13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 116 (55+61)   Starter: 180 (81+99)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Felix Prins
7.47
Hammarby IF
7.47
SB
  
1Felix Prins
7.58
Hammarby IF
7.58
q
  
2Elias Bouloussaa
7.62
IFK Lidingö
7.62
  
2Peter Johansson
7.68
Spårvägens FK
7.68
q
  
3Elias Bouloussaa
7.70
IFK Lidingö
7.70
q
  
3Peter Johansson
7.74
Spårvägens FK
7.74
  
4Stellan Back
7.96
Turebergs FK
7.96
q
  
4Emil Kågström TyboniHanvikens SK
7.99
  
5Alexander MickelsonTurebergs FK
8.01
  
5Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
8.09
IFK Lidingö
8.09
q
  
6Stellan Back
8.03
Turebergs FK
8.03
  
7Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
8.12
IFK Lidingö
8.12
  
8Viktor AnheimTäby IS
8.14
  
Final B
1Alexander MickelsonTurebergs FK
7.99
PB
q
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.07
q
  
3Tobias Wallin
8.18
Hässelby SK
8.18
  
4Joar Eriksson
8.45
Turebergs FK
8.45
  
5Patrick NeudendorffIFK Märsta
8.48
=PB
  
6Gustav KällströmTurebergs FK
8.57
  
Final C
1Viktor AnheimTäby IS
8.08
PB
q
  
2Victor Lidén
8.54
Turebergs FK
8.54
  
3Yannick BuchliTäby IS
9.12
  
4Erik Håkansson
9.23
Turebergs FK
9.23
PB
  
5Egil Strunke
10.32
Turebergs FK
10.32
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Valter Kjellberg
55.19
Turebergs FK
55.19
  
2Peter Wallin
55.52
IFK Märsta
55.52
SB
  
3Filip Engström
56.18
Hammarby IF
56.18
PB
  
4Simon Thor
Simon Thor 00, Hässelby
56.29
Hässelby SK
56.29
PB
  
Final B
1Samuel Berhane
57.24
Hässelby SK
57.24
PB
  
2Björn Axelsson
1:03.13
Turebergs FK
1:03.13
PB
  
2Lembit Kallas
1:33.44
Turebergs FK
1:33.44
  
Final C
1Alexander Hägg
1:01.19
Hässelby SK
1:01.19
PB
  
2Bobbie Baars
1:04.38
Turebergs FK
1:04.38
  
3Erik Håkansson
1:11.25
Turebergs FK
1:11.25
  
Final D
1Vincent Wettergren
1:02.90
Turebergs FK
1:02.90
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1:11.28
Turebergs FK
1:11.28
PB
  
Final E
1Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
1:01.61
Danderyds SK
1:01.61
PB
  
2Joar Eriksson
1:03.93
Turebergs FK
1:03.93
PB
  
3Jacob Rappe
1:08.13
Turebergs FK
1:08.13
PB
  
Final F
1Henry Jacobson
53.08
Hammarby IF
53.08
PB
  
2Oliver Sörman
1:07.77
Hässelby SK
1:07.77
PB
  
3Simon Berhane
1:07.78
Hässelby SK
1:07.78
PB
  
M 2000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
6:25.49
PB
  
2Erik Bungerfeldt
6:33.99
Hässelby SK
6:33.99
PB
  
3Vilhelm Werner
6:40.44
Hässelby SK
6:40.44
PB
  
4Vilhelm Lood Falgén
6:51.54
Turebergs FK
6:51.54
PB
  
5Jakob Forssmed
6:55.32
Turebergs FK
6:55.32
PB
  
6Iker Garcia LundströmTurebergs FK
7:21.49
PB
  
7Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
8:50.26
IKJ Haninge
8:50.26
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonas Asplund
4.70
IFK Märsta
4.70
  
2Hunter S Mabon
3.50
Danderyds SK
3.50
=SB
  
3Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
3.20
  
4Pontus Lindell
3.20
Upsala IF
3.20
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
2.75
Turebergs FK
2.75
  
6Alexander MickelsonTurebergs FK
2.60
  
7Simon Lindström
2.45
Turebergs FK
2.45
  
Gustav KullmanTurebergs FK
NH
  
2.15
4.40
2.30
4.55
2.45
4.70
2.60
2.75
2.90
3.05
3.20
3.35
3.50
3.65
Asplund-
xo
-
o
-
o
-
-
-
-
-
-
-
-
Mabon-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
xxx
Semb-Josefson-
-
-
-
o
xxo
o
o
xxx


Lindell-
-
-
-
-
-
o
xxo
xxx


Back-
-
xo
o
o
xxx





Mickelson-
xo
o
o
xxx






Lindströmo
xo
xxo
xxx







Kullman-
-
-
-
-
-
-
-
xxx


M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stellan Back
11.95
Turebergs FK
11.95
  
Back11.79x11.95x11.8011.28
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik Frunck
14.07
Turebergs FK
14.07
PB
  
2Stellan Back
12.05
Turebergs FK
12.05
  
3Tobias Wallin
7.38
Hässelby SK
7.38
PB
  
Frunckx13.0312.89x14.07x
Back12.05xx11.2010.63x
Wallin7.386.91xxxx
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.20
Hässelby SK
15.20
  
2Teo Paganus
14.80
Turebergs FK
14.80
  
3Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
11.25
Hässelby SK
11.25
  
4Ludvig Wallén
11.06
Bromma IF
11.06
  
Lind14.87xx11.8415.2014.53
Paganus14.1114.2114.80x14.75x
Bomanx11.1811.2510.7910.2410.89
Wallén11.0610.89x10.54x10.57
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin EdgertTäby IS
8.59
PB
  
2Joel EnanderTäby IS
8.60
  
3Viggo StridhTäby IS
8.90
  
4Emil Kågström TyboniHanvikens SK
9.18
PB
  
5Gustav KällströmTurebergs FK
9.87
  
6Yannick BuchliTäby IS
11.14
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viggo Stridh
12.18
Täby IS
12.18
  
2Viktor Anheim
10.35
Täby IS
10.35
PB
  
3Jacob Rappe
9.89
Turebergs FK
9.89
  
Stridh12.0512.1811.93xxx
Anheim10.3510.309.15x9.99
Rappe9.89xxxx9.77
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1David BerglundAIK
9.75
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
11.28
Turebergs FK
11.28
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander MickelsonTurebergs FK
11.43
PB
  
2David BerglundAIK
10.84
PB
  
Mickelson11.4310.6110.929.918.7010.97
Berglund10.849.63x9.64x10.10
M45 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tobias Wallin
10.75
Hässelby SK
10.75
  
M55 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Egil Strunke
7.57
Turebergs FK
7.57
PB
  
Strunkex7.577.196.957.237.50
M75 60 m häck (76.2 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Björn Oback
15.96
IFK Tumba
15.96
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.97
  
2Leticia BuchliTäby IS
8.06
SB
  
4Elsa Kagevik
8.31
Turebergs FK
8.31
  
5Karin Bengtsson
8.44
Hanvikens SK
8.44
  
6Molly Freeman
8.52
Hammarby IF
8.52
  
7Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.61
  
8Felicia JohanssonHanvikens SK
8.69
  
Final B
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.98
q
  
2Edda Chin NygårdsIFK Lidingö
8.27
q
  
3Elsa Kagevik
8.34
Turebergs FK
8.34
q
  
4Karin Bengtsson
8.40
Hanvikens SK
8.40
q
  
5Molly Freeman
8.46
Hammarby IF
8.46
SB
q
  
6Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.53
q
  
7Felicia JohanssonHanvikens SK
8.67
q
  
Final C
1Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
8.68
Åkersberga SK
8.68
  
2Felicia Renman
8.74
Hanvikens SK
8.74
  
3Matilda PeterssonTurebergs FK
8.78
  
4Hjördis BäckmanIFK Lidingö
8.80
  
5Johanna Pihl
8.81
Hässelby SK
8.81
=PB
  
6Clara Knutsson
8.85
Upsala IF
8.85
  
7Annie Grindange
8.97
Turebergs FK
8.97
  
8Evelina Larsson
9.02
Turebergs FK
9.02
  
Final D
1Emma Fogdö
8.85
Hanvikens SK
8.85
  
2Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
8.88
Hässelby SK
8.88
=PB
  
3Charlotta HäggströmSpårvägens FK
8.97
  
4Emilia Nielsen
9.03
Turebergs FK
9.03
  
5Gunnel Tolfes
10.02
Turebergs FK
10.02
  
Final E
1Leticia BuchliTäby IS
8.09
q
  
2Louise TillyTäby IS
9.04
PB
  
3Elin Runemar
9.31
Turebergs FK
9.31
  
4Amisha Aubun
9.96
Turebergs FK
9.96
PB
  
5Vera  Forssmed
11.27
Turebergs FK
11.27
  
6Maria Björkman
11.90
Turebergs FK
11.90
PB
  
7Kristina Carlsson
12.06
Turebergs FK
12.06
=PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elsa Kagevik
1:01.07
Turebergs FK
1:01.07
PB
  
2Hannah Kinane
1:02.88
Hässelby SK
1:02.88
  
3Mina Hägglund
1:04.67
Hässelby SK
1:04.67
PB
  
4Linn Adolfsson
1:04.68
Hässelby SK
1:04.68
PB
  
Final B
1Anita Christensson
1:23.62
Turebergs FK
1:23.62
  
3Vera  Forssmed
1:34.66
Turebergs FK
1:34.66
PB
  
4Kristina CarlssonTurebergs FK
NT
PB
  
Final C
1Gunnel Tolfes
1:11.43
Turebergs FK
1:11.43
  
2Ulla Karnebäck
1:13.72
Turebergs FK
1:13.72
PB
  
3Marie Karlsson
1:14.84
Turebergs FK
1:14.84
PB
  
Akleja Ekstedt
DQ
Hässelby SK
DQ
  
K 2000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Zara Klouda
7:29.38
Turebergs FK
7:29.38
PB
  
2Wilma Blitz
7:36.88
Turebergs FK
7:36.88
PB
  
3Moa Nilsson
7:37.22
Turebergs FK
7:37.22
PB
  
4Venla Engström
7:43.61
Turebergs FK
7:43.61
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara WinbergTäby IS
3.65
  
2Alannah HellstadiusHammarby IF
3.20
  
3Emma Carlsson
3.20
Turebergs FK
3.20
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.05
Turebergs FK
3.05
  
5Frida Thornander
3.05
Upsala IF
3.05
  
6Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
2.90
Turebergs FK
2.90
  
7Zara Klouda
2.30
Turebergs FK
2.30
  
8Emmie Wedin
2.15
Turebergs FK
2.15
PB
  
1.85
3.50
2.00
3.65
2.15
3.80
2.30
2.45
2.60
2.75
2.90
3.05
3.20
3.35
Winberg-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
xo
Hellstadius-
-
-
-
-
-
-
-
xo
xo
xxx
Carlsson-
-
-
-
-
-
o
-
o
xxo
xxx
Back-
-
-
-
-
-
o
o
xo
xxx

Thornander-
-
-
-
-
-
-
xo
xo
xxx

Pott-
-
-
o
xo
o
xxo
o
xxx


Kloudaxo
o
xo
xxo
xxx






Wedino
xo
xo
xxx







K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hannah Luxemburg
13.00
Turebergs FK
13.00
  
2Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
12.04
Hässelby SK
12.04
  
3Wilja Wickert
11.35
Hässelby SK
11.35
  
4Elin Runemar
11.25
Turebergs FK
11.25
PB
  
Luxemburg13.0012.53xxx
Bomanxx11.7610.61x12.04
Wickert11.35x11.1710.6810.70x
Runemar10.6610.85xx11.25x
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karin Bengtsson
9.59
Hanvikens SK
9.59
  
2Edda Chin NygårdsIFK Lidingö
9.76
  
3Louise Tilly
10.19
Täby IS
10.19
  
4Felicia Johansson
10.55
Hanvikens SK
10.55
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Frida Krantz
12.07
Hammarby IF
12.07
  
Krantz10.9311.5212.0710.77x10.89
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Molly Skugge
15.83
Turebergs FK
15.83
  
2Vilma Damberg
14.77
Turebergs FK
14.77
  
3Lara Johnsson
12.07
Turebergs FK
12.07
  
4Emilia Johansson
10.74
Rånäs 4H
10.74
  
5Julia Samuelsson
10.58
Hässelby SK
10.58
  
6Matilda Petersson
10.31
Turebergs FK
10.31
PB
  
Skuggex14.7215.83xxx
Damberg14.77x14.03xx14.22
Johnsson10.3711.8812.0711.9710.7911.95
Johanssonxxx9.8610.7410.61
Samuelsson10.23x9.4510.58x10.54
Petersson8.59x8.53x10.3110.10
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
9.35
  
2Annie Grindange
9.85
Turebergs FK
9.85
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
9.87
Turebergs FK
9.87
  
4Anna Strunke
9.89
Turebergs FK
9.89
  
5Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
9.92
  
6Clara Knutsson
10.50
Upsala IF
10.50
  
Final B
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.93
Turebergs FK
9.93
  
2Ebba SjöströmTäby IS
10.25
  
3Lara Johnsson
11.21
Turebergs FK
11.21
  
4Amisha Aubun
13.15
Turebergs FK
13.15
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Strunke
12.15
Turebergs FK
12.15
  
2Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
11.64
  
3Matilda PeterssonTurebergs FK
9.86
  
4Philippa KastbergTäby IS
9.58
  
5Elin Runemar
9.50
Turebergs FK
9.50
  
6Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
9.31
Turebergs FK
9.31
  
7Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
9.23
PB
  
8Emilia JohanssonRånäs 4H
8.97
  
9Elsa Kjellström
8.83
Hässelby SK
8.83
  
10Amisha Aubun
5.64
Turebergs FK
5.64
PB
  
Strunke11.54x12.15xx11.23
Cabanas Anderssonx11.5311.6411.51
Petersson9.769.109.86
Kastberg8.329.588.27x7.486.82
Runemar8.808.99xx9.50
Chrifixx8.99x9.31
Hallberg Hossain8.777.949.237.847.26
Johansson8.978.488.928.57xx
Kjellström8.768.837.808.267.238.15
Aubun5.425.64
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Venla Engström
10.63
Turebergs FK
10.63
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Runemar
11.27
Turebergs FK
11.27
  
2Evelina Larsson
7.96
Turebergs FK
7.96
  
3Vera  Forssmed
6.85
Turebergs FK
6.85
PB
  
Runemarx10.8710.62xx11.27
Larsson7.806.427.157.447.267.96
Forssmed6.806.356.116.286.856.13
K40 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Forséll
9.26
Enköpings AI
9.26
  
K50 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vera Koponen
9.95
Upsala IF
9.95
PB
  
Koponen9.849.95x9.429.669.91
K60 60 m häck (68.6 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gunnel Tolfes
12.06
Turebergs FK
12.06
  

© 2022 Friidrottsstatistik