0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
Arena: Munktellarenan   Arrangör: Ärla IF
Tävlande: 123 (52+71)   Starter: 242 (109+133)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Benjamin TinglöfÄrla IF
7.23
PB
  
2Edvin Habermann
7.50
Spårvägens FK
7.50
  
3Johannes Jansson
7.56
Östhammar FI
7.56
  
4Gabriel Axelsson
7.74
Upsala IF
7.74
PB
  
5Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
7.84
Råby-Rekarne FIF
7.84
  
6Patrik Hellborg
8.15
Spårvägens FK
8.15
  
Heat 1
1Benjamin TinglöfÄrla IF
7.25
=PB
  
2Johannes Jansson
7.53
Östhammar FI
7.53
PB
  
3Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
7.77
Råby-Rekarne FIF
7.77
PB
  
Heat 2
1Edvin Habermann
7.51
Spårvägens FK
7.51
  
2Gabriel Axelsson
7.77
Upsala IF
7.77
PB
  
3Patrik Hellborg
8.16
Spårvägens FK
8.16
  
4Tomas Eriksson
Tomas Eriksson 51, KFUM Örebro
10.16
KFUM Örebro
10.16
PB
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final 1
1Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
24.88
Råby-Rekarne FIF
24.88
PB
  
2Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
25.21
Linköpings GIF
25.21
  
Final 2
1Benjamin Tinglöf
23.46
Ärla IF
23.46
PB
  
2Edvin Habermann
24.69
Spårvägens FK
24.69
  
3Patrik Hellborg
28.36
Spårvägens FK
28.36
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Eklund
Daniel Eklund 84, Stockholm Snipers IF
2:22.07
Stockholm Snipers IF
2:22.07
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Adam Hammarberg
Adam Hammarberg 90, Eskilstuna FI
8:50.03
Eskilstuna FI
8:50.03
PB
  
2Viktor Zackrisson
9:08.07
Enhörna IF
9:08.07
PB
  
3Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
9:10.38
Västerås FK
9:10.38
PB
  
4Jimmy Öhman
9:16.33
Gefle IF
9:16.33
  
5Robbin Kantarp
9:20.20
Finspångs AIK
9:20.20
SB
  
6Einar Johansson
9:30.43
Ärla IF
9:30.43
PB
  
7Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
9:38.98
Saltsjöbadens IF
9:38.98
SB
  
8Andreas Pettersson
10:01.73
Eskilstuna FI
10:01.73
PB
  
9Stellan Rydin
10:15.31
Ärla IF
10:15.31
PB
  
10Magnus Lindblom
10:19.36
Turebergs FK
10:19.36
PB
  
11Fredrik Nybäck
10:20.98
Spårvägens FK
10:20.98
SB
  
12Thomas Kvarnehag
10:26.74
Turebergs FK
10:26.74
PB
  
13Michael Lagerman
10:51.04
Ärla IF
10:51.04
PB
  
14Gulled Mohamed Ali
11:05.35
Katrineholms SK
11:05.35
PB
  
15Ken Nordström
11:21.06
Ärla IF
11:21.06
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johannes Jansson
6.14
Östhammar FI
6.14
PB
  
2Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
5.84
Råby-Rekarne FIF
5.84
SB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna FI
14.21
Eskilstuna FI
14.21
SB
  
2Salesi Pettersson HafokaSpårvägens FK
9.55
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johannes Jansson
11.25
Östhammar FI
11.25
PB
  
2Gabriel Axelsson
10.90
Upsala IF
10.90
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Silva Skoog
7.50
Västerås FK
7.50
=PB
  
2Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
7.99
Spårvägens FK
7.99
PB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
26.55
  
1Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna FI
26.55
Eskilstuna FI
26.55
PB
  
3Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
27.32
Spårvägens FK
27.32
PB
  
P17 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Max Österberg
2:17.75
Värmdö IF
2:17.75
SB
  
2Sebastian Bohman
2:21.00
Ärla IF
2:21.00
PB
  
3David Axelsson
2:34.86
Upsala IF
2:34.86
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kasper HammarlundAlunda SK
1.75
PB
  
2Henrik Silva Skoog
1.69
Västerås FK
1.69
PB
  
3Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
1.63
Spårvägens FK
1.63
PB
  
4Eskil Jonsson
Eskil Jonsson 03, Eskilstuna FI
1.60
Eskilstuna FI
1.60
PB
  
5Pontus Lindell
1.57
Upsala IF
1.57
PB
  
6David Axelsson
1.51
Upsala IF
1.51
PB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Silva Skoog
5.88
Västerås FK
5.88
  
2Kasper HammarlundAlunda SK
5.80
PB
  
3Pontus Lindell
5.58
Upsala IF
5.58
  
4Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
5.38
Spårvägens FK
5.38
PB
  
5Eskil Jonsson
Eskil Jonsson 03, Eskilstuna FI
5.22
Eskilstuna FI
5.22
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tushar Nyqvist
Tushar Nyqvist 03, Råby-Rekarne
13.89
Råby-Rekarne FIF
13.89
PB
  
2Pontus Lindell
12.54
Upsala IF
12.54
  
3Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
11.62
Spårvägens FK
11.62
PB
  
4David Axelsson
9.49
Upsala IF
9.49
  
5Kasper HammarlundAlunda SK
9.37
PB
  
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna FI
8.07
Eskilstuna FI
8.07
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
8.10
  
3William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
8.40
Råby-Rekarne FIF
8.40
PB
  
4Elis GemzellTierps IF
8.45
  
5Benjamin BodinSäters IF
8.69
  
6Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
8.78
Råby-Rekarne FIF
8.78
  
Heat 1
1Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna FI
8.14
Eskilstuna FI
8.14
  
2Elis GemzellTierps IF
8.35
  
3Benjamin BodinSäters IF
8.65
  
4Gustav Malmkvist
9.20
Katrineholms SK
9.20
  
Heat 2
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
8.17
  
2William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
8.50
Råby-Rekarne FIF
8.50
  
3Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
8.80
Råby-Rekarne FIF
8.80
  
4Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
9.12
Katrineholms SK
9.12
  
P15 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Max Österberg
4:44.56
Värmdö IF
4:44.56
PB
  
2Nils Johansson
5:10.23
Ärla IF
5:10.23
PB
  
3August Vajstedt
5:15.49
Ärla IF
5:15.49
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Malmkvist
1.66
Katrineholms SK
1.66
PB
  
2Mats Nagle
1.63
IFK Märsta
1.63
SB NR60
  
3Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
1.48
Katrineholms SK
1.48
PB
  
4Benjamin BodinSäters IF
1.39
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
5.25
PB
  
2Elis GemzellTierps IF
5.21
PB
  
3Benjamin BodinSäters IF
4.43
  
4William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
4.16
Råby-Rekarne FIF
4.16
  
5Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
4.11
Katrineholms SK
4.11
PB
  
6Gustav Malmkvist
4.04
Katrineholms SK
4.04
  
7Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
3.98
Råby-Rekarne FIF
3.98
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Benjamin BodinSäters IF
9.32
  
2Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
6.16
Katrineholms SK
6.16
  
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ludvig Lantz
11.97
Ärla IF
11.97
PB
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edvin Ek
Edvin Ek 07, Västerås FK
2:10.07
Västerås FK
2:10.07
PB
  
2Ludvig Lantz
2:55.61
Ärla IF
2:55.61
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
1.46
Västerås FK
1.46
  
2Ludvig Lantz
0.95
Ärla IF
0.95
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
4.10
Västerås FK
4.10
  
2Ludvig Lantz
2.66
Ärla IF
2.66
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ludvig Lantz
4.61
Ärla IF
4.61
PB
  
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
8.88
Västerås FK
8.88
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
1.40
Västerås FK
1.40
  
2Lucas Björfelt
1.28
IF Göta Karlstad
1.28
  
3Joel Jansson
Joel Jansson 08, Östhammar
1.19
Östhammar FI
1.19
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
4.49
Västerås FK
4.49
  
2Joel Jansson
Joel Jansson 08, Östhammar
3.75
Östhammar FI
3.75
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel Jansson
Joel Jansson 08, Östhammar
6.98
Östhammar FI
6.98
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tiffanie MagnussonUpsala IF
8.21
SB
  
2Alicia Karell
Alicia Karell 01, Spårvägen
8.55
Spårvägens FK
8.55
PB
  
3Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
8.70
Spårvägens FK
8.70
PB
  
4Sofia Bertilsson
Sofia Bertilsson 02, Eskilstuna FI
8.71
Eskilstuna FI
8.71
SB
  
5Gunnel Tolfes
10.19
Turebergs FK
10.19
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Carolina SöderbomÄrla IF
26.34
SB
  
2Tiffanie Magnusson
27.18
Upsala IF
27.18
SB
  
Final B
1Walda Jonsson
Walda Jonsson 01, Eskilstuna FI
29.24
Eskilstuna FI
29.24
PB
  
2Dia Kamal
Dia Kamal 02, Eskilstuna FI
32.85
Eskilstuna FI
32.85
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gunnel Tolfes
2:59.45
Turebergs FK
2:59.45
SB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Pernilla Elmgren
10:41.42
Ärla IF
10:41.42
PB
  
2Saga Karlsson
Saga Karlsson 03, Eskilstuna FI
12:04.12
Eskilstuna FI
12:04.12
PB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
5.55
Råby-Rekarne FIF
5.55
SB
  
2Tiffanie MagnussonUpsala IF
5.34
PB
  
3Celina Reichardt
5.03
Spårvägens FK
5.03
SB
  
4Camilla Sevelin
4.20
Katrineholms SK
4.20
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
11.57
Spårvägens FK
11.57
PB
  
2Amanda Fridberg
10.41
IF Göta Karlstad
10.41
PB
  
3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
8.48
Hammarby IF
8.48
PB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
14.18
Spårvägens FK
14.18
  
2Alexandra Nilsson
12.79
Götlunda IF
12.79
  
3Maj Yngveson
Maj Yngveson 02, Västerås FK
12.47
Västerås FK
12.47
  
4Maja Åkerblom
Maja Åkerblom 02, Västerås FK
12.35
Västerås FK
12.35
  
5Amanda Fridberg
12.33
IF Göta Karlstad
12.33
  
6Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
11.90
Hammarby IF
11.90
  
7Elin Jansson
Elin Jansson 02, Västerås FK
10.10
Västerås FK
10.10
SB
  
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda Eriksson
Matilda Eriksson 04, Västerås FK
8.35
Västerås FK
8.35
PB
  
2Moa Holm
Moa Holm 03, Västerås FK
8.54
Västerås FK
8.54
  
3Agnes With
Agnes With 03, Västerås FK
8.66
Västerås FK
8.66
  
4Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
8.68
Spårvägens FK
8.68
  
5Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
8.94
Råby-Rekarne FIF
8.94
  
6Malin Dahlström
Malin Dahlström 03, Västerås FK
8.96
Västerås FK
8.96
  
Heat 1
1Matilda Eriksson
Matilda Eriksson 04, Västerås FK
8.36
Västerås FK
8.36
PB
  
2Moa Holm
Moa Holm 03, Västerås FK
8.45
Västerås FK
8.45
SB
  
3Clara Bolund
Clara Bolund 04, Eskilstuna FI
9.44
Eskilstuna FI
9.44
PB
  
Heat 2
1Agnes With
Agnes With 03, Västerås FK
8.61
Västerås FK
8.61
PB
  
2Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
8.69
Spårvägens FK
8.69
  
3Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
8.81
Råby-Rekarne FIF
8.81
PB
  
4Malin Dahlström
Malin Dahlström 03, Västerås FK
8.88
Västerås FK
8.88
SB
  
F17 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
27.72
Spårvägens FK
27.72
  
2Smilla Gejdeman
Smilla Gejdeman 03, Eskilstuna FI
28.39
Eskilstuna FI
28.39
SB
  
3Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
28.99
Råby-Rekarne FIF
28.99
PB
  
Final B
1Filippa Rydensjö
Filippa Rydensjö 04, Eskilstuna FI
28.12
Eskilstuna FI
28.12
PB
  
2Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
29.03
  
3Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
30.98
Spårvägens FK
30.98
  
F17 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Izabella Lukic
Izabella Lukic 03, Västerås FK
2:37.01
Västerås FK
2:37.01
PB
  
2Elisabeth Tillenius
2:40.44
Ärla IF
2:40.44
PB
  
3Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
2:41.41
Spårvägens FK
2:41.41
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvira Jonsson
Elvira Jonsson 03, Västerås FK
1.65
Västerås FK
1.65
SB
  
2Edda Flink
Edda Flink 03, Upsala IF
1.56
Upsala IF
1.56
SB
  
3Emma Karlsson Svedestam
1.50
Råby-Rekarne FIF
1.50
  
4Minna Silvell
1.44
Huddinge AIS
1.44
PB
  
5Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
1.41
Spårvägens FK
1.41
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
4.95
Råby-Rekarne FIF
4.95
PB
  
2Agnes With
Agnes With 03, Västerås FK
4.66
Västerås FK
4.66
PB
  
3Minna Silvell
4.60
Huddinge AIS
4.60
SB
  
4Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
4.52
Spårvägens FK
4.52
PB
  
5Malin Dahlström
Malin Dahlström 03, Västerås FK
3.91
Västerås FK
3.91
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linn Gabrielli Gustafsson
14.16
Råby-Rekarne FIF
14.16
PB
  
2Hanna Bertilsson
Hanna Bertilsson 04, Eskilstuna FI
10.56
Eskilstuna FI
10.56
SB
  
3Natalie Persson
10.27
Katrineholms SK
10.27
  
4Valentina Murillo
Valentina Murillo 04, Eskilstuna FI
9.72
Eskilstuna FI
9.72
PB
  
5Minna Silvell
8.92
Huddinge AIS
8.92
PB
  
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isabella Wiklund
Isabella Wiklund 03, Västerås FK
17.40
Västerås FK
17.40
PB
  
2Hanna Gabrielli GustafssonRåby-Rekarne FIF
14.52
PB
  
3Sofia HammarwallIFK Tumba
13.91
PB
  
4Linn Gabrielli Gustafsson
12.93
Råby-Rekarne FIF
12.93
PB
  
5Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
12.73
Råby-Rekarne FIF
12.73
PB
  
6Matilda Eriksson
Matilda Eriksson 04, Västerås FK
12.36
Västerås FK
12.36
PB
  
7Sofie Moroni
Sofie Moroni 04, Råby-Rekarne
12.24
Råby-Rekarne FIF
12.24
SB
  
8Natalie Persson
11.37
Katrineholms SK
11.37
PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
8.41
Spårvägens FK
8.41
  
2Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
8.70
PB
  
3Linnéa Skoglund
8.72
Karlskoga FI
8.72
PB
  
4Johanna Fernberg
8.88
IK Westmannia
8.88
PB
  
5Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
9.07
Eskilstuna FI
9.07
PB
  
6Rashel Yousef
Rashel Yousef 06, Eskilstuna FI
9.92
Eskilstuna FI
9.92
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Freed
Elin Freed 06, Glanshammar
2:32.93
Glanshammars IF
2:32.93
PB
  
2Elin Lönnqvist
2:51.46
Ärla IF
2:51.46
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Fernberg
1.38
IK Westmannia
1.38
  
2Hanna Poppelier
1.35
Ärla IF
1.35
PB
  
2Linnéa Skoglund
1.35
Karlskoga FI
1.35
PB
  
4Klara Moberg
Klara Moberg 05, Katrineholm
1.30
Katrineholms SK
1.30
PB
  
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Fernberg
4.62
IK Westmannia
4.62
  
2Linnéa Skoglund
4.42
Karlskoga FI
4.42
PB
  
3Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
4.34
Spårvägens FK
4.34
  
4Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
4.30
PB
  
5Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
3.83
Eskilstuna FI
3.83
PB
  
6Klara Moberg
Klara Moberg 05, Katrineholm
3.83
Katrineholms SK
3.83
PB
  
7Hanna Poppelier
3.69
Ärla IF
3.69
PB
  
8Felicia Persson
3.61
Katrineholms SK
3.61
  
9Rashel Yousef
Rashel Yousef 06, Eskilstuna FI
3.03
Eskilstuna FI
3.03
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
9.72
Råby-Rekarne FIF
9.72
  
2Felicia Persson
8.97
Katrineholms SK
8.97
PB
  
3Rashel Yousef
Rashel Yousef 06, Eskilstuna FI
6.02
Eskilstuna FI
6.02
  
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eleonore StellansdotterÄrla IF
9.01
PB
  
2Nellie Andersson
Nellie Andersson 07, Råby-Rekarne
9.20
Råby-Rekarne FIF
9.20
PB
  
3Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
9.30
Södertälje IF
9.30
PB
  
4Astrid GemzellTierps IF
9.67
  
5Låva Simu
Låva Simu 07, Råby-Rekarne
9.92
Råby-Rekarne FIF
9.92
PB
  
6Almira Yaman
Almira Yaman 07, Råby-Rekarne
10.06
Råby-Rekarne FIF
10.06
PB
  
7Ebba Persson
Ebba Persson 07, Södertälje IF
10.12
Södertälje IF
10.12
PB
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eleonore StellansdotterÄrla IF
2:02.77
PB
  
2Låva Simu
Låva Simu 07, Råby-Rekarne
2:06.25
Råby-Rekarne FIF
2:06.25
PB
  
3Astrid Gemzell
2:08.95
Tierps IF
2:08.95
PB
  
4Ebba Persson
Ebba Persson 07, Södertälje IF
2:10.58
Södertälje IF
2:10.58
PB
  
5Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
2:11.03
Södertälje IF
2:11.03
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Andersson
Nellie Andersson 07, Råby-Rekarne
1.33
Råby-Rekarne FIF
1.33
  
2Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.27
Katrineholms SK
1.27
  
2Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
1.27
Södertälje IF
1.27
PB
  
F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Astrid GemzellTierps IF
4.26
  
2Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
4.01
Södertälje IF
4.01
PB
  
3Ebba Persson
Ebba Persson 07, Södertälje IF
3.70
Södertälje IF
3.70
PB
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
3.48
Katrineholms SK
3.48
  
5Låva Simu
Låva Simu 07, Råby-Rekarne
3.40
Råby-Rekarne FIF
3.40
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.36
Katrineholms SK
8.36
  
2Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
7.37
Södertälje IF
7.37
PB
  
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ida Lindgren
Ida Lindgren 08, Eskilstuna FI
9.16
Eskilstuna FI
9.16
PB
  
2Matilda Israelsson
9.31
Eskilstuna FI
9.31
  
3Alice Malmgren
Alice Malmgren 08, Råby-Rekarne
9.68
Råby-Rekarne FIF
9.68
PB
  
4Alexandra Fernberg
9.85
IK Westmannia
9.85
  
F12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Frida Arenvang
1:58.66
Wedevågs IF
1:58.66
  
2Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
2:03.46
Västerås FK
2:03.46
  
3Ida Lindgren
Ida Lindgren 08, Eskilstuna FI
2:06.76
Eskilstuna FI
2:06.76
PB
  
4Alexandra Fernberg
2:10.46
IK Westmannia
2:10.46
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
1.33
Västerås FK
1.33
  
2Ida Lindgren
Ida Lindgren 08, Eskilstuna FI
1.10
Eskilstuna FI
1.10
  
F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda Israelsson
4.15
Eskilstuna FI
4.15
  
2Alexandra Fernberg
3.86
IK Westmannia
3.86
  
3Ida Lindgren
Ida Lindgren 08, Eskilstuna FI
3.64
Eskilstuna FI
3.64
PB
  
4Alice Malmgren
Alice Malmgren 08, Råby-Rekarne
3.60
Råby-Rekarne FIF
3.60
PB
  
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
8.80
Västerås FK
8.80
  
2Alice Malmgren
Alice Malmgren 08, Råby-Rekarne
5.34
Råby-Rekarne FIF
5.34
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik