27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8


select distinct results10.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results10.Ind AS Indiiy, results10.ID AS ID, results10.ID AS IDI, Events.TF AS type, results10.eventname AS en2, results10.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results10.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results10.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results10.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results10.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results10.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results10.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results10.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results10.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results10.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results10.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results10.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results10.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results10.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results10.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results10.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results10 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results10.ID AND CASE WHEN results10.Sex=1 and (results10.secondarypos not rlike ('K|F') or results10.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results10.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results10.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results10.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results10.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results10.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results10.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results10.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results10.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results10.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results10.iid LEFT JOIN world.countries ON results10.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results10.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results10.IID=combinedmen.parentid AND results10.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results10.IID=combinedwomen.parentid AND results10.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results10.iid=womenpbestsweden.iid AND (results10.Sex=2 OR results10.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results10.iid=womensbestsweden.iid AND (results10.Sex=2 OR results10.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results10.CID= 12960070 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results10.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results10.AGO=12 THEN 999999 ELSE results10.AGO END, results10.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Olle Walleräng
11:41
Spårvägens FK
11:41
  
2Mustafa MohamedHälle IF
11:46
  
3Johan WallersteinIFK Lund
11:54
  
4Andreas Åhwall
11:58
Hässelby SK
11:58
  
5Adil Bouafif
12:02
Hässelby SK
12:02
  
6Oskar Käck
12:04
Hälle IF
12:04
  
7Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
12:06
Spårvägens FK
12:06
  
8Henrik Skoog
Henrik Skoog 79, Spårvägen
12:08
Spårvägens FK
12:08
  
9Peter Gross
Peter Gross 85, Hässelby
12:09
Hässelby SK
12:09
  
10Erik Widing
12:13
Turebergs FK
12:13
  
11Daniel Lundgren
12:14
Turebergs FK
12:14
  
12David Nilsson
12:15
Högby IF
12:15
  
13Rachid Benjira
12:16
Hässelby SK
12:16
  
14Patrik AnderssonHälle IF
12:18
  
15Per Sjögren
Per Sjögren 79, KFUM Örebro
12:19
KFUM Örebro
12:19
  
16Henry Gross
Henry Gross 85, Hässelby
12:22
Hässelby SK
12:22
  
17Mikael Andersson
12:24
Vallentuna FK
12:24
  
18Tobias Lundgren
12:27
Spårvägens FK
12:27
  
19Mathias Borg
12:28
Ullevi FK
12:28
  
20Niklas Berglund
12:29
IFK Umeå
12:29
  
21Lars Södergård
12:34
Vallentuna FK
12:34
  
22John Laselle
12:42
Turebergs FK
12:42
  
23Johan Lindberg
12:44
Upsala IF
12:44
  
24Andreas Rehnborg
12:45
Hässelby SK
12:45
  
25Mattias MillingerÄrla IF
12:50
  
26Erik Svahn
12:52
Ärla IF
12:52
  
27Thobias Ekhamre
12:57
Hammarby IF
12:57
  
28Johan Arnqvist
13:01
IF Göta
13:01
  
29Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
13:02
Spårvägens FK
13:02
  
30Christian Arnesson
13:05
Redvägs SK
13:05
  
31Augustin NinganzaFalu IK
13:10
  
32Tomas Olsson
13:21
Högby IF
13:21
  
33Mohammed Bashir
13:36
IFK Växjö
13:36
  
34Anders Soovik
Anders Soovik 76, Kongahälla
13:40
Kongahälla AIK
13:40
  
34Henrik Hallberg
13:40
Kvarnbyns LS
13:40
  
36Albin Johansson
14:01
Hässelby SK
14:01
  
37Markus AnderssonHögby IF
14:05
  
38Jari Repo
Jari Repo 76, Trollhättans IF
14:17
Trollhättans IF
14:17
  
39Joakim Axelsson
Joakim Axelsson 78, Trollhättans IF
15:08
Trollhättans IF
15:08
  
Viktor HedlöfRånäs 4H
DNF
  
Mika Repo
Mika Repo 78, Huddinge
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Martin StjernlöfTurebergs FK
DNF
  
M 12 km terräng     
25 apr

Final A

Final
25 apr
1Mustafa MohamedHälle IF
37:53
  
2Oskar Käck
38:02
Hälle IF
38:02
  
3Lars Johansson
38:10
Enhörna IF
38:10
  
4Erik Petersson
38:17
Ludvika FFI
38:17
  
5Adil Bouafif
38:23
Hässelby SK
38:23
  
6Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
38:29
Spårvägens FK
38:29
  
7Said Regraugui
38:40
Hässelby SK
38:40
  
8Erik Sjöqvist
38:45
Enhörna IF
38:45
  
9Peter Gross
Peter Gross 85, Hässelby
38:46
Hässelby SK
38:46
  
10Tobias Lundgren
38:50
Spårvägens FK
38:50
  
11Patrik AnderssonHälle IF
38:55
  
12Emil Wingstedt
38:59
Hälle IF
38:59
  
13Kristian Algers
39:04
Enhörna IF
39:04
  
14Patrik Engström
39:10
FK Studenterna
39:10
  
15Mikael Andersson
39:21
Vallentuna FK
39:21
  
16David Nilsson
39:33
Högby IF
39:33
  
17Linus Nilsson
39:42
Enhörna IF
39:42
  
18Andreas FahlénEdsbyns IF
39:48
  
19Henry Gross
Henry Gross 85, Hässelby
39:58
Hässelby SK
39:58
  
20Mattias MillingerÄrla IF
40:06
  
21Emil Lerdahl
40:17
Hammarby IF
40:17
  
22Erik Svahn
40:32
Ärla IF
40:32
  
23Oscar Majling
40:50
Hässelby SK
40:50
  
24Per Sjögren
Per Sjögren 79, KFUM Örebro
41:04
KFUM Örebro
41:04
  
25Henrik Örnstedt
41:14
IF Göta
41:14
  
26Lars Södergård
41:30
Vallentuna FK
41:30
  
27Niklas Sydow
Niklas Sydow 80, Fredrikshof
41:35
Fredrikshofs FIF
41:35
  
28Johan Hellman
Johan Hellman 79, Strömstad LK
41:43
Strömstad LK
41:43
  
29Jonathan RosendahlÄrla IF
41:45
  
30Jonny Björk
41:48
IK Akele
41:48
  
31Rickard WestergrenIK Wilske
41:49
  
32Andreas GabrielssonIK Ymer
41:57
  
33Johan Lindkvist
42:05
FK Studenterna
42:05
  
34Johan StällbergIFK Tumba
42:23
  
35Jari Repo
Jari Repo 76, Trollhättans IF
43:44
Trollhättans IF
43:44
  
36Martti Mustonen
45:39
Roslagsbro IF
45:39
  
Andreas Rehnborg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Anders Soovik
Anders Soovik 76, Kongahälla
DNF
Kongahälla AIK
DNF
  
Andreas Svensson
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Rachid Benjira
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Oskar Landin
Oskar Landin 87, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Patrik Persson
Patrik Persson 83, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
M22 6 km terräng     
25 apr

Final A

Final
25 apr
1Andreas Åhwall
18:18
Hässelby SK
18:18
  
2Erik Johansson
Erik Johansson 89, Katrineholm
18:29
Katrineholms SK
18:29
  
3Eric Senorski
18:36
Örgryte IS
18:36
  
4Anton Danielson
Anton Danielson 90, IK Norrköping FI
18:53
IK Norrköping FI
18:53
  
5Johan Hydén
18:59
IK Akele
18:59
  
6Kalle Johansson
19:01
Hässelby SK
19:01
  
7Olle Kalered
Olle Kalered 90, IK Norrköping FI
19:05
IK Norrköping FI
19:05
  
8Gustaf Altin
Gustaf Altin 90, Kvarnsveden
19:25
Kvarnsvedens GoIF
19:25
  
9Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
19:30
  
10Robin LeandersonMalmö AI
19:34
  
11Oskar Danielsson
Oskar Danielsson 88, IK Norrköping FI
19:48
IK Norrköping FI
19:48
  
12Marcus Gustafsson
19:50
Spårvägens FK
19:50
  
13Marcus Åberg
Marcus Åberg 88, IK Norrköping FI
19:54
IK Norrköping FI
19:54
  
14Jonatan Alvaeus
19:57
Upsala IF
19:57
  
15Björn Martinsson
Björn Martinsson 88, Strömstad LK
19:58
Strömstad LK
19:58
  
16Tawakal Abdikadir
20:06
IFK Växjö
20:06
  
17Marcus Andersson
Marcus Andersson 88, Strömstad LK
20:14
Strömstad LK
20:14
  
18Henrik Hansson
Henrik Hansson 89, Strömstad LK
20:29
Strömstad LK
20:29
  
19Martin LundqvistIK Sisu
20:34
  
20John Eliasson
John Eliasson 89, Sävedalen
20:36
Sävedalens AIK
20:36
  
21Henrik Jakobsson
20:39
Rånäs 4H
20:39
  
22Kristoffer VilkancisHässelby SK
20:45
  
23Patrik Carlsson
20:53
Rånäs 4H
20:53
  
24Filip Segerberg
20:57
Hammarby IF
20:57
  
25Alexis Mutabazi
21:06
Mölndals AIK
21:06
  
26Andreas Åkesson
21:09
Örgryte IS
21:09
  
27Tobias Axelsson
21:39
Sävedalens AIK
21:39
  
28Daniel Cortobius
21:48
Rånäs 4H
21:48
  
29David Siebers
David Siebers 90, IK Hakarpspojkarna
22:29
IK Hakarpspojkarna
22:29
  
30Rasmus Persson
23:45
IK Wilske
23:45
  
31Viktor Kjellin
24:29
Mölndals AIK
24:29
  
Joakim JohanssonÖrgryte IS
DNF
  
Viktor StenbergUllevi FK
DNF
  
P19 4 km terräng     
25 apr

Final A

Final
25 apr
1Jonas Legernes
12:32
Ullevi FK
12:32
  
2Albin Olausson
Albin Olausson 92, KFUM Örebro
12:38
KFUM Örebro
12:38
  
3Filip Johansson
12:42
Sävedalens AIK
12:42
  
4Elmar Engholm
12:51
Hässelby SK
12:51
  
5Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
12:56
Björnstorps IF
12:56
  
6Marcus Hallbäck
12:58
Hässelby SK
12:58
  
7Erik Johansson
Erik Johansson 91, GoIF Tjalve
13:04
GoIF Tjalve
13:04
  
8Daniel Gleimar
13:05
Ludvika FFI
13:05
  
9Joel Lundin
Joel Lundin 91, Sundbyberg
13:07
Sundbybergs IK
13:07
  
10Efraim Jovlunden
13:10
IFK Växjö
13:10
  
11Medhane Temesgen AmanuelSpårvägens FK
13:13
  
12Jonas Nordström
13:14
Huddinge AIS
13:14
  
13Joel Delborg Nilsson
13:15
Björnstorps IF
13:15
  
14Emil Blomberg
13:17
Hässelby SK
13:17
  
15John Foitzik
13:19
Ludvika FFI
13:19
  
16Victor Hedin
13:20
Huddinge AIS
13:20
  
17André Rangelind
13:21
IF Göta
13:21
  
18Niklas Jonsson
13:22
Hammarby IF
13:22
  
19Oscar Carlsson
13:26
Apladalens LK
13:26
  
20Rickard Gunnarsson
13:29
Alingsås IF
13:29
  
21Henrik JohanssonIK Akele
13:31
  
22Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
13:37
Sävedalens AIK
13:37
  
23Tomas Hultgren
13:39
Ludvika FFI
13:39
  
24Philip Lundell
Philip Lundell 91, Österhaninge
13:39
Österhaninge IF
13:39
  
25Michele Alemayoh
13:40
Hammarby IF
13:40
  
26Ismail Muktar SharifIK Akele
13:40
  
27John Kingstedt
13:41
Huddinge AIS
13:41
  
28John BörjessonHestra IF
13:49
  
29Albin Thunberg
13:52
Sävedalens AIK
13:52
  
30Oskar BryngelssonUllevi FK
13:52
  
31Patrik Werdin
Patrik Werdin 91, Sundbyberg
13:53
Sundbybergs IK
13:53
  
32Linus DahlströmHögby IF
13:55
  
33Yassine Bahri
13:56
Hässelby SK
13:56
  
34Marcus Carlsson
13:57
SLK Oxelösund
13:57
  
35Bilal Mohammed Seid
13:58
Sundbybergs IK
13:58
  
36Christopher Ljung
13:59
Hammarby IF
13:59
  
37Karl Rönnby
14:01
Enhörna IF
14:01
  
38Niclas Woodbridge
14:01
Örgryte IS
14:01
  
39Johan Salomonsson
14:02
Vänersborgs SK
14:02
  
40Oscar Andreasson
14:04
Sävedalens AIK
14:04
  
41Julius KällgårdOK Nackhe
14:07
  
42Gustav MilessonHögby IF
14:08
  
43Bernhard Brundin
14:09
Sävedalens AIK
14:09
  
44Emil Jansson-BorssénHälle IF
14:09
  
45David Karlsson
David Karlsson 92, IFK Linköping
14:10
IFK Linköping
14:10
  
46Andreas Bergander
Andreas Bergander 92, Eksjö Södra
14:11
Eksjö Södra IK
14:11
  
47Tobias Gustavsson
14:16
Sävedalens AIK
14:16
  
48Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
14:16
Sävedalens AIK
14:16
  
49Martin SvanborgBromma IF
14:21
  
50Marcus Waerme
Marcus Waerme 91, Kongahälla
14:21
Kongahälla AIK
14:21
  
51Johan Hellgren
14:24
Hässelby SK
14:24
  
52Emil Mårtensson
14:26
Hässelby SK
14:26
  
53Håkan CarlbergMalmö AI
14:28
  
54Jonatan NordeboUme FI
14:29
  
55Karl AnderssonIK Akele
14:31
  
56Marcus Nilsson
14:42
Högby IF
14:42
  
57Alexander Holm
Alexander Holm 92, GoIF Tjalve
14:53
GoIF Tjalve
14:53
  
58Sebastian LundbergLjungby FIK
15:02
  
59John-Alexander BoutzasSundbybergs IK
15:13
  
60Sirak Amanuel BelayÅhus FIK
15:19
  
61Bjarne Englund
15:23
Huddinge AIS
15:23
  
62Niklas ÖsterlundIK Ymer
15:32
  
63Jonathan KnutssonIK Ymer
16:27
  
64Johan Fröberg
Johan Fröberg 91, GoIF Tjalve
17:22
GoIF Tjalve
17:22
  
Emil PetterssonHögby IF
DNF
  
P17 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
12:51
IFK Umeå
12:51
  
2Jonas Wahl-SjömanBromma IF
13:02
  
3Fredrik Eråker
13:21
IF Göta
13:21
  
4Rasmus Söderberg
13:31
Enhörna IF
13:31
  
5Zackarias ToressonOK Nackhe
13:36
  
6Erik Filipovic
13:45
Klippans FK
13:45
  
7Niklas Könberg
13:47
Spårvägens FK
13:47
  
8Linus WirénIK Ymer
13:49
  
9Andreas Pålsson
13:57
Spårvägens FK
13:57
  
10Sebastian RobertssonKlippans FK
13:58
  
11Albin Sjöblom
14:03
Rånäs 4H
14:03
  
12Christofer RydstedtÄrla IF
14:05
  
13Erik Norrbom
14:11
Turebergs FK
14:11
  
14Marcus Petersson
14:12
Oskarshamns SK
14:12
  
15Alexander ThysellÄrla IF
14:14
  
16Erik BlommegårdRydö ASK
14:28
  
17Simon Lundell VakkuriEnhörna IF
14:39
  
18Martin AhlbergerHestra IF
14:44
  
19Oskar Lahti
14:48
Klippans FK
14:48
  
20Alexander Björnberg MowinskiHuddinge AIS
14:51
  
21Kristoffer Holm
14:52
Huddinge AIS
14:52
  
22Martin AnderssonÄrla IF
14:59
  
23Pontus Ulander
15:07
Sävedalens AIK
15:07
  
24Alfred Wreeby
15:12
Mosjö FK
15:12
  
25Thiraphat Nyström
16:09
SLK Oxelösund
16:09
  
26Martin Tholander
16:30
Hammarby IF
16:30
  
27Fredrik Andersson
Fredrik Andersson 93, Södertälje IF
16:31
Södertälje IF
16:31
  
28Gustaf Onsbring GustafsonÄrla IF
16:44
  
Alexander Palm
Alexander Palm 93, IK Norrköping FI
DNF
IK Norrköping FI
DNF
  
P16 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Napoleon Solomon
12:47
Fredrikshofs FIF
12:47
  
2Jens Petrusson
12:57
Ullevi FK
12:57
  
3Bilal Cadimi
13:29
Turebergs FK
13:29
  
4Alexander Holmblad
13:32
Spårvägens FK
13:32
  
5Pontus Johansson
13:34
IFK Växjö
13:34
  
6Otto Kingstedt
13:42
Huddinge AIS
13:42
  
7Hampus Börjesson
13:52
Sävedalens AIK
13:52
  
8Gustav SandströmIF Udd
13:56
  
9Marcus Ruus
14:04
Åsarna IK
14:04
  
10Jesper Bokefors
14:06
Upsala IF
14:06
  
11Gunnar GrimsdahlIK Akele
14:11
  
12Benjamin Ahlbäck
14:18
IF Göta
14:18
  
13Erik Tholén
14:20
Ununge IF
14:20
  
14Philip Lund
Philip Lund 94, Eksjö Södra
14:23
Eksjö Södra IK
14:23
  
15Patrick Claesson
14:25
Enhörna IF
14:25
  
16Alexander AbrahamssonIK Akele
14:31
  
17Gabriel Eriksson
14:33
Sävedalens AIK
14:33
  
18Jonathan WeichbrodtMölndals AIK
14:37
  
19David Fridell
14:39
Stensjöns IF
14:39
  
20Sebastian Stöckemann
14:43
IFK Växjö
14:43
  
21Rickard Lindoff
14:46
Hässelby SK
14:46
  
22Jonas Johansson
Jonas Johansson 94, Strömstad LK
14:48
Strömstad LK
14:48
  
23Younes Jilali
14:56
Huddinge AIS
14:56
  
24Emil Särnehed
15:08
Motala AIF
15:08
  
25Sam Salehian
15:26
Hammarby IF
15:26
  
26Christoffer Thiel
15:32
Hovslätts IK
15:32
  
27Felix Jensen
15:37
Ärla IF
15:37
  
28Rasmus Ingvarsson
15:43
IFK Växjö
15:43
  
29Jacob Hjalmarsson
16:19
Hovslätts IK
16:19
  
30Christoffer AnderssonIK Akele
16:39
  
P15 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Nigusu Solomon
13:31
Huddinge AIS
13:31
  
2Joakim Rosenqvist
13:35
Sävedalens AIK
13:35
  
3Daniel StrandbergMalmö AI
13:36
  
4Alexander Nilsson
13:53
Mölndals AIK
13:53
  
5Jakob Vikenadler
14:01
Sävedalens AIK
14:01
  
6Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
14:02
  
6Henrik Malmberg
14:02
Huddinge AIS
14:02
  
8Hugo Lindell
14:12
Rånäs 4H
14:12
  
9Mohamed Bile
14:14
Villstad GIF
14:14
  
10Andreas Svensson
14:15
Ulricehamns FK
14:15
  
11Jakob Ranglin GrisslerMajornas IK
14:20
  
12Björn Cederberg
14:25
Vänersborgs SK
14:25
  
13Ken SlättengrenHögby IF
14:32
  
14Olof Simann
14:42
Majornas IK
14:42
  
15Tobias AndervangIK Ymer
14:45
  
16Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, IK Norrköping FI
14:52
IK Norrköping FI
14:52
  
17Anton OlaussonIK Ymer
15:00
  
18Tobias Karlsson
15:08
Sävedalens AIK
15:08
  
19Markus Larsson
15:22
Hestra IF
15:22
  
20Erik Wåhlin
15:26
Hellas FK
15:26
  
21Adam Andersson
15:41
Villstad GIF
15:41
  
22Martin Hammar
15:50
Rånäs 4H
15:50
  
23Philip KeterlinsSK Granan
15:55
  
23Ludvig Andersson
Ludvig Andersson 95, Strömstad LK
15:55
Strömstad LK
15:55
  
25Hjalmar Thunberg
16:08
Sävedalens AIK
16:08
  
26Fabian Revilla
16:18
Rånäs 4H
16:18
  
Linus Persson
Linus Persson 95, Ängelholm
DNF
Ängelholms IF
DNF
  
Tobias SandbergRånäs 4H
DNF
  
Kvinnor
K 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Isabellah Andersson
13:18
Hässelby SK
13:18
  
2Lisa Blommé
13:27
Hässelby SK
13:27
  
3Ida Nilsson
13:35
Högby IF
13:35
  
4Ulrika Johansson
13:50
Rånäs 4H
13:50
  
5Madeleine Larsson
14:08
Hässelby SK
14:08
  
6Lena Örn
Lena Örn 88, Spårvägen
14:13
Spårvägens FK
14:13
  
7Hanna Karlsson
14:15
Malmö AI
14:15
  
8Charlotta FougbergUllevi FK
14:20
  
9Kajsa Petersson
14:41
Hässelby SK
14:41
  
10Charlotte SchönbeckIFK Lidingö
14:43
  
11Cecilia KleistIK Akele
14:56
  
12Tove Ramos Berg
15:07
Spårvägens FK
15:07
  
13Matilda HäggströmIF Göta
15:18
  
14Linnéa Smeds
Linnéa Smeds 85, Spårvägen
15:32
Spårvägens FK
15:32
  
15Erica Rönnhage
15:45
Heleneholms IF
15:45
  
16Dace Landström
15:48
Vallentuna FK
15:48
  
17Sandra Jansson
16:16
Hässelby SK
16:16
  
18Carina Persson
Carina Persson 87, KFUM Örebro
16:42
KFUM Örebro
16:42
  
19Sophia Sundberg
17:09
Spårvägens FK
17:09
  
20Susan Lehikoinen
20:05
SOK Knallen
20:05
  
K 8 km terräng     
25 apr

Final A

Final
25 apr
1Isabellah Andersson
28:04
Hässelby SK
28:04
  
2Ulrika Johansson
28:24
Rånäs 4H
28:24
  
3Lisa Blommé
28:35
Hässelby SK
28:35
  
4Susanne Grimfors
28:37
FK Studenterna
28:37
  
5Karin Sennvall
Karin Sennvall 80, KFUM Örebro
28:50
KFUM Örebro
28:50
  
6Beata Falk
Beata Falk 89, IK Norrköping FI
28:57
IK Norrköping FI
28:57
  
7Linnea Gustafsson
Linnea Gustafsson 86, IK Norrköping FI
29:03
IK Norrköping FI
29:03
  
8Anna von Schenck
29:15
Hässelby SK
29:15
  
9Lena Eliasson-LööfHässelby SK
29:24
  
10Malin Liljestedt
29:41
Spårvägens FK
29:41
  
11Anna Ställberg
29:46
Tullinge SK
29:46
  
12Madeleine Larsson
29:59
Hässelby SK
29:59
  
13Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, GoIF Tjalve
30:00
GoIF Tjalve
30:00
  
14Cecilia KleistIK Akele
30:21
  
15Flo Jonsson
Flo Jonsson 78, Spårvägen
30:28
Spårvägens FK
30:28
  
16Kajsa Petersson
30:34
Hässelby SK
30:34
  
17Josephine AmbjörnssonVillstad GIF
30:43
  
18Hedda Lund
Hedda Lund 85, Västerås
30:49
Västerås FK
30:49
  
19Tove Ramos Berg
31:00
Spårvägens FK
31:00
  
20Linnea Lidström
Linnea Lidström 86, IK Norrköping FI
32:17
IK Norrköping FI
32:17
  
21Sofie Barkstedt
32:43
Oskarshamns SK
32:43
  
22Dace Landström
33:16
Vallentuna FK
33:16
  
23Sandra Jansson
33:52
Hässelby SK
33:52
  
24Yvonne Persson
Yvonne Persson 88, KFUM Örebro
34:23
KFUM Örebro
34:23
  
25Carina Persson
Carina Persson 87, KFUM Örebro
35:21
KFUM Örebro
35:21
  
K22 4 km terräng     
25 apr

Final A

Final
25 apr
1Lena Örn
Lena Örn 88, Spårvägen
14:11
Spårvägens FK
14:11
  
2Maria SandströmMalmö AI
14:47
  
3Olivia Bergvall
14:49
Oskarshamns SK
14:49
  
4Elina Johansson
15:09
Spårvägens FK
15:09
  
5Hanna Keiser
15:16
Enhörna IF
15:16
  
6Nathalie Rohlén
15:20
IFK Lidingö
15:20
  
7Petra Hedenqvist
15:24
Spårvägens FK
15:24
  
8Sandra SödergrenFIF Gnistan
15:26
  
9Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
15:34
Sävedalens AIK
15:34
  
10Emmi Östlund
15:36
Hammarby IF
15:36
  
11Cecilia Norrbom
15:38
Spårvägens FK
15:38
  
12Alva Olsson
Alva Olsson 89, Västerås SOK
15:53
Västerås SOK
15:53
  
13Elin Jonsson
16:21
Hammarby IF
16:21
  
14Camilla Andersson
16:31
Sävedalens AIK
16:31
  
15Nathalie Tolvers
16:41
Hammarby IF
16:41
  
16Pernilla Nordberg
Pernilla Nordberg 88, Trollhättans IF
16:47
Trollhättans IF
16:47
  
17Emma BacktemanIK Akele
17:24
  
18Sofie Ljungberg
Sofie Ljungberg 88, KFUM Örebro
17:27
KFUM Örebro
17:27
  
19Sofia Salomonsson
18:49
Vänersborgs SK
18:49
  
20Isabelle Johansson
19:31
Strömstad LK
19:31
  
F19 4 km terräng     
25 apr

Final A

Final
25 apr
1Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
15:03
Sävedalens AIK
15:03
  
2Karin Olsson
15:17
Ludvika FFI
15:17
  
3Frida KristianssonIK Ymer
15:20
  
4Louise Bichler
15:33
Sävedalens AIK
15:33
  
5Johanna OlssonTäby IS
15:35
  
6Erica Wesström
15:35
Upsala IF
15:35
  
7Nina Persson
15:40
Örgryte IS
15:40
  
8Anna Segersson
Anna Segersson 91, IK Norrköping FI
15:43
IK Norrköping FI
15:43
  
9Emma Jansson
15:47
Ludvika FFI
15:47
  
10Caroline Högardh
15:48
IFK Halmstad
15:48
  
11Tilda HelgessonÅhus FIK
15:49
  
12Ylva Stenström
15:50
Upsala IF
15:50
  
13Alexandra Forss
16:03
Örgryte IS
16:03
  
14Rebecka Öberg
16:09
IFK Lidingö
16:09
  
15Hannah Nilsson
16:12
Malmö AI
16:12
  
16Frida Svensson
16:18
Gränums IF
16:18
  
17Alva Sandström
16:20
Upsala IF
16:20
  
18Beatrice Gustavsson
16:25
Eksjö Södra IK
16:25
  
19Sofia Thomée
Sofia Thomée 91, Spårvägen
16:43
Spårvägens FK
16:43
  
20Maria Borglund
17:00
Sävedalens AIK
17:00
  
21Jasmine Andersson
17:25
Kongahälla AIK
17:25
  
22Amanda SegelmarkIK Ymer
18:37
  
23Frida Persson
Frida Persson 92, IK Hakarpspojkarna
19:15
IK Hakarpspojkarna
19:15
  
F17 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Johanna Nissén Karlsson
14:57
Lidköpings IS
14:57
  
2Johanna Busk
15:07
Enhörna IF
15:07
  
3Frida Johnsson
15:10
Ullevi FK
15:10
  
4Lovisa Dandebo
Lovisa Dandebo 93, Trollhättans IF
15:16
Trollhättans IF
15:16
  
5Jenny Håland
15:30
IFK Tumba
15:30
  
6Malin Wikström
Malin Wikström 93, Haparanda SKT
15:45
Haparanda SKT
15:45
  
7Ida Holm
15:51
IK Lerum FI
15:51
  
8Amelie Andersson
15:52
Villstad GIF
15:52
  
9Therese MobergF Ånge BI-81
16:04
  
10Rebecka Andersson
Rebecka Andersson 93, Strömstad LK
16:05
Strömstad LK
16:05
  
11Amilia Björklund
16:08
Sävedalens AIK
16:08
  
12Lovisa Grönros
16:12
Hammarby IF
16:12
  
13Emma Rutgersson
16:13
Sävedalens AIK
16:13
  
14Malin Strand
17:02
Istrums SK
17:02
  
15Johanna Hultgren
17:06
Ludvika FFI
17:06
  
16Johanna Lindström
17:09
Spårvägens FK
17:09
  
17Caroline HjalmarssonHovslätts IK
17:56
  
18Angelica Ring
17:58
IK Akele
17:58
  
19Anna Rydin
Anna Rydin 93, Sävedalen
18:54
Sävedalens AIK
18:54
  
F16 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Amanda LönnqvistYstads IF
14:27
  
2Maria Larsson
15:02
Ullevi FK
15:02
  
3Tova Eurén Magnusson
15:51
Göteborgs KIK
15:51
  
4Agnes Sjöström
15:55
IK Westmannia
15:55
  
5Tove Lagerberg
16:15
Enhörna IF
16:15
  
6Sofia Dahl
16:23
IK Akele
16:23
  
7Olivia Kollberg
Olivia Kollberg 94, Eksjö Södra
16:28
Eksjö Södra IK
16:28
  
8Linnea IvarssonIK Lerum FI
16:31
  
9Isabelle Carlsson-PallinMosjö FK
16:42
  
10Stina Åberg
16:45
Hammarby IF
16:45
  
11Filippa Afzelius
16:50
Mosjö FK
16:50
  
12Julia Blomberg
16:56
Mosjö FK
16:56
  
13Fanny SundquistÅhus FIK
17:00
  
14Lina Rissvik
17:01
Mölndals AIK
17:01
  
15Emma Johansson
17:03
Enhörna IF
17:03
  
16Matilda Lago
Matilda Lago 94, Göteborgs KIK
17:05
Göteborgs KIK
17:05
  
17Malin Cederqvist
Malin Cederqvist 94, Göteborgs KIK
17:06
Göteborgs KIK
17:06
  
18Vera Tornberg
17:07
IK Lerum FI
17:07
  
19Alice Andersson
17:08
Sävedalens AIK
17:08
  
20Josefine MalmborgHabo FIF-04
17:13
  
21Daniela Sonehag
17:18
Sävedalens AIK
17:18
  
22Evelina Larsson
17:30
Kvarnsvedens GoIF
17:30
  
23Sofie TornströmIK Lerum FI
17:46
  
24Sofia Linjo
18:14
Hammarby IF
18:14
  
Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
DNF
Hammarby IF
DNF
  
Elsa Pedersen
Elsa Pedersen 94, Kongahälla
DNF
Kongahälla AIK
DNF
  
F15 4 km terräng     
24 apr

Final A

Final
24 apr
1Felicia Hellberg BerglundSundbybergs IK
14:57
  
2Emma Fogelkvist
15:25
Spårvägens FK
15:25
  
3Jenny BiesértSK Graal
16:03
  
4Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
16:08
Glanshammars IF
16:08
  
5Sandra OlssonSK Bore
16:11
  
6Siri Ohrankämmen
16:17
Sävedalens AIK
16:17
  
7Marie Carlsson
16:20
Turebergs FK
16:20
  
8Sophia Persson
16:31
Huddinge AIS
16:31
  
9Sanna Skoog
17:07
Kils OK
17:07
  
10Ellinor Lindelöf
Ellinor Lindelöf 95, Göteborgs KIK
17:12
Göteborgs KIK
17:12
  
11Lisa Jerpenfeldt
17:15
Sävedalens AIK
17:15
  
12Hanna Karlsson
17:18
Rånäs 4H
17:18
  
13Emilia Elofsson
Emilia Elofsson 95, Lidköpings IS
17:33
Lidköpings IS
17:33
  
13Julia Schytzer
17:33
IF Göta
17:33
  
15Emma Nilsson TengstrandIFK Lidingö
17:34
  
16Sofie Ekvall
Sofie Ekvall 95, Strömstad LK
17:35
Strömstad LK
17:35
  
16Linda Karlsson
17:35
SK Granan
17:35
  
18Anna Lagerlöf
17:44
IFK Lidingö
17:44
  
19Jessica Bengtsson
17:45
Sävedalens AIK
17:45
  
20Nike Alfredsson
17:49
Rånäs 4H
17:49
  
21Malin Kymmer
Malin Kymmer 95, Sävedalen
17:50
Sävedalens AIK
17:50
  
22Sara Nilsson TengstrandIFK Lidingö
17:53
  
23Emelie Svensson
18:02
IFK Mora
18:02
  
24Felicia Stuhlhofer
18:08
Sävedalens AIK
18:08
  
25Kristina Sundström
18:19
Sävedalens AIK
18:19
  
26Liv Omsén
Liv Omsén 95, Sävedalen
18:25
Sävedalens AIK
18:25
  
27Olivia Hawkins
18:45
Rånäs 4H
18:45
  
28Tove Fougberg
Tove Fougberg 95, Sävedalen
18:53
Sävedalens AIK
18:53
  
29Hanne Gustafsson
19:07
IF Göta
19:07
  
30Mimmi Ytterberg
19:24
IFK Lidingö
19:24
  
31Ella Eriksson
19:38
Rånäs 4H
19:38
  
32Julia Grut
Julia Grut 95, Lidingö
20:46
IFK Lidingö
20:46
  
Sarah Lahti
DNF
Klippans FK
DNF