15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
Tävlande: 618 (342+276)   Starter: 1030 (546+484)

Män
M22 60 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Oskar Åberg
6.86
Solna FK
6.86
  
2Emil Zail
6.87
Malmö AI
6.87
PB
  
3Jonas HilmerssonUllevi FK
6.91
=PB
  
4Carl Dahllöf
6.96
Ullevi FK
6.96
PB
  
5Nils-Göran NilssonTurebergs FK
7.10
PB
  
6Björn BoströmIFK Lund
7.13
  
7Erik NilssonIF Rigor
7.15
  
8Jonas Mårtensson
8.13
IFK Växjö
8.13
  
Heat 1
8 mar
8 mar
1Oskar Åberg
6.89
Solna FK
6.89
  
2Jonas Mårtensson
6.96
IFK Växjö
6.96
PB
  
3Carl Dahllöf
7.00
Ullevi FK
7.00
PB
  
4Erik NilssonIF Rigor
7.14
  
5Erik Näsman
7.23
Bollnäs FIK
7.23
  
6Dennis Muniale-Olsson
7.24
Västerås FK
7.24
SB
  
7Vuk Djekic
7.27
Malmö AI
7.27
  
Heat 2
8 mar
8 mar
1Emil Zail
6.95
Malmö AI
6.95
  
2Jonas HilmerssonUllevi FK
7.03
  
3Björn BoströmIFK Lund
7.09
=PB
  
4Nils-Göran NilssonTurebergs FK
7.11
PB
  
5Henrik Östlund
7.25
Huddinge AIS
7.25
=PB
  
6David Tegel
7.25
IF Göta
7.25
SB
  
7Christian Hedman
7.37
IFK Växjö
7.37
  
8Mohanad Abdul Karim
9.14
Råby-Rekarne FIF
9.14
SB
  
M22 400 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Dennis Karanda
49.56
Öresund FK
49.56
PB
  
2Johan Eriksson
49.71
Turebergs FK
49.71
PB
  
3Nicklas NilssonBromma IF
50.01
PB
  
4Gustav Karnebäck
50.47
Turebergs FK
50.47
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Gustav Karnebäck
50.44
Turebergs FK
50.44
PB
  
2Jesper Madsen
50.74
IK Finish
50.74
PB
  
3Viktor Ekelund
51.57
Malmö AI
51.57
  
John Eliasson
John Eliasson 89, Sävedalen
DQ
Sävedalens AIK
DQ
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Dennis Karanda
51.35
Öresund FK
51.35
  
2Robin Nordenberg
51.69
IF Göta
51.69
SB
  
3Eric Hagelin
51.81
Hässelby SK
51.81
SB
  
Heat 3
7 mar
7 mar
1Johan Eriksson
50.12
Turebergs FK
50.12
PB
  
2Christian Sonehag
52.57
Upsala IF
52.57
PB
  
3William Taudien
53.44
Turebergs FK
53.44
SB
  
Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Heat 4
7 mar
7 mar
1Nicklas NilssonBromma IF
51.75
PB
  
2Tobias Åberg
52.07
Hälle IF
52.07
PB
  
3Daniel Rogemark
Daniel Rogemark 89, IK Hakarpspojkarna
52.75
IK Hakarpspojkarna
52.75
SB
  
4Andreas Nyberg
Andreas Nyberg 87, IK Hakarpspojkarna
54.02
IK Hakarpspojkarna
54.02
SB
  
Heat 5
7 mar
7 mar
1Gustav Karnebäck
50.58
Turebergs FK
50.58
  
2Nicklas NilssonBromma IF
50.66
PB
  
3Jesper Madsen
50.99
IK Finish
50.99
  
4Robin Nordenberg
51.68
IF Göta
51.68
SB
  
Heat 6
7 mar
7 mar
1Dennis Karanda
50.10
Öresund FK
50.10
  
2Johan Eriksson
50.17
Turebergs FK
50.17
  
3Eric Hagelin
51.38
Hässelby SK
51.38
=PB
  
4Viktor Ekelund
51.62
Malmö AI
51.62
  
M22 1500 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Erik Johansson
Erik Johansson 89, Katrineholm
3:53.26
Katrineholms SK
3:53.26
PB
  
2Kalle Johansson
3:54.08
Hässelby SK
3:54.08
PB
  
3Thobias Ekhamre
3:54.24
Hammarby IF
3:54.24
PB
  
4Eric Senorski
3:55.88
Örgryte IS
3:55.88
PB
  
5Johan Walldén
3:57.25
Gefle IF
3:57.25
PB
  
6Erik Widing
4:02.31
Turebergs FK
4:02.31
  
7Kristoffer Vilkancis
4:07.16
Hässelby SK
4:07.16
  
Johan HydénIK Akele
DNF
  
Heat 1
8 mar
8 mar
1Eric Senorski
4:00.44
Örgryte IS
4:00.44
SB
  
2Johan Hydén
4:01.38
IK Akele
4:01.38
SB
  
3Kristoffer Vilkancis
4:02.61
Hässelby SK
4:02.61
  
4Marcus Gustafsson
4:06.62
Spårvägens FK
4:06.62
SB
  
5Jonatan BjörnbergKA 2 IF
4:13.43
=SB
  
6Mattias Karlsson
4:14.09
Spårvägens FK
4:14.09
SB
  
7Henrik Hansson
Henrik Hansson 89, Strömstad LK
4:19.21
Strömstad LK
4:19.21
PB
  
Rickard Emilsson
Rickard Emilsson 89, IK Hakarpspojkarna
DNS
IK Hakarpspojkarna
DNS
  
Heat 2
8 mar
8 mar
1Kalle Johansson
4:05.43
Hässelby SK
4:05.43
SB
  
2Thobias Ekhamre
4:05.75
Hammarby IF
4:05.75
SB
  
3Kristoffer Fransson
4:06.42
Turebergs FK
4:06.42
PB
  
4Martin Stjernlöf
4:06.54
Turebergs FK
4:06.54
SB
  
5Markus Living
4:15.22
Gefle IF
4:15.22
SB
  
6Zakaria Azzeddine
4:16.59
Sävedalens AIK
4:16.59
=PB
  
7Viktor Andersson
4:26.43
Hässelby SK
4:26.43
  
Heat 3
8 mar
8 mar
1Erik Johansson
Erik Johansson 89, Katrineholm
3:59.44
Katrineholms SK
3:59.44
PB
  
2Johan Walldén
4:00.63
Gefle IF
4:00.63
PB
  
3Erik Widing
4:01.89
Turebergs FK
4:01.89
=PB
  
4Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
4:02.76
Strömstad LK
4:02.76
PB
  
5Tomas Bjurström
Tomas Bjurström 87, KFUM Örebro
4:09.78
KFUM Örebro
4:09.78
=PB
  
Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Andreas Karlsson
Andreas Karlsson 88, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
M22 60 m häck     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Josua GustafssonUllevi FK
8.28
  
2Marcus PerssonUllevi FK
8.29
PB
  
3Andreas Andersson
8.35
Upsala IF
8.35
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.38
Eskilstuna FI
8.38
PB
  
5Jonathan Eklund
8.40
Hammarby IF
8.40
SB
  
6Alexander SmithIK Finish
8.68
PB
  
7Theo SöderbergMalmö AI
8.97
  
8Jonas Elgered
9.17
Hammarby IF
9.17
SB
  
M22 Höjd     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Mehdi AlkhatibHellas FK
2.20
  
1Mehdi AlkhatibHellas FK
2.20
  
2Emil Svensson
Emil Svensson 89, IFK Växjö
2.09
IFK Växjö
2.09
SB
  
3Jakob Thorvaldsson
2.03
Råby-Rekarne FIF
2.03
PB
  
4Oscar AdolfssonIK Orient
1.97
SB
  
5Mattias Green
Mattias Green 88, Trelleborg
1.93
IFK Trelleborg
1.93
  
6Josua GustafssonUllevi FK
1.93
SB
  
7Oskar Rybo
1.93
IF Kville
1.93
  
8Oskar Persson
1.83
Ullevi FK
1.83
SB
  
Viktor Ohlsson
Viktor Ohlsson 89, Eskilstuna FI
NH
Eskilstuna FI
NH
  
M22 Stav     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Rasmus CarlssonFalu IK
4.92
  
2Erik Thorstensson
4.82
Spårvägens FK
4.82
SB
  
3Björn Johansson
Björn Johansson 88, Västerås FK
4.72
Västerås FK
4.72
SB
  
4Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, Gäddede
4.60
Gäddede SK
4.60
  
5Johan Ramberg
4.44
Örgryte IS
4.44
  
6Jonathan Eklund
4.32
Hammarby IF
4.32
SB
  
7Jonas Elgered
4.20
Hammarby IF
4.20
  
8Jonathan Gren
4.02
Örgryte IS
4.02
PB
  
M22 Längd     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Hans Lämås
7.08
IF Göta
7.08
PB
  
2Erik Lindberg
Erik Lindberg 87, Haparanda SKT
6.97
Haparanda SKT
6.97
PB
  
3Robin Lundh
6.94
IF Göta
6.94
PB
  
4Erik Persson
6.89
Malmö AI
6.89
  
5Björn BoströmIFK Lund
6.86
PB
  
6Jonas Elgered
6.67
Hammarby IF
6.67
PB
  
7Jonathan Eklund
6.66
Hammarby IF
6.66
SB
  
8Per Jonsson
6.56
Bollnäs FIK
6.56
PB
  
9Erik Olsson
6.40
Örgryte IS
6.40
PB
  
10Rasmus CarlssonFalu IK
6.28
SB
  
11Christian Hedman
6.20
IFK Växjö
6.20
SB
  
Felix Siljebäck LarsenVästerås FK
NM
  
Robert Lindberg
Robert Lindberg 88, Skellefteå AIK
NM
Skellefteå AIK
NM
  
M22 Tresteg     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Daniel Lennartsson
15.48
IFK Växjö
15.48
PB
  
2Daniel Falk
15.34
IK Lerum FI
15.34
PB
  
3Mathias Ström
15.11
Örgryte IS
15.11
SB
  
4Erik Persson
14.63
Malmö AI
14.63
  
5Emil Afzelius
13.97
Bollnäs FIK
13.97
PB
  
6Richard Olsson
13.69
IF Göta
13.69
PB
  
7Erik Olsson
13.65
Örgryte IS
13.65
PB
  
8Mikael BrinnenGefle IF
13.46
PB
  
9Oscar AdolfssonIK Orient
13.06
  
10Mladjen Dzakovic
12.99
Sundbybergs IK
12.99
  
M22 Kula     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Jonas Lohse
16.35
Mölndals AIK
16.35
PB
  
2Ulf Ankarling
15.76
IF Göta
15.76
SB
  
3Anders Lundell
14.44
Ullevi FK
14.44
PB
  
4Martin Gren
12.97
Ullevi FK
12.97
PB
  
5Richard Olsson
12.47
IF Göta
12.47
  
6Rasmus CarlssonFalu IK
12.39
PB
  
7Jens Wesemann WidmarkÖresund FK
11.65
SB
  
8Jonas Elgered
11.59
Hammarby IF
11.59
PB
  
9Jonathan Eklund
10.84
Hammarby IF
10.84
PB
  
10Thomas ElmgrenUllevi FK
9.30
PB
  
P19 60 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.85
PB
  
2David Sennung
6.86
Ullevi FK
6.86
PB
  
3Benjamin Olsson
6.89
IFK Helsingborg
6.89
SB
  
4Simon JohanssonUllevi FK
6.95
PB
  
Semi 1
8 mar
8 mar
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.88
  
Semi 2
8 mar
8 mar
1David Sennung
6.88
Ullevi FK
6.88
PB
  
Heat 4
8 mar
8 mar
1Benjamin Olsson
6.94
IFK Helsingborg
6.94
SB
  
P19 400 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Johan Henningsson
49.83
Bollnäs FIK
49.83
PB
  
2Anton Asplund
50.04
Ume FI
50.04
  
3Erik Smedhs
51.01
IFK Mora
51.01
  
Marvin Tay
DNF
Malmö AI
DNF
  
Semi 1
7 mar
7 mar
1Anton Asplund
49.72
Ume FI
49.72
PB
  
2Marvin Tay
50.05
Malmö AI
50.05
PB
  
3Oskar Borbos
51.86
Gefle IF
51.86
  
4Linus Gustafsson
Linus Gustafsson 91, Västerås FK
53.68
Västerås FK
53.68
  
Semi 2
7 mar
7 mar
1Johan Henningsson
50.25
Bollnäs FIK
50.25
PB
  
2Markus JohanssonUme FI
50.58
PB
  
3Daniel Norgren
51.15
IF Kville
51.15
SB
  
Jesper JonssonHammarby IF
DQ
  
Semi 3
7 mar
7 mar
1Erik Smedhs
50.54
IFK Mora
50.54
PB
  
2Rickard Gunnarsson
50.87
Alingsås IF
50.87
PB
  
3Oliver Sänneskog
52.46
IFK Helsingborg
52.46
  
Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
DNS
Bollnäs FIK
DNS
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Johan Henningsson
50.47
Bollnäs FIK
50.47
PB
  
2Oskar Borbos
51.33
Gefle IF
51.33
PB
  
3Tomas Hultgren
52.48
Ludvika FFI
52.48
PB
  
4Josef Åberg
53.86
Hälle IF
53.86
PB
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Rickard Gunnarsson
51.38
Alingsås IF
51.38
PB
  
2Erik Smedhs
51.39
IFK Mora
51.39
PB
  
3Robert Kajsjö
53.44
Hälle IF
53.44
PB
  
4Mathias Sabel
57.18
PB
  
Heat 3
7 mar
7 mar
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
50.86
Bollnäs FIK
50.86
PB
  
2Markus JohanssonUme FI
51.03
PB
  
3Filip EssbrantÅhus FIK
52.97
PB
  
4David ArnessonIFK Lund
54.42
PB
  
Heat 4
7 mar
7 mar
1Daniel Norgren
51.70
IF Kville
51.70
SB
  
2Linus Gustafsson
Linus Gustafsson 91, Västerås FK
51.75
Västerås FK
51.75
PB
  
3John-Alexander BoutzasSundbybergs IK
52.48
PB
  
Heat 5
7 mar
7 mar
1Anton Asplund
51.65
Ume FI
51.65
PB
  
2Jesper Jonsson
52.16
Hammarby IF
52.16
  
3Filip Holmström
53.39
Hässelby SK
53.39
  
4Victor Östling
54.19
Kvarnsvedens GoIF
54.19
PB
  
Heat 6
7 mar
7 mar
1Marvin Tay
50.81
Malmö AI
50.81
PB
  
2Oliver Sänneskog
51.71
IFK Helsingborg
51.71
PB
  
3Victor Hedin
52.86
Huddinge AIS
52.86
PB
  
4Adam WretströmSK Graal
55.58
SB
  
P19 1500 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Jonas Leanderson
3:57.40
Malmö AI
3:57.40
PB
  
2Anton Danielson
Anton Danielson 90, IK Norrköping FI
3:58.20
IK Norrköping FI
3:58.20
  
3Anton Wåhlin
4:00.66
IF Linden
4:00.66
PB
  
4Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
4:00.82
Björnstorps IF
4:00.82
  
5Olle Kalered
Olle Kalered 90, IK Norrköping FI
4:04.83
IK Norrköping FI
4:04.83
PB
  
6Abdiaziz Salad
4:15.87
Hässelby SK
4:15.87
  
Tawakal Abdikadir
DNF
IFK Växjö
DNF
  
Mikael Röjerås
Mikael Röjerås 90, Västerås FK
DQ
Västerås FK
DQ
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Abdiaziz Salad
4:08.27
Hässelby SK
4:08.27
PB
  
2Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
4:08.97
Björnstorps IF
4:08.97
  
3Erik Johansson
Erik Johansson 91, GoIF Tjalve
4:09.95
GoIF Tjalve
4:09.95
SB
  
4Aleksander Liss
4:19.64
Turebergs FK
4:19.64
PB
  
5Viktor Helander
Viktor Helander 90, Eksjö Södra
4:22.35
Eksjö Södra IK
4:22.35
PB
  
6Ludvig Tingåker
4:24.61
IFK Lidingö
4:24.61
SB
  
7Andreas Åkesson
4:34.60
Örgryte IS
4:34.60
PB
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Jonas Leanderson
4:06.49
Malmö AI
4:06.49
SB
  
2Olle Kalered
Olle Kalered 90, IK Norrköping FI
4:06.88
IK Norrköping FI
4:06.88
PB
  
3Mikael Röjerås
Mikael Röjerås 90, Västerås FK
4:07.67
Västerås FK
4:07.67
  
4Joel Delborg Nilsson
4:11.09
Björnstorps IF
4:11.09
PB
  
5Patrik Pettersson
4:11.10
Rånäs 4H
4:11.10
PB
  
6Tobias Gustavsson
4:21.08
Sävedalens AIK
4:21.08
SB
  
7Niclas Woodbridge
4:23.14
Örgryte IS
4:23.14
PB
  
Heat 3
7 mar
7 mar
1Anton Danielson
Anton Danielson 90, IK Norrköping FI
4:07.21
IK Norrköping FI
4:07.21
  
2Anton Wåhlin
4:07.29
IF Linden
4:07.29
PB
  
3Tawakal Abdikadir
4:08.22
IFK Växjö
4:08.22
PB
  
4Robin Lindgren FjellnerIFK Halmstad
4:10.89
PB
  
5Martin LundqvistIK Sisu
4:16.97
PB
  
6Carl Lindén
Carl Lindén 91, Stenungsunds FI
4:41.18
F Stenungsunds FI
4:41.18
PB
  
Joakim Frisk
Joakim Frisk 90, Västerås FK
DNS
Västerås FK
DNS
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Petter Olson
7.92
Malmö AI
7.92
PB
  
7 SWE P19 AT
2Alexander Brorsson
8.08
Ulricehamns FK
8.08
  
3Björn Wilson
8.12
IK Orient
8.12
PB
  
3Anton Forsberg
8.12
Turebergs FK
8.12
  
5Marvin Tay
8.23
Malmö AI
8.23
PB
  
6Patrik NilssonKA 2 IF
8.50
  
7Darko Šarović
Darko Šarović 90, IFK Göteborg
8.70
IFK Göteborg
8.70
  
Joar Rüdrich SkogseldIFK Märsta
DNF
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Alexander Brorsson
7.96
Ulricehamns FK
7.96
  
2Joar Rüdrich SkogseldIFK Märsta
8.51
PB
  
3Henrik Brus
8.58
Falu IK
8.58
PB
  
4Sebastian AxellIK Lerum FI
8.65
PB
  
5Mattias Bäckman
8.93
Bollnäs FIK
8.93
PB
  
6Alexander Augustsson
8.94
IFK Göteborg
8.94
PB
  
Martin KallurFalu IK
DNS
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Petter Olson
8.13
Malmö AI
8.13
PB
  
2Marvin Tay
8.26
Malmö AI
8.26
PB
  
3Patrik NilssonKA 2 IF
8.40
PB
  
4Marcus NilssonHögby IF
8.70
PB
  
5Alexander HåkanssonUmedalens IF
8.79
PB
  
6Tommy Fors
Tommy Fors 90, IK Hakarpspojkarna
9.13
IK Hakarpspojkarna
9.13
PB
  
Heat 3
7 mar
7 mar
1Anton Forsberg
8.06
Turebergs FK
8.06
PB
  
2Björn Wilson
8.25
IK Orient
8.25
PB
  
3Darko Šarović
Darko Šarović 90, IFK Göteborg
8.56
IFK Göteborg
8.56
PB
  
4Erik Ehrlin
8.73
Ärla IF
8.73
PB
  
5Alexander Norén
Alexander Norén 91, Skellefteå AIK
8.76
Skellefteå AIK
8.76
PB
  
6Adriano Di FeolaUllevi FK
8.88
PB
  
P19 Höjd     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Carl Rönnow
Carl Rönnow 90, Club Olympique
2.11
C Olympique
2.11
=PB
  
2Erik Sundlöf
Erik Sundlöf 91, Glanshammar
2.09
Glanshammars IF
2.09
PB
  
3Lukas Odell
Lukas Odell 90, Trelleborg
2.05
IFK Trelleborg
2.05
SB
  
4Marcus LundquistRånäs 4H
2.00
PB
  
5Tim Brodin
Tim Brodin 90, KFUM Örebro
1.93
KFUM Örebro
1.93
  
6Yuan-Zhong WuIK Sisu
1.93
PB
  
7Alexander HåkanssonUmedalens IF
1.93
PB
  
8Stephan LarssonUllevi FK
1.89
  
9Adam Chiguer
1.89
Huddinge AIS
1.89
  
10Douglas Stenberg
1.83
IF Göta
1.83
PB
  
11Erik Graf
Erik Graf 91, Solna FK
1.83
Solna FK
1.83
PB
  
12Abdi Musse
Abdi Musse 91, Falkenberg
1.77
Falkenbergs IK
1.77
  
12Petter Billinger
Petter Billinger 91, KFUM Örebro
1.77
KFUM Örebro
1.77
  
12Christoffer VannasUllevi FK
1.77
  
15Erik Svensson
Erik Svensson 91, Falkenberg
1.77
Falkenbergs IK
1.77
SB
  
P19 Stav     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Petter Olson
4.76
Malmö AI
4.76
  
2Viktor FröbergIF Kville
4.66
PB
  
3Andreas Rydberg
Andreas Rydberg 90, Västerås FK
4.50
Västerås FK
4.50
PB
  
4Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
4.44
KFUM Örebro
4.44
PB
  
5Robert Warensjö
Robert Warensjö 90, Nyköpings BIS
4.36
Nyköpings BIS
4.36
SB
  
6Johan BremerIK Ymer
4.28
PB
  
7Henrik Brus
4.16
Falu IK
4.16
PB
  
8David Björn
4.04
Hovslätts IK
4.04
  
9Marcus NilssonHögby IF
4.04
SB
  
10Björn AnderssonF Bålsta IK
4.04
PB
  
11Simon Styrman
Simon Styrman 91, Haparanda SKT
3.86
Haparanda SKT
3.86
  
11Adam Diffner
Adam Diffner 90, Kvarnsveden
3.86
Kvarnsvedens GoIF
3.86
SB
  
11Douglas Stenberg
3.86
IF Göta
3.86
PB
  
Sebastian AxellIK Lerum FI
NH
  
Anthon GyllenstenÖrgryte IS
NH
  
Johan FougmanGefle IF
NH
  
Peter Svedlund
Peter Svedlund 90, Haparanda SKT
NH
Haparanda SKT
NH
  
P19 Längd     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Fabian Rosenquist
7.12
GoIF Tjalve
7.12
PB
  
2Björn Wilson
7.10
IK Orient
7.10
  
3Mattias Abulu
7.04
Ullevi FK
7.04
PB
  
4Emil Bergqvist
6.61
IK Westmannia
6.61
  
5Milan Jovanovic
Milan Jovanovic 90, Linköpings GIF
6.52
Linköpings GIF
6.52
SB
  
6Adam Stålberg
6.51
Örbyhus IF
6.51
  
7Viktor BjörklundIFK Lund
6.44
  
8Axel Fredriksen
6.34
Hovslätts IK
6.34
PB
  
9Douglas Stenberg
6.33
IF Göta
6.33
PB
  
10Nuhi AmerllahiMalmö AI
6.24
  
11John Carlsson
6.24
Riviera FI
6.24
PB
  
12Daniel Persson
6.18
Mölndals AIK
6.18
PB
  
13Daniel Nordqvist
6.13
IF Göta
6.13
PB
  
14Jakob Wendefors
6.11
Wärnamo SK
6.11
  
15Simon Ljunggren
Simon Ljunggren 91, Östersunds GIF
6.09
Östersunds GIF
6.09
PB
  
16Adam Chiguer
6.09
Huddinge AIS
6.09
  
17Jonas Ögren
Jonas Ögren 91, Skellefteå AIK
6.05
Skellefteå AIK
6.05
  
18Darko Šarović
Darko Šarović 90, IFK Göteborg
6.03
IFK Göteborg
6.03
  
19Simon Styrman
Simon Styrman 91, Haparanda SKT
5.79
Haparanda SKT
5.79
  
20Tommy Fors
Tommy Fors 90, IK Hakarpspojkarna
5.74
IK Hakarpspojkarna
5.74
  
21Marcus HanssonFalu IK
5.74
PB
  
22Filip Bergqvist
5.52
Hässelby SK
5.52
PB
  
23Peter Svedlund
Peter Svedlund 90, Haparanda SKT
5.45
Haparanda SKT
5.45
PB
  
Alexander WittlockHanvikens SK
NM
  
P19 Tresteg     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Emil Bergqvist
14.57
IK Westmannia
14.57
  
2Moteba Mohamed
14.54
Alingsås IF
14.54
PB
  
3Vilhelm RoxlingKA 2 IF
14.39
PB
  
4Love Fältström
14.34
Hammarby IF
14.34
PB
  
5Erik Ehrlin
14.00
Ärla IF
14.00
PB
  
6Mattias Abulu
13.75
Ullevi FK
13.75
PB
  
7Adam Stålberg
13.57
Örbyhus IF
13.57
PB
  
8Johan LindquistKA 2 IF
13.55
PB
  
9John Carlsson
13.38
Riviera FI
13.38
PB
  
10Ronald Kibirige
Ronald Kibirige 90, Västerås FK
13.33
Västerås FK
13.33
PB
  
11Mattias Bäckman
13.16
Bollnäs FIK
13.16
PB
  
12Anthon Gyllensten
13.12
Örgryte IS
13.12
SB
  
13Daniel Nordqvist
12.95
IF Göta
12.95
PB
  
14Taulant Dautaj
12.77
IF Göta
12.77
PB
  
15David Sunnemar
12.28
Örgryte IS
12.28
  
16Karl Schenström
Karl Schenström 91, Nyköpings BIS
12.17
Nyköpings BIS
12.17
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Simon GustafssonUllevi FK
19.72
PB
  
2 SWE P19 AT
2Pontus Rabe
17.47
F Bålsta IK
17.47
PB
  
3Jonas Meyer
Jonas Meyer 90, Strömstads IF
15.50
Strömstads IF
15.50
  
4Mattias AnderssonIFK Lund
15.10
  
5Martin AnderssonMalmö AI
15.03
PB
  
6Oscar Ivarsson
Oscar Ivarsson 91, IFK Växjö
14.97
IFK Växjö
14.97
PB
  
7Simon Lindblom
Simon Lindblom 91, Råby-Rekarne
14.58
Råby-Rekarne FIF
14.58
  
8Martin Jönsson
14.57
FI Kalmarsund
14.57
PB
  
9Marcus Nilsson
14.02
Högby IF
14.02
PB
  
10Alexander Messer
13.77
Alingsås IF
13.77
PB
  
11Fredrik Bitén
13.02
Hässelby SK
13.02
PB
  
12David JohanssonÅhus FIK
11.90
PB
  
13Erik Schenström
10.45
GoIF Tjalve
10.45
PB
  
P19 Kula     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.85
  
2David Sennung
6.86
Ullevi FK
6.86
  
3Benjamin Olsson
6.89
IFK Helsingborg
6.89
  
4Simon JohanssonUllevi FK
6.95
  
5Adam Andersson
Adam Andersson 91, Skellefteå AIK
6.98
Skellefteå AIK
6.98
  
6Carlos Maximus
Carlos Maximus 90, Strömstads IF
7.01
Strömstads IF
7.01
  
7Morgan OhlströmRånäs 4H
7.09
  
8Dennis CarlssonAlvesta FI
7.11
PB
  
Semi 1
8 mar
8 mar
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.88
  
2Simon JohanssonUllevi FK
6.98
PB
  
3Adam Andersson
Adam Andersson 91, Skellefteå AIK
6.99
Skellefteå AIK
6.99
  
4Dennis CarlssonAlvesta FI
7.06
  
5Robin Kruse
Robin Kruse 90, Upsala IF
7.08
Upsala IF
7.08
  
6David Östling
7.10
Rånäs 4H
7.10
PB
  
7Patrik AnderssonIF Kville
7.13
  
8Hamza Volume Kamara
7.24
GoIF Tjalve
7.24
PB
  
Semi 2
8 mar
8 mar
1David Sennung
6.88
Ullevi FK
6.88
  
2Benjamin Olsson
6.96
IFK Helsingborg
6.96
PB
  
3Morgan OhlströmRånäs 4H
7.01
  
4Carlos Maximus
Carlos Maximus 90, Strömstads IF
7.02
Strömstads IF
7.02
  
5Martin HolmströmKA 2 IF
7.08
  
6Mikael Storm
Mikael Storm 91, Eksjö Södra
7.11
Eksjö Södra IK
7.11
  
7Darko Šarović
Darko Šarović 90, IFK Göteborg
7.11
IFK Göteborg
7.11
  
Jonathan RickardssonSandhems IF
DNS
  
Heat 1
8 mar
8 mar
1David Sennung
6.96
Ullevi FK
6.96
PB
  
2Martin HolmströmKA 2 IF
7.10
PB
  
3Jonathan RickardssonSandhems IF
7.16
PB
  
4Tobias Carlsson
Tobias Carlsson 91, Trollhättan FIK
7.30
Trollhättan FIK
7.30
PB
  
5Djulijano JovanovicIK Ymer
7.40
PB
  
6Michael SkaleniusIF Kville
7.53
PB
  
Marcus HanssonFalu IK
DNS
  
Heat 2
8 mar
8 mar
1Carlos Maximus
Carlos Maximus 90, Strömstads IF
7.04
Strömstads IF
7.04
PB
  
2Dennis CarlssonAlvesta FI
7.08
PB
  
3Mikael Storm
Mikael Storm 91, Eksjö Södra
7.13
Eksjö Södra IK
7.13
PB
  
4Darko Šarović
Darko Šarović 90, IFK Göteborg
7.23
IFK Göteborg
7.23
PB
  
5Anton Sundin
Anton Sundin 91, Skellefteå AIK
7.34
Skellefteå AIK
7.34
PB
  
6Simon Ljunggren
Simon Ljunggren 91, Östersunds GIF
7.35
Östersunds GIF
7.35
PB
  
7Johan Lindh
Johan Lindh 90, Hovslätt
7.49
Hovslätts IK
7.49
PB
  
8Peter Svedlund
Peter Svedlund 90, Haparanda SKT
7.54
Haparanda SKT
7.54
PB
  
Heat 3
8 mar
8 mar
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.96
PB
  
2Morgan OhlströmRånäs 4H
7.10
PB
  
3Robin Kruse
Robin Kruse 90, Upsala IF
7.20
Upsala IF
7.20
PB
  
4Alexander HåkanssonUmedalens IF
7.26
PB
  
5Linus Vigert
7.33
Hammarby IF
7.33
PB
  
6Andrew Inyoin
7.39
Hellas FK
7.39
PB
  
7Filip EssbrantÅhus FIK
7.44
PB
  
8John-Alexander BoutzasSundbybergs IK
7.48
PB
  
Heat 4
8 mar
8 mar
1Benjamin Olsson
6.94
IFK Helsingborg
6.94
PB
  
2Hamza Volume Kamara
7.17
GoIF Tjalve
7.17
PB
  
3Patrik AnderssonIF Kville
7.19
PB
  
4Rasmus Nilsson EbersHuddinge AIS
7.25
PB
  
5Patrik NilssonKA 2 IF
7.26
PB
  
6Patrik Ahonen
Patrik Ahonen 90, KFUM Örebro
7.35
KFUM Örebro
7.35
PB
  
7Felix Grape
Felix Grape 90, Fredrikshof
7.39
Fredrikshofs FIF
7.39
PB
  
8Simon Styrman
Simon Styrman 91, Haparanda SKT
7.43
Haparanda SKT
7.43
PB
  
Heat 5
8 mar
8 mar
1Simon JohanssonUllevi FK
6.96
PB
  
2David Östling
7.09
Rånäs 4H
7.09
PB
  
3Adam Andersson
Adam Andersson 91, Skellefteå AIK
7.11
Skellefteå AIK
7.11
PB
  
4André Drummond
7.25
Spårvägens FK
7.25
PB
  
5Erik Lindahl
7.29
IF Kville
7.29
PB
  
6Joar Rüdrich SkogseldIFK Märsta
7.42
PB
  
7David Sunnemar
7.50
Örgryte IS
7.50
PB
  
8Kreshnik Qerimaj
Kreshnik Qerimaj 91, IK Norrköping FI
7.69
IK Norrköping FI
7.69
PB
  
P17 60 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Henrik BäckströmKA 2 IF
6.95
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.98
IFK Umeå
6.98
PB
  
3Mattias OlanderHögby IF
7.09
PB
  
4Anders TeigenKils AIK
7.10
  
5Hampus AnderssonUllevi FK
7.19
  
6Marcus Möller
7.26
Rånäs 4H
7.26
  
7Filip LöövKils AIK
7.70
  
Cedric UllbergIK Ymer
DQ
  
Heat 1
8 mar
8 mar
1Henrik BäckströmKA 2 IF
7.01
  
2Mattias OlanderHögby IF
7.11
PB
  
3Filip LöövKils AIK
7.21
  
4Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.32
Glanshammars IF
7.32
  
5Robin ÅkessonMalmö AI
7.33
  
6Johan Forsberg
7.43
IFK Lidingö
7.43
  
7Johan Ahlgren
7.47
Rånäs 4H
7.47
  
8Victor EmanuelssonTurebergs FK
7.53
  
Heat 2
8 mar
8 mar
1Cedric UllbergIK Ymer
7.11
  
2Anders TeigenKils AIK
7.26
  
3Klas LinderheimGefle IF
7.28
PB
  
4Viktor Jönsson
Viktor Jönsson 92, Råby-Rekarne
7.32
Råby-Rekarne FIF
7.32
=PB
  
5Simon Ekström
7.41
Hovslätts IK
7.41
  
6Christoffer GustafssonKA 2 IF
7.52
PB
  
7Cedric Borglund JansonMalmö AI
7.55
PB
  
8Tommy LundqvistRånäs 4H
7.58
PB
  
Heat 3
8 mar
8 mar
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
7.07
IFK Umeå
7.07
PB
  
2Marcus Möller
7.24
Rånäs 4H
7.24
  
3Hampus AnderssonUllevi FK
7.25
  
4Johan PerssonIK Ymer
7.39
=PB
  
5Erik Kvarnerup
7.44
Hanvikens SK
7.44
  
6Alexander Nertlinge-AspÅhus FIK
7.46
  
7Deniz Nordahl
Deniz Nordahl 92, Sundbyberg
7.46
Sundbybergs IK
7.46
PB
  
Viktor ErikssonTurebergs FK
DNS
  
P17 400 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, IFK Göteborg
51.05
IFK Göteborg
51.05
  
2Oliver WillskyttUllevi FK
51.38
PB
  
3Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
51.41
Sävedalens AIK
51.41
PB
  
4Anton Nilsson
53.02
Huddinge AIS
53.02
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
51.61
Sävedalens AIK
51.61
SB
  
2Anton Nilsson
52.05
Huddinge AIS
52.05
PB
  
3Oliver WillskyttUllevi FK
52.23
PB
  
4Alexander Nertlinge-AspÅhus FIK
54.17
PB
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, IFK Göteborg
50.96
IFK Göteborg
50.96
  
2Jonatan Andersson CederSollefteå GIF
52.70
PB
  
3Patrik Sjöö
52.87
Hässelby SK
52.87
PB
  
4Andreas af Trolle
Andreas af Trolle 92, Mälarhöjden
56.67
Mälarhöjdens IK
56.67
SB
  
P17 1500 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Marcus Hallbäck
4:09.54
F Bålsta IK
4:09.54
PB
  
2Albin Olausson
4:12.41
Åsbro GoIF
4:12.41
PB
  
3Bernhard Brundin
4:14.69
Sävedalens AIK
4:14.69
  
4Emil Blomberg
4:17.76
Hässelby SK
4:17.76
PB
  
5Daniel Gleimar
4:18.66
Ludvika FFI
4:18.66
SB
  
6Medhane Temesgen Amanuel
4:21.57
Spårvägens FK
4:21.57
PB
  
7Oscar Andreasson
4:23.45
Sävedalens AIK
4:23.45
SB
  
8Gustav Milesson
Gustav Milesson 92, Eksjö Södra
4:23.84
Eksjö Södra IK
4:23.84
PB
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Bernhard Brundin
4:26.64
Sävedalens AIK
4:26.64
  
2Albin Olausson
4:30.18
Åsbro GoIF
4:30.18
SB
  
3Ismail Muktar SharifIK Akele
4:32.15
  
4Mikael Wåhlin
4:35.24
Sävedalens AIK
4:35.24
SB
  
5Gusten Danielson
Gusten Danielson 92, IK Norrköping FI
4:36.86
IK Norrköping FI
4:36.86
PB
  
6Emil Mårtensson
4:44.28
Hässelby SK
4:44.28
SB
  
7Karl Andersson
4:57.31
IK Akele
4:57.31
PB
  
Alexander Holm
Alexander Holm 92, GoIF Tjalve
DQ
GoIF Tjalve
DQ
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Marcus Hallbäck
4:22.08
F Bålsta IK
4:22.08
SB
  
2Daniel Gleimar
4:25.17
Ludvika FFI
4:25.17
SB
  
3Medhane Temesgen Amanuel
4:25.61
Spårvägens FK
4:25.61
PB
  
4Gustav Milesson
Gustav Milesson 92, Eksjö Södra
4:25.90
Eksjö Södra IK
4:25.90
PB
  
5Emil Blomberg
4:26.31
Hässelby SK
4:26.31
PB
  
6Oscar Andreasson
4:27.20
Sävedalens AIK
4:27.20
SB
  
7Albin Thunberg
4:36.27
Sävedalens AIK
4:36.27
PB
  
8Jonatan Nordebo
4:40.16
Ume FI
4:40.16
PB
  
9David Karlsson
David Karlsson 92, IFK Linköping
4:55.54
IFK Linköping
4:55.54
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Filip LöövKils AIK
7.87
PB
  
1Filip LöövKils AIK
7.87
=PB
  
2Oliwer ÅstrandIK Ymer
7.94
PB
  
2Oliwer ÅstrandIK Ymer
7.94
=PB
  
3Anders LeifssonIK Orient
8.10
PB
  
4Cedric UllbergIK Ymer
8.15
PB
  
5Anton Nilsson
8.33
Huddinge AIS
8.33
  
6Mahyar NoghaniUllevi FK
8.34
PB
  
7Tom Södrén
8.41
Rånäs 4H
8.41
  
8Oliver WillskyttUllevi FK
8.59
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Oliwer ÅstrandIK Ymer
8.10
PB
  
2Cedric UllbergIK Ymer
8.29
PB
  
3Anton Nilsson
8.32
Huddinge AIS
8.32
PB
  
4Tom Södrén
8.33
Rånäs 4H
8.33
PB
  
5Martin MohebbiGefle IF
8.50
PB
  
6Johan CarlqvistFalu IK
8.56
PB
  
7Oskar TörnrosIFK Sala
8.67
PB
  
Viktor HusmarkFalu IK
DNF
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Filip LöövKils AIK
8.08
  
2Anders LeifssonIK Orient
8.23
SB
  
3Mahyar NoghaniUllevi FK
8.47
SB
  
4Oliver WillskyttUllevi FK
8.48
PB
  
5Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren 92, Stenungsunds FI
8.50
F Stenungsunds FI
8.50
PB
  
6Albin Axelsson
8.60
IF Göta
8.60
SB
  
7Tobias Nilsson
8.66
Alvesta FI
8.66
PB
  
8Viktor Eriksson
8.93
Turebergs FK
8.93
PB
  
P17 Höjd     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Arlind Shaluni
Arlind Shaluni 92, IK Norrköping FI
1.98
IK Norrköping FI
1.98
  
2Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren 92, Stenungsunds FI
1.96
F Stenungsunds FI
1.96
PB
  
3Oliwer ÅstrandIK Ymer
1.96
  
4Viktor HusmarkFalu IK
1.86
PB
  
5Olov Bylund
1.86
Falu IK
1.86
  
6Tom Södrén
1.86
Rånäs 4H
1.86
  
7Axel Bonevik
1.82
Mölndals AIK
1.82
  
8Carl Håkansson
1.76
IF Göta
1.76
PB
  
9Sebastian Karlsson
1.76
FI Kalmarsund
1.76
  
Samuel Wiktorsson
NH
Trångsvikens IF
NH
  
Asanka Lantra
Asanka Lantra 92, Linköpings GIF
NH
Linköpings GIF
NH
  
P17 Stav     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Simon Gyllensten
4.42
Örgryte IS
4.42
SB
  
2Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.17
PB
  
3Sebastian Karlsson
4.07
FI Kalmarsund
4.07
PB
  
4Kristoffer PerssonTyresö FK
3.95
  
4Viktor HusmarkFalu IK
3.95
PB
  
6Johan Forsberg
3.87
IFK Lidingö
3.87
  
7Philip Eliasson
3.67
Hanvikens SK
3.67
PB
  
8Arvid LindahlKA 2 IF
3.67
  
9Jesper Engström
Jesper Engström 92, Västerås FK
3.67
Västerås FK
3.67
PB
  
10Klas Tauberman
3.55
IF Göta
3.55
  
Tom SödrénRånäs 4H
NH
  
P17 Längd     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
6.66
Glanshammars IF
6.66
PB
  
2Viktor Broo
Viktor Broo 92, Sävedalen
6.51
Sävedalens AIK
6.51
PB
  
3Sebastian Karlsson
6.36
FI Kalmarsund
6.36
PB
  
4Albin Axelsson
6.17
IF Göta
6.17
PB
  
5Tom Södrén
6.16
Rånäs 4H
6.16
  
6Mahyar NoghaniUllevi FK
6.14
PB
  
7Mattias Karlsson
6.00
Enköpings AI
6.00
PB
  
8Christoffer GustafssonKA 2 IF
5.98
PB
  
9Andreas AnderssonBollnäs FIK
5.91
SB
  
10Einar ElmforsIF Udd
5.87
PB
  
11Oscar JanssonFalu IK
5.86
PB
  
12Samuel Wiktorsson
5.66
Trångsvikens IF
5.66
PB
  
13Erik Hoff
5.59
IFK Lund
5.59
  
14Deniz Nordahl
Deniz Nordahl 92, Sundbyberg
5.59
Sundbybergs IK
5.59
  
15Jonatan Lilja
5.54
Hovslätts IK
5.54
PB
  
P17 Tresteg     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Sadeeh Mbye
14.18
Ullevi FK
14.18
PB
  
2Dastid SelmaniIFK Lund
13.83
PB
  
3Andreas Hemström
13.76
Örbyhus IF
13.76
PB
  
4Mattias Karlsson
13.70
Enköpings AI
13.70
PB
  
5Arlind Shaluni
Arlind Shaluni 92, IK Norrköping FI
13.26
IK Norrköping FI
13.26
PB
  
6Martin MohebbiGefle IF
13.23
SB
  
7Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
12.85
IFK Helsingborg
12.85
PB
  
8Samuel Wiktorsson
12.44
Trångsvikens IF
12.44
PB
  
9Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren 92, Stenungsunds FI
12.28
F Stenungsunds FI
12.28
  
10Erik Hoff
12.20
IFK Lund
12.20
PB
  
11Viktor Broo
Viktor Broo 92, Sävedalen
12.17
Sävedalens AIK
12.17
  
12Einar ElmforsIF Udd
12.15
PB
  
13Joshua Höglund
Joshua Höglund 92, Gotländsk FI
12.12
F Gotländsk FI
12.12
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Arwid Koskinen
18.99
Huddinge AIS
18.99
PB
  
2Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
16.94
Spårvägens FK
16.94
PB
  
3Oskar TörnrosIFK Sala
15.58
PB
  
4Micael Ljungberg
Micael Ljungberg 92, Nyköpings BIS
15.57
Nyköpings BIS
15.57
PB
  
5Johan CarlqvistFalu IK
14.88
  
6Philip Gustafsson
14.77
Katrineholms SK
14.77
  
7Michael DahlströmIF Göta
13.72
PB
  
8Pontus Vikström
12.78
IFK Växjö
12.78
PB
  
9William Cander
William Cander 92, Bergaström
12.21
IK Bergaström
12.21
  
10Jonatan Lilja
12.02
Hovslätts IK
12.02
SB
  
11Fredrik Persson
11.61
Riviera FI
11.61
  
Anton HilmerssonUllevi FK
NM
  
Kvinnor
K22 60 m     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.52
Glanshammars IF
7.52
  
2Isabelle EureniusUme FI
7.65
SB
  
3Matilda HultgrenUllevi FK
7.69
  
4Linda Berntsson
7.74
Mölndals AIK
7.74
  
5Malin Dahlström
Malin Dahlström 89, Göteborgs KIK
7.84
Göteborgs KIK
7.84
  
6Elisabeth ReutercronaMalmö AI
8.07
  
7Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
8.27
Spårvägens FK
8.27
  
Frida Persson
Frida Persson 89, Helsingborg
DNF
IFK Helsingborg
DNF
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.52
Glanshammars IF
7.52
  
2Matilda HultgrenUllevi FK
7.64
PB
  
3Linda Berntsson
7.67
Mölndals AIK
7.67
SB
  
4Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.99
Spårvägens FK
7.99
  
5Emelie HaaparantaTäby IS
8.10
SB
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Isabelle EureniusUme FI
7.69
  
2Malin Dahlström
Malin Dahlström 89, Göteborgs KIK
7.75
Göteborgs KIK
7.75
PB
  
3Frida Persson
Frida Persson 89, Helsingborg
7.90
IFK Helsingborg
7.90
  
4Elisabeth ReutercronaMalmö AI
7.92
  
5Josefin JohanssonEds SK
8.06
=SB
  
6Jasmine Andersson
8.09
FI Kalmarsund
8.09
  
K22 400 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Josefin MagnussonMalmö AI
55.80
  
2Frida Persson
Frida Persson 89, Helsingborg
56.05
IFK Helsingborg
56.05
SB
  
3Emelie SvenssonUllevi FK
57.23
SB
  
4Sofia Hellberg-JonsénHammarby IF
57.37
SB
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Frida Persson
Frida Persson 89, Helsingborg
56.58
IFK Helsingborg
56.58
SB
  
2Sofia Hellberg-JonsénHammarby IF
57.71
SB
  
3Emelie Gabrielsson
1:01.57
Oskarshamns SK
1:01.57
SB
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Josefin MagnussonMalmö AI
58.10
  
2Ellinor Rosenquist
59.13
GoIF Tjalve
59.13
  
3Isabel Carlsson
1:02.44
IFK Halmstad
1:02.44
SB
  
Heat 3
7 mar
7 mar
1Emelie SvenssonUllevi FK
58.15
SB
  
2Emmy Koskinen
58.61
Enhörna IF
58.61
  
3Mikaela Åkerman
1:02.45
Huddinge AIS
1:02.45
  
K22 1500 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Lisa Forsberg
4:34.43
Falu IK
4:34.43
SB
  
2Lena Örn
Lena Örn 88, Spårvägen
4:35.12
Spårvägens FK
4:35.12
PB
  
3Olivia Bergvall
4:37.63
Oskarshamns SK
4:37.63
PB
  
4Sara Sjökvist
4:38.94
Täby IS
4:38.94
  
5Josefine Koskinen
4:45.97
Enhörna IF
4:45.97
PB
  
6Sandra Södergren
4:49.63
FIF Gnistan
4:49.63
PB
  
7Cecilia Norrbom
4:54.74
Turebergs FK
4:54.74
SB
  
8Carina Persson
Carina Persson 87, KFUM Örebro
5:04.72
KFUM Örebro
5:04.72
  
K22 60 m häck     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Ellinore Hallin
8.84
IFK Växjö
8.84
SB
  
2Emilia Rundquist
8.86
IFK Växjö
8.86
SB
  
3Emelie HaaparantaTäby IS
8.91
  
4Angelica Engberg
8.97
Hässelby SK
8.97
PB
  
5Josefin Svensson
9.06
IFK Växjö
9.06
PB
  
6Erika Wiklund
Erika Wiklund 88, Trångsviken
9.30
Trångsvikens IF
9.30
SB
  
7Ebba Jungmark
9.46
Mölndals AIK
9.46
PB
  
8Lovisa Lindhe
Lovisa Lindhe 89, Kristinehamn
9.55
IFK Kristinehamn
9.55
  
K22 Höjd     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Erika Wiklund
Erika Wiklund 88, Trångsviken
1.84
Trångsvikens IF
1.84
  
1Erika Wiklund
Erika Wiklund 88, Trångsviken
1.84
Trångsvikens IF
1.84
  
2Ebba Jungmark
1.79
Mölndals AIK
1.79
  
3Anna Alexson
Anna Alexson 87, Spårvägen
1.77
Spårvägens FK
1.77
  
4Ellinore Hallin
1.67
IFK Växjö
1.67
SB
  
5Josefin Svensson
1.67
IFK Växjö
1.67
=SB
  
6Sofie LindestenHellas FK
1.57
SB
  
K22 Stav     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Isabell Lilja
4.00
Malmö AI
4.00
PB
  
2Malin Dahlström
Malin Dahlström 89, Göteborgs KIK
3.84
Göteborgs KIK
3.84
  
3Anna Borg
Anna Borg 89, Göteborgs KIK
3.48
Göteborgs KIK
3.48
  
4Sophie LewinGefle IF
2.94
  
Erika Drageryd
Erika Drageryd 89, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
K22 Längd     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Erika Wiklund
Erika Wiklund 88, Trångsviken
5.84
Trångsvikens IF
5.84
PB
  
2Linda Berntsson
5.79
Mölndals AIK
5.79
SB
  
3Ellinor Rosenquist
5.78
GoIF Tjalve
5.78
PB
  
4Angelica Engberg
5.67
Hässelby SK
5.67
PB
  
5Jasmine Andersson
5.60
FI Kalmarsund
5.60
SB
  
6Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.55
Hässelby SK
5.55
  
7Josefin Svensson
5.49
IFK Växjö
5.49
  
8Sofia Rahdevi
5.42
Mölndals AIK
5.42
SB
  
9Ebba Jungmark
5.33
Mölndals AIK
5.33
PB
  
10Sandra Sääw
Sandra Sääw 87, KFUM Örebro
5.33
KFUM Örebro
5.33
PB
  
11Johanna Vunder
5.31
Hässelby SK
5.31
SB
  
12Camilla Eriksson
5.28
IF Göta
5.28
SB
  
13Emelie HaaparantaTäby IS
5.23
  
14Johanna WikströmHuddinge AIS
5.23
SB
  
15Lovisa Lindhe
Lovisa Lindhe 89, Kristinehamn
4.84
IFK Kristinehamn
4.84
  
K22 Tresteg     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Anna Alexson
Anna Alexson 87, Spårvägen
12.37
Spårvägens FK
12.37
SB
  
2Sofie LindestenHellas FK
12.22
  
3Stina Nilsson
11.91
Brattås CK
11.91
PB
  
4Hanna Tjernell
11.87
Hellas FK
11.87
  
5Martina WahnströmUllevi FK
11.85
  
6Camilla Eriksson
11.19
IF Göta
11.19
  
7Johanna Vunder
11.12
Hässelby SK
11.12
SB
  
8Johanna Bertilsson
10.93
Söderhamns IF
10.93
  
9Sarah Vickman
10.82
Wedevågs IF
10.82
SB
  
K22 Kula     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Ellinore Hallin
14.71
IFK Växjö
14.71
PB
  
2Anna WikströmIFK Tumba
13.02
SB
  
3Rebecka Holmqvist
12.56
Mölndals AIK
12.56
PB
  
4Teres ChristenssonMölndals AIK
12.31
PB
  
5Victoria JoängMalmö AI
11.78
  
6Johanna Vunder
11.33
Hässelby SK
11.33
PB
  
7Elin JarenforsTanums IF
11.15
=SB
  
Maria Bengtsson
NM
IFK Växjö
NM
  
F19 60 m     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Andrea Nybäck
7.59
IK Westmannia
7.59
PB
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.65
KFUM Örebro
7.65
  
3Stephanie OlssonKA 2 IF
7.68
  
4Elina Palmquist
7.70
IF Göta
7.70
  
5Petra LarssonGefle IF
7.79
  
6Louise KronlundFalu IK
7.80
  
7Tove Tengvall
7.83
Hammarby IF
7.83
  
8Fanny Lüppert ThomssonTäby IS
7.86
  
Semi 1
7 mar
7 mar
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.63
KFUM Örebro
7.63
PB
  
2Elina Palmquist
7.65
IF Göta
7.65
PB
  
3Louise KronlundFalu IK
7.72
PB
  
4Tove Tengvall
7.79
Hammarby IF
7.79
  
5Marica Merkel JohanssonKa 2 IF
7.83
=PB
  
6Marine Jonsson
7.87
IF Göta
7.87
=PB
  
7Caroline Tegel
Caroline Tegel 90, Trollhättan FIK
7.90
Trollhättan FIK
7.90
PB
  
8Stina Larsson
Stina Larsson 90, Katrineholm
7.92
Katrineholms SK
7.92
SB
  
Semi 2
7 mar
7 mar
1Andrea Nybäck
7.60
IK Westmannia
7.60
PB
  
2Stephanie OlssonKA 2 IF
7.74
  
3Petra LarssonGefle IF
7.75
  
4Fanny Lüppert ThomssonTäby IS
7.80
PB
  
5Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
7.89
IFK Helsingborg
7.89
  
6Sofia Carls
7.97
Huddinge AIS
7.97
PB
  
7Ida Carlsson
Ida Carlsson 91, Oskarshamn
7.99
Oskarshamns SK
7.99
  
8Evelin Hindrikes
8.04
Kvarnsvedens GoIF
8.04
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Andrea Nybäck
7.62
IK Westmannia
7.62
PB
  
2Fanny Lüppert ThomssonTäby IS
7.83
PB
  
3Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
7.85
IFK Helsingborg
7.85
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 91, Oskarshamn
7.90
Oskarshamns SK
7.90
PB
  
5Sofia Carls
8.01
Huddinge AIS
8.01
PB
  
6Frida Rosén-HagertHovslätts IK
8.22
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Elina Palmquist
7.68
IF Göta
7.68
PB
  
2Stephanie OlssonKA 2 IF
7.71
  
3Marine Jonsson
7.93
IF Göta
7.93
  
4Sara Ulin
8.02
Falu IK
8.02
  
5Mia Stenvall
8.14
Piteå IF
8.14
PB
  
6Anna Troije
8.32
Turebergs FK
8.32
SB
  
Heat 3
7 mar
7 mar
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.70
KFUM Örebro
7.70
  
2Tove Tengvall
7.81
Hammarby IF
7.81
  
3Marica Merkel JohanssonKa 2 IF
7.91
PB
  
4Caroline Tegel
Caroline Tegel 90, Trollhättan FIK
7.96
Trollhättan FIK
7.96
SB
  
5Stina Larsson
Stina Larsson 90, Katrineholm
7.98
Katrineholms SK
7.98
SB
  
6Moa Rydqvist
Moa Rydqvist 90, Lidköpings IS
8.31
Lidköpings IS
8.31
PB
  
7Malin BrattströmIF Göta
8.46
PB
  
Heat 4
7 mar
7 mar
1Petra LarssonGefle IF
7.74
PB
  
2Louise KronlundFalu IK
7.77
PB
  
3Evelin Hindrikes
8.01
Kvarnsvedens GoIF
8.01
=PB
  
4Alexandra SvenssonÅhus FIK
8.06
  
5Alexandra Johansen
Alexandra Johansen 91, Lidköpings IS
8.18
Lidköpings IS
8.18
=PB
  
6Erika Karlsson
Erika Karlsson 91, Eskilstuna FI
8.48
Eskilstuna FI
8.48
SB
  
Caroline LundahlKA 2 IF
DQ
  
F19 400 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.48
Spårvägens FK
55.48
  
2Elin Moraiti
55.83
Falu IK
55.83
PB
  
3Samia Adan
Samia Adan 90, Hässelby
56.78
Hässelby SK
56.78
PB
  
4Nathalie Tolvers
59.30
Hammarby IF
59.30
PB
  
Semi 1
7 mar
7 mar
1Elin Moraiti
57.18
Falu IK
57.18
  
2Samia Adan
Samia Adan 90, Hässelby
57.73
Hässelby SK
57.73
  
3Nathalie Tolvers
59.72
Hammarby IF
59.72
PB
  
4Emma Ulfberg
Emma Ulfberg 90, IK Hakarpspojkarna
1:01.65
IK Hakarpspojkarna
1:01.65
SB
  
Semi 2
7 mar
7 mar
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
59.23
Spårvägens FK
59.23
  
2Sara Svensson
1:00.19
Åhus FIK
1:00.19
  
3Evelin Hindrikes
1:00.84
Kvarnsvedens GoIF
1:00.84
  
4Fanny BaeckströmTäby IS
1:00.90
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Emma Ulfberg
Emma Ulfberg 90, IK Hakarpspojkarna
1:01.72
IK Hakarpspojkarna
1:01.72
SB
  
2Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
1:03.92
GoIF Tjalve
1:03.92
SB
  
3Rebecca Moyo
Rebecca Moyo 91, IK Hakarpspojkarna
1:04.36
IK Hakarpspojkarna
1:04.36
SB
  
Sara UlinFalu IK
DQ
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Sara Svensson
1:00.16
Åhus FIK
1:00.16
  
2Nathalie Tolvers
1:00.71
Hammarby IF
1:00.71
SB
  
3Frida Simfors
Frida Simfors 91, IK Hakarpspojkarna
1:01.18
IK Hakarpspojkarna
1:01.18
  
Heat 3
7 mar
7 mar
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
58.67
Spårvägens FK
58.67
  
2Fanny BaeckströmTäby IS
1:00.48
  
Theresa Thomasson
DNF
IFK Trelleborg
DNF
  
Heat 4
7 mar
7 mar
1Elin Moraiti
56.44
Falu IK
56.44
  
2Samia Adan
Samia Adan 90, Hässelby
57.19
Hässelby SK
57.19
PB
  
3Evelin Hindrikes
59.41
Kvarnsvedens GoIF
59.41
PB
  
F19 1500 m     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Lovisa Lindh
4:34.57
Ullevi FK
4:34.57
PB
  
2Mary Alenbratt
Mary Alenbratt 90, Kongahälla
4:35.58
Kongahälla AIK
4:35.58
  
3Nathalie Rohlén
4:38.18
IFK Lidingö
4:38.18
  
4Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
4:38.19
Sävedalens AIK
4:38.19
PB
  
5Linn Nilsson
4:44.08
Hälle IF
4:44.08
PB
  
6Maria Borglund
4:44.38
Sävedalens AIK
4:44.38
PB
  
7Yolanda Ngarambe
5:02.49
Turebergs FK
5:02.49
  
8Petra Kihlberg
5:06.74
Täby IS
5:06.74
  
Heat 1
7 mar
7 mar
1Nathalie Rohlén
4:43.15
IFK Lidingö
4:43.15
  
2Lovisa Lindh
4:43.39
Ullevi FK
4:43.39
SB
  
3Maria Borglund
4:45.16
Sävedalens AIK
4:45.16
PB
  
4Linn Nilsson
4:47.95
Hälle IF
4:47.95
PB
  
5Louise Bichler
4:56.89
Sävedalens AIK
4:56.89
PB
  
6Alexandra Forss
5:05.49
Sköldinge IF
5:05.49
=PB
  
7Emma Jansson
5:07.97
Ludvika FFI
5:07.97
SB
  
8Camilla Andersson
5:12.79
Sävedalens AIK
5:12.79
SB
  
Heat 2
7 mar
7 mar
1Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
4:46.03
Sävedalens AIK
4:46.03
SB
  
2Mary Alenbratt
Mary Alenbratt 90, Kongahälla
4:50.00
Kongahälla AIK
4:50.00
  
3Yolanda Ngarambe
4:50.80
Turebergs FK
4:50.80
PB
  
4Petra Kihlberg
4:50.87
Täby IS
4:50.87
PB
  
5Linn Bränneby
Linn Bränneby 91, IK Norrköping FI
4:51.08
IK Norrköping FI
4:51.08
PB
  
6Erika Svanborg
4:56.57
Bromma IF
4:56.57
PB
  
7Linda Lövqvist
5:01.95
Rånäs 4H
5:01.95
  
8Nina Persson
5:06.05
Örgryte IS
5:06.05
PB
  
F19 60 m häck     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Andrea Nybäck
8.61
IK Westmannia
8.61
  
2Ellen SääwFalu IK
8.62
SB
  
3Elina Palmquist
8.70
IF Göta
8.70
PB
  
4Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.71
IFK Helsingborg
8.71
PB
  
5Isabell EnglundMalmö AI
8.78
  
6Fanny Lüppert ThomssonTäby IS
8.81
  
7Sabina Winqvist
Sabina Winqvist 91, Göteborgs KIK
8.82
Göteborgs KIK
8.82
  
Caroline LundahlKA 2 IF
DNF
  
Heat 1
8 mar
8 mar
1Ellen SääwFalu IK
8.74
  
2Sabina Winqvist
Sabina Winqvist 91, Göteborgs KIK
8.79
Göteborgs KIK
8.79
PB
  
3Isabell EnglundMalmö AI
8.80
  
4Jane Runesson
8.95
FIF Gnistan
8.95
  
5Anna Troije
9.35
Turebergs FK
9.35
PB
  
6Linnea Rodås
9.36
Ullevi FK
9.36
  
7Alexandra Johansen
Alexandra Johansen 91, Lidköpings IS
9.86
Lidköpings IS
9.86
PB
  
Heat 2
8 mar
8 mar
1Andrea Nybäck
8.67
IK Westmannia
8.67
  
2Elina Palmquist
8.79
IF Göta
8.79
  
3Lisa Linnell
8.89
Ljungby FIK
8.89
PB
  
4Marica Merkel JohanssonKa 2 IF
8.93
  
5Sofia Carls
9.13
Huddinge AIS
9.13
PB
  
6Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
9.23
KFUM Örebro
9.23
PB
  
7Elin Falegård
Elin Falegård 91, IFK Växjö
9.75
IFK Växjö
9.75
  
Heat 3
8 mar
8 mar
1Caroline LundahlKA 2 IF
8.69
  
2Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.72
IFK Helsingborg
8.72
PB
  
3Fanny Lüppert ThomssonTäby IS
8.86
  
4Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
9.05
KFUM Örebro
9.05
PB
  
5Stina Larsson
Stina Larsson 90, Katrineholm
9.29
Katrineholms SK
9.29
PB
  
6Evelin Hindrikes
9.50
Kvarnsvedens GoIF
9.50
  
7Rakel Ekendahl
9.69
Hässelby SK
9.69
PB
  
F19 Höjd     
Inne 7 mar

Final A

Final
Inne 7 mar
1Victoria DronsfieldIF Göta
1.80
=PB
  
2Ellen BjörklundIFK Lund
1.76
  
2Ellen BjörklundIFK Lund
1.76
  
3My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.73
IK Norrköping FI
1.73
  
4Lisa Linnell
1.70
Ljungby FIK
1.70
PB
  
5Camilla Löf
1.66
IK Orient
1.66
PB
  
5Louise Lindberg
Louise Lindberg 91, Trollhättan FIK
1.66
Trollhättan FIK
1.66
PB
  
5Sofie Almqvist
Sofie Almqvist 90, Skellefteå AIK
1.66
Skellefteå AIK
1.66
=SB
  
5Sofie Skoog
Sofie Skoog 90, Ekshärad
1.66
Ekshärad FI
1.66
PB
  
9Estelle Montler
Estelle Montler 91, Göteborgs KIK
1.62
Göteborgs KIK
1.62
  
10Linda Pewik
1.62
Mölndals AIK
1.62
  
10Regina Paet
1.62
Falu IK
1.62
  
12Louise Persson
Louise Persson 91, IFK Växjö
1.62
IFK Växjö
1.62
SB
  
13Sandra Liljegren
1.62
Vittsjö GIK
1.62
SB
  
14Anna Stahle
Anna Stahle 90, Trollhättans IF
1.56
Trollhättans IF
1.56
  
14Linnea LinjamaaFrösö IF
1.56
SB
  
F19 Stav     
Inne 8 mar

Final A

Final
Inne 8 mar
1Petra Olsen
4.20
Malmö AI
4.20
=PB
  
2Madeleine Nilsson
3.78
Kvarnsvedens GoIF
3.78
  
3Hedvig Samuelsson
3.72
FI Kalmarsund
3.72
  
4Sara Eriksson
3.52
Ullevi FK
3.52
  
4Nathalie Busk
3.52
Malmö AI
3.52
  
6Victoria Bengtsson
3.52
IFK Växjö
3.52
SB
  
7