0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Tom Kling-Baptiste Tom Kling-Baptiste 90, Huddinge 6.83 | 90 | Huddinge AIS | 6.83 | =PB | ||||
M 400 m Inne | Inne | ||||||||
Final B | |||||||||
1 | Alexander Nordkvist Alexander Nordkvist 90, Huddinge 48.85 | 90 | Huddinge AIS | 48.85 | =PB | ||||
2 | Niklas Larsson Niklas Larsson 85, Hässelby 49.02 | 85 | Hässelby SK | 49.02 | = | ||||
3 | Henrik Encke Henrik Encke 84, Hässelby 50.28 | 84 | Hässelby SK | 50.28 | =SB | ||||
M 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Ossian Lundin Ossian Lundin 89, Ume FI 1:59.05 | 89 | Ume FI | 1:59.05 | =PB | ||||
2 | Victor Hedin Victor Hedin 91, Huddinge 1:55.26 | 91 | Huddinge AIS | 1:55.26 | =PB | ||||
2 | Jakob Lillberg Jakob Lillberg 92, Västerås FK 2:00.34 | 92 | Västerås FK | 2:00.34 | =PB | ||||
3 | Simon Samuelsson Simon Samuelsson 93, Västerås FK 2:01.76 | 93 | Västerås FK | 2:01.76 | =PB | ||||
1 | Jackson Kivuva Jackson Kivuva 88, KEN 1:47.81 | 88 | KEN | 1:47.81 | = | ||||
3 | Thomas Roth Thomas Roth 91, NOR 1:49.85 | 91 | NOR | 1:49.85 | =PB NU20R | ||||
5 | Damien Moss Damien Moss 82, GBR 1:51.12 | 82 | GBR | 1:51.12 | =SB | ||||
Nick Jensen Nick Jensen 91, DEN 1:56.57 | 91 | DEN | 1:56.57 | = | |||||
Final B | |||||||||
2 | Anton Asplund Anton Asplund 90, Ume FI 1:48.48 | 90 | Ume FI | 1:48.48 | =PB | ||||
4 | Robin Rohlén Robin Rohlén 90, IFK Umeå 1:50.76 | 90 | IFK Umeå | 1:50.76 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
7 | Kristoffer Vilkancis Kristoffer Vilkancis 89, Hässelby 1:56.84 | 89 | Hässelby SK | 1:56.84 | =PB | ||||
M 1500 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Johan Rogestedt Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI 3:49.11 | 93 | F Stenungsunds FI | 3:49.11 | =PB | ||||
2 | Nacerddine Hallil Nacerddine Hallil 88, ALG 3:50.25 | 88 | ALG | 3:50.25 | =SB | ||||
3 | Daniel Lundgren Daniel Lundgren 85, Tureberg 3:51.36 | 85 | Turebergs FK | 3:51.36 | = | ||||
5 | Viktor Hedlöf Viktor Hedlöf 86, Rånäs 3:54.05 | 86 | Rånäs 4H | 3:54.05 | =PB | ||||
7 | Andreas Rehnborg Andreas Rehnborg 80, Hässelby 3:58.88 | 80 | Hässelby SK | 3:58.88 | =SB | ||||
M Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Alessandro Talotti Alessandro Talotti 80, ITA 2.18 | 80 | ITA | 2.18 | = | ||||
2 | Erik Sundlöf Erik Sundlöf 91, Glanshammar 2.15 | 91 | Glanshammars IF | 2.15 | = | ||||
3 | Joel Spolén Joel Spolén 83, Örgryte 2.10 | 83 | Örgryte IS | 2.10 | = | ||||
5 | Rickard Karlsson Rickard Karlsson 87, Club Olympique 2.00 | 87 | C Olympique | 2.00 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Elin Östlund Elin Östlund 91, KFUM Örebro 7.62 | 91 | KFUM Örebro | 7.62 | = | ||||
2 | Siri Eritsland Siri Eritsland 85, NOR 7.67 | 85 | NOR | 7.67 | = | ||||
Final B | |||||||||
5 | Mia Axelsson Mia Axelsson 91, Kristinehamn 7.93 | 91 | IFK Kristinehamn | 7.93 | =SB | ||||
K 400 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Christine Amertil Christine Amertil 79, BAH 52.77 | 79 | BAH | 52.77 | =SB | ||||
2 | Sandra Wagner Sandra Wagner 92, KFUM Örebro 54.57 | 92 | KFUM Örebro | 54.57 | = | ||||
3 | Stine Meland Tomb Stine Meland Tomb 86, Hammarby 54.87 | 86 | Hammarby IF | 54.87 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
4 | Sofia Thorin Sofia Thorin 89, KFUM Örebro 56.53 | 89 | KFUM Örebro | 56.53 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
3 | Jennie Hurkmans Jennie Hurkmans 84, Tureberg 58.25 | 84 | Turebergs FK | 58.25 | =SB | ||||
4 | Jasmin Sabir Jasmin Sabir 92, Hammarby 58.33 | 92 | Hammarby IF | 58.33 | =PB | ||||
K 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Yolanda Ngarambe Yolanda Ngarambe 91, Tureberg 2:11.92 | 91 | Turebergs FK | 2:11.92 | =PB | ||||
2 | Helena Karlsson Helena Karlsson 92, KFUM Örebro 2:14.45 | 92 | KFUM Örebro | 2:14.45 | =PB | ||||
4 | Johanna Busk Johanna Busk 93, Enhörna 2:16.90 | 93 | Enhörna IF | 2:16.90 | =PB | ||||
6 | Rakel Ekendahl Rakel Ekendahl 91, Hässelby 2:19.67 | 91 | Hässelby SK | 2:19.67 | =PB | ||||
7 | Rebecka Öberg Rebecka Öberg 92, Lidingö 2:19.85 | 92 | IFK Lidingö | 2:19.85 | =PB | ||||
8 | Louise Wistrand Louise Wistrand 85, Hässelby 2:20.27 | 85 | Hässelby SK | 2:20.27 | =PB | ||||
K 1500 m Inne | Inne | ||||||||
Final B | |||||||||
1 | Kajsa Barr Kajsa Barr 92, Sundbyberg 4:36.38 | 92 | Sundbybergs IK | 4:36.38 | =PB | ||||
2 | Gabriella Samuelsson Gabriella Samuelsson 87, Gotländsk FI 4:38.72 | 87 | F Gotländsk FI | 4:38.72 | =PB | ||||
3 | Petra Kindlund Petra Kindlund 85, Huddinge 4:42.74 | 85 | Huddinge AIS | 4:42.74 | =SB | ||||
4 | Julia Forsmark Julia Forsmark 93, Stål 4:45.73 | 93 | IK Stål | 4:45.73 | =PB | ||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Nadja Casadei Nadja Casadei 83, Lidingö 6.11 | 83 | IFK Lidingö | 6.11 | =PB | ||||
2 | Jessica Samuelsson Jessica Samuelsson 85, Hässelby 6.04 | 85 | Hässelby SK | 6.04 | =SB | ||||
8 | Sofia Carls Sofia Carls 90, Hammarby 5.45 | 90 | Hammarby IF | 5.45 | =SB |