27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Sunnahallen   Arrangör: KA 2 IF
Tävlande: 130 (58+72)   Starter: 333 (145+188)


select distinct results19.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results19.Ind AS Indiiy, results19.ID AS ID, results19.ID AS IDI, Events.TF AS type, results19.eventname AS en2, results19.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results19.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results19.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results19.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results19.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results19.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results19.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results19.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results19.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results19.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results19.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results19.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results19 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results19.ID AND CASE WHEN results19.Sex=1 and (results19.secondarypos not rlike ('K|F') or results19.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results19.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results19.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results19.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results19.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results19.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results19.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results19.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results19.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results19.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results19.iid LEFT JOIN world.countries ON results19.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results19.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results19.IID=combinedmen.parentid AND results19.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results19.IID=combinedwomen.parentid AND results19.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results19.iid=womenpbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results19.iid=womensbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results19.CID= 12960047 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results19.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results19.AGO=12 THEN 999999 ELSE results19.AGO END, results19.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Chakkrit Chanprakhon
7.31
FIK Färjestaden
7.31
SB
  
2Simon NordqvistÅhus FIK
7.43
PB
  
3Niklas LundbergKA 2 IF
7.51
SB
  
4Melvin MathissonKA 2 IF
7.58
PB
  
5Simon Strand
7.59
Högby IF
7.59
  
6William Lindqvist
7.62
Hässleholms AIS
7.62
  
7Hugo Larsson WilhelmssonÅhus FIK
7.64
PB
  
8Andreas JönssonMalmö AI
7.70
  
Heat 1
1Simon NordqvistÅhus FIK
7.45
PB
  
2Simon Strand
7.58
Högby IF
7.58
PB
  
3William Lindqvist
7.61
Hässleholms AIS
7.61
PB
  
4Hugo Larsson WilhelmssonÅhus FIK
7.66
PB
  
5Joel Torp
7.73
Åhus FIK
7.73
PB
  
6Anders BergdénIF Udd
8.27
PB
  
Heat 2
1Niklas LundbergKA 2 IF
7.60
  
2Melvin MathissonKA 2 IF
7.61
PB
  
3Erik DahlinIF Udd
8.06
PB
  
4Sam Grimheden
8.13
Högby IF
8.13
PB
  
5Sandy Bengtsson
8.75
Oskarshamns SK
8.75
PB
  
Heat 3
1Chakkrit Chanprakhon
7.53
FIK Färjestaden
7.53
SB
  
2Andreas JönssonMalmö AI
7.65
SB
  
3Jesse LöfgrenKA 2 IF
7.94
PB
  
4Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
7.94
Linköpings GIF
7.94
  
5Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
7.94
Oskarshamns SK
7.94
PB
  
6Magnus GrimhedenHögby IF
8.49
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon Strand
23.92
Högby IF
23.92
PB
  
2Andreas JönssonMalmö AI
24.15
PB
  
3Hugo Larsson WilhelmssonÅhus FIK
25.12
PB
  
4Sandy Bengtsson
28.53
Oskarshamns SK
28.53
PB
  
Final B
1William Lindqvist
24.49
Hässleholms AIS
24.49
PB
  
2Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
25.17
Linköpings GIF
25.17
PB
  
3Joel Torp
25.19
Åhus FIK
25.19
PB
  
4Abraham Feday GeremariamGlasrikets RC
27.42
PB
  
Final C
1Simon NordqvistÅhus FIK
24.59
PB
  
2Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
26.58
Oskarshamns SK
26.58
SB
  
3Sam Grimheden
27.75
Högby IF
27.75
PB
  
4Magnus GrimhedenHögby IF
27.90
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon RosenquistKA 2 IF
4:27.47
PB
  
2Truls Månsson
4:28.42
Åhus FIK
4:28.42
SB
  
3Svante HolgerssonKA 2 IF
4:38.32
PB
  
4Jona Lindman
4:41.82
KA 2 IF
4:41.82
PB
  
5Elvis Eckerberg
5:05.12
Oskarshamns SK
5:05.12
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Olsson
Anton Olsson 99, Färjestaden
1.93
FIK Färjestaden
1.93
SB
  
2Chakkrit Chanprakhon
1.83
FIK Färjestaden
1.83
PB
  
3Erik DahlinIF Udd
1.61
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Chakkrit Chanprakhon
4.50
FIK Färjestaden
4.50
PB
  
1Anton Olsson
Anton Olsson 99, Färjestaden
4.50
FIK Färjestaden
4.50
=PB
  
3Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
3.40
Oskarshamns SK
3.40
SB
  
Anders HafsbrandtKA 2 IF
NH
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mikael Persson
11.03
UF Contact
11.03
SB
  
2Magnus Schütz
Magnus Schütz 79, Färjestaden
10.36
FIK Färjestaden
10.36
PB
  
3Simon Strand
10.09
Högby IF
10.09
PB
  
4Erik DahlinIF Udd
9.59
PB
  
5Anders BergdénIF Udd
8.01
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lukas LindbladhÅhus FIK
10.72
PB
  
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Jönsson
Samuel Jönsson 06, Kristianstad
7.59
KFUM Kristianstad
7.59
PB
  
2James MostertKA 2 IF
7.72
PB
  
3Gabriel DarinIF Udd
7.86
PB
  
4Akilles TeglbjaergKA 2 IF
7.96
PB
  
5Oliver MostertKA 2 IF
8.32
PB
  
6Bence SkärlundKA 2 IF
8.47
PB
  
7Hugo FrisesdalKA 2 IF
8.65
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Jönsson
Samuel Jönsson 06, Kristianstad
25.37
KFUM Kristianstad
25.37
PB
  
2Bence SkärlundKA 2 IF
27.26
PB
  
3Oliver MostertKA 2 IF
27.31
PB
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bence SkärlundKA 2 IF
3:27.59
PB
  
2Linus Lindberg
3:29.65
Åhus FIK
3:29.65
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Akilles TeglbjaergKA 2 IF
9.11
PB
  
2Samuel Jönsson
Samuel Jönsson 06, Kristianstad
9.26
KFUM Kristianstad
9.26
PB
  
3Oliver MostertKA 2 IF
10.59
PB
  
4Bence SkärlundKA 2 IF
11.05
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo FrisesdalKA 2 IF
1.55
PB
  
2Algot Hallberg
Algot Hallberg 05, Hässleholm
1.52
Hässleholms AIS
1.52
PB
  
3Akilles TeglbjaergKA 2 IF
1.49
PB
  
4Gustav KarlströmÅhus FIK
1.46
PB
  
5Bence SkärlundKA 2 IF
1.33
PB
  
6Isak Bergström
1.33
IFK Växjö
1.33
  
7Linus LindbergÅhus FIK
1.27
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isak Bergström
3.35
IFK Växjö
3.35
PB
  
2Akilles TeglbjaergKA 2 IF
2.85
PB
  
3Algot Hallberg
Algot Hallberg 05, Hässleholm
2.65
Hässleholms AIS
2.65
SB
  
4Oliver MostertKA 2 IF
2.65
PB
  
5Ludvig Hallberg
1.80
Hässleholms AIS
1.80
  
Gustav KarlströmÅhus FIK
NH
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Peppe Karlsson
Peppe Karlsson 06, IFK Växjö
11.19
IFK Växjö
11.19
  
2Akilles TeglbjaergKA 2 IF
10.67
PB
  
3Gustav KarlströmÅhus FIK
9.54
PB
  
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Petersson
Erik Petersson 07, Färjestaden
8.12
FIK Färjestaden
8.12
  
2Uno StålKA 2 IF
8.51
  
3Akiim AdamouKA 2 IF
8.68
=PB
  
4Bruno KrznaricKA 2 IF
8.92
  
5Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt 07, Färjestaden
9.02
FIK Färjestaden
9.02
  
6Vilmer Vik
9.39
FIF Gnistan
9.39
  
7Oskar PeterssonKA 2 IF
9.50
  
Arvid BergdénIF Udd
DNF
  
Heat 1
1Erik Petersson
Erik Petersson 07, Färjestaden
8.08
FIK Färjestaden
8.08
PB
  
2Bruno KrznaricKA 2 IF
8.82
PB
  
3Vilmer Vik
9.24
FIF Gnistan
9.24
PB
  
4Oskar PeterssonKA 2 IF
9.46
PB
  
5Arvid BergdénIF Udd
9.78
PB
  
6Simon LindebergSkruvs IF
9.80
PB
  
Heat 2
1Uno StålKA 2 IF
8.50
  
2Akiim AdamouKA 2 IF
8.68
PB
  
3Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt 07, Färjestaden
8.87
FIK Färjestaden
8.87
PB
  
4Nemo Nerg
10.18
KA 2 IF
10.18
PB
  
5Jack Palmquist
11.12
FIF Gnistan
11.12
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Petersson
Erik Petersson 07, Färjestaden
26.95
FIK Färjestaden
26.95
PB
  
2Uno Stål
27.92
KA 2 IF
27.92
PB
  
3Akiim AdamouKA 2 IF
30.12
PB
  
4Elias Hall
Elias Hall 08, Kristianstad
31.91
KFUM Kristianstad
31.91
PB
  
Final B
1Filip LindbladhÅhus FIK
28.77
PB
  
2Edvin Persson
28.95
Högby IF
28.95
  
3Bruno KrznaricKA 2 IF
30.93
PB
  
4Simon LindebergSkruvs IF
33.09
PB
  
Final C
1Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt 07, Färjestaden
29.15
FIK Färjestaden
29.15
PB
  
2Max EbenhartKA 2 IF
33.99
PB
  
3Arvid BergdénIF Udd
34.54
PB
  
4Jacob AxelssonSkruvs IF
36.44
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Petersson
Erik Petersson 07, Färjestaden
10.02
FIK Färjestaden
10.02
PB
  
2Edvin Persson
10.46
Högby IF
10.46
PB
  
3Uno Stål
11.27
KA 2 IF
11.27
  
4Bruno KrznaricKA 2 IF
12.48
PB
  
5Nemo Nerg
12.60
KA 2 IF
12.60
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edvin Persson
1.59
Högby IF
1.59
PB
  
2Erik Petersson
Erik Petersson 07, Färjestaden
1.56
FIK Färjestaden
1.56
  
3Filip LindbladhÅhus FIK
1.43
PB
  
4Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt 07, Färjestaden
1.43
FIK Färjestaden
1.43
PB
  
5Bruno KrznaricKA 2 IF
1.30
PB
  
6Uno StålKA 2 IF
1.25
  
7Vilmer Vik
1.25
FIF Gnistan
1.25
PB
  
8Arvid BergdénIF Udd
1.19
PB
  
9Nemo NergKA 2 IF
1.19
PB
  
10Elias Hall
Elias Hall 08, Kristianstad
1.19
KFUM Kristianstad
1.19
  
11Max EbenhartKA 2 IF
1.05
PB
  
12Jack Palmquist
1.00
FIF Gnistan
1.00
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Petersson
Erik Petersson 07, Färjestaden
10.90
FIK Färjestaden
10.90
  
2Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt 07, Färjestaden
10.72
FIK Färjestaden
10.72
  
3Filip LindbladhÅhus FIK
10.11
PB
  
4Edvin Persson
9.41
Högby IF
9.41
PB
  
5Uno StålKA 2 IF
7.38
PB
  
6Edvin Mattsson
7.33
Kalmar SK
7.33
PB
  
7Arvid BergdénIF Udd
6.98
PB
  
8Bruno KrznaricKA 2 IF
6.84
PB
  
9Nemo NergKA 2 IF
6.03
PB
  
10Max EbenhartKA 2 IF
5.77
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilda LindellKA 2 IF
8.27
SB
  
2Lovis MathissonKA 2 IF
8.28
SB
  
3Alva SundströmLjungby FIK
8.43
SB
  
4Ellen Holmberg
8.61
UF Contact
8.61
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alva Sundström
28.43
Ljungby FIK
28.43
PB
  
2Filippa SvenssonÅhus FIK
28.53
SB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jannike Ottosson
5:29.38
Team Blekinge LF
5:29.38
PB
  
2Livia FaraasenKA 2 IF
5:39.93
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen Holmberg
10.09
UF Contact
10.09
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Milla EkstrandKA 2 IF
2.90
SB
  
2Naemi Matocka
2.70
IK Hinden
2.70
PB
  
3Lisa PålssonKA 2 IF
2.50
PB
  
K Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sydney KarströmÅhus FIK
11.78
PB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonna LundgrenSkruvs IF
12.04
PB
  
2Alva Sundström
11.65
Ljungby FIK
11.65
PB
  
3Marie GrahnKA 2 IF
8.40
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sydney KarströmÅhus FIK
11.78
=PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Izabella OlofssonKA 2 IF
8.61
SB
  
2Freja StreniusKA 2 IF
8.81
PB
  
3Anna BergdénIF Udd
8.85
PB
  
4Alva Ardegård
9.01
FIF Gnistan
9.01
PB
  
5Lova Elwing
9.09
Ljungby FIK
9.09
PB
  
6Ebba MichelsbergFIF Gnistan
9.25
PB
  
7Wilma HallstenKA 2 IF
9.40
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Izabella OlofssonKA 2 IF
28.32
PB
  
2Lova Elwing
31.00
Ljungby FIK
31.00
PB
  
Final B
1Alva Ardegård
29.87
FIF Gnistan
29.87
PB
  
2Ellida StengårdKA 2 IF
30.61
PB
  
3Louice HolgerssonKA 2 IF
31.65
PB
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Louice HolgerssonKA 2 IF
3:33.21
PB
  
2Lova Elwing
3:47.44
Ljungby FIK
3:47.44
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Izabella OlofssonKA 2 IF
9.60
SB
  
2Ellida StengårdKA 2 IF
10.77
PB
  
3Freja StreniusKA 2 IF
10.98
PB
  
4Wilma HallstenKA 2 IF
11.15
PB
  
5Lova Elwing
12.42
Ljungby FIK
12.42
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellida StengårdKA 2 IF
1.49
SB
  
2Tuva Svensson Swärdh
1.49
Eksjö Södra IK
1.49
PB
  
3Wilma HallstenKA 2 IF
1.38
PB
  
4Ebba MichelsbergFIF Gnistan
1.27
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Izabella OlofssonKA 2 IF
3.05
PB
  
2Leonie Mörstam
2.75
IFK Växjö
2.75
  
3Ellida StengårdKA 2 IF
2.55
SB
  
4Freja StreniusKA 2 IF
2.40
PB
  
5Ebba Mårtensson VikstenIF Udd
2.00
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna AskencrantzSkruvs IF
11.81
PB
  
2Hilda LindellKA 2 IF
9.40
PB
  
3Almida KarlssonFIF Gnistan
8.85
PB
  
4Wilma HallstenKA 2 IF
8.52
PB
  
5Freja StreniusKA 2 IF
8.41
PB
  
6Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
7.97
Eksjö Södra IK
7.97
PB
  
7Ida MalmrosIF Udd
7.78
PB
  
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Falk
8.37
Skruvs IF
8.37
  
2Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg 08, Färjestaden
8.59
FIK Färjestaden
8.59
  
3Siri ZetterdahlKA 2 IF
9.11
PB
  
4Maja KarlssonKA 2 IF
9.12
PB
  
5Lilly LoggnerKA 2 IF
9.12
  
6Agnes Moritz-WistadKA 2 IF
9.25
  
7Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
9.26
Eksjö Södra IK
9.26
  
8Meia Nilsson
9.34
FIF Gnistan
9.34
  
Heat 1
1Siri ZetterdahlKA 2 IF
9.15
PB
  
2Agnes Moritz-WistadKA 2 IF
9.23
PB
  
3Tyra Jönsson
9.75
FIF Gnistan
9.75
PB
  
4Isabell Hermansson
9.80
FIK Färjestaden
9.80
PB
  
5Sonia Kurashova
Sonia Kurashova 08, Kristianstad
9.88
KFUM Kristianstad
9.88
PB
  
6Julia Toftrup
10.58
FIF Gnistan
10.58
PB
  
7Edith Stenberg
11.21
FIF Gnistan
11.21
PB
  
Heat 2
1Nova SiwingKA 2 IF
9.33
PB
  
2Dorka BernerKA 2 IF
9.64
PB
  
3Engla Zobal MedinSkruvs IF
9.65
PB
  
4Miranda HolmbergKA 2 IF
9.78
PB
  
5Freja SahlinKA 2 IF
9.85
PB
  
6Ellen AnderssonKA 2 IF
9.89
PB
  
7Saga SimonssonSkruvs IF
10.01
PB
  
Heat 3
1Julia Falk
8.36
Skruvs IF
8.36
PB
  
2Lilly LoggnerKA 2 IF
9.02
PB
  
3Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
9.11
Eksjö Södra IK
9.11
PB
  
4Maja KarlssonKA 2 IF
9.13
PB
  
5Meia Nilsson
9.27
FIF Gnistan
9.27
PB
  
6Isa Gunnarsson
9.79
FIF Gnistan
9.79
PB
  
7Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
10.53
Eksjö Södra IK
10.53
PB
  
Heat 4
1Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg 08, Färjestaden
8.55
FIK Färjestaden
8.55
PB
  
2Ebba Mårtensson VikstenIF Udd
9.31
PB
  
3Hedvig LindberghKA 2 IF
9.42
PB
  
4Kajsa RosenquistKA 2 IF
9.64
PB
  
5Emma Carlsson
9.67
IK Hinden
9.67
PB
  
6Anna AbrahamsonÅhus FIK
9.70
PB
  
7Filipa Ivarsson
Filipa Ivarsson 07, Kristianstad
9.71
KFUM Kristianstad
9.71
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Falk
27.69
Skruvs IF
27.69
PB
  
2Siri ZetterdahlKA 2 IF
30.51
PB
  
3Saga SimonssonSkruvs IF
34.57
PB
  
Final B
1Lilly LoggnerKA 2 IF
29.91
PB
  
2Ella KjellbergIF Udd
32.10
PB
  
3Filipa Ivarsson
Filipa Ivarsson 07, Kristianstad
34.48
KFUM Kristianstad
34.48
PB
  
Final C
1Tuva Grimheden
30.91
Högby IF
30.91
PB
  
2Isa Gunnarsson
32.33
FIF Gnistan
32.33
PB
  
3Sonia Kurashova
Sonia Kurashova 08, Kristianstad
33.28
KFUM Kristianstad
33.28
PB
  
4Engla Zobal MedinSkruvs IF
33.49
PB
  
Final D
1Nova Hedin
Nova Hedin 08, Kristianstad
31.28
KFUM Kristianstad
31.28
PB
  
2Nicole BjörklundÅhus FIK
32.19
PB
  
3Alice Olsson
Alice Olsson 08, Kristianstad
32.37
KFUM Kristianstad
32.37
PB
  
4Tyra Kindblad
44.51
FIF Gnistan
44.51
PB
  
Final E
1Dorka BernerKA 2 IF
32.42
PB
  
2Miranda HolmbergKA 2 IF
33.33
PB
  
3Isabell Hermansson
35.40
FIK Färjestaden
35.40
PB
  
Final F
1Ella TörnblomÅhus FIK
32.49
PB
  
2Stina Johansson
32.59
Ljungby FIK
32.59
PB
  
3Tyra Jönsson
33.32
FIF Gnistan
33.32
PB
  
4Julia Toftrup
37.84
FIF Gnistan
37.84
PB
  
Final G
1Freja SahlinKA 2 IF
32.92
PB
  
2Kajsa RosenquistKA 2 IF
33.35
PB
  
3Hilma JohanssonSkruvs IF
33.68
PB
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Natalie Rantzer
2:36.86
IK Hinden
2:36.86
PB
  
2Ella Törnblom
2:50.86
Åhus FIK
2:50.86
PB
  
3Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
2:52.59
Eksjö Södra IK
2:52.59
PB
  
4Selma Leopold
2:52.70
KA 2 IF
2:52.70
PB
  
5Lilly Loggner
2:57.54
KA 2 IF
2:57.54
PB
  
6Miranda HolmbergKA 2 IF
2:59.95
PB
  
7Tyra Jönsson
3:05.89
FIF Gnistan
3:05.89
PB
  
8Alice Olsson
Alice Olsson 08, Kristianstad
3:08.69
KFUM Kristianstad
3:08.69
PB
  
9Mirja SilverskärKA 2 IF
3:14.08
PB
  
10Sonia Kurashova
Sonia Kurashova 08, Kristianstad
3:17.56
KFUM Kristianstad
3:17.56
PB
  
11Edith Stenberg
3:31.80
FIF Gnistan
3:31.80
PB
  
12Filipa Ivarsson
Filipa Ivarsson 07, Kristianstad
3:38.04
KFUM Kristianstad
3:38.04
PB
  
13Asta Palmgren
3:51.26
FIF Gnistan
3:51.26
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Falk
10.42
Skruvs IF
10.42
  
2Tuva Grimheden
10.42
Högby IF
10.42
=PB
  
3Natalie RantzerIK Hinden
10.45
PB
  
4Alice Olsson
Alice Olsson 08, Kristianstad
10.75
KFUM Kristianstad
10.75
PB
  
5Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
11.03
Eksjö Södra IK
11.03
=PB
  
6Ebba Mårtensson VikstenIF Udd
11.86
  
7Engla Zobal MedinSkruvs IF
12.16
  
Heat 1
1Natalie RantzerIK Hinden
10.68
PB
  
2Alice Olsson
Alice Olsson 08, Kristianstad
10.99
KFUM Kristianstad
10.99
PB
  
3Ebba Mårtensson VikstenIF Udd
11.76
PB
  
4Anna AbrahamsonÅhus FIK
13.22
PB
  
5Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
14.29
Eksjö Södra IK
14.29
PB
  
Heat 2
1Tuva Grimheden
10.42
Högby IF
10.42
PB
  
2Siri ZetterdahlKA 2 IF
12.11
PB
  
3Maja KarlssonKA 2 IF
12.27
PB
  
4Hilma JohanssonSkruvs IF
12.27
PB
  
5Saga SimonssonSkruvs IF
12.73
PB
  
6Stina Johansson
12.78
Ljungby FIK
12.78
PB
  
Heat 3
1Julia Falk
10.61
Skruvs IF
10.61
  
2Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
11.03
Eksjö Södra IK
11.03
PB
  
3Lilly LoggnerKA 2 IF
11.52
PB
  
4Engla Zobal MedinSkruvs IF
11.82
  
5Freja SahlinKA 2 IF
12.33
PB
  
6Dorka BernerKA 2 IF
12.34
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Natalie RantzerIK Hinden
1.39
PB
  
2Anna WesterlundKA 2 IF
1.35
PB
  
3Hedvig LindberghKA 2 IF
1.35
PB
  
4Tuva GrimhedenHögby IF
1.35
PB
  
5Alice Olsson
Alice Olsson 08, Kristianstad
1.31
KFUM Kristianstad
1.31
PB
  
6Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg 08, Färjestaden
1.31
FIK Färjestaden
1.31
PB
  
7Nova SiwingKA 2 IF
1.31
PB
  
8Ebba Mårtensson VikstenIF Udd
1.31
PB
  
9Freja SahlinKA 2 IF
1.26
PB
  
9Stina JohanssonLjungby FIK
1.26
PB
  
9Dorka BernerKA 2 IF
1.26
PB
  
12Siri ZetterdahlKA 2 IF
1.26
PB
  
13Emma Carlsson
1.26
IK Hinden
1.26
PB
  
14Isa Gunnarsson
1.21
FIF Gnistan
1.21
PB
  
15Asta Palmgren
1.21
FIF Gnistan
1.21
PB
  
16Selma LeopoldKA 2 IF
1.15
PB
  
16Maja KarlssonKA 2 IF
1.15
PB
  
18Mirja SilverskärKA 2 IF
1.08
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Natalie RantzerIK Hinden
9.92
PB
  
2Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
9.89
Eksjö Södra IK
9.89
PB
  
3Anna WesterlundKA 2 IF
9.56
PB
  
4Siri ZetterdahlKA 2 IF
8.64
PB
  
5Ebba Mårtensson VikstenIF Udd
8.61
PB
  
6Astrid WadmanKA 2 IF
8.26
PB
  
7Isabell Hermansson
8.21
FIK Färjestaden
8.21
  
8Nova SiwingKA 2 IF
7.87
PB
  
9Stina JohanssonLjungby FIK
7.85
PB
  
10Dorka BernerKA 2 IF
7.61
PB
  
11Tuva GrimhedenHögby IF
7.58
PB
  
12Vilma KlangKA 2 IF
7.28
PB
  
13Alice Olsson
Alice Olsson 08, Kristianstad
7.07
KFUM Kristianstad
7.07
PB
  
14Siri HolmgrenKA 2 IF
6.89
PB
  
15Hedvig LindberghKA 2 IF
6.89
PB
  
16Nicole BjörklundÅhus FIK
6.54
  
17Filipa Ivarsson
Filipa Ivarsson 07, Kristianstad
6.50
KFUM Kristianstad
6.50
PB
  
18Selma LeopoldKA 2 IF
6.47
PB
  
19Asta Palmgren
5.87
FIF Gnistan
5.87
PB
  
20Tyra Kindblad
5.41
FIF Gnistan
5.41
PB
  
21Edith Stenberg
5.35
FIF Gnistan
5.35
PB