9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Friidrottens Hus
Tävlande: 94 (43+51)   Starter: 118 (53+65)

Män
M 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.71
SB
  
2Sulayman Bah
6.77
Ullevi FK
6.77
  
3Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
6.92
96DEN
6.92
  
4David Sennung
6.92
Ullevi FK
6.92
=SB
  
5Adam Denguir
6.93
Ullevi FK
6.93
  
6Gustav Kjell
6.93
Turebergs FK
6.93
  
Final B
6 feb
6 feb
1Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
6.92
Spårvägens FK
6.92
SB
  
2Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.99
  
3Jacob Ewertzh
7.00
Hammarby IF
7.00
SB
  
4Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
7.01
91DEN
7.01
SB
  
5Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN
7.03
98DEN
7.03
SB
  
Heat 1
6 feb
6 feb
1David Sennung
6.94
Ullevi FK
6.94
  
2Erik Annerfalk
Erik Annerfalk 94, Mariestads AIF
7.00
Mariestads AIF
7.00
PB
  
Heat 2
6 feb
6 feb
1Sulayman Bah
6.74
Ullevi FK
6.74
SB
  
2Adam Denguir
6.90
Ullevi FK
6.90
SB
  
Heat 3
6 feb
6 feb
1Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
6.95
Spårvägens FK
6.95
SB
  
2Jacob Ewertzh
7.01
Hammarby IF
7.01
SB
  
3Filip Schwartz
7.02
Mölndals AIK
7.02
SB
  
Heat 4
6 feb
6 feb
1Austin HamiltonMalmö AI
6.87
SB
  
2Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
6.92
96DEN
6.92
  
3Desmond Rogo
7.03
Hammarby IF
7.03
PB
  
Heat 5
6 feb
6 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.74
SB
  
Heat 6
6 feb
6 feb
1Emil von BarthUllevi FK
6.87
  
2Gustav Kjell
6.89
Turebergs FK
6.89
SB
  
3Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.97
SB
  
M 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Alexander LesserUllevi FK
21.88
PB
  
2Austin HamiltonMalmö AI
22.13
  
M 400 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling 94, DEN
48.23
94DEN
48.23
PB
  
2Felix Francois
48.32
Örgryte IS
48.32
SB
  
3Adam DanielssonUllevi FK
48.34
SB
  
4Marquis Caldwell
Marquis Caldwell 90, USA
48.57
90USA
48.57
PB
  
M Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Janick Klausen
Janick Klausen 93, DEN
2.15
93DEN
2.15
SB
  
2Emil Svensson
2.15
Örgryte IS
2.15
SB
  
3Mehdi Katib
2.15
Hammarby IF
2.15
SB
  
4Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.13
SB
  
5Muamer Aissa Barshim
Muamer Aissa Barshim 94, QAT
2.10
94QAT
2.10
SB
  
6Andreas CarlssonIK Ymer
2.10
  
7Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT
2.10
97QAT
2.10
  
8Keitaro Fujita
Keitaro Fujita 97, JPN
2.10
97JPN
2.10
PB
  
M Stav     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Rasmus Wejnold Jørgensen
Rasmus Wejnold Jørgensen 89, DEN
5.20
89DEN
5.20
SB
  
1Per Magne Florvaag
Per Magne Florvaag 93, NOR
5.20
93NOR
5.20
=SB
  
3Mikkel M. Nielsen
Mikkel M. Nielsen 88, DEN
5.20
88DEN
5.20
=SB
  
4Fredrik Weiseth
Fredrik Weiseth 94, NOR
4.60
94NOR
4.60
  
5Michael Christiansen
Michael Christiansen 88, DEN
4.60
88DEN
4.60
SB
  
M Längd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Jannick Hansen
Jannick Hansen 92, DEN
7.12
92DEN
7.12
=PB
  
2Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
7.00
97DEN
7.00
  
M Tresteg     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Erik Ehrlin
15.25
Hammarby IF
15.25
SB
  
2Moteba Mohamed
14.95
Hässelby SK
14.95
  
3Christofer Pool Wiklund
14.88
Falköpings FIK
14.88
PB
  
4Artur Engström
14.29
Örgryte IS
14.29
PB
  
5Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
14.25
95DEN
14.25
SB
  
M Vikt     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Kristoffer FagerlundUllevi FK
18.52
PB
  
P17 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Simon Wiklund
2.00
IK Wilske
2.00
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Caroline Larsson
7.46
Hässelby SK
7.46
PB
  
2Khaddi Sagnia
7.46
Ullevi FK
7.46
SB
  
3Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer 93, DEN
7.64
93DEN
7.64
  
4Emelie RantzowIK Ymer
7.67
PB
  
5Josefin Persson
7.70
Sävedalens AIK
7.70
PB
  
6Lisa Warfvinge
7.70
Varbergs GIF
7.70
  
7Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
7.72
95DEN
7.72
  
Heat 1
6 feb
6 feb
1Maria Gustafsson
7.73
IFK Lidingö
7.73
  
2Annelouise Villum Jensen
Annelouise Villum Jensen 96, DEN
7.78
96DEN
7.78
  
Heat 2
6 feb
6 feb
1Hafdís Sigurdardóttir
Hafdís Sigurdardóttir 87, ISL
7.63
87ISL
7.63
  
2Emelie RantzowIK Ymer
7.68
=PB
  
Heat 3
6 feb
6 feb
1Caroline Larsson
7.50
Hässelby SK
7.50
=PB
  
2Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
7.68
95DEN
7.68
PB
  
3Josefin Persson
7.71
Sävedalens AIK
7.71
PB
  
Heat 4
6 feb
6 feb
1Khaddi Sagnia
7.52
Ullevi FK
7.52
=SB
  
Heat 5
6 feb
6 feb
1Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer 93, DEN
7.61
93DEN
7.61
PB
  
2Lisa Warfvinge
7.63
Varbergs GIF
7.63
PB
  
K 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
24.19
SB
  
2Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
24.32
95DEN
24.32
PB
  
3Matilda HellqvistUllevi FK
24.46
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Linnea KillanderMalmö AI
24.45
PB
  
3Maria Gustafsson
24.61
IFK Lidingö
24.61
SB
  
K 400 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard 98, DEN
55.50
98DEN
55.50
  
2Ebba SvantessonUllevi FK
56.38
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
56.79
Göteborgs KIK
56.79
PB
  
K 800 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Malin Edland
Malin Edland 99, NOR
2:12.33
99NOR
2:12.33
SB NR
  
2Joseffa Keidser
Joseffa Keidser 95, DEN
2:13.10
95DEN
2:13.10
SB
  
3Gaël De Coninck
2:13.26
Sävedalens AIK
2:13.26
  
4Jill Höstman
2:13.49
Ullevi FK
2:13.49
PB
  
5Dagmar Olsen
Dagmar Olsen 94, DEN
2:15.17
94DEN
2:15.17
SB
  
6Olivia Weslien
2:15.43
IF Göta Karlstad
2:15.43
PB
  
K 3000 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
9:52.40
Sävedalens AIK
9:52.40
PB
  
2Nora Falaki
10:03.96
Malmö AI
10:03.96
PB
  
3Isabell Norstedt
10:04.53
IFK Helsingborg
10:04.53
PB
  
K 3000 m extra     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Linn Nilsson
9:09.99
Hälle IF
9:09.99
PB
  
K Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Ellen Ekholm
1.81
Ullevi FK
1.81
PB
  
2Maja Nilsson
1.79
Motala AIF
1.79
=PB
  
3Ellen BjörklundIFK Lund
1.79
SB
  
4Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.74
=SB
  
5Mari Klaup
1.74
Ullevi FK
1.74
SB
  
6Louise EkmanGefle IF
1.71
SB
  
7Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.68
Göteborgs KIK
1.68
  
K Stav     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Klara MattssonIK Orient
4.15
PB
  
7 SWE F19 AT
2Line R Jensen
Line R Jensen 92, DEN
4.05
92DEN
4.05
SB
  
3Iben Høgh-Pedersen
Iben Høgh-Pedersen 90, DEN
3.85
90DEN
3.85
SB
  
3Fanny Berglund
3.85
Örgryte IS
3.85
SB
  
5Sara Cannmo
3.85
Örgryte IS
3.85
SB
  
6Hanna Jansson
3.65
Ullevi FK
3.65
  
6Sara Eriksson
3.65
Ullevi FK
3.65
  
K Längd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Khaddi Sagnia
6.57
Ullevi FK
6.57
  
2Hafdís Sigurdardóttir
Hafdís Sigurdardóttir 87, ISL
6.35
87ISL
6.35
  
3Margrethe Renstrøm
Margrethe Renstrøm 85, NOR
6.11
85NOR
6.11
SB
  
4Martha Traoré
Martha Traoré 95, DEN
5.83
95DEN
5.83
SB
  
5Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
5.67
Göteborgs KIK
5.67
=PB
  
6Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
5.64
97DEN
5.64
  
K Tresteg     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Jessie Ipsen
Jessie Ipsen 83, DEN
12.28
83DEN
12.28
SB
  
K Kula     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Maria Nilsson
13.99
IK Orient
13.99
PB
  
F17 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Lisa DahlströmIK Orient
7.79
=PB
  
F17 1500 m     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Malin Edland
Malin Edland 99, NOR
4:35.57
99NOR
4:35.57
SB
  
2Beatrice Brink
4:36.17
IF Kville
4:36.17
PB
  
3Sara Gunnarsson
4:38.08
Mölndals AIK
4:38.08
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Ida Olsson
13.64
IF Hagen
13.64
  
F15 60 m     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Stina Gustavsson
7.81
Hammarby IF
7.81
=PB
  
Heat 1
7 feb
7 feb
1Stina Gustavsson
7.81
Hammarby IF
7.81
PB
  
F15 1000 m     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Gaël De Coninck
2:53.42
Sävedalens AIK
2:53.42
PB