24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
Tävlande: 73 (38+35)   Starter: 88 (45+43)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sulayman Bah
6.74
Ullevi FK
6.74
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
6.80
  
3Festus Asante
Festus Asante 94, DEN
6.89
94DEN
6.89
PB
  
4David Sennung
6.93
Ullevi FK
6.93
  
Heat 1
1David Sennung
6.91
Ullevi FK
6.91
SB
  
Heat 2
1Festus Asante
Festus Asante 94, DEN
6.94
94DEN
6.94
  
Heat 3
1Patrik AnderssonUllevi FK
6.89
  
Heat 4
1Sulayman Bah
6.80
Ullevi FK
6.80
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.74
SB
  
2Trausti Stefánsson
48.00
Spårvägens FK
48.00
PB
  
3Felix Francois
48.14
Örgryte IS
48.14
SB
  
Final B
1Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling 94, DEN
48.62
94DEN
48.62
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Levin
7.96
Malmö AI
7.96
PB
  
2Filip Lööv
8.08
IF Göta Karlstad
8.08
SB
  
3Anders LeifssonIK Orient
8.14
  
Final B
1Anton Levin
8.00
Malmö AI
8.00
PB
  
2Filip Lööv
8.10
IF Göta Karlstad
8.10
SB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas CarlssonIK Ymer
2.17
PB
  
2Yuji Hiramatsu
Yuji Hiramatsu 97, JPN
2.17
97JPN
2.17
PB NU20R
  
2Emil Svensson
2.17
Örgryte IS
2.17
SB
  
4Mehdi Katib
2.14
Hammarby IF
2.14
SB
  
5Jesper Borg
2.11
Ullevi FK
2.11
  
6Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.05
=SB
  
6Fabian DelrydTäby IS
2.05
  
8Otto Brinkman
Otto Brinkman 97, Spårvägen
2.05
Spårvägens FK
2.05
  
9Erik Liberg
2.05
Ullevi FK
2.05
SB
  
10Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
2.05
95DEN
2.05
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oscar Janson
5.16
Ullevi FK
5.16
  
2Simon AssarssonIFK Växjö
5.00
=SB
  
3Erik Thorstensson
5.00
Spårvägens FK
5.00
  
4David Kappelin
5.00
Örgryte IS
5.00
PB
  
5Filip GyllenstenIF Kville
4.90
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Otterling
7.59
KFUM Örebro
7.59
  
2Morten Jensen
Morten Jensen 82, DEN
7.26
82DEN
7.26
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Peder P. Nielsen
Peder P. Nielsen 88, DEN
15.95
88DEN
15.95
  
2Mathias Ström
15.71
Örgryte IS
15.71
SB
  
3Daniel LennartssonÖrgryte IS
15.70
SB
  
4Erik Ehrlin
15.41
Hammarby IF
15.41
  
5Yugo Takahashi
Yugo Takahashi 96, JPN
15.33
96JPN
15.33
PB
  
6Isak Persson
15.32
Örgryte IS
15.32
  
7Yuji Hiramatsu
Yuji Hiramatsu 97, JPN
15.14
97JPN
15.14
PB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tim Nedow
Tim Nedow 90, CAN
20.54
90CAN
20.54
PB
  
2Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
18.29
Spårvägens FK
18.29
SB
  
3Lasse Larsen
Lasse Larsen 90, DEN
16.86
90DEN
16.86
  
4Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
16.10
Hässelby SK
16.10
SB
  
Nedow20.0420.1320.5420.2420.06x
Ståhl
Larsen
Olsson
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
7.47
Spårvägens FK
7.47
SB
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
7.66
=PB
  
Heat 2
1Matilda HellqvistUllevi FK
7.66
PB
  
Heat 3
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
7.48
Spårvägens FK
7.48
SB
  
2Frida Sångren
Frida Sångren 97, DEN
7.77
97DEN
7.77
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Estelle MontlerUllevi FK
24.91
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda HellqvistUllevi FK
55.53
  
2Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard 98, DEN
55.70
98DEN
55.70
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Larsen
Maria Larsen 96, DEN
4:22.02
96DEN
4:22.02
PB
  
2Tova Eurén Magnusson
4:28.43
Göteborgs KIK
4:28.43
PB
  
3Klara Bodinson
4:28.70
Sävedalens AIK
4:28.70
PB
  
4Lisa Öhberg
4:30.20
Hälle IF
4:30.20
PB
  
5Frida KristianssonIK Ymer
4:33.02
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Adriana Janic
8.58
Malmö AI
8.58
  
2Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.62
KFUM Örebro
8.62
  
3Caroline Tegel
8.66
IF Göta Karlstad
8.66
  
4Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.69
Lidköpings IS
8.69
  
5Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
8.69
  
Heat 1
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.61
Lidköpings IS
8.61
PB
  
Heat 2
1Adriana Janic
8.52
Malmö AI
8.52
  
2Caroline Tegel
8.56
IF Göta Karlstad
8.56
PB
  
3Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.65
KFUM Örebro
8.65
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1My Nordström
My Nordström 90, GoIF Tjalve
1.81
GoIF Tjalve
1.81
SB
  
2Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.78
SB
  
3Ellen Ekholm
1.74
Ullevi FK
1.74
=PB
  
3Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.74
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara MattssonIK Orient
4.08
PB
  
2Amanda GabrielssonWärnamo SK
4.00
PB
  
3Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
3.90
Hovslätts IK
3.90
  
4Hanna Jansson
3.90
Ullevi FK
3.90
  
5Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
3.78
  
5Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
3.78
Göteborgs KIK
3.78
SB
  
7Minna Svärd
3.64
IF Göta Karlstad
3.64
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Olsson
6.29
IFK Lidingö
6.29
PB
  
2Martha Traoré
Martha Traoré 95, DEN
6.00
95DEN
6.00
  
3Malin Marmbrandt
5.95
Västerås FK
5.95
  
4Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
5.90
IF Göta Karlstad
5.90
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Marmbrandt
12.69
Västerås FK
12.69
PB
  
2Jasmin Sabir
12.68
Hammarby IF
12.68
SB
  
3Fatima Koné
12.20
Ullevi FK
12.20
  
4Madeleine NilssonGefle IF
12.16
SB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Trine Mulbjerg
Trine Mulbjerg 90, DEN
16.17
90DEN
16.17
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alessandra WallUllevi FK
17.54
SB