4‐5.12
5.12
2.12
31.10
4‐5.12
4.12
27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: IFK Lidingö
Tävlande: 448 (240+208)   Starter: 1114 (587+527)


select distinct results19.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results19.Ind AS Indiiy, results19.ID AS ID, results19.ID AS IDI, Events.TF AS type, results19.eventname AS en2, results19.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results19.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results19.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results19.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results19.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results19.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results19.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results19.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results19.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results19.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results19.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results19.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results19 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results19.ID AND CASE WHEN results19.Sex=1 and (results19.secondarypos not rlike ('K|F') or results19.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results19.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results19.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results19.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results19.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results19.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results19.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results19.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results19.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results19.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results19.iid LEFT JOIN world.countries ON results19.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results19.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results19.IID=combinedmen.parentid AND results19.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results19.IID=combinedwomen.parentid AND results19.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results19.iid=womenpbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results19.iid=womensbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results19.CID= 12956852 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results19.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results19.AGO=12 THEN 999999 ELSE results19.AGO END, results19.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 30m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Milo WahlgrenAIK
4.08
=SB
  
2David Århammar
4.16
IFK Lidingö
4.16
SB
  
3Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
4.20
Sundbybergs IK
4.20
PB
  
4Andreas Ofstad Kulseng
Andreas Ofstad Kulseng 01, NOR
4.26
01NOR
4.26
PB
  
5Måns Boshuis
4.27
IFK Lidingö
4.27
PB
  
6Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
4.29
01NOR
4.29
PB
  
7Maximus Jansson
4.34
IFK Lidingö
4.34
SB
  
Heat 1
15 dec
15 dec
1Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
4.22
Sundbybergs IK
4.22
PB NR
  
2Maximus Jansson
4.39
IFK Lidingö
4.39
SB
  
3William Larsson SvenssonGefle IF
4.43
PB
  
Heat 2
15 dec
15 dec
1Måns Boshuis
4.28
IFK Lidingö
4.28
PB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
4.37
Spårvägens FK
4.37
PB
  
3Felix Olofsson
Felix Olofsson 02, Mälarhöjden
4.54
Mälarhöjdens IK
4.54
PB
  
4Tim EngqvistIFK Tumba
4.55
PB
  
5Jonas Laroussi
Jonas Laroussi 78, Spårvägen
4.61
Spårvägens FK
4.61
PB
  
6Magnus WestbergIFK Märsta
4.73
PB
  
Heat 3
15 dec
15 dec
1Milo WahlgrenAIK
4.08
SB
  
2David Århammar
4.19
IFK Lidingö
4.19
SB
  
3Andreas Ofstad Kulseng
Andreas Ofstad Kulseng 01, NOR
4.31
01NOR
4.31
PB
  
4Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
4.31
01NOR
4.31
PB
  
5Esbjörn ErikssonTurebergs FK
4.42
PB
  
6Jesper Rilegård
4.53
IFK Lidingö
4.53
PB
  
7Fredrik Sandell
5.04
Danderyds SK
5.04
PB
  
M 300 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Kristian Efremov
36.15
Spårvägens FK
36.15
SB
  
2Olle Billgren
36.16
Hellas FK
36.16
PB
  
3Sergej Nikolajev
39.94
Hässelby SK
39.94
PB
  
4Tobias Rauch
42.35
IFK Märsta
42.35
PB
  
Final B
15 dec
15 dec
1Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
36.79
01NOR
36.79
PB
  
2Erik Skoglund
37.72
Danderyds SK
37.72
PB
  
3Lukas Holm
40.59
Gefle IF
40.59
PB
  
4Daniel Eklund
Daniel Eklund 84, Stockholm Snipers IF
43.73
Stockholm Snipers IF
43.73
PB
  
Final C
15 dec
15 dec
1Andreas Ofstad Kulseng
Andreas Ofstad Kulseng 01, NOR
37.06
01NOR
37.06
PB
  
2Gabriel Hoffman
37.73
Hammarby IF
37.73
PB
  
3William Larsson SvenssonGefle IF
41.60
PB
  
Final D
15 dec
15 dec
1Badr Sabir
Badr Sabir 02, Lidingö
41.66
IFK Lidingö
41.66
PB
  
M 1500 m     
Inne 13 dec

Final A

Final
Inne 13 dec
1Julius Mördrup
4:12.78
IFK Lidingö
4:12.78
PB
  
2Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
4:50.01
  
3Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
6:20.39
IKJ Haninge
6:20.39
PB
  
David ÅrhammarIFK Lidingö
DNF
  
M Stav     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Carl Sténson
5.01
Hellas FK
5.01
SB
  
2Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.51
=PB
  
3Linus Jonsson
3.51
Hässelby SK
3.51
SB
  
4Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
3.51
Hässelby SK
3.51
PB
  
5Leo Thillou ThomassonSpårvägens FK
3.31
PB
  
6Vincent Arousell
3.21
Hässelby SK
3.21
SB
  
7Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
2.91
Hässelby SK
2.91
PB
  
Sergej NikolajevHässelby SK
NH
  
P15 60 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Elias Bouloussaa
7.60
IFK Lidingö
7.60
PB
  
2August Calles
7.71
IFK Lidingö
7.71
=PB
  
3Albin EdgertTäby IS
7.75
  
4Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
7.79
Västerås FK
7.79
  
5Mikola Ahlgren
7.80
Västerås FK
7.80
  
6Tim Forsberg
7.82
Huddinge AIS
7.82
  
7Babu Badjie
7.83
Bromma IF
7.83
  
Heat 1
15 dec
15 dec
1Joel EnanderTäby IS
7.63
  
2August Calles
7.71
IFK Lidingö
7.71
PB
  
3Mikola Ahlgren
7.78
Västerås FK
7.78
  
4Elias Sadek
8.01
Gefle IF
8.01
  
5Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
8.11
  
6Kalle Ader Berg
8.53
IFK Lidingö
8.53
PB
  
7Agaton WinfridssonHuddinge AIS
9.03
PB
  
Heat 2
15 dec
15 dec
1Babu Badjie
7.74
Bromma IF
7.74
  
2Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
7.77
Västerås FK
7.77
PB
  
3Tim Forsberg
7.79
Huddinge AIS
7.79
PB
  
4Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
8.07
Huddinge AIS
8.07
PB
  
5Erik NorlénTäby IS
8.09
PB
  
6Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
8.12
PB
  
7Leopold StavmarkIFK Tumba
8.15
PB
  
8Viktor AnheimTäby IS
8.18
PB
  
Heat 3
15 dec
15 dec
1Elias Bouloussaa
7.61
IFK Lidingö
7.61
PB
  
2Albin EdgertTäby IS
7.74
PB
  
3Edvin Unger
7.90
IFK Lidingö
7.90
=PB
  
4Matteo De Petris
8.30
IFK Lidingö
8.30
PB
  
5Gustav Hellsten
8.37
Spårvägens FK
8.37
  
6Victor JohnsonBromma IF
8.63
PB
  
P15 200 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1David Hedlund CarlsonBromma IF
24.31
PB
  
2Elias Bouloussaa
24.80
IFK Lidingö
24.80
PB
  
3August Calles
25.03
IFK Lidingö
25.03
PB
  
4Mikola Ahlgren
25.33
Västerås FK
25.33
PB
  
Final B
15 dec
15 dec
1Babu Badjie
24.80
Bromma IF
24.80
PB
  
2Filip Olsson
24.80
Bromma IF
24.80
PB
  
3Elias Sadek
25.23
Gefle IF
25.23
PB
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
26.07
  
Final C
15 dec
15 dec
1Filip Ekström
25.53
Bromma IF
25.53
PB
  
2John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
27.62
Turebergs FK
27.62
PB
  
3Victor Johnson
27.91
Bromma IF
27.91
PB
  
4Leonardo Garavini
28.04
IFK Lidingö
28.04
PB
  
Final D
15 dec
15 dec
1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
25.60
Västerås FK
25.60
PB
  
2Matteo De Petris
26.79
IFK Lidingö
26.79
PB
  
Final E
15 dec
15 dec
1Leopold StavmarkIFK Tumba
25.26
PB
  
2Tim Forsberg
25.32
Huddinge AIS
25.32
PB
  
3Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
25.63
Huddinge AIS
25.63
PB
  
Final F
15 dec
15 dec
1Albin Edgert
25.05
Täby IS
25.05
PB
  
2Edvin Unger
25.80
IFK Lidingö
25.80
PB
  
3Kalle Ader Berg
28.15
IFK Lidingö
28.15
PB
  
P15 1000 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Erik Norlén
2:51.92
Täby IS
2:51.92
PB
  
2Samuel Berhane
2:54.05
Hässelby SK
2:54.05
PB
  
3Markus Andersson
2:55.45
Västerås FK
2:55.45
PB
  
4Marcus Julin
2:56.00
Hanvikens SK
2:56.00
PB
  
5Leonardo Garavini
3:10.86
IFK Lidingö
3:10.86
PB
  
6Hongjun Wang
3:21.00
Hellas FK
3:21.00
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Joel EnanderTäby IS
8.61
PB
  
2Albin EdgertTäby IS
8.73
PB
  
3Viggo StridhTäby IS
8.85
PB
  
4Erik Larripa TaxellHässelby SK
9.32
PB
  
5Leopold StavmarkIFK Tumba
9.65
PB
  
6Christoffer BergkvistHanvikens SK
9.97
SB
  
7John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
10.00
Turebergs FK
10.00
  
8Hongjun Wang
10.66
Hellas FK
10.66
PB
  
P15 Höjd     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Joel EnanderTäby IS
1.68
  
2Mikola Ahlgren
1.68
Västerås FK
1.68
PB
  
3Victor TörnströmDanderyds SK
1.60
PB
  
4Hongjun Wang
1.60
Hellas FK
1.60
PB
  
5Lucas TörnströmDanderyds SK
1.56
  
6Albin EdgertTäby IS
1.56
PB
  
7Gustav Hellsten
1.56
Spårvägens FK
1.56
PB
  
8Teodor Nyman
1.52
Hanvikens SK
1.52
PB
  
9Adam Söder
1.48
Gefle IF
1.48
  
10Alexsander HeatonHuddinge AIS
1.48
PB
  
P15 Stav     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Victor TörnströmDanderyds SK
3.50
PB
  
2Babu Badjie
3.50
Bromma IF
3.50
PB
  
3Erik NorlénTäby IS
3.20
PB
  
4Erik Larripa TaxellHässelby SK
2.90
  
5Viggo StridhTäby IS
2.90
SB
  
6Marcus Julin
2.80
Hanvikens SK
2.80
SB
  
7Filip EkströmBromma IF
2.70
PB
  
8Oliver Sandberg
2.60
Huddinge AIS
2.60
  
9Felix Holmqvist
2.60
Hanvikens SK
2.60
  
10Alexsander HeatonHuddinge AIS
2.60
  
11Joel EnanderTäby IS
2.50
SB
  
12Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
2.50
Hässelby SK
2.50
PB
  
13Albin EdgertTäby IS
2.30
PB
  
14Victor JohnsonBromma IF
2.00
  
P15 Längd     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
6.34
Västerås FK
6.34
PB
  
2Mikola Ahlgren
5.83
Västerås FK
5.83
  
3Victor TörnströmDanderyds SK
5.62
PB
  
4August Calles
5.53
IFK Lidingö
5.53
SB
  
5Joel EnanderTäby IS
5.46
  
6Albin EdgertTäby IS
5.45
PB
  
7Edvin Unger
5.31
IFK Lidingö
5.31
SB
  
8Babu Badjie
5.19
Bromma IF
5.19
PB
  
9Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
5.16
Spårvägens FK
5.16
PB
  
10Leopold StavmarkIFK Tumba
5.12
PB
  
11Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
5.10
Huddinge AIS
5.10
SB
  
12Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
5.06
PB
  
13Hongjun Wang
4.99
Hellas FK
4.99
PB
  
14Kalle Ader Berg
4.92
IFK Lidingö
4.92
PB
  
15Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
4.61
  
16Gustav Hellsten
4.47
Spårvägens FK
4.47
PB
  
17Victor JohnsonBromma IF
4.40
PB
  
18Teodor Nyman
4.22
Hanvikens SK
4.22
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.09
Råby-Rekarne FIF
15.09
  
2Fabian Mix
14.51
Täby IS
14.51
PB
  
3Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
13.08
Spårvägens FK
13.08
PB
  
4Joel Enander
12.63
Täby IS
12.63
  
5Viggo Stridh
12.39
Täby IS
12.39
  
6August Calles
12.04
IFK Lidingö
12.04
PB
  
7Filip Ekström
11.45
Bromma IF
11.45
PB
  
8Adam Söder
9.99
Gefle IF
9.99
  
9Lucas TörnströmDanderyds SK
9.61
  
10Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
9.20
  
11Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
8.98
Hässelby SK
8.98
PB
  
12Hongjun Wang
8.93
Hellas FK
8.93
PB
  
13Viktor AnheimTäby IS
8.83
PB
  
14Victor JohnsonBromma IF
8.01
PB
  
15Adam TorbjörnssonHammarby IF
7.34
PB
  
P14 60 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Edvin SidwallTäby IS
8.08
PB
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.15
PB
  
3Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
8.19
Spårvägens FK
8.19
PB
  
4Kim Wingren
8.21
Bromma IF
8.21
  
5Felix Holmqvist
8.21
Hanvikens SK
8.21
PB
  
6Victor TjederTäby IS
8.30
PB
  
7Simon JohannessonIFK Lidingö
8.50
  
8Lukas Ståhl
9.08
Värmdö IF
9.08
  
Heat 1
15 dec
15 dec
1Edvin SidwallTäby IS
8.15
  
2Felix Holmqvist
8.22
Hanvikens SK
8.22
PB
  
3Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
8.22
Spårvägens FK
8.22
PB
  
4Simon JohannessonIFK Lidingö
8.24
PB
  
5Weijun Wang
8.57
Hellas FK
8.57
PB
  
Heat 2
15 dec
15 dec
1Ali Diakite
8.64
Hanvikens SK
8.64
PB
  
2Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
8.76
Mälarhöjdens IK
8.76
PB
  
3Oscar Pettersson
9.12
IFK Lidingö
9.12
PB
  
4Mattias BlomquistIFK Lidingö
9.38
PB
  
5Emil Lindegren
9.86
IFK Lidingö
9.86
PB
  
Heat 3
15 dec
15 dec
1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.22
PB
  
2Kim Wingren
8.26
Bromma IF
8.26
  
3Victor TjederTäby IS
8.41
PB
  
4Lukas Ståhl
8.50
Värmdö IF
8.50
PB
  
5Mattias Nilsson
8.90
Hanvikens SK
8.90
PB
  
6Anton HöglundTäby IS
9.05
  
7Gustav LübckeHellas FK
9.27
PB
  
P14 1000 m     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Karl Ottfalk
2:53.47
IFK Lidingö
2:53.47
PB
  
2Max Österberg
2:56.96
Värmdö IF
2:56.96
PB
  
3Alexander Hägg
3:05.37
Hässelby SK
3:05.37
PB
  
4Elliot Borgedahl
3:06.52
Hässelby SK
3:06.52
PB
  
5Leon Borgedahl
3:08.02
Hässelby SK
3:08.02
PB
  
6Anton Petersson
3:15.80
Hässelby SK
3:15.80
PB
  
7Jack Holmberg
3:30.95
Danderyds SK
3:30.95
PB
  
8Weijun Wang
3:35.60
Hellas FK
3:35.60
PB
  
P14 Höjd     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Jonathan Edberg
1.60
Turebergs FK
1.60
PB
  
2Kim Wingren
1.60
Bromma IF
1.60
PB
  
3Felix Holmqvist
1.56
Hanvikens SK
1.56
PB
  
4Victor TjederTäby IS
1.56
PB
  
5Anton HöglundTäby IS
1.52
PB
  
6Edvin SidwallTäby IS
1.52
PB
  
7Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
1.48
Mälarhöjdens IK
1.48
  
8Ludvig DanielssonHanvikens SK
1.48
PB
  
9Oskar Zetterling
Oskar Zetterling 06, Mälarhöjden
1.48
Mälarhöjdens IK
1.48
PB
  
10Lukas Ståhl
1.44
Värmdö IF
1.44
PB
  
Emil LindegrenIFK Lidingö
NH
  
Weijun WangHellas FK
NH
  
P14 Längd     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Filip Olsson
5.75
Bromma IF
5.75
PB
  
2Victor TjederTäby IS
5.07
PB
  
3Edvin SidwallTäby IS
5.03
PB
  
4Jonathan Edberg
4.92
Turebergs FK
4.92
PB
  
5Kim Wingren
4.91
Bromma IF
4.91
PB
  
6Felix Holmqvist
4.90
Hanvikens SK
4.90
PB
  
7Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
4.77
Spårvägens FK
4.77
PB
  
8Mattias Nilsson
4.77
Hanvikens SK
4.77
PB
  
9Ludvig DanielssonHanvikens SK
4.59
PB
  
10Ville Rennemark
4.51
Hanvikens SK
4.51
PB
  
11Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
4.48
Mälarhöjdens IK
4.48
PB
  
12Anton HöglundTäby IS
4.46
PB
  
13Ali Diakite
4.42
Hanvikens SK
4.42
PB
  
14Simon JohannessonIFK Lidingö
4.33
PB
  
15Erik Johannesson
4.24
IFK Lidingö
4.24
PB
  
16Gustav LübckeHellas FK
4.23
PB
  
17Weijun Wang
4.23
Hellas FK
4.23
PB
  
18Oscar Pettersson
3.98
IFK Lidingö
3.98
PB
  
19Lukas Ståhl
3.87
Värmdö IF
3.87
PB
  
20Oskar Zetterling
Oskar Zetterling 06, Mälarhöjden
3.82
Mälarhöjdens IK
3.82
PB
  
21Mattias BlomquistIFK Lidingö
3.56
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Felix Holmqvist
9.72
Hanvikens SK
9.72
PB
  
2Weijun Wang
9.72
Hellas FK
9.72
PB
  
3Mattias Nilsson
9.07
Hanvikens SK
9.07
PB
  
4Vilhelm PsilanderIFK Lidingö
8.59
PB
  
5Daniel Opdahl
7.29
Turebergs FK
7.29
PB
  
6Jonah Heldt
Jonah Heldt 06, Hässelby
6.46
Hässelby SK
6.46
PB
  
P13 60 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Vilmer Karlsson
8.20
Hammarby IF
8.20
  
2Jacob Rune
8.27
Täby IS
8.27
  
3Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.29
Hanvikens SK
8.29
PB
  
4Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
8.33
Upsala IF
8.33
  
5Theodor YngströmMälarö SOK
8.39
PB
  
6Daniel Larsson
8.41
IFK Lidingö
8.41
  
7Anton Roslund
8.42
Hammarby IF
8.42
  
8Olle Willner
Olle Willner 07, Mälarhöjden
8.67
Mälarhöjdens IK
8.67
  
Heat 1
15 dec
15 dec
1Anton Roslund
8.43
Hammarby IF
8.43
  
2Hannes Johansson
8.71
Hammarby IF
8.71
PB
  
3Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
9.00
Spårvägens FK
9.00
  
4Gustav Snis
9.03
Turebergs FK
9.03
PB
  
5Theo Carlström CousinsHammarby IF
9.21
PB
  
6Mikael SöderborgHammarby IF
9.33
PB
  
7Valentin Ribbing
11.38
Hammarby IF
11.38
PB
  
Heat 2
15 dec
15 dec
1Vilmer Karlsson
8.19
Hammarby IF
8.19
  
2Daniel Larsson
8.39
IFK Lidingö
8.39
PB
  
3Nils Sundström
Nils Sundström 07, Mälarhöjden
8.77
Mälarhöjdens IK
8.77
PB
  
4Oliver Persson
8.98
Danderyds SK
8.98
  
5Theo Wiklund-FriiHammarby IF
9.22
PB
  
6Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
10.13
Mälarhöjdens IK
10.13
PB
  
7Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
10.25
Mälarhöjdens IK
10.25
PB
  
Heat 3
15 dec
15 dec
1Theodor YngströmMälarö SOK
8.42
  
2David BerglundAIK
8.76
  
3Elias Häggkvist
9.69
Huddinge AIS
9.69
PB
  
4Carl-Axel Falck
Carl-Axel Falck 07, Mälarhöjden
9.84
Mälarhöjdens IK
9.84
PB
  
5Anton Hellgren
9.96
Vallentuna FK
9.96
PB
  
6Hugo Beskow
10.07
Hammarby IF
10.07
PB
  
7Svante Ramel TernhagHammarby IF
11.05
PB
  
Heat 4
15 dec
15 dec
1Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
8.28
Upsala IF
8.28
  
2Jacob Rune
8.33
Täby IS
8.33
  
3Erik WallnäsAIK
8.78
PB
  
4Valter Åsberg
8.97
Huddinge AIS
8.97
PB
  
5Matteus Edetoft
9.07
Danderyds SK
9.07
PB
  
6Philip Persson
9.23
Danderyds SK
9.23
  
7Fabian Fried
Fabian Fried 07, Mälarhöjden
10.02
Mälarhöjdens IK
10.02
PB
  
Heat 5
15 dec
15 dec
1Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.44
Hanvikens SK
8.44
PB
  
2Olle Willner
Olle Willner 07, Mälarhöjden
8.63
Mälarhöjdens IK
8.63
PB
  
3Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
8.83
Vallentuna FK
8.83
PB
  
4Noah Holmlund
9.22
Hammarby IF
9.22
PB
  
5Filip Derezinski
9.49
IF Triangeln
9.49
PB
  
6Erik Herre
Erik Herre 07, Hammarby
9.62
Hammarby IF
9.62
PB
  
7Viktor Nordgren
9.73
Hammarby IF
9.73
PB
  
P13 800 m     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Vilmer Karlsson
2:25.54
Hammarby IF
2:25.54
PB
  
2Leo Papinski
2:29.70
Täby IS
2:29.70
PB
  
3Emil Kellgren
2:30.89
Upsala IF
2:30.89
PB
  
4Oliver Persson
2:30.98
Danderyds SK
2:30.98
PB
  
5Arvid AhlstrandBoo IF
2:41.42
PB
  
6Philip Persson
2:48.03
Danderyds SK
2:48.03
SB
  
Final B
14 dec
14 dec
1Simon Berhane
2:34.67
Hässelby SK
2:34.67
PB
  
2Oliver Sörman
2:38.48
Hässelby SK
2:38.48
PB
  
3Nils Sundström
Nils Sundström 07, Mälarhöjden
2:43.65
Mälarhöjdens IK
2:43.65
PB
  
4Mikael Söderborg
2:48.37
Hammarby IF
2:48.37
PB
  
5Filip Derezinski
2:58.12
IF Triangeln
2:58.12
PB
  
Final C
14 dec
14 dec
1Daniel Rasool
Daniel Rasool 07, Mälarhöjden
2:39.57
Mälarhöjdens IK
2:39.57
PB
  
2Erik Wallnäs
2:42.03
AIK
2:42.03
PB
  
3Matteus Edetoft
2:42.05
Danderyds SK
2:42.05
PB
  
4Alexander Kronqvist
2:42.53
Danderyds SK
2:42.53
PB
  
5Liam Dovander
2:49.72
Turebergs FK
2:49.72
PB
  
6Kit Fossengen
2:54.16
Huddinge AIS
2:54.16
  
7Carl-Axel Falck
Carl-Axel Falck 07, Mälarhöjden
2:54.86
Mälarhöjdens IK
2:54.86
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Anton Roslund
9.96
Hammarby IF
9.96
PB
  
2Simon Lindström
10.34
Turebergs FK
10.34
  
3David BerglundAIK
10.36
  
4Hannes Johansson
10.64
Hammarby IF
10.64
PB
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
11.88
Turebergs FK
11.88
  
6Filip Derezinski
12.01
IF Triangeln
12.01
PB
  
Final B
14 dec
14 dec
1Jacob Rune
9.85
Täby IS
9.85
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
11.13
PB
  
3Theo Carlström CousinsHammarby IF
11.98
PB
  
4Hannes RehbinderHellas FK
12.43
PB
  
5Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
13.64
Spårvägens FK
13.64
PB
  
P13 Höjd     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Anton Roslund
1.57
Hammarby IF
1.57
PB
  
2Erik WallnäsAIK
1.44
PB
  
3David BerglundAIK
1.44
  
4Hannes Johansson
1.40
Hammarby IF
1.40
PB
  
5Henrik Deresiewicz
1.36
Sundbybergs IK
1.36
PB
  
6Gustav Snis
1.36
Turebergs FK
1.36
=PB
  
7Erik Herre
Erik Herre 07, Hammarby
1.32
Hammarby IF
1.32
PB
  
8Elias Häggkvist
1.32
Huddinge AIS
1.32
=PB
  
9Theo Carlström CousinsHammarby IF
1.32
PB
  
9Alexander KronqvistDanderyds SK
1.32
PB
  
11Oliver Persson
1.28
Danderyds SK
1.28
  
11Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
1.28
Upsala IF
1.28
  
11Wilhelm Grahm
1.28
Bromma IF
1.28
PB
  
14Filip Derezinski
1.28
IF Triangeln
1.28
PB
  
14Hugo Beskow
1.28
Hammarby IF
1.28
PB
  
16Valter Åsberg
1.28
Huddinge AIS
1.28
  
16Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
1.28
Spårvägens FK
1.28
  
18Truls Grahm
1.23
Bromma IF
1.23
PB
  
19Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
1.18
Mälarhöjdens IK
1.18
PB
  
19Philip Persson
1.18
Danderyds SK
1.18
  
Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
NH
Mälarhöjdens IK
NH
  
P13 Stav     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
2.60
Turebergs FK
2.60
PB
  
2Quincy Hackett
2.40
Hammarby IF
2.40
PB
  
3Simon Lindström
2.40
Turebergs FK
2.40
PB
  
4Oliver Persson
2.30
Danderyds SK
2.30
PB
  
5Anton Roslund
2.00
Hammarby IF
2.00
PB
  
6Philip Persson
1.90
Danderyds SK
1.90
PB
  
7Wilhelm Grahm
1.80
Bromma IF
1.80
PB
  
8Kit Fossengen
1.80
Huddinge AIS
1.80
PB
  
9Tim Karmteg
Tim Karmteg 08, Östersunds GIF
1.70
Östersunds GIF
1.70
PB
  
10Benjamin WilkinsonHammarby IF
1.70
PB
  
11Liam Dovander
1.70
Turebergs FK
1.70
PB
  
12Marcus Beckman
1.50
Hässelby SK
1.50
PB
  
Adam Ekström
NH
Hässelby SK
NH
  
Valter ÅsbergHuddinge AIS
NH
  
P13 Längd (zon)     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Vilmer Karlsson
5.35
Hammarby IF
5.35
  
2Jacob Rune
5.33
Täby IS
5.33
PB
  
3Anton Roslund
5.21
Hammarby IF
5.21
PB
  
4Simon Lindström
5.09
Turebergs FK
5.09
PB
  
5Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
5.08
Upsala IF
5.08
PB
  
6Hannes Johansson
4.93
Hammarby IF
4.93
PB
  
7David BerglundAIK
4.85
PB
  
8Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
4.83
Vallentuna FK
4.83
PB
  
9Erik WallnäsAIK
4.61
PB
  
10Theodor YngströmMälarö SOK
4.61
  
11Matteus Edetoft
4.55
Danderyds SK
4.55
PB
  
12Oliver Persson
4.48
Danderyds SK
4.48
PB
  
13Philip Persson
4.35
Danderyds SK
4.35
PB
  
14Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
4.34
Spårvägens FK
4.34
PB
  
15Valter Åsberg
4.33
Huddinge AIS
4.33
PB
  
16Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
4.32
Hanvikens SK
4.32
PB
  
17Nils Sundström
Nils Sundström 07, Mälarhöjden
4.28
Mälarhöjdens IK
4.28
PB
  
18Gustav Snis
4.25
Turebergs FK
4.25
  
19Mikael SöderborgHammarby IF
4.22
PB
  
20Noah Holmlund
4.21
Hammarby IF
4.21
PB
  
21Quincy Hackett
4.17
Hammarby IF
4.17
PB
  
22Elias Häggkvist
4.15
Huddinge AIS
4.15
PB
  
23Alexander KronqvistDanderyds SK
4.12
PB
  
24Theo Carlström CousinsHammarby IF
4.06
PB
  
25Hugo Skymne
Hugo Skymne 07, Hässelby
3.99
Hässelby SK
3.99
  
26Carl-Axel Falck
Carl-Axel Falck 07, Mälarhöjden
3.92
Mälarhöjdens IK
3.92
PB
  
27Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
3.91
Spårvägens FK
3.91
PB
  
28Filip Derezinski
3.82
IF Triangeln
3.82
PB
  
29Erik Herre
Erik Herre 07, Hammarby
3.71
Hammarby IF
3.71
PB
  
30Hugo Beskow
3.66
Hammarby IF
3.66
PB
  
31Truls Grahm
3.63
Bromma IF
3.63
PB
  
32Viktor Nordgren
3.48
Hammarby IF
3.48
PB
  
33Wilhelm Grahm
3.42
Bromma IF
3.42
  
34Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
3.39
Mälarhöjdens IK
3.39
PB
  
35Oliver Halonen
Oliver Halonen 07, Kungsholmen
3.24
Kungsholmen BBK
3.24
PB
  
36Alfred Eriksson
3.23
Hanvikens SK
3.23
PB
  
37Svante Ramel TernhagHammarby IF
3.23
PB
  
38Samuel Lindfors
3.17
Hanvikens SK
3.17
PB
  
39Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
3.00
Mälarhöjdens IK
3.00
PB
  
40Valentin Ribbing
2.78
Hammarby IF
2.78
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Filip Derezinski
10.42
IF Triangeln
10.42
PB
  
2David BerglundAIK
9.53
PB
  
3Erik WallnäsAIK
8.84
PB
  
4Theodor Alm
Theodor Alm 07, Kungsholmen
8.62
Kungsholmen BBK
8.62
PB
  
5Marcus Beckman
8.55
Hässelby SK
8.55
  
6Daniel Larsson
8.43
IFK Lidingö
8.43
PB
  
7Theodor YngströmMälarö SOK
8.21
PB
  
8Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.13
Hanvikens SK
8.13
PB
  
9Christoffer BélecHammarby IF
7.24
PB
  
10Alexander KronqvistDanderyds SK
7.03
PB
  
11Dante Boman
6.95
Huddinge AIS
6.95
  
12Quincy Hackett
6.88
Hammarby IF
6.88
  
13Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
6.88
Spårvägens FK
6.88
  
14Elias Häggkvist
6.88
Huddinge AIS
6.88
  
15Hugo Beskow
6.72
Hammarby IF
6.72
PB
  
16Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
6.68
Mälarhöjdens IK
6.68
PB
  
17Valter Åsberg
6.67
Huddinge AIS
6.67
  
18Anton Hellgren
6.40
Vallentuna FK
6.40
  
19Philip Persson
6.32
Danderyds SK
6.32
PB
  
20Viktor Nordgren
6.25
Hammarby IF
6.25
PB
  
21Fabian Fried
Fabian Fried 07, Mälarhöjden
6.10
Mälarhöjdens IK
6.10
PB
  
22Oliver Persson
5.86
Danderyds SK
5.86
PB
  
23Alfred Eriksson
5.77
Hanvikens SK
5.77
PB
  
24Carl-Axel Falck
Carl-Axel Falck 07, Mälarhöjden
5.65
Mälarhöjdens IK
5.65
PB
  
25Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
5.31
Mälarhöjdens IK
5.31
PB
  
26Samuel Lindfors
4.07
Hanvikens SK
4.07
PB
  
27Valentin Ribbing
3.34
Hammarby IF
3.34
PB
  
Jacob RuneTäby IS
NM
  
P12 60 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Charlie Amos
8.53
Danderyds SK
8.53
PB
  
2Theo Pantzar
8.77
Huddinge AIS
8.77
  
3Emil Svensson
8.91
Turebergs FK
8.91
  
4Axel Victorin
8.93
Hammarby IF
8.93
  
5Benjamin WilkinsonHammarby IF
9.03
PB
  
6Algot Särnbrink
9.05
Huddinge AIS
9.05
PB
  
7Oscar Johansson
9.10
Hanvikens SK
9.10
  
8Theodor HåkanssonHammarby IF
9.21
  
Heat 1
15 dec
15 dec
1Benjamin WilkinsonHammarby IF
9.14
  
2Isak Ålund
9.26
Hanvikens SK
9.26
PB
  
3Edvin Jacobsson
9.44
IFK Lidingö
9.44
PB
  
4Ludwig Engde
9.82
Turebergs FK
9.82
  
5Erik Jönsson
9.97
Huddinge AIS
9.97
  
6Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
10.11
Mälarhöjdens IK
10.11
PB
  
7Oscar Green
10.72
Hammarby IF
10.72
PB
  
Heat 2
15 dec
15 dec
1Alexander GranqvistHuddinge AIS
9.18
PB
  
2Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
9.25
IFK Lidingö
9.25
PB
  
3Noel Viberg
9.38
Huddinge AIS
9.38
PB
  
4Alex Ejendal
9.62
IFK Lidingö
9.62
PB
  
5Vincent Yllèn
9.69
Huddinge AIS
9.69
PB
  
6Oskar HalfwordsonBromma IF
10.01
PB
  
7Hugo Karlsson
10.32
Hammarby IF
10.32
PB
  
Heat 3
15 dec
15 dec
1Theo Pantzar
8.66
Huddinge AIS
8.66
PB
  
2Charlie Amos
8.79
Danderyds SK
8.79
  
3Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
9.64
Mälarhöjdens IK
9.64
PB
  
4Anton Johansson
9.79
Hammarby IF
9.79
PB
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
10.01
Turebergs FK
10.01
  
6David Bengtsson
10.11
Hammarby IF
10.11
PB
  
7Valle Renkse
10.77
Huddinge AIS
10.77
PB
  
8Arvid Samuelsson SchildtHuddinge AIS
11.62
PB
  
Heat 4
15 dec
15 dec
1Emil Svensson
8.81
Turebergs FK
8.81
  
2Axel Victorin
8.92
Hammarby IF
8.92
  
3Oscar Johansson
8.93
Hanvikens SK
8.93
PB
  
4Edwin Larripa TaxellHässelby SK
9.32
PB
  
5Fredrik DanielssonHässelby SK
9.38
PB
  
6Rasmus Berglund
9.43
Huddinge AIS
9.43
  
7Elliot Sjöberg
9.66
Huddinge AIS
9.66
PB
  
8Albin Wolgast
9.93
Hammarby IF
9.93
  
Heat 5
15 dec
15 dec
1Theodor HåkanssonHammarby IF
9.03
PB
  
2Algot Särnbrink
9.10
Huddinge AIS
9.10
PB
  
3Isac Ziegler
Isac Ziegler 08, Mälarhöjden
9.63
Mälarhöjdens IK
9.63
PB
  
4Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
9.63
PB
  
5Douglas Bedarvik
9.70
Huddinge AIS
9.70
PB
  
6Emil Ahlepil
9.75
Hanvikens SK
9.75
PB
  
7Joar Stange
10.50
Huddinge AIS
10.50
PB
  
P12 800 m     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Rasmus Berglund
2:34.03
Huddinge AIS
2:34.03
PB
  
2Kasper Lee
Kasper Lee 08, Hammarby
2:43.86
Hammarby IF
2:43.86
PB
  
3Oliver Taha
Oliver Taha 10, Lidingö
2:44.15
10IFK Lidingö
2:44.15
PB
  
4Vasco Arana HåkansonIFK Lidingö
2:47.36
PB
  
5Sean Dovander
2:47.80
Turebergs FK
2:47.80
PB
  
6Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
2:51.70
Turebergs FK
2:51.70
PB
  
7Algot Särnbrink
3:08.75
Huddinge AIS
3:08.75
PB
  
8Axel Öhrner
3:09.40
Hammarby IF
3:09.40
PB
  
9Erik Jönsson
3:13.77
Huddinge AIS
3:13.77
PB
  
Final B
14 dec
14 dec
1Vilgot Didrikson
2:40.16
Bromma IF
2:40.16
PB
  
2Tim Karmteg
Tim Karmteg 08, Östersunds GIF
2:40.17
Östersunds GIF
2:40.17
PB
  
3Jonas Atlassi
2:42.06
Hammarby IF
2:42.06
PB
  
4Bruno Lönnerstam
2:47.19
Hanvikens SK
2:47.19
PB
  
5Elliot Sjöberg
2:48.96
Huddinge AIS
2:48.96
PB
  
6Tim Bjurman
2:50.01
Hammarby IF
2:50.01
PB
  
7Charlie Molinder SundqvistHammarby IF
3:12.09
PB
  
8Joar Stange
3:19.35
Huddinge AIS
3:19.35
PB
  
P12 Höjd     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Alexander GranqvistHuddinge AIS
1.40
PB
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
1.36
  
3Charlie Lind
1.36
Hanvikens SK
1.36
PB
  
4Theodor HåkanssonHammarby IF
1.36
  
5Vilgot DidriksonBromma IF
1.36
PB
  
6Emil Svensson
1.36
Turebergs FK
1.36
  
7Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
1.28
Mälarhöjdens IK
1.28
PB
  
8Benjamin WilkinsonHammarby IF
1.28
PB
  
9Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
1.28
IFK Lidingö
1.28
PB
  
10Rasmus Berglund
1.28
Huddinge AIS
1.28
PB
  
10Algot Särnbrink
1.28
Huddinge AIS
1.28
PB
  
12Theo Pantzar
1.23
Huddinge AIS
1.23
  
12Ludwig Engde
1.23
Turebergs FK
1.23
PB
  
14Noel Sundberg
Noel Sundberg 08, Spårvägen
1.23
Spårvägens FK
1.23
PB
  
15Oskar HalfwordsonBromma IF
1.18
  
15Albin Wolgast
1.18
Hammarby IF
1.18
  
17Joel Åkerborg
Joel Åkerborg 08, Mälarhöjden
1.18
Mälarhöjdens IK
1.18
PB
  
17Fredrik DanielssonHässelby SK
1.18
PB
  
19Emil Ahlepil
1.18
Hanvikens SK
1.18
PB
  
19Vincent Yllèn
1.18
Huddinge AIS
1.18
PB
  
19Joar Stange
1.18
Huddinge AIS
1.18
PB
  
22Edvin Jacobsson
1.18
IFK Lidingö
1.18
PB
  
23Alex Ejendal
1.18
IFK Lidingö
1.18
PB
  
24Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1.13
Turebergs FK
1.13
  
25Noel Viberg
1.13
Huddinge AIS
1.13
PB
  
26Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
1.13
PB
  
27Elliot Sjöberg
1.08
Huddinge AIS
1.08
  
28Oscar Johansson
1.08
Hanvikens SK
1.08
PB
  
29Axel Öhrner
1.08
Hammarby IF
1.08
PB
  
30Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
1.03
Mälarhöjdens IK
1.03
PB
  
31Albin Taube
1.03
Hammarby IF
1.03
PB
  
32Anton Johansson
1.03
Hammarby IF
1.03
PB
  
33Arvid Samuelsson SchildtHuddinge AIS
1.03
  
Bruno LönnerstamHanvikens SK
NH
  
P12 Längd (zon)     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Emil Svensson
4.87
Turebergs FK
4.87
PB
  
2Theodor HåkanssonHammarby IF
4.56
PB
  
3Benjamin WilkinsonHammarby IF
4.50
PB
  
4Jonatan Borg
4.42
Hammarby IF
4.42
  
5Rasmus Berglund
4.28
Huddinge AIS
4.28
PB
  
6Axel Victorin
4.24
Hammarby IF
4.24
PB
  
7Oscar Johansson
4.24
Hanvikens SK
4.24
PB
  
8Alexander GranqvistHuddinge AIS
4.16
PB
  
9Theo Pantzar
4.12
Huddinge AIS
4.12
PB
  
10Tim Karmteg
Tim Karmteg 08, Östersunds GIF
4.11
Östersunds GIF
4.11
PB
  
11Noel Sundberg
Noel Sundberg 08, Spårvägen
4.10
Spårvägens FK
4.10
PB
  
12Isak Ålund
4.08
Hanvikens SK
4.08
PB
  
13Edwin Larripa TaxellHässelby SK
3.99
PB
  
14Vilgot DidriksonBromma IF
3.99
  
15Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.95
Turebergs FK
3.95
PB
  
16Alex Ejendal
3.88
IFK Lidingö
3.88
PB
  
17Vincent Huselius
3.87
Hammarby IF
3.87
PB
  
18Douglas Bedarvik
3.87
Huddinge AIS
3.87
PB
  
19Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
3.85
Mälarhöjdens IK
3.85
PB
  
20Emil Ahlepil
3.83
Hanvikens SK
3.83
PB
  
21Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
3.83
Mälarhöjdens IK
3.83
PB
  
22Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
3.81
PB
  
23Fredrik DanielssonHässelby SK
3.75
PB
  
24Elliot Sjöberg
3.74
Huddinge AIS
3.74
PB
  
25Erik Jönsson
3.70
Huddinge AIS
3.70
PB
  
26Noel Viberg
3.68
Huddinge AIS
3.68
PB
  
27Albin Wolgast
3.66
Hammarby IF
3.66
PB
  
28Anton Johansson
3.64
Hammarby IF
3.64
PB
  
29David Bengtsson
3.60
Hammarby IF
3.60
PB
  
30Albert Sylvén
3.60
Danderyds SK
3.60
PB
  
31Algot Särnbrink
3.55
Huddinge AIS
3.55
PB
  
32Oskar HalfwordsonBromma IF
3.52
PB
  
33Yosef Rafiq
3.48
Hammarby IF
3.48
PB
  
34Bruno LönnerstamHanvikens SK
3.41
PB
  
35Neo Boman
Neo Boman 08, Huddinge
3.27
Huddinge AIS
3.27
PB
  
36Hugo Karlsson
3.23
Hammarby IF
3.23
PB
  
37Valle Renkse
3.20
Huddinge AIS
3.20
PB
  
38Albin Taube
3.13
Hammarby IF
3.13
PB
  
39Joar Stange
3.08
Huddinge AIS
3.08
PB
  
40Arvid Samuelsson SchildtHuddinge AIS
2.54
PB
  
Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
NM
IFK Lidingö
NM
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.48
PB
  
2Kasper Lee
Kasper Lee 08, Hammarby
8.35
Hammarby IF
8.35
PB
  
3William StrömbergTurebergs FK
7.64
PB
  
4Alexander GranqvistHuddinge AIS
7.53
PB
  
5Elliot Sjöberg
7.18
Huddinge AIS
7.18
PB
  
6Benjamin WilkinsonHammarby IF
7.16
  
7Charlie Lind
7.05
Hanvikens SK
7.05
PB
  
8Marcus BjörklundHanvikens SK
6.97
PB
  
9Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
6.73
IFK Lidingö
6.73
PB
  
10Emil Svensson
6.68
Turebergs FK
6.68
PB
  
11Alvin Ohlsson
6.63
Tullinge FI
6.63
  
12Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
6.42
Turebergs FK
6.42
  
13Algot Särnbrink
6.28
Huddinge AIS
6.28
PB
  
14Rasmus Berglund
6.24
Huddinge AIS
6.24
  
15Douglas Bedarvik
5.92
Huddinge AIS
5.92
PB
  
16Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
5.70
PB
  
17Erik Jönsson
5.70
Huddinge AIS
5.70
PB
  
18Albin Taube
4.84
Hammarby IF
4.84
PB
  
19Axel Öhrner
4.80
Hammarby IF
4.80
PB
  
20Charlie Molinder SundqvistHammarby IF
3.80
PB
  
P11 60 m     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
3Trausti Mar DagssonTurebergs FK
8.95
PB
  
Heat 1
14 dec
14 dec
1Jonatan Borg
8.92
Hammarby IF
8.92
PB
  
4Alessandro MancinellaHammarby IF
9.59
PB
  
5Emil Corlevi
10.43
IFK Lidingö
10.43
PB
  
Heat 3
14 dec
14 dec
1Gustav Yngström
8.58
Mälarö SOK
8.58
PB
  
Heat 4
14 dec
14 dec
2Oskar Ahlstrand
9.15
Turebergs FK
9.15
PB
  
P11 Höjd     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
5Trausti Mar DagssonTurebergs FK
1.28
PB
  
9Alessandro MancinellaHammarby IF
1.23
PB
  
P11 Längd (zon)     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
4.70
Katrineholms SK
4.70
=PB
  
2Gustav Yngström
4.68
Mälarö SOK
4.68
PB
  
3Oskar Ahlstrand
4.67
Turebergs FK
4.67
PB
  
4Jonatan Borg
4.65
Hammarby IF
4.65
PB
  
7Jumanne Hackett
4.28
Hammarby IF
4.28
PB
  
10Alessandro MancinellaHammarby IF
3.90
PB
  
30Emil Corlevi
3.22
IFK Lidingö
3.22
PB
  
P10 60 m     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Eliah Hallberg Hossain
Eliah Hallberg Hossain 10, Tureberg
8.98
10Turebergs FK
8.98
PB
  
P10 Längd (zon)     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Eliah Hallberg Hossain
Eliah Hallberg Hossain 10, Tureberg
4.29
10Turebergs FK
4.29
PB
  
Kvinnor
K 30 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
4.60
Mälarhöjdens IK
4.60
SB
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
4.63
Mälarhöjdens IK
4.63
PB
  
3Helen Hermundstad
4.69
Spårvägens FK
4.69
SB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
4.78
Sundbybergs IK
4.78
PB
  
5Molly Freeman
4.79
Hammarby IF
4.79
PB
  
6Annasara Tunelli
4.98
IFK Lidingö
4.98
PB
  
7Liva Gustavsson
5.09
Spårvägens FK
5.09
PB
  
K 30 m extra     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Helen Hermundstad
4.63
Spårvägens FK
4.63
PB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
4.63
Mälarhöjdens IK
4.63
  
3Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
4.64
Mälarhöjdens IK
4.64
PB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
4.82
Sundbybergs IK
4.82
PB
  
5Molly Freeman
4.84
Hammarby IF
4.84
PB
  
K 1500 m     
Inne 13 dec

Final A

Final
Inne 13 dec
1Wilma Nordgren
5:10.21
Hammarby IF
5:10.21
PB
  
2Clara Lidén
5:12.07
Hammarby IF
5:12.07
PB
  
3Estelle Strand
5:20.52
IFK Lidingö
5:20.52
PB
  
4Albertina Brandt
5:22.49
Hammarby IF
5:22.49
PB
  
5Liva Gustavsson
5:25.91
Spårvägens FK
5:25.91
SB
  
K Stav     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Sara WinbergTäby IS
3.53
SB
  
2Emelie Beckman
3.53
Hässelby SK
3.53
PB
  
3Johanna Hellman
3.13
IFK Lidingö
3.13
SB
  
4Tove WidströmTäby IS
3.03
PB
  
5Sophia Abdulrahim OmarIFK Lidingö
2.73
SB
  
6Jenny Rosén
2.73
Nyköpings BIS
2.73
  
7Elsa Eriksson
2.73
Hässelby SK
2.73
PB
  
F15 60 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Emma Carlsson
8.15
Turebergs FK
8.15
PB
  
2Mellanie Neudinger NellmerIFK Lidingö
8.21
  
3Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
8.25
Spårvägens FK
8.25
PB
  
4Veronika Danilov
8.36
Huddinge AIS
8.36
  
5Evelina HamosTäby IS
8.40
PB
  
6Hjördis BäckmanIFK Lidingö
8.62
PB
  
7Ida Tuving
Ida Tuving 05, Hanviken
8.68
Hanvikens SK
8.68
  
Heat 1
15 dec
15 dec
1Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
8.32
Spårvägens FK
8.32
  
2Veronika Danilov
8.35
Huddinge AIS
8.35
  
3Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
8.83
IFK Lidingö
8.83
PB
  
4Astrid Cyrus
8.89
Hammarby IF
8.89
PB
  
5Alice Ivarsson
9.04
Hammarby IF
9.04
PB
  
6Nora Åsbrink
9.09
Upsala IF
9.09
PB
  
Heat 2
15 dec
15 dec
1Emma Carlsson
8.28
Turebergs FK
8.28
SB
  
2Norah Lind
8.83
Tyresö FK
8.83
PB
  
3Ellen JernhallTäby IS
8.84
PB
  
4Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
8.88
  
5Frida Nyström
8.95
Hammarby IF
8.95
PB
  
6Philippa KastbergTäby IS
9.17
PB
  
Heat 3
15 dec
15 dec
1Mellanie Neudinger NellmerIFK Lidingö
8.20
PB
  
2Evelina HamosTäby IS
8.41
PB
  
3Alvah Lind
8.43
Tyresö FK
8.43
PB
  
4Hjördis BäckmanIFK Lidingö
8.63
PB
  
5Ida Tuving
Ida Tuving 05, Hanviken
8.67
Hanvikens SK
8.67
PB
  
6Ebba SjöströmTäby IS
9.00
=PB
  
F15 200 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
25.63
PB
  
2Elsa Kagevik
27.17
Turebergs FK
27.17
PB
  
3Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
27.41
Spårvägens FK
27.41
PB
  
Final B
15 dec
15 dec
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
28.08
Turebergs FK
28.08
PB
  
2Annie Grindange
28.54
Turebergs FK
28.54
PB
  
3Alice Enetjärn
28.54
Nyköpings BIS
28.54
  
4Ella Fallope
29.52
Turebergs FK
29.52
PB
  
Final C
15 dec
15 dec
1Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
29.05
IFK Lidingö
29.05
PB
  
2Lara Johnsson
29.74
Turebergs FK
29.74
PB
  
Final D
15 dec
15 dec
1Eleonora WahlinTäby IS
28.84
PB
  
2Ebba SjöströmTäby IS
29.55
PB
  
3Ida Tuving
Ida Tuving 05, Hanviken
29.69
Hanvikens SK
29.69
PB
  
Final E
15 dec
15 dec
1Astrid Cyrus
29.08
Hammarby IF
29.08
PB
  
2Philippa KastbergTäby IS
29.54
PB
  
3Frida Nyström
30.70
Hammarby IF
30.70
PB
  
4Lilia Trentham
Lilia Trentham 05, Spårvägen
31.06
Spårvägens FK
31.06
PB
  
Final F
15 dec
15 dec
1Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
29.15
  
2Norah EdströmAIK
29.63
PB
  
3Matilda BergströmHellas FK
31.12
PB
  
Final G
15 dec
15 dec
1Veronika Danilov
27.58
Huddinge AIS
27.58
PB
  
2Olivia Bruzelius
28.23
Spårvägens FK
28.23
PB
  
3Alice Ivarsson
30.99
Hammarby IF
30.99
PB
  
F15 1000 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Tilde Adolfsson
3:14.02
Motala AIF
3:14.02
  
2Tindra Dahlberg
3:20.27
Upsala IF
3:20.27
  
3Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
3:35.44
IFK Lidingö
3:35.44
PB
  
4Hannah Lahti
Hannah Lahti 05, Västerås
3:36.25
Västerås FK
3:36.25
PB
  
5Matilda HalfwordsonBromma IF
3:42.61
  
6Cornelia Larsten
3:47.97
IFK Lidingö
3:47.97
PB
  
7Suzanne Lesage
3:58.13
Bromma IF
3:58.13
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Linnéa LindefalkHammarby IF
9.60
PB
  
60H76.2
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
9.65
Turebergs FK
9.65
PB
  
60H76.2
3Ebba SjöströmTäby IS
9.95
PB
  
60H76.2
4Annie Grindange
10.02
Turebergs FK
10.02
  
60H76.2
5Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
10.24
Turebergs FK
10.24
  
60H76.2
6Lara Johnsson
10.46
Turebergs FK
10.46
PB
  
60H76.2
Final B
14 dec
14 dec
1Agnes Jansson
9.40
Hammarby IF
9.40
PB
  
60H76.2
2Alvah Lind
9.41
Tyresö FK
9.41
PB
  
60H76.2
3Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
10.29
PB
  
60H76.2
4Norah Lind
10.75
Tyresö FK
10.75
SB
  
60H76.2
5Tyra Holst
11.75
AIK
11.75
PB
  
60H76.2
Mellanie Neudinger NellmerIFK Lidingö
DNF
  
60H76.2
F15 Höjd     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Alvah Lind
1.64
Tyresö FK
1.64
PB
  
2Mellanie Neudinger NellmerIFK Lidingö
1.56
PB
  
3Ophelia ViirmanBromma IF
1.52
PB
  
4Norah Lind
1.52
Tyresö FK
1.52
SB
  
5Tindra Dahlberg
1.43
Upsala IF
1.43
  
6Nora Åsbrink
1.43
Upsala IF
1.43
  
7Lilia Trentham
Lilia Trentham 05, Spårvägen
1.38
Spårvägens FK
1.38
PB
  
8Ellen JernhallTäby IS
1.38
PB
  
9Ebba SjöströmTäby IS
1.38
PB
  
10Lea Mellin
Lea Mellin 05, Spårvägen
1.28
Spårvägens FK
1.28
PB
  
Lara Johnsson
NH
Turebergs FK
NH
  
F15 Stav     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Alvah Lind
3.55
Tyresö FK
3.55
SB
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.00
Turebergs FK
3.00
PB
  
3Norah Lind
2.90
Tyresö FK
2.90
  
4Sofia Eskilsson
2.70
Hammarby IF
2.70
SB
  
5Matilda HalfwordsonBromma IF
2.60
PB
  
6Tove Olsson
2.60
Hammarby IF
2.60
SB
  
7Nora Åsbrink
2.50
Upsala IF
2.50
PB
  
8Lisa AppelquistBromma IF
2.20
=PB
  
9Suzanne LesageBromma IF
2.00
  
10Helena Hvalgren
2.00
IFK Lidingö
2.00
PB
  
Lilia Trentham
Lilia Trentham 05, Spårvägen
NH
Spårvägens FK
NH
  
F15 Längd     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Alvah Lind
5.17
Tyresö FK
5.17
SB
  
2Agnes Jansson
5.06
Hammarby IF
5.06
PB
  
3Mellanie Neudinger NellmerIFK Lidingö
4.93
PB
  
4Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
4.78
Spårvägens FK
4.78
PB
  
5Hjördis BäckmanIFK Lidingö
4.74
SB
  
6Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
4.73
IFK Lidingö
4.73
PB
  
7Norah Lind
4.69
Tyresö FK
4.69
PB
  
8Frida Nyström
4.22
Hammarby IF
4.22
PB
  
9Astrid Cyrus
4.21
Hammarby IF
4.21
PB
  
10Ebba SjöströmTäby IS
4.18
PB
  
11Philippa KastbergTäby IS
4.16
PB
  
12Lara Johnsson
4.13
Turebergs FK
4.13
PB
  
13Ellen JernhallTäby IS
4.09
PB
  
14Lilia Trentham
Lilia Trentham 05, Spårvägen
4.01
Spårvägens FK
4.01
PB
  
15Ella Gustafsson
3.90
Hammarby IF
3.90
PB
  
16Olivia Bruzelius
3.32
Spårvägens FK
3.32
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Norah Lind
11.64
Tyresö FK
11.64
PB
  
2Sofia Eskilsson
10.47
Hammarby IF
10.47
PB
  
3Philippa KastbergTäby IS
9.80
PB
  
4Alvah Lind
8.92
Tyresö FK
8.92
PB
  
5Lara Johnsson
8.69
Turebergs FK
8.69
  
6Isabella PetäjistöIF Triangeln
8.68
PB
  
7Matilda HalfwordsonBromma IF
8.40
PB
  
8Lisa AppelquistBromma IF
7.20
  
9Alice Ivarsson
7.08
Hammarby IF
7.08
PB
  
10Suzanne LesageBromma IF
6.93
  
Tindra DahlbergUpsala IF
NM
  
F14 60 m     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.84
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.32
Turebergs FK
8.32
PB
  
3Elsa Kagevik
8.35
Turebergs FK
8.35
  
4Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.41
PB
  
5Matilda PeterssonTurebergs FK
8.56
  
6Lova Mattsson
8.63
IFK Lidingö
8.63
  
7Alice Enetjärn
8.73
Nyköpings BIS
8.73
  
8Annie Grindange
8.77
Turebergs FK
8.77
  
Heat 1
15 dec
15 dec
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.39
Turebergs FK
8.39
PB
  
2Lova Mattsson
8.53
IFK Lidingö
8.53
PB
  
3Alice Enetjärn
8.74
Nyköpings BIS
8.74
  
4Eleonora WahlinTäby IS
8.80
  
5Emma Fogdö
8.81
Hanvikens SK
8.81
PB
  
6Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
8.89
Turebergs FK
8.89
  
7Em Lindstedt
Em Lindstedt 06, Spårvägen
9.20
Spårvägens FK
9.20
  
8Lisa Sundström
9.25
Hanvikens SK
9.25
PB
  
Heat 2
15 dec
15 dec
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.92
  
2Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.55
  
3Annie Grindange
8.75
Turebergs FK
8.75
  
4Maya Swedin
8.80
IFK Lidingö
8.80
  
5Wilja Hagström
9.06
Hanvikens SK
9.06
PB
  
6Emma Jäderberg
9.11
Hanvikens SK
9.11
PB
  
7Tyra HolstAIK
9.39
PB
  
8Aurora Boschini-RoineSpårvägens FK
9.48
PB
  
Heat 3
15 dec
15 dec
1Elsa Kagevik
8.40
Turebergs FK
8.40
  
2Matilda PeterssonTurebergs FK
8.64
  
3Felicia Renman
8.78
Hanvikens SK
8.78
PB
  
4Norah EdströmAIK
8.83
PB
  
5Ella Fallope
8.89
Turebergs FK
8.89
PB
  
6Kristelle Grahn
9.13
Spårvägens FK
9.13
PB
  
7Linn Johnsson
Linn Johnsson 06, Mälarhöjden
9.15
Mälarhöjdens IK
9.15
PB
  
8Stella Berggren
9.21
Spårvägens FK
9.21
  
F14 1000 m     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Elsa Kagevik
3:12.58
Turebergs FK
3:12.58
PB
  
2Liv Hanell
3:15.63
IFK Tumba
3:15.63
PB
  
3Maya Swedin
3:17.03
IFK Lidingö
3:17.03
PB
  
4Anastasia Rozhkova
3:20.71
Tullinge FI
3:20.71
PB
  
5Matilda Martini
3:25.39
Motala AIF
3:25.39
PB
  
6Evelina Swärdborn
3:28.73
Nyköpings BIS
3:28.73
  
7Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3:32.58
Turebergs FK
3:32.58
PB
  
8Gesa Brockmann
4:00.40
IFK Lidingö
4:00.40
PB
  
F14 Höjd     
Inne 14 dec

Final A

Final
Inne 14 dec
1Saga Ågren LundmanDanderyds SK
1.52
=PB
  
2Emilia Nielsen
1.48
Turebergs FK
1.48
  
3Livia Klaesson
1.48
Hässelby SK
1.48
PB
  
4Matilda PeterssonTurebergs FK
1.43
PB
  
4Annie Grindange
1.43
Turebergs FK
1.43
  
6Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.43
  
7Maja McCarthy
1.38
Hellas FK
1.38
PB
  
7Tyra HolstAIK
1.38
PB
  
9Kristelle Grahn
1.38
Spårvägens FK
1.38
PB
  
9Evelina SwärdbornNyköpings BIS
1.38
PB
  
11Norah EdströmAIK
1.38
PB
  
12Matilda MartiniMotala AIF
1.33
  
13Linnéa Ågren LundmanDanderyds SK
1.33
  
14Emma Jäderberg
1.28
Hanvikens SK
1.28
PB
  
15Aurora Boschini-RoineSpårvägens FK
1.23
PB
  
F14 Längd     
Inne 15 dec

Final A

Final
Inne 15 dec
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
5.28
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
4.98
Turebergs FK
4.98
PB
  
3Alice Enetjärn
4.79
Nyköpings BIS
4.79
PB
  
4Elsa Kagevik
4.73
Turebergs FK
4.73
PB
  
5Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
4.72
  
6Lova Mattsson
4.64
IFK Lidingö
4.64
PB
  
7Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
4.62
Turebergs FK
4.