1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 290 (124+166)   Starter: 779 (344+435)

Män
P15 60 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Filip Olsson
7.64
Bromma IF
7.64
PB
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
8.12
PB
  
3Oskar Carlsson
8.13
Mälarö SOK
8.13
  
4Leo Leesment
8.15
Mälarö SOK
8.15
PB
  
5Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
8.20
  
6Kim Wingren
8.41
Bromma IF
8.41
  
7Matteo De Petris
8.47
IFK Lidingö
8.47
  
Heat 1
30 nov
30 nov
1Filip Olsson
7.77
Bromma IF
7.77
  
2Oskar Carlsson
8.10
Mälarö SOK
8.10
PB
  
3Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
8.18
PB
  
4Emil Klockar
8.66
Huddinge AIS
8.66
PB
  
5John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
8.75
Turebergs FK
8.75
PB
  
6Anton HöglundTäby IS
8.78
PB
  
Heat 2
30 nov
30 nov
1Oliver Ericsson
7.84
Spårvägens FK
7.84
PB
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
8.15
PB
  
3Oscar Heaton
8.61
Huddinge AIS
8.61
PB
  
4Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
9.07
PB
  
5Arvid Wegler
9.43
Bromma IF
9.43
PB
  
6Filip Hessle
9.48
Turebergs FK
9.48
PB
  
7Vincent KällströmTurebergs FK
9.64
SB
  
Heat 3
30 nov
30 nov
1Leo Leesment
8.22
Mälarö SOK
8.22
PB
  
2Kim Wingren
8.32
Bromma IF
8.32
  
3Matteo De Petris
8.44
IFK Lidingö
8.44
PB
  
4Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
8.51
PB
  
5Joel Wikström
8.67
Huddinge AIS
8.67
  
6Jonathan Edberg
8.75
Turebergs FK
8.75
PB
  
7Vilmer Säll
9.41
Huddinge AIS
9.41
SB
  
P15 800 m     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Samuel Berhane
2:13.28
Hässelby SK
2:13.28
PB
  
2Erik Norlén
2:15.19
Täby IS
2:15.19
PB
  
3Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
2:15.87
Västerås FK
2:15.87
PB
  
4Alexander Hägg
2:21.88
Hässelby SK
2:21.88
PB
  
5Vincent Wettergren
2:27.13
Turebergs FK
2:27.13
PB
  
6Lowe Fuxe Barkvall
2:28.10
Turebergs FK
2:28.10
PB
  
7John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
2:42.67
Turebergs FK
2:42.67
SB
  
Final B
1 dec
1 dec
1Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
2:26.67
PB
  
2Anton Petersson
2:28.58
Hässelby SK
2:28.58
PB
  
3Jakob Bergström
2:31.67
Turebergs FK
2:31.67
PB
  
4Anton Höglund
2:40.35
Täby IS
2:40.35
PB
  
5Filip Hessle
2:40.40
Turebergs FK
2:40.40
PB
  
6Frans Stjernström
2:53.70
Turebergs FK
2:53.70
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
9.89
Turebergs FK
9.89
PB
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
10.29
PB
  
3Emil Klockar
10.71
Huddinge AIS
10.71
PB
  
P15 Höjd     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Leo Leesment
1.68
Mälarö SOK
1.68
PB
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
1.65
PB
  
3Oliver Ericsson
1.62
Spårvägens FK
1.62
PB
  
4Kim Wingren
1.59
Bromma IF
1.59
PB
  
5Jonathan Edberg
1.56
Turebergs FK
1.56
PB
  
6Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
1.56
Mälarhöjdens IK
1.56
PB
  
7Erik Larripa TaxellHässelby SK
1.48
PB
  
7Anton HöglundTäby IS
1.48
PB
  
9Oliver Sandberg
1.43
Huddinge AIS
1.43
PB
  
10John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
1.43
Turebergs FK
1.43
PB
  
11Emil Klockar
1.38
Huddinge AIS
1.38
PB
  
Vilmer Säll
NH
Huddinge AIS
NH
  
1.331.381.431.481.531.561.591.621.651.681.71
Leesmentooooooooooxxx
Källström---oooxooxoxxx
Ericsson--o-o-ooxx
Wingren-oooxoxoxoxxx
Edberg--o-ooxxx
Oliveraso-oxoxoxoxxx
Larripa Taxell-ooxoxxx
Höglundoooxoxxx
Sandbergooxoxxx
Bäckxooxoxxx
Klockarxxoxoxxx
Sällxxx
P15 Stav     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
3.00
PB
  
2Erik Larripa TaxellHässelby SK
3.00
PB
  
3Felix Holmqvist
2.80
Hanvikens SK
2.80
PB
  
4Alexander Heaton
2.80
Huddinge AIS
2.80
PB
  
5Oliver Sandberg
2.70
Huddinge AIS
2.70
PB
  
6Alexander MickelsonTurebergs FK
2.30
PB
  
7Simon Lindström
2.10
Turebergs FK
2.10
PB
  
7Oscar Heaton
2.10
Huddinge AIS
2.10
SB
  
9Hugo Engkvist
2.10
Upsala IF
2.10
PB
  
10Quincy Hackett
2.10
Hammarby IF
2.10
PB
  
11Gustav KällströmTurebergs FK
2.00
PB
  
Erik KagerstedtHuddinge AIS
NH
  
2.00
3.10
2.10
2.20
2.30
2.40
2.50
2.60
2.70
2.80
2.90
3.00
Semb-Josefson-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
o
o
o
Larripa Taxell-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
xxo
o
o
Holmqvisto
o
o
o
o
o
o
o
o
xxx

Heaton-
-
o
o
xo
xo
o
xo
xo
xxx

Sandberg-
-
o
o
o
o
xo
xo
xxx


Mickelsono
o
xo
o
xxx






Lindströmo
o
xxx








Heaton-
o
xxx








Engkvistxxo
o









Hacketto
xo
xxx








Källströmo
xxx









Kagerstedtxxx










P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Joel Wikström
9.92
Huddinge AIS
9.92
PB
  
2Emil Klockar
9.31
Huddinge AIS
9.31
PB
  
3Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
9.08
Hässelby SK
9.08
PB
  
4Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
8.66
PB
  
5Oliver Sandberg
8.41
Huddinge AIS
8.41
PB
  
6Gustav KällströmTurebergs FK
8.35
PB
  
7Oskar Kruse
7.47
Turebergs FK
7.47
PB
  
8Jakob Bergström
6.32
Turebergs FK
6.32
PB
  
9Alfred Bergkvist
5.93
Huddinge AIS
5.93
PB
  
Wikström9.37xx9.92xx
Klockar9.317.04x6.676.517.20
Lindxx8.67x8.459.08
Semb-Josefson8.668.238.20x8.02x
Sandberg8.41xxxx7.93
Källström8.356.44x7.758.19
Krusex7.47x7.01x7.05
Bergströmx5.405.595.585.816.32
Bergkvist5.164.674.755.935.635.55
P13 60 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Vilmer Karlsson
8.16
Hammarby IF
8.16
  
2Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
8.16
Upsala IF
8.16
PB
  
3Alexander MickelsonTurebergs FK
8.24
PB
  
4Jacob Rune
8.26
Täby IS
8.26
PB
  
5Anton Roslund
8.32
Hammarby IF
8.32
PB
  
6Theodor YngströmMälarö SOK
8.43
  
7Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.61
Råby-Rekarne FIF
8.61
  
8Joar Eriksson
8.72
Turebergs FK
8.72
  
Heat 1
30 nov
30 nov
1Jacob Rune
8.42
Täby IS
8.42
PB
  
2David BerglundAIK
8.72
PB
  
3Walter Hedblom GreenGefle IF
8.86
PB
  
4Edvin Huss
Edvin Huss 07, Tureberg
8.87
Turebergs FK
8.87
PB
  
5Gustav Snis
9.09
Turebergs FK
9.09
PB
  
6Casper HåkanssonTurebergs FK
9.25
PB
  
7Emil HanssonTäby IS
9.36
PB
  
Heat 2
30 nov
30 nov
1Theodor YngströmMälarö SOK
8.40
PB
  
2Joar Eriksson
8.58
Turebergs FK
8.58
PB
  
3Jacob NorsellTäby IS
8.85
PB
  
4Jakob Lennermark
8.96
Turebergs FK
8.96
PB
  
5Melker Larm
9.07
Turebergs FK
9.07
PB
  
6Marcus Beckman
9.64
Hässelby SK
9.64
PB
  
Heat 3
30 nov
30 nov
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.53
Råby-Rekarne FIF
8.53
  
2Simon Lindström
8.72
Turebergs FK
8.72
PB
  
3Edvin Hansen TydénTurebergs FK
8.98
PB
  
4Liam Dovander
9.30
Turebergs FK
9.30
PB
  
5Arvid Tiberg
9.32
Turebergs FK
9.32
PB
  
6Noah ÖhlundTäby IS
9.74
PB
  
Heat 4
30 nov
30 nov
1Vilmer Karlsson
8.12
Hammarby IF
8.12
PB
  
2Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
8.27
Upsala IF
8.27
PB
  
3Albin Möller
8.83
Turebergs FK
8.83
PB
  
4Matteus Edetoft
9.10
Danderyds SK
9.10
PB
  
5Ludvig Ellgren
9.20
Turebergs FK
9.20
PB
  
6Erik Håkansson
9.50
Turebergs FK
9.50
PB
  
Heat 5
30 nov
30 nov
1Alexander MickelsonTurebergs FK
8.26
PB
  
2Anton Roslund
8.41
Hammarby IF
8.41
PB
  
3Hugo Skymne
Hugo Skymne 07, Hässelby
9.08
Hässelby SK
9.08
PB
  
4Lucas Gavelin
9.35
Ingarö IF
9.35
PB
  
5Oliver Åkerberg
9.40
Hässelby SK
9.40
PB
  
6Love MårtenssonTäby IS
9.55
PB
  
P13 600 m     
Inne
Inne
Final 1
30 nov
30 nov
1Oliver Persson
1:42.36
Danderyds SK
1:42.36
PB
  
2Jakob Lennermark
1:43.51
Turebergs FK
1:43.51
PB
  
3Leo Papinski
1:43.73
Täby IS
1:43.73
PB
  
4Emil Kellgren
1:46.06
Upsala IF
1:46.06
PB
  
5Iker Garcia LundströmTurebergs FK
1:48.97
PB
  
6Melker Larm
1:50.73
Turebergs FK
1:50.73
PB
  
7Philip Persson
1:53.50
Danderyds SK
1:53.50
SB
  
8Matteus Edetoft
2:01.03
Danderyds SK
2:01.03
PB
  
Final 2
30 nov
30 nov
1Simon Berhane
1:47.98
Hässelby SK
1:47.98
PB
  
2Gustaf Hedin
1:48.10
Upsala IF
1:48.10
PB
  
3Jacob Rune
1:48.72
Täby IS
1:48.72
PB
  
4Oliver Sörman
1:53.31
Hässelby SK
1:53.31
PB
  
5Liam Dovander
1:54.86
Turebergs FK
1:54.86
PB
  
6Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
1:57.31
Upsala IF
1:57.31
PB
  
7Erik Håkansson
1:57.89
Turebergs FK
1:57.89
PB
  
Final 3
30 nov
30 nov
1Vilmer Karlsson
1:39.76
Hammarby IF
1:39.76
PB
  
2Edvin Huss
Edvin Huss 07, Tureberg
1:47.57
Turebergs FK
1:47.57
PB
  
3Lucas Gavelin
1:54.39
Ingarö IF
1:54.39
PB
  
4Jack Bergendahl
1:54.59
Kungsholmen BBK
1:54.59
PB
  
5Alexander Christiansen
2:12.40
Hässelby SK
2:12.40
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Jacob Rune
9.74
Täby IS
9.74
PB
  
2Kevin SjöströmIFK Märsta
9.91
PB
  
3Anton Roslund
10.01
Hammarby IF
10.01
PB
  
4Simon Lindström
10.02
Turebergs FK
10.02
PB
  
5Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
10.15
Vallentuna FK
10.15
PB
  
6David BerglundAIK
10.85
  
7Walter Hedblom GreenGefle IF
10.86
  
8Alexander MickelsonTurebergs FK
11.49
  
Heat 1
1 dec
1 dec
1Kevin Sjöström
10.15
IFK Märsta
10.15
PB
  
2Simon Lindström
10.24
Turebergs FK
10.24
PB
  
3Walter Hedblom GreenGefle IF
10.66
PB
  
4Vilgot TreskogTäby IS
12.42
PB
  
5Anton Hellgren
12.95
Vallentuna FK
12.95
PB
  
Heat 2
1 dec
1 dec
1Anton Roslund
10.29
Hammarby IF
10.29
PB
  
2David BerglundAIK
10.51
PB
  
3Alexander MickelsonTurebergs FK
10.78
PB
  
4Erik Håkansson
11.85
Turebergs FK
11.85
PB
  
5Arvid Tiberg
12.16
Turebergs FK
12.16
PB
  
6Gustav Snis
12.28
Turebergs FK
12.28
PB
  
Heat 3
1 dec
1 dec
1Jacob Rune
10.02
Täby IS
10.02
PB
  
2Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
10.57
Vallentuna FK
10.57
PB
  
3Jacob Norsell
10.80
Täby IS
10.80
PB
  
4Henrik Deresiewicz
11.09
Sundbybergs IK
11.09
PB
  
5Liam Dovander
11.96
Turebergs FK
11.96
PB
  
P13 Höjd     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Kevin SjöströmIFK Märsta
1.51
PB
  
2Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
1.48
Upsala IF
1.48
PB
  
3David BerglundAIK
1.48
PB
  
3Anton Roslund
1.48
Hammarby IF
1.48
PB
  
5Simon Lindström
1.48
Turebergs FK
1.48
  
6Jacob NorsellTäby IS
1.48
PB
  
7Walter Hedblom GreenGefle IF
1.43
PB
  
8Liam Dovander
1.38
Turebergs FK
1.38
PB
  
8Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
1.38
Vallentuna FK
1.38
PB
  
8Alexander MickelsonTurebergs FK
1.38
PB
  
11Henrik Deresiewicz
1.33
Sundbybergs IK
1.33
PB
  
12Emil SöderbergTäby IS
1.33
PB
  
12Arvid Tiberg
1.33
Turebergs FK
1.33
PB
  
14Casper HåkanssonTurebergs FK
1.33
PB
  
15Gustav Snis
1.33
Turebergs FK
1.33
PB
  
16Hugo Danielsson
1.28
Hässelby SK
1.28
PB
  
17Oliver Persson
1.28
Danderyds SK
1.28
  
18Ludvig SundströmTurebergs FK
1.23
PB
  
19Emil HanssonTäby IS
1.23
PB
  
20Filip Derezinski
1.23
IF Triangeln
1.23
PB
  
21Philip Persson
1.23
Danderyds SK
1.23
  
22Hugo Skymne
Hugo Skymne 07, Hässelby
1.23
Hässelby SK
1.23
PB
  
23Matteus Edetoft
1.18
Danderyds SK
1.18
PB
  
23Erik Håkansson
1.18
Turebergs FK
1.18
PB
  
25Marcus Beckman
1.13
Hässelby SK
1.13
PB
  
Alexander ChristiansenHässelby SK
NH
  
1.131.181.231.281.331.381.431.481.511.53
Sjöström-----oxoxxoxxoxxx
Ekman--oooxoxxooxxx
Berglund-----ooxoxxx
Roslund----oooxoxxx
Lindström----oxoxoxxoxxx
Norsell--o-oxxoxxoxxoxxx
Hedblom Green---ooxooxxx
Dovander---oooxxx
Berg-oooooxxx
Mickelson---oooxxx
Deresiewiczoooooxxx
Söderberg-ooxooxxx
Tiberg-ooxooxxx
Håkansson--ooxoxxx
Snis--ooxxoxxx
Danielssonoooxoxxx
Persson-oxoxxoxxx
Sundströmoooxxx
Hansson-xooxxx
Derezinski-oxoxxx
Perssonooxxoxxx
Skymneoxoxxoxxx
Edetoftooxxx
Håkansson-oxxx
Beckmanoxxx
Christiansenxxx
P13 Längd (zon)     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Vilmer Karlsson
5.39
Hammarby IF
5.39
PB
  
2Jacob Rune
5.21
Täby IS
5.21
PB
  
3Alexander MickelsonTurebergs FK
5.08
PB
  
4Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
4.99
Upsala IF
4.99
PB
  
5Anton Roslund
4.98
Hammarby IF
4.98
PB
  
6Walter Hedblom GreenGefle IF
4.85
PB
  
7Simon Lindström
4.77
Turebergs FK
4.77
PB
  
8Theodor YngströmMälarö SOK
4.67
PB
  
9David BerglundAIK
4.44
PB
  
10Leo PapinskiTäby IS
4.38
PB
  
11Edvin Hansen TydénTurebergs FK
4.37
PB
  
12Gustav Snis
4.36
Turebergs FK
4.36
PB
  
13Joar Eriksson
4.35
Turebergs FK
4.35
PB
  
14Liam Dovander
4.35
Turebergs FK
4.35
PB
  
15Emil HanssonTäby IS
4.28
PB
  
16Matteus Edetoft
4.27
Danderyds SK
4.27
PB
  
17Albin Möller
4.21
Turebergs FK
4.21
PB
  
18Jacob NorsellTäby IS
4.20
PB
  
19Jakob Lennermark
4.19
Turebergs FK
4.19
PB
  
20Ludvig Ellgren
4.16
Turebergs FK
4.16
PB
  
21Hugo Skymne
Hugo Skymne 07, Hässelby
4.13
Hässelby SK
4.13
PB
  
22Arvid Tiberg
4.13
Turebergs FK
4.13
PB
  
23Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
4.11
Råby-Rekarne FIF
4.11
  
24Erik Håkansson
4.10
Turebergs FK
4.10
PB
  
25Melker Larm
4.03
Turebergs FK
4.03
PB
  
26Marcus Beckman
3.97
Hässelby SK
3.97
PB
  
27Vilgot TreskogTäby IS
3.92
PB
  
28Oliver Åkerberg
3.76
Hässelby SK
3.76
PB
  
29Jack Bergendahl
3.73
Kungsholmen BBK
3.73
PB
  
30Noah ÖhlundTäby IS
3.68
PB
  
31Alexander ChristiansenHässelby SK
3.27
PB
  
Karlsson5.195.305.39
Rune5.215.075.04
Mickelson4.875.005.08
Ekman4.954.854.99
Roslundx4.984.90
Hedblom Green4.834.854.83
Lindström4.694.674.77
Yngström4.674.664.54
Berglundx4.44x
Papinski4.384.36
Hansen Tydén4.373.974.28
Snis4.364.323.86
Erikssonx4.354.32
Dovander4.234.354.18
Hansson4.144.114.28
Edetoft4.273.85
Möller4.214.073.99
Norsell3.994.054.20
Lennermark4.193.663.98
Ellgren4.024.164.05
Skymne4.134.084.01
Tiberg3.883.804.13
Tennhed4.113.463.53
Håkansson4.103.984.01
Larm4.004.033.89
Beckman3.973.743.76
Treskog3.923.903.86
Åkerberg3.763.473.72
Bergendahl3.733.693.61
Öhlund3.423.583.68
Christiansen2.903.272.99
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Kevin Sjöström
12.22
IFK Märsta
12.22
  
2Alexander MickelsonTurebergs FK
10.06
PB
  
3Filip Derezinski
9.97
IF Triangeln
9.97
PB
  
4Marcus Beckman
9.28
Hässelby SK
9.28
PB
  
5Ludvig Ellgren
9.25
Turebergs FK
9.25
PB
  
6David BerglundAIK
8.44
PB
  
7Jacob NorsellTäby IS
8.39
PB
  
8Theodor Alm
Theodor Alm 07, Kungsholmen
7.97
Kungsholmen BBK
7.97
PB
  
9Edvin Hansen TydénTurebergs FK
7.51
PB
  
10Liam Dovander
7.40
Turebergs FK
7.40
PB
  
11Vilgot TreskogTäby IS
7.24
PB
  
12Simon Lindström
7.15
Turebergs FK
7.15
  
13Emil HanssonTäby IS
7.11
PB
  
14Jacob Rune
7.06
Täby IS
7.06
PB
  
15Hugo Skymne
Hugo Skymne 07, Hässelby
6.96
Hässelby SK
6.96
PB
  
16Anton Hellgren
6.57
Vallentuna FK
6.57
PB
  
17Emil SöderbergTäby IS
6.54
PB
  
18Quincy Hackett
6.50
Hammarby IF
6.50
  
19Erik Håkansson
6.43
Turebergs FK
6.43
PB
  
20Alexander ChristiansenHässelby SK
5.60
PB
  
21Hugo Danielsson
5.41
Hässelby SK
5.41
PB
  
Sjöström11.7512.2212.09
Mickelson10.069.399.33
Derezinski9.299.729.97
Beckmanx8.339.28
Ellgrenx8.839.25
Berglund8.44xx
Norsell5.888.396.89
Alm7.947.907.97
Hansen Tydénx7.517.35
Dovander7.407.367.37
Treskog6.197.246.15
Lindström6.777.156.14
Hansson7.11x7.01
Rune5.557.066.11
Skymne6.965.22x
Hellgren6.57xx
Söderberg6.476.545.54
Hackettx6.266.50
Håkansson6.436.276.07
Christiansen5.605.555.04
Danielsson5.315.415.40
P12 60 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
8.70
PB
  
2Axel ArenanderTäby IS
8.70
PB
  
3Linus Westerlund
8.81
Mälarö SOK
8.81
PB
  
4Nils Wallström
8.84
Turebergs FK
8.84
  
5Oskar NylanderGefle IF
8.90
  
6William BlomquistTurebergs FK
8.96
  
7Benjamin WilkinsonHammarby IF
9.08
PB
  
8Rami Fakhreddine
9.12
Hässelby SK
9.12
=PB
  
Heat 1
30 nov
30 nov
1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
8.79
PB
  
2Linus Westerlund
8.91
Mälarö SOK
8.91
PB
  
3Rami Fakhreddine
9.12
Hässelby SK
9.12
PB
  
4Olle MalmborgTäby IS
9.52
PB
  
5Tim Karmteg
Tim Karmteg 08, Östersunds GIF
9.55
Östersunds GIF
9.55
PB
  
6Alex Hessle
10.31
Turebergs FK
10.31
PB
  
7Diego Zagai Roel
10.55
Turebergs FK
10.55
PB
  
Heat 2
30 nov
30 nov
1Axel ArenanderTäby IS
8.84
PB
  
2Oskar NylanderGefle IF
8.88
PB
  
3Benjamin WilkinsonHammarby IF
9.09
PB
  
4Ludvig Bergqvist
9.56
Kungsholmen BBK
9.56
PB
  
5Vilgot DidriksonBromma IF
9.57
PB
  
6Knut Arlehov
9.62
Turebergs FK
9.62
PB
  
7William StrömbergTurebergs FK
9.72
PB
  
8Ludwig Engde
9.72
Turebergs FK
9.72
PB
  
Heat 3
30 nov
30 nov
1Nils Wallström
8.79
Turebergs FK
8.79
PB
  
2William BlomquistTurebergs FK
8.90
PB
  
3Elias Hovmöller
9.51
Turebergs FK
9.51
PB
  
4Oliver Carlsson
9.64
Turebergs FK
9.64
PB
  
5Martin BergströmTurebergs FK
9.71
PB
  
6Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
9.87
Turebergs FK
9.87
PB
  
7Valter Johansson
10.37
Turebergs FK
10.37
PB
  
8Albin Björngard
10.50
Upsala IF
10.50
PB
  
P12 600 m     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Rami Fakhreddine
1:48.14
Hässelby SK
1:48.14
PB
  
2Erik Stolpe
1:52.68
Täby IS
1:52.68
PB
  
3Vilgot Didrikson
1:53.72
Bromma IF
1:53.72
PB
  
4Tim Karmteg
Tim Karmteg 08, Östersunds GIF
1:55.56
Östersunds GIF
1:55.56
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
2:00.92
Turebergs FK
2:00.92
PB
  
6Edvin Wiklund
Edvin Wiklund 08, Sundbyberg
2:03.90
Sundbybergs IK
2:03.90
PB
  
Ludvig Bergqvist
DNF
Kungsholmen BBK
DNF
  
Final B
1 dec
1 dec
1William Blomquist
1:55.36
Turebergs FK
1:55.36
PB
  
2Elias Hovmöller
1:56.78
Turebergs FK
1:56.78
PB
  
3Martin Bergström
1:58.33
Turebergs FK
1:58.33
PB
  
4Simon Sjölund
2:12.06
Turebergs FK
2:12.06
PB
  
5William Strömberg
2:16.41
Turebergs FK
2:16.41
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
10.95
PB
  
2Theodor HåkanssonHammarby IF
11.18
PB
  
3Benjamin WilkinsonHammarby IF
11.25
  
4Erik Stolpe
11.35
Täby IS
11.35
PB
  
5Tim Karmteg
Tim Karmteg 08, Östersunds GIF
11.50
Östersunds GIF
11.50
  
6Rami Fakhreddine
11.65
Hässelby SK
11.65
PB
  
7Elias Hovmöller
11.89
Turebergs FK
11.89
PB
  
8Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
15.87
Turebergs FK
15.87
  
Heat 1
1 dec
1 dec
1Benjamin WilkinsonHammarby IF
11.23
PB
  
2Tim Karmteg
Tim Karmteg 08, Östersunds GIF
11.48
Östersunds GIF
11.48
PB
  
3Erik Stolpe
11.66
Täby IS
11.66
PB
  
4Nils Wallström
12.79
Turebergs FK
12.79
PB
  
5Lowe Eriksson
Lowe Eriksson 08, Vallentuna
12.86
Vallentuna FK
12.86
PB
  
6Diego Zagai Roel
14.30
Turebergs FK
14.30
PB
  
Heat 2
1 dec
1 dec
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
11.49
Turebergs FK
11.49
PB
  
2Elias Hovmöller
11.97
Turebergs FK
11.97
PB
  
3Edwin Larripa TaxellHässelby SK
12.52
PB
  
4Knut Arlehov
13.02
Turebergs FK
13.02
PB
  
5Edvin Wiklund
Edvin Wiklund 08, Sundbyberg
13.72
Sundbybergs IK
13.72
PB
  
6Folke SameforsTäby IS
14.43
PB
  
7Alex Hessle
14.68
Turebergs FK
14.68
PB
  
Heat 3
1 dec
1 dec
1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
11.12
PB
  
2Theodor HåkanssonHammarby IF
11.31
PB
  
3Rami Fakhreddine
11.84
Hässelby SK
11.84
PB
  
4Vilgot DidriksonBromma IF
12.12
PB
  
5Leo Nelson
Leo Nelson 08, Kungsholmen
12.34
Kungsholmen BBK
12.34
PB
  
6William StrömbergTurebergs FK
12.67
PB
  
P12 Höjd     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
1.47
PB
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
1.41
  
3Knut Arlehov
1.38
Turebergs FK
1.38
PB
  
4Vilgot DidriksonBromma IF
1.33
PB
  
5William BlomquistTurebergs FK
1.33
PB
  
6Linus Westerlund
1.33
Mälarö SOK
1.33
  
7Lowe Eriksson
Lowe Eriksson 08, Vallentuna
1.33
Vallentuna FK
1.33
PB
  
8Theodor HåkanssonHammarby IF
1.33
  
9Erik Stolpe
1.28
Täby IS
1.28
PB
  
10Vincent Huselius
1.28
Hammarby IF
1.28
PB
  
11Leo Nelson
Leo Nelson 08, Kungsholmen
1.28
Kungsholmen BBK
1.28
PB
  
11Diego Zagai Roel
1.28
Turebergs FK
1.28
PB
  
13Nils Wallström
1.23
Turebergs FK
1.23
PB
  
13Benjamin WilkinsonHammarby IF
1.23
  
15Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1.23
Turebergs FK
1.23
PB
  
16Elias Hovmöller
1.18
Turebergs FK
1.18
PB
  
16Edvin Wiklund
Edvin Wiklund 08, Sundbyberg
1.18
Sundbybergs IK
1.18
PB
  
18Ludvig Bergqvist
1.13
Kungsholmen BBK
1.13
PB
  
19Yosef Rafiq
1.13
Hammarby IF
1.13
PB
  
20William StrömbergTurebergs FK
1.13
PB
  
21Albin Björngard
1.08
Upsala IF
1.08
PB
  
22Folke SameforsTäby IS
1.08
PB
  
1.03
1.50
1.08
1.13
1.18
1.23
1.28
1.33
1.38
1.41
1.44
1.47
Svarverud Svensson-
xxx
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Larripa Taxell-
-
-
-
o
xo
xo
xo
xo
xxx

Arlehov-
o
o
o
xo
o
o
o
xxx


Didrikson-
-
o
o
o
xo
o
xxx



Blomquisto
o
o
o
o
o
xo
xxx



Westerlund-
-
-
xo
o
xo
xo
xxx



Eriksson-
-
o
o
o
o
xxo
xxx



Håkansson-
-
o
o
o
xo
xxo




Stolpe-
o
o
o
o
o
xxx




Huseliuso
o
xxo
xxo
xo
xo
xxx




Nelsono
o
o
o
xo
xxo
xxx




Zagai Roelo
o
o
o
xo
xxo
xxx




Wallströmo
o
o
o
o
xxx





Wilkinson-
-
o
o
o
xxx





Backo
xo
o
o
o
xxx





Hovmöllero
o
o
xo
xx
x





Wiklundo
o
o
xo
xxx






Bergqvist-
o
o
xxx







Rafiqo
xo
o








Strömbergo
o
xxo
xxx







Björngardo
o
xxx








Sameforso
xo
xxx








P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
7.67
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
7.32
Turebergs FK
7.32
  
3Oskar NylanderGefle IF
7.32
PB
  
4Benjamin WilkinsonHammarby IF
7.31
PB
  
5William StrömbergTurebergs FK
7.24
PB
  
6Ludwig Engde
6.99
Turebergs FK
6.99
PB
  
7Vilgot DidriksonBromma IF
6.44
PB
  
8Albin Björngard
6.11
Upsala IF
6.11
PB
  
9Elias Hovmöller
6.10
Turebergs FK
6.10
PB
  
10Olle MalmborgTäby IS
5.99
PB
  
11Martin BergströmTurebergs FK
5.88
PB
  
12Oliver Carlsson
5.84
Turebergs FK
5.84
PB
  
13Valter Johansson
5.43
Turebergs FK
5.43
PB
  
14Diego Zagai Roel
5.13
Turebergs FK
5.13
PB
  
15Knut Arlehov
4.78
Turebergs FK
4.78
PB
  
Larripa Taxell7.317.677.38
Back7.267.137.32
Nylander7.327.156.77
Wilkinson6.746.757.31
Strömberg7.017.24x
Engde6.655.916.99
Didrikson6.446.026.22
Björngard6.115.66x
Hovmöller5.865.056.10
Malmborg5.295.495.99
Bergström5.295.555.88
Carlsson5.845.565.79
Johansson4.854.195.43
Zagai Roel4.985.134.82
Arlehov4.784.624.38
Kvinnor
K 60 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Stina Sjöström
Stina Sjöström 12, Tureberg
10.18
12Turebergs FK
10.18
PB
  
2Astrid Östblom
Astrid Östblom 12, Gefle
10.39
12Gefle IF
10.39
PB
  
3Emilia Lindstedt
Emilia Lindstedt 12, Tureberg
10.45
12Turebergs FK
10.45
PB
  
4Astrid Nilsson White
Astrid Nilsson White 12, Lidingö
10.74
12IFK Lidingö
10.74
PB
  
5Märtha Englund
Märtha Englund 12, Tureberg
10.94
12Turebergs FK
10.94
PB
  
6Wilma Lagander
Wilma Lagander 12, Tureberg
10.98
12Turebergs FK
10.98
PB
  
7Elise Wedin
Elise Wedin 12, Gefle
11.00
12Gefle IF
11.00
PB
  
8Ida Wärn
Ida Wärn 12, Lidingö
11.10
12IFK Lidingö
11.10
PB
  
F15 60 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.82
PB
  
2Elsa Kagevik
8.25
Turebergs FK
8.25
PB
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.42
Turebergs FK
8.42
PB
  
4Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.43
PB
  
5Veronika Danilov
8.43
Huddinge AIS
8.43
  
6Matilda PeterssonTurebergs FK
8.56
  
7Clara Knutsson
8.63
Upsala IF
8.63
  
8Anna Strunke
8.71
Turebergs FK
8.71
  
Heat 1
30 nov
30 nov
1Veronika Danilov
8.31
Huddinge AIS
8.31
PB
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.46
Turebergs FK
8.46
PB
  
3Clara Knutsson
8.62
Upsala IF
8.62
PB
  
4Maya Swedin
8.74
IFK Lidingö
8.74
PB
  
5Alva Svanlund
9.00
Huddinge AIS
9.00
  
6Ebba SjöströmTäby IS
9.00
PB
  
7Zoe Aldale
Zoe Aldale 06, Huddinge
9.23
Huddinge AIS
9.23
PB
  
Heat 2
30 nov
30 nov
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.91
=PB
  
2Anna Strunke
8.61
Turebergs FK
8.61
PB
  
3Annie Grindange
8.73
Turebergs FK
8.73
PB
  
4Philippa RundbladhHässelby SK
8.83
PB
  
5Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
8.88
Hässelby SK
8.88
PB
  
6Johanna Pihl
8.94
Hässelby SK
8.94
PB
  
7Alexandra MyrestamTurebergs FK
8.97
PB
  
Heat 3
30 nov
30 nov
1Elsa Kagevik
8.27
Turebergs FK
8.27
PB
  
2Elin Hjertzell
8.76
Huddinge AIS
8.76
=PB
  
3Lara Johnsson
8.84
Turebergs FK
8.84
PB
  
4Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
8.95
PB
  
5Emilia Nielsen
9.01
Turebergs FK
9.01
PB
  
6Emilia Blom
Emilia Blom 06, Triangeln
9.38
IF Triangeln
9.38
PB
  
7Ebba Eliasson
9.48
Turebergs FK
9.48
PB
  
8Selma Persson
9.53
Turebergs FK
9.53
PB
  
Heat 4
30 nov
30 nov
1Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.44
PB
  
2Matilda PeterssonTurebergs FK
8.54
PB
  
3Rut Grufman
8.68
Täby IS
8.68
PB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
8.94
Turebergs FK
8.94
PB
  
5Philippa KastbergTäby IS
9.23
PB
  
6Besiana Dalipi
9.27
Turebergs FK
9.27
PB
  
7Agnes Degermark
Agnes Degermark 06, Trångsviken
9.45
Trångsvikens IF
9.45
PB
  
8Ida Gagnerud
9.80
Huddinge AIS
9.80
PB
  
F15 800 m     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Hannah Kinane
2:24.48
Hässelby SK
2:24.48
PB
  
2Elsa Kagevik
2:26.11
Turebergs FK
2:26.11
PB
  
3Maya Swedin
2:33.18
IFK Lidingö
2:33.18
PB
  
4Isabella Brink
2:33.44
Vallentuna FK
2:33.44
PB
  
5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
2:39.18
PB
  
Final B
1 dec
1 dec
1Emilia HermanssonTäby IS
2:36.57
PB
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
2:46.10
Turebergs FK
2:46.10
PB
  
3Lisa Bäckdén
2:46.91
Huddinge AIS
2:46.91
PB
  
4Agnes Olsson
2:47.47
Turebergs FK
2:47.47
PB
  
5Aina Dunker
2:48.17
Turebergs FK
2:48.17
PB
  
6Glykeria Theodoridou
2:50.30
Vallentuna FK
2:50.30
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
9.71
Turebergs FK
9.71
=PB
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.99
Turebergs FK
9.99
PB
  
3Ebba SjöströmTäby IS
10.06
=PB
  
4Elin Hjertzell
10.40
Huddinge AIS
10.40
=PB
  
5Eleonora WahlinTäby IS
10.53
  
6Lara Johnsson
10.64
Turebergs FK
10.64
=PB
  
7Elsa Kagevik
11.23
Turebergs FK
11.23
  
Heat 1
1 dec
1 dec
1Ebba SjöströmTäby IS
10.06
PB
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
10.11
Turebergs FK
10.11
PB
  
3Eleonora WahlinTäby IS
10.16
PB
  
4Elin Hjertzell
10.40
Huddinge AIS
10.40
PB
  
5Lara Johnsson
10.64
Turebergs FK
10.64
PB
  
6Philippa Rundbladh
11.03
Hässelby SK
11.03
PB
  
7Agnes Degermark
Agnes Degermark 06, Trångsviken
11.50
Trångsvikens IF
11.50
PB
  
8Tyra Holst
13.02
AIK
13.02
PB
  
Heat 2
1 dec
1 dec
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
9.71
Turebergs FK
9.71
PB
  
2Rut Grufman
10.34
Täby IS
10.34
PB
  
3Elsa Kagevik
10.61
Turebergs FK
10.61
PB
  
4Livia Klaesson
11.30
Hässelby SK
11.30
PB
  
5Tova Björngard
11.85
Upsala IF
11.85
PB
  
6Alexandra MyrestamTurebergs FK
12.20
PB
  
Anna Strunke
DNF
Turebergs FK
DNF
  
F15 Höjd     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
1.77
PB
  
2Annie Grindange
1.55
Turebergs FK
1.55
SB
  
3Emilia Nielsen
1.52
Turebergs FK
1.52
PB
  
4Saga Ågren LundmanDanderyds SK
1.52
PB
  
5Sofia Berg
Sofia Berg 05, Tureberg
1.47
Turebergs FK
1.47
PB
  
6Wilma AlexanderssonHuddinge AIS
1.47
PB
  
7Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
1.47
Turebergs FK
1.47
PB
  
8Rut Grufman
1.47
Täby IS
1.47
SB
  
9Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.42
PB
  
9Matilda PeterssonTurebergs FK
1.42
PB
  
9Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
1.42
Turebergs FK
1.42
PB
  
12Elin Hjertzell
1.37
Huddinge AIS
1.37
  
13Linnéa Ågren LundmanDanderyds SK
1.37
PB
  
14Tyra HolstAIK
1.37
PB
  
15Anna Strunke
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
15Elsa Kagevik
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
15Livia Klaesson
1.32
Hässelby SK
1.32
PB
  
18Lara Johnsson
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
19Zoe Aldale
Zoe Aldale 06, Huddinge
1.27
Huddinge AIS
1.27
PB
  
20Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
1.22
PB
  
1.22
1.73
1.27
1.75
1.32
1.77
1.37
1.42
1.47
1.52
1.55
1.58
1.63
1.69
Hallberg Hossain-
xo
-
o
-
xxo
-
o
-
o
o
o
xxo
xo
Grindange-
-
-
-
o
xo
o
xxo
xxx


Nielsen-
-
o
o
o
o
o
xxx



Ågren Lundman-
-
o
o
o
o
xxo
xxx



Berg-
-
o
o
o
o
xxx




Alexandersson-
-
o
o
o
xo
xxx




Chrifio
o
o
o
xxo
xo
xxx




Grufman-
-
o
o
xo
xxo
xxx




Cabanas Andersson-
-
o
o
xo
xxx





Petersson-
-
o
o
xo
xxx





Back-
o
o
o
xo
xxx





Hjertzell-
-
o
o
xxx






Ågren Lundmano
o
o
xo
xxx






Holsto
o
o
xxo
xxx






Strunkeo
o
o
xxx







Kageviko
o
o
xxx







Klaesson-
o
o
xxx







Johnsson-
xo
o
xxx







Aldalexo
xo
xxx








Unnerud Wallhagenxxo
xxx









F15 Stav     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Alvah Lind
3.20
Tyresö FK
3.20
SB
  
2Norah Lind
3.00
Tyresö FK
3.00
SB
  
3Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
2.90
Turebergs FK
2.90
PB
  
4Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
2.80
Turebergs FK
2.80
PB
  
5Rut Grufman
2.10
Täby IS
2.10
PB
  
Moa ForsénVäsby IK
NH
  
2.00
3.20
2.10
3.30
2.20
2.40
2.50
2.60
2.70
2.80
2.90
3.00
3.10
Lind-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Lind-
-
-
-
-
-
-
-
o
o
xxx
Back-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx

Pott-
-
-
xxo
o
xo
xxo
xo
xxx


Grufmano
xxo
xxx








Forsénxxx










F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Alva Nylander
14.86
Gefle IF
14.86
PB
  
2Norah Lind
14.64
Tyresö FK
14.64
PB
  
3Alvah Lind
13.48
Tyresö FK
13.48
SB
  
4Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
12.99
Råby-Rekarne FIF
12.99
PB
  
5Tindra Törnestam
12.09
Spårvägens FK
12.09
PB
  
6Linnéa LindefalkHammarby IF
9.94
  
7Olivia Ellgren
9.99
Turebergs FK
9.99
  
8Lara Johnsson
10.68
Turebergs FK
10.68
PB
  
9Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
9.94
PB
  
10Matilda PeterssonTurebergs FK
9.54
PB
  
11Alva Svanlund
9.52
Huddinge AIS
9.52
PB
  
12Johanna Schlyter
9.44
Huddinge AIS
9.44
PB
  
13Philippa KastbergTäby IS
9.35
PB
  
14Anna Strunke
9.22
Turebergs FK
9.22
PB
  
15Rut Grufman
9.09
Täby IS
9.09
PB
  
16Elsa Kagevik
8.61
Turebergs FK
8.61
PB
  
17Tova Björngard
8.60
Upsala IF
8.60
PB
  
18Livia Klaesson
5.61
Hässelby SK
5.61
PB
  
19Agnes Degermark
Agnes Degermark 06, Trångsviken
4.52
Trångsvikens IF
4.52
PB
  
20Emilia Nielsen
3.87
Turebergs FK
3.87
PB
  
Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
NM
Turebergs FK
NM
  
Nylander13.2212.7614.86xx14.33
Lindxx13.41xx14.64
Lindx13.18x13.2813.4813.29
Essman12.2812.1112.7711.9711.8212.99
Törnestam12.0911.5211.50x10.54x
Lindefalk11.239.938.689.94x11.93
Ellgren11.8311.7011.2511.7110.929.99
Johnsson9.0110.5010.3410.3210.6810.21
Cabanas Andersson9.668.409.94
Petersson8.809.149.54
Svanlund8.509.52x
Schlyter9.319.448.79
Kastberg8.979.119.35
Strunke8.87x9.22
Grufmanx9.09x
Kagevik8.61x7.84
Björngardx8.568.60
Klaessonx5.615.52
Degermarkx3.854.52
Nielsen2.423.87
Backxxx
F13 60 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
8.41
Turebergs FK
8.41
  
2Sara Sjöstedt
8.54
Turebergs FK
8.54
PB
  
3Matilda Borg
8.66
Hammarby IF
8.66
  
4Judith Nielsén
Judith Nielsén 07, Mälarhöjden
8.67
Mälarhöjdens IK
8.67
  
5Denise Johnson
Denise Johnson 07, Tjalve IF Norrköping
8.78
Tjalve IF Norrköping
8.78
  
6Evelina Larsson
8.86
Turebergs FK
8.86
PB
  
7Linnéa Sillén
8.93
Hammarby IF
8.93
  
8Filippa Kopparhed
9.12
Kungsängen FK
9.12
  
Heat 1
30 nov
30 nov
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
8.33
Turebergs FK
8.33
PB
  
2Linnéa Sillén
8.84
Hammarby IF
8.84
PB
  
3Filippa Kopparhed
8.88
Kungsängen FK
8.88
PB
  
4Alice Helge
9.20
Täby IS
9.20
PB
  
5Tilde Norrbrand
9.30
Kungsängen FK
9.30
PB
  
6Frida HeljestrandTäby IS
9.78
PB
  
7Vera Forssmed
10.49
Turebergs FK
10.49
PB
  
Heat 2
30 nov
30 nov
1Denise Johnson
Denise Johnson 07, Tjalve IF Norrköping
8.76
Tjalve IF Norrköping
8.76
PB
  
2Emma OlofssonTäby IS
9.02
PB
  
3Elin Runemar
9.25
Turebergs FK
9.25
PB
  
4Venla Engström
9.45
Turebergs FK
9.45
PB
  
5Amanda Solén
9.80
Turebergs FK
9.80
PB
  
Heat 3
30 nov
30 nov
1Judith Nielsén
Judith Nielsén 07, Mälarhöjden
8.68
Mälarhöjdens IK
8.68
  
2Saga Björnsson
9.01
Turebergs FK
9.01
PB
  
3Tilda SievertzTäby IS
9.22
PB
  
4Matilda Solén
9.50
Turebergs FK
9.50
PB
  
5Vendela HeidendahlTurebergs FK
9.53
PB
  
6My Susenbeth
10.07
Hässelby SK
10.07
PB
  
Heat 4
30 nov
30 nov
1Sara Sjöstedt
8.58
Turebergs FK
8.58
PB
  
2Evelina Larsson
8.87
Turebergs FK
8.87
PB
  
3Elsa Heinonen
9.31
Hammarby IF
9.31
  
4Thea AnderssonTäby IS
9.39
PB
  
5Alva Recknagel
9.65
Huddinge AIS
9.65
PB
  
6Elsa Ershammar
10.06
Turebergs FK
10.06
PB
  
7Saga Gustafsson
10.71
Turebergs FK
10.71
PB
  
Heat 5
30 nov
30 nov
1Matilda Borg
8.64
Hammarby IF
8.64
PB
  
2Emmie Wedin
8.98
Turebergs FK
8.98
PB
  
3Ida BorglundTäby IS
9.13
PB
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
9.63
Kungsängen FK
9.63
PB
  
5Elina Ravik
9.88
Turebergs FK
9.88
PB
  
6Matilda Forsander
10.21
Hässelby SK
10.21
PB
  
F13 600 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
1:42.41
Spårvägens FK
1:42.41
PB
  
2Matilda Borg
1:46.35
Hammarby IF
1:46.35
PB
  
3Venla Engström
1:53.53
Turebergs FK
1:53.53
PB
  
4Alma Hallsten
1:54.27
Täby IS
1:54.27
PB
  
5Amanda Solén
2:03.32
Turebergs FK
2:03.32
PB
  
6Elsa Unger
2:03.94
IF Linnéa
2:03.94
PB
  
7Matilda Solén
2:04.27
Turebergs FK
2:04.27
PB
  
8Saga Björnsson
2:04.47
Turebergs FK
2:04.47
PB
  
Final B
30 nov
30 nov
1Ellinore Sparf
Ellinore Sparf 07, Spårvägen
1:51.55
Spårvägens FK
1:51.55
PB
  
2Tilde Norrbrand
2:00.86
Kungsängen FK
2:00.86
PB
  
3Filippa Kopparhed
2:03.67
Kungsängen FK
2:03.67
PB
  
4Thea Andersson
2:04.86
Täby IS
2:04.86
PB
  
5Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
2:07.36
Kungsängen FK
2:07.36
PB
  
6Alva Recknagel
2:09.90
Huddinge AIS
2:09.90
PB
  
7Vendela Heidendahl
2:10.63
Turebergs FK
2:10.63
PB
  
8Vera Forssmed
2:29.78
Turebergs FK
2:29.78
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
9.54
Turebergs FK
9.54
PB
  
2Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
9.75
Råby-Rekarne FIF
9.75
PB
  
3Ida Borglund
10.63
Täby IS
10.63
PB
  
4Emmie Wedin
10.87
Turebergs FK
10.87
=PB
  
5Venla Engström
10.94
Turebergs FK
10.94
PB
  
6Alice Helge
11.08
Täby IS
11.08
PB
  
7Matilda Borg
11.21
Hammarby IF
11.21
PB
  
8Elsa Heinonen
11.63
Hammarby IF
11.63
PB
  
Heat 1
1 dec
1 dec
1Emmie Wedin
10.87
Turebergs FK
10.87
PB
  
2Elsa Heinonen
11.71
Hammarby IF
11.71
PB
  
3Niamh Hogan
11.82
Turebergs FK
11.82
PB
  
4Filippa Kopparhed
12.22
Kungsängen FK
12.22
PB
  
5Elin Runemar
12.29
Turebergs FK
12.29
PB
  
Heat 2
1 dec
1 dec
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
9.59
Turebergs FK
9.59
PB
  
2Alice Helge
11.60
Täby IS
11.60
PB
  
3Leopoldine LindestamDanderyds SK
11.97
PB
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
12.26
Kungsängen FK
12.26
PB
  
Heat 3
1 dec
1 dec
1Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
9.98
Råby-Rekarne FIF
9.98
PB
  
2Ida Borglund
10.71
Täby IS
10.71
PB
  
3Venla Engström
10.99
Turebergs FK
10.99
PB
  
4Matilda Borg
11.47
Hammarby IF
11.47
PB
  
F13 Höjd     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Ebba Wennebjer
1.45
Hammarby IF
1.45
PB
  
2Ida BorglundTäby IS
1.37
PB
  
3Emma OlofssonTäby IS
1.37
PB
  
4Alma HallstenTäby IS
1.37
PB
  
5Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
5Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
1.32
Råby-Rekarne FIF
1.32
PB
  
7Niamh Hogan
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
7Tilda SievertzTäby IS
1.32
PB
  
9Leopoldine LindestamDanderyds SK
1.27
PB
  
10Matilda Solén
1.27
Turebergs FK
1.27
PB
  
11Filippa Kopparhed
1.27
Kungsängen FK
1.27
PB
  
12Matilda Borg
1.27
Hammarby IF
1.27
PB
  
12Elsa Heinonen
1.27
Hammarby IF
1.27
  
14Amanda Solén
1.27
Turebergs FK
1.27
PB
  
14Maja Helgesson
1.27
Hammarby IF
1.27
  
16Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
1.22
Kungsängen FK
1.22
PB
  
17Linnéa Sillén
1.17
Hammarby IF
1.17
SB
  
18Emmie Wedin
1.17
Turebergs FK
1.17
PB
  
19Alisha Mirza
1.17
Hässelby SK
1.17
PB
  
1.071.121.171.221.271.321.371.421.451.48
Wennebjer-----ooxooxxx
Borglund--oooxooxxx
Olofsson---oxoxooxxx
Hallsten---oooxoxxx
Pott---oooxxx
Runeborg--ooooxxx
Hogan-ooxooxxoxxx
Sievertz--oxooxxo
Lindestam-ooooxxx
Solén-xxooooxxx
Kopparhed--ooxoxxx
Borgoooxoxoxxx
Heinonen-oxooxoxxx
Solén-oooxxoxxx
Helgesson-oooxxoxxx
Bonow-oooxxx
Sillén--oxxx
Wedinooxoxxx
Mirzaooxxoxxx
F13 Längd (zon)     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
5.04
Turebergs FK
5.04
PB
  
2Ebba Wennebjer
4.76
Hammarby IF
4.76
PB
  
3Matilda Borg
4.61
Hammarby IF
4.61
PB
  
4Denise Johnson
Denise Johnson 07, Tjalve IF Norrköping
4.47
Tjalve IF Norrköping
4.47
PB
  
5Emmie Wedin
4.30
Turebergs FK
4.30
PB
  
6Sara Sjöstedt
4.29
Turebergs FK
4.29
SB
  
7Tilde Norrbrand
4.27
Kungsängen FK
4.27
PB
  
8Emma OlofssonTäby IS
4.23
PB
  
9Filippa Kopparhed
4.22
Kungsängen FK
4.22
PB
  
10Linnéa Sillén
4.21
Hammarby IF
4.21
PB
  
11Alice Helge
4.19
Täby IS
4.19
PB
  
12Tilda SievertzTäby IS
4.16
PB
  
13Frida Westberg
4.14
Turebergs FK
4.14
PB
  
14Judith Nielsén
Judith Nielsén 07, Mälarhöjden
4.13
Mälarhöjdens IK
4.13
PB
  
15Evelina Larsson
4.12
Turebergs FK
4.12
PB
  
16Tove Belmé
4.07
Täby IS
4.07
PB
  
17Niamh Hogan
4.05
Turebergs FK
4.05
PB
  
18Saga Björnsson
4.04
Turebergs FK
4.04
PB
  
19Venla Engström
3.89
Turebergs FK
3.89
PB
  
20Hanna Symes
3.74
Turebergs FK
3.74
PB
  
21Thea AnderssonTäby IS
3.67
PB
  
22Matilda Solén
3.67
Turebergs FK
3.67
PB
  
23Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
3.64
Kungsängen FK
3.64
PB
  
24Elsa Unger
3.63
IF Linnéa
3.63
PB
  
25Elsa Ershammar
3.58
Turebergs FK
3.58
PB
  
26Estrid Irenius Von SydowKungsholmen BBK
3.56
PB
  
27Vendela HeidendahlTurebergs FK
3.55
PB
  
28My Susenbeth
3.51
Hässelby SK
3.51
PB
  
29Amanda Solén
3.48
Turebergs FK
3.48
PB
  
30Elina Ravik
3.48
Turebergs FK
3.48
PB
  
31Vera NordlanderIF Linnéa
3.45
PB
  
32Frida HeljestrandTäby IS
3.40
PB
  
33Vera Forssmed
3.16
Turebergs FK
3.16
PB
  
34Freja Lagander
3.16
Turebergs FK
3.16
PB
  
35Eszter Sidira
2.78
IF Linden
2.78
PB
  
Pott5.043.584.92
Wennebjer4.764.644.67
Borg4.434.304.61
Johnson4.474.20x
Wedin4.254.284.30
Sjöstedt4.294.194.29
Norrbrand4.274.214.25
Olofsson4.234.234.21
Kopparhed4.084.224.13
Sillén4.074.064.21
Helge4.174.094.19
Sievertz4.164.124.12
Westberg4.094.024.14
Nielsén4.133.954.03
Larsson4.123.813.90
Belmé4.074.074.04
Hogan3.864.053.94
Björnsson4.014.014.04
Engström3.703.893.84
Symes3.593.653.74
Andersson3.673.453.60
Solén3.46x3.67
Bonow3.643.573.49
Unger3.403.633.46
Ershammar3.583.393.21
Irenius Von Sydow3.223.353.56
Heidendahl3.553.463.45
Susenbeth3.513.313.46
Solén3.473.483.33
Ravik3.263.473.48
Nordlander3.452.973.17
Heljestrandx3.403.35
Forssmed3.163.133.06
Lagander3.103.033.16
Sidira2.782.702.70
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Elin Runemar
11.77
Turebergs FK
11.77
PB
  
2Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
9.90
Råby-Rekarne FIF
9.90
  
3Ida Edling
Ida Edling 07, Bollnäs
10.78
Bollnäs FIK
10.78
PB
  
4Emma OlofssonTäby IS
9.08
  
5Ebba Wennebjer
9.94
Hammarby IF
9.94
PB
  
6Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
9.05
Turebergs FK
9.05
PB
  
7Elsa Heinonen
8.82
Hammarby IF
8.82
PB
  
8Alisha Mirza
8.42
Hässelby SK
8.42
PB
  
9Frida HeljestrandTäby IS
8.17
PB
  
10Filippa Kopparhed
8.11
Kungsängen FK
8.11
PB
  
11Freja Lagander
7.68
Turebergs FK
7.68
PB
  
12Tilda SievertzTäby IS
7.51
PB
  
13Matilda Borg
7.51
Hammarby IF
7.51
  
14Ida BorglundTäby IS
7.46
PB
  
15Sara Sjöstedt
7.36
Turebergs FK
7.36
PB
  
16Vera Forssmed
6.40
Turebergs FK
6.40
PB
  
17Alice Helge
6.38
Täby IS
6.38
PB
  
18Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
6.19
Kungsängen FK
6.19
PB
  
19Vendela HeidendahlTurebergs FK
6.14
PB
  
20Matilda Solén
6.05
Turebergs FK
6.05
PB
  
21Amanda Solén
5.92
Turebergs FK
5.92
PB
  
Runemar11.7711.7111.42
Runeborg10.429.9011.52
Edling10.7010.6410.78
Olofsson10.5710.079.08
Wennebjer9.949.729.81
Pott9.058.93
Heinonen7.618.826.80
Mirza7.717.918.42
Heljestrand7.998.118.17
Kopparhed8.118.067.96
Lagander7.686.296.77
Sievertz7.477.347.51
Borg7.017.517.44
Borglund7.107.147.46
Sjöstedt7.367.266.97
Forssmed6.306.405.98
Helgex6.236.38
Bonow6.195.85x
Heidendahl5.316.145.50
Solén5.616.055.57
Solén5.92x5.66
F12 60 m     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Ebba BorglundTäby IS
8.71
  
2Ebba DahlströmTäby IS
8.84
PB
  
3My Lindberg
8.90
Hellas FK
8.90
PB
  
4Elin Sjöberg
9.05
Danderyds SK
9.05
PB
  
5Molly Linder
9.06
Turebergs FK
9.06
  
6Stella WeissenbornTäby IS
9.22
  
7Ella ÖstblomGefle IF
9.34
  
8Ida Winlöf
Ida Winlöf 08, Söderhamn
9.46
Söderhamns IF
9.46
  
Heat 1
30 nov
30 nov
1My Lindberg
9.08
Hellas FK
9.08
PB
  
2Elin Sjöberg
9.10
Danderyds SK
9.10
PB
  
3Natalie Hedén
9.45
Vallentuna FK
9.45
PB
  
4Olivia Neding
9.50
Turebergs FK
9.50
PB
  
5Linnea Ekström
9.58
Turebergs FK
9.58
PB
  
6Ebba Wiklander
11.00
Turebergs FK
11.00
PB
  
7Teia Rehn
Teia Rehn 08, Tureberg
11.93
Turebergs FK
11.93
PB
  
Heat 2
30 nov
30 nov
1Ebba BorglundTäby IS
8.69
PB
  
2Stella WeissenbornTäby IS
9.13
PB
  
3Sofia Sahlén MartinBromma IF
9.15
PB
  
4Julia Wallin
Julia Wallin 08, Mälarhöjden
9.63
Mälarhöjdens IK
9.63
PB
  
5Maria Carlsson
10.10
Mälarö SOK
10.10
PB
  
6Svea StrömbergTäby IS
10.34
PB
  
7Maja Magnusson
10.50
Turebergs FK
10.50
PB
  
Heat 3
30 nov
30 nov
1Ida Winlöf
Ida Winlöf 08, Söderhamn
9.00
Söderhamns IF
9.00
PB
  
2Saga Berg Ojeda
9.18
Turebergs FK
9.18
PB
  
3Julia Kjellmodin-HansenDanderyds SK
9.21
PB
  
4Elsa Eriksson
9.55
Rånäs 4H
9.55
PB
  
5Alicia Gylfe
Alicia Gylfe 08, Vallentuna
9.67
Vallentuna FK
9.67
PB
  
6Emilie EkmanTäby IS
9.68
PB
  
7Matilda SchönningTurebergs FK
12.04
PB
  
Heat 4
30 nov
30 nov
1Ebba DahlströmTäby IS
8.89
PB
  
2Elisabeth Teearu
9.25
Turebergs FK
9.25
PB
  
3Wilma Beiming BrotteTäby IS
9.40
  
4Alva Carlsson
9.64
Mälarö SOK
9.64
PB
  
5Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
9.69
  
6Charlotta JohanssonTäby IS
9.75
PB
  
7Klara Engkvist
9.81
Upsala IF
9.81
PB
  
8Hanna VikströmTäby IS
9.92
PB
  
Heat 5
30 nov
30 nov
1Molly Linder
9.05
Turebergs FK
9.05
PB
  
2Ella ÖstblomGefle IF
9.14
PB
  
3Sara Ivarsson
9.42
Turebergs FK
9.42
PB
  
4Matilda BarasciuttiHässelby SK
9.58
PB
  
5Noomi Öhlund KarboubBromma IF
9.59
=PB
  
6Saide Tallulah Parman ArnoldSundbybergs IK
9.72
PB
  
7Svea Enghag
9.84
F Bålsta IK
9.84
PB
  
8Alicia Örell
10.06
F Bålsta IK
10.06
PB
  
F12 600 m     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Stella WeissenbornTäby IS
1:53.59
PB
  
2Ella Östblom
1:54.00
Gefle IF
1:54.00
PB
  
3Frida Arenvang
1:54.50
Wedevågs IF
1:54.50
  
4Hanna Månsson
1:59.80
Väsby IK
1:59.80
PB
  
5Edit Jansson
2:05.04
Hammarby IF
2:05.04
PB
  
6Wilma Beiming BrotteTäby IS
2:11.62
  
Final B
1 dec
1 dec
1Sara Ivarsson
2:01.40
Turebergs FK
2:01.40
PB
  
2Arwen Pamelius
2:02.29
Täby IS
2:02.29
PB
  
3Elsa Eriksson
2:02.36
Rånäs 4H
2:02.36
PB
  
4Amanda Bratt
2:16.67
IF Triangeln
2:16.67
PB
  
5Nora Odelind
2:18.83
Turebergs FK
2:18.83
PB
  
6Molly Linder
2:18.92
Turebergs FK
2:18.92
PB
  
7Mila Almström
2:22.13
Hässelby SK
2:22.13
PB
  
Final C
1 dec
1 dec
1Noomi Öhlund KarboubBromma IF
2:02.94
PB
  
2Olivia Neding
2:03.37
Turebergs FK
2:03.37
PB
  
3Linnea Ekström
2:05.09
Turebergs FK
2:05.09
PB
  
4Juni Arkmo RydnemalmTäby IS
2:07.69
PB
  
5Hanna Vikström
2:09.54
Täby IS
2:09.54
PB
  
6Elsa Rudström
2:11.44
Täby IS
2:11.44
PB
  
7Teia Rehn
Teia Rehn 08, Tureberg
2:24.15
Turebergs FK
2:24.15
PB
  
F12 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Ebba Borglund
10.34
Täby IS
10.34
PB
  
2Ida Winlöf
Ida Winlöf 08, Söderhamn
10.56
Söderhamns IF
10.56
PB
  
3My Lindberg
10.72
Hellas FK
10.72
PB
  
4Natalie Hedén
11.12
Vallentuna FK
11.12
  
5Ella Östblom
11.27
Gefle IF
11.27
  
6Elin Sjöberg
11.30
Danderyds SK
11.30
PB
  
7Noomi Öhlund KarboubBromma IF
11.50
PB
  
8Klara Engkvist
11.79
Upsala IF
11.79
  
Heat 1
1 dec
1 dec
1Ebba Borglund
10.42
Täby IS
10.42
PB
  
2Juni Arkmo RydnemalmTäby IS
12.10
PB
  
3Elisabeth Teearu
12.30
Turebergs FK
12.30
PB
  
4Sofia Sahlén MartinBromma IF
12.51
PB
  
5Stella WeissenbornTäby IS
12.90
PB
  
6Nora Odelind
13.09
Turebergs FK
13.09
PB
  
7Arwen PameliusTäby IS
13.30
PB
  
Heat 2
1 dec
1 dec
1Natalie Hedén
10.96
Vallentuna FK
10.96
PB
  
2Klara Engkvist
11.61
Upsala IF
11.61
PB
  
3Charlotta JohanssonTäby IS
11.96
PB
  
4Edit Jansson
12.18
Hammarby IF
12.18
PB
  
5Wilma Beiming BrotteTäby IS
13.05
PB
  
6Maja Magnusson
13.29
Turebergs FK
13.29
PB
  
Heat 3
1 dec
1 dec
1Ida Winlöf
Ida Winlöf 08, Söderhamn
11.17
Söderhamns IF
11.17
PB
  
2Elin Sjöberg
11.39
Danderyds SK
11.39
PB
  
3Molly Linder
12.40
Turebergs FK
12.40
PB
  
4Aline Wistam
12.56
Bromma IF
12.56
PB
  
5Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
12.79
PB
  
6Svea StrömbergTäby IS
14.02
PB
  
Heat 4
1 dec
1 dec
1My Lindberg
10.88
Hellas FK
10.88
PB
  
2Linnea Ekström
12.25
Turebergs FK
12.25
PB
  
3Hedvig Lindroth
12.99
Hammarby IF
12.99
PB
  
4Mila Almström
13.15
Hässelby SK
13.15
PB
  
5Moa Hill
Moa Hill 08, Hässelby
13.71
Hässelby SK
13.71
PB
  
6Teia Rehn
Teia Rehn 08, Tureberg
17.71
Turebergs FK
17.71
PB
  
Heat 5
1 dec
1 dec
1Ella Östblom
10.90
Gefle IF
10.90
PB
  
2Noomi Öhlund KarboubBromma IF
11.66
PB
  
3Saga Berg Ojeda
11.77
Turebergs FK
11.77
PB
  
4Greta Övermo
12.32
Hammarby IF
12.32
PB
  
5Hanna VikströmTäby IS
12.46
PB
  
6Elsa Eriksson
12.49
Rånäs 4H
12.49
PB
  
7My Nilsson
13.14
Täby IS
13.14
PB
  
F12 Höjd     
Inne 1 dec

Final A

Final
Inne 1 dec
1Elsa Eriksson
1.41
Rånäs 4H
1.41
PB
  
2Ebba BorglundTäby IS
1.38
PB
  
3Ida Winlöf
Ida Winlöf 08, Söderhamn
1.33
Söderhamns IF
1.33
PB
  
4Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.33
Åkersberga SK
1.33
PB
  
5My Lindberg
1.33
Hellas FK
1.33
PB
  
6Elin Sjöberg
1.33
Danderyds SK
1.33
PB
  
7Olivia Backlund
Olivia Backlund 08, Ösmo Nynäs
1.28
Ösmo Nynäs FIK
1.28
PB
  
7Molly Linder
1.28
Turebergs FK
1.28
PB
  
9Wilma Beiming BrotteTäby IS
1.23
PB
  
10Sara Ivarsson
1.23
Turebergs FK
1.23
PB
  
10Elisabeth Teearu
1.23
Turebergs FK
1.23
PB
  
12Ella ÖstblomGefle IF
1.23
PB
  
13Juni Arkmo RydnemalmTäby IS
1.18
PB
  
14Emilie EkmanTäby IS
1.18
PB
  
15Greta Övermo
1.18
Hammarby IF
1.18
PB
  
15Nora Odelind
1.18
Turebergs FK
1.18
PB
  
15Charlotta JohanssonTäby IS
1.18
PB
  
18Vera Kjellgren
1.18
Turebergs FK
1.18
PB
  
18Noomi Öhlund KarboubBromma IF
1.18
  
20Ebba Wiklander
1.18
Turebergs FK
1.18
PB
  
21Arwen PameliusTäby IS
1.18
PB
  
22Moa Hill
Moa Hill 08, Hässelby
1.13
Hässelby SK
1.13
PB
  
22My Nilsson
1.13
Täby IS
1.13
PB
  
24Edit Jansson
1.08
Hammarby IF
1.08
PB
  
24Aline Wistam
1.08
Bromma IF
1.08
  
26Elsa RudströmTäby IS
1.03
PB
  
Mila Almström
NH
Hässelby SK
NH
  
Svea StrömbergTäby IS
NH
  
1.031.081.131.181.231.281.331.381.411.44
Eriksson--ooooxoxxooxxx
Borglund---oooxxoxoxxx
Winlöf---ooooxxx
Eckers-ooooxooxxx
Lindberg-oooooxxoxxx
Sjöbergooooxooxxoxx
Backlund--oooxoxxx
Linderoooooxoxxx
Beiming Brotte-oxoooxxx
Ivarsson-oooxoxxx
Teearuooooxoxxx
Östblom-ooxoxxoxxx
Arkmo Rydnemalmooooxxx
Ekmanooxooxxx
Övermooooxoxxx
Odelind--oxoxxx
Johanssonoooxoxxx
Kjellgrenxoooxoxxx
Öhlund Karbouboxooxoxxx
Wiklanderoooxxoxxx
Pamelius-oxoxxoxxx
Hilloooxxx
Nilssonoooxxx
Janssonooxxx
Wistamooxxx
Rudströmoxxx
Almströmxxx
Strömbergxxx
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne 30 nov

Final A

Final
Inne 30 nov
1Ebba BorglundTäby IS
9.34
PB
  
2Stella WeissenbornTäby IS
8.33
PB
  
3Charlotta JohanssonTäby IS
8.11
PB
  
4Ida Winlöf
Ida Winlöf 08, Söderhamn
8.01