18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 26 (19+7)   Starter: 26 (19+7)

Män
M 100 m     
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3Martin WaesterbergTäby IS
11.58
PB
  
M 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
3Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
23.14
Glanshammars IF
23.14
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

6Andreas Jansson
2:00.39
Hässelby SK
2:00.39
PB
  
Final B
1Gustaf Lidfelt
2:01.30
Hammarby IF
2:01.30
PB
  
Final C
2Elias Tholén
2:05.40
Ununge IF
2:05.40
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1William Levay
William Levay 96, Spårvägen
8:29.27
Spårvägens FK
8:29.27
SB
  
1Hugo Lindell
9:10.81
Rånäs 4H
9:10.81
PB
  
1Cédric Schwartzler
9:25.77
Enhörna IF
9:25.77
SB
  
3Joakim Eriksson
8:50.12
Estuna IF
8:50.12
SB
  
4Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
8:52.27
Hässelby SK
8:52.27
SB
  
6Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
8:57.27
SB
  
9Robin Leanderson
9:08.73
Spårvägens FK
9:08.73
SB
  
Final B
1Tobias Bjernulf
10:01.83
Hässelby SK
10:01.83
PB
  
7Christoffer Hagman
9:49.93
Västerås FK
9:49.93
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Daniel Lundgren
9:27.00
Turebergs FK
9:27.00
  
2Erik Widing
9:37.46
Turebergs FK
9:37.46
PB
  
5Björn Ahlepil
9:53.93
Rånäs 4H
9:53.93
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Mehdi Alkhatib
2.10
Hammarby IF
2.10
  
M Tresteg     


Final A

Final

5Sebastian Svedhammer
11.73
Spårvägens FK
11.73
+0.9 PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Final B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
2Hanna Aabakken
26.51
Västerås FK
26.51
PB
  
3Ann Hyvärinen
27.47
IFK Lidingö
27.47
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

6Julia Forsmark
2:20.61
Falu IK
2:20.61
SB
  
9Louise Sundström
2:27.57
KFUM Örebro
2:27.57
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Kajsa Petersson
9:55.94
Ludvika FFI
9:55.94
  
3Emma Fogelkvist
10:40.39
Spårvägens FK
10:40.39
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

5Alice Eriksson
9.64
IFK Lidingö
9.64
–0.4 SB