0

17.4
17.4
21.4
1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
Arena: Rimnershallen   Arrangör: Västergötlands FIF och Bohuslän-Dals FIF
Tävlande: 301 (153+148)   Starter: 673 (304+369)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Helsing
7.25
IK Orient
7.25
PB
  
2Linus JohanssonIK Wilske
7.27
  
2Ludvig BrorssonIK Wilske
7.27
PB
  
4Anton Essén
7.36
IK Orient
7.36
  
5Daniel AnderssonIstrums SK
7.37
SB
  
5Josef Åberg
7.37
Hälle IF
7.37
SB
  
7Patrick AlainIK Ymer
7.43
PB
  
7Tobias JonssonIK Orient
7.43
  
9Anders Logg
7.45
Hälle IF
7.45
=SB
  
10Jesper SimonssonIK Orient
7.55
  
11Edoardo SopracolleAlingsås IF
7.63
PB
  
Heat 1
1Jacob Helsing
7.28
IK Orient
7.28
PB
  
2Jesper SimonssonIK Orient
7.41
SB
  
3Josef Åberg
7.44
Hälle IF
7.44
  
4Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
7.65
F Stenungsunds FI
7.65
PB
  
Heat 2
1Anton Essén
7.31
IK Orient
7.31
PB
  
2Tobias JonssonIK Orient
7.42
SB
  
3Anders Logg
7.45
Hälle IF
7.45
SB
  
4Erik DahlqvistIK Orient
7.62
SB
  
5Alvin Rask
7.74
Alunda SK
7.74
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Helsing
22.91
IK Orient
22.91
PB
  
2Ludvig BrorssonIK Wilske
23.04
PB
  
3Anton Essén
24.32
IK Orient
24.32
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Cullin
9:05.13
Hälle IF
9:05.13
PB
  
1Axel Samuelsson
10:20.68
LK TV-88
10:20.68
PB
  
2Anton Bengtsson
Anton Bengtsson 89, Stenungsunds FI
9:19.52
F Stenungsunds FI
9:19.52
PB
  
2Mohammed Jafer
10:24.66
Istrums SK
10:24.66
PB
  
3Benjamin Åberg
9:25.15
Hälle IF
9:25.15
PB
  
3Hampus Andersson
Hampus Andersson 02, Lidköpings IS
11:11.20
Lidköpings IS
11:11.20
PB
  
4Nazir Rezai
Nazir Rezai 98, Lysekil SLF
9:49.00
Lysekil SLF
9:49.00
PB
  
5Victor Dahlgren
9:54.10
Brattås CK
9:54.10
PB
  
6Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI
9:58.51
F Stenungsunds FI
9:58.51
PB
  
7Ambesager TekleweiniHälle IF
11:03.85
PB
  
Sharmarke AhmedHälle IF
DNF
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon Wiklund
2.05
IK Wilske
2.05
SB
  
2Agustin HilmerssonIK Orient
1.71
SB
  
3Michael LjungqvistIK Orient
1.68
  
4Anders Logg
1.65
Hälle IF
1.65
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1John Plate
3.42
IK Orient
3.42
SB
  
2Gustav MagnussonIK Orient
3.42
SB
  
3Stefan Lagerkvist
2.92
Lysekil SLF
2.92
PB
  
4Sven Alm
2.32
IK Orient
2.32
PB
  
Johan BjörkIstrums SK
NH
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tobias JonssonIK Orient
6.39
SB
  
2Jesper SimonssonIK Orient
6.22
SB
  
3Erik DahlqvistIK Orient
6.20
SB
  
4Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
5.97
Lidköpings IS
5.97
SB
  
5Alexander Salmi
4.57
Herrljunga SK
4.57
PB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Abrahamsson
Johan Abrahamsson 70, Strömstads IF
8.84
Strömstads IF
8.84
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Robert Fabian
Robert Fabian 72, Herrljunga
12.38
Herrljunga SK
12.38
SB
  
2Alexander Sätterman
Alexander Sätterman 94, Trollhättan FIK
8.79
Trollhättan FIK
8.79
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Adolfsson
12.92
Tingbergs AIS
12.92
PB
  
2Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
10.89
Lidköpings IS
10.89
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
7.48
Trollhättan FIK
7.48
PB
  
2Linus Pihl
7.65
IK Lerum FI
7.65
PB
  
3Tobias Nilsson
Tobias Nilsson 04, Dals Södra
7.74
Dals Södra FFI
7.74
PB
  
4Isak Einarsson
8.25
Brattås CK
8.25
PB
  
5Yasir Mohamed NurIK Wilske
8.28
PB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
24.00
Trollhättan FIK
24.00
  
2Linus Pihl
25.30
IK Lerum FI
25.30
  
3Jesper LövstrandIstrums SK
25.61
PB
  
4Isak Einarsson
27.03
Brattås CK
27.03
PB
  
5Yasir Mohamed NurIK Wilske
27.76
PB
  
6Nils Fagerlund
28.10
IF Hagen
28.10
PB
  
P17 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
2:46.85
Trollhättan FIK
2:46.85
PB
  
2Alexander CarlssonHälle IF
2:48.64
PB
  
3Lukas Larsson
2:50.26
Alingsås IF
2:50.26
PB
  
4Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
2:52.98
F Stenungsunds FI
2:52.98
PB
  
5Jesper Lövstrand
2:53.67
Istrums SK
2:53.67
PB
  
6Husseine Abdullah
2:56.10
Hälle IF
2:56.10
PB
  
7Love Ramhult
2:58.81
IK Ymer
2:58.81
PB
  
8Isac Missin
3:18.70
Brattås CK
3:18.70
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
8.31
Trollhättan FIK
8.31
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sigge Lindell
Sigge Lindell 03, Mariestads AIF
1.65
Mariestads AIF
1.65
PB
  
2Nils Fagerlund
1.50
IF Hagen
1.50
PB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
5.91
F Stenungsunds FI
5.91
PB
  
2Sigge Lindell
Sigge Lindell 03, Mariestads AIF
5.33
Mariestads AIF
5.33
PB
  
3Alvin Rask
3.59
Alunda SK
3.59
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Sonnerup
12.05
Brattås CK
12.05
PB
  
2Agustin HilmerssonIK Orient
11.17
PB
  
3Nils Fagerlund
8.72
IF Hagen
8.72
PB
  
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
7.61
Mariestads AIF
7.61
  
2Tim Jansson
Tim Jansson 05, Alingsås
7.67
Alingsås IF
7.67
  
3Jack Wennman
Jack Wennman 06, Trollhättan FIK
8.00
Trollhättan FIK
8.00
  
4Hampus Hassel
8.18
IK Orient
8.18
PB
  
5Sebastian SjöholmHälle IF
8.19
=PB
  
6Hampus Arvidsson
Hampus Arvidsson 06, Lidköpings IS
8.27
Lidköpings IS
8.27
  
7Malte Marberg
8.71
IK Orient
8.71
  
8Erik Südhoff
8.81
Brattås CK
8.81
PB
  
9Joel Holgersson
9.00
Tyft Arena IF
9.00
  
10Rasmus Östemar
9.42
Bokenäs IF
9.42
  
Heat 1
1Sebastian SjöholmHälle IF
8.21
  
2Malte Marberg
8.67
IK Orient
8.67
PB
  
3Rasmus Östemar
9.33
Bokenäs IF
9.33
PB
  
4Mustafa Othman
9.60
Tyft Arena IF
9.60
PB
  
Heat 2
1Hampus Hassel
8.24
IK Orient
8.24
PB
  
2Erik Südhoff
8.85
Brattås CK
8.85
PB
  
3Joel Holgersson
8.99
Tyft Arena IF
8.99
PB
  
4Achmed Othman
Achmed Othman 06, Tyft Arena
10.03
Tyft Arena IF
10.03
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
29.93
Trollhättan FIK
29.93
PB
  
Final A
1Lucas Kantola
26.03
IK Orient
26.03
PB
  
2Sebastian SjöholmHälle IF
26.73
  
3Rasmus Östemar
31.29
Bokenäs IF
31.29
PB
  
Final B
1Hampus Hassel
27.58
IK Orient
27.58
PB
  
2Ludvig Bergström
Ludvig Bergström 06, Stenungsunds FI
28.62
F Stenungsunds FI
28.62
PB
  
3Erik Südhoff
29.48
Brattås CK
29.48
PB
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julius Wiklund
3:12.27
IK Wilske
3:12.27
  
2Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
3:17.38
Trollhättan FIK
3:17.38
PB
  
3Christian Salmi
3:18.32
Herrljunga SK
3:18.32
PB
  
4Ludvig Bergström
Ludvig Bergström 06, Stenungsunds FI
3:18.32
F Stenungsunds FI
3:18.32
PB
  
5Jonathan Haggren
3:24.39
Alingsås IF
3:24.39
PB
  
6Achmed Othman
Achmed Othman 06, Tyft Arena
4:11.28
Tyft Arena IF
4:11.28
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Carlsson
Erik Carlsson 06, Stenungsunds FI
11.04
F Stenungsunds FI
11.04
PB
  
2Rasmus Östemar
11.88
Bokenäs IF
11.88
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julius WiklundIK Wilske
1.72
  
1Sebastian SjöholmHälle IF
1.48
PB
  
2Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
1.69
Mariestads AIF
1.69
  
2Anton Andersson
1.40
Bokenäs IF
1.40
  
3Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
1.40
Trollhättan FIK
1.40
PB
  
3Rasmus Östemar
1.40
Bokenäs IF
1.40
  
4Joel Holgersson
1.30
Tyft Arena IF
1.30
PB
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
5.47
Mariestads AIF
5.47
  
1Lucas Kantola
5.03
IK Orient
5.03
  
2Jack Wennman
Jack Wennman 06, Trollhättan FIK
5.01
Trollhättan FIK
5.01
  
2Sebastian SjöholmHälle IF
4.72
  
3Hampus Arvidsson
Hampus Arvidsson 06, Lidköpings IS
4.71
Lidköpings IS
4.71
  
3Joel Holgersson
4.29
Tyft Arena IF
4.29
PB
  
4Jonathan Haggren
4.16
Alingsås IF
4.16
PB
  
4Anton Andersson
4.09
Bokenäs IF
4.09
PB
  
5Achmed Othman
Achmed Othman 06, Tyft Arena
3.55
Tyft Arena IF
3.55
PB
  
6Mustafa Othman
3.03
Tyft Arena IF
3.03
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lucas Kantola
10.13
IK Orient
10.13
  
1Hampus Arvidsson
Hampus Arvidsson 06, Lidköpings IS
8.64
Lidköpings IS
8.64
  
2Joel Holgersson
9.88
Tyft Arena IF
9.88
PB
  
3Andreas Nilsson
9.18
Dals Södra FFI
9.18
PB
  
4Mustafa Othman
8.75
Tyft Arena IF
8.75
PB
  
5Rasmus Östemar
7.62
Bokenäs IF
7.62
PB
  
6Achmed Othman
Achmed Othman 06, Tyft Arena
5.64
Tyft Arena IF
5.64
PB
  
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.99
PB
  
1Felix Rångeby
Felix Rångeby 07, Stenungsunds FI
9.03
F Stenungsunds FI
9.03
  
2Erik Tanderud
Erik Tanderud 07, Trollhättan FIK
8.53
Trollhättan FIK
8.53
PB
  
2Oscar Peilot
Oscar Peilot 08, Stenungsunds FI
9.16
F Stenungsunds FI
9.16
  
3Vince Lövberg
Vince Lövberg 08, Trollhättan FIK
9.44
Trollhättan FIK
9.44
PB
  
3Erik Sundström
Erik Sundström 08, Stenungsunds FI
9.47
F Stenungsunds FI
9.47
  
4Ville FallqvistHälle IF
9.79
  
4Alvin Fohlén Gladh
Alvin Fohlén Gladh 08, Trollhättan FIK
10.04
Trollhättan FIK
10.04
PB
  
5Malte NolkrantzIK Orient
10.02
  
6Noa Grönberg
10.08
IK Orient
10.08
PB
  
Heat 1
1Oscar Peilot
Oscar Peilot 08, Stenungsunds FI
9.10
F Stenungsunds FI
9.10
  
2Ville FallqvistHälle IF
9.71
  
3Noa Grönberg
10.14
IK Orient
10.14
PB
  
4Jesper Östemar
10.31
Bokenäs IF
10.31
  
Heat 2
1Felix Rångeby
Felix Rångeby 07, Stenungsunds FI
9.16
F Stenungsunds FI
9.16
  
2Erik Sundström
Erik Sundström 08, Stenungsunds FI
9.45
F Stenungsunds FI
9.45
  
3Malte NolkrantzIK Orient
9.90
PB
  
4Nganga Sarrive Dieu MerciTyft Arena IF
10.20
PB
  
5Jonathan Andersson
10.64
PB
  
P13 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Erik Tanderud
Erik Tanderud 07, Trollhättan FIK
29.06
Trollhättan FIK
29.06
PB
  
1Hugo Lindsta GersérHälle IF
29.36
PB
  
2Felix Rångeby
Felix Rångeby 07, Stenungsunds FI
29.93
F Stenungsunds FI
29.93
  
2Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
31.03
Trollhättan FIK
31.03
  
3Samuel GrönbergIK Orient
34.21
PB
  
3Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
35.31
Trollhättan FIK
35.31
PB
  
4Miles Gerhardt
34.66
Brattås CK
34.66
PB
  
Final B
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
27.47
  
1Arvid Logg
33.66
Hälle IF
33.66
PB
  
2Algot Tersing
Algot Tersing 08, Trollhättan FIK
33.03
Trollhättan FIK
33.03
PB
  
2Jesper Östemar
33.71
Bokenäs IF
33.71
PB
  
3Jonathan Andersson
35.25
PB
  
4Noa Grönberg
35.49
IK Orient
35.49
PB
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Felix Rångeby
Felix Rångeby 07, Stenungsunds FI
2:38.83
F Stenungsunds FI
2:38.83
  
1Algot Tersing
Algot Tersing 08, Trollhättan FIK
2:47.76
Trollhättan FIK
2:47.76
PB
  
2Hugo Lindsta GersérHälle IF
2:40.20
PB
  
2Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
3:12.51
Trollhättan FIK
3:12.51
PB
  
3Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
2:53.71
F Stenungsunds FI
2:53.71
  
4Miles Gerhardt
2:56.37
Brattås CK
2:56.37
PB
  
5Erik Sundström
Erik Sundström 08, Stenungsunds FI
2:57.28
F Stenungsunds FI
2:57.28
PB
  
6Floyd Gerhardt
3:01.35
Brattås CK
3:01.35
PB
  
7Arvid Logg
3:08.51
Hälle IF
3:08.51
PB
  
8Jonathan Andersson
3:27.39
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
11.44
F Stenungsunds FI
11.44
  
2Felix Rångeby
Felix Rångeby 07, Stenungsunds FI
12.07
F Stenungsunds FI
12.07
  
3Noa Grönberg
13.05
IK Orient
13.05
PB
  
4Samuel GrönbergIK Orient
13.25
PB
  
5Alvin Lamberg
13.61
IK Orient
13.61
  
6Malte NolkrantzIK Orient
14.19
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
1.42
  
1Oscar Peilot
Oscar Peilot 08, Stenungsunds FI
1.39
F Stenungsunds FI
1.39
PB
  
2Jesper Östemar
1.30
Bokenäs IF
1.30
PB
  
3Movitz Spång Gylfe
1.25
Lysekil SLF
1.25
PB
  
4Floyd Gerhardt
1.15
Brattås CK
1.15
PB
  
5Nganga Sarrive Dieu MerciTyft Arena IF
1.10
PB
  
P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jesper Östemar
1.71
Bokenäs IF
1.71
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
4.15
Trollhättan FIK
4.15
  
1Oscar Peilot
Oscar Peilot 08, Stenungsunds FI
4.06
F Stenungsunds FI
4.06
  
2Erik Sundström
Erik Sundström 08, Stenungsunds FI
4.01
F Stenungsunds FI
4.01
PB
  
3Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
3.84
F Stenungsunds FI
3.84
  
4Ville FallqvistHälle IF
3.75
PB
  
5Movitz Spång Gylfe
3.59
Lysekil SLF
3.59
PB
  
6Noa Grönberg
3.48
IK Orient
3.48
PB
  
7Jesper Östemar
3.43
Bokenäs IF
3.43
  
8Miles Gerhardt
3.42
Brattås CK
3.42
PB
  
9Samuel GrönbergIK Orient
3.39
PB
  
10Malte NolkrantzIK Orient
3.36
PB
  
11Jonathan Andersson
3.15
PB
  
12Nganga Sarrive Dieu MerciTyft Arena IF
3.09
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Haak
Oskar Haak 07, Stenungsunds FI
8.01
F Stenungsunds FI
8.01
  
1Erik Tanderud
Erik Tanderud 07, Trollhättan FIK
7.52
Trollhättan FIK
7.52
PB
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.40
  
2Nganga Sarrive Dieu MerciTyft Arena IF
6.90
PB
  
3Alvin Fohlén Gladh
Alvin Fohlén Gladh 08, Trollhättan FIK
6.97
Trollhättan FIK
6.97
PB
  
3Movitz Spång Gylfe
6.40
Lysekil SLF
6.40
PB
  
4Jesper Östemar
5.16
Bokenäs IF
5.16
PB
  
5Alvin Lamberg
5.10
IK Orient
5.10
  
6Jonathan Andersson
4.02
PB
  
M35 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonatan Brown
7.86
Alingsås IF
7.86
PB
  
M35 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonatan Brown
26.07
Alingsås IF
26.07
PB
  
M35 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonatan Brown
2:10.32
Alingsås IF
2:10.32
PB
  
M35 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
9:51.00
Lidköpings VSK
9:51.00
  
Tvivelaktig tidtagning
1Alexandar Kitic
10:56.36
Hälle IF
10:56.36
PB
  
2Johan Andersson
11:06.06
Brattås CK
11:06.06
PB
  
M40 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Robert Blomdahl
Robert Blomdahl 80, Lidköpings IS
8.01
Lidköpings IS
8.01
PB
  
1Robert SörlingHälle IF
8.38
PB
  
2Daniel Schwalbe
8.10
IF Hagen
8.10
PB
  
3James Gladh
James Gladh 77, Trollhättan FIK
8.78
Trollhättan FIK
8.78
PB
  
M40 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Börjeson
Johan Börjeson 77, Lidköpings VSK
26.81
Lidköpings VSK
26.81
  
1Robert SörlingHälle IF
28.82
PB
  
M40 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Börjeson
Johan Börjeson 77, Lidköpings VSK
2:19.62
Lidköpings VSK
2:19.62
PB
  
M40 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel Cederholm
10:41.14
Hälle IF
10:41.14
PB
  
M40 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Robert Blomdahl
Robert Blomdahl 80, Lidköpings IS
5.06
Lidköpings IS
5.06
PB
  
M40 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1James Gladh
James Gladh 77, Trollhättan FIK
8.95
Trollhättan FIK
8.95
PB
  
M40 Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1James Gladh
James Gladh 77, Trollhättan FIK
8.21
Trollhättan FIK
8.21
  
2Robert Blomdahl
Robert Blomdahl 80, Lidköpings IS
7.81
Lidköpings IS
7.81
PB
  
M45 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Patrik Hägg
8.05
Hälle IF
8.05
PB
  
2Suvad MuminovicHälle IF
8.54
PB
  
3Per Einarsson
9.00
Brattås CK
9.00
PB
  
M45 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Patrik Hägg
25.26
Hälle IF
25.26
SB
  
2Suvad MuminovicHälle IF
28.24
PB
  
3Per Einarsson
29.97
Brattås CK
29.97
PB
  
M45 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stefan Engelbrektsson
2:11.99
Alingsås IF
2:11.99
PB
  
2Jonas Holmberg
2:35.32
IK Ymer
2:35.32
PB
  
M45 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Vangenmo
10:31.56
IK Granit
10:31.56
PB
  
2Björn Elfström
11:07.12
IK Lerum FI
11:07.12
PB
  
3Niklas Rung
11:22.78
IK Lerum FI
11:22.78
PB
  
M45 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl-Erik Stenborg
Karl-Erik Stenborg 75, Lidköpings VSK
2.32
Lidköpings VSK
2.32
PB
  
M45 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Sjöholm
9.65
Tyft Arena IF
9.65
PB
  
1Per Jolbäck
Per Jolbäck 72, Lidköpings IS
8.06
Lidköpings IS
8.06
PB
  
2Anders CarlssonIstrums SK
8.02
PB
  
3Peter Nordsäter
7.21
IK Bergaström
7.21
PB
  
M45 Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Robert Fabian
Robert Fabian 72, Herrljunga
12.33
Herrljunga SK
12.33
  
2Per Jolbäck
Per Jolbäck 72, Lidköpings IS
6.25
Lidköpings IS
6.25
PB
  
M50 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Morgan Vallin
8.94
Brattås CK
8.94
PB
  
2Anders Pihl
8.19
IK Lerum FI
8.19
PB
  
M50 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jos Geerts
Jos Geerts 66, Kroppefjäll
28.13
OK Kroppefjäll
28.13
PB
  
2Anders Pihl
26.67
IK Lerum FI
26.67
PB
  
M50 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jos Geerts
Jos Geerts 66, Kroppefjäll
2:22.85
OK Kroppefjäll
2:22.85
PB
  
1Oliver Raquet
3:05.07
Alingsås IF
3:05.07
PB
  
M50 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tommy Carlsson
11:58.55
LK TV-88
11:58.55
PB
  
1Max Cardinale
Max Cardinale 69, Lysekil SLF
12:33.48
Lysekil SLF
12:33.48
PB
  
2Anders Rosén
Anders Rosén 69, Stenungsunds FI
12:40.82
F Stenungsunds FI
12:40.82
PB
  
3Magnus Magnusson
10:09.68
IK Lerum FI
10:09.68
PB
  
M50 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Michel Matheussen
Michel Matheussen 69, Trollhättan FIK
12.57
Trollhättan FIK
12.57
PB
  
M50 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Morgan Vallin
4.64
Brattås CK
4.64
PB
  
M50 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kristian Savolainen
Kristian Savolainen 70, Trollhättan FIK
10.28
Trollhättan FIK
10.28
PB
  
1Anders Pihl
9.20
IK Lerum FI
9.20
PB
  
2Juha Salmi
Juha Salmi 69, Herrljunga
9.54
Herrljunga SK
9.54
PB
  
3Urban HåkanssonIstrums SK
9.48
PB
  
4Fredrik Andersson
8.25
Alingsås IF
8.25
PB
  
5Oliver Raquet
7.24
Alingsås IF
7.24
PB
  
M50 Vikt (11.34 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kristian Savolainen
Kristian Savolainen 70, Trollhättan FIK
11.87
Trollhättan FIK
11.87
PB
  
2Juha Salmi
Juha Salmi 69, Herrljunga
10.64
Herrljunga SK
10.64
PB
  
3Urban HåkanssonIstrums SK
7.49
PB
  
M55 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Per Mattsson
Per Mattsson 76, Uddevalla SK
9.56
Uddevalla SK
9.56
PB
  
2Martin Danerud
9.09
Sävedalens AIK
9.09
PB
  
M55 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ove Jacobsson
29.61
IK Granit
29.61
PB
  
2Martin Danerud
30.80
Sävedalens AIK
30.80
  
2Per Mattsson
Per Mattsson 76, Uddevalla SK
31.45
Uddevalla SK
31.45
PB
  
M55 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ove Jacobsson
2:32.47
IK Granit
2:32.47
PB
  
M55 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tomas Bengtsson
Tomas Bengtsson 63, Stenungsunds FI
10:33.16
F Stenungsunds FI
10:33.16
PB
  
M55 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mikael Runsten
Mikael Runsten 63, IFK Göteborg
1.52
IFK Göteborg
1.52
PB
  
M55 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mikael Runsten
Mikael Runsten 63, IFK Göteborg
8.61
IFK Göteborg
8.61
  
1Ulf Genitz
8.49
Istrums SK
8.49
PB
  
M55 Vikt (11.34 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Peter HagströmIstrums SK
10.07
PB
  
1Mikael Runsten
Mikael Runsten 63, IFK Göteborg
9.71
IFK Göteborg
9.71
PB
  
2Ulf Genitz
8.68
Istrums SK
8.68
PB
  
M60 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Aikdahl
8.74
Alvesta FI
8.74
PB
  
2Bo Larsson
11.52
PB
  
M60 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Örjan PetterssonRyda SK
46.57
PB
  
M60 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Örjan PetterssonRyda SK
3:08.92
PB
  
M60 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Aikdahl
4.58
Alvesta FI
4.58
SB
  
M60 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Aikdahl
10.43
Alvesta FI
10.43
SB
  
1Fredrik Drackner
Fredrik Drackner 59, Lidköpings IS
8.25
Lidköpings IS
8.25
PB
  
2Örjan PetterssonRyda SK
7.82
PB
  
2Bo Larsson
6.80
PB
  
M65 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ulf Tudem
Ulf Tudem 51, NOR
1.55
51NOR
1.55
PB
  
1Radim Lichy
Radim Lichy 54, Alingsås
1.41
Alingsås IF
1.41
SB
  
2Bertil LjungqvistIK Orient
1.52
PB
  
M65 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Radim Lichy
Radim Lichy 54, Alingsås
8.36
Alingsås IF
8.36
PB
  
2Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
7.35
Trollhättan FIK
7.35
PB
  
M70 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Pekka Kantola
9.93
IK Orient
9.93
PB
  
M70 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Pekka Kantola
34.53
IK Orient
34.53
PB
  
M70 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sven Alm
1.26
IK Orient
1.26
PB
  
M70 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sven Alm
10.53
IK Orient
10.53
PB
  
2Pekka Kantola
8.52
IK Orient
8.52
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Caroline Larsson
7.77
Hässelby SK
7.77
SB
  
1Julia StrömbergIstrums SK
8.62
PB
  
2Felicia SjöblomIK Orient
7.89
PB
  
3Mathilda GustafssonTanums IF
8.06
SB
  
4Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
8.46
Strömstads IF
8.46
  
5Valentina RiquelmeHälle IF
9.18
  
6Embla RiquelmeHälle IF
9.38
PB
  
Cornelia LindbergIK Lerum FI
8.22
  
Linnea Pihl
8.53
IK Lerum FI
8.53
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final 1
1Linnea Pihl
27.67
IK Lerum FI
27.67
PB
  
2Cornelia LindbergIK Lerum FI
27.81
PB
  
3Embla Riquelme
31.70
Hälle IF
31.70
PB
  
Final 2
1Mathilda GustafssonTanums IF
26.51
SB
  
2Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
26.77
Strömstads IF
26.77
PB
  
5Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
29.06
F Stenungsunds FI
29.06
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Alsiö
2:44.68
IK Wilske
2:44.68
SB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elsa Andersson
10:50.91
Alingsås IF
10:50.91
PB
  
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.55
Lidköpings IS
8.55
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara MattssonIK Orient
3.72
=SB
  
1Ebba Engdahl
Ebba Engdahl 02, Trollhättan FIK
2.32
Trollhättan FIK
2.32
PB
  
2Linnea Pihl
3.22
IK Lerum FI
3.22
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Engdahl
Ebba Engdahl 02, Trollhättan FIK
4.86
Trollhättan FIK
4.86
SB
  
1Cornelia LindbergIK Lerum FI
4.77
  
2Julia StrömbergIstrums SK
4.76
PB
  
2Martina OlssonIK Orient
4.33
PB
  
3Embla RiquelmeHälle IF
3.72
PB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Nilsson
15.10
IK Orient
15.10
PB
  
1Marielle Bengtsson
Marielle Bengtsson 93, Trollhättan FIK
10.58
Trollhättan FIK
10.58
SB
  
2Emma Harrysson
11.61
Hälle IF
11.61
SB
  
2Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
10.04
Lidköpings IS
10.04
PB
  
3Mari Gylfe
11.07
SB
  
4Valentina RiquelmeHälle IF
7.18
PB
  
5Embla RiquelmeHälle IF
5.77
PB
  
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
8.29
Trollhättan FIK
8.29
PB
  
1Minna Geerts
Minna Geerts 03, Håfreström
8.61
Håfreströms IF
8.61
SB
  
2Sissel Eliasson
8.35
Alingsås IF
8.35
  
2Rama Jowari
Rama Jowari 04, Tyft Arena
9.39
Tyft Arena IF
9.39
  
3Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
8.37
Mariestads AIF
8.37
  
4Ebba SjöbergIK Ymer
8.74
  
5Ida Hägnander
Ida Hägnander 04, Trollhättan FIK
8.80
Trollhättan FIK
8.80
PB
  
6Emma BorovacIK Ymer
9.00
  
Heat 1
1Ebba SjöbergIK Ymer
8.78
  
2Ida Hägnander
Ida Hägnander 04, Trollhättan FIK
8.88
Trollhättan FIK
8.88
PB
  
3Rahwa George
9.24
Istrums SK
9.24
PB
  
4Lisa BäckströmIstrums SK
9.31
  
5Christine Zammata
Christine Zammata 04, Trollhättan FIK
9.55
Trollhättan FIK
9.55
PB
  
Heat 2
1Sissel Eliasson
8.31
Alingsås IF
8.31
SB
  
2Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
8.34
Trollhättan FIK
8.34
=PB
  
3Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
8.36
Mariestads AIF
8.36
PB
  
4Emma BorovacIK Ymer
8.98
  
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Clara Utgennant
31.22
Bokenäs IF
31.22
=PB
  
Final 1
1Mi Kallio Bergman
27.37
IF Hagen
27.37
  
2Ebba SjöbergIK Ymer
28.91
PB
  
3Ida Genitz
29.16
Istrums SK
29.16
PB
  
Final 2
1Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
28.02
Trollhättan FIK
28.02
PB
  
2Sissel Eliasson
28.25
Alingsås IF
28.25
SB
  
3Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
28.55
Trollhättan FIK
28.55
PB
  
Final 3
1Emma Carlsson
29.34
Istrums SK
29.34
PB
  
2Emma BorovacIK Ymer
29.66
PB
  
3Clara Utgennant
31.22
Bokenäs IF
31.22
PB
  
F17 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Agnes Andersén
3:15.77
Istrums SK
3:15.77
PB
  
2Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
3:17.26
Trollhättan FIK
3:17.26
SB
  
3Ida Genitz
3:47.49
Istrums SK
3:47.49
SB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Annie Berntsson
9.70
Brattås CK
9.70
PB
  
1Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
9.77
Lidköpings IS
9.77
  
2Meja Kjellberg Larsson
10.07
Lidköpings IS
10.07
  
3Mi Kallio Bergman
10.26
IF Hagen
10.26
PB
  
4Emma Carlsson
10.41
Istrums SK
10.41
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stina Larsson
1.57
IK Wilske
1.57
  
1Kim Rodén
1.48
IK Orient
1.48
SB
  
2Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
1.54
Lidköpings IS
1.54
PB
  
3Ida Hägnander
Ida Hägnander 04, Trollhättan FIK
1.51
Trollhättan FIK
1.51
  
4Emma Carlsson
1.48
Istrums SK
1.48
  
5Tova Jessen
Tova Jessen 04, Trollhättan FIK
1.48
Trollhättan FIK
1.48
PB
  
5Alma HolmbergIK Ymer
1.48
  
7Ida EngelbrektssonAlingsås IF
1.48
SB
  
F17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ida Hägnander
Ida Hägnander 04, Trollhättan FIK
2.01
Trollhättan FIK
2.01
PB
  
1Kim Rodén
2.01
IK Orient
2.01
PB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
5.25
Lidköpings IS
5.25
  
1Annie Berntsson
4.81
Brattås CK
4.81
SB
  
2Ida Genitz
4.74
Istrums SK
4.74
PB
  
2Siri Malcus Pellmé
Siri Malcus Pellmé 04, Stenungsunds FI
4.70
F Stenungsunds FI
4.70
  
3Stina Larsson
4.70
IK Wilske
4.70
SB
  
3Kim Rodén
4.55
IK Orient
4.55
PB
  
4Emma Carlsson
4.69
Istrums SK
4.69
  
5Alma HolmbergIK Ymer
4.65
PB
  
6Meja Kjellberg Larsson
4.51
Lidköpings IS
4.51
  
7Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
4.35
Mariestads AIF
4.35
PB
  
8Ebba SjöbergIK Ymer
4.28
  
9Lisa BäckströmIstrums SK
4.12
  
10Rahwa George
4.11
Istrums SK
4.11
PB
  
11Tilda SjöbergIK Ymer
3.86
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
10.46
Lidköpings IS
10.46
SB
  
1Lovis Abrahamsson
Lovis Abrahamsson 04, Strömstads IF
9.03
Strömstads IF
9.03
PB
  
2Emma Jelic
10.28
IK Ymer
10.28
SB
  
3Emma Carlsson
10.09
Istrums SK
10.09
  
4Lisa BäckströmIstrums SK
8.24
  
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna HallstenHälle IF
15.45
PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Chanel Moularé
7.92
IF Hagen
7.92
PB
  
1Tilde DahlbergHälle IF
8.13
  
2Elsa Olausson
8.17
IK Wilske
8.17
  
2Klara HåkanssonIK Orient
8.58
  
3Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
8.50
PB
  
3Elsie Gerhardt
8.90
Brattås CK
8.90
  
4Anna Carlsson
8.97
Tingbergs AIS
8.97
  
4Adela RiquelmeHälle IF
9.08
  
5Paulina Hultberg
9.14
Alingsås IF
9.14
PB
  
5Leonor RiquelmeHälle IF
9.20
  
6Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
9.49
Trollhättan FIK
9.49
PB
  
Heat 1
1Elsa Olausson
8.16
IK Wilske
8.16
PB
  
1Heaven Stefansdotter
8.59
Lysekil SLF
8.59
PB
  
2Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
8.56
PB
  
2Elsie Gerhardt
8.79
Brattås CK
8.79
PB
  
3Leonor RiquelmeHälle IF
8.96
PB
  
3Paulina Hultberg
9.15
Alingsås IF
9.15
PB
  
4Emilia Bergh
9.33
IK Orient
9.33
=PB
  
4Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
9.51
Trollhättan FIK
9.51
PB
  
Heat 2
1Chanel Moularé
8.08
IF Hagen
8.08
  
1Tilde DahlbergHälle IF
8.16
  
2Klara HåkanssonIK Orient
8.62
  
2Anna Carlsson
9.01
Tingbergs AIS
9.01
  
3Adela RiquelmeHälle IF
9.15
  
3Amanda Eckstrand
9.80
Alingsås IF
9.80
PB
  
4Hannah NielsenIK Orient
9.68
  
4Elsa Lunneryd
Elsa Lunneryd 05, Trollhättan FIK
9.99
Trollhättan FIK
9.99
  
F15 200 m     
Inne
Inne
Final 1
1Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
29.44
PB
  
1Matilda Spjuth
Matilda Spjuth 06, Stenungsunds FI
29.87
F Stenungsunds FI
29.87
PB
  
2Paulina Hultberg
29.49
Alingsås IF
29.49
  
2Nicole Hoffman
30.63
IK Orient
30.63
PB
  
3Sara Persson
Sara Persson 06, Lidköpings IS
31.80
Lidköpings IS
31.80
  
Adela RiquelmeHälle IF
DQ
  
Final 2
1Chanel Moularé
26.30
IF Hagen
26.30
  
1Elsie Gerhardt
30.28
Brattås CK
30.28
PB
  
2Elsa Olausson
27.93
IK Wilske
27.93
PB
  
2Leonor RiquelmeHälle IF
30.75
PB
  
3Alice Andersson
34.28
Alingsås IF
34.28
PB
  
Final 3
1Klara HåkanssonIK Orient
29.41
  
4Vilhelmina SonnerupBrattås CK
30.61
PB
  
Elina JönssonIK Orient
DQ
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Paulina Hultberg
3:04.38
Alingsås IF
3:04.38
SB
  
1Philippa Duff
3:13.85
Hälle IF
3:13.85
PB
  
2Ida Kraft
Ida Kraft 05, Trollhättan FIK
3:14.13
Trollhättan FIK
3:14.13
PB
  
2Ebba Stenstavold
3:33.41
Hälle IF
3:33.41
PB
  
3Elina Jönsson
3:34.47
IK Orient
3:34.47
PB
  
3Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson 06, Trollhättan FIK
3:40.04
Trollhättan FIK
3:40.04
PB
  
4Ella Pellmé
Ella Pellmé 05, Stenungsunds FI
3:40.30
F Stenungsunds FI
3:40.30
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alice Löfgren
Alice Löfgren 05, Lidköpings IS
9.98
Lidköpings IS
9.98
  
2Meja Thörn
Meja Thörn 05, Lidköpings IS
11.71
Lidköpings IS
11.71
PB
  
3Elsa Lunneryd
Elsa Lunneryd 05, Trollhättan FIK
12.41
Trollhättan FIK
12.41
PB
  
Final 1
1Tilia Olsson
10.14
Bokenäs IF
10.14
PB
  
2Elsie Gerhardt
10.21
Brattås CK
10.21
PB
  
3Vilhelmina SonnerupBrattås CK
10.43
PB
  
4Ida-Karin JohanssonBokenäs IF
11.41
PB
  
5Erica JohanssonIK Orient
12.45
  
Final 2
1Leonor RiquelmeHälle IF
12.32
PB
  
2Adela Riquelme
12.56
Hälle IF
12.56
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linnea Hallsten
1.48
Dals Södra FFI
1.48
  
1Alice Löfgren
Alice Löfgren 05, Lidköpings IS
1.45
Lidköpings IS
1.45
  
2Nicole HoffmanIK Orient
1.40
  
2Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
1.35
Trollhättan FIK
1.35
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilia Olsson
2.51
Bokenäs IF
2.51
=PB
  
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilde DahlbergHälle IF
5.25
PB
  
1Elsa Olausson
4.61
IK Wilske
4.61
PB
  
2Klara HåkanssonIK Orient
4.48
  
2Alice Löfgren
Alice Löfgren 05, Lidköpings IS
4.31
Lidköpings IS
4.31
  
3Heaven Stefansdotter
4.21
Lysekil SLF
4.21
PB
  
3Anna Carlsson
4.17
Tingbergs AIS
4.17
PB
  
4Hilda NolkrantzIK Orient
4.10
  
4Sara Persson
Sara Persson 06, Lidköpings IS
3.71
Lidköpings IS
3.71
  
5Elsie Gerhardt
4.08
Brattås CK
4.08
PB
  
5Meja Thörn
Meja Thörn 05, Lidköpings IS
3.68
Lidköpings IS
3.68
PB
  
6Nicole HoffmanIK Orient
3.97
  
6Elsa Lunneryd
Elsa Lunneryd 05, Trollhättan FIK
3.65
Trollhättan FIK
3.65
PB
  
7Emma Wistrand
3.77
IK Orient
3.77
PB
  
7Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson 06, Trollhättan FIK
3.34
Trollhättan FIK
3.34
PB
  
8Hannah NielsenIK Orient
3.72
  
8Amanda Eckstrand
2.42
Alingsås IF
2.42
PB
  
9Adela RiquelmeHälle IF
3.69
PB
  
10Ella Pellmé
Ella Pellmé 05, Stenungsunds FI
3.61
F Stenungsunds FI
3.61
  
11Emilia Bergh
3.52
IK Orient
3.52
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Berntsson
12.58
Brattås CK
12.58
  
1Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
12.51
Trollhättan FIK
12.51
PB
  
2Tilia Olsson
9.04
Bokenäs IF
9.04
PB
  
2Meja Thörn
Meja Thörn 05, Lidköpings IS
8.73
Lidköpings IS
8.73
  
3Leonor RiquelmeHälle IF
7.30
PB
  
3Sara Persson
Sara Persson 06, Lidköpings IS
6.38
Lidköpings IS
6.38
PB
  
4Fanny Abrahamsson
Fanny Abrahamsson 06, Strömstads IF
6.28
Strömstads IF
6.28
PB
  
4Alice Andersson
5.57
Alingsås IF
5.57
PB
  
5Emma Wistrand
5.71
IK Orient
5.71
PB
  
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
8.46
F Stenungsunds FI
8.46
PB
  
1Therese Pettersson
Therese Pettersson 07, Lidköpings IS
8.74
Lidköpings IS
8.74
  
2Elin Giebat
8.51
IK Orient
8.51
PB
  
2Agnes Larsson
8.88
IF Hagen
8.88
PB
  
3Nadira MuminovicHälle IF
8.57
  
3Ellen BäckströmIstrums SK
9.17
  
4Elin Andersson
8.73
Brattås CK
8.73
  
4Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.56
Lidköpings IS
9.56
PB
  
5Thelma GustafssonBrattås CK
8.78
PB
  
5Wilma Backström
Wilma Backström 07, Trollhättan FIK
9.64
Trollhättan FIK
9.64
  
6Molly Halmsjö
Molly Halmsjö 08, Lysekil SLF
8.79
Lysekil SLF
8.79
PB
  
6Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
9.69
Lidköpings IS
9.69
PB
  
Heat 1
1Therese Pettersson
Therese Pettersson 07, Lidköpings IS
8.61
Lidköpings IS
8.61
PB
  
1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
8.61
F Stenungsunds FI
8.61
  
2Molly Halmsjö
Molly Halmsjö 08, Lysekil SLF
8.80
Lysekil SLF
8.80
PB
  
2Agnes Larsson
9.00
IF Hagen
9.00
PB
  
3Ellen BäckströmIstrums SK
9.15
  
3Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
9.46
F Stenungsunds FI
9.46
  
4Indra Skoogh
9.52
Hälle IF
9.52
PB
  
4Maja Andersson
9.76
IF Hagen
9.76
  
5Nellie Kjellström
Nellie Kjellström 08, Lidköpings IS
10.33
Lidköpings IS
10.33
PB
  
Heat 2
1Nadira MuminovicHälle IF
8.56
  
1Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
9.70
Lidköpings IS
9.70
=PB
  
2Elin Giebat
8.58
IK Orient
8.58
PB
  
2Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
9.92
Lidköpings IS
9.92
  
3Thelma GustafssonBrattås CK
8.79
PB
  
3Astrid Milding
Astrid Milding 07, Trollhättan FIK
9.93
Trollhättan FIK
9.93
PB
  
4Denise Steene
9.30
IK Orient
9.30
  
4Vera Svedung
Vera Svedung 08, Trollhättan FIK
11.21
Trollhättan FIK
11.21
PB
  
5Agnes Knauer
9.39
Hälle IF
9.39
PB
  
Heat 3
1Majken Söderlund Larsson
9.12
F Stenungsunds FI
9.12
PB
  
1Wilma Backström
Wilma Backström 07, Trollhättan FIK
9.59
Trollhättan FIK
9.59
PB
  
2Daniela ZinnerströmBokenäs IF
9.63
PB
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.73
Lidköpings IS
9.73
  
3Ellen PaulssonIK Orient
9.85
PB
  
3Molly Tranberg
Molly Tranberg 07, Lidköpings IS
10.13
Lidköpings IS
10.13
PB
  
4Aminah Malik
9.86
IK Orient
9.86
PB
  
4Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
10.30
Lidköpings IS
10.30
  
5Tove BörretzenIK Orient
10.03
PB
  
Heat 4
1Elin Andersson
8.75
Brattås CK
8.75
  
2Alice Bredström
8.82
Brattås CK
8.82
  
3Elina Åberg
9.70
IK Orient
9.70
PB
  
4Alma Olsson
10.45
Bokenäs IF
10.45
  
F13 200 m     
Inne
Inne
Final 1
1Molly Halmsjö
Molly Halmsjö 08, Lysekil SLF
32.21
Lysekil SLF
32.21
PB
  
1Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
32.69
Lidköpings IS
32.69
PB
  
2Maja Andersson
32.85
IF Hagen
32.85
  
2Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
34.90
F Stenungsunds FI
34.90
PB
  
3Lisa Sagre Sinclair
34.28
Alingsås IF
34.28
PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
34.45
Lidköpings IS
34.45
  
Final 2
1Nova Andersson
29.90
IF Hagen
29.90
  
1Agnes Knauer
30.79
Hälle IF
30.79
  
2Ines Olausson
Ines Olausson 07, Stenungsunds FI
30.94
F Stenungsunds FI
30.94
PB
  
2Agnes Larsson
31.54
IF Hagen
31.54
PB
  
3Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
33.99
Lidköpings IS
33.99
  
4Molly Tranberg
Molly Tranberg 07, Lidköpings IS
36.30
Lidköpings IS
36.30
PB
  
Tove BörretzenIK Orient
DQ
  
Final 3
1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
29.43
F Stenungsunds FI
29.43
  
2Majken Söderlund Larsson
29.66
F Stenungsunds FI
29.66
PB
  
3Indra Skoogh
31.23
Hälle IF
31.23
PB
  
Final 4
1Elin Giebat
28.65
IK Orient
28.65
PB
  
2Thelma Gustafsson
29.72
Brattås CK
29.72
PB
  
Final 5
1Denise Steene
30.40
IK Orient
30.40
PB
  
2Natalie Davidsson
31.67
Brattås CK
31.67
PB
  
3Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
32.31
F Stenungsunds FI
32.31
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Enander
2:53.27
Hälle IF
2:53.27
  
1Nova Andersson
3:00.11
IF Hagen
3:00.11
PB
  
2Natalie Davidsson
2:58.59
Brattås CK
2:58.59
  
2Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
3:05.89
Lidköpings IS
3:05.89
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
3:09.58
Lidköpings IS
3:09.58
PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
3:16.42
Lidköpings IS
3:16.42
PB
  
5Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
3:18.57
Lidköpings IS
3:18.57
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
9.92
F Stenungsunds FI
9.92
  
1Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
11.95
Lidköpings IS
11.95
  
2Elin Andersson
9.97
Brattås CK
9.97
PB
  
2Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
12.14
Lidköpings IS
12.14
  
3Majken Söderlund Larsson
10.55
F Stenungsunds FI
10.55
PB
  
3Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
12.43
Lidköpings IS
12.43
  
4Denise Steene
10.65
IK Orient
10.65
PB
  
4Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
12.43
Lidköpings IS
12.43
PB
  
5Ines Olausson
Ines Olausson 07, Stenungsunds FI
11.18
F Stenungsunds FI
11.18
PB
  
6Alma Olsson
11.90
Bokenäs IF
11.90
  
Final 1
1Elin Andersson
10.01
Brattås CK
10.01
  
2Majken Söderlund Larsson
10.68
F Stenungsunds FI
10.68
PB
  
3Molly Halmsjö
Molly Halmsjö 08, Lysekil SLF
12.55
Lysekil SLF
12.55
PB
  
4Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
13.55
F Stenungsunds FI
13.55
PB
  
Final 2
1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
9.90
F Stenungsunds FI
9.90
  
2Denise Steene
10.83
IK Orient
10.83
PB
  
3Alma Olsson
11.44
Bokenäs IF
11.44
PB
  
4Ines Olausson
Ines Olausson 07, Stenungsunds FI
11.73
F Stenungsunds FI
11.73
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Giebat
1.48
IK Orient
1.48
  
1Nova Andersson
1.45
IF Hagen
1.45
  
2Nadira MuminovicHälle IF
1.45
  
2Ellen BäckströmIstrums SK
1.39
  
3Thelma GustafssonBrattås CK
1.42
PB
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
1.27
Lidköpings IS
1.27
  
4Alice Bredström
1.39
Brattås CK
1.39
  
4Lisa Sagre SinclairAlingsås IF
1.17
PB
  
5Wilma ZetterströmIK Orient
1.31
  
5Nellie Kjellström
Nellie Kjellström 08, Lidköpings IS
1.12
Lidköpings IS
1.12
PB
  
6Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
1.17
F Stenungsunds FI
1.17
PB
  
6Molly Halmsjö
Molly Halmsjö 08, Lysekil SLF
1.17
Lysekil SLF
1.17
PB
  
F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alice Bredström
2.01
Brattås CK
2.01
PB
  
2Natalie DavidssonBrattås CK
1.91
PB
  
F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Andersson
4.83
Brattås CK
4.83
  
1Therese Pettersson
Therese Pettersson 07, Lidköpings IS
4.70
Lidköpings IS
4.70
PB
  
2Nadira MuminovicHälle IF
4.81
PB
  
2Ellen BäckströmIstrums SK
4.39
  
3Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
4.79
F Stenungsunds FI
4.79
  
3Agnes Larsson
4.04
IF Hagen
4.04
PB
  
4Denise Steene
4.21
IK Orient
4.21
PB
  
4Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
3.74
Lidköpings IS
3.74
PB
  
5Ines Olausson
Ines Olausson 07, Stenungsunds FI
3.97
F Stenungsunds FI
3.97
  
5Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
3.48
Lidköpings IS
3.48
PB
  
6Molly Halmsjö
Molly Halmsjö 08, Lysekil SLF
3.95
Lysekil SLF
3.95
PB
  
6Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
3.45
Lidköpings IS
3.45
  
7Wilma ZetterströmIK Orient
3.91
PB
  
7Lisa Sagre SinclairAlingsås IF
3.42
PB
  
8Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
3.82
F Stenungsunds FI
3.82
  
8Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
3.21
Lidköpings IS
3.21
PB
  
9Alva MårtenssonIK Orient
3.54
  
9Nellie Kjellström
Nellie Kjellström 08, Lidköpings IS
3.02
Lidköpings IS
3.02
PB
  
10Aminah Malik
3.50
IK Orient
3.50
PB
  
10Vera Svedung
Vera Svedung 08, Trollhättan FIK
2.83
Trollhättan FIK
2.83
PB
  
11Elina Åberg
3.42
IK Orient
3.42
PB
  
12Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
3.31
F Stenungsunds FI
3.31
  
13Tove BörretzenIK Orient
3.26
  
14Ellen PaulssonIK Orient
3.16
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alma Olsson
9.44
Bokenäs IF
9.44
PB
  
1Astrid Milding
Astrid Milding 07, Trollhättan FIK
8.29
Trollhättan FIK
8.29
PB
  
2Nadira MuminovicHälle IF
9.38
PB
  
2Vera Svedung
Vera Svedung 08, Trollhättan FIK
7.56
Trollhättan FIK
7.56
PB
  
3Natalie DavidssonBrattås CK
9.38
PB
  
3Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
7.46
Lidköpings IS
7.46
  
4Nova Hoffman
8.31
IK Orient
8.31
PB
  
4Lisa Sagre SinclairAlingsås IF
7.34
PB
  
5Molly Halmsjö
Molly Halmsjö 08, Lysekil SLF
8.01
Lysekil SLF
8.01
PB
  
5Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
7.13
Lidköpings IS
7.13
PB
  
6Daniela ZinnerströmBokenäs IF
7.21
PB
  
6Wilma Backström
Wilma Backström 07, Trollhättan FIK
6.25
Trollhättan FIK
6.25
PB
  
7Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
6.23
Lidköpings IS
6.23
PB
  
K35 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexandra Palm
Alexandra Palm 83, Lidköpings IS
9.43
Lidköpings IS
9.43
PB
  
K35 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexandra Palm
Alexandra Palm 83, Lidköpings IS
32.95
Lidköpings IS
32.95
PB
  
K35 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexandra Palm
Alexandra Palm 83, Lidköpings IS
3:02.24
Lidköpings IS
3:02.24
PB
  
K35 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexandra Palm
Alexandra Palm 83, Lidköpings IS
13:02.01
Lidköpings IS
13:02.01
PB
  
K40 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Logg
9.22
Hälle IF
9.22
PB
  
1Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
10.37
Lidköpings IS
10.37
  
2Caroline Malmquist
10.13
IFK Göteborg
10.13
PB
  
K40 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Logg
30.47
Hälle IF
30.47
PB
  
1Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
36.09
Lidköpings IS
36.09
  
K40 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofia Kay
Sofia Kay 76, LK TV-88
14:28.78
LK TV-88
14:28.78
PB
  
K40 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
1.16
Lidköpings IS
1.16
PB
  
Caroline Malmquist
1.21
IFK Göteborg
1.21
PB
  
K40 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Caroline Malmquist
3.73
IFK Göteborg
3.73
PB
  
1Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
3.20
Lidköpings IS
3.20
  
K40 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Gylfe
8.09
Hälle IF
8.09
PB
  
1Nadja Nordsäter
6.46
IK Bergaström
6.46
PB
  
2Angelica Kela
7.75
Brattås CK
7.75
PB
  
3Anna Logg
7.14
Hälle IF
7.14
PB
  
K40 Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Gylfe
8.94
Hälle IF
8.94
PB
  
2Angelica Kela
8.78
Brattås CK
8.78
SB
  
3Anna Logg
6.45
Hälle IF
6.45
PB
  
K45 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Weronica HäggHälle IF
9.03
PB
  
K45 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Weronica Hägg
30.62
Hälle IF
30.62
SB
  
K45 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Hagberg
3:19.10
Ryda SK
3:19.10
PB
  
K45 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Cecilia Heine
1.31
Tingbergs AIS
1.31
PB
  
K45 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Weronica HäggHälle IF
2.72
SB
  
K45 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna-Carin Jonsson
Anna-Carin Jonsson 71, Lidköpings IS
2.78
Lidköpings IS
2.78
PB
  
K45 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Cecilia Heine
8.87
Tingbergs AIS
8.87
PB
  
2Anna-Carin Jonsson
Anna-Carin Jonsson 71, Lidköpings IS
6.97
Lidköpings IS
6.97
PB
  
K45 Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Weronica HäggHälle IF
9.08
PB
  
1Cecilia Heine
7.60
Tingbergs AIS
7.60
PB
  
2Anna-Carin Jonsson
Anna-Carin Jonsson 71, Lidköpings IS
6.80
Lidköpings IS
6.80
PB
  
K50 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna-Karin Halldin
Anna-Karin Halldin 69, Stenungsunds FI
3.91
F Stenungsunds FI
3.91
PB
  
K50 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Helena Börjesson
Helena Börjesson 69, Trollhättan FIK
9.54
Trollhättan FIK
9.54
PB
  
K70 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ulla Littenheim
Ulla Littenheim 47, Uddevalla IS
10.51
Uddevalla IS
10.51
PB
  
K70 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ulla Littenheim
Ulla Littenheim 47, Uddevalla IS
34.94
Uddevalla IS
34.94
SB
  
K70 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Britt Hellmark
Britt Hellmark 50, Lidköpings IS
3:39.32
Lidköpings IS
3:39.32
PB
  
K70 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Britt Hellmark
Britt Hellmark 50, Lidköpings IS
15:03.21
Lidköpings IS
15:03.21
PB