mahad Dhuhulow
4:22.91
Fredrikshofs FIF
4:22.91
PB
  
8Pontus Ulander
4:39.33
Sävedalens AIK
4:39.33
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

3Marcus Hawkins
40.66
Rånäs 4H
40.66
SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

4Salvador Marttinen
Salvador Marttinen 93, Tullinge- Tumba
13.02
Tullinge-Tumba FF
13.02
PB
  
6Theodor Thor
Theodor Thor 93, KFUM Örebro
12.34
KFUM Örebro
12.34
PB
  
P16 100 m     
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
2Victor Ivarsson
11.62
IFK Växjö
11.62
PB
  
P16 1500 m     


Final A

Final

3Alexander Holmblad
4:11.23
Spårvägens FK
4:11.23
PB
  
9Philip Örnborg
4:34.63
Danderyds SK
4:34.63
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

2Fredrik LöfgrenIFK Lund
1.93
PB
  
5Kim Fransson
1.79
IFK Halmstad
1.79
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

5Andreas Persson
2.88
IFK Umeå
2.88
PB
  
P16 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Robert Nilsson
15.17
Oskarshamns SK
15.17
PB
  
P15 100 m     
Heat ?
Vind: -0.6
Vind: -0.6
19Ott Olaf Trink
Ott Olaf Trink 95, EST
12.93
95EST
12.93
  
P15 1500 m     


Final A

Final

1Alexander Nilsson
4:09.61
Mölndals AIK
4:09.61
PB
  
2Yahan Faarax
Yahan Faarax 95, Fredrikshof
4:09.82
Fredrikshofs FIF
4:09.82
PB
  
4Jakob Vikenadler
4:17.22
Sävedalens AIK
4:17.22
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Gustav Magnusson
40.38
Bokenäs IF
40.38
PB
  
2Andreas Almgren
40.47
Turebergs FK
40.47
PB
  
3Andreas Almlöf
40.59
Hammarby IF
40.59
PB
  
7Felix Norén
Felix Norén 95, Katrineholm
43.92
Katrineholms SK
43.92
SB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

6Martin Löfblom
13.23
Hanvikens SK
13.23
PB
  
P15 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

9Ott Olaf Trink
Ott Olaf Trink 95, EST
11.42
95EST
11.42
PB
  
P14 100 m     
Heat 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
6Andreas PetterssonUmedalens IF
12.39
PB
  
P14 1500 m     


Final A

Final

1Gustaf Stensjö
4:18.24
Sävedalens AIK
4:18.24
PB
  
2Daniel Tapia
4:28.64
Huddinge AIS
4:28.64
PB
  
3Archibald Casteel
4:30.55
Hellas FK
4:30.55
PB
  
5Andreas Jansson
4:34.44
SLK Oxelösund
4:34.44
PB
  
6Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
4:35.67
Sävedalens AIK
4:35.67
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

5William UllbergRiviera FI
1.64
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

4Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
12.62
KFUM Örebro
12.62
PB
  
7Gustav Burman
Gustav Burman 96, Skellefteå AIK
11.53
Skellefteå AIK
11.53
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Andreas GustafssonFalu IK
1.74
PB
  
2Oskar Lundqvist
1.72
Upsala IF
1.72
PB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

1Alexandra EverettMalmö AI
40.99
PB
  
2Mikaela JohannessonIK Heros
41.54
PB
  
F19 800 m     


Final A

Final

4Erika Svanborg
2:22.51
Bromma IF
2:22.51
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

5Gabriella NykvistTranås AIF
5.04
–0.1 SB
  
F19 Spjut     


Final A

Final

2Hedvig Samuelsson
35.81
FI Kalmarsund
35.81
SB
  
F17 200 m     
Heat 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
2Johanna Panboon
Johanna Panboon 93, Skellefteå AIK
25.81
Skellefteå AIK
25.81
PB
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Johanna Busk
2:18.49
Enhörna IF
2:18.49
SB
  
5Johanna Hultgren
2:28.18
Ludvika FFI
2:28.18
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
2Madeleine ErikssonGefle IF
14.51
PB
  
4Charlotte SkogströmTäby IS
14.63
PB
  
5Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
15.07
KFUM Örebro
15.07
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Annie Johansson
5.52
IFK Umeå
5.52
0.0 PB
  
5Rebecca Andersson
5.35
KFUM Örebro
5.35
–0.1 PB
  
7Matilda Holm
5.29
Ullevi FK
5.29
+0.1 SB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

4Victoria JohanssonTranås AIF
30.96
SB
  
F16 200 m     
Heat 1
Vind: -2.1
Vind: -2.1
3Maja Dahlqvist
Maja Dahlqvist 94, Kvarnsveden
27.46
Kvarnsvedens GoIF
27.46
PB
  
Heat ?
Vind: -1.6
Vind: -1.6
14Birgit Valgemäe
Birgit Valgemäe 94, EST
28.03
94EST
28.03
  
F16 800 m     


Final A

Final

4Linda Gillström
2:23.28
Kvarnsvedens GoIF
2:23.28
SB
  
F16 Längd     


Final A

Final

2Emmy Olsson
5.42
Gefle IF
5.42
0.0 PB
  
3Sofia Johnsson
5.20
Hässelby SK
5.20
+0.3 PB
  
4Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
5.14
Göteborgs KIK
5.14
+0.5 PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

13Sarah Ellermaa
Sarah Ellermaa 95, EST
44.84
95EST
44.84
PB
  
18Johanna-Britt Haabu
Johanna-Britt Haabu 95, EST
46.82
95EST
46.82
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Frida Johansson
11.84
IF Göta
11.84
PB
  
2Sofia Linde
11.87
Täby IS
11.87
PB
  
Heat 3
Vind: -0.3
Vind: -0.3
2Emelie Larsson
12.18
Mölndals AIK
12.18
PB
  
3Hanna Hultemark
12.26
IFK Växjö
12.26
PB
  
Heat 4
Vind: +0.1
Vind: +0.1
3Ellinor Bill
12.55
Hammarby IF
12.55
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Fanny Panboon
Fanny Panboon 95, Skellefteå AIK
5.04
Skellefteå AIK
5.04
–2.0 PB
  
3Frida Johansson
5.26
IF Göta
5.26
–1.6 PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

2Molly Bergvall
Molly Bergvall 95, IFK Växjö
42.20
IFK Växjö
42.20
PB
  
5Sofia Johansson
35.06
Tranås AIF
35.06
PB
  
9Fanny Öhrn Selahn
30.90
Sundbybergs IK
30.90
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

2Liza Larsson
2:30.38
Hagunda IF
2:30.38
SB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
2Julia Strömberg
12.11
Sundsvalls FI
12.11
PB
  
3Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
12.28
Hovslätts IK
12.28
PB
  
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
4Amanda GabrielssonWärnamo SK
13.03
PB
  
Heat 3
Vind: -0.1
Vind: -0.1
2Daniela Karlsson
12.63
Västerås FK
12.63
PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Amanda GabrielssonWärnamo SK
40.01
PB
  
5Hanna Mårtensson
33.68
Hässelby SK
33.68
PB
  
6Sara Thor
Sara Thor 96, Huddinge
33.02
Huddinge AIS
33.02
PB
  
F13 2000 m     


Final A

Final

1Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
7:04.85
Trollhättan FIK
7:04.85
PB
  
2Lisa Svensson
Lisa Svensson 97, Linköpings GIF
7:10.06
Linköpings GIF
7:10.06
PB
  
3Ella Sjödin
7:11.26
IF Göta
7:11.26
PB
  
5Astrid Rosvall
7:17.95
Hässelby SK
7:17.95
PB
  
6Mathilda Rydin
7:22.30
Sävedalens AIK
7:22.30
PB
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

2Emma Harrysson
35.81
Brattås CK
35.81
PB