0

24.5
28.5
6.6
6.6
7.6
6.6
7.6
7.6
7.6
7.6
6.6
5‐6.6
3.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
5.6
6.6
5.6
4.6
5.6
5.6
4.6
4.6
29.5
4.6
4.6
3‐4.6
3‐4.6
3‐4.6
3‐4.6
4.6
3.6
31.5
3‐4.6
3.6
3.6
1.6
31.5‐1.6
1.6
31.5
29.5
18‐20.5
27.5
27.5
7.4
26.5
29.5
13.5
12.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
27.5
28.5
27‐28.5
27‐28.5
27.5
28.5
27.5
27.5
27.5
27.5
27.5
27.5
25.5
27.5
27.5
27.5
27.5
17.5
17.5
17.5
17.5
6.5
25.5
25.5
23.5
25.5
22.5
24.5
24.5
22.5
15.4
5.4
1.5
18.5
14.5
20‐21.5
21.5
Tävlande: 81 (47+34)   Starter: 90 (54+36)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Benjamin Olsson
6.92
IFK Helsingborg
6.92
  
4Mathias DufournierIF Göta Karlstad
6.93
PB
  
Mike Kalisz
Mike Kalisz 89, DEN
6.90
89DEN
6.90
PB
  
Mike Kalisz
Mike Kalisz 89, DEN
6.91
89DEN
6.91
PB
  
Frederik Thomsen
Frederik Thomsen 93, DEN
6.94
93DEN
6.94
  
Frederik Thomsen
Frederik Thomsen 93, DEN
6.98
93DEN
6.98
  
Nicklas Hyde
Nicklas Hyde 86, DEN
7.14
86DEN
7.14
PB
  
Mathias Bengtsson
Mathias Bengtsson 95, DEN
7.42
95DEN
7.42
  
Final B
4Peter AndréasUllevi FK
7.23
SB
  
Heat 1
1Benjamin Olsson
6.90
IFK Helsingborg
6.90
SB
  
1Patrik AnderssonIF Kville
6.91
  
3Patrik AnderssonIF Kville
6.91
  
Heat 3
2John Svensson
7.34
IF Kville
7.34
SB
  
3Mattias HåkanssonIK Orient
7.38
PB
  
Heat 4
3Martin AnderssonIK Ymer
7.28
  
Heat 5
1Jacob Ewertzh
7.19
Hammarby IF
7.19
PB
  
2Alexander Messer
7.35
Alingsås IF
7.35
PB
  
Heat 7
3Artur EngströmIK Ymer
7.44
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sebastian WesslénHammarby IF
23.80
PB
  
Nicklas Hyde
Nicklas Hyde 86, DEN
21.95
86DEN
21.95
SB
  
Mike Kalisz
Mike Kalisz 89, DEN
22.15
89DEN
22.15
SB
  
Nicklas B. Müller
Nicklas B. Müller 92, DEN
22.27
92DEN
22.27
PB
  
Final B
2Niklas Ragneberg
Niklas Ragneberg 91, Trollhättan FIK
22.79
Trollhättan FIK
22.79
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Björn MattssonIF Kville
52.43
PB
  
2Hampus BörjessonUllevi FK
53.08
PB
  
3Robin SkärströmTanums IF
52.70
PB
  
3Alexander LesserUllevi FK
49.75
PB
  
Jacob Riis
Jacob Riis 84, DEN
48.68
84DEN
48.68
  
Asger Gerrild
Asger Gerrild 93, DEN
50.85
93DEN
50.85
PB
  
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
50.87
93DEN
50.87
PB
  
Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling 94, DEN
51.27
94DEN
51.27
  
Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
52.57
90DEN
52.57
SB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Robin Lindgren
8:28.80
Örgryte IS
8:28.80
PB
  
1David Nilsson
9:54.41
Mölndals AIK
9:54.41
PB
  
3Carl Senorski
8:45.74
Örgryte IS
8:45.74
PB
  
4Johan Strand
8:51.05
Ullevi FK
8:51.05
SB
  
5Göran Sander
Göran Sander 67, Solvikingarna
8:54.89
Solvikingarna
8:54.89
SB NR45
  
8Johan Runesson
8:58.19
Ullevi FK
8:58.19
PB
  
M Höjd extra     
Inne

Final A

Final
Inne
2Kristian OlofssonIK Ymer
2.03
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
3Deniz Mahshid
4.72
Örgryte IS
4.72
SB
  
9Kevin Fankl
3.52
Ullevi FK
3.52
PB
  
Andreas Rønning
Andreas Rønning 93, DEN
4.82
93DEN
4.82
  
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
3.92
95DEN
3.92
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen 95, DEN
6.63
95DEN
6.63
PB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
7Jonatan Lilja
12.58
Hovslätts IK
12.58
SB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
2Krister Wernerliv
11.62
Tingbergs AIS
11.62
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
2Johan BjörnstadUllevi FK
14.99
PB
  
3Martin JönssonUllevi FK
14.74
PB
  
5Stefan Holst
14.23
Bottnaryds IF
14.23
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Vastersson
11.68
Varbergs GIF
11.68
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
4Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen 95, FIN
8.24
95FIN
8.24
  
Heat 1
3Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen 95, FIN
8.23
95FIN
8.23
  
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
2Gustaf BålströmUllevi FK
10.34
PB
  
P14 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Gustav ErikssonIF Kville
1.63
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Erica Pettersson
7.68
IF Göta Karlstad
7.68
PB
  
Anna Olsson
7.65
Tingbergs AIS
7.65
SB
  
Anna Olsson
7.74
Tingbergs AIS
7.74
  
Final B
4Sandra Hentschel
7.93
Hammarby IF
7.93
PB
  
Heat 2
1Johanna StrandbergIFK Halmstad
8.04
PB
  
2Caroline Tegel
8.05
IF Göta Karlstad
8.05
SB
  
5Charlotta Swenson BäckelinAlingsås IF
8.21
PB
  
Heat 3
1Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.84
=PB
  
3Isabel Annerfalk
Isabel Annerfalk 93, Mariestads AIF
8.12
Mariestads AIF
8.12
SB
  
4Karin Grann
Karin Grann 95, Alingsås
8.21
Alingsås IF
8.21
SB
  
Heat 4
5Angelica AdolfssonIF Kville
8.27
SB
  
Heat 5
1Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
8.06
PB
  
2Hanna ArvidssonIstrums SK
8.12
=PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ragnhild Kilborn
Ragnhild Kilborn 95, Göteborgs KIK
26.65
Göteborgs KIK
26.65
PB
  
2Linnea IvarssonIK Lerum FI
27.30
PB
  
Anna Olsson
25.03
Tingbergs AIS
25.03
=SB
  
Final C
1Melissa Stenzon
Melissa Stenzon 91, Göteborgs KIK
25.71
Göteborgs KIK
25.71
PB
  
3Gabrielle Wehlander
Gabrielle Wehlander 96, Göteborgs KIK
26.39
Göteborgs KIK
26.39
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
57.93
Trollhättan FIK
57.93
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
2:16.11
Trollhättan FIK
2:16.11
PB
  
5Josefin Ellmarker
2:34.59
IK Orient
2:34.59
PB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linn Nilsson
9:58.31
Hälle IF
9:58.31
PB
  
3Paula Wass
11:30.77
IF Kville
11:30.77
SB
  
4Karin Swenson
11:42.32
IF Kville
11:42.32
SB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sabina Winqvist
Sabina Winqvist 91, Göteborgs KIK
1.65
Göteborgs KIK
1.65
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
Line Renée Jensen
Line Renée Jensen 92, DEN
3.72
92DEN
3.72
SB
  
Amalie Bang Petersen
Amalie Bang Petersen 98, DEN
3.47
98DEN
3.47
  
Josephine Skipper
Josephine Skipper 98, DEN
3.32
98DEN
3.32
PB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
Jessie Ipsen
Jessie Ipsen 83, DEN
5.86
83DEN
5.86
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
6Linnea AhlstedtIK Lerum FI
11.49
PB
  
Maren Høgberget
Maren Høgberget 89, NOR
11.77
89NOR
11.77
PB
  
Katrine Holten Winther
Katrine Holten Winther 89, DEN
11.54
89DEN
11.54
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
2Maja VasterssonVarbergs GIF
9.48
SB
  
3Stephanie EricsonUllevi FK
9.42
PB
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
4Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
10.49
F Stenungsunds FI
10.49
PB
  
5Matilda AnderssonVarbergs GIF
10.47
PB
  

© 2023 Friidrottsstatistik