27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Borgsmo IP
Tävlande: 179 (89+90)   Starter: 204 (102+102)

Män
M 100 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.55
  
2Erik Hagberg
10.61
Upsala IF
10.61
  
3David Sennung
10.98
Ullevi FK
10.98
  
4Olle Forslin
11.10
Hässelby SK
11.10
SB
  
5Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
11.21
Spårvägens FK
11.21
  
6Victor Koch
11.43
Örgryte IS
11.43
SB
  
M 200 m     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
1Johan Wissman
21.09
Hässelby SK
21.09
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
21.60
  
3Alexander LesserUllevi FK
22.05
  
4Christopher Brusenback
22.09
Spårvägens FK
22.09
  
5Oliwer Åstrand
22.54
Örgryte IS
22.54
SB
  
6Julian Gabert
22.99
Upsala IF
22.99
  
M 400 m     


Final A

Final

1Felix Francois
47.77
Örgryte IS
47.77
  
2Dennis Forsman
48.23
Ullevi FK
48.23
  
3Alexander NordkvistHuddinge AIS
48.88
SB
  
4Edom Abreham
48.98
Hässelby SK
48.98
  
5Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
50.94
Spårvägens FK
50.94
SB
  
6Rikard Hällberg
53.36
Upsala IF
53.36
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:54.37
Spårvägens FK
1:54.37
  
2Björn Seifert
1:54.61
Upsala IF
1:54.61
  
3Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
1:54.62
Huddinge AIS
1:54.62
SB
  
4Rickard Gunnarsson
1:54.84
Hässelby SK
1:54.84
  
5Daniel Skatt
1:57.95
Örgryte IS
1:57.95
  
6Hampus Börjesson
1:59.55
Ullevi FK
1:59.55
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Elmar Engholm
4:00.10
Hässelby SK
4:00.10
  
2Awet Mengsteab
4:00.89
Örgryte IS
4:00.89
  
3Johan Hydén
4:01.19
Huddinge AIS
4:01.19
SB
  
4Joel Zachrisson
4:02.31
Ullevi FK
4:02.31
  
5Rasmus Bengtsson
4:05.71
Spårvägens FK
4:05.71
  
6Björn Seifert
4:06.79
Upsala IF
4:06.79
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
14:57.72
SB
  
2Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
15:05.52
Hässelby SK
15:05.52
  
3Ebba Tulu Chala
15:08.68
Huddinge AIS
15:08.68
SB
  
4Jonathan Cleghorn
15:24.86
Spårvägens FK
15:24.86
  
5Fredrik Johansson
15:57.21
Ullevi FK
15:57.21
SB
  
6Jonatan Alvaeus
16:02.70
Upsala IF
16:02.70
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Awet Mengsteab
9:26.65
Örgryte IS
9:26.65
PB
  
2Suldan Hassan
9:31.17
Ullevi FK
9:31.17
PB
  
3Niklas Jonsson
9:33.73
Huddinge AIS
9:33.73
SB
  
4Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
9:36.15
Spårvägens FK
9:36.15
PB
  
5Johan Lindberg
9:55.15
Upsala IF
9:55.15
SB
  
6Erik Djurberg
9:59.31
Hässelby SK
9:59.31
PB
  
M 110 m häck     


Final A

Final

1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.59
Spårvägens FK
14.59
  
2Oliwer Åstrand
15.08
Örgryte IS
15.08
PB
  
3Petter Olson
15.21
Hässelby SK
15.21
SB
  
4Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
15.72
SB
  
5Kevin Fankl
15.85
Ullevi FK
15.85
SB
  
6Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
17.45
Upsala IF
17.45
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Isak Andersson
52.11
Upsala IF
52.11
PB
  
2Jonathan Carbe
53.13
Örgryte IS
53.13
  
3Alexander LundskogUllevi FK
53.33
  
4Anton Nilsson
54.27
Huddinge AIS
54.27
  
5Andreas Almlöf
54.35
Spårvägens FK
54.35
  
6Gabriel Rosshagen
58.42
Hässelby SK
58.42
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Emil Svensson
2.10
Örgryte IS
2.10
  
2Oskar Lundqvist
2.03
Upsala IF
2.03
  
3Otto Brinkman
Otto Brinkman 97, Spårvägen
2.00
Spårvägens FK
2.00
SB
  
4Jesper Borg
2.00
Ullevi FK
2.00
SB
  
5Fredrik SamuelssonHässelby SK
1.96
  
6Anton Ledell
1.87
Huddinge AIS
1.87
=SB
  
1.651.751.821.871.921.962.002.032.062.102.15
Svensson------o-ooxxx
Lundqvist-----ooxoxxx
Brinkman---oooo-xxx
Borg---oooxoxxx
Samuelsson---ooxoxxx
Ledellooooxxx
M Stav     


Final A

Final

1Armand Duplantis
5.51
Upsala IF
5.51
PB NU20R NU18R
  
2Oscar Janson
5.06
Ullevi FK
5.06
  
3Petter Olson
4.31
Hässelby SK
4.31
SB
  
4Erik Thorstensson
4.00
Spårvägens FK
4.00
  
5Mikael Lundkvist
2.90
Huddinge AIS
2.90
SB
  
David KappelinÖrgryte IS
NH
  
2.90
5.51
4.00
5.56
4.31
4.46
4.66
4.86
4.96
5.06
5.16
5.26
5.36
Duplantis-
xo
-
xxx
-
-
-
-
xo
o
o
-
xxo
Janson-
-
-
-
-
o
-
xxo
-
xxx

Olson-
-
xo
xxx







Thorstensson-
xo
-
xxx







Lundkvisto










Kappelin-
-
-
-
xxx






M Längd     


Final A

Final

1Jesper Hellström
7.46w
Hässelby SK
7.46w
+2.5
  
2Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.33w
Spårvägens FK
7.33w
+2.8
  
3Patrik Holmberg
7.05w
Huddinge AIS
7.05w
+2.4
  
4Erik Olsson
6.96w
Örgryte IS
6.96w
+3.4
  
5Adam Stålberg
6.94
Upsala IF
6.94
+0.3
  
6Kevin Fankl
6.86
Ullevi FK
6.86
+0.7
  
Hellström7.09
+1.4
7.46w
+2.5

+7.3
2.00x
+3.1
Chiguer5.34
+0.1
7.33w
+2.8
6.73
+1.6
6.98
+1.0
x
+2.4
7.16
+0.1
Holmberg6.67
+1.6
7.05w
+2.4
6.92
+0.8
3.33
+1.3
Olsson6.49
+1.8
6.45
+1.1
6.96w
+3.4
6.60
+1.3
6.80
+1.1
6.63
+1.3
Stålberg6.78
+1.4
6.81w
+2.7
6.85
+1.9
6.92
+0.9
x
+2.0
6.94
+0.3
Fankl6.60
+0.3
x
+2.1
6.86
+0.7
6.66
+1.4
6.64
+1.8
x
+3.1
M Tresteg     


Final A

Final

1Mathias Ström
15.20
Örgryte IS
15.20
+0.6 SB
  
2Jesper Hellström
15.07
Hässelby SK
15.07
+1.4 SB
  
3Antonis Dinopoulos
14.81
Upsala IF
14.81
+1.3 SB
  
4Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
13.72
Spårvägens FK
13.72
+1.4 SB
  
5Jonathan PersgårdenUllevi FK
13.49
+0.9
  
6Fotios MakrostergiosHuddinge AIS
12.23
+1.0 SB
  
Ström15.04
+1.5
15.20
+0.6
x
+1.7
x
-0.3
x
+1.4
x
Hellström14.38
+0.5
x
+2.7
14.69
+1.9
14.74w
+3.1
x
+1.6
15.07
+1.4
Dinopoulos14.54
+0.4
14.54
+1.3
14.81
+1.3
x
+2.3
x
+1.4
13.31
+0.6
Chiguerx
+2.7
13.72
+1.4
x
+1.0
13.70
+1.2
12.89
+1.9
x
+0.9
Persgården13.49
+0.9
x
+1.1
Makrostergiosx
+2.2
x
+1.1
11.79w
+2.1
12.23
+1.0
11.86
+1.8
11.64
+1.8
M Kula     


Final A

Final

1Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
19.04
Spårvägens FK
19.04
  
2Arwid Koskinen
17.99
Huddinge AIS
17.99
  
3Simon Pettersson
16.98
Upsala IF
16.98
SB
  
4Jonas Meyer
16.83
Örgryte IS
16.83
  
5Niklas Lindstedt
16.58
Hässelby SK
16.58
SB
  
6Anders Lundell
14.84
Ullevi FK
14.84
SB
  
Arrheniusx18.07x19.04x18.91
Koskinen17.5317.6017.9917.54x17.60
Pettersson16.6616.98x16.8116.76
Meyer15.15x15.3915.4115.4216.83
Lindstedt15.36x15.9716.06x16.58
Lundell14.0814.4214.3314.84xx
M Diskus     


Final A

Final

1Simon Pettersson
58.59
Upsala IF
58.59
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
55.95
Spårvägens FK
55.95
  
3Gustav Liberg
51.01
Ullevi FK
51.01
  
4Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
45.02
Hässelby SK
45.02
SB
  
5Jesper Arbinge
44.46
Huddinge AIS
44.46
PB
  
6Jonas Meyer
37.71
Örgryte IS
37.71
  
Pettersson57.0156.08xx58.59x
Arrhenius53.3855.95x54.90xx
Liberg45.4251.01xx49.96x
Olsson43.3944.0044.0045.02xx
Arbinge44.4643.7743.9944.09xx
Meyerx33.5536.9437.71
M Slägga     


Final A

Final

1Elias Håkansson
62.99
Spårvägens FK
62.99
  
2Alexander Larsson
60.51
Upsala IF
60.51
SB
  
3Kristoffer FagerlundUllevi FK
59.82
  
4Alexander Persson
50.46
Huddinge AIS
50.46
SB
  
5Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
47.33
Hässelby SK
47.33
SB
  
6Lennie Helander
45.33
Örgryte IS
45.33
SB
  
Håkanssonx58.39x62.99
Larssonx60.44xx60.51x
Fagerlundx59.72x58.95x59.82
Persson49.75x49.2648.6250.4648.45
Olsson44.3847.2844.92x46.7247.33
Helander43.13x44.0044.7045.3344.96
M Spjut     


Final A

Final

1Axel Lönegren
66.80
Upsala IF
66.80
SB
  
2Richard Olsson
66.38
Örgryte IS
66.38
SB
  
3Simon Litzell
66.31
Hässelby SK
66.31
  
4Esa Hiltunen
58.39
Ullevi FK
58.39
PB
  
5Sebastian Ruthström
45.48
Spårvägens FK
45.48
  
6Axel Bernhult
40.84
Huddinge AIS
40.84
SB
  
Lönegren66.8066.4266.0865.43x66.31
Olsson57.9561.6961.3165.0766.3861.90
Litzell66.3165.1265.0164.9962.38x
Hiltunen58.3954.2955.70x
Ruthström45.48
Bernhult39.3839.3040.84
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Matilda HellqvistUllevi FK
12.12
SB
  
2Jessica Östlund
12.13
Hässelby SK
12.13
  
3Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
12.15
  
4Isabelle Eurenius
12.17
Spårvägens FK
12.17
  
5Claudia Payton
12.33
IF Göta Karlstad
12.33
SB
  
6Emilia HammarströmMölndals AIK
12.71
PB
  
K 200 m     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.45
Spårvägens FK
24.45
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
24.70
  
3Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.07
IF Göta Karlstad
25.07
  
4Denise ErikssonUllevi FK
25.45
  
5Elin Moraiti
25.46
Hässelby SK
25.46
  
6Madeleine Winberg
25.87
Mölndals AIK
25.87
  
K 400 m     


Final A

Final

1Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
55.07
Hässelby SK
55.07
SB
  
2Ebba SvantessonUllevi FK
56.26
SB
  
3Linda Frödin GladIFK Lidingö
56.79
SB
  
4Martina Winberg
57.71
Mölndals AIK
57.71
=PB
  
5Victoria Sandsjoe
59.82
IF Göta Karlstad
59.82
PB
  
6Saga Berneryd
Saga Berneryd 99, Spårvägen
1:03.07
Spårvägens FK
1:03.07
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Sofia Öberg
2:07.02
IFK Lidingö
2:07.02
  
2Astrid Rosvall
2:11.89
Hässelby SK
2:11.89
  
3Elina Johansson
2:13.14
Spårvägens FK
2:13.14
PB
  
4Alice Svantesson
2:15.96
Ullevi FK
2:15.96
PB
  
5Olivia Weslien
2:17.08
IF Göta Karlstad
2:17.08
  
6Anna Dahlsjö
2:30.55
Mölndals AIK
2:30.55
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Lovisa Lindh
5:00.42
Ullevi FK
5:00.42
  
2Anna Silvander
5:00.72
IFK Lidingö
5:00.72
SB
  
3Lina Alainentalo
5:03.32
Hässelby SK
5:03.32
  
4Emma Magnusson
5:05.00
Mölndals AIK
5:05.00
  
5Olivia Weslien
5:05.22
IF Göta Karlstad
5:05.22
SB
  
6Louise Ringström
5:10.51
Spårvägens FK
5:10.51
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Louise Wiker
17:36.04
Hässelby SK
17:36.04
  
2Mikaela Larsson
17:45.46
Spårvägens FK
17:45.46
PB
  
3Sofia Ewnert
17:46.61
IF Göta Karlstad
17:46.61
PB
  
4Sofie Sihver
18:35.88
IFK Lidingö
18:35.88
=PB
  
5Jill Höstman
18:59.54
Ullevi FK
18:59.54
  
6Alice Greberg
19:44.78
Mölndals AIK
19:44.78
  
K 2000 m hinder     


Final A

Final

1Alice Greberg
7:39.68
Mölndals AIK
7:39.68
PB
  
2Linda Take
Linda Take 73, IF Göta
7:49.00
IF Göta Karlstad
7:49.00
PB NR40
  
3Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
7:59.57
PB
  
4Maja Bakken
Maja Bakken 96, Hässelby
8:12.18
Hässelby SK
8:12.18
PB
  
5Liva Gustavsson
8:16.10
Spårvägens FK
8:16.10
PB
  
6Lisa Fröberg
8:29.64
IFK Lidingö
8:29.64
PB
  
K 100 m häck     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
1Estelle MontlerUllevi FK
14.31
=PB
  
2Malin Skogström
14.37
Hässelby SK
14.37
  
2Hanna Palmqvist
14.37
Mölndals AIK
14.37
  
4Madeleine ErikssonIFK Lidingö
14.38
SB
  
5Lisa Piscator
15.28
IF Göta Karlstad
15.28
SB
  
6Isabelle Eurenius
15.42
Spårvägens FK
15.42
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Sofia Johnsson
59.74
Hässelby SK
59.74
PB
  
2Hanna Palmqvist
1:00.45
Mölndals AIK
1:00.45
SB
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
1:00.98
  
4Minna Svärd
1:01.75
IF Göta Karlstad
1:01.75
PB
  
5Isabelle Eriksson
1:02.49
IFK Lidingö
1:02.49
SB
  
6Johanna Bromark
1:09.61
Spårvägens FK
1:09.61
  
K Höjd     


Final A

Final

1Sofie Skoog
1.88
IF Göta Karlstad
1.88
  
2Ebba Jungmark
1.79
Mölndals AIK
1.79
  
3Ellen Ekholm
1.79
Ullevi FK
1.79
  
4Jessica SamuelssonHässelby SK
1.70
  
5Linda Skantze
1.67
IFK Lidingö
1.67
  
6Ylva Engdahl
Ylva Engdahl 96, Spårvägen
1.59
Spårvägens FK
1.59
  
1.54
1.91
1.59
1.63
1.67
1.70
1.73
1.76
1.79
1.82
1.85
1.88
Skoog-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
xo
o
Jungmark-
-
-
-
-
-
xo
o
xxx


Ekholm-
-
o
o
o
xo
o
xxo
xxx


Samuelsson-
-
o
xo
o
xxx





Skantze-
-
o
xo
xxx






Engdahlo
o
xxx








K Stav     


Final A

Final

1Minna Svärd
3.78
IF Göta Karlstad
3.78
PB
  
2Sara Eriksson
Sara Eriksson 92, Dals Södra
3.78
Dals Södra FFI
3.78
PB
  
3Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
3.58
  
4Kristina Loboda
3.38
IFK Lidingö
3.38
SB
  
5Angelica Engberg
2.00
Hässelby SK
2.00
PB
  
6Alice Dahlemar
2.00
Mölndals AIK
2.00
=PB
  
1.74
3.88
2.00
2.30
3.00
3.15
3.28
3.38
3.48
3.58
3.68
3.78
Svärd-
xxx
-
-
-
o
-
o
-
o
xo
o
Eriksson-
xxx
-
-
-
-
-
o
xxo
o
xxo
xo
Kiviniemi Andersson-
-
-
-
-
-
o
o
o
xxx

Loboda-
-
-
xo
o
xo
xo
xxx



Engbergo
o
xxx








Dahlemaro
xo
xxx








K Längd     


Final A

Final

1Malin Olsson
5.95
IFK Lidingö
5.95
+1.0 SB
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
5.89
+1.3
  
3Sara Kviberg
5.86
Hässelby SK
5.86
+0.6
  
4Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
5.75
IF Göta Karlstad
5.75
+1.1
  
5Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
5.56
Spårvägens FK
5.56
+1.0 SB
  
6Lovisa Nilsson-EdinMölndals AIK
5.20
+1.1 PB
  
Olsson5.34w
+2.3
5.49w
+2.2
5.72w
+2.2
5.80
+1.3
x
+3.1
5.95
+1.0
Hellqvist5.60
+0.9

+5.9
1.00x
+1.0
Kviberg3.84
+0.5
5.67
+0.9
x
+0.8
5.76
+1.3
5.86
+0.6
5.76
+0.5
Hansenx
+1.5
5.57
+1.0

+5.5
1.00w
+5.8
1.00w
+5.5
2.00
Griksaitex
+0.8
5.16
+1.4
5.56
+1.0
5.31
+1.3
x
+2.2
5.10
+1.0
Nilsson-Edin4.60
+1.3
4.84
+0.3
5.10
+0.7
5.11
+1.3
x
+3.0
5.20
+1.1
K Tresteg     


Final A

Final

1Angelica Ström
12.22
Spårvägens FK
12.22
+2.0 SB NR35
  
2Frida Johansson
12.04
IF Göta Karlstad
12.04
+0.8 PB
  
3Lizzie Hager
11.98
Ullevi FK
11.98
+0.5 PB
  
4Izehi Ileso
11.93
Mölndals AIK
11.93
+0.6 SB
  
5Alice Eriksson
11.83w
IFK Lidingö
11.83w
+2.4
  
6Angelica Engberg
11.15
Hässelby SK
11.15
+0.9 SB
  
Strömx
+0.2
x
+2.0
x
+1.0
x
+1.5
12.22
+2.0
x
-0.3
Johanssonx
+2.2
11.97
+1.4
x
+3.0
12.04
+0.8
x
+1.4
11.72
+0.6
Hagerx
+2.2
11.21
+0.7
11.67
+0.5
11.75
+1.7
11.62
+0.2
11.98
+0.5
Ileso11.57
-0.4
x
+2.3
11.93
+0.6
11.82
+1.8
x
+1.5
11.87
+1.6
Eriksson11.73w
+3.4
11.83w
+2.4
9.96
+0.3
11.46
+1.0
11.61
+0.4
11.67
+1.0
Engberg10.78
+1.3
11.15
+0.9
x
+3.5
x
+2.7
K Kula     


Final A

Final

1Agnes Larsson
14.68
IF Göta Karlstad
14.68
SB
  
2Jessica Samuelsson
13.25
Hässelby SK
13.25
  
3Therese Jernbeck
12.66
IFK Lidingö
12.66
SB
  
4Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
11.91
  
5Rebecka Holmqvist
11.56
Mölndals AIK
11.56
  
6Julia Viberg
Julia Viberg 92, Spårvägen
11.38
Spårvägens FK
11.38
SB
  
Larsson14.0813.7814.6814.44x
Samuelsson12.9513.25xx
Jernbeck11.2711.6412.66xx12.35
Hessler-Bergstrand11.81x11.6611.91xx
Holmqvist10.0911.51x11.5611.28x
Vibergx10.6111.2911.38xx
K Diskus     


Final A

Final

1Sofia Larsson
51.56
Ullevi FK
51.56
  
2Julia Viberg
Julia Viberg 92, Spårvägen
48.21
Spårvägens FK
48.21
  
3Maria Wennlund
41.98
IF Göta Karlstad
41.98
  
4Lena Björk
39.25
IFK Lidingö
39.25
  
5Klara Bladin
33.71
Hässelby SK
33.71
  
6Rebecka Holmqvist
30.83
Mölndals AIK
30.83
  
Larsson51.05x51.56xxx
Viberg44.6648.21xxxx
Wennlund39.2341.0141.7041.98xx
Björk39.2539.24x38.15x37.14
Bladinxxxx29.4433.71
Holmqvistx30.83xxx30.72
K Slägga     


Final A

Final

1Tracey AnderssonUllevi FK
65.87
  
2Ida Storm
Ida Storm 91, Hässelby
65.67
Hässelby SK
65.67
  
3Josefin Berg
59.01
IF Göta Karlstad
59.01
  
4Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
50.64
Spårvägens FK
50.64
SB
  
5Madelene FahlstedtIFK Lidingö
47.86
SB
  
6Ebba Molinder
34.75
Mölndals AIK
34.75
  
Andersson62.25x65.8764.2365.7864.24
Storm58.9765.6765.6263.71xx
Berg57.8757.7954.6359.0158.9358.80
Ståhlx46.97x49.96x50.64
Fahlstedt46.2846.7244.90x47.8646.32
Molinder34.7532.69xxx34.23
K Spjut     


Final A

Final

1Elisabeth HöglundIF Göta Karlstad
50.18
  
2Marléne LindströmIFK Lidingö
44.00
SB
  
3Isabell Gradin
41.24
Hässelby SK
41.24
SB
  
4Louise Liljeblad
39.77
Mölndals AIK
39.77
SB
  
5Mathilde SjöstedtUtby IK
35.20
SB
  
6Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
30.47
Spårvägens FK
30.47
SB
  
Höglund50.1850.18x48.78x48.77
Lindström40.9139.9540.7044.00
Gradin41.2439.3440.2840.5838.3240.51
Liljeblad39.7739.57x33.5137.2137.34
Sjöstedt34.1734.6835.2033.37xx
Schmidt29.7027.57x29.9330.4726.24