17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Arena: IFU Arena   Arrangör: Upsala IF
Tävlande: 793 (370+423)   Starter: 1960 (895+1065)

Män
M 60 m     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.78
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.80
Spårvägens FK
6.80
SB
  
3Grigorios KyriakoudisHässelby SK
6.92
PB
  
4Milo WahlgrenAIK
6.96
  
5William Thor
6.99
Strands IF
6.99
SB
  
6Lion MartinezAIK
7.01
  
7Oskar Motta
7.04
Upsala IF
7.04
=PB
  
Final B
8 feb
8 feb
1Viktor Thor
7.01
Strands IF
7.01
SB
  
2Paul Förnestig
7.05
Hammarby IF
7.05
PB
  
3Jacob Ewertzh
7.08
Malmö AI
7.08
SB
  
4Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
7.12
KFUM Örebro
7.12
  
5Oskar EdlundTäby IS
7.14
=PB
  
6Luca Biancardi
Luca Biancardi 00, ITA
7.14
00ITA
7.14
  
Heat 1
8 feb
8 feb
1Milo WahlgrenAIK
6.96
  
2Oskar Motta
7.04
Upsala IF
7.04
=PB
  
3Paul Förnestig
7.11
Hammarby IF
7.11
  
4Andreas GustafssonUpsala IF
7.28
  
5Francesco Girardi
Francesco Girardi 00, ITA
7.30
00ITA
7.30
PB
  
6Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.53
  
7Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
7.76
Råby-Rekarne FIF
7.76
PB
  
Heat 2
8 feb
8 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.83
  
2William Thor
7.03
Strands IF
7.03
SB
  
3David Århammar
7.13
IFK Lidingö
7.13
PB
  
4Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
7.13
KFUM Örebro
7.13
  
5Albin Boestad
7.42
IFK Lidingö
7.42
  
6Linus Otto BoyerUpsala IF
7.48
PB
  
7Mårten Skogman
7.74
Spårvägens FK
7.74
  
Heat 3
8 feb
8 feb
1Lion MartinezAIK
7.00
  
2Jacob Ewertzh
7.11
Malmö AI
7.11
SB
  
3Oskar EdlundTäby IS
7.15
=SB
  
4Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.17
KFUM Örebro
7.17
  
5Imran Lernebo
7.28
Turebergs FK
7.28
  
6André Barroso JohanssonHammarby IF
7.35
PB
  
7William Larsson SvenssonGefle IF
7.50
  
8Fredrik SundvallGefle IF
8.62
  
Heat 4
8 feb
8 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.84
Spårvägens FK
6.84
SB
  
2Viktor Thor
7.06
Strands IF
7.06
SB
  
3Douglas HellbrattMalmö AI
7.18
  
4Edvard Hansson
7.26
Hässelby SK
7.26
  
5Tim Singmandeewised
7.27
Västerås FK
7.27
=SB
  
6Kamyar Shakiba
7.64
Hässelby SK
7.64
  
7Jonathan Kjellén
7.71
Västerås FK
7.71
PB
  
Heat 5
8 feb
8 feb
1Stefan Tärnhuvud
6.90
Sundsvalls FI
6.90
SB
  
2Grigorios KyriakoudisHässelby SK
6.95
=PB
  
3Luca Biancardi
Luca Biancardi 00, ITA
7.11
00ITA
7.11
PB
  
4Braulio Ribeiro
Braulio Ribeiro 92, KFUM Örebro
7.28
KFUM Örebro
7.28
  
5Mikael Agge
7.49
Hammarby IF
7.49
  
6Fredrik Sandell
8.70
Danderyds SK
8.70
PB
  
M 200 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Dennis Otieno
21.87
Hammarby IF
21.87
  
2Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
22.11
KFUM Örebro
22.11
SB
  
3Luca Biancardi
Luca Biancardi 00, ITA
22.50
00ITA
22.50
PB
  
Final B
9 feb
9 feb
1Desmond RogoAIK
22.16
PB
  
2Eric Larsson
Eric Larsson 93, KFUM Örebro
22.62
KFUM Örebro
22.62
SB
  
3Espoir Rushimisha
23.45
Bollnäs FIK
23.45
PB
  
Final C
9 feb
9 feb
1Oskar Motta
22.77
Upsala IF
22.77
PB
  
2Gustav Harning
23.84
Upsala IF
23.84
PB
  
3Petter Berner-WikGefle IF
25.12
PB
  
Final D
9 feb
9 feb
1Anton Runemar
23.18
Turebergs FK
23.18
PB
  
2Francesco Girardi
Francesco Girardi 00, ITA
23.21
00ITA
23.21
PB
  
3William Larsson SvenssonGefle IF
24.24
  
Final E
9 feb
9 feb
1Gabriel Hoffman
24.21
Hammarby IF
24.21
PB
  
2Dag Hultberg
Dag Hultberg 95, Tjalve IF Norrköping
24.21
Tjalve IF Norrköping
24.21
SB
  
3Mårten Skogman
24.83
Spårvägens FK
24.83
  
Final F
9 feb
9 feb
1Arvid Brikell
Arvid Brikell 01, Spårvägen
25.51
Spårvägens FK
25.51
PB
  
2Fredrik SundvallGefle IF
27.60
PB
  
M 400 m     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Albert Nygren
50.88
Upsala IF
50.88
  
2Fred ÖsterblomTäby IS
50.89
PB
  
3Gustav Harning
51.00
Upsala IF
51.00
SB
  
Final B
7 feb
7 feb
1Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
51.44
Spårvägens FK
51.44
SB
  
2Fredrik Kihlblom
51.60
Huddinge AIS
51.60
  
3Tor Ekström
Tor Ekström 02, Spårvägen
51.85
Spårvägens FK
51.85
PB
  
4Erik RosqvistAIK
52.63
SB
  
Final C
7 feb
7 feb
1Kevin Duvert
51.77
Turebergs FK
51.77
  
2Mattias Sunneborn
53.15
Spårvägens FK
53.15
SB
  
3Jesper Sjölund
53.95
Spårvägens FK
53.95
SB
  
4Petter Berner-WikGefle IF
56.60
SB
  
Final D
7 feb
7 feb
1Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
52.95
KFUM Örebro
52.95
PB
  
2Mikael Gerlach
54.04
Sundsvalls FI
54.04
  
3Eric Björfors
54.18
Rånäs 4H
54.18
SB
  
4Kevin Bodén
54.28
Motala AIF
54.28
  
Final E
7 feb
7 feb
1Hjalmar Didrikson
54.16
Spårvägens FK
54.16
SB
  
2Adam Westermark
54.19
Turebergs FK
54.19
SB
  
3Arvid Brikell
Arvid Brikell 01, Spårvägen
56.51
Spårvägens FK
56.51
SB
  
4Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
58.67
Spårvägens FK
58.67
  
Final F
7 feb
7 feb
1August Kallin
August Kallin 02, Västerås
54.09
Västerås FK
54.09
=PB
  
2Axel Hagerud
54.25
Bromma IF
54.25
PB
  
3William Larsson SvenssonGefle IF
55.42
PB
  
4Fredrik Sundvall
1:06.07
Gefle IF
1:06.07
PB
  
M 800 m     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
1:52.02
Västerås FK
1:52.02
PB
  
2Björn Seifert
1:54.25
Upsala IF
1:54.25
SB
  
3Axel Djurberg
1:56.67
Hässelby SK
1:56.67
PB
  
4Aleksej Pirgholizadeh
1:56.84
Eskilstuna FI
1:56.84
  
5David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
1:58.70
Trollhättan FIK
1:58.70
PB
  
6Erik Djurberg
2:01.96
Hässelby SK
2:01.96
SB
  
Final B
8 feb
8 feb
1Faustin Mugabo
1:59.28
Väsby IK
1:59.28
PB
  
2Jimmy Öhman
1:59.66
Gefle IF
1:59.66
PB
  
3Kevin Bodén
1:59.70
Motala AIF
1:59.70
PB
  
4Jesper Sjölund
2:03.75
Spårvägens FK
2:03.75
  
5Daniel Steinbock
2:05.10
LK Roslagen
2:05.10
PB
  
6Hugo Bergendahl HanssonUpsala IF
2:13.46
PB
  
Final C
8 feb
8 feb
1Sebastian Svedhammer
2:10.32
Spårvägens FK
2:10.32
PB
  
2Lukas Holm
2:11.54
Gefle IF
2:11.54
  
3Erik Bungerfeldt
2:12.63
Hässelby SK
2:12.63
PB
  
4Simon Wernersson
2:13.83
Bromma IF
2:13.83
PB
  
5Simon Wallin
2:14.98
LK Roslagen
2:14.98
PB
  
6Patrik Eriksson
2:23.70
LK Roslagen
2:23.70
  
7William Larsson SvenssonGefle IF
2:28.91
PB
  
8Fredrik Sundvall
2:33.39
Gefle IF
2:33.39
  
M 1500 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
4:08.27
Trollhättan FIK
4:08.27
PB
  
2Julius Mördrup
4:09.96
IFK Lidingö
4:09.96
PB
  
3Faustin Mugabo
4:10.06
Väsby IK
4:10.06
PB
  
4Jimmy Öhman
4:10.19
Gefle IF
4:10.19
PB
  
5Axel Strömsöe
4:12.85
LK Roslagen
4:12.85
PB
  
6Vidar Arvidsson
4:14.03
Upsala IF
4:14.03
PB
  
7Axel Hagerud
4:15.55
Bromma IF
4:15.55
PB
  
8Simon Sandkvist
4:34.30
IF Triangeln
4:34.30
SB
  
Simon Gudmundsson
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
Final B
9 feb
9 feb
1Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:35.54
SB
  
2Erik Bungerfeldt
4:36.46
Hässelby SK
4:36.46
PB
  
3Simon Wallin
4:39.23
LK Roslagen
4:39.23
PB
  
4Martin Törnqvist
4:41.77
Turebergs FK
4:41.77
PB
  
5Björn Axelsson
4:45.79
Turebergs FK
4:45.79
SB
  
6Tamás Szüts
Tamás Szüts 02, Västerås
4:49.22
Västerås FK
4:49.22
PB
  
7Alexander EbbestadUpsala IF
4:49.51
PB
  
8Arvid Schön
4:49.85
Gottsunda IF
4:49.85
PB
  
9Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
4:53.96
Spårvägens FK
4:53.96
SB
  
M 3000 m     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Jens Rönnols
8:52.00
Järla IF
8:52.00
PB
  
2Oskar Spets StorhovOK Linné
8:55.93
PB
  
3Patrick Jaffe
8:59.62
OK Linné
8:59.62
PB
  
4Erik Barr Zeilon
9:02.12
Örgryte IS
9:02.12
  
5Hugo Ström
Hugo Ström 01, Ulricehamns OK
9:09.62
Ulricehamns OK
9:09.62
PB
  
6Magnus Lindberg
9:09.92
Ockelbo SK
9:09.92
  
7Emil Ohlsson
9:10.79
LK Roslagen
9:10.79
PB
  
8Sixten Hillerhag
9:16.78
OK Linné
9:16.78
PB
  
9Erik Widmark
Erik Widmark 96, Mantra Sport
9:25.38
IF Mantra Sport
9:25.38
  
10Rassmus Andersson
9:35.09
OK Linné
9:35.09
  
11Oskar Arvidsson
10:17.35
Fredrikshofs FIF
10:17.35
PB
  
12Alexander Ebbestad
10:38.67
Upsala IF
10:38.67
PB
  
M 60 m häck     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.11
Spårvägens FK
8.11
  
2Amir Shaker
8.13
Hammarby IF
8.13
  
3Linus Otto BoyerUpsala IF
8.41
SB
  
4Staffan Risberg
8.45
Turebergs FK
8.45
  
5Fredrik Kihlblom
8.55
Huddinge AIS
8.55
  
6David Adrian
8.64
Huddinge AIS
8.64
PB
  
Final B
9 feb
9 feb
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.10
Spårvägens FK
8.10
SB
  
2Amir Shaker
8.12
Hammarby IF
8.12
  
3Staffan Risberg
8.42
Turebergs FK
8.42
PB
  
4Fredrik Kihlblom
8.52
Huddinge AIS
8.52
SB
  
5Linus Otto BoyerUpsala IF
8.55
SB
  
M Höjd     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Emil Uhlin
2.06
Falu IK
2.06
  
2Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.03
PB
  
3Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.00
Spårvägens FK
2.00
SB
  
4Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
2.00
Tjalve IF Norrköping
2.00
=SB
  
5Erik Dahlberg
1.91
Turebergs FK
1.91
  
6Per Liljegren
Per Liljegren 01, Spårvägen
1.88
Spårvägens FK
1.88
  
7Carl Windmar
Carl Windmar 00, Spårvägen
1.85
Spårvägens FK
1.85
PB
  
8Theodor Duvert
1.80
Turebergs FK
1.80
=PB
  
9Albin Eriksson
1.70
Tyresö FK
1.70
  
M Stav     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Jonas Asplund
4.85
IFK Märsta
4.85
  
2Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.85
SB
  
3Erik Thorstensson
4.75
Spårvägens FK
4.75
  
4Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.65
KFUM Örebro
4.65
  
5Tobias Solberg
4.55
Hässelby SK
4.55
PB
  
6Tim Svantesson
4.55
Nyköpings BIS
4.55
SB
  
7Inge Hermansson
2.64
IFK Lidingö
2.64
  
Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Leo Thillou ThomassonSpårvägens FK
NH
  
M Längd     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1David Århammar
6.81
IFK Lidingö
6.81
PB
  
2Rickard Willman
6.70
Västerås FK
6.70
  
3Robin Isaksson
6.69
IFK Lidingö
6.69
=PB
  
4David Svensson
6.68
Hammarby IF
6.68
SB
  
5Elias Sahlin
6.59
Hellas FK
6.59
  
6André Barroso JohanssonHammarby IF
6.51
  
7Tim Svantesson
6.49
Nyköpings BIS
6.49
  
8Albin Boestad
6.45
IFK Lidingö
6.45
  
9Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
6.24
  
10Francesco Girardi
Francesco Girardi 00, ITA
6.16
00ITA
6.16
PB
  
11Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.12
  
12Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
5.97
Huddinge AIS
5.97
  
13Gabriel AxelssonUpsala IF
5.67
  
14Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
5.62
Råby-Rekarne FIF
5.62
  
15Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
5.52
  
16Mikael Agge
5.40
Hammarby IF
5.40
PB
  
17Fredrik SundvallGefle IF
4.79
  
Fabian Engström
NM
Spårvägens FK
NM
  
M Tresteg     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Antonis DinopoulosUpsala IF
14.74
PB
  
2Albin Boestad
14.02
IFK Lidingö
14.02
  
3Tim Svantesson
13.82
Nyköpings BIS
13.82
  
4Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
13.32
Huddinge AIS
13.32
PB
  
5Mattias Sunneborn
13.12
Spårvägens FK
13.12
SB
  
6Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
12.88
  
7Pontus Gustavsson
12.45
Västerås FK
12.45
  
8Lukas Olsson
12.04
Upsala IF
12.04
  
M Kula     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Patrik Lindstedt
16.51
Hässelby SK
16.51
PB
  
2Lukas Björninger
14.57
Turebergs FK
14.57
  
M Vikt     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Ragnar Carlsson
21.41
Hässelby SK
21.41
PB
  
2Hugo Sörby
17.29
Upsala IF
17.29
PB
  
9 SWE P19 AT
3Karl Ludvik
16.41
Turebergs FK
16.41
  
4Johannes Nilsson
15.60
Västerås FK
15.60
PB
  
5Victor Visén
15.15
Upsala IF
15.15
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Jonatan HåkanssonHässelby SK
8.11
PB
  
2Ludvig All
8.46
Täby IS
8.46
  
3Måns Boshuis
8.69
IFK Lidingö
8.69
  
4Fred ÖsterblomTäby IS
8.77
  
5Gustaf VennerholmGefle IF
8.79
PB
  
6Theodor Duvert
9.14
Turebergs FK
9.14
  
Final B
9 feb
9 feb
1Jonatan HåkanssonHässelby SK
8.14
PB
  
2Ludvig All
8.27
Täby IS
8.27
PB
  
3Fred ÖsterblomTäby IS
8.67
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Victor Visén
15.52
Upsala IF
15.52
SB
  
2Caspar Larsson
15.37
Huddinge AIS
15.37
  
3Karl Ludvik
15.03
Turebergs FK
15.03
PB
  
4Gabriel AxelssonUpsala IF
12.40
PB
  
5Hugo Sörby
10.05
Upsala IF
10.05
SB
  
P17 60 m     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Samuel VinbergUpsala IF
7.22
PB
  
2Petter LundbergBromma IF
7.25
PB
  
3Oskari Peura
7.32
Upsala IF
7.32
PB
  
4Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.38
Råby-Rekarne FIF
7.38
  
5Lucas Lindberg
7.43
Hässelby SK
7.43
SB
  
6David SteinbergBromma IF
7.46
=PB
  
7Pontus LindellUpsala IF
7.47
  
Henrik Silva SkoogVästerås FK
DNF
  
Final B
7 feb
7 feb
1Alvin Rask
7.65
Alunda SK
7.65
  
2Lukas Forss
7.68
Upsala IF
7.68
  
3Hadrian Hägg
7.82
Upsala IF
7.82
  
4Josef Malsher
7.93
Alunda SK
7.93
  
Heat 1
7 feb
7 feb
1Petter LundbergBromma IF
7.28
  
2Lucas Lindberg
7.46
Hässelby SK
7.46
SB
  
3Maximus Jansson
7.59
IFK Lidingö
7.59
=SB
  
4Lukas Forss
7.70
Upsala IF
7.70
  
5Hadrian Hägg
7.78
Upsala IF
7.78
PB
  
6Josef Malsher
7.90
Alunda SK
7.90
PB
  
Heat 2
7 feb
7 feb
1Oskari Peura
7.41
Upsala IF
7.41
  
2Henrik Silva Skoog
7.48
Västerås FK
7.48
  
3David SteinbergBromma IF
7.49
  
4Melker Andersson
7.92
Västerås FK
7.92
  
5Ludvig WallénBromma IF
7.93
PB
  
6August KarlssonUpsala IF
8.05
  
Heat 3
7 feb
7 feb
1Samuel VinbergUpsala IF
7.30
PB
  
2Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.43
Råby-Rekarne FIF
7.43
  
3Pontus LindellUpsala IF
7.44
  
4Sebastian ErikssonAlunda SK
7.70
  
5Alvin Rask
7.79
Alunda SK
7.79
  
6Nils Gähler
8.34
Bromma IF
8.34
PB
  
P17 200 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Niklas Wall
22.90
Hammarby IF
22.90
  
2Linus Jonsson
23.28
Hässelby SK
23.28
PB
  
3Emil Sörqvist
23.75
Huddinge AIS
23.75
PB
  
Final B
9 feb
9 feb
1Eemeli Peura
23.76
Upsala IF
23.76
PB
  
2Alvin Rask
24.12
Alunda SK
24.12
PB
  
3Esbjörn Eriksson
24.18
Turebergs FK
24.18
PB
  
Final C
9 feb
9 feb
1Valter Kjellberg
24.88
Turebergs FK
24.88
PB
  
2Joakim Hellbratt
24.97
Huddinge AIS
24.97
  
3Johan Olsson
24.99
Upsala IF
24.99
  
Final D
9 feb
9 feb
1David Axelsson
24.83
Upsala IF
24.83
PB
  
2Hadrian Hägg
25.38
Upsala IF
25.38
PB
  
3Max Sundgren
25.92
Hässelby SK
25.92
PB
  
Final E
9 feb
9 feb
1Samuel Vinberg
24.57
Upsala IF
24.57
PB
  
2Ludvig Granberg
25.13
Huddinge AIS
25.13
PB
  
3Josef Malsher
25.21
Alunda SK
25.21
PB
  
Final F
9 feb
9 feb
1Felix Nyberg
24.97
Bromma IF
24.97
PB
  
2Felix Johansson
25.09
Huddinge AIS
25.09
PB
  
3Nils Gähler
26.73
Bromma IF
26.73
PB
  
P17 400 m     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Markus Moberg
49.89
Hammarby IF
49.89
PB
  
2Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
51.21
KFUM Örebro
51.21
PB
  
Final B
7 feb
7 feb
1Casper Elliot
53.12
Huddinge AIS
53.12
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
53.71
PB
  
3Vidar ArvidssonUpsala IF
55.04
  
4Hugo Winther
55.25
Turebergs FK
55.25
SB
  
Final C
7 feb
7 feb
1Lukas Holm
54.72
Gefle IF
54.72
PB
  
2Valter Kjellberg
54.93
Turebergs FK
54.93
PB
  
3Johan Olsson
55.79
Upsala IF
55.79
PB
  
4Christopher LundbergTurebergs FK
56.12
PB
  
Final D
7 feb
7 feb
1David Rindetoft
54.74
Västerås FK
54.74
PB
  
2Markus Brodin
58.23
Danderyds SK
58.23
PB
  
3Nils Gähler
58.73
Bromma IF
58.73
PB
  
4Leon Bodén
1:02.69
Motala AIF
1:02.69
PB
  
P17 1500 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Hugo Örn
4:25.07
IF Start
4:25.07
PB
  
2Linus Jansson
4:26.39
Hässelby SK
4:26.39
  
3Pelle Nilsson
4:31.95
Upsala IF
4:31.95
PB
  
4Simon Wernersson
4:35.76
Bromma IF
4:35.76
PB
  
5Olle Kallur
4:37.45
OK Ravinen
4:37.45
PB
  
6Axel Månsson
4:47.01
Hanvikens SK
4:47.01
  
7Hilding Viirman
4:58.54
Upsala IF
4:58.54
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Markus Moberg
7.94
Hammarby IF
7.94
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.40
  
3Hugo Winther
8.60
Turebergs FK
8.60
PB
  
4Lukas Forss
8.84
Upsala IF
8.84
PB
  
5Alvin Rask
8.92
Alunda SK
8.92
PB
  
6Kasper HammarlundAlunda SK
10.11
  
David SteinbergBromma IF
DNF
  
Heat 1
9 feb
9 feb
1Markus Moberg
8.08
Hammarby IF
8.08
  
2David SteinbergBromma IF
8.59
PB
  
3Kasper HammarlundAlunda SK
9.22
  
4Max Sundgren
9.23
Hässelby SK
9.23
PB
  
5Melker Carlens
9.34
IFK Lidingö
9.34
PB
  
Heat 2
9 feb
9 feb
1Oskari Peura
8.31
Upsala IF
8.31
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.33
PB
  
3Hugo Winther
8.96
Turebergs FK
8.96
=PB
  
4Alvin Rask
9.15
Alunda SK
9.15
PB
  
5Lukas Forss
9.21
Upsala IF
9.21
  
P17 Höjd     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Eli Dahl Oud
1.80
Hässelby SK
1.80
PB
  
2William Peiro
1.80
Turebergs FK
1.80
  
3Linus Jonsson
1.80
Hässelby SK
1.80
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
1.80
  
5Valter Kjellberg
1.70
Turebergs FK
1.70
=PB
  
6Sebastian Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.70
  
6Felix Johansson
1.70
Huddinge AIS
1.70
  
8Ludvig Granberg
1.70
Huddinge AIS
1.70
  
9August KarlssonUpsala IF
1.60
=PB
  
10David AxelssonUpsala IF
1.55
  
P17 Stav     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Teodor Borgius
4.50
Hammarby IF
4.50
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
4.50
PB
  
3Felix Nyberg
4.10
Bromma IF
4.10
  
3Oliver Lundström
4.10
KFUM Örebro
4.10
  
5Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
3.70
PB
  
6David AxelssonUpsala IF
3.40
PB
  
7Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
3.40
KFUM Örebro
3.40
  
P17 Längd     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Niklas Wall
6.38
Hammarby IF
6.38
  
2Joakim Hellbratt
6.36
Huddinge AIS
6.36
  
3Oskari Peura
6.02
Upsala IF
6.02
PB
  
4Lukas Forss
5.98
Upsala IF
5.98
PB
  
5Douglas Goldén
5.94
Katrineholms SK
5.94
  
6Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
5.88
Råby-Rekarne FIF
5.88
  
7Henrik Silva Skoog
5.82
Västerås FK
5.82
  
8Samuel VinbergUpsala IF
5.80
SB
  
9Melker Andersson
5.62
Västerås FK
5.62
  
10Patrick HopkinsAlunda SK
5.61
  
11Lucas Lindberg
5.60
Hässelby SK
5.60
PB
  
12Josef Malsher
5.57
Alunda SK
5.57
PB
  
13Kasper HammarlundAlunda SK
5.57
  
14Lukas Holm
5.53
Gefle IF
5.53
  
15Sebastian ErikssonAlunda SK
5.46
  
16Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
5.38
Spårvägens FK
5.38
=PB
  
17David AxelssonUpsala IF
5.05
  
18Kalle Aldskogius
4.45
Hammarby IF
4.45
  
P17 Tresteg     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Niklas Wall
13.30
Hammarby IF
13.30
PB
  
2Patrick HopkinsAlunda SK
13.08
PB
  
3Douglas Goldén
12.79
Katrineholms SK
12.79
  
4Melker Andersson
12.22
Västerås FK
12.22
PB
  
5Henrik Silva Skoog
11.77
Västerås FK
11.77
  
6Josef Malsher
11.61
Alunda SK
11.61
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 7 feb

Final A

Final
Inne 7 feb
1Jesper Ahlin
19.18
Turebergs FK
19.18
PB
  
2Teo Paganus
14.79
Turebergs FK
14.79
PB
  
3Pontus Lindell
12.61
Upsala IF
12.61
  
4Patrick HopkinsAlunda SK
12.58
PB
  
5Petter LundbergBromma IF
12.08
PB
  
6Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.32
  
7Fredrik Frunck
11.20
Turebergs FK
11.20
  
8Ludvig Wallén
11.01
Bromma IF
11.01
  
9David Axelsson
10.37
Upsala IF
10.37
PB
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
19.59
Västerås FK
19.59
  
2Fredrik Frunck
18.67
Turebergs FK
18.67
  
3Alexander LindefalkHammarby IF
14.54
  
4Max Fors
14.41
Upsala IF
14.41
PB
  
5Patrick HopkinsAlunda SK
14.21
PB
  
6Mille Edwardsson
13.28
Bollnäs FIK
13.28
  
P15 60 m     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
7.52
Västerås FK
7.52
PB
  
2August Calles
7.53
IFK Lidingö
7.53
PB
  
3Ethan Chalon
7.69
Upsala IF
7.69
  
4Elias Sadek
7.89
Gefle IF
7.89
  
5Mindor Bergler
7.91
Hässelby SK
7.91
  
6William Brändeborn
7.96
Råby-Rekarne FIF
7.96
PB
  
Final B
8 feb
8 feb
1Gustav Almén
8.02
Upsala IF
8.02
PB
  
2Elias Kapell
8.03
Hammarby IF
8.03
  
3Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna
8.12
Eskilstuna FI
8.12
  
4Kim Wingren
8.23
Bromma IF
8.23
  
5Alfred Berglind
8.46
Hammarby IF
8.46
  
6Liam Helén
8.55
Tierps IF
8.55
  
7Felix JohnssonUpsala IF
8.58
  
Heat 1
8 feb
8 feb
1August Calles
7.64
IFK Lidingö
7.64
=PB
  
2Alexander EngblomUpsala IF
7.75
  
3Gustav Almén
8.10
Upsala IF
8.10
PB
  
4Joel Wikström
8.63
Huddinge AIS
8.63
  
5Benjamin BodinSäters IF
8.72
  
6Emil Klockar
8.74
Huddinge AIS
8.74
  
7Jamie StrömIF Skade
8.95
  
8Erik Alteskog
9.42
Hammarby IF
9.42
  
Heat 2
8 feb
8 feb
1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
7.57
Västerås FK
7.57
PB
  
2Elias Sadek
7.80
Gefle IF
7.80
  
3Kim Wingren
8.20
Bromma IF
8.20
=PB
  
4Elis GemzellTierps IF
8.37
  
5Carl Bergmark
8.67
Hammarby IF
8.67
  
6Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
8.70
Råby-Rekarne FIF
8.70
  
7Hugo Engkvist
9.12
Upsala IF
9.12
PB
  
8Gabriel Öhrner
9.36
Hammarby IF
9.36
PB
  
Heat 3
8 feb
8 feb
1Ethan Chalon
7.73
Upsala IF
7.73
  
2Mindor Bergler
7.84
Hässelby SK
7.84
PB
  
3Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna
8.16
Eskilstuna FI
8.16
  
4Liam Helén
8.36
Tierps IF
8.36
PB
  
5Daniel Jerndorf
8.70
Hammarby IF
8.70
  
6Bo Rydstrand
8.71
Rånäs 4H
8.71
  
7Jonathan Edberg
8.84
Turebergs FK
8.84
  
8Elias HäggblomUpsala IF
8.93
PB
  
Heat 4
8 feb
8 feb
1Måns CyrénGefle IF
7.61
  
2William Brändeborn
7.99
Råby-Rekarne FIF
7.99
  
3Elias Kapell
8.07
Hammarby IF
8.07
  
4Alfred Berglind
8.42
Hammarby IF
8.42
PB
  
5Felix JohnssonUpsala IF
8.46
  
6William LindgrenRånäs 4H
8.72
=PB
  
7Aron Gullberg
8.89
Hammarby IF
8.89
  
8Hugo TheanderBoo IF
9.21
  
P15 200 m     
Inne
Inne
Final A
9 feb
9 feb
1August Calles
24.58
IFK Lidingö
24.58
PB
  
2William Brändeborn
25.46
Råby-Rekarne FIF
25.46
  
3Elias Kapell
26.86
Hammarby IF
26.86
  
Final B
9 feb
9 feb
1Kim Wingren
26.55
Bromma IF
26.55
PB
  
2Alfred Berglind
27.00
Hammarby IF
27.00
PB
  
3Felix Johnsson
27.62
Upsala IF
27.62
PB
  
Final C
9 feb
9 feb
1Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
27.19
Hammarby IF
27.19
PB
  
2Daniel Jerndorf
27.39
Hammarby IF
27.39
PB
  
3Edvin TögenmarkUpsala IF
28.34
PB
  
4Bo Rydstrand
28.52
Rånäs 4H
28.52
PB
  
Final D
9 feb
9 feb
1Aron Gullberg
28.02
Hammarby IF
28.02
PB
  
2Carl Bergmark
28.33
Hammarby IF
28.33
PB
  
3Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
28.59
Råby-Rekarne FIF
28.59
PB
  
4Erik Alteskog
31.21
Hammarby IF
31.21
PB
  
Final E
9 feb
9 feb
1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
24.84
Västerås FK
24.84
PB
  
2Elias HäggblomUpsala IF
30.37
PB
  
3Hugo TheanderBoo IF
30.76
  
P15 1000 m     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Markus Andersson
2:47.60
Västerås FK
2:47.60
PB
  
2Felix Johnsson
3:01.15
Upsala IF
3:01.15
PB
  
3Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
3:02.13
Hammarby IF
3:02.13
PB
  
4Simon Johansson
3:10.22
Bromma IF
3:10.22
PB
  
5Daniel Jerndorf
3:10.37
Hammarby IF
3:10.37
PB
  
6David Hedrén
3:10.65
LK Roslagen
3:10.65
PB
  
7Hugo Sundström
3:36.93
Hammarby IF
3:36.93
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Filip Olsson
8.82
Bromma IF
8.82
=PB
  
2Elias Kapell
9.24
Hammarby IF
9.24
  
3Filip Herre
9.32
Hammarby IF
9.32
PB
  
4Leo Ericson
9.36
Upsala IF
9.36
PB
  
5Gustav KällströmTurebergs FK
9.42
PB
  
6Elis GemzellTierps IF
9.59
  
7Alexander EngblomUpsala IF
9.73
  
8Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
9.75
PB
  
Heat 1
9 feb
9 feb
1Elias Kapell
9.33
Hammarby IF
9.33
  
2Elis GemzellTierps IF
9.36
PB
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
9.43
PB
  
4Felix Johnsson
10.36
Upsala IF
10.36
PB
  
5Emil Klockar
10.61
Huddinge AIS
10.61
  
Heat 2
9 feb
9 feb
1Filip Olsson
8.82
Bromma IF
8.82
PB
  
2Leo Ericson
9.48
Upsala IF
9.48
PB
  
3Filip Herre
10.05
Hammarby IF
10.05
  
4Alexander EngblomUpsala IF
10.08
  
5Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
10.13
PB
  
6Jonathan Edberg
11.74
Turebergs FK
11.74
  
P15 Höjd     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Thirachai SchröderGefle IF
1.79
  
2Edvin Unger
1.71
IFK Lidingö
1.71
PB
  
3Rasmus Berg
Rasmus Berg 05, Hedesunda
1.71
Hedesunda IF
1.71
PB
  
4Mindor Bergler
1.68
Hässelby SK
1.68
PB
  
5Mikola Ahlgren
1.65
Västerås FK
1.65
  
6Alex Eriksson
1.60
Alunda SK
1.60
  
7Jonathan Edberg
1.60
Turebergs FK
1.60
=PB
  
8Leo Ericson
1.60
Upsala IF
1.60
=PB
  
9Kim Wingren
1.60
Bromma IF
1.60
=PB
  
10Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
1.55
Hammarby IF
1.55
PB
  
11Filip Herre
1.55
Hammarby IF
1.55
PB
  
12Elias Kapell
1.50
Hammarby IF
1.50
  
13Edvin TögenmarkUpsala IF
1.50
  
14Adam Söder
1.45
Gefle IF
1.45
  
15Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
1.40
Åkersberga SK
1.40
  
16Oliver Sandberg
1.40
Huddinge AIS
1.40
  
17Gabriel Öhrner
1.40
Hammarby IF
1.40
PB
  
17Aron Gullberg
1.40
Hammarby IF
1.40
PB
  
19August Calles
1.30
IFK Lidingö
1.30
PB
  
20Carl Bergmark
1.30
Hammarby IF
1.30
=PB
  
Erik Alteskog
NH
Hammarby IF
NH
  
P15 Stav     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
4.00
Västerås FK
4.00
PB
  
2Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
3.20
  
3Oliver Sandberg
3.00
Huddinge AIS
3.00
PB
  
4Hugo Engkvist
2.80
Upsala IF
2.80
=PB
  
4Jakob Henningsohn
2.80
Hässelby SK
2.80
  
6Mikola Ahlgren
2.70
Västerås FK
2.70
  
7Quincy Hackett
2.70
Hammarby IF
2.70
PB
  
8Aron Gullberg
2.55
Hammarby IF
2.55
=PB
  
9Hannes ErlingssonF Bålsta IK
2.55
PB
  
9Ludvig Fredman
2.55
IFK Märsta
2.55
PB
  
11Gustav KällströmTurebergs FK
2.40
PB
  
12Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
2.40
Hässelby SK
2.40
  
13Gabriel Öhrner
2.40
Hammarby IF
2.40
PB
  
14Jonathan Edberg
2.20
Turebergs FK
2.20
SB
  
15Bo Rydstrand
2.00
Rånäs 4H
2.00
=PB
  
15Hugo Sundström
2.00
Hammarby IF
2.00
  
17Edvin TögenmarkUpsala IF
2.00
  
18Alfred Berglind
2.00
Hammarby IF
2.00
  
P15 Längd     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
6.10
Västerås FK
6.10
  
2Mikola Ahlgren
6.00
Västerås FK
6.00
  
3Mindor Bergler
5.88
Hässelby SK
5.88
PB
  
4August Calles
5.87
IFK Lidingö
5.87
PB
  
5Leo Ericson
5.30
Upsala IF
5.30
=PB
  
6Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
5.30
Råby-Rekarne FIF
5.30
  
7Alex Eriksson
5.12
Alunda SK
5.12
PB
  
8Alexander EngblomUpsala IF
5.05
  
9William Brändeborn
4.81
Råby-Rekarne FIF
4.81
  
10Elis GemzellTierps IF
4.79
  
11Liam Helén
4.70
Tierps IF
4.70
PB
  
12Simon JohanssonBromma IF
4.69
  
13Jakob Henningsohn
4.58
Hässelby SK
4.58
  
14Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
4.42
Hässelby SK
4.42
  
15William LindgrenRånäs 4H
4.34
  
P15 Tresteg     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Oliver Ericsson
12.21
Spårvägens FK
12.21
PB
  
2Mikola Ahlgren
12.07
Västerås FK
12.07
PB
  
3Alex Eriksson
11.73
Alunda SK
11.73
PB
  
4Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
11.54
Västerås FK
11.54
PB
  
5August Calles
11.53
IFK Lidingö
11.53
PB
  
6Teodor Nyman
11.05
Hanvikens SK
11.05
PB
  
7Rasmus Berg
Rasmus Berg 05, Hedesunda
11.00
Hedesunda IF
11.00
PB
  
8Jonathan Edberg
10.41
Turebergs FK
10.41
PB
  
9Simon JohanssonBromma IF
10.39
  
10Kim Wingren
10.22
Bromma IF
10.22
  
11Felix JohnssonUpsala IF
9.86
  
12Elias HäggblomUpsala IF
9.76
PB
  
13Aron Gullberg
9.72
Hammarby IF
9.72
PB
  
14Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
9.45
Råby-Rekarne FIF
9.45
  
15Edvin TögenmarkUpsala IF
9.40
  
16Alfred Berglind
9.32
Hammarby IF
9.32
PB
  
17Oskar Jansson
8.87
Alunda SK
8.87
  
18Hugo Sundström
8.24
Hammarby IF
8.24
PB
  
19Erik Alteskog
7.86
Hammarby IF
7.86
PB
  
William LindgrenRånäs 4H
NM
  
Elis GemzellTierps IF
NM
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.55
Råby-Rekarne FIF
15.55
PB
  
2Leon Bodén
12.38
Motala AIF
12.38
  
3August Calles
12.07
IFK Lidingö
12.07
  
4Gustav RydåkerAlunda SK
11.94
  
5Adam Söder
11.93
Gefle IF
11.93
PB
  
6Ludvig Fredman
11.28
IFK Märsta
11.28
PB
  
7Joel Wikström
10.48
Huddinge AIS
10.48
  
8William Brändeborn
10.29
Råby-Rekarne FIF
10.29
  
9Elias Kapell
10.06
Hammarby IF
10.06
  
10Leo Ericson
9.70
Upsala IF
9.70
  
11Emil Klockar
9.57
Huddinge AIS
9.57
PB
  
12Oliver Sandberg
9.09
Huddinge AIS
9.09
PB
  
13Benjamin BodinSäters IF
9.06
  
14Bo Rydstrand
8.92
Rånäs 4H
8.92
  
15Alfred Berglind
8.32
Hammarby IF
8.32
  
16Alexander EngblomUpsala IF
7.87
  
17Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
7.61
Åkersberga SK
7.61
  
18Filip Herre
7.48
Hammarby IF
7.48
  
19Ethan Chalon
7.19
Upsala IF
7.19
PB
  
20Viktor Norrby
7.03
Upsala IF
7.03
  
21Carl Bergmark
6.16
Hammarby IF
6.16
  
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
15.25
Spårvägens FK
15.25
  
2Gustav RydåkerAlunda SK
14.14
PB
  
3Mikola Ahlgren
13.16
Västerås FK
13.16
PB
  
4Ludvig Fredman
12.49
IFK Märsta
12.49
PB
  
5Erik Ilison
12.15
Hammarby IF
12.15
PB
  
6Oliver Sandberg
11.56
Huddinge AIS
11.56
PB
  
7Lowe WängelinUpsala IF
9.57
  
8Alfred Berglind
9.27
Hammarby IF
9.27
PB
  
9Bo Rydstrand
9.19
Rånäs 4H
9.19
  
10Ludvig Ellgren
7.50
Turebergs FK
7.50
  
Emil Klockar
NM
Huddinge AIS
NM
  
Joel WikströmHuddinge AIS
NM
  
P14 Längd     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Filip Olsson
6.08
Bromma IF
6.08
  
2Elias Kapell
5.05
Hammarby IF
5.05
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
4.79
  
4Alfred Berglind
4.77
Hammarby IF
4.77
  
5Jonathan Edberg
4.76
Turebergs FK
4.76
  
6Filip Herre
4.68
Hammarby IF
4.68
  
7Kim Wingren
4.64
Bromma IF
4.64
  
8Emil Klockar
4.49
Huddinge AIS
4.49
PB
  
9Benjamin BodinSäters IF
4.48
  
10Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
4.42
Råby-Rekarne FIF
4.42
PB
  
11Hannes ErlingssonF Bålsta IK
4.42
PB
  
12Aron Gullberg
4.41
Hammarby IF
4.41
  
13Felix JohnssonUpsala IF
4.41
PB
  
14Oskar Jansson
4.33
Alunda SK
4.33
PB
  
15Elias HäggblomUpsala IF
4.18
PB
  
16Edvin TögenmarkUpsala IF
4.16
  
17Joel Wikström
3.99
Huddinge AIS
3.99
  
18Daniel Jerndorf
3.88
Hammarby IF
3.88
PB
  
19Ludvig Fredman
3.81
IFK Märsta
3.81
  
20Hugo TheanderBoo IF
3.54
PB
  
21Erik Alteskog
3.37
Hammarby IF
3.37
  
22Gabriel Öhrner
2.91
Hammarby IF
2.91
PB
  
P13 60 m     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Vilmer Karlsson
8.01
Hammarby IF
8.01
PB
  
2Alexander MickelsonTurebergs FK
8.08
=PB
  
3Elias Ekman
8.23
Upsala IF
8.23
  
4Ivar Sundberg
8.29
Upsala IF
8.29
  
5Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.45
Råby-Rekarne FIF
8.45
  
6Joar Eriksson
8.49
Turebergs FK
8.49
  
Leon Khunsunon
DQ
Enköpings AI
DQ
  
Final B
8 feb
8 feb
1Jacob Rune
8.30
Täby IS
8.30
  
2Anton Roslund
8.30
Hammarby IF
8.30
PB
  
3Simon Lindström
8.67
Turebergs FK
8.67
=PB
  
4Hannes Johansson
8.78
Hammarby IF
8.78
  
5Elliot Lindqvist
8.99
Hammarby IF
8.99
  
6Karl BotheliusUpsala IF
9.16
  
7Vidar Lundin
9.23
Upsala IF
9.23
  
8Noah Holmlund
9.29
Hammarby IF
9.29
  
Heat 1
8 feb
8 feb
1Elias Ekman
8.23
Upsala IF
8.23
  
2Jacob Rune
8.45
Täby IS
8.45
  
3Vidar Lundin
9.24
Upsala IF
9.24
  
4Ludvig Ellgren
9.36
Turebergs FK
9.36
  
5David Ravald
9.57
Upsala IF
9.57
PB
  
6Jonathan DanielssonSäters IF
10.76
PB
  
7Valentin Ribbing
10.78
Hammarby IF
10.78
PB
  
Heat 2
8 feb
8 feb
1Ivar Sundberg
8.16
Upsala IF
8.16
=PB
  
2Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.25
Råby-Rekarne FIF
8.25
PB
  
3Oscar Halkonen
9.31
Ludvika FFI
9.31
PB
  
4Quincy Hackett
9.34
Hammarby IF
9.34
  
5Tim Frosth
9.48
Upsala IF
9.48
PB
  
6Viktor Nordgren
9.63
Hammarby IF
9.63
PB
  
Heat 3
8 feb
8 feb
1Leon Khunsunon
7.87
Enköpings AI
7.87
PB
  
2Joar Eriksson
8.34
Turebergs FK
8.34
PB
  
3Simon Lindström
8.70
Turebergs FK
8.70
  
4Elliot Lindqvist
8.82
Hammarby IF
8.82
PB
  
5Ludvig HöglundUpsala IF
9.31
  
6Max Wiman
9.35
F Bålsta IK
9.35
  
7Wilton Alfredsson MatssonEstuna IF
10.95
PB
  
Heat 4
8 feb
8 feb
1Adrian Kylington
8.02
Sundbybergs IK
8.02
PB
  
2Vilmer Karlsson
8.07
Hammarby IF
8.07
PB
  
3Alexander MickelsonTurebergs FK
8.13
  
4Anton Roslund
8.46
Hammarby IF
8.46
  
5Hannes Johansson
8.77
Hammarby IF
8.77
  
6Karl BotheliusUpsala IF
9.06
PB
  
7Noah Holmlund
9.09
Hammarby IF
9.09
  
8Theo Carlström CousinsHammarby IF
9.24
  
P13 200 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Vilmer Karlsson
25.87
Hammarby IF
25.87
PB
  
2Leon Khunsunon
26.94
Enköpings AI
26.94
  
Alexander MickelsonTurebergs FK
DQ
  
Final B
9 feb
9 feb
1Theodor Yngström
28.20
Mälarö SOK
28.20
PB
  
2Oscar Norberg
28.61
Gefle IF
28.61
PB
  
3Walter Hedblom GreenGefle IF
28.78
PB
  
Final C
9 feb
9 feb
1Ludvig HöglundUpsala IF
30.09
PB
  
2Birger Viirman
31.89
Upsala IF
31.89
PB
  
3David Ravald
31.96
Upsala IF
31.96
PB
  
Final D
9 feb
9 feb
1Joar Eriksson
28.11
Turebergs FK
28.11
PB
  
2Theo Carlström CousinsHammarby IF
31.01
PB
  
3Oscar Halkonen
32.59
Ludvika FFI
32.59
PB
  
Elliot LindqvistHammarby IF
DQ
  
P13 600 m     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Vilmer Karlsson
1:41.66
Hammarby IF
1:41.66
  
2Gustaf Hedin
1:44.59
Upsala IF
1:44.59
PB
  
3Oscar Norberg
1:46.47
Gefle IF
1:46.47
PB
  
4Simon Berhane
1:49.02
Hässelby SK
1:49.02
  
5Oliver Sörman
1:54.72
Hässelby SK
1:54.72
  
Final B
8 feb
8 feb
1Ludvig Höglund
1:49.81
Upsala IF
1:49.81
PB
  
2Walter Hedblom GreenGefle IF
1:53.48
PB
  
3Birger Viirman
2:01.07
Upsala IF
2:01.07
PB
  
4Valle Larsson
2:01.61
IF Thor
2:01.61
PB
  
5Viktor Nordgren
2:02.14
Hammarby IF
2:02.14
PB
  
6Tim Frosth
2:03.39
Upsala IF
2:03.39
PB
  
7Emil Ekfjord
2:05.31
Upsala IF
2:05.31
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Jacob Rune
9.53
Täby IS
9.53
PB
  
2David BerglundAIK
9.54
PB
  
3Anton Roslund
9.95
Hammarby IF
9.95
PB
  
4Walter Hedblom GreenGefle IF
10.02
PB
  
5Oscar Norberg
10.23
Gefle IF
10.23
PB
  
6Simon Lindström
10.33
Turebergs FK
10.33
  
7Hannes Johansson
10.53
Hammarby IF
10.53
  
8Pavel Hoffman
10.77
Upsala IF
10.77
PB
  
Heat 1
9 feb
9 feb
1David BerglundAIK
9.69
PB
  
2Jacob Rune
9.87
Täby IS
9.87
  
3Simon Lindström
10.43
Turebergs FK
10.43
  
4Walter Hedblom GreenGefle IF
10.48
  
5Hannes Johansson
10.52
Hammarby IF
10.52
  
6Max Wiman
11.69
F Bålsta IK
11.69
  
7Love Weylandt
18.30
IFK Märsta
18.30
PB
  
Heat 2
9 feb
9 feb
1Anton Roslund
10.25
Hammarby IF
10.25
  
2Oscar Norberg
10.25
Gefle IF
10.25
PB
  
3Pavel Hoffman
11.26
Upsala IF
11.26
  
4Vidar Lundin
11.31
Upsala IF
11.31
PB
  
5Elliot Lindqvist
11.41
Hammarby IF
11.41
PB
  
6Theo Carlström CousinsHammarby IF
12.03
  
7Ludvig HöglundUpsala IF
12.06
  
P13 Höjd     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1David BerglundAIK
1.56
PB
  
2Anton Roslund
1.53
Hammarby IF
1.53
  
3Oscar NorbergGefle IF
1.47
PB
  
4Simon Lindström
1.44
Turebergs FK
1.44
  
5Erik WallnäsAIK
1.41
  
6Hannes Johansson
1.41
Hammarby IF
1.41
  
7Erik Herre
Erik Herre 07, Hammarby
1.38
Hammarby IF
1.38
  
8Pavel Hoffman
1.38
Upsala IF
1.38
  
9Filip WallnäsAIK
1.38
=PB
  
10Hugo Beskow
1.35
Hammarby IF
1.35
PB
  
11Elliot Lindqvist
1.30
Hammarby IF
1.30
PB
  
11Jacob Rune
1.30
Täby IS
1.30
  
13Theo Carlström CousinsHammarby IF
1.30
  
14Max Wiman
1.25
F Bålsta IK
1.25
  
P13 Stav     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Alexander MickelsonTurebergs FK
2.90
PB
  
2Simon Lindström
2.70
Turebergs FK
2.70
PB
  
3Quincy Hackett
2.50
Hammarby IF
2.50
  
4Hannes Johansson
2.30
Hammarby IF
2.30
PB
  
5Walter Hedblom GreenGefle IF
2.20
PB
  
6Max Wiman
2.10
F Bålsta IK
2.10
PB
  
7Anton Roslund
2.00
Hammarby IF
2.00
=PB
  
8Pavel Hoffman
1.80
Upsala IF
1.80
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Vilmer Karlsson
5.34
Hammarby IF
5.34
  
2Alexander MickelsonTurebergs FK
5.26
PB
  
3Jacob Rune
5.18
Täby IS
5.18
  
4Anton Roslund
4.95
Hammarby IF
4.95
  
5David BerglundAIK
4.85
  
6Walter Hedblom GreenGefle IF
4.81
  
7Elias Ekman
4.77
Upsala IF
4.77
  
8Erik WallnäsAIK
4.66
PB
  
9Theodor YngströmMälarö SOK
4.65
  
10Hannes Johansson
4.63
Hammarby IF
4.63
  
11Ivar Sundberg
4.52
Upsala IF
4.52
  
12Joar Eriksson
4.49
Turebergs FK
4.49
  
13Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
4.43
Råby-Rekarne FIF
4.43
PB
  
14Theo Carlström CousinsHammarby IF
4.30
PB
  
15Quincy Hackett
4.28
Hammarby IF
4.28
  
16Pavel Hoffman
4.25
Upsala IF
4.25
PB
  
17Noah Holmlund
4.22
Hammarby IF
4.22
PB
  
18Filip WallnäsAIK
4.11
  
19Emil HenriksnäsUpsala IF
4.06
PB
  
20Vidar Lundin
4.03
Upsala IF
4.03
  
21Elliot Lindqvist
4.01
Hammarby IF
4.01
PB
  
22Ludvig Ellgren
3.98
Turebergs FK
3.98
  
23Hugo Beskow
3.87
Hammarby IF
3.87
PB
  
24Oliver Danielsson CallinUpsala IF
3.80
PB
  
25David Ravald
3.71
Upsala IF
3.71
PB
  
26Oscar Halkonen
3.64
Ludvika FFI
3.64
PB
  
27Love Weylandt
3.04
IFK Märsta
3.04
PB
  
28Valentin Ribbing
2.62
Hammarby IF
2.62
  
P13 Tresteg (zon)     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Anton Roslund
10.81
Hammarby IF
10.81
PB
  
2Alexander MickelsonTurebergs FK
10.58
PB
  
3Jacob Rune
10.30
Täby IS
10.30
PB
  
4Elias Ekman
10.28
Upsala IF
10.28
PB
  
5Simon Lindström
10.08
Turebergs FK
10.08
PB
  
6Walter Hedblom GreenGefle IF
10.00
PB
  
7Oscar Norberg
10.00
Gefle IF
10.00
  
8Hannes Johansson
9.63
Hammarby IF
9.63
PB
  
9Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
9.27
Råby-Rekarne FIF
9.27
  
10Pavel Hoffman
9.23
Upsala IF
9.23
PB
  
11Ivar Hjorton-VessbyUpsala IF
9.13
  
12Vidar Lundin
8.75
Upsala IF
8.75
PB
  
13Max Wiman
8.62
F Bålsta IK
8.62
  
14Oliver Danielsson CallinUpsala IF
8.60
PB
  
15Ludvig Ellgren
8.51
Turebergs FK
8.51
PB
  
16Theo Carlström CousinsHammarby IF
8.50
PB
  
17Emil HenriksnäsUpsala IF
8.13
PB
  
18Jonathan DanielssonSäters IF
7.01
PB
  
19Wilton Alfredsson MatssonEstuna IF
6.50
PB
  
20Wilhelm SchiölerIFK Märsta
6.32
PB
  
Valentin RibbingHammarby IF
NM
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Kevin Sjöström
12.81
IFK Märsta
12.81
  
2Erik WallnäsAIK
9.83
PB
  
3Alexander MickelsonTurebergs FK
9.81
  
4David BerglundAIK
9.81
  
5Lowe WängelinUpsala IF
9.56
  
6Filip WallnäsAIK
9.48
PB
  
7Ludvig Ellgren
9.31
Turebergs FK
9.31
  
8Gustaf Hedin
8.38
Upsala IF
8.38
  
9Ludvig HöglundUpsala IF
8.07
  
10Max Wiman
7.97
F Bålsta IK
7.97
PB
  
11Quincy Hackett
7.62
Hammarby IF
7.62
  
12Hugo Beskow
7.19
Hammarby IF
7.19
  
13Viktor Nordgren
6.84
Hammarby IF
6.84
PB
  
14Noah Holmlund
6.26
Hammarby IF
6.26
PB
  
15Oliver Danielsson CallinUpsala IF
6.08
PB
  
16Jonathan DanielssonSäters IF
5.95
PB
  
17Wilhelm SchiölerIFK Märsta
5.93
PB
  
18Oscar Halkonen
5.49
Ludvika FFI
5.49
  
P12 60 m     
Inne 8 feb

Final A

Final
Inne 8 feb
1Emil Svensson
8.61
Turebergs FK
8.61
PB
  
2Theodor HammarbergGefle IF
8.97
PB
  
3William BlomquistTurebergs FK
9.02
  
4Rami Fakhreddine
9.10
Hässelby SK
9.10
  
5William StrömbergTurebergs FK
9.21
  
6Elias Karén
9.23
Upsala IF
9.23
  
7Edvin Våhlin
9.29
Upsala IF
9.29
  
8Elias Hovmöller
9.61
Turebergs FK
9.61
  
Heat 1
8 feb
8 feb
1Elias Karén
9.17
Upsala IF
9.17
PB
  
2Edvin Våhlin
9.26
Upsala IF
9.26
  
3Arvid JohansenUpsala IF
9.72
  
4Oskar HalfwordsonBromma IF
9.76
PB
  
5Ingemar WestfeldtUpsala IF
10.86
  
6Elias Fredman
12.69
IFK Märsta
12.69
  
Heat 2
8 feb
8 feb
1William BlomquistTurebergs FK
8.99
  
2William StrömbergTurebergs FK
9.16
PB
  
3Elias Hovmöller
9.49
Turebergs FK
9.49
PB
  
4Albin LifvergrenRånäs 4H
9.60
PB
  
5Jonathan HofiusUpsala IF
9.94
PB
  
6Anton Halkonen
10.26
Ludvika FFI
10.26
PB
  
7Albin BjörngardUpsala IF
10.78
  
Heat 3
8 feb
8 feb
1Emil Svensson
8.63
Turebergs FK
8.63
PB
  
2Rami Fakhreddine
8.95
Hässelby SK
8.95
PB
  
3Theodor HammarbergGefle IF
9.05
PB
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
9.64
Turebergs FK
9.64
  
5Sebastian AnderzonUpsala IF
9.71
  
6Henning Vlugt
9.79
Upsala IF
9.79
PB
  
7Melker Nyman
10.05
Upsala IF
10.05
PB
  
8Malte Amcoff
10.63
Upsala IF
10.63
PB
  
P12 200 m     
Inne
Inne
Final A
9 feb
9 feb
1Carl Grindange
30.32
Turebergs FK
30.32
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
30.66
Turebergs FK
30.66
PB
  
3Edvin Våhlin
31.50
Upsala IF
31.50
PB
  
4Melker Nyman
34.77
Upsala IF
34.77
PB
  
Final B
9 feb
9 feb
1Malte Amcoff
35.18
Upsala IF
35.18
PB
  
2Lukas HaraldssonAlunda SK
35.36
PB
  
3Ingemar WestfeldtUpsala IF
37.88
  
4Elias Fredman