27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 189 (120+69)   Starter: 191 (122+69)


select distinct results13.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results13.Ind AS Indiiy, results13.ID AS ID, results13.ID AS IDI, Events.TF AS type, results13.eventname AS en2, results13.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results13.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results13.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results13.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results13.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results13.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results13.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results13.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results13.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results13.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results13.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results13.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results13.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results13.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results13.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results13.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results13 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results13.ID AND CASE WHEN results13.Sex=1 and (results13.secondarypos not rlike ('K|F') or results13.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results13.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results13.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results13.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results13.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results13.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results13.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results13.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results13.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results13.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results13.iid LEFT JOIN world.countries ON results13.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results13.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results13.IID=combinedmen.parentid AND results13.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results13.IID=combinedwomen.parentid AND results13.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results13.iid=womenpbestsweden.iid AND (results13.Sex=2 OR results13.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results13.iid=womensbestsweden.iid AND (results13.Sex=2 OR results13.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results13.CID= 12961177 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results13.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results13.AGO=12 THEN 999999 ELSE results13.AGO END, results13.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: -2.3

Final A

Final

Vind: -2.3
1Akani Simbine
Akani Simbine 93, RSA
10.90
93RSA
10.90
  
2Sulayman Bah
11.05
Ullevi FK
11.05
  
3Maximus Fröjd
11.14
Ullevi FK
11.14
  
M 400 m     


Final A

Final

1Brian Gregan
Brian Gregan 89, IRL
45.65
89IRL
45.65
  
2Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
46.26
SB
  
3Jamie Bowie
Jamie Bowie 89, GBR
46.83
89GBR
46.83
SB
  
4Mathieu Lahaye
Mathieu Lahaye 83, FRA
46.84
83FRA
46.84
  
5Ruan Greyling
Ruan Greyling 93, RSA
47.72
93RSA
47.72
  
6Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
47.85
Spårvägens FK
47.85
  
7Dennis Forsman
48.18
Ullevi FK
48.18
  
8Felix Francois
48.30
Örgryte IS
48.30
SB
  
Final B
1Kris Robertson
Kris Robertson 87, GBR
46.79
87GBR
46.79
SB
  
2Mattias Sunneborn
48.77
Spårvägens FK
48.77
SB NR40
  
3Patrik Sjöö
48.78
Hässelby SK
48.78
PB
  
4Benjamin Lobo Vedel
Benjamin Lobo Vedel 97, DEN
49.01
97DEN
49.01
  
5Alexander LesserUllevi FK
49.69
SB
  
6Sakaria Aden
50.52
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Ayanleh Souleiman
Ayanleh Souleiman 92, DJI
1:45.42
92DJI
1:45.42
PB NR
  
2Amine El Manaoui
Amine El Manaoui 91, MAR
1:46.10
91MAR
1:46.10
  
3Mukhtar Mohammed
Mukhtar Mohammed 90, GBR
1:46.65
90GBR
1:46.65
SB
  
4Gareth Warburton
Gareth Warburton 83, GBR
1:46.73
83GBR
1:46.73
SB
  
5Sebastian Keiner
Sebastian Keiner 89, GER
1:47.40
89GER
1:47.40
  
6Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:47.57
F Stenungsunds FI
1:47.57
  
7Joni Jaako
Joni Jaako 86, Hammarby
1:49.59
Hammarby IF
1:49.59
  
8Thomas Roth
Thomas Roth 91, NOR
1:49.86
91NOR
1:49.86
  
9Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:51.44
Spårvägens FK
1:51.44
  
10Mohamed Ahmed Hamada
Mohamed Ahmed Hamada 92, EGY
1:53.17
92EGY
1:53.17
  
Gideon Kipngetich
Gideon Kipngetich 90, KEN
DNF
90KEN
DNF
  
Moses Kibet
Moses Kibet 94, KEN
DQ
94KEN
DQ
  
Final B
1Rynardt van Rensburg
Rynardt van Rensburg 92, RSA
1:48.81
92RSA
1:48.81
  
2Jan Van Den Broeck
Jan Van Den Broeck 89, BEL
1:49.44
89BEL
1:49.44
  
3Joe Thomas
Joe Thomas 88, GBR
1:49.73
88GBR
1:49.73
  
4Rickard Gunnarsson
1:50.05
Hässelby SK
1:50.05
  
5Tuomo Salonen
Tuomo Salonen 89, FIN
1:50.09
89FIN
1:50.09
SB
  
6Karim Mohammadi
1:50.18
Spårvägens FK
1:50.18
SB
  
7Nick Jensen
Nick Jensen 91, DEN
1:50.54
91DEN
1:50.54
SB
  
8Emil Oustad
Emil Oustad 89, NOR
1:50.86
89NOR
1:50.86
  
9Johan Hydén
1:51.54
Hammarby IF
1:51.54
=PB
  
10Paul Bradshaw
Paul Bradshaw 88, GBR
1:52.07
88GBR
1:52.07
  
11Ryan Gregson
Ryan Gregson 90, AUS
1:52.86
90AUS
1:52.86
  
Andreas Roth
Andreas Roth 93, NOR
DNF
93NOR
DNF
  
Matt Inglis Fox
Matt Inglis Fox 87, AUS
DNF
87AUS
DNF
  pace
Final C
1Michael Schmidt
Michael Schmidt 85, DEN
1:53.34
85DEN
1:53.34
SB
  
2Cho Mihn Kyun
Cho Mihn Kyun 94, DEN
1:53.39
94DEN
1:53.39
  
3Ahmed Tahir
1:53.95
Malmö AI
1:53.95
SB
  
4Klas Persson
1:54.23
Turebergs FK
1:54.23
SB
  
5Alex Torgersson
1:54.45
Hammarby IF
1:54.45
PB
  
6Kristian Uldbjerg Hansen
Kristian Uldbjerg Hansen 96, DEN
1:54.48
96DEN
1:54.48
  
7Henrik Hansson
Henrik Hansson 89, Strömstad LK
1:55.51
Strömstad LK
1:55.51
SB
  
8Matias B. Reedtz
Matias B. Reedtz 87, DEN
1:56.15
87DEN
1:56.15
  
Anton Asplund
DNF
Turebergs FK
DNF
  pace
Christian Sand Clausen
Christian Sand Clausen 96, DEN
DQ
96DEN
DQ
  
Final D
1Mattias Ohlsson
1:54.61
Öresund FK
1:54.61
PB
  
2Warsame Hassan
1:54.83
Malmö AI
1:54.83
PB
  
3Alexander Holmblad
1:55.29
Spårvägens FK
1:55.29
SB
  
4Daniel Gleimar
1:55.29
Turebergs FK
1:55.29
SB
  
5Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
1:55.34
Spårvägens FK
1:55.34
SB
  
6Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
1:55.81
KFUM Örebro
1:55.81
SB
  
7Kalle Berglund
1:55.93
UF Contact
1:55.93
PB
  
8Alexander Persson
1:56.36
Hammarby IF
1:56.36
SB
  
9Mads Bagge Jørgensen
1:57.71
PB
  
Joakim Rosenqvist
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final E
1Christopher NilssonUllevi FK
1:55.86
PB
  
2Hampus Börjesson
1:56.71
Ullevi FK
1:56.71
PB
  
3Mathias Stjernlöf
1:56.75
Turebergs FK
1:56.75
SB
  
4Frederik Fürstenberg
Frederik Fürstenberg 93, DEN
1:56.77
93DEN
1:56.77
  
5Gabriel Steffensen
1:57.81
Sävedalens AIK
1:57.81
PB
  
6Patrik Nilsson
1:58.58
PB
  
7Gustav Karnebäck
1:59.54
Turebergs FK
1:59.54
SB
  
8Daniel Skatt
2:00.04
Örgryte IS
2:00.04
  
9Emil Tostrup
2:00.94
Malmö AI
2:00.94
  
10John Dunell
2:00.96
Turebergs FK
2:00.96
  
11Filip Gårdelöv
2:06.25
Hälle IF
2:06.25
PB
  
Tobias Karlsson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  pace
M 5000 m     


Final A

Final

1Eric Tirop
Eric Tirop 87, KEN
13:37.25
87KEN
13:37.25
  
2Tigabu Gebremariam
Tigabu Gebremariam 90, ETH
13:38.96
90ETH
13:38.96
PB
  
3Atalay Yirsaw
Atalay Yirsaw 90, ETH
13:40.67
90ETH
13:40.67
SB
  
4Ababa Lama
13:42.27
Hälle IF
13:42.27
  
5Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme 85, EST
13:43.70
85EST
13:43.70
  
6Olle Walleräng
13:44.73
Spårvägens FK
13:44.73
SB
  
7Andy Vernon
Andy Vernon 86, GBR
13:49.76
86GBR
13:49.76
SB
  
8Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
13:52.22
Strömstad LK
13:52.22
PB
  
9Morten Toft Munkholm
Morten Toft Munkholm 85, DEN
14:05.01
85DEN
14:05.01
  
10Paulo Pinheiro
Paulo Pinheiro 89, POR
14:20.81
89POR
14:20.81
  
11Audun Nordtveit
Audun Nordtveit 88, NOR
14:32.49
88NOR
14:32.49
  
12Urige Buta
Urige Buta 78, NOR
14:41.78
78NOR
14:41.78
SB
  
13Erik Widing
14:42.83
Turebergs FK
14:42.83
SB
  
Alex Kibet
Alex Kibet 90, KEN
DNF
90KEN
DNF
  pace
Adil Bouafif
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 110 m häck     

Vind: -2.8

Final A

Final

Vind: -2.8
1Rasul Dabó
Rasul Dabó 89, POR
13.72
89POR
13.72
  
2Philip Nossmy
13.76
Malmö AI
13.76
SB
  
3Matthias Bühler
Matthias Bühler 86, GER
13.98
86GER
13.98
  
4Andreas Martinsen
Andreas Martinsen 90, DEN
14.13
90DEN
14.13
  
5Alexander Brorsson
14.25
IFK Växjö
14.25
  
6Petter Olson
14.84
Hässelby SK
14.84
  
Filip Lööv
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
Final B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Petter Olson
14.51
Hässelby SK
14.51
SB
  
2Anders LeifssonIK Orient
14.80
PB
  
3Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.98
IFK Växjö
14.98
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Loúis Tsátoumas
Loúis Tsátoumas 82, GRE
8.24w
82GRE
8.24w
+2.3
  
2Michel Tornéus
8.12w
Hammarby IF
8.12w
+3.1
  
3Mihaíl Mertzanídis-Despotéris
Mihaíl Mertzanídis-Despotéris 87, GRE
7.80
87GRE
7.80
+0.6
  
4Sebastian Bayer
Sebastian Bayer 86, GER
7.70w
86GER
7.70w
+3.5
  
5Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.67w
Eskilstuna FI
7.67w
+3.3
  
6Morten Jensen
Morten Jensen 82, DEN
7.54
82DEN
7.54
+0.6 SB
  
7Adam Chiguer
7.29
Huddinge AIS
7.29
+1.3
  
Tsátoumas8.12
+1.5
x8.24w
+2.3
xx
Tornéus7.96
+1.6
8.12w
+3.1
8.09w
+3.1
x8.00
+2.0
Mertzanídis-Despotéris
Bayer
Talèus
Jensen
Chiguer
M Spjut     


Final A

Final

1Kim Amb
Kim Amb 90, Bålsta
79.17
F Bålsta IK
79.17
  
2Gabriel Wallin
Gabriel Wallin 81, Södertälje IF
78.42
Södertälje IF
78.42
  
3Rolands Štrobinders
Rolands Štrobinders 92, LAT
73.85
92LAT
73.85
  
4Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, KFUM Örebro
72.83
KFUM Örebro
72.83
  
5Olof Hansson
68.66
Hässelby SK
68.66
  
6Lars Timmerman
Lars Timmerman 91, NED
66.26
91NED
66.26
  
7Daniel Ragnvaldsson
66.10
IFK Umeå
66.10
SB
  
8Joachim Ivarsson
63.99
Spårvägens FK
63.99
  
M Nationell Höjd     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
2.12
SB
  
2Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.09
  
3Jesper Borg
2.05
Ullevi FK
2.05
  
3Muamer Aissa Barshim
Muamer Aissa Barshim 94, QAT
2.05
94QAT
2.05
  
5Kristian OlofssonIK Ymer
2.00
SB
  
6Frederik Jahr
Frederik Jahr 91, NOR
1.95
91NOR
1.95
SB
  
6Fredrik SangbergIF Kville
1.95
  
8Petter Olson
1.85
Hässelby SK
1.85
=SB
  
Kvinnor
K 400 m     


Final A

Final

1Indira Terrero
Indira Terrero 85, CUB
52.36
85CUB
52.36
  
2Esther Cremer
Esther Cremer 88, GER
52.82
88GER
52.82
SB
  
3Gemma Nicol
Gemma Nicol 86, GBR
53.63
86GBR
53.63
  
4Lisanne de Witte
Lisanne de Witte 92, NED
54.33
92NED
54.33
  
5Elin Moraiti
54.95
Hässelby SK
54.95
SB
  
6Pernilla TornemarkMalmö AI
55.31
=SB
  
7Rebecca Högberg
56.30
Hammarby IF
56.30
SB
  
8Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
56.92
Hässelby SK
56.92
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Meraf Bahta
4:09.60
Hälle IF
4:09.60
PB
  
2Axumawit Embaye
Axumawit Embaye 94, ETH
4:09.65
94ETH
4:09.65
PB
  
3Claire Tarplee
Claire Tarplee 88, IRL
4:11.35
88IRL
4:11.35
PB
  
4Charlotta FougbergUllevi FK
4:13.75
PB
  
5Charlotte Schönbeck
4:13.90
IFK Lidingö
4:13.90
SB
  
6Luula Berhane Kebedom
Luula Berhane Kebedom 94, ERI
4:16.42
94ERI
4:16.42
SB
  
7Laura Crowe
Laura Crowe 87, IRL
4:16.64
87IRL
4:16.64
  
8Linn Nilsson
4:19.40
Hälle IF
4:19.40
  
9Lovisa Lindh
4:21.56
Ullevi FK
4:21.56
SB
  
10Kajsa Barr
Kajsa Barr 92, Sundbyberg
4:21.78
Sundbybergs IK
4:21.78
  
11Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
4:25.36
Hässelby SK
4:25.36
  
Tamara Tverdostup
Tamara Tverdostup 79, UKR
DNF
79UKR
DNF
  
Final B
1Line K Schulz
Line K Schulz 96, DEN
4:27.51
96DEN
4:27.51
PB
  
2Tova Eurén Magnusson
4:29.58
Göteborgs KIK
4:29.58
PB
  
3Nathalie Rohlén
4:31.60
Spårvägens FK
4:31.60
SB
  
4Ronja Fjellner
4:31.97
Örgryte IS
4:31.97
PB
  
5Agnes Sjöström
4:33.45
IK Westmannia
4:33.45
SB
  
6Maria Borglund
4:35.17
Sävedalens AIK
4:35.17
PB
  
7Maria Larsen
Maria Larsen 96, DEN
4:35.85
96DEN
4:35.85
  
Klara Bodinson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
K 100 m häck     

Vind: -2.1

Final A

Final

Vind: -2.1
1Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen 92, NOR
13.43
92NOR
13.43
  
2Nadine Hildebrand
Nadine Hildebrand 87, GER
13.46
87GER
13.46
  
3Louise Wood
Louise Wood 83, GBR
13.86
83GBR
13.86
  
4Sofia Linde
13.88
Täby IS
13.88
  
5Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
14.23
KFUM Örebro
14.23
SB
  
6Caroline LundahlKA 2 IF
14.38
  
7Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
14.47
PB
  
Madeleine ErikssonIFK Lidingö
DNF
  
K Höjd     


Final A

Final

1Ruth Beitia
Ruth Beitia 79, ESP
1.92
79ESP
1.92
  
2Emma Green-TregaroÖrgryte IS
1.92
  
3Levern Spencer
Levern Spencer 84, LCA
1.88
84LCA
1.88
  
3Ariane Friedrich
Ariane Friedrich 84, GER
1.88
84GER
1.88
  
5Sofie Skoog
1.84
IF Göta Karlstad
1.84
  
6Urszula Gardzielewska
Urszula Gardzielewska 88, POL
1.80
88POL
1.80
  
7My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.80
IK Norrköping FI
1.80
  
K Stav     


Final A

Final

1Carolin Hingst
Carolin Hingst 80, GER
4.71
80GER
4.71
SB
  
2Fabiana Murer
Fabiana Murer 81, BRA
4.61
81BRA
4.61
  
3Angelica BengtssonHässelby SK
4.46
  
4Stélla-Iró Ledáki
Stélla-Iró Ledáki 88, GRE
4.34
88GRE
4.34
  
5Malin DahlströmUllevi FK
4.34
SB
  
6Kristina Gadschiew
Kristina Gadschiew 84, GER
4.27
84GER
4.27
  
7Karla da Silva
Karla da Silva 84, BRA
4.20
84BRA
4.20
  
8Katharina Bauer
Katharina Bauer 90, GER
4.20
90GER
4.20
  
9Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
4.00
Göteborgs KIK
4.00
=SB
  
9Alissa Söderberg
4.00
Spårvägens FK
4.00
SB
  
11Madeleine Nilsson
4.00
Kvarnsvedens GoIF
4.00
SB
  
Cathrine Larsåsen
Cathrine Larsåsen 86, NOR
NH
86NOR
NH
  
4.104.204.274.344.414.464.514.614.714.764.84
Hingstoooooooxooxxx
Murer------xxooxxx
Bengtsson
Ledáki
Dahlström
Gadschiew
da Silva
Bauer
Berglund
Söderberg
Nilsson
Larsåsen
K Kula     


Final A

Final

1Trine Mulbjerg
Trine Mulbjerg 90, DEN
16.45
90DEN
16.45
PB NR
  
2Fanny Roos
14.94
Ljungby FIK
14.94
  
3Johanna Larsson
12.56
Filipstads IF
12.56
SB
  
4Rebecka Holmqvist
12.39
Mölndals AIK
12.39
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Tracey AnderssonUllevi FK
70.26
  
2Alexia Sedykh
Alexia Sedykh 93, FRA
65.32
93FRA
65.32
  
3Josefin Berg
62.11
IF Göta Karlstad
62.11
  
4Karolina PedersenUllevi FK
60.68
  
5Eleni Larsson
60.58
Huddinge AIS
60.58
  
6Emma JohannessonUllevi FK
60.35
  
National Events K 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Malin Johansson
Malin Johansson 92, Atleticum Växjö
12.40
Atleticum Växjö SK
12.40
PB
  
2Elina PalmquistUllevi FK
12.48
SB
  
3Julie Andrea Håskjold
Julie Andrea Håskjold 93, NOR
12.62
93NOR
12.62
PB
  
4Tove Lagerlöf
Tove Lagerlöf 90, Göteborgs KIK
12.99
Göteborgs KIK
12.99
PB