27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Hammarby IF
Tävlande: 907 (429+478)   Starter: 2197 (1009+1188)

Män
M 60 m     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Douglas HellbrattMalmö AI
7.13
  
2Oskar EdlundTäby IS
7.14
=PB
  
3Anton Runemar
7.22
Turebergs FK
7.22
PB
  
4Imran Lernebo
7.24
Turebergs FK
7.24
  
4Edvard Hansson
7.24
Hässelby SK
7.24
=PB
  
6Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
7.26
Tjalve IF Norrköping
7.26
PB
  
Final B
15 feb
15 feb
1Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
7.00
Västerås FK
7.00
PB
  
2Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.01
Upsala IF
7.01
PB
  
3Lion MartinezAIK
7.04
  
4Tylin McAdams
Tylin McAdams 96, GER
7.06
96GER
7.06
PB
  
5Paul Förnestig
7.09
Hammarby IF
7.09
  
6Jacob Ewertzh
7.14
Malmö AI
7.14
  
7Oskar BengtssonIF Udd
7.95
  
Heat 1
15 feb
15 feb
1Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
7.01
Västerås FK
7.01
=PB
  
2Douglas HellbrattMalmö AI
7.20
  
3Edvard Hansson
7.24
Hässelby SK
7.24
PB
  
4Ibrahim Abakar
7.55
Hammarby IF
7.55
PB
  
5Oliver Gao
Oliver Gao 02, Hässelby
7.61
Hässelby SK
7.61
SB
  
6Tobias Solberg
7.63
Hässelby SK
7.63
PB
  
7Oliver Larsson
7.78
Nyköpings BIS
7.78
  
Heat 2
15 feb
15 feb
1Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.07
Upsala IF
7.07
  
2Jacob Ewertzh
7.11
Malmö AI
7.11
  
3Paul Förnestig
7.13
Hammarby IF
7.13
  
4Gustaf VennerholmGefle IF
7.48
  
5William Larsson SvenssonGefle IF
7.50
  
6Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.52
  
7Oneal Robinson
Oneal Robinson 98, USA
7.73
98USA
7.73
PB
  
8Wissam Al Mahmoud
7.73
KFUM Örebro
7.73
PB
  
Heat 3
15 feb
15 feb
1Adam Lindhe
7.10
IFK Lidingö
7.10
SB
  
2Oskar EdlundTäby IS
7.16
  
3Imran Lernebo
7.23
Turebergs FK
7.23
  
4Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
7.35
Sundbybergs IK
7.35
  
5Malik N´Kunu
Malik N´Kunu 99, Spårvägen
7.44
Spårvägens FK
7.44
PB
  
6Patrik Hellborg
8.10
Spårvägens FK
8.10
  
7Fredrik SundvallGefle IF
8.32
PB
  
Heat 4
15 feb
15 feb
1Tylin McAdams
Tylin McAdams 96, GER
7.08
96GER
7.08
PB
  
2Oskar BengtssonIF Udd
7.15
SB
  
3Frans Ingelstam
7.39
Upsala IF
7.39
  
4Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna
7.39
Eskilstuna FI
7.39
SB
  
5Felix Prins
7.53
Hammarby IF
7.53
SB
  
6Sebastian SandblomHuddinge AIS
7.77
=PB
  
7Emeka Onwuka
Emeka Onwuka 99, Spårvägen
8.04
Spårvägens FK
8.04
PB
  
Heat 5
15 feb
15 feb
1Lion MartinezAIK
7.08
  
2Ludvig All
7.24
Täby IS
7.24
  
3Anton Runemar
7.25
Turebergs FK
7.25
=PB
  
4Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
7.27
Tjalve IF Norrköping
7.27
PB
  
5Linus Simmerlein
7.32
Huddinge AIS
7.32
  
6Mikael Agge
7.52
Hammarby IF
7.52
  
7Peter Johansson
7.61
Spårvägens FK
7.61
PB
  
8Mårten Skogman
7.70
Spårvägens FK
7.70
PB
  
M 800 m     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Anton Axelsson
1:55.86
Hässelby SK
1:55.86
PB
  
2Henry Jacobson
1:56.45
Hammarby IF
1:56.45
SB
  
3Gustav Nordling
1:57.28
Spårvägens FK
1:57.28
PB
  
4Faustin Mugabo
2:00.50
Väsby IK
2:00.50
  
5Kevin Bodén
2:02.16
Motala AIF
2:02.16
  
6Aleksej Pirgholizadeh
2:02.29
Eskilstuna FI
2:02.29
  
7David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
2:11.02
Trollhättan FIK
2:11.02
  
Christopher MaucourantHammarby IF
DNF
  
Final B
15 feb
15 feb
1Abdul Majiid Musse
Abdul Majiid Musse 00, Linköpings LK
2:00.41
Linköpings LK
2:00.41
PB
  
2Jesper Sjölund
2:01.80
Spårvägens FK
2:01.80
PB
  
3Axel Hagerud
2:01.97
Bromma IF
2:01.97
PB
  
4Jacob Romitti
Jacob Romitti 94, USA
2:02.87
94USA
2:02.87
PB
  
5Sebastian Svedhammer
2:10.17
Spårvägens FK
2:10.17
PB
  
6Mikiele Sami
Mikiele Sami 98, Löparnas vänner
2:18.19
Löparnas vänner IF
2:18.19
PB
  
7Mussie Ghide
Mussie Ghide 03, Löparnas vänner
2:18.87
Löparnas vänner IF
2:18.87
PB
  
Michael Mulgeta
Michael Mulgeta 01, Löparnas vänner
DQ
Löparnas vänner IF
DQ
  
Final C
15 feb
15 feb
1Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:59.41
Löparnas vänner IF
1:59.41
PB
  
2Jakob Sandström
2:06.39
IFK Umeå
2:06.39
  
3Sebastian ChristensonTurebergs FK
2:13.02
SB
  
4Björn Axelsson
2:19.04
Turebergs FK
2:19.04
PB
  
5Carey Ledee
Carey Ledee 97, USA
2:23.41
97USA
2:23.41
PB
  
6Fredrik Sundvall
2:27.21
Gefle IF
2:27.21
  
7Alejandro Gutierrez
Alejandro Gutierrez 94, USA
2:30.89
94USA
2:30.89
PB
  
M 3000 m     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Getacher Tedla
Getacher Tedla 92, Löparnas vänner
8:46.05
Löparnas vänner IF
8:46.05
PB
  
2Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
8:46.42
Spårvägens FK
8:46.42
PB
  
3Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:46.44
Spårvägens FK
8:46.44
PB
  
4Simon Gudmundsson
8:53.33
Fredrikshofs FIF
8:53.33
PB
  
5Samuel Eriksson Lidbrink
8:55.29
Spårvägens FK
8:55.29
PB
  
6Albin Andersson
8:56.57
Hammarby IF
8:56.57
PB
  
7Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
8:56.88
Spårvägens FK
8:56.88
SB
  
8Habtamariam Tadesse
Habtamariam Tadesse 93, Löparnas vänner
9:00.99
Löparnas vänner IF
9:00.99
PB
  
9Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:36.66
Malungs SoFK
9:36.66
  
10Adam Treschow
Adam Treschow 79, Terrible Tuesdays TC
9:37.28
Terrible Tuesdays TC
9:37.28
  
Musie Araya
Musie Araya 98, Löparnas vänner
DNF
Löparnas vänner IF
DNF
  
Final B
15 feb
15 feb
1Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
9:21.01
Löparnas vänner IF
9:21.01
PB NR
  
2Staffan Westerdahl
10:00.05
Fredrikshofs FIF
10:00.05
  
3Victor Gruber
10:00.69
Turebergs FK
10:00.69
PB
  
4Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
10:11.95
Spårvägens FK
10:11.95
  
5Christian Lindström
10:15.46
Hammarby IF
10:15.46
PB
  
6Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
10:21.03
  
7Yakob Kerar
10:25.69
Bollnäs FIK
10:25.69
PB
  
8Ulf Eriksson
10:29.90
Huddinge AIS
10:29.90
  
9Staffan Dahlgren
10:39.28
Enhörna IF
10:39.28
  
10Lars Holmgren
Lars Holmgren 65, Löparnas vänner
11:20.76
Löparnas vänner IF
11:20.76
PB
  
Magnus LindblomTurebergs FK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Amir Shaker
8.30
Hammarby IF
8.30
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.38
  
3Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
8.50
  
4Fredrik Kihlblom
8.61
Huddinge AIS
8.61
  
5Staffan Risberg
8.62
Turebergs FK
8.62
  
1Amir Shaker
8.15
Hammarby IF
8.15
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.28
  
3Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
8.47
  
4Staffan Risberg
8.57
Turebergs FK
8.57
  
5Fredrik Kihlblom
8.63
Huddinge AIS
8.63
  
6David Adrian
9.51
Huddinge AIS
9.51
  
M Höjd     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
2.02
Tjalve IF Norrköping
2.02
PB
  
2Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
1.99
Spårvägens FK
1.99
  
3Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
1.99
  
4Theodor Duvert
1.95
Turebergs FK
1.95
PB
  
5Per Liljegren
Per Liljegren 01, Spårvägen
1.85
Spårvägens FK
1.85
  
6Elias Sahlin
1.85
Hellas FK
1.85
SB
  
7Emil Petersson
1.85
Turebergs FK
1.85
PB
  
Gustaf VennerholmGefle IF
NH
  
William Larsson SvenssonGefle IF
NH
  
1.651.701.751.801.851.901.951.992.022.05
Wadstein-----ooooxxx
Chiguer----ooooxxx
Ericsson-Sotterman-----oxxoxxoxxx
Duvert--oooxxoxxoxxx
Liljegren---ooxxx
Sahlin---oxoxxx
Petersson-oooxxoxxx
Vennerholmxxx
Larsson Svenssonxxx
M Stav     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.84
  
2Tobias Solberg
4.44
Hässelby SK
4.44
  
3Jonathan KarlssonTäby IS
4.34
SB
  
4Robin Isaksson
4.24
IFK Lidingö
4.24
PB
  
5Salesi Pettersson HafokaSpårvägens FK
3.74
PB
  
6Leo Thillou ThomassonSpårvägens FK
3.64
PB
  
7Inge Hermansson
2.74
IFK Lidingö
2.74
SB NR75
  
Erik Dahlberg
NH
Turebergs FK
NH
  
Carl af ForsellesHässelby SK
NH
  
M Längd     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Robin Isaksson
6.78
IFK Lidingö
6.78
PB
  
2Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
6.63
KFUM Örebro
6.63
  
3Elias Sahlin
6.62
Hellas FK
6.62
  
4Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
6.58
Spårvägens FK
6.58
SB
  
5David Århammar
6.57
IFK Lidingö
6.57
  
6Tobias JonssonIK Orient
6.47
SB
  
7Thomas Rydh-SternbeckSpårvägens FK
6.45
SB
  
8André Barroso JohanssonHammarby IF
6.45
  
9Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
6.35
Huddinge AIS
6.35
  
10Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.19
  
11Oliver Gao
Oliver Gao 02, Hässelby
6.15
Hässelby SK
6.15
  
12Fabian Engström
6.14
Spårvägens FK
6.14
  
13Gustaf VennerholmGefle IF
6.11
  
14Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
6.05
  
15Gabriel Hoffman
5.51
Hammarby IF
5.51
PB
  
16Brian Predstrup
5.43
Spårvägens FK
5.43
SB
  
17William Larsson SvenssonGefle IF
5.37
  
18Fredrik SundvallGefle IF
5.09
PB
  
Isaksson
Hugosson
Sahlin
Chiguer
Århammar
Jonsson
Rydh-Sternbeck
Barroso Johansson
Routh
Eidenstedt
Gao
Engström
Vennerholm
Kold Erlandsen
Hoffman
Predstrup1.651.701.751.801.851.90
Larsson Svensson
Sundvall
M Tresteg     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Albin Boestad
14.59
IFK Lidingö
14.59
PB
  
2Olle Hammarberg
12.81
Huddinge AIS
12.81
  
3Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
12.53
Huddinge AIS
12.53
  
M Kula     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Sebastian Löschner
15.82
Spårvägens FK
15.82
PB
  
2Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna
15.36
Eskilstuna FI
15.36
PB
  
3Tony Karlsson
10.79
Huddinge AIS
10.79
SB
  
M Vikt     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
18.97
Spårvägens FK
18.97
PB
  
2Karl Ludvik
17.24
Turebergs FK
17.24
PB
  
3Johannes Nilsson
16.09
Västerås FK
16.09
PB
  
4Mikael Nyström
Mikael Nyström 71, Ösmo Nynäs
13.45
Ösmo Nynäs FIK
13.45
  
5Tony Karlsson
11.60
Huddinge AIS
11.60
PB
  
6Gustav Andersson
9.44
IFK Lidingö
9.44
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Benjamin TinglöfÄrla IF
7.92
  
2Jonatan HåkanssonHässelby SK
8.01
=PB
  
3Amir Shaker
8.12
Hammarby IF
8.12
PB
  
4Gustaf VennerholmGefle IF
8.84
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
9.04
Spårvägens FK
9.04
  
6Måns Boshuis
9.15
IFK Lidingö
9.15
  
Ludvig All
DNF
Täby IS
DNF
  
Heat 1
15 feb
15 feb
1Benjamin TinglöfÄrla IF
7.89
=PB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.38
Spårvägens FK
8.38
PB
  
3Måns Boshuis
9.27
IFK Lidingö
9.27
  
Heat 2
15 feb
15 feb
1Jonatan HåkanssonHässelby SK
8.01
PB
  
2Ludvig All
8.42
Täby IS
8.42
  
3Theodor Duvert
8.80
Turebergs FK
8.80
PB
  
4Gustaf VennerholmGefle IF
8.93
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Caspar Larsson
15.40
Huddinge AIS
15.40
  
2Karl Ludvik
13.32
Turebergs FK
13.32
  
3Gustaf VennerholmGefle IF
12.30
  
4Benjamin Bodin
9.91
IF Triangeln
9.91
PB
  
P17 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Jonatan Lindh
Jonatan Lindh 04, IK Hakarpspojkarna
7.37
IK Hakarpspojkarna
7.37
  
2Lucas Lindberg
7.46
Hässelby SK
7.46
  
3Lukas Söderlund
7.50
Västerås FK
7.50
  
4David SteinbergBromma IF
7.50
  
5Jacob Vestman
7.78
Huddinge AIS
7.78
=PB
  
Final B
16 feb
16 feb
1Elias WennolfIFK Lund
7.18
=PB
  
2Jonatan Borg
7.18
Hammarby IF
7.18
PB
  
3Niklas Wall
7.19
Hammarby IF
7.19
  
4Vilmer Vännman
7.20
IFK Umeå
7.20
  
5Anton Säll
7.45
Huddinge AIS
7.45
  
6Esbjörn ErikssonTurebergs FK
7.47
PB
  
7Emil Sörqvist
7.52
Huddinge AIS
7.52
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Niklas Wall
7.23
Hammarby IF
7.23
  
2Lucas Lindberg
7.47
Hässelby SK
7.47
  
3Lukas Söderlund
7.47
Västerås FK
7.47
  
4Adam Eriksson
7.68
Hanvikens SK
7.68
PB
  
5Kalle Aldskogius
7.82
Hammarby IF
7.82
  
6Fabian Linderoth
8.01
Hammarby IF
8.01
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Elias WennolfIFK Lund
7.23
  
2Anton Säll
7.35
Huddinge AIS
7.35
  
3David SteinbergBromma IF
7.63
  
4Ludvig Granberg
7.84
Huddinge AIS
7.84
  
5Max Sundgren
8.21
Hässelby SK
8.21
  
6Mathias Chang
8.30
PB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Vilmer Vännman
7.25
IFK Umeå
7.25
  
2Jonatan Lindh
Jonatan Lindh 04, IK Hakarpspojkarna
7.37
IK Hakarpspojkarna
7.37
  
3Emil Sörqvist
7.45
Huddinge AIS
7.45
PB
  
4Theodor Ranhem
7.67
Västerås FK
7.67
PB
  
5Joakim Hellbratt
7.87
Huddinge AIS
7.87
=PB
  
6Ludvig WallénBromma IF
7.96
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Jonatan Borg
7.25
Hammarby IF
7.25
  
2Linus Jonsson
7.30
Hässelby SK
7.30
  
3Esbjörn ErikssonTurebergs FK
7.50
PB
  
4Vincent Arousell
7.67
Hässelby SK
7.67
  
5Jacob Vestman
7.78
Huddinge AIS
7.78
PB
  
6Tim EngqvistIFK Tumba
7.79
PB
  
7David Höglund
7.80
Huddinge AIS
7.80
PB
  
8Filip Engström
7.89
Hammarby IF
7.89
  
P17 400 m     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
56.45
Tullinge FI
56.45
PB
  
2Filip Engström
56.67
Hammarby IF
56.67
PB
  
3Axel Månsson
56.85
Hanvikens SK
56.85
PB
  
4Nils Gähler
59.75
Bromma IF
59.75
  
Final B
15 feb
15 feb
1Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
55.04
PB
  
2Christopher LundbergTurebergs FK
56.36
  
3Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
56.49
Västerås FK
56.49
  
William Larsson SvenssonGefle IF
DQ
  
Final C
15 feb
15 feb
1Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
53.42
Linköpings GIF
53.42
  
2David Rindetoft
54.15
Västerås FK
54.15
  
3Lukas Söderlund
54.27
Västerås FK
54.27
  
4Lukas Holm
57.26
Gefle IF
57.26
  
Final D
15 feb
15 feb
1Olle Billgren
51.63
Hellas FK
51.63
PB
  
2Tadesse Johansson
52.89
Spårvägens FK
52.89
PB
  
3Lukas Sällström
53.00
IFK Umeå
53.00
  
Noah Bucht WesslénHammarby IF
DNF
  
P17 1500 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Filip Svahn
Filip Svahn 03, Sundsvall
4:22.01
Sundsvalls FI
4:22.01
PB
  
2Linus Jansson
4:22.98
Hässelby SK
4:22.98
PB
  
3Conor Hogan
4:33.29
Turebergs FK
4:33.29
  
4Axel Månsson
4:36.34
Hanvikens SK
4:36.34
PB
  
5Arvid Eliasson
4:39.75
Turebergs FK
4:39.75
PB
  
6Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
4:43.20
Hammarby IF
4:43.20
PB
  
7Vilhelm Werner
5:05.26
Hässelby SK
5:05.26
PB
  
David Thid
David Thid 03, Hammarby
DNF
Hammarby IF
DNF
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.43
  
2Linus Jonsson
8.44
Hässelby SK
8.44
  
3Olle Billgren
8.50
Hellas FK
8.50
  
4David SteinbergBromma IF
8.58
PB
  
5Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
9.00
Upsala IF
9.00
  
6Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
9.19
Hässelby SK
9.19
  
7Hugo Winther
9.19
Turebergs FK
9.19
  
Heat 1
15 feb
15 feb
1Linus Jonsson
8.46
Hässelby SK
8.46
  
2David SteinbergBromma IF
8.68
  
3Hugo Winther
8.74
Turebergs FK
8.74
  
4Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
9.08
Upsala IF
9.08
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
9.15
Hässelby SK
9.15
PB
  
6Melker Carlens
9.60
IFK Lidingö
9.60
  
Heat 2
15 feb
15 feb
1Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.33
=PB
  
2Olle Billgren
8.58
Hellas FK
8.58
  
3Mattias Sunneborn
8.89
Spårvägens FK
8.89
PB
  
4Lukas Holm
8.89
Gefle IF
8.89
  
5Tim EngqvistIFK Tumba
9.64
PB
  
6Max Sundgren
9.72
Hässelby SK
9.72
  
7David Höglund
9.88
Huddinge AIS
9.88
  
P17 Höjd     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Vincent Arousell
1.96
Hässelby SK
1.96
PB
  
2Eli Dahl Oud
1.82
Hässelby SK
1.82
PB
  
3Sebastian Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.76
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
1.76
  
5Ludvig Granberg
1.76
Huddinge AIS
1.76
PB
  
6Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
1.70
Hässelby SK
1.70
  
7Patrik Lande
1.48
Huddinge AIS
1.48
  

6.66
5.12
6.69
5.37
6.72
5.86
6.91
5.93
5.97
6.15
6.17
6.56
6.59
6.62
Arousell










Dahl Oud4
-
-
xo
-
o
-
6
-
4
-
4
-
4
-
4
-
4
xxo
4
-
4
Cabanas Anderssonxo
5
-
-
-
-
xo
-
xo
-
xo
-
xo
xxo
xo
-
xo
6
xo
Fuchs Edberg6
-
-
-
xxo
6
o
6
4
6
xo
6

6

6

6
Granberg4
o
xo
xxo

4

4

4

4

4

4

4
Boman










Lande










P17 Stav     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Elliot Duvert
4.53
Turebergs FK
4.53
PB
  
2Felix Nyberg
4.43
Bromma IF
4.43
PB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
4.43
  
4Teodor Borgius
4.33
Hammarby IF
4.33
  
5Johan Sundgren
4.03
Huddinge AIS
4.03
PB
  
6Olle Billgren
3.93
Hellas FK
3.93
PB
  
7Oskar Törnvall
3.13
Hammarby IF
3.13
PB
  
8Eric Mathier
3.13
Huddinge AIS
3.13
PB
  
P17 Längd     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Niklas Wall
6.80
Hammarby IF
6.80
PB
  
2Joakim Hellbratt
6.38
Huddinge AIS
6.38
  
3Linus Jonsson
6.36
Hässelby SK
6.36
  
4Elliot Duvert
6.30
Turebergs FK
6.30
  
5Oscar Niklasson
6.20
Hanvikens SK
6.20
  
6Jacob Vestman
5.92
Huddinge AIS
5.92
PB
  
7Kalle Aldskogius
5.81
Hammarby IF
5.81
PB
  
8Vilmer Vännman
5.74
IFK Umeå
5.74
  
9Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
5.62
Upsala IF
5.62
  
10Sebastian Cabanas AnderssonTurebergs FK
5.60
  
11Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
5.58
Hässelby SK
5.58
  
12Joel Borrman
5.47
Huddinge AIS
5.47
  
13Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
5.34
Tullinge FI
5.34
PB
  
14Ludvig Granberg
5.24
Huddinge AIS
5.24
  
15Fabian Linderoth
5.20
Hammarby IF
5.20
PB
  
16Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
5.08
Spårvägens FK
5.08
  
17Filip Engström
5.05
Hammarby IF
5.05
PB
  
18Winston Marklund
4.72
Hammarby IF
4.72
PB
  
P17 Tresteg     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Niklas Wall
13.29
Hammarby IF
13.29
  
2Oscar Niklasson
13.01
Hanvikens SK
13.01
PB
  
3Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
12.43
Hässelby SK
12.43
  
4Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
11.55
Spårvägens FK
11.55
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Jesper Ahlin
19.76
Turebergs FK
19.76
PB
  
2Martin Sundberg
16.14
Hammarby IF
16.14
PB
  
3Teo Paganus
14.53
Turebergs FK
14.53
  
4Oscar Niklasson
14.35
Hanvikens SK
14.35
PB
  
5Viktor Wall
13.90
Hammarby IF
13.90
PB
  
6Linus Jonsson
13.25
Hässelby SK
13.25
PB
  
7Fredrik Frunck
12.49
Turebergs FK
12.49
  
8Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
12.11
Spårvägens FK
12.11
PB
  
9David Thid
David Thid 03, Hammarby
11.38
Hammarby IF
11.38
  
10Ludvig Wallén
10.97
Bromma IF
10.97
  
11Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
10.66
Hässelby SK
10.66
  
12David Höglund
9.35
Huddinge AIS
9.35
PB
  
13Emil Frimansson DanielssonMälarö SOK
9.16
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
20.62
Västerås FK
20.62
PB
  
2Fredrik Frunck
20.47
Turebergs FK
20.47
PB
  
3Albin Silén
17.46
Strands IF
17.46
PB
  
4Alexander LindefalkHammarby IF
15.76
PB
  
5Oscar Niklasson
15.67
Hanvikens SK
15.67
PB
  
6David Höglund
11.97
Huddinge AIS
11.97
PB
  
P15 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Victor TörnströmDanderyds SK
7.41
PB
  
2David LevegårdIF Rigor
7.56
PB
  
3David Hedlund CarlsonBromma IF
7.69
=PB
  
4Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
7.77
Hässelby SK
7.77
  
5Håkon Yri AabergHammarby IF
7.81
  
6Filip EkströmBromma IF
7.90
  
7Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
7.95
Huddinge AIS
7.95
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1David Hedlund CarlsonBromma IF
7.69
=PB
  
2Håkon Yri AabergHammarby IF
7.87
  
3Viggo StridhTäby IS
8.00
  
4Yannick BuchliTäby IS
8.84
PB
  
5Adam TorbjörnssonHammarby IF
9.17
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1David LevegårdIF Rigor
7.63
PB
  
2Ethan Chalon
7.75
Upsala IF
7.75
  
3Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
7.94
Huddinge AIS
7.94
PB
  
4Christoffer BergkvistHanvikens SK
7.98
  
5Rome Löuke
8.45
Hammarby IF
8.45
PB
  
6Victor JohnsonBromma IF
8.55
PB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Victor TörnströmDanderyds SK
7.50
PB
  
2Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
7.78
Hässelby SK
7.78
  
3Filip EkströmBromma IF
7.91
  
4Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
8.01
Värmdö IF
8.01
PB
  
5Gustav Hellsten
8.09
Spårvägens FK
8.09
  
6Linus HasselkvistHuddinge AIS
8.23
  
7Felix Elliot
9.58
Huddinge AIS
9.58
PB
  
P15 200 m     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Marcus Eklund
25.11
Täby IS
25.11
  
2Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
25.78
Värmdö IF
25.78
PB
  
3Leonardo Garavini
27.48
IFK Lidingö
27.48
PB
  
4Martin Våglund RytterVärmdö IF
28.08
PB
  
Final B
15 feb
15 feb
1Viktor Anheim
26.18
Täby IS
26.18
PB
  
2David LevegårdIF Rigor
27.08
  
3Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
27.24
Danderyds SK
27.24
PB
  
4Victor Johnson
27.99
Bromma IF
27.99
  
Final C
15 feb
15 feb
1Filip Ekström
24.99
Bromma IF
24.99
PB
  
2William Brändeborn
25.61
Råby-Rekarne FIF
25.61
  
Albert SöderqvistTullinge FI
DQ
  
Final D
15 feb
15 feb
1Lucas Törnström
24.70
Danderyds SK
24.70
PB
  
2Håkon Yri Aaberg
25.06
Hammarby IF
25.06
  
3Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
25.16
Hässelby SK
25.16
PB
  
4Leopold StavmarkIFK Tumba
25.48
  
Final E
15 feb
15 feb
1Victor TörnströmDanderyds SK
23.88
  
2David Hedlund CarlsonBromma IF
24.08
PB
  
3August Calles
24.79
IFK Lidingö
24.79
  
P15 1000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Samuel Berhane
2:54.24
Hässelby SK
2:54.24
  
2Leopold Stavmark
2:57.07
IFK Tumba
2:57.07
PB
  
3Milian Hentschke
2:57.64
Tullinge FI
2:57.64
PB
  
4Leonardo Garavini
2:58.75
IFK Lidingö
2:58.75
PB
  
5Gustav Sandkvist
2:59.59
IF Triangeln
2:59.59
PB
  
6Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
3:00.10
IF Triangeln
3:00.10
PB
  
Filip Hansen
DNF
Nyköpings BIS
DNF
  
Lucas TörnströmDanderyds SK
DNF
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Joel EnanderTäby IS
8.56
  
2Viggo StridhTäby IS
8.80
  
3Håkon Yri AabergHammarby IF
8.84
=PB
  
4Erik Larripa TaxellHässelby SK
9.11
  
5Filip EkströmBromma IF
9.14
PB
  
6Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
9.58
Värmdö IF
9.58
PB
  
P15 Höjd     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Joel EnanderTäby IS
1.76
  
2Erik Larripa TaxellHässelby SK
1.69
PB
  
3Lucas TörnströmDanderyds SK
1.66
PB
  
4Viggo StridhTäby IS
1.66
PB
  
5Mindor Bergler
1.62
Hässelby SK
1.62
  
6Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
1.58
  
7Hongjun Wang
1.58
Hellas FK
1.58
  
8Teodor Nyman
1.53
Hanvikens SK
1.53
  
9Alexsander HeatonHuddinge AIS
1.53
PB
  
10Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
1.48
Värmdö IF
1.48
PB
  
11Martin Våglund RytterVärmdö IF
1.38
PB
  
P15 Stav     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Joel EnanderTäby IS
3.63
PB
  
1Victor TörnströmDanderyds SK
3.63
PB
  
3Erik NorlénTäby IS
3.43
  
4Viggo StridhTäby IS
3.33
PB
  
5Lucas TörnströmDanderyds SK
3.33
PB
  
6Alexsander HeatonHuddinge AIS
3.23
PB
  
7Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
2.63
Hässelby SK
2.63
=PB
  
8Jakob Henningsohn
2.63
Hässelby SK
2.63
  
Erik Larripa TaxellHässelby SK
NH
  
P15 Längd     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Filip EkströmBromma IF
5.90
PB
  
2Victor TörnströmDanderyds SK
5.82
PB
  
3Mindor Bergler
5.77
Hässelby SK
5.77
  
4Marcus EklundTäby IS
5.63
PB
  
5August Calles
5.57
IFK Lidingö
5.57
  
6Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
5.39
PB
  
7Erik Larripa TaxellHässelby SK
5.38
  
8Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
5.33
PB
  
9Leopold StavmarkIFK Tumba
5.22
PB
  
10William Brändeborn
5.02
Råby-Rekarne FIF
5.02
  
11Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
4.89
Hässelby SK
4.89
  
12Rome Löuke
4.83
Hammarby IF
4.83
PB
  
13Teodor Nyman
4.79
Hanvikens SK
4.79
PB
  
14David LevegårdIF Rigor
4.68
  
15Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
4.55
Hässelby SK
4.55
PB
  
16Victor JohnsonBromma IF
4.45
PB
  
P15 Tresteg     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Joel Enander
12.18
Täby IS
12.18
  
2Victor TörnströmDanderyds SK
11.83
PB
  
3Teodor Nyman
10.80
Hanvikens SK
10.80
  
4Viggo Stridh
10.63
Täby IS
10.63
  
5Adam Söder
10.03
Gefle IF
10.03
PB
  
6David LevegårdIF Rigor
9.94
  
7Victor JohnsonBromma IF
9.90
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Fabian Mix
14.09
Täby IS
14.09
  
2Niklas Lundahl
13.51
Väsby IK
13.51
PB
  
3Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
13.17
Spårvägens FK
13.17
  
4Viggo Stridh
12.55
Täby IS
12.55
  
5Leon Bodén
12.44
Motala AIF
12.44
  
6Adam Söder
11.96
Gefle IF
11.96
PB
  
7Filip Ekström
11.68
Bromma IF
11.68
PB
  
8August Calles
11.50
IFK Lidingö
11.50
  
9Christoffer BergkvistHanvikens SK
11.09
PB
  
10Joel Enander
11.07
Täby IS
11.07
  
11Erik Ilison
10.95
Hammarby IF
10.95
PB
  
12Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
9.40
Hässelby SK
9.40
  
13Rome Löuke
9.21
Hammarby IF
9.21
PB
  
14Adam TorbjörnssonHammarby IF
8.38
PB
  
15Victor JohnsonBromma IF
7.73
  
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Niklas Lundahl
16.93
Väsby IK
16.93
PB
  
2Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
16.78
Spårvägens FK
16.78
PB
  
3Fabian Mix
16.00
Täby IS
16.00
PB
  
4Erik Ilison
13.46
Hammarby IF
13.46
PB
  
5Rome Löuke
9.73
Hammarby IF
9.73
PB
  
6Adam TorbjörnssonHammarby IF
8.50
PB
  
7Victor JohnsonBromma IF
7.00
PB
  
P14 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Filip Olsson
7.48
Bromma IF
7.48
PB
  
2Oliver Ericsson
7.72
Spårvägens FK
7.72
  
3Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
7.87
Spårvägens FK
7.87
PB
  
4Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.00
  
5Gustav KällströmTurebergs FK
8.16
  
6Elias Kapell
8.23
Hammarby IF
8.23
  
7Kim Wingren
8.24
Bromma IF
8.24
  
8Ali Diakite
8.30
Hanvikens SK
8.30
PB
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
7.93
Spårvägens FK
7.93
PB
  
2Elias Kapell
8.12
Hammarby IF
8.12
  
3Ali Diakite
8.34
Hanvikens SK
8.34
PB
  
4Anton HöglundTäby IS
8.40
=PB
  
5Wilmer LidgrenTäby IS
8.74
PB
  
6Oliver Lindblom
8.91
Huddinge AIS
8.91
PB
  
7Jonah Heldt
Jonah Heldt 06, Hässelby
9.28
Hässelby SK
9.28
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Filip Olsson
7.52
Bromma IF
7.52
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
7.95
PB
  
3Simon JohannessonIFK Lidingö
8.35
  
4Elliot Hultell
8.55
Hässelby SK
8.55
PB
  
5Jonathan Edberg
8.67
Turebergs FK
8.67
PB
  
6Emil Klockar
8.77
Huddinge AIS
8.77
  
7Oskar SternerTäby IS
8.78
PB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Oliver Ericsson
7.69
Spårvägens FK
7.69
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
8.14
  
3Kim Wingren
8.32
Bromma IF
8.32
  
4Ludvig DanielssonHanvikens SK
8.55
PB
  
5Tom Holmgren
Tom Holmgren 06, Spårvägen
8.67
Spårvägens FK
8.67
PB
  
6Mattias Nilsson
8.92
Hanvikens SK
8.92
  
7Hugo TheanderBoo IF
9.45
  
8Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
9.68
Huddinge AIS
9.68
  
P14 200 m     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Samuel Hillerström StefanssonTäby IS
26.31
PB
  
2Joakim Rosengren
27.11
Värmdö IF
27.11
PB
  
3Hugo TheanderBoo IF
30.89
  
4Alex WernerssonBromma IF
32.21
PB
  
Final B
15 feb
15 feb
1Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
26.97
Hammarby IF
26.97
PB
  
2Alfred Berglind
27.00
Hammarby IF
27.00
=PB
  
3Simon Johannesson
27.13
IFK Lidingö
27.13
PB
  
4Aron Gullberg
28.21
Hammarby IF
28.21
  
Final C
15 feb
15 feb
1Filip Herre
27.14
Hammarby IF
27.14
  
2Ali Diakite
27.92
Hanvikens SK
27.92
PB
  
3Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
28.52
PB
  
4Oskar Sterner
28.60
Täby IS
28.60
PB
  
Final D
15 feb
15 feb
1Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
25.47
Spårvägens FK
25.47
PB
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
26.16
PB
  
3Kim Wingren
26.40
Bromma IF
26.40
PB
  
P14 1000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Max Österberg
2:53.17
Värmdö IF
2:53.17
  
2Alexander Hägg
2:58.74
Hässelby SK
2:58.74
PB
  
3Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
3:00.03
Hammarby IF
3:00.03
PB
  
4Anton Petersson
3:09.35
Hässelby SK
3:09.35
PB
  
5Daniel Jerndorf
3:09.44
Hammarby IF
3:09.44
PB
  
Final B
16 feb
16 feb
1Lowe Fuxe Barkvall
3:14.00
Turebergs FK
3:14.00
  
2August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
3:26.59
Spårvägens FK
3:26.59
PB
  
3Filip Hessle
3:31.14
Turebergs FK
3:31.14
PB
  
4Jacob Rappe
3:35.18
Turebergs FK
3:35.18
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Filip Olsson
8.77
Bromma IF
8.77
PB
  
2Filip Herre
9.33
Hammarby IF
9.33
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
9.41
PB
  
4Elias Kapell
9.48
Hammarby IF
9.48
  
5Oskar Sterner
10.00
Täby IS
10.00
PB
  
6Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
10.09
Spårvägens FK
10.09
PB
  
7Emil Klockar
10.33
Huddinge AIS
10.33
  
8Jonathan Edberg
16.39
Turebergs FK
16.39
  
Heat 1
15 feb
15 feb
1Elias Kapell
9.40
Hammarby IF
9.40
  
2Filip Herre
9.57
Hammarby IF
9.57
  
3Jonathan Edberg
10.09
Turebergs FK
10.09
PB
  
4Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
10.23
Spårvägens FK
10.23
PB
  
5Emil Klockar
10.29
Huddinge AIS
10.29
PB
  
6Gustav Lübcke
11.18
Hellas FK
11.18
PB
  
Heat 2
15 feb
15 feb
1Filip Olsson
8.93
Bromma IF
8.93
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
9.47
  
3Oskar Sterner
10.15
Täby IS
10.15
PB
  
4John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
10.31
Turebergs FK
10.31
  
5Joakim Rosengren
10.48
Värmdö IF
10.48
PB
  
6Carl Bergmark
11.29
Hammarby IF
11.29
  
Oliver Ericsson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
P14 Höjd     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Oliver Ericsson
1.72
Spårvägens FK
1.72
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
1.66
=PB
  
3Jonathan Edberg
1.63
Turebergs FK
1.63
PB
  
4Kim Wingren
1.63
Bromma IF
1.63
PB
  
5Filip Herre
1.56
Hammarby IF
1.56
PB
  
6Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
1.52
Hammarby IF
1.52
  
7Anton HöglundTäby IS
1.52
=PB
  
8Ludvig DanielssonHanvikens SK
1.48
PB
  
9Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
1.48
Åkersberga SK
1.48
  
10Elias Kapell
1.48
Hammarby IF
1.48
  
11Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
1.43
Spårvägens FK
1.43
PB
  
11Wilmer LidgrenTäby IS
1.43
PB
  
13Oliver Lindblom
1.43
Huddinge AIS
1.43
  
14Gabriel Öhrner
1.38
Hammarby IF
1.38
  
15Oliver Sandberg
1.33
Huddinge AIS
1.33
  
P14 Stav     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
3.23
=PB
  
2Oliver Sandberg
2.83
Huddinge AIS
2.83
  
3Aron Gullberg
2.63
Hammarby IF
2.63
PB
  
4Gustav KällströmTurebergs FK
2.33
  
5Alfred Berglind
2.33
Hammarby IF
2.33
  
6Jonathan Edberg
2.23
Turebergs FK
2.23
SB
  
6Gabriel Öhrner
2.23
Hammarby IF
2.23
  
8Elliot Hultell
2.03
Hässelby SK
2.03
PB
  
8Henrik AvebäckHellas FK
2.03
  
8Carl Bergmark
2.03
Hammarby IF
2.03
PB
  
P14 Längd     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Filip Olsson
6.15
Bromma IF
6.15
PB
  
2Oliver Ericsson
5.91
Spårvägens FK
5.91
  
3Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
5.13
Spårvägens FK
5.13
PB
  
4Filip Herre
4.83
Hammarby IF
4.83
  
5Elias Kapell
4.81
Hammarby IF
4.81
  
6Oliver Lindblom
4.78
Huddinge AIS
4.78
PB
  
7Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
4.77
Spårvägens FK
4.77
  
8Jonathan Edberg
4.76
Turebergs FK
4.76
  
9Kim Wingren
4.72
Bromma IF
4.72
  
10Alfred Berglind
4.68
Hammarby IF
4.68
  
11Aron Gullberg
4.59
Hammarby IF
4.59
  
12Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.53
PB
  
13Emil Klockar
4.49
Huddinge AIS
4.49
=PB
  
14Alexander Sunell
4.40
Hässelby SK
4.40
PB
  
15Ali Diakite
4.35
Hanvikens SK
4.35
  
16Joakim Rosengren
4.33
Värmdö IF
4.33
PB
  
17Gustav LübckeHellas FK
4.28
PB
  
18Elliot Hultell
4.22
Hässelby SK
4.22
PB
  
19Alex WernerssonBromma IF
3.96
PB
  
20Hjalmar Witt
3.55
Bromma IF
3.55
  
21Wilmer Fjellestad
3.36
Spårvägens FK
3.36
PB
  
22Hugo TheanderBoo IF
2.99
  
Mattias NilssonHanvikens SK
NM
  
P14 Tresteg     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Filip Olsson
12.43
Bromma IF
12.43
PB
  
2Oliver Ericsson
12.09
Spårvägens FK
12.09
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
10.97
PB
  
4Kim Wingren
10.85
Bromma IF
10.85
  
5Jonathan Edberg
10.44
Turebergs FK
10.44
PB
  
6Ville Rennemark
10.02
Hanvikens SK
10.02
PB
  
7Oliver Lindblom
9.83
Huddinge AIS
9.83
PB
  
8Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
9.42
Spårvägens FK
9.42
  
9Wilmer LidgrenTäby IS
9.40
PB
  
10Oskar SternerTäby IS
8.77
PB
  
11Wilmer Fjellestad
7.72
Spårvägens FK
7.72
=PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Jacob Rappe
10.12
Turebergs FK
10.12
  
2Elias Kapell
9.88
Hammarby IF
9.88
  
3Oliver Sandberg
9.36
Huddinge AIS
9.36
PB
  
4Emil Klockar
8.55
Huddinge AIS
8.55
  
5Mattias Nilsson
8.44
Hanvikens SK
8.44
  
6Oskar SternerTäby IS
7.66
PB
  
7Jonah Heldt
Jonah Heldt 06, Hässelby
6.66
Hässelby SK
6.66
  
8Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
6.29
Huddinge AIS
6.29
  
9Elliot Hultell
5.90
Hässelby SK
5.90
  
10Alfred Bergkvist
5.36
Huddinge AIS
5.36
PB
  
P14 Vikt (9.08 kg)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Oliver Sandberg
10.74
Huddinge AIS
10.74
  
2Jacob Rappe
10.62
Turebergs FK
10.62
PB
  
3Alfred Berglind
10.54
Hammarby IF
10.54
PB
  
4Emil Klockar
8.86
Huddinge AIS
8.86
  
5Oskar SternerTäby IS
7.95
PB
  
6Alfred Bergkvist
6.39
Huddinge AIS
6.39
PB
  
Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
NM
  
P13 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Vilmer Karlsson
8.08
Hammarby IF
8.08
  
2Alexander MickelsonTurebergs FK
8.17
  
3Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.22
Hanvikens SK
8.22
  
4Jacob Rune
8.29
Täby IS
8.29
  
5Joar Eriksson
8.31
Turebergs FK
8.31
PB
  
6Theodor YngströmMälarö SOK
8.35
  
7Ludwig WinnhedBoo IF
8.36
  
8David BerglundAIK
8.43
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Jacob Rune
8.32
Täby IS
8.32
  
2Anton Roslund
8.40
Hammarby IF
8.40
  
3Jonathan LyktbergBromma IF
8.55
  
4Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
8.61
Spårvägens FK
8.61
PB
  
5Ludvig Ellgren
9.19
Turebergs FK
9.19
PB
  
6Albin Möller
9.28
Turebergs FK
9.28
  
7Filip Derezinski
9.46
IF Triangeln
9.46
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.30
Hanvikens SK
8.30
  
2Ludwig WinnhedBoo IF
8.34
PB
  
3Joar Eriksson
8.38
Turebergs FK
8.38
  
4Filip WallnäsAIK
8.79
PB
  
5Matteus Edetoft
8.98
Danderyds SK
8.98
PB
  
6Elliot Lindqvist
9.13
Hammarby IF
9.13
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Vilmer Karlsson
8.06
Hammarby IF
8.06
  
2Erik WallnäsAIK
8.41
PB
  
3Simon Lindström
8.78
Turebergs FK
8.78
  
4Alexander Sand
9.37
Tullinge FI
9.37
  
5Liam Dovander
9.42
Turebergs FK
9.42
  
6Viktor Nordgren
9.86
Hammarby IF
9.86
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Alexander MickelsonTurebergs FK
8.16
  
2Theodor YngströmMälarö SOK
8.34
PB
  
3David BerglundAIK
8.40
PB
  
4Hannes Johansson
8.79
Hammarby IF
8.79
  
5Gustav Snis
9.13
Turebergs FK
9.13
  
6Dennis Binay
9.74
Huddinge AIS
9.74
PB
  
7Lucas Westerberg
10.12
Spårvägens FK
10.12
  
P13 200 m     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Erik WallnäsAIK
27.80
PB
  
2Edvin Huss
Edvin Huss 07, Tureberg
29.36
Turebergs FK
29.36
PB
  
3Elliot Lindqvist
30.30
Hammarby IF
30.30
PB
  
Charlie LiljegrenIFK Lidingö
DQ
  
Final B
15 feb
15 feb
1Jonathan LyktbergBromma IF
28.82
PB
  
2Hannes RehbinderHellas FK
30.07
PB
  
3Noah Holmlund
30.08
Hammarby IF
30.08
PB
  
4Valter Åsberg
30.31
Huddinge AIS
30.31
PB
  
Final C
15 feb
15 feb
1Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
27.38
Hanvikens SK
27.38
PB
  
2Viktor Nordgren
31.39
Hammarby IF
31.39
PB
  
3Simon Henjeby
31.97
Hanvikens SK
31.97
PB
  
Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Final D
15 feb
15 feb
1Erik Herre
Erik Herre 07, Hammarby
29.64
Hammarby IF
29.64
PB
  
2Erik Håkansson
30.73
Turebergs FK
30.73
PB
  
3Marcus Beckman
31.44
Hässelby SK
31.44
PB
  
4Alfred Eriksson
34.27
Hanvikens SK
34.27
PB
  
Final E
15 feb
15 feb
1Oliver Persson
29.82
Danderyds SK
29.82
PB
  
2Philip Persson
29.99
Danderyds SK
29.99
PB
  
3Quincy Hackett
32.70
Hammarby IF
32.70
PB
  
Matteus EdetoftDanderyds SK
DQ
  
Final F
15 feb
15 feb
1David BerglundAIK
27.37
PB
  
2Joar Eriksson
27.54
Turebergs FK
27.54
PB
  
3Theodor Yngström
28.09
Mälarö SOK
28.09
PB
  
4Jakob Lennermark
28.31
Turebergs FK
28.31
PB
  
Final G
15 feb
15 feb
1Vilmer Karlsson
26.23
Hammarby IF
26.23
  
2Alexander MickelsonTurebergs FK
26.61
PB
  
3Jacob Rune
27.33
Täby IS
27.33
  
4Simon Lindström
29.04
Turebergs FK
29.04
  
P13 800 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Vilmer Karlsson
2:23.03
Hammarby IF
2:23.03
PB
  
2Leo Papinski
2:26.53
Täby IS
2:26.53
PB
  
3Vilhelm Lood Falgén
2:26.73
Turebergs FK
2:26.73
PB
  
4Simon Berhane
2:27.39
Hässelby SK
2:27.39
PB
  
5Jakob Lennermark
2:28.57
Turebergs FK
2:28.57
PB
  
6Matteus Edetoft
2:41.46
Danderyds SK
2:41.46
PB
  
Final B
16 feb
16 feb
1Oliver Sörman
2:34.37
Hässelby SK
2:34.37
PB
  
2Philip Persson
2:36.62
Danderyds SK
2:36.62
  
3Alexander Sand
2:42.50
Tullinge FI
2:42.50
PB
  
4Alexander Kronqvist
2:43.10
Danderyds SK
2:43.10
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Jacob Rune
9.60
Täby IS
9.60
  
2Anton Roslund
9.64
Hammarby IF
9.64
PB
  
3David BerglundAIK
9.69
  
4Simon Lindström
9.75
Turebergs FK
9.75
PB
  
5Kevin Sjöström
10.33
IFK Märsta
10.33
  
6Hannes Johansson
10.52
Hammarby IF
10.52
  
7Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
10.91
Vallentuna FK
10.91
  
8Elliot Lindqvist
11.29
Hammarby IF
11.29
PB
  
Heat 1
15 feb
15 feb
1David BerglundAIK
9.63
  
2Anton Roslund
9.70
Hammarby IF
9.70
PB
  
3Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
10.33
Vallentuna FK
10.33
  
4Filip Derezinski
11.84
IF Triangeln
11.84
PB
  
5Vilgot TreskogTäby IS
11.99
PB
  
6Love Rabnor
12.84
Huddinge AIS
12.84
PB
  
7Ludvig Hoel HermanssonHässelby SK
15.44
PB
  
Heat 2
15 feb
15 feb
1Jacob Rune
9.58
Täby IS
9.58
  
2Simon Lindström
9.91
Turebergs FK
9.91
  
3Kevin Sjöström
10.33
IFK Märsta
10.33
  
4Hannes Johansson
10.88
Hammarby IF
10.88
  
5Elliot Lindqvist
11.50
Hammarby IF
11.50
  
6Anton Hellgren
12.81
Vallentuna FK
12.81
PB
  
7Wilhelm Grahm
13.51
Bromma IF
13.51
PB
  
Henrik DeresiewiczSundbybergs IK
DNF
  
P13 Höjd     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Anton Roslund
1.58
Hammarby IF
1.58
PB
  
2David BerglundAIK
1.55
  
3Simon Lindström
1.49
Turebergs FK
1.49
  
4Hannes Johansson
1.38
Hammarby IF
1.38
  
5Elliot Lindqvist
1.38
Hammarby IF
1.38
PB
  
6Erik WallnäsAIK
1.38
  
7Gustav Snis
1.38
Turebergs FK
1.38
  
8Liam Dovander
1.38
Turebergs FK
1.38
  
9Albin Möller
1.33
Turebergs FK
1.33
PB
  
9Filip WallnäsAIK
1.33
  
11Alexander KronqvistDanderyds SK
1.33
PB
  
12Henrik Deresiewicz
1.33
Sundbybergs IK
1.33
  
13Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
1.28
Spårvägens FK
1.28
  
14Ludvig SundströmTurebergs FK
1.28
PB
  
15Filip Derezinski
1.23
IF Triangeln
1.23
  
16Valter Åsberg
1.18
Huddinge AIS
1.18
  
17Dennis Binay
1.13
Huddinge AIS
1.13
PB
  
P13 Stav     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
2.93
Turebergs FK
2.93
PB
  
2Quincy Hackett
2.83
Hammarby IF
2.83
PB
  
3Simon Lindström
2.63
Turebergs FK
2.63
  
4Hannes Johansson
2.33
Hammarby IF
2.33
PB
  
5Philip Persson
2.03
Danderyds SK
2.03
PB
  
6Edwin Larripa TaxellHässelby SK
1.93
PB
  
7Hugo Danielsson
1.93
Hässelby SK
1.93
  
8Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
1.83
Hässelby SK
1.83
  
9Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
1.73
Mälarhöjdens IK
1.73
PB
  
10Marcus Beckman
1.73
Hässelby SK
1.73
  
11Love Rabnor
1.53
Huddinge AIS
1.53
PB
  
11Oliver Åkerberg
1.53
Hässelby SK
1.53
  
11Adam Ekström
1.53
Hässelby SK
1.53
PB
  
Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
NH
Mälarhöjdens IK
NH
  
Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
NH
Mälarhöjdens IK
NH
  
Alexander MickelsonTurebergs FK
NH
  
Hugo Skymne
Hugo Skymne 07, Hässelby
NH
Hässelby SK
NH
  
P13 Längd (zon)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Jacob Rune
5.39
Täby IS
5.39
PB
  
2Alexander MickelsonTurebergs FK
5.31
PB
  
3Vilmer Karlsson
5.29
Hammarby IF
5.29
  
4Anton Roslund
5.20
Hammarby IF
5.20
  
5David BerglundAIK
5.15
PB
  
6Simon Lindström
4.88
Turebergs FK
4.88
  
7Erik WallnäsAIK
4.61
  
8Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
4.55
Vallentuna FK
4.55
  
9Matteus Edetoft
4.54
Danderyds SK
4.54
  
10Theodor YngströmMälarö SOK
4.52
  
11Quincy Hackett
4.41
Hammarby IF
4.41
PB
  
12Jonathan LyktbergBromma IF
4.39
PB
  
13Hannes Johansson
4.38
Hammarby IF
4.38
  
14Noah Holmlund
4.37
Hammarby IF
4.37
PB
  
15Erik Håkansson
4.37
Turebergs FK
4.37
PB
  
16Filip WallnäsAIK
4.27
  
17Ludvig Ellgren
4.24
Turebergs FK
4.24
PB
  
18Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
4.11
Spårvägens FK
4.11
PB
  
19Edvin Huss
Edvin Huss 07, Tureberg
4.08
Turebergs FK
4.08
PB
  
20Vilgot TreskogTäby IS
4.05
  
21Simon Henjeby
4.01
Hanvikens SK
4.01
PB
  
22Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
3.95
Hässelby SK
3.95
PB
  
23Filip Derezinski
3.84
IF Triangeln
3.84
PB
  
24Nils Bergman
3.80
Hässelby SK
3.80
PB
  
25Oliver Åkerberg
3.78
Hässelby SK
3.78
PB
  
26Love Rabnor
3.75
Huddinge AIS
3.75
PB
  
27Truls Grahm
3.68
Bromma IF
3.68
PB
  
28Egil Hänström
3.64
Huddinge AIS
3.64
  
29Wilhelm Grahm
3.62
Bromma IF
3.62
PB
  
30Ludvig Hoel HermanssonHässelby SK
3.52
PB
  
31Berk Erdal
Berk Erdal 07, Tullinge
3.52
Tullinge FI
3.52
PB
  
32Lucas Westerberg
3.44
Spårvägens FK
3.44
PB
  
33Viktor Nordgren
3.40
Hammarby IF
3.40
  
34Alexander ChristiansenHässelby SK
3.26
  
35Alfred Eriksson
3.21
Hanvikens SK
3.21
  
P13 Tresteg (zon)     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Alexander MickelsonTurebergs FK
11.07
PB
  
2Anton Roslund
10.99
Hammarby IF
10.99
PB
  
3Jacob Rune
10.66
Täby IS
10.66
PB
  
4Ludwig WinnhedBoo IF
10.52
PB
  
5Simon Lindström
10.13
Turebergs FK
10.13
PB
  
6David BerglundAIK
10.09
PB
  
7Leo Papinski
10.04
Täby IS
10.04
PB
  
8Hannes Johansson
9.81
Hammarby IF
9.81
PB
  
9Jonathan LyktbergBromma IF
9.62
PB
  
10Hannes RehbinderHellas FK
9.38
PB
  
11Liam Dovander
9.22
Turebergs FK
9.22
  
12Matteus Edetoft
9.08
Danderyds SK
9.08
PB
  
13Ludvig Ellgren
8.92
Turebergs FK
8.92
PB
  
14Filip Derezinski
8.84
IF Triangeln
8.84
PB
  
15Gustav Snis
8.09
Turebergs FK
8.09
  
16Dennis Binay
8.06
Huddinge AIS
8.06
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Kevin Sjöström
12.90
IFK Märsta
12.90
  
2Filip Derezinski
11.00
IF Triangeln
11.00
PB
  
3Alexander MickelsonTurebergs FK
10.47
  
4David BerglundAIK
10.45
PB
  
5Erik WallnäsAIK
10.23
PB
  
6Filip WallnäsAIK
9.68
PB
  
7Ludvig Ellgren
9.64
Turebergs FK
9.64
  
8Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.92
Hanvikens SK
8.92
  
9Marcus Beckman
8.65
Hässelby SK
8.65
  
10Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
8.54
Hässelby SK
8.54
  
11Theodor YngströmMälarö SOK
7.94
  
12Quincy Hackett
7.85
Hammarby IF
7.85
  
13Viktor Nordgren
7.12
Hammarby IF
7.12
PB
  
14Hugo Skymne
Hugo Skymne 07, Hässelby
7.12
Hässelby SK
7.12
PB
  
15Vilgot TreskogTäby IS
7.08
  
16Jonathan LyktbergBromma IF
7.08
PB
  
17Anton Hellgren
6.45
Vallentuna FK
6.45
  
18Alfred Eriksson
5.86
Hanvikens SK
5.86
PB
  
19Alexander ChristiansenHässelby SK
5.80
PB
  
P12 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Theo Pantzar