27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 100 (42+58)   Starter: 107 (44+63)

Män
M 800 m     


Final A

Final

3Niklas Jonsson
1:56.87
Hammarby IF
1:56.87
SB
  
Final B
4Albin Johansson
2:04.07
Hässelby SK
2:04.07
SB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Anton Nilsson
53.74
Huddinge AIS
53.74
SB
  
2Nicklas Holm
54.16
Hellas FK
54.16
PB
  
3Markus Johansson
54.78
IFK Umeå
54.78
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Petter Olson
1.88
Hässelby SK
1.88
SB
  
M Längd     


Final A

Final

2Patrik Holmberg
6.93
Huddinge AIS
6.93
+1.9 SB
  
4Oumar Thiam
6.58
Turebergs FK
6.58
+2.0 SB
  
7Fotios MakrostergiosHuddinge AIS
6.29
+0.8 SB
  
P19 100 m     

Vind: +3.5

Final A

Final

Vind: +3.5
2Andreas GustafssonFalu IK
11.05w
  
3Johannes Arenander
11.89w
Turebergs FK
11.89w
  
P19 800 m     


Final A

Final

2Mohammed Loukili
2:02.37
IFK Lidingö
2:02.37
SB
  
P19 400 m häck     


Final A

Final

1Filip WendelinIFK Sala
55.10
PB
  
P17 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
5Karl David Nie
11.54
Hammarby IF
11.54
PB
  
Heat 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Ali Hedayat
11.54
Hammarby IF
11.54
PB
  
Heat 2
Vind: +3.8
Vind: +3.8
2Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
11.43w
  
3Frank Förnestig
11.70w
Hammarby IF
11.70w
  
4Gabriel Rosshagen
11.72w
Hässelby SK
11.72w
  
5Eric Lindfors
11.75w
IFK Lidingö
11.75w
  
6Gabriel LundvallTäby IS
11.97w
  
Heat 3
Vind: +1.6
Vind: +1.6
3Alexander Strid
11.68
Hässelby SK
11.68
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

3Axel Alness-Borg
2:02.39
IFK Lidingö
2:02.39
PB
  
4Adam Westermark
2:02.43
Turebergs FK
2:02.43
PB
  
8Emil Winther
2:05.53
Turebergs FK
2:05.53
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

5Axel Erlandsson
42.74
Hässelby SK
42.74
PB
  
P17 400 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1William Frobe
54.20
Täby IS
54.20
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

3Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
6.40
+1.8 PB
  
5Alexander Strid
6.30w
Hässelby SK
6.30w
+3.2
  
P15 80 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Vidar StenqvistTäby IS
9.23w
  
3Carl EnhörningBromma IF
9.48w
  
4Imran Lernebo
Imran Lernebo 01, Mälarhöjden
9.61w
Mälarhöjdens IK
9.61w
  
7Adam Ekelöf
9.87w
Väsby IK
9.87w
  
Heat 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
3Paul Förnestig
9.93w
Hammarby IF
9.93w
  
4Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
10.08w
Sundbybergs IK
10.08w
  
5Sabiti Nahimana
10.13w
Hammarby IF
10.13w
  
Heat 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
2Andreas CigéhnTäby IS
10.03w
  
Heat 3
Vind: +3.2
Vind: +3.2
3Jonathan Kjellén
9.83w
Västerås FK
9.83w
  
5Oskar Nummelin
9.93w
Huddinge AIS
9.93w
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Carl af ForsellesHellas FK
43.39
PB
  
3Mikael Lundkvist
44.38
Huddinge AIS
44.38
PB
  
4Herman Helsing
47.80
Hammarby IF
47.80
PB
  
5Filip Ahlberg
48.49
Bromma IF
48.49
PB
  
6Jonatan Håkansson
49.03
Spårvägens FK
49.03
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

5Leo BergströmTäby IS
31.78
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Hanna Axelsson
12.18w
Upsala IF
12.18w
  
1Hanna Axelsson
12.28
Upsala IF
12.28
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
2:22.97
Hammarby IF
2:22.97
SB
  
2Julia Arnhult
2:21.23
IFK Lidingö
2:21.23
PB
  
3Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:21.45
Turebergs FK
2:21.45
PB
  
Final B
2Kristina Carlson
2:27.30
Turebergs FK
2:27.30
PB
  
K 300 m häck     


Final A

Final

1Emma Skotte
Emma Skotte 99, GoIF Tjalve
44.90
GoIF Tjalve
44.90
SB
  
1Filippa Straumsnes LundbergTyresö FK
47.53
PB
  
2Emelie SvenssonIFK Tumba
48.62
PB
  
3Maria SödergrenTäby IS
47.37
SB
  
3My Lindberg
50.03
Hammarby IF
50.03
PB
  
4Fanny Engström
50.36
SB
  
5Melina Gustafson
50.54
Spårvägens FK
50.54
PB
  
Final B
1Lotta Laurin
47.77
Hammarby IF
47.77
PB
  
2Malin SvärdlingTäby IS
48.97
SB
  
2Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
50.51
Turebergs FK
50.51
PB
  
3Emma Bevegård
51.67
Bromma IF
51.67
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
1:03.05
Östersunds GIF
1:03.05
PB
  
2Tove Olsson
1:03.46
Sågmyra SK
1:03.46
PB
  
3Helena Kolte
1:05.21
Täby IS
1:05.21
PB
  
4Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
1:05.80
Linköpings GIF
1:05.80
PB
  
Tina Helen Bergem
Tina Helen Bergem 94, NOR
1:03.29
94NOR
1:03.29
PB
  
K Längd     


Final A

Final

3Clara Bogfors
5.67
Hallens SK
5.67
+0.2 PB
  
F19 100 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
2Yasmin Jelassi
12.58w
Hammarby IF
12.58w
  
5Lisa Olsson
12.73w
Hellas FK
12.73w
  
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Agnes Gille
12.69
Gefle IF
12.69
PB
  
3Lisa Olsson
12.74
Hellas FK
12.74
PB
  
Heat 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
2Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
12.52w
GoIF Tjalve
12.52w
  
4Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
13.13w
Nedre Soppero IK
13.13w
  
F19 800 m     


Final A

Final

3Hanna Bergström
2:24.16
Huddinge AIS
2:24.16
PB
  
4Moa Gålnander
2:25.65
Upsala IF
2:25.65
PB
  
F19 400 m häck     


Final A

Final

1Jenny Wingqvist
1:06.10
Hässelby SK
1:06.10
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

6Joline Jansson
5.26
Östhammar FI
5.26
+1.2 SB
  
F17 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
2Linnéa Frobe
12.56
Täby IS
12.56
PB
  
3Nikki Sjöberg
12.70
Bollnäs FIK
12.70
SB
  
7Elin Backlund
13.17
Marieby GIF
13.17
PB
  
Heat 1
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1Maja Almgren
12.76w
Visby IF Gute
12.76w
  
2Elin Backlund
12.87w
Marieby GIF
12.87w
  
3Ebba Gällhagen
12.90w
Turebergs FK
12.90w
  
4Johanna NorbergTäby IS
12.94w
  
5Levina Ahlgren
12.96w
Upsala IF
12.96w
  
Heat 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
3Pernilla Hansson
13.18w
Hammarby IF
13.18w
  
Heat 3
Vind: +2.1
Vind: +2.1
2Linnéa Frobe
12.53w
Täby IS
12.53w
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Linnea DennerporthVäsby IK
2:21.13
PB
  
3Ewelina Fabiszewska
2:28.97
Huddinge AIS
2:28.97
PB
  
6Frida Ahlund
2:33.25
Upsala IF
2:33.25
SB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

5Stina Westin
Stina Westin 98, Östersunds GIF
1.52
Östersunds GIF
1.52
=PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

2Karolina SvenssonMarieby GIF
5.33
0.0 PB
  
4Anna Lennman
Anna Lennman 98, Katrineholm
5.25w
Katrineholms SK
5.25w
+2.1
  
Amanda Hansson
5.46
Hässelby SK
5.46
–0.9 SB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

2Moa Nääs
Moa Nääs 98, Söderhamn
30.20
Söderhamns IF
30.20
PB
  
F15 80 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
2Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
10.08w
Stora Skedvi IK
10.08w
  
5Siri Lindvall
10.35w
Hammarby IF
10.35w
  
8Kajsa Eriksson
10.42w
Huddinge AIS
10.42w
  
Heat 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Greta Deltin
10.07
Hammarby IF
10.07
PB
  
Heat 2
Vind: +2.7
Vind: +2.7
3Emilia Östergren
10.60w
Huddinge AIS
10.60w
  
4Fannie PousetteIF Skade
10.68w
  
Heat 3
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Gabriella HolmströmUpsala IF
10.34
PB
  
2Siri Lindvall
10.37
Hammarby IF
10.37
PB
  
Heat 4
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Linda Eriksson
10.19w
Huddinge AIS
10.19w
  
Heat 5
Vind: +3.3
Vind: +3.3
2Amanda Finney NilssonTäby IS
10.74w
  
Heat 6
Vind: +3.3
Vind: +3.3
3Emelina CindricIF Skade
10.83w
  
F14 Längd     


Final A

Final

3Isabell Lindgren
4.86
Hässelby SK
4.86
–0.7 PB