24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Arena: Westinghouse Arena   Arrangör: Västerås FK
Tävlande: 464 (212+252)   Starter: 1095 (484+611)
Män
M 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
7.17
Västerås FK
7.17
  
2Rickard Willman
7.24
Västerås FK
7.24
SB
  
3Tim Singmandeewised
7.32
Västerås FK
7.32
  
4Viktor Palmén
7.41
Karlskoga FI
7.41
  
5Leo Johansson
Leo Johansson 01, Kristinehamn
7.46
IFK Kristinehamn
7.46
  
6Gustaf VennerholmGefle IF
7.56
  
7Alfred KristofferssonUpsala IF
7.64
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
7.22
Västerås FK
7.22
SB
  
2Viktor Palmén
7.33
Karlskoga FI
7.33
  
3Tim Singmandeewised
7.43
Västerås FK
7.43
  
4Gustaf VennerholmGefle IF
7.50
  
5Alfred KristofferssonUpsala IF
7.63
PB
  
6Patrick NeudendorffIFK Märsta
8.48
PB
  
7Albin Janderberg
10.63
Västerås FK
10.63
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
7.19
Västerås FK
7.19
  
2Rickard Willman
7.25
Västerås FK
7.25
SB
  
3Leo Johansson
Leo Johansson 01, Kristinehamn
7.47
IFK Kristinehamn
7.47
  
4Markus Åskag
Markus Åskag 02, Råby-Rekarne
7.68
Råby-Rekarne FIF
7.68
PB
  
5Philip Wilhelmsson
7.71
KFUM Örebro
7.71
  
6Gabriel AxelssonUpsala IF
7.82
  
7Pontus Gustavsson
7.90
Västerås FK
7.90
PB
  
M 200 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Vincent Johnsson
24.06
Matfors SK
24.06
PB
  
Markus Åskag
Markus Åskag 02, Råby-Rekarne
DQ
Råby-Rekarne FIF
DQ
  
Final B
19 jan
19 jan
1Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
25.04
Linköpings GIF
25.04
PB
  
2Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
25.35
Spårvägens FK
25.35
PB
  
Final C
19 jan
19 jan
1Frans IngelstamUpsala IF
23.57
PB
  
2Sebastian ErikssonAlunda SK
24.41
SB
  
3Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
24.56
Råby-Rekarne FIF
24.56
PB
  
M 400 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
57.31
Spårvägens FK
57.31
PB
  
2Melker Andersson
57.57
Västerås FK
57.57
PB
  
M 800 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
1:53.06
Västerås FK
1:53.06
SB
  
2Aleksej Pirgholizadeh
1:56.51
Eskilstuna FI
1:56.51
SB
  
3Axel Alness-Borg
1:58.17
IFK Lidingö
1:58.17
PB
  
4Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Åkersberga
2:08.93
Åkersberga SK
2:08.93
PB
  
5Sebastian Svedhammer
2:11.84
Spårvägens FK
2:11.84
PB
  
6Erik Bowallius
2:14.82
Enhörna IF
2:14.82
PB
  
M 3000 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Hassan Abdiqadir
8:42.79
Västerås FK
8:42.79
PB
  
2Adam Hammarberg
8:50.71
Eskilstuna FI
8:50.71
  
3Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
8:53.92
KFUM Örebro
8:53.92
  
4Magnus Lindberg
9:29.02
Ockelbo SK
9:29.02
  
5Lukas Segersten
9:44.62
Enköpings AI
9:44.62
SB
  
8Magnus Wallenius
9:49.54
Västerås FK
9:49.54
PB
  
9Andreas Pettersson
9:56.21
Eskilstuna FI
9:56.21
PB
  
11Gulled Mohamed AliFlens FS
11:30.73
  
12Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
13:30.48
IKJ Haninge
13:30.48
PB
  
Albin Wallenius
DNF
Västerås FK
DNF
  
Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Erik Dahlberg
1.95
Turebergs FK
1.95
PB
  
2Axel Fröberg
Axel Fröberg 01, Västerås
1.76
Västerås FK
1.76
PB
  
3Gustaw Wisniewski
1.71
KFUM Örebro
1.71
  
4Hunter S Mabon
1.61
Danderyds SK
1.61
PB
  
M Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Jonas Asplund
4.78
IFK Märsta
4.78
SB
  
2Emil Uhlin
4.38
Falu IK
4.38
  
3Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
4.18
KFUM Örebro
4.18
  
4Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
3.98
Stocksäters IF
3.98
  
5Gustaf VennerholmGefle IF
3.58
PB
  
Tim Svantesson
NH
Nyköpings BIS
NH
  
Panagiotis AvramidisHanvikens SK
NH
  
M Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
7.16
Västerås FK
7.16
SB
  
2Victor PetterssonIF Göta Karlstad
7.15
SB
  
3Rickard Willman
7.01
Västerås FK
7.01
SB
  
4Oskar Erixon
6.94
IF Göta Karlstad
6.94
SB
  
5Viktor Palmén
6.28
Karlskoga FI
6.28
PB
  
6Gabriel AxelssonUpsala IF
6.05
PB
  
7Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
5.85
Råby-Rekarne FIF
5.85
SB
  
8Panagiotis AvramidisHanvikens SK
4.47
PB
  
Markus Åskag
Markus Åskag 02, Råby-Rekarne
NM
Råby-Rekarne FIF
NM
  
Albin Janderberg
NM
Västerås FK
NM
  
M Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Tim Svantesson
14.29
Nyköpings BIS
14.29
PB
  
2Philip Wilhelmsson
11.63
KFUM Örebro
11.63
  
M Kula     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna
14.31
Eskilstuna FI
14.31
SB
  
2Sebastian NilssonHanvikens SK
8.19
PB
  
M Vikt     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Johannes Nilsson
14.44
Västerås FK
14.44
  
P19 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
19 jan
19 jan
1Vincent Johnsson
53.97
Matfors SK
53.97
PB
  
2David Rindetoft
54.93
Västerås FK
54.93
PB
  
3Leon Bodén
1:03.13
Motala AIF
1:03.13
SB
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
52.94
KFUM Örebro
52.94
PB
  
2Kevin Bodén
54.28
Motala AIF
54.28
PB
  
3Dennis Holmstedt
54.43
IK Westmannia
54.43
PB
  
4August Kallin
August Kallin 02, Västerås
54.72
Västerås FK
54.72
  
P19 1500 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Jimmy Öhman
4:10.98
Gefle IF
4:10.98
PB
  
2Kevin Bodén
4:24.47
Motala AIF
4:24.47
SB
  
3Erik Bungerfeldt
4:37.91
Hässelby SK
4:37.91
PB
  
4Tamás Szüts
Tamás Szüts 02, Västerås
4:55.85
Västerås FK
4:55.85
PB
  
5Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
4:57.72
Spårvägens FK
4:57.72
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Karl Ludvik
12.91
Turebergs FK
12.91
PB
  
2Gabriel AxelssonUpsala IF
12.38
PB
  
3Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
12.33
Västerås FK
12.33
PB
  
P19 Vikt     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Karl Ludvik
17.10
Turebergs FK
17.10
PB
  
2Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
13.88
Västerås FK
13.88
PB
  
P17 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.39
Råby-Rekarne FIF
7.39
  
2Noa Skomorowski
7.54
Kvarnsvedens GoIF
7.54
PB
  
3Oscar Niklasson
7.54
Hanvikens SK
7.54
PB
  
4Rikard Throgen-HedinSK Bore
7.80
=PB
  
5Theodor Ranhem
7.80
Västerås FK
7.80
PB
  
6Ludvig Granberg
7.80
Huddinge AIS
7.80
PB
  
7David AxelssonUpsala IF
7.93
  
8Felix Johansson
7.97
Huddinge AIS
7.97
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Noa Skomorowski
7.58
Kvarnsvedens GoIF
7.58
  
2Oscar Niklasson
7.59
Hanvikens SK
7.59
PB
  
3Theodor Ranhem
7.81
Västerås FK
7.81
PB
  
4Jacob Vestman
7.94
Huddinge AIS
7.94
  
5David Höglund
7.97
Huddinge AIS
7.97
PB
  
6Joel Borrman
8.04
Huddinge AIS
8.04
  
7Hampus Gull-ÅhlundF Bålsta IK
8.44
PB
  
8Ludvig SchönningHanvikens SK
9.16
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.46
Råby-Rekarne FIF
7.46
  
2Rikard Throgen-HedinSK Bore
7.83
  
3Ludvig Granberg
7.84
Huddinge AIS
7.84
PB
  
4Felix Johansson
7.90
Huddinge AIS
7.90
PB
  
5David AxelssonUpsala IF
7.93
  
6Adam Eriksson
7.97
Hanvikens SK
7.97
PB
  
7Josef Malsher
8.04
Alunda SK
8.04
PB
  
Lucas Ulegård
DQ
Västerås FK
DQ
  
P17 200 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
Alvin Rask
DQ
Alunda SK
DQ
  
Hampus Gull-ÅhlundF Bålsta IK
DQ
  
Final B
19 jan
19 jan
1Lucas Ulegård
23.84
Västerås FK
23.84
PB
  
2Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
24.18
Råby-Rekarne FIF
24.18
PB
  
3Theodor Ranhem
25.68
Västerås FK
25.68
PB
  
P17 1500 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Albin Wallenius
4:12.48
Västerås FK
4:12.48
PB
  
2Vidar Arvidsson
4:22.22
Upsala IF
4:22.22
  
3Linus Jansson
4:24.75
Hässelby SK
4:24.75
PB
  
4Noel Edvinsson
4:35.45
IF Göta Karlstad
4:35.45
PB
  
5Axel Månsson
4:48.71
Hanvikens SK
4:48.71
  
P17 Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Ludvig Jaasund
1.85
Västerås FK
1.85
  
2Ludvig Granberg
1.76
Huddinge AIS
1.76
PB
  
2Felix Johansson
1.76
Huddinge AIS
1.76
PB
  
4David Sjöblom
1.71
Västerås FK
1.71
PB
  
5Rikard Throgen-HedinSK Bore
1.71
SB
  
6William Larsson
1.61
Västerås FK
1.61
PB
  
P17 Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Noa Skomorowski
3.68
Kvarnsvedens GoIF
3.68
  
2Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
3.48
KFUM Örebro
3.48
SB
  
3Josef Külen
3.38
Tjalve IF Norrköping
3.38
PB
  
4Ludvig Jaasund
3.28
Västerås FK
3.28
PB
  
5David AxelssonUpsala IF
3.18
  
Oliver EllströmIF Göta Karlstad
NH
  
P17 Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Birck WärnströmFalu IK
6.58
PB
  
2Oscar Niklasson
6.36
Hanvikens SK
6.36
  
3Henrik Silva Skoog
6.28
Västerås FK
6.28
PB
  
4Douglas Goldén
6.22
Katrineholms SK
6.22
PB
  
5Ludvig Jaasund
5.95
Västerås FK
5.95
PB
  
6Sebastian ErikssonAlunda SK
5.85
PB
  
7Rikard Throgen-HedinSK Bore
5.76
PB
  
8Jacob Vestman
5.56
Huddinge AIS
5.56
  
9David AxelssonUpsala IF
5.53
PB
  
10Ludvig Granberg
5.51
Huddinge AIS
5.51
SB
  
11Josef Malsher
5.34
Alunda SK
5.34
PB
  
12Alvin Rask
5.24
Alunda SK
5.24
PB
  
13Hampus Gull-ÅhlundF Bålsta IK
4.69
PB
  
14Axel Månsson
4.17
Hanvikens SK
4.17
SB
  
15Ludvig SchönningHanvikens SK
3.83
PB
  
16Adam Eriksson
2.91
Hanvikens SK
2.91
  
David HöglundHuddinge AIS
NM
  
Joel Borrman
NM
Huddinge AIS
NM
  
P17 Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Douglas Goldén
12.84
Katrineholms SK
12.84
PB
  
2Melker Andersson
11.71
Västerås FK
11.71
PB
  
3Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
11.65
Råby-Rekarne FIF
11.65
  
4Joel Borrman
11.42
Huddinge AIS
11.42
PB
  
5Josef Malsher
10.78
Alunda SK
10.78
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Jesper Ahlin
18.03
Turebergs FK
18.03
PB
  
2Teo Paganus
13.99
Turebergs FK
13.99
=PB
  
3Tushar Nyqvist
Tushar Nyqvist 03, Råby-Rekarne
13.68
Råby-Rekarne FIF
13.68
  
4Oscar Niklasson
13.61
Hanvikens SK
13.61
  
5Oliver Ellström
12.15
IF Göta Karlstad
12.15
PB
  
6Adam Hellbom
12.09
Falu IK
12.09
  
7Rikard Throgen-HedinSK Bore
10.45
SB
  
8David Höglund
8.49
Huddinge AIS
8.49
PB
  
Fredrik FrunckTurebergs FK
NM
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
19.79
Västerås FK
19.79
  
2Fredrik Frunck
18.10
Turebergs FK
18.10
  
3Tushar Nyqvist
Tushar Nyqvist 03, Råby-Rekarne
14.17
Råby-Rekarne FIF
14.17
PB
  
4Adam Hellbom
12.64
Falu IK
12.64
PB
  
5David Höglund
10.78
Huddinge AIS
10.78
PB
  
P15 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
7.75
Västerås FK
7.75
PB
  
2Ethan Chalon
7.89
Upsala IF
7.89
  
3Alexander EngblomUpsala IF
7.91
PB
  
4Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna
8.11
Eskilstuna FI
8.11
  
5Axel Nilsson
8.27
F Bålsta IK
8.27
PB
  
6Jonathan Hurtig
8.41
Hanvikens SK
8.41
PB
  
7William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
8.43
Råby-Rekarne FIF
8.43
  
8Oskar Lambertz
Oskar Lambertz 05, Åkersberga
8.54
Åkersberga SK
8.54
PB
  
P15 200 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Ethan Chalon
25.09
Upsala IF
25.09
PB
  
2William Brändeborn
25.35
Råby-Rekarne FIF
25.35
PB
  
3Alexander EngblomUpsala IF
26.23
  
4Linus Fondin
27.03
Hanvikens SK
27.03
PB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Leon Bodén
27.59
Motala AIF
27.59
PB
  
Oskar Lambertz
Oskar Lambertz 05, Åkersberga
DQ
Åkersberga SK
DQ
  
P15 1000 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Markus Andersson
2:56.08
Västerås FK
2:56.08
  
2Marcus Julin
3:04.52
Hanvikens SK
3:04.52
  
3Ethan Chalon
3:20.59
Upsala IF
3:20.59
PB
  
4Joel Holst
Joel Holst 05, Västerås
3:21.08
Västerås FK
3:21.08
PB
  
5Alexander Engblom
3:23.64
Upsala IF
3:23.64
PB
  
P15 Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Alex Eriksson
1.59
Alunda SK
1.59
  
2Rasmus Berg
Rasmus Berg 05, Hedesunda
1.59
Hedesunda IF
1.59
  
3Teodor Nyman
1.56
Hanvikens SK
1.56
PB
  
4Jonathan Hurtig
1.46
Hanvikens SK
1.46
PB
  
Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
NH
Spårvägens FK
NH
  
P15 Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Linus Jönsson
4.10
Tjalve IF Norrköping
4.10
PB
  
2Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
3.78
Västerås FK
3.78
PB
  
3Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
3.48
  
4Axel Nilsson
3.28
F Bålsta IK
3.28
  
5Marcus Julin
2.68
Hanvikens SK
2.68
  
Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
P15 Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
6.09
Västerås FK
6.09
  
2William Brändeborn
5.21
Råby-Rekarne FIF
5.21
PB
  
3Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna
5.19
Eskilstuna FI
5.19
PB
  
4William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
4.71
Råby-Rekarne FIF
4.71
PB
  
5Oskar Lambertz
Oskar Lambertz 05, Åkersberga
4.37
Åkersberga SK
4.37
PB
  
P15 Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Alex Eriksson
11.08
Alunda SK
11.08
PB
  
2Rasmus Berg
Rasmus Berg 05, Hedesunda
10.95
Hedesunda IF
10.95
PB
  
3Teodor Nyman
10.51
Hanvikens SK
10.51
PB
  
4Gustav RydåkerAlunda SK
10.43
PB
  
5William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
10.19
Råby-Rekarne FIF
10.19
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Gustav RydåkerAlunda SK
12.19
PB
  
2Jonathan Hurtig
10.63
Hanvikens SK
10.63
PB
  
3Oskar Lambertz
Oskar Lambertz 05, Åkersberga
7.39
Åkersberga SK
7.39
PB
  
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Gustav RydåkerAlunda SK
13.46
PB
  
2Oliver Sandberg
10.66
Huddinge AIS
10.66
PB
  
3Ludvig Ellgren
8.02
Turebergs FK
8.02
PB
  
P14 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
7.98
KFUM Örebro
7.98
  
1Valter Löwkvist
27.64
Västerås FK
27.64
  
2Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
8.15
Leksands FIK
8.15
  
2Ivar Sundberg
27.88
Upsala IF
27.88
PB
  
3Robin Andersson
8.33
Nyköpings BIS
8.33
  
4Valter Löwkvist
8.40
Västerås FK
8.40
PB
  
5Max Edwall
Max Edwall 06, Åkersberga
8.58
Åkersberga SK
8.58
PB
  
6Felix JohnssonUpsala IF
8.60
  
7Ali Diakite
8.66
Hanvikens SK
8.66
  
8Ludvig DanielssonHanvikens SK
8.66
  
Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
DQ
Leksands FIK
DQ
  
Final B
19 jan
19 jan
1Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, Thorengruppen
27.89
Thorengruppen TFC
27.89
  
2Felix Johnsson
28.07
Upsala IF
28.07
  
3Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
28.51
Råby-Rekarne FIF
28.51
  
4Ali Diakite
28.87
Hanvikens SK
28.87
  
Final C
19 jan
19 jan
1Edvin TögenmarkUpsala IF
28.77
  
2Hannes ErlingssonF Bålsta IK
29.09
  
3Viktor Norrby
30.70
Upsala IF
30.70
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
8.22
Leksands FIK
8.22
  
2Ludvig DanielssonHanvikens SK
8.57
PB
  
3Ali Diakite
8.64
Hanvikens SK
8.64
=PB
  
4Hannes ErlingssonF Bålsta IK
8.65
PB
  
5Edvin TögenmarkUpsala IF
8.69
PB
  
6Gustav Malmkvist
9.53
Katrineholms SK
9.53
  
7Ivan Nilsson
9.61
F Bålsta IK
9.61
PB
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Robin Andersson
8.32
Nyköpings BIS
8.32
  
2Valter Löwkvist
8.50
Västerås FK
8.50
  
3Max Edwall
Max Edwall 06, Åkersberga
8.59
Åkersberga SK
8.59
PB
  
4Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, Thorengruppen
8.69
Thorengruppen TFC
8.69
PB
  
5Hilding Hanberg
8.70
Västerås FK
8.70
PB
  
6Wilhelm WetterbladNyköpings BIS
9.09
  
7Melvin Dahlen
Melvin Dahlen 06, Västerås
9.17
Västerås FK
9.17
PB
  
Heat 3
19 jan
19 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
8.24
KFUM Örebro
8.24
  
2Felix JohnssonUpsala IF
8.44
PB
  
3Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
8.75
Råby-Rekarne FIF
8.75
  
4Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
8.93
Västerås FK
8.93
  
5Mattias Nilsson
9.08
Hanvikens SK
9.08
  
6Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås
9.47
Västerås FK
9.47
PB
  
7Marcus Gangstad
9.79
Västerås FK
9.79
PB
  
P14 1000 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Felix Johnsson
3:09.90
Upsala IF
3:09.90
PB
  
2Nils Hammar
Nils Hammar 06, Västerås
3:22.12
Västerås FK
3:22.12
PB
  
P14 Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Gustav Malmkvist
1.62
Katrineholms SK
1.62
  
2Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
1.56
Åkersberga SK
1.56
  
3Hannes ErlingssonF Bålsta IK
1.51
PB
  
4Edvin TögenmarkUpsala IF
1.51
PB
  
5Ludvig DanielssonHanvikens SK
1.41
  
6Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
1.36
Västerås FK
1.36
  
7Oliver Sandberg
1.36
Huddinge AIS
1.36
  
8Melvin Dahlen
Melvin Dahlen 06, Västerås
1.31
Västerås FK
1.31
PB
  
P14 Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Oliver Sandberg
2.88
Huddinge AIS
2.88
PB
  
2Valter Löwkvist
2.58
Västerås FK
2.58
PB
  
3Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
2.48
Västerås FK
2.48
PB
  
4Hannes ErlingssonF Bålsta IK
2.48
PB
  
5Ivan Nilsson
2.08
F Bålsta IK
2.08
  
Hugo EngkvistUpsala IF
NH
  
Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
NH
Turebergs FK
NH
  
P14 Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Robin Andersson
4.79
Nyköpings BIS
4.79
PB
  
2Nils Hammar
Nils Hammar 06, Västerås
4.45
Västerås FK
4.45
PB
  
3Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
4.42
Åkersberga SK
4.42
  
4Hannes ErlingssonF Bålsta IK
4.40
PB
  
5Viktor Norrby
4.40
Upsala IF
4.40
PB
  
6Felix JohnssonUpsala IF
4.33
PB
  
7Gustav Malmkvist
4.25
Katrineholms SK
4.25
  
8Edvin TögenmarkUpsala IF
4.19
PB
  
9Max Edwall
Max Edwall 06, Åkersberga
4.18
Åkersberga SK
4.18
  
10Oskar Jansson
4.13
Alunda SK
4.13
PB
  
11Mattias Nilsson
4.12
Hanvikens SK
4.12
  
12Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
4.06
Leksands FIK
4.06
  
13Ludvig DanielssonHanvikens SK
3.97
  
14Wilhelm WetterbladNyköpings BIS
3.96
=PB
  
15Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås
3.67
Västerås FK
3.67
  
16Marcus Gangstad
3.54
Västerås FK
3.54
PB
  
P14 Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Felix Johnsson
10.27
Upsala IF
10.27
PB
  
2Viktor Norrby
10.10
Upsala IF
10.10
  
3Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
9.38
Råby-Rekarne FIF
9.38
  
4Gustav Malmkvist
9.30
Katrineholms SK
9.30
  
5Oskar Jansson
9.25
Alunda SK
9.25
PB
  
6Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
9.24
Råby-Rekarne FIF
9.24
PB
  
7Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås
8.26
Västerås FK
8.26
PB
  
8Ivan Nilsson
8.18
F Bålsta IK
8.18
PB
  
Marcus Gangstad
NM
Västerås FK
NM
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Max Edwall
Max Edwall 06, Åkersberga
9.97
Åkersberga SK
9.97
PB
  
2Oskar Kruse
8.29
Turebergs FK
8.29
PB
  
3Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
8.28
Åkersberga SK
8.28
PB
  
4Mattias Nilsson
8.16
Hanvikens SK
8.16
  
5Melvin Dahlen
Melvin Dahlen 06, Västerås
8.05
Västerås FK
8.05
PB
  
6Viktor Norrby
7.40
Upsala IF
7.40
PB
  
P13 60 m     
Inne
Inne
Final B
19 jan
19 jan
1Theo Lundman
9.08
Estuna IF
9.08
PB
  
2Ivar Hjorton-VessbyUpsala IF
9.21
  
18 SWE AT
3William Hed
William Hed 07, Westmannia
9.28
IK Westmannia
9.28
  
16 SWE AT
4Theodor Öhman
9.28
Enköpings AI
9.28
  
16 SWE AT
5Max Wiman
9.35
F Bålsta IK
9.35
PB
  
6Erik Karlsson
9.39
Ludvika FFI
9.39
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Ivar Hjorton-VessbyUpsala IF
9.10
  
2Erik Karlsson
9.42
Ludvika FFI
9.42
  
13 SWE AT
3Viktor Rudin
Viktor Rudin 07, Västerås
9.52
Västerås FK
9.52
PB
  
10 SWE AT, 10 SWE P19 AT
4Oscar Halkonen
9.58
Ludvika FFI
9.58
  
6 SWE AT, 6 SWE P19 AT
5Birger ViirmanUpsala IF
9.88
PB
  
5 SWE AT, 5 SWE P19 AT
6Benjamin Thisner
9.89
Enköpings AI
9.89
PB
  
4 SWE AT, 4 SWE P19 AT
7Jonathan DanielssonSäters IF
10.97
  
1 SWE AT, 1 SWE P19 AT
Heat 2
19 jan
19 jan
1Ivar Sundberg
8.38
Upsala IF
8.38
PB
  
26 SWE AT
2Sebastian Alin
8.76
IFK Mora
8.76
  
24 SWE AT
3William Hed
William Hed 07, Westmannia
9.17
IK Westmannia
9.17
SB
  
4Lucas Ohlsson
Lucas Ohlsson 07, Västerås
9.38
Västerås FK
9.38
  
14 SWE AT
5Liam Dovander
9.45
Turebergs FK
9.45
  
11 SWE AT
6Gustav Fabretto
10.21
Västerås FK
10.21
  
3 SWE AT, 3 SWE P19 AT
Heat 3
19 jan
19 jan
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.56
Råby-Rekarne FIF
8.56
  
25 SWE AT
2Olle Willner
Olle Willner 07, Mälarhöjden
8.87
Mälarhöjdens IK
8.87
  
23 SWE AT
3Theo Lundman
9.13
Estuna IF
9.13
PB
  
19 SWE AT
4Pontus Enger
Pontus Enger 07, Kungsängen
9.54
Kungsängen FK
9.54
PB
  
8 SWE AT, 8 SWE P19 AT
5Maxim De Castro DynesiusKungsängen FK
9.54
PB
  
8 SWE AT, 8 SWE P19 AT
6Erik Håkansson
9.56
Turebergs FK
9.56
  
7 SWE AT, 7 SWE P19 AT
7Steve Klasmark
Steve Klasmark 07, Åkersberga
10.30
Åkersberga SK
10.30
PB
  
2 SWE AT, 2 SWE P19 AT
Heat 4
19 jan
19 jan
1Leon Khunsunon
8.11
Enköpings AI
8.11
PB
  
27 SWE AT
2Jonathan Melke
Jonathan Melke 07, Kungsängen
8.88
Kungsängen FK
8.88
PB
  
22 SWE AT
3Alfred Gunnarsson
9.03
Kungsängen FK
9.03
PB
  
21 SWE AT
4Oskar Hallberg
Oskar Hallberg 07, Kungsängen
9.05
Kungsängen FK
9.05
PB
  
20 SWE AT
5Theodor Öhman
9.25
Enköpings AI
9.25
PB
  
6Max Wiman
9.36
F Bålsta IK
9.36
PB
  
15 SWE AT
7Oscar Fabretto
9.43
Västerås FK
9.43
  
12 SWE AT
P13 800 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Måns Norell
2:40.95
Enköpings AI
2:40.95
PB
  
2Ivar Hjorton-VessbyUpsala IF
2:42.88
  
3Oskar Hallberg
Oskar Hallberg 07, Kungsängen
2:45.37
Kungsängen FK
2:45.37
PB
  
4Birger Viirman
2:57.49
Upsala IF
2:57.49
PB
  
5Samuel Wiklund
3:01.04
Västerås FK
3:01.04
PB
  
6Max Wiman
3:06.69
F Bålsta IK
3:06.69
PB
  
7Wilton Alfredsson MatssonEstuna IF
3:31.31
PB
  
Jonathan Melke
Jonathan Melke 07, Kungsängen
DNF
Kungsängen FK
DNF
  
P13 Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Samuel Wiklund
1.42
Västerås FK
1.42
  
2Sebastian Alin
1.42
IFK Mora
1.42
  
3Liam Dovander
1.39
Turebergs FK
1.39
=PB
  
4Erik Karlsson
1.39
Ludvika FFI
1.39
  
5Jonathan Melke
Jonathan Melke 07, Kungsängen
1.36
Kungsängen FK
1.36
PB
  
6Theodor Öhman
1.31
Enköpings AI
1.31
PB
  
7Felix Hjertström
1.31
Västerås FK
1.31
PB
  
8Max Wiman
1.26
F Bålsta IK
1.26
PB
  
9Maxim De Castro DynesiusKungsängen FK
1.26
PB
  
10Lucas Ohlsson
Lucas Ohlsson 07, Västerås
1.26
Västerås FK
1.26
PB
  
11Pontus Enger
Pontus Enger 07, Kungsängen
1.21
Kungsängen FK
1.21
PB
  
Oskar Hallberg
Oskar Hallberg 07, Kungsängen
NH
Kungsängen FK
NH
  
P13 Längd (zon)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Leon Khunsunon
4.94
Enköpings AI
4.94
PB
  
2Ivar Sundberg
4.88
Upsala IF
4.88
PB
  
3Sebastian Alin
4.86
IFK Mora
4.86
PB
  
4Ivar Hjorton-VessbyUpsala IF
4.61
PB
  
5Erik Karlsson
4.33
Ludvika FFI
4.33
  
6Alfred Gunnarsson
4.25
Kungsängen FK
4.25
PB
  
7Theodor Öhman
4.21
Enköpings AI
4.21
PB
  
8Samuel Wiklund
4.19
Västerås FK
4.19
  
9Liam Dovander
4.17
Turebergs FK
4.17
  
10Benjamin Thisner
4.13
Enköpings AI
4.13
PB
  
11Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
4.12
Råby-Rekarne FIF
4.12
  
12Max Wiman
4.09
F Bålsta IK
4.09
PB
  
13Viktor Rudin
Viktor Rudin 07, Västerås
4.07
Västerås FK
4.07
PB
  
14Theo Lundman
4.06
Estuna IF
4.06
PB
  
15Erik Håkansson
4.05
Turebergs FK
4.05
  
16Jonathan Melke
Jonathan Melke 07, Kungsängen
4.02
Kungsängen FK
4.02
PB
  
17William Hed
William Hed 07, Westmannia
3.93
IK Westmannia
3.93
PB
  
18Felix Hjertström
3.89
Västerås FK
3.89
=PB
  
19Pontus Enger
Pontus Enger 07, Kungsängen
3.84
Kungsängen FK
3.84
PB
  
20Casper JohanssonSäters IF
3.78
PB
  
21Oscar Halkonen
3.31
Ludvika FFI
3.31
  
22Filip Tiderman
Filip Tiderman 07, Kungsängen
3.29
Kungsängen FK
3.29
PB
  
23Jonathan DanielssonSäters IF
3.11
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Erik Karlsson
9.55
Ludvika FFI
9.55
  
1Leon Khunsunon
8.13
Enköpings AI
8.13
PB
  
2Casper JohanssonSäters IF
9.38
PB
  
2Ivar Sundberg
8.35
Upsala IF
8.35
PB
  
3Oscar Fabretto
9.13
Västerås FK
9.13
PB
  
3Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.58
Råby-Rekarne FIF
8.58
PB
  
4Gustav Fabretto
8.95
Västerås FK
8.95
  
4Sebastian Alin
8.67
IFK Mora
8.67
PB
  
5Jonathan Melke
Jonathan Melke 07, Kungsängen
8.82
Kungsängen FK
8.82
PB
  
5Felix Hjertström
8.58
Västerås FK
8.58
PB
  
6Olle Willner
Olle Willner 07, Mälarhöjden
8.92
Mälarhöjdens IK
8.92
PB
  
6William Hed
William Hed 07, Westmannia
7.94
IK Westmannia
7.94
PB
  
7Oskar Hallberg
Oskar Hallberg 07, Kungsängen
9.14
Kungsängen FK
9.14
PB
  
7Liam Dovander
7.90
Turebergs FK
7.90
PB
  
8Alfred Gunnarsson
9.15
Kungsängen FK
9.15
PB
  
8Carl Karlsson
Carl Karlsson 07, Västerås
7.76
Västerås FK
7.76
PB
  
9Max Wiman
7.46
F Bålsta IK
7.46
PB
  
10Sebastian Alin
7.35
IFK Mora
7.35
  
11Ivar Hjorton-VessbyUpsala IF
7.17
PB
  
12Pontus Enger
Pontus Enger 07, Kungsängen
7.01
Kungsängen FK
7.01
PB
  
13Erik Håkansson
6.08
Turebergs FK
6.08
  
14Oscar Halkonen
5.97
Ludvika FFI
5.97
PB
  
15Jonathan Melke
Jonathan Melke 07, Kungsängen
5.50
Kungsängen FK
5.50
SB
  
16Jonathan DanielssonSäters IF
5.41
  
Steve Klasmark
Steve Klasmark 07, Åkersberga
NM
Åkersberga SK
NM
  
Lowe WängelinUpsala IF
NM
  
Ludvig Sjöblom
NM
Kungsängen FK
NM
  
Gustav Karlén
NM
Västerås FK
NM
  
P12 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Hugo Nowak
8.52
IF Skade
8.52
  
2Edvin AnderssonGefle IF
8.73
  
3Ethan Lindström
8.76
Västerås FK
8.76
  
4Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
8.95
Åkersberga SK
8.95
  
5Oskar NylanderGefle IF
9.00
  
6Olof Tholén
9.10
Alingsås IF
9.10
  
7David Wallén
David Wallén 08, Västerås
9.20
Västerås FK
9.20
  
8Karl Setthammar
9.22
Västerås FK
9.22
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
8.88
Åkersberga SK
8.88
PB
  
2Oskar NylanderGefle IF
8.92
  
3Olof Tholén
9.03
Alingsås IF
9.03
  
4David Wallén
David Wallén 08, Västerås
9.15
Västerås FK
9.15
  
5Karl Setthammar
9.18
Västerås FK
9.18
  
6Valter Silverhult
9.42
Västerås FK
9.42
PB
  
7Carl RidderstråleF Bålsta IK
9.87
PB
  
8Anton Halkonen
10.45
Ludvika FFI
10.45
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Hugo Nowak
8.54
IF Skade
8.54
  
2Edvin AnderssonGefle IF
8.70
  
3Ethan Lindström
8.78
Västerås FK
8.78
  
4Allan Schager
Allan Schager 08, Åkersberga
9.26
Åkersberga SK
9.26
PB
  
5Elton Ademark
Elton Ademark 08, Västerås
9.51
Västerås FK
9.51
  
6Ricky Wahlberg
9.53
Hammarby IF
9.53
  
7Alvin Guldbrand
9.74
Åkersberga SK
9.74
PB
  
8Johan Åkerström
9.78
Kungsängen FK
9.78
PB
  
P12 800 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Olof Tholén
2:32.42
Alingsås IF
2:32.42
PB
  
2David Wallén
David Wallén 08, Västerås
2:32.87
Västerås FK
2:32.87
PB
  
3Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
2:48.43
Åkersberga SK
2:48.43
PB
  
4Gustav Levander
2:48.84
Kungsängen FK
2:48.84
PB
  
5Johan Åkerström
2:50.79
Kungsängen FK
2:50.79
PB
  
6Kalle Sturebrand
2:58.82
Västerås FK
2:58.82
PB
  
P12 Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Elvin Rahm
1.46
Gefle IF
1.46
PB
  
2Ethan Lindström
1.40
Västerås FK
1.40
  
3Oskar NylanderGefle IF
1.34
  
4Olof Tholén
1.31
Alingsås IF
1.31
  
5David Wallén
David Wallén 08, Västerås
1.31
Västerås FK
1.31
  
6Valter Silverhult
1.31
Västerås FK
1.31
  
7Gustav Levander
1.21
Kungsängen FK
1.21
PB
  
8Johan Åkerström
1.21
Kungsängen FK
1.21
  
9Kalle Sturebrand
1.11
Västerås FK
1.11
  
10Anton Halkonen
1.11
Ludvika FFI
1.11
  
P12 Längd (zon)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Edvin AnderssonGefle IF
4.87
  
2Oskar NylanderGefle IF
4.59
PB
  
3Elvin Rahm
4.58
Gefle IF
4.58
PB
  
4Ethan Lindström
4.52
Västerås FK
4.52
  
5Olof Tholén
4.44
Alingsås IF
4.44
PB
  
6David Wallén
David Wallén 08, Västerås
4.40
Västerås FK
4.40
  
7Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
4.24
Åkersberga SK
4.24
PB
  
8Ricky Wahlberg
4.19
Hammarby IF
4.19
  
9Valter Silverhult
4.06
Västerås FK
4.06
  
10Hugo Nowak
4.01
IF Skade
4.01
  
11Elton Ademark
Elton Ademark 08, Västerås
4.00
Västerås FK
4.00
PB
  
12Gustav Levander
3.88
Kungsängen FK
3.88
PB
  
13Kalle Sturebrand
3.87
Västerås FK
3.87
PB
  
14Johan Åkerström
3.86
Kungsängen FK
3.86
PB
  
15Allan Schager
Allan Schager 08, Åkersberga
3.83
Åkersberga SK
3.83
PB
  
16Carl RidderstråleF Bålsta IK
3.64
PB
  
17Anton Halkonen
3.09
Ludvika FFI
3.09
  
18Elliot Demettise
2.14
Kungsängen FK
2.14
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Ricky Wahlberg
9.27
Hammarby IF
9.27
PB
  
2Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
9.02
PB
  
3Oskar NylanderGefle IF
8.51
PB
  
4Karl Setthammar
7.71
Västerås FK
7.71
PB
  
5Hugo Nowak
7.70
IF Skade
7.70
PB
  
6Olof Tholén
6.83
Alingsås IF
6.83
PB
  
7Johan Åkerström
6.73
Kungsängen FK
6.73
PB
  
8Allan Schager
Allan Schager 08, Åkersberga
6.52
Åkersberga SK
6.52
PB
  
9Carl RidderstråleF Bålsta IK
6.08
PB
  
10Anton Halkonen
5.64
Ludvika FFI
5.64
PB
  
11Kalle Sturebrand
5.40
Västerås FK
5.40
PB
  
12Elliot Demettise
4.49
Kungsängen FK
4.49
PB
  
Erik Jansson
Erik Jansson 08, Kungsängen
NM
Kungsängen FK
NM
  
M50 Kula (6.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Hunter S Mabon
12.02
Danderyds SK
12.02
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.25
Stocksäters IF
8.25
  
2Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
8.32
KFUM Örebro
8.32
  
3Astrid Eggesjö
8.38
Västerås FK
8.38
  
4Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
8.47
KFUM Örebro
8.47
  
5Linnéa Hård
8.47
Karlskoga FI
8.47
  
6Fannie PousetteGefle IF
8.47
SB
  
7Ebba Lindblom
8.63
Alunda SK
8.63
  
8Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
8.70
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
8.26
KFUM Örebro
8.26
SB
  
2Ebba Lindblom
8.57
Alunda SK
8.57
  
3Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
8.66
SB
  
4Sofia Bertilsson
8.71
Eskilstuna FI
8.71
=SB
  
5Johanna Hedberg
8.76
Söderhamns IF
8.76
  
6Primrose Ulegård
8.80
Västerås FK
8.80
SB
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.32
Stocksäters IF
8.32
  
2Linnéa Hård
8.41
Karlskoga FI
8.41
SB
  
3Astrid Eggesjö
8.43
Västerås FK
8.43
  
4Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
8.44
KFUM Örebro
8.44
  
5Fannie PousetteGefle IF
8.55
SB
  
6Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 00, KFUM Örebro
8.89
KFUM Örebro
8.89
PB
  
K 200 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Agnes With
Agnes With 03, Västerås
28.16
Västerås FK
28.16
PB
  
2Matilda Junkrans
31.35
Västerås FK
31.35
PB
  
3Dia Kamal
Dia Kamal 02, Eskilstuna
32.11
Eskilstuna FI
32.11
PB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Ida Palmqvist
Ida Palmqvist 03, Västerås
29.28
Västerås FK
29.28
SB
  
2Ella Bennett
29.35
Hanvikens SK
29.35
SB
  
3Izabella Lukic
29.94
Västerås FK
29.94
PB
  
Final C
19 jan
19 jan
1Emelina WirebroMotala AIF
27.79
PB
  
2Alva Lindblom
28.20
Alunda SK
28.20
SB
  
3Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
29.51
Råby-Rekarne FIF
29.51
  
Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
DNF
  
Final D
19 jan
19 jan
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
25.81
Råby-Rekarne FIF
25.81
PB
  
2Jenny Åkervall
27.81
Spårvägens FK
27.81
SB
  
3Thea Katsoulaki
28.52
Hanvikens SK
28.52
SB
  
K 400 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
56.70
KFUM Örebro
56.70
  
2Lovisa Ellström
1:01.95
IF Göta Karlstad
1:01.95
SB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Alice Magnell MillánEskilstuna FI
59.56
PB
  
2Fanny Dusabimana
1:00.96
Eskilstuna FI
1:00.96
PB
  
3Tyra Morell
1:06.17
Upsala IF
1:06.17
  
K 800 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Emilia Larson
2:33.68
Täby IS
2:33.68
SB
  
2Betti Lukic
Betti Lukic 74, Västerås
2:45.26
Västerås FK
2:45.26
SB
  
3Elisabeth Mandorf
2:48.84
F Bålsta IK
2:48.84
PB
  
K 3000 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
6Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
9:49.46
Västerås FK
9:49.46
PB
  
6Elsa Wallenius
9:49.46
Västerås FK
9:49.46
PB
  
10Pernilla Elmgren
10:35.37
Ärla IF
10:35.37
PB
  
K Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Emma Stenman
Emma Stenman 02, KFUM Örebro
1.56
KFUM Örebro
1.56
PB
  
2Vendela Öst
1.56
Bollnäs FIK
1.56
  
3Maja Karlsson
1.46
IF Göta Karlstad
1.46
SB
  
K Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Hilma Hindsberg
3.60
Kvarnsvedens GoIF
3.60
  
2Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
3.13
Stocksäters IF
3.13
  
K Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
5.51
SB
  
2Anna LennmanFalu IK
5.49
SB
  
3Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
5.23
KFUM Örebro
5.23
  
4Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
5.15
KFUM Örebro
5.15
SB
  
5Johanna Hedberg
5.11
Söderhamns IF
5.11
PB
  
6Maja Karlsson
5.09
IF Göta Karlstad
5.09
PB
  
7Emmy Nyström JanssonIF Göta Karlstad
4.83
  
8Sofia Bertilsson
4.79
Eskilstuna FI
4.79
SB
  
9Ebba Lindblom
4.79
Alunda SK
4.79
  
10Liv Andersson
4.67
Alunda SK
4.67
  
11Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 00, KFUM Örebro
4.59
KFUM Örebro
4.59
  
12Sofie Fransson
Sofie Fransson 02, KFUM Örebro
4.54
KFUM Örebro
4.54
PB
  
13Sara Kiesbye
3.60
F Bålsta IK
3.60
PB
  
14Kristina Glantz NilssonF Bålsta IK
3.48
PB
  
K Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
12.46
Råby-Rekarne FIF
12.46
SB
  
2Emelina WirebroMotala AIF
11.03
SB
  
3Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
10.46
KFUM Örebro
10.46
SB
  
4Wilma Engberg
10.20
Upsala IF
10.20
PB
  
K Kula     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Amanda Lejros
13.53
Hässelby SK
13.53
  
2Primrose Ulegård
9.43
Västerås FK
9.43
  
3Kristina Glantz NilssonF Bålsta IK
8.21
SB
  
4Sara Kiesbye
6.92
F Bålsta IK
6.92
PB
  
F19 1500 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Elin Ekengren
Elin Ekengren 02, Eskilstuna
4:55.92
Eskilstuna FI
4:55.92
SB
  
2Hanna Åberg
Hanna Åberg 02, Spårvägen
5:22.70
Spårvägens FK
5:22.70
PB
  
F19 Kula     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Linn Gabrielli Gustafsson
11.78
Råby-Rekarne FIF
11.78
PB
  
2Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
11.61
Spårvägens FK
11.61
PB
  
3Amanda Fridberg
10.75
IF Göta Karlstad
10.75
PB
  
4Maja Nilsson
Maja Nilsson 02, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
PB
  
F19 Vikt     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Hillevi Carlsson
16.70
Hässelby SK
16.70
PB
  
2Kristina Andersson
16.09
Råby-Rekarne FIF
16.09
SB
  
3Jennifer Andersson
15.88
Västerås FK
15.88
PB
  
4Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
15.86
Västerås FK
15.86
SB
  
5Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
14.71
Spårvägens FK
14.71
  
6Amanda Fridberg
13.82
IF Göta Karlstad
13.82
PB
  
7Maja Åkerblom
13.24
Västerås FK
13.24
SB
  
8Alexandra Nilsson
13.23
Götlunda IF
13.23
  
9Elin Jansson
Elin Jansson 02, Västerås
10.34
Västerås FK
10.34
SB
  
10Kristina Glantz NilssonF Bålsta IK
8.51
PB
  
F17 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Justina Esangbedo
7.96
Kvarnsvedens GoIF
7.96
SB
  
2Clara SpangenbergUpsala IF
8.02
  
3Hanna Karlsson
8.02
IF Göta Karlstad
8.02
SB
  
4Felicia JohanssonHanvikens SK
8.27
SB
  
5Matilda Eriksson
8.32
Västerås FK
8.32
  
6Moa Holm
Moa Holm 03, Västerås
8.36
Västerås FK
8.36
SB
  
7Tyra Tjulander
8.45
Västerås FK
8.45
SB
  
8Smilla Gejdeman
8.52
Eskilstuna FI
8.52
SB
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Felicia JohanssonHanvikens SK
8.35
SB
  
2Smilla Gejdeman
8.53
Eskilstuna FI
8.53
SB
  
3Lina Selin
Lina Selin 04, Westmannia
8.79
IK Westmannia
8.79
PB
  
4Rosa Sadig GaforAlunda SK
8.86
SB
  
5Malin Dahlström
8.94
Västerås FK
8.94
  
6Ida Åhlander
8.94
Hanvikens SK
8.94
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Clara SpangenbergUpsala IF
8.06
  
2Justina Esangbedo
8.10
Kvarnsvedens GoIF
8.10
  
3Tyra Tjulander
8.50
Västerås FK
8.50
SB
  
4Ida Palmqvist
Ida Palmqvist 03, Västerås
8.82
Västerås FK
8.82
  
5Alice Lind
Alice Lind 03, Hanviken
8.90
Hanvikens SK
8.90
PB
  
6Deborah Ahnfeldt
9.02
Västerås FK
9.02
PB
  
7Filippa Gil
Filippa Gil 04, Mälarhöjden
9.42
Mälarhöjdens IK
9.42
  
Heat 3
19 jan
19 jan
1Hanna Karlsson
8.11
IF Göta Karlstad
8.11
SB
  
2Matilda Eriksson
8.34
Västerås FK
8.34
  
3Moa Holm
Moa Holm 03, Västerås
8.39
Västerås FK
8.39
SB
  
4Ebba Hedin
Ebba Hedin 04, Västerås
8.55
Västerås FK
8.55
  
5Agnes With
Agnes With 03, Västerås
8.57
Västerås FK
8.57
  
6Emma Walfridsson
8.94
Hanvikens SK
8.94
PB
  
7Sofie Moroni
Sofie Moroni 04, Råby-Rekarne
9.04
Råby-Rekarne FIF
9.04
PB
  
F17 400 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Hanna Karlsson
1:01.22
IF Göta Karlstad
1:01.22
SB
  
2Filippa Rydensjö
1:03.31
Eskilstuna FI
1:03.31
PB
  
3Izabella Lukic
1:05.36
Västerås FK
1:05.36
PB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Smilla Gejdeman
1:05.02
Eskilstuna FI
1:05.02
PB
  
2Deborah Ahnfeldt
1:12.94
Västerås FK
1:12.94
PB
  
3Alice Boné
Alice Boné 04, Westmannia
1:17.47
IK Westmannia
1:17.47
PB
  
F17 1500 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Ida Knutsson
4:56.58
Upsala IF
4:56.58
  
F17 Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Alma Uhlin
1.67
Falu IK
1.67
SB
  
2Elvira Jonsson
1.64
Västerås FK
1.64
  
3Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
1.64
Kvarnsvedens GoIF
1.64
=PB
  
4Emma Karlsson Svedestam
1.51
Råby-Rekarne FIF
1.51
  
5Alice Lind
Alice Lind 03, Hanviken
1.46
Hanvikens SK
1.46
=PB
  
6Linn Stendahl
1.41
Huddinge AIS
1.41
PB
  
7Emma Walfridsson
1.36
Hanvikens SK
1.36
  
Felicia JohanssonHanvikens SK
NH
  
F17 Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
2.93
KFUM Örebro
2.93
PB
  
2Maja Forss
Maja Forss 04, Tjalve IF
2.83
Tjalve IF Norrköping
2.83
  
3Clara Bolund
Clara Bolund 04, Eskilstuna
2.63
Eskilstuna FI
2.63
PB
  
F17 Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Hanna Karlsson
5.23
IF Göta Karlstad
5.23
PB
  
2Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
5.22
Råby-Rekarne FIF
5.22
PB
  
3Alva Nordvarg
4.96
Upsala IF
4.96
  
4Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
4.85
Östhammar FI
4.85
PB
  
5Agnes With
Agnes With 03, Västerås
4.82
Västerås FK
4.82
PB
  
6Justina Esangbedo
4.72
Kvarnsvedens GoIF
4.72
SB
  
7Elvira Jonsson
4.64
Västerås FK
4.64
SB
  
8Clara SpangenbergUpsala IF
4.44
PB
  
9Lina Selin
Lina Selin 04, Westmannia
4.43
IK Westmannia
4.43
PB
  
10Rosa Sadig GaforAlunda SK
4.42
  
11Alva Lindblom
4.31
Alunda SK
4.31
PB
  
12Malin Dahlström
4.06
Västerås FK
4.06
PB
  
13Filippa Gil
Filippa Gil 04, Mälarhöjden
3.99
Mälarhöjdens IK
3.99
SB
  
14Ima Sundberg
3.89
Alunda SK
3.89
PB
  
15Thea Katsoulaki
3.87
Hanvikens SK
3.87
  
16Ebba Hedin
Ebba Hedin 04, Västerås
3.65
Västerås FK
3.65
  
17Simone Adolfsson
3.49
Huddinge AIS
3.49
SB
  
F17 Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Tindra Frykholm
11.24
Glanshammars IF
11.24
  
2Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
10.21
Östhammar FI
10.21
SB
  
3Emma Karlsson Svedestam
9.59
Råby-Rekarne FIF
9.59
PB
  
4Ima Sundberg
9.12
Alunda SK
9.12
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Justina Esangbedo
13.99
Kvarnsvedens GoIF
13.99
PB
  
2Linn Gabrielli Gustafsson
13.88
Råby-Rekarne FIF
13.88
  
3Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
13.37
KFUM Örebro
13.37
PB
  
4Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
12.56
Hanvikens SK
12.56
PB
  
5Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
11.51
Kvarnsvedens GoIF
11.51
PB
  
6Victoria WickmanAlunda SK
11.14
PB
  
7Hanna Bertilsson
10.51
Eskilstuna FI
10.51
  
8Ella Nilsson
10.28
Hanvikens SK
10.28
PB
  
9Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
9.94
Östhammar FI
9.94
SB
  
10Natalie Persson
9.63
Katrineholms SK
9.63
  
11Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
9.60
KFUM Örebro
9.60
  
12Valentina Murillo
9.54
Eskilstuna FI
9.54
  
13Alice Lind
Alice Lind 03, Hanviken
9.38
Hanvikens SK
9.38
  
14Ima Sundberg
8.57
Alunda SK
8.57
PB
  
15Jennie Gregestam
8.44
Huddinge AIS
8.44
PB
  
16Filippa Gil
Filippa Gil 04, Mälarhöjden
8.36
Mälarhöjdens IK
8.36
PB
  
17Clara Jansson
8.30
Säters IF
8.30
  
18Ida Åhlander
7.84
Hanvikens SK
7.84
  
19Simone Adolfsson
7.76
Huddinge AIS
7.76
PB
  
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne
Inne
Final 1
19 jan
19 jan
1Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
17.21
Hanvikens SK
17.21
PB
  
2Ella Nilsson
12.86
Hanvikens SK
12.86
PB
  
Final 2
19 jan
19 jan
1Isabella Wiklund
17.45
Västerås FK
17.45
PB
  
2Molly Skugge
16.84
Turebergs FK
16.84
PB
  
3Vilma Damberg
15.66
Turebergs FK
15.66
PB
  
4Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
14.07
Östhammar FI
14.07
SB
  
5Matilda Eriksson
13.54
Västerås FK
13.54
PB
  
6Victoria WickmanAlunda SK
13.01
SB
  
7Linn Gabrielli Gustafsson
12.70
Råby-Rekarne FIF
12.70
  
8Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
12.63
Råby-Rekarne FIF
12.63
  
9Sofia HammarwallIFK Tumba
12.53
  
10Sofie Moroni
Sofie Moroni 04, Råby-Rekarne
11.72
Råby-Rekarne FIF
11.72
  
11Jennie Gregestam
10.57
Huddinge AIS
10.57
SB
  
12Maja Martinsson
9.92
Huddinge AIS
9.92
SB
  
13Simone Adolfsson
9.40
Huddinge AIS
9.40
PB
  
F15 200 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Sofia Hasler
Sofia Hasler 05, Västerås
27.17
Västerås FK
27.17
SB
  
2Amanda Hägg
Amanda Hägg 05, Västerås
27.79
Västerås FK
27.79
PB
  
3Emma Sjöblom
28.01
Rånäs 4H
28.01
PB
  
4Linnea Boqvist
28.66
Hanvikens SK
28.66
PB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Rebecka Sjöberg
29.81
Åkersberga SK
29.81
PB
  
2Ida Tuving
Ida Tuving 05, Hanviken
30.06
Hanvikens SK
30.06
  
3Alva Haglund
30.56
Upsala IF
30.56
PB
  
4Lina Nyberg
Lina Nyberg 05, Åkersberga
32.63
Åkersberga SK
32.63
PB
  
F15 1000 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Felicia Jansson
3:19.28
Alunda SK
3:19.28
PB
  
2Emelie Lenke
3:26.42
Upsala IF
3:26.42
PB
  
3Hannah Lahti
Hannah Lahti 05, Västerås
3:26.85
Västerås FK
3:26.85
PB
  
4Lina Nyberg
Lina Nyberg 05, Åkersberga
3:26.89
Åkersberga SK
3:26.89
PB
  
5Ida Franzon
3:37.81
Upsala IF
3:37.81
  
6Josefin Ross
Josefin Ross 05, Djurmo Sifferbo
3:49.56
Djurmo Sifferbo IF
3:49.56
PB
  
7Ingrid Lundin
3:52.86
Upsala IF
3:52.86
  
F15 Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Celina Andersson
1.56
Västerås FK
1.56
PB
  
2Lina Bjerkestam
1.51
Huddinge AIS
1.51
  
3Hilda ÖstergrenVisby IF Gute
1.51
PB
  
4Hanna AnderssonFalu IK
1.46
  
5Nora Åsbrink
1.46
Upsala IF
1.46
=PB
  
6Edvina Norberg
1.36
Ransäters AIS
1.36
  
7Alice Arbestål
1.36
Hanvikens SK
1.36
PB
  
F15 Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Nora Åsbrink
2.33
Upsala IF
2.33
  
2Linnea Boqvist
2.23
Hanvikens SK
2.23
=PB
  
3Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
2.23
Åkersberga SK
2.23
PB
  
4Alice Arbestål
2.13
Hanvikens SK
2.13
PB
  
5Lina Nyberg
Lina Nyberg 05, Åkersberga
1.93
Åkersberga SK
1.93
PB
  
6Hilda ÖstergrenVisby IF Gute
1.73
PB
  
Emilia JohanssonRånäs 4H
NH
  
F15 Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Agnes Jansson
5.01
Hammarby IF
5.01
  
2Sofia Hasler
Sofia Hasler 05, Västerås
4.88
Västerås FK
4.88
SB
  
3Ida Tuving
Ida Tuving 05, Hanviken
4.68
Hanvikens SK
4.68
PB
  
4Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
4.59
Åkersberga SK
4.59
PB
  
5Lina Bjerkestam
4.50
Huddinge AIS
4.50
  
6Hilda ÖstergrenVisby IF Gute
4.50
PB
  
7Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
4.38
Östhammar FI
4.38
PB
  
8Rebecka Sjöberg
4.34
Åkersberga SK
4.34
  
9Vilma Söderlund
4.12
Västerås FK
4.12
PB
  
10Hannah Sjöling
3.59
Åkersberga SK
3.59
  
11Lina Nyberg
Lina Nyberg 05, Åkersberga
3.58
Åkersberga SK
3.58
PB
  
12Isabella Ryttberg
3.53
Åkersberga SK
3.53
SB
  
F15 Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Melina Lidberg
11.30
Hammarby IF
11.30
PB
  
2Agnes Jansson
10.58
Hammarby IF
10.58
PB
  
3Emma Sjöblom
10.16
Rånäs 4H
10.16
PB
  
4Hilda ÖstergrenVisby IF Gute
9.87
PB
  
5Hanna AnderssonFalu IK
9.81
  
6Lisa Carlborg
9.67
Upsala IF
9.67
PB
  
7Smilla ErikssonAlunda SK
9.03
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Edvina Norberg
12.34
Ransäters AIS
12.34
  
2Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
11.04
Östhammar FI
11.04
PB
  
3Hanna AnderssonFalu IK
9.89
  
4Smilla ErikssonAlunda SK
9.87
PB
  
5Emilia JohanssonRånäs 4H
9.43
PB
  
6Ruth Eklöf
8.66
Alunda SK
8.66
PB
  
7Rebecka Sjöberg
8.39
Åkersberga SK
8.39
  
8Lina Bjerkestam
7.70
Huddinge AIS
7.70
PB
  
9Linnea Backlund
Linnea Backlund 05, Ösmo Nynäs
7.69
Ösmo Nynäs FIK
7.69
  
10Isabella Ryttberg
7.65
Åkersberga SK
7.65
PB
  
11Hannah Sjöling
7.42
Åkersberga SK
7.42
  
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
13.77
Östhammar FI
13.77
PB
  
1Sofia Hasler
Sofia Hasler 05, Västerås
8.26
Västerås FK
8.26
  
2Edvina Norberg
13.51
Ransäters AIS
13.51
PB
  
2Amanda Hägg
Amanda Hägg 05, Västerås
8.51
Västerås FK
8.51
PB
  
3Olivia Ellgren
13.05
Turebergs FK
13.05
PB
  
3Linnea Boqvist
8.68
Hanvikens SK
8.68
PB
  
4Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
11.74
Råby-Rekarne FIF
11.74
  
4Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
8.76
Åkersberga SK
8.76
=PB
  
5Hanna Gabrielli GustafssonRåby-Rekarne FIF
11.66
  
5Vilma Söderlund
8.80
Västerås FK
8.80
  
6Elise Angsten
10.00
Upsala IF
10.00
  
6Edvina Norberg
8.81
Ransäters AIS
8.81
  
7Emilia JohanssonRånäs 4H
9.97
PB
  
7Ida Tuving
Ida Tuving 05, Hanviken
8.89
Hanvikens SK
8.89
PB
  
8Kajsa Berg
Kajsa Berg 06, Östhammar
9.92
Östhammar FI
9.92
PB
  
8Smilla ErikssonAlunda SK
9.06
PB
  
9Lovisa RidderstråleF Bålsta IK
9.09
PB
  
10Isabella Ryttberg
6.12
Åkersberga SK
6.12
  
11Hannah Sjöling
5.18
Åkersberga SK
5.18
  
12Lovis Markström
3.13
Åkersberga SK
3.13
PB
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Sofia Hasler
Sofia Hasler 05, Västerås
8.36
Västerås FK
8.36
PB
  
2Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
8.76
Åkersberga SK
8.76
PB
  
3Vilma Söderlund
8.86
Västerås FK
8.86
PB
  
4Smilla ErikssonAlunda SK
9.02
PB
  
5Rebecka Sjöberg
9.11
Åkersberga SK
9.11
PB
  
6Hannah Sjöling
9.31
Åkersberga SK
9.31
PB
  
7Lisa Carlborg
9.47
Upsala IF
9.47
PB
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Amanda Hägg
Amanda Hägg 05, Västerås
8.44
Västerås FK
8.44
PB
  
2Linnea Boqvist
8.59
Hanvikens SK
8.59
PB
  
3Edvina Norberg
8.79
Ransäters AIS
8.79
SB
  
4Ida Tuving
Ida Tuving 05, Hanviken
8.88
Hanvikens SK
8.88
PB
  
5Alva Haglund
9.06
Upsala IF
9.06
PB
  
6Nora Åsbrink
9.15
Upsala IF
9.15
PB
  
7Isabella Ryttberg
9.85
Åkersberga SK
9.85
PB
  
F14 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Clara KnutssonUpsala IF
8.58
  
2Ida Fogdeson
8.60
Tjalve IF Norrköping
8.60
  
3Alice Enetjärn
8.62
Nyköpings BIS
8.62
PB
  
4Leona Widell
8.64
F Bålsta IK
8.64
  
5Maya Swedin
8.69
IFK Lidingö
8.69
PB
  
6Linnéa Skoglund
8.77
Karlskoga FI
8.77
  
7Felicia Renman
8.91
Hanvikens SK
8.91
  
8Ella Grimheden
9.06
Västerås FK
9.06
  
Final C
19 jan
19 jan
1Emilia Nielsen
29.92
Turebergs FK
29.