27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 190 (99+91)   Starter: 335 (162+173)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Johansson
7.00
Turebergs FK
7.00
SB
  
2Desmond RogoAIK
7.04
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.08
Upsala IF
7.08
  
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.20
Spårvägens FK
7.20
  
5Rodi Kay
7.30
Täby IS
7.30
  
6Kevin Duvert
7.30
Turebergs FK
7.30
  
7Imran Lernebo
7.33
Turebergs FK
7.33
  
8Rickard Willman
7.38
Västerås FK
7.38
  
Heat 1
1Desmond RogoAIK
7.02
  
2Emil Johansson
7.07
Turebergs FK
7.07
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.08
Upsala IF
7.08
  
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.14
Spårvägens FK
7.14
  
5Rickard Willman
7.29
Västerås FK
7.29
  
6Rodi Kay
7.30
Täby IS
7.30
  
7Imran Lernebo
7.32
Turebergs FK
7.32
  
8Mattias Sunneborn
7.54
Spårvägens FK
7.54
SB
  
Heat 2
1Anton Runemar
7.30
Turebergs FK
7.30
PB
  
2Kevin Duvert
7.31
Turebergs FK
7.31
  
3Mikael Agge
7.48
Hammarby IF
7.48
  
4Joel EnanderTäby IS
7.53
PB
  
5Hugo Olsson
7.56
Turebergs FK
7.56
PB
  
6Esbjörn ErikssonTurebergs FK
7.56
  
7Jesper RilegårdTäby IS
7.72
SB
  
8Edvin Livak
7.72
Bromma IF
7.72
SB
  
Heat 3
1Jonathan KarlssonTäby IS
7.58
PB
  
2Mårten Skogman
7.73
Spårvägens FK
7.73
PB
  
3Albin EdgertTäby IS
7.81
  
4Stellan Back
7.95
Turebergs FK
7.95
SB
  
5Viggo StridhTäby IS
7.95
PB
  
6Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
8.04
IFK Lidingö
8.04
  
7Alexander MickelsonTurebergs FK
8.08
PB
  
8Gustav KällströmTurebergs FK
8.21
  
Heat 4
1Viktor AnheimTäby IS
8.20
  
2Jacob Rune
8.28
Täby IS
8.28
  
3Tobias Forsberg
8.49
Turebergs FK
8.49
PB
  
4Victor Lidén
8.55
Turebergs FK
8.55
  
5Fredrik Lindgren
8.56
IFK Lidingö
8.56
  
6John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
8.94
Turebergs FK
8.94
  
7Carl Grindange
9.22
Turebergs FK
9.22
  
Heat 5
1Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
7.46
  
2Peter Johansson
7.75
Spårvägens FK
7.75
PB
  
3Carl Runemar
9.02
Turebergs FK
9.02
PB
  
4Mats HeljestrandTäby IS
9.23
  
5Philip Persson
9.24
Danderyds SK
9.24
  
6Liam Dovander
9.29
Turebergs FK
9.29
  
7Ludvig Ellgren
9.50
Turebergs FK
9.50
  
8Erik Håkansson
9.56
Turebergs FK
9.56
  
Heat 6
1Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
7.33
Sundbybergs IK
7.33
  
2Nick Heidarian
7.47
Turebergs FK
7.47
PB
  
3Erik Ahlfont
7.54
Turebergs FK
7.54
  
4Theodor Duvert
7.61
Turebergs FK
7.61
PB
  
5Marcus EklundTäby IS
7.88
PB
  
6Jonathan Edberg
8.81
Turebergs FK
8.81
  
7Yannick BuchliTäby IS
9.11
  
8Vincent LingmanTäby IS
9.34
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Ahlfont
23.70
Turebergs FK
23.70
PB
  
2Victor TörnströmDanderyds SK
23.89
  
3Jonathan KarlssonTäby IS
23.90
=PB
  
4Esbjörn Eriksson
24.19
Turebergs FK
24.19
PB
  
Final B
1Jesper RilegårdTäby IS
24.20
  
2Lucas Törnström
25.05
Danderyds SK
25.05
  
3Mårten Skogman
25.13
Spårvägens FK
25.13
SB
  
4Theodor Duvert
25.13
Turebergs FK
25.13
PB
  
Final C
1Marcus Eklund
24.89
Täby IS
24.89
PB
  
2Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
25.69
Spårvägens FK
25.69
  
3Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
26.25
IFK Lidingö
26.25
PB
  
Christopher LundbergTurebergs FK
DQ
  
Final D
1Jacob Rune
27.22
Täby IS
27.22
  
2Simon Lindström
27.73
Turebergs FK
27.73
PB
  
3John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
29.38
Turebergs FK
29.38
  
Alexander MickelsonTurebergs FK
DQ
  
Final E
1Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
27.50
Danderyds SK
27.50
PB
  
2Fredrik Lindgren
27.81
IFK Lidingö
27.81
PB
  
3Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
28.14
Turebergs FK
28.14
PB
  
4David BerglundAIK
28.45
PB
  
Final F
1Viktor Anheim
26.29
Täby IS
26.29
PB
  
2Yannick BuchliTäby IS
29.73
  
3Matteus Edetoft
30.68
Danderyds SK
30.68
  
4Carl Grindange
31.20
Turebergs FK
31.20
  
Final G
1Erik Håkansson
31.50
Turebergs FK
31.50
PB
  
2Oliver Sörman
32.20
Hässelby SK
32.20
PB
  
3Botvid Simonsson
33.33
Danderyds SK
33.33
PB
  
Final H
1Samuel Berhane
27.00
Hässelby SK
27.00
PB
  
2Anton Gruber
27.17
Turebergs FK
27.17
PB
  
3Jonathan Edberg
29.00
Turebergs FK
29.00
PB
  
4Emil Hansson
32.52
Täby IS
32.52
PB
  
Final I
1Kristian Efremov
23.37
Spårvägens FK
23.37
SB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Magnus Lindblom
2:13.93
Turebergs FK
2:13.93
  
2Samuel Berhane
2:15.76
Hässelby SK
2:15.76
  
3Max Österberg
2:17.09
Värmdö IF
2:17.09
SB
  
4Björn Axelsson
2:19.32
Turebergs FK
2:19.32
PB
  
5Alexander Hägg
2:22.62
Hässelby SK
2:22.62
  
6Elliot Borgedahl
2:23.37
Hässelby SK
2:23.37
PB
  
Final B
1Martin Törnqvist
2:25.43
Turebergs FK
2:25.43
PB
  
2Anton Petersson
2:25.87
Hässelby SK
2:25.87
PB
  
3Lowe Fuxe Barkvall
2:30.38
Turebergs FK
2:30.38
  
4Simon Berhane
2:30.80
Hässelby SK
2:30.80
  
Philip Persson
DNF
Danderyds SK
DNF
  
Final C
1Johan Näsman
2:24.50
Täby IS
2:24.50
PB
  
2Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
2:35.38
Danderyds SK
2:35.38
PB
  
3Oliver Sörman
2:36.63
Hässelby SK
2:36.63
PB
  
4Matteus Edetoft
2:43.18
Danderyds SK
2:43.18
  
5Botvid Simonsson
2:46.60
Danderyds SK
2:46.60
PB
  
Iker Garcia LundströmTurebergs FK
DQ
  
Final D
1Fabian Törnqvist
2:40.73
Turebergs FK
2:40.73
PB
  
2Jacob Rappe
2:49.60
Turebergs FK
2:49.60
PB
  
3Liam Dovander
2:54.81
Turebergs FK
2:54.81
  
4Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
3:08.22
IKJ Haninge
3:08.22
PB
  
M 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Mattias Sunneborn
8.94
Spårvägens FK
8.94
PB
  
M 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Theodor Duvert
8.91
Turebergs FK
8.91
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rickard Willman
8.48
Västerås FK
8.48
SB
  
4Kevin Duvert
9.40
Turebergs FK
9.40
  
5Hunter S Mabon
9.54
Danderyds SK
9.54
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonas Asplund
4.72
IFK Märsta
4.72
  
2Teodor Borgius
4.27
Hammarby IF
4.27
PB
  
3Stellan Back
4.12
Turebergs FK
4.12
SB
  
4Erik Dahlberg
3.82
Turebergs FK
3.82
PB
  
5Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
3.22
PB
  
6Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
2.92
Turebergs FK
2.92
PB
  
7Simon Lindström
2.47
Turebergs FK
2.47
PB
  
2.32
3.97
2.47
4.12
2.62
4.27
2.77
4.42
2.92
4.57
3.07
3.22
3.37
3.52
3.67
3.82
Asplund-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
-
-
-
-
Borgius-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
Back-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
xo
o
Dahlberg-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
o
o
Semb-Josefson-
-
-
o
o
o
o
xxx



Backxxo
o
xo
xo
xo
xxx





Lindströmo
xxo
xxx








M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lukas Björninger
14.60
Turebergs FK
14.60
PB
  
2Simon Thor
Simon Thor 00, Hässelby
12.68
Hässelby SK
12.68
  
3Tony Karlsson
10.32
Huddinge AIS
10.32
  
4Mats HeljestrandTäby IS
8.35
PB
  
5Martin TörnqvistTurebergs FK
8.00
PB
  
6Fredrik Ellgren
9.82
Turebergs FK
9.82
PB
  
Björninger13.90xxx14.0814.60
Thor11.9812.65xx12.68x
Karlsson10.30xx10.0010.32x
Heljestrand7.90x8.02x8.358.13
Törnqvist7.018.007.71x
Ellgren9.829.639.109.059.459.71
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Ludvik
16.88
Turebergs FK
16.88
  
2Stellan Back
11.35
Turebergs FK
11.35
  
3Tony Karlsson
10.36
Huddinge AIS
10.36
  
4Fredrik Ellgren
9.31
Turebergs FK
9.31
PB
  
Ludvik16.21x16.61x16.2116.88
Back10.6210.9611.35x11.23x
Karlsson10.34xx10.30x10.36
Ellgren7.018.186.947.538.389.31
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Carl af Forselles
11.95
Hässelby SK
11.95
SB
  
af Forselles11.5611.95x11.6511.64x
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.65
Hässelby SK
15.65
PB
  
2Jesper Ahlin
15.37
Turebergs FK
15.37
  
3Teo Paganus
14.51
Turebergs FK
14.51
PB
  
4Fredrik Frunck
12.73
Turebergs FK
12.73
PB
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
10.84
Hässelby SK
10.84
PB
  
6David Höglund
8.86
Huddinge AIS
8.86
PB
  
Lind15.6514.01x13.79x14.47
Ahlin15.3714.91xx14.50x
Paganus13.9913.89x14.3014.51x
Frunckx12.7312.73xx12.21
Boman10.16x10.5810.8410.02x
Höglundx8.578.86xxx
P17 Vikt (9.08 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik Frunck
18.85
Turebergs FK
18.85
PB
  
2David Höglund
10.09
Huddinge AIS
10.09
SB
  
Frunckxx18.8518.72xx
Höglundx10.01xxx10.09
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav KällströmTurebergs FK
9.62
PB
  
2John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
9.96
Turebergs FK
9.96
  
3Jonathan Edberg
10.16
Turebergs FK
10.16
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viggo Stridh
12.53
Täby IS
12.53
  
2Niklas Lundahl
12.47
Väsby IK
12.47
PB
  
3Joel Enander
12.45
Täby IS
12.45
  
4Albin Edgert
11.98
Täby IS
11.98
PB
  
5Viktor Anheim
10.16
Täby IS
10.16
  
6Jacob Rappe
9.93
Turebergs FK
9.93
  
7Jonathan Edberg
7.79
Turebergs FK
7.79
PB
  
8Jakob Bergström
7.06
Turebergs FK
7.06
PB
  
Stridh10.2112.4612.5311.76
Lundahl11.7112.4711.9011.9911.66x
Enander12.4511.2312.08xx
Edgert9.6510.3011.2511.9811.12
Anheim10.169.749.819.868.70
Rappe9.109.399.62x9.939.57
Edberg7.79x7.37
Bergström7.056.686.776.79x7.06
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Niklas Lundahl
16.46
Väsby IK
16.46
PB
  
2Fabian Mix
14.45
Täby IS
14.45
PB
  
Lundahl16.0216.35x14.8816.46x
Mix14.45xxxxx
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Rune
9.55
Täby IS
9.55
PB
  
2David BerglundAIK
10.20
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander MickelsonTurebergs FK
10.47
  
2Vincent LingmanTäby IS
9.46
PB
  
3Liam Dovander
6.75
Turebergs FK
6.75
  
Mickelson10.4710.149.348.15
Lingman9.368.969.46x
Dovanderx6.446.756.21
P13 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Ludvig Ellgren
9.68
Turebergs FK
9.68
PB
  
Ellgrenx9.049.299.61x9.68
M50 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hunter S Mabon
12.02
Danderyds SK
12.02
=PB
  
Mabon10.4911.3411.0711.9012.02x
M65 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alf Nede
Alf Nede 53, IFK Linköping
9.66
IFK Linköping
9.66
PB
  
Nede8.949.439.66x9.219.28
M65 Vikt (9.08 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alf Nede
Alf Nede 53, IFK Linköping
9.01
IFK Linköping
9.01
PB
  
Nedexxx8.568.429.01
M75 60 m häck (76.2 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Björn Oback
15.62
IFK Tumba
15.62
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja AlmgrenTäby IS
7.60
  
2Isabelle Eurenius
7.71
Spårvägens FK
7.71
  
3Ronja Chrifi
8.06
Turebergs FK
8.06
  
4Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
8.09
Vallentuna FK
8.09
  
5Anna Björkstedt
8.09
Spårvägens FK
8.09
SB
  
6Edda Chin NygårdsIFK Lidingö
8.23
  
7Elsa Kagevik
8.32
Turebergs FK
8.32
  
Heat 1
1Maja AlmgrenTäby IS
7.49
PB
  
2Isabelle Eurenius
7.71
Spårvägens FK
7.71
  
3Ronja Chrifi
7.95
Turebergs FK
7.95
PB
  
4Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
8.06
Vallentuna FK
8.06
PB
  
5Anna Björkstedt
8.10
Spårvägens FK
8.10
SB
  
6Edda Chin NygårdsIFK Lidingö
8.18
  
7Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
8.38
Sundbybergs IK
8.38
  
Heat 2
1Elsa Kagevik
8.23
Turebergs FK
8.23
PB
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.51
Turebergs FK
8.51
  
3Evelina HamosTäby IS
8.60
  
4Sara Sjöstedt
8.63
Turebergs FK
8.63
  
5Ulrika Evjen
Ulrika Evjen 74, Spårvägen
8.65
Spårvägens FK
8.65
  
6Hjördis BäckmanIFK Lidingö
8.84
  
Heat 3
1Lorena Guzman
8.73
Turebergs FK
8.73
PB
  
2Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
8.79
Åkersberga SK
8.79
  
3Emmie Wedin
8.84
Turebergs FK
8.84
PB
  
4Isabelle Malmborg
8.85
Hässelby SK
8.85
  
5Ella Fallope
8.88
Turebergs FK
8.88
  
6Evelina Larsson
8.88
Turebergs FK
8.88
  
7Philippa RundbladhHässelby SK
9.05
  
Heat 4
1Zara Klouda
9.13
Turebergs FK
9.13
PB
  
2Ellen Ejhed
Ellen Ejhed 05, Vallentuna
9.19
Vallentuna FK
9.19
  
3Hanna Symes
9.24
Turebergs FK
9.24
PB
  
4Thea AnderssonTäby IS
9.25
PB
  
5Amanda Cederberg
9.25
Åkersberga SK
9.25
  
6Linnéa Frejd
Linnéa Frejd 04, Vallentuna
9.32
Vallentuna FK
9.32
  
7Venla Engström
9.37
Turebergs FK
9.37
  
Heat 5
1Elin Runemar
9.27
Turebergs FK
9.27
  
2Annie Sjölund
9.31
Turebergs FK
9.31
PB
  
3Gunnel Tolfes
9.71
Turebergs FK
9.71
  
4Amanda Solén
9.88
Turebergs FK
9.88
  
5Elina Ravik
10.00
Turebergs FK
10.00
  
6Ester Ståhlberg
10.12
Turebergs FK
10.12
  
7Vera  Forssmed
10.84
Turebergs FK
10.84
  
Heat 6
1Lova TillaeusTäby IS
8.82
PB
  
2Källa KaireniusTäby IS
9.22
PB
  
3Chloe GillardTäby IS
9.30
PB
  
4Isabelle TingstedtTäby IS
9.49
  
5Matilda Solén
9.64
Turebergs FK
9.64
  
6Saga  Gustafsson
10.94
Turebergs FK
10.94
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
25.04
PB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
25.30
Vallentuna FK
25.30
  
3Emma Carlsson
26.96
Turebergs FK
26.96
  
4Elsa Kagevik
27.39
Turebergs FK
27.39
  
Final B
1Anna Björkstedt
27.26
Spårvägens FK
27.26
SB
  
2Lizette Carlsson
27.43
Vallentuna FK
27.43
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
28.14
Turebergs FK
28.14
  
4Hannah Kinane
28.63
Hässelby SK
28.63
  
Final C
1Annie Grindange
27.87
Turebergs FK
27.87
PB
  
2Anna Strunke
28.12
Turebergs FK
28.12
PB
  
3Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
28.21
Turebergs FK
28.21
PB
  
4Sara Sjöstedt
29.27
Turebergs FK
29.27
  
Final D
1Elina Hellgren
28.43
Vallentuna FK
28.43
PB
  
2Linn Adolfsson
29.21
Hässelby SK
29.21
  
3Isabelle Malmborg
29.21
Hässelby SK
29.21
  
4Ella Fallope
29.58
Turebergs FK
29.58
  
Final E
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
28.65
Turebergs FK
28.65
PB
  
2Hjördis Bäckman
30.03
IFK Lidingö
30.03
PB
  
3Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
30.73
Hässelby SK
30.73
PB
  
4Venla Engström
31.24
Turebergs FK
31.24
PB
  
Final F
1Marie Karlsson
32.57
Turebergs FK
32.57
PB
  
2Gunnel Tolfes
33.32
Turebergs FK
33.32
  
Mina Hägglund
DQ
Hässelby SK
DQ
  
Evelina LarssonTurebergs FK
DQ
  
Final G
1Amanda Solén
32.66
Turebergs FK
32.66
PB
  
2Melina Karagianni
32.86
Vallentuna FK
32.86
PB
  
3Ulla Karnebäck
33.41
Turebergs FK
33.41
PB
  
Final H
1Thea AnderssonTäby IS
31.20
PB
  
2Matilda Solén
31.74
Turebergs FK
31.74
PB
  
3Elina Ravik
35.20
Turebergs FK
35.20
PB
  
Final I
1Zara Klouda
30.10
Turebergs FK
30.10
PB
  
2Alma Hallsten
31.67
Täby IS
31.67
PB
  
3Amanda Pettersson
34.75
Vallentuna FK
34.75
PB
  
4Anita ChristenssonTurebergs FK
38.17
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hannah Kinane
2:24.24
Hässelby SK
2:24.24
PB
  
2Olivia Grahn
2:25.95
Hammarby IF
2:25.95
PB
  
3Linn Adolfsson
2:26.35
Hässelby SK
2:26.35
PB
  
4Ella Fallope
2:31.39
Turebergs FK
2:31.39
PB
  
5Emilia Larson
2:33.99
Täby IS
2:33.99
  
6Isabella Brink
2:37.16
Vallentuna FK
2:37.16
  
Final B
1Mina Hägglund
2:35.85
Hässelby SK
2:35.85
  
2Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
2:36.31
Hässelby SK
2:36.31
PB
  
3Tilde Josefsson
2:40.14
Vallentuna FK
2:40.14
PB
  
4Venla Engström
2:40.21
Turebergs FK
2:40.21
PB
  
5Gunnel Tolfes
2:52.05
Turebergs FK
2:52.05
SB
  
Final C
1Glykeria Theodoridou
2:52.58
Vallentuna FK
2:52.58
  
2Marie Karlsson
2:53.36
Turebergs FK
2:53.36
PB
  
3Amanda Solén
2:55.74
Turebergs FK
2:55.74
PB
  
4Alma Hallsten
2:56.15
Täby IS
2:56.15
PB
  
5Ulla Karnebäck
2:58.80
Turebergs FK
2:58.80
SB
  
6Vera  Forssmed
3:30.62
Turebergs FK
3:30.62
PB
  
Final D
1Zara Klouda
2:33.38
Turebergs FK
2:33.38
PB
  
2Agnes Olsson
2:45.32
Turebergs FK
2:45.32
PB
  
3Vera Rietz
2:47.57
Täby IS
2:47.57
PB
  
4Chloe Gillard
2:50.96
Täby IS
2:50.96
PB
  
5Matilda Solén
3:00.72
Turebergs FK
3:00.72
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria SödergrenTäby IS
8.94
  
2Clara Billing
9.29
Turebergs FK
9.29
  
3Sara WinbergTäby IS
9.41
PB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
9.94
Sundbybergs IK
9.94
PB
  
5Alma Flygt
12.98
Täby IS
12.98
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alannah HellstadiusHammarby IF
3.37
PB
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.22
Turebergs FK
3.22
PB
  
3Frida Thornander
3.22
Upsala IF
3.22
SB
  
4Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
2.92
Turebergs FK
2.92
PB
  
4Emma Carlsson
2.92
Turebergs FK
2.92
  
Clara Billing
NH
Turebergs FK
NH
  
2.322.472.622.772.923.073.223.373.52
Hellstadius----ooxxoxoxxx
Back--xooxoooxxx
Thornander----oxoxxoxxx
Pottoooxooxxx
Carlsson---xooxxx
Billing-----xxx
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
11.81
Spårvägens FK
11.81
PB
  
2Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
9.50
Hammarby IF
9.50
  
3Ulrika Evjen
Ulrika Evjen 74, Spårvägen
9.28
Spårvägens FK
9.28
  
4Sanna Tollefors
9.19
Vallentuna FK
9.19
SB
  
5Wilja Wickert
8.91
Hässelby SK
8.91
PB
  
Hilding11.38x11.36xx11.81
Wihk8.158.618.369.279.239.50
Evjen8.599.139.048.779.219.28
Tollefors8.328.748.879.19x8.46
Wickert8.638.748.20x8.068.91
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
16.17
Spårvägens FK
16.17
  
2Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
15.13
Spårvägens FK
15.13
PB
  
3Sanna Tollefors
13.39
Vallentuna FK
13.39
  
4Hannah Luxemburg
12.84
Turebergs FK
12.84
  
5Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
12.81
Hässelby SK
12.81
  
6Isabella Andersson
12.10
Vallentuna FK
12.10
PB
  
7Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
11.62
Hammarby IF
11.62
  
8Wilja Wickert
11.13
Hässelby SK
11.13
PB
  
Ståhl15.2715.56x15.7316.17x
Hildingxxxx15.13x
Tollefors13.33xx13.39xx
Luxemburg12.6612.1412.84x12.47x
Boman12.3811.9012.8112.52x11.04
Andersson10.9211.0811.8812.1011.5611.31
Wihkxx10.85x11.62x
Wickert11.0011.13x10.40x10.31
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Frida Krantz
10.91
Hammarby IF
10.91
  
2Jennie Gregestam
8.00
Huddinge AIS
8.00
  
3Lizette Carlsson
7.90
Vallentuna FK
7.90
PB
  
4Elina Hellgren
7.37
Vallentuna FK
7.37
PB
  
Krantz10.3610.91x10.69xx
Gregestam8.007.93xx7.90x
Carlsson7.906.646.727.787.836.88
Hellgren7.236.057.146.606.807.37
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Molly Skugge
16.09
Turebergs FK
16.09
  
2Vilma Damberg
15.65
Turebergs FK
15.65
  
3Emelie Malmborg
12.84
Hässelby SK
12.84
SB
  
4Jennie Gregestam
11.66
Huddinge AIS
11.66
PB
  
5Maja Martinsson
11.64
Huddinge AIS
11.64
PB
  
Skuggex13.75x16.09xx
Dambergx15.6515.3315.14xx
Malmborg12.84x11.39xxx
Gregestamxx11.66xxx
Martinsson11.64xx11.3611.3911.27
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne
Inne
Final A
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
9.40
  
2Anna Strunke
9.76
Turebergs FK
9.76
PB
  
3Ebba SjöströmTäby IS
9.96
  
Final B
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
9.63
Turebergs FK
9.63
PB
  
2Annie Grindange
9.85
Turebergs FK
9.85
PB
  
3Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
10.25
PB
  
4Philippa Rundbladh
11.01
Hässelby SK
11.01
PB
  
5Livia Klaesson
11.46
Hässelby SK
11.46
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Strunke
12.35
Turebergs FK
12.35
PB
  
2Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
12.26
PB
  
3Olivia Ellgren
10.19
Turebergs FK
10.19
PB
  
4Elin Runemar
9.83
Turebergs FK
9.83
PB
  
5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
8.56
PB
  
6Livia Klaesson
8.02
Hässelby SK
8.02
PB
  
7Philippa RundbladhHässelby SK
7.68
PB
  
8Annie Grindange
7.27
Turebergs FK
7.27
PB
  
9Ella Fallope
6.99
Turebergs FK
6.99
  
Strunke12.3511.26x11.0411.4211.26
Cabanas Andersson11.9512.2612.0611.8912.1611.56
Ellgren10.199.389.7710.199.849.56
Runemar9.839.448.91x9.81x
Hallberg Hossain7.978.567.76
Klaesson8.027.747.456.897.41
Rundbladh7.417.257.68
Grindange7.276.937.21x7.09x
Fallope6.426.99
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olivia Ellgren
13.46
Turebergs FK
13.46
PB
  
2Linnéa Lindefalk
11.68
Hammarby IF
11.68
  
3Anna Strunke
9.15
Turebergs FK
9.15
  
Ellgren13.4612.99x11.49x12.19
Lindefalk11.0611.6811.5110.87xx
Strunkex9.15x6.95x
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emmie Wedin
10.50
Turebergs FK
10.50
PB
  
2Venla Engström
10.86
Turebergs FK
10.86
PB
  
3Amanda Cederberg
11.08
Åkersberga SK
11.08
PB
  
4Evelina Larsson
11.85
Turebergs FK
11.85
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Runemar
12.16
Turebergs FK
12.16
  
2Hanna Symes
8.10
Turebergs FK
8.10
PB
  
3Evelina Larsson
7.31
Turebergs FK
7.31
  
4Saga  Gustafsson
7.03
Turebergs FK
7.03
PB
  
5Vera  Forssmed
6.60
Turebergs FK
6.60
PB
  
6Ester Ståhlberg
6.43
Turebergs FK
6.43
PB
  
7Amanda Solén
6.38
Turebergs FK
6.38
PB
  
8Maja Nyman
Maja Nyman 07, Tureberg
6.15
Turebergs FK
6.15
PB
  
9Elina Ravik
6.00
Turebergs FK
6.00
PB
  
10Matilda Solén
5.75
Turebergs FK
5.75
  
Runemar9.6410.2411.2312.16
Symes7.778.107.73x
Larsson7.316.226.636.61
Gustafsson7.036.746.586.95
Forssmed6.606.306.286.27
Ståhlberg6.056.435.966.17
Solén6.386.386.046.32
Nyman5.814.876.046.15
Ravik4.656.00x5.23
Solén5.495.595.145.75
F13 Vikt (5.45 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Runemar
11.66
Turebergs FK
11.66
PB
  
Runemar11.66xxxx11.22
K60 60 m häck (68.6 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ulla Karnebäck
11.43
Turebergs FK
11.43
PB
  
2Gunnel Tolfes
11.46
Turebergs FK
11.46
PB