0
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 80 m Vind: +1.8 Final A Final | Vind: +1.8 | ||||||||
Peter Andersson Peter Andersson 99, DEN 11.02 | 99 | DEN | 11.02 | =PB | |||||
Peter Andersson Peter Andersson 99, DEN 11.34 | 99 | DEN | 11.34 | = | |||||
Malthe Aabye Malthe Aabye 98, DEN 11.46w | 98 | DEN | 11.46w | ||||||
Emanuel Hammann Emanuel Hammann 99, DEN 12.56 | 99 | DEN | 12.56 | =PB | |||||
Emanuel Hammann Emanuel Hammann 99, DEN 12.67w | 99 | DEN | 12.67w | ||||||
Christoffer Holm Wiingaard Christoffer Holm Wiingaard 99, DEN 12.80 | 99 | DEN | 12.80 | =PB | |||||
Casper Jørgensen Casper Jørgensen 99, DEN 12.85 | 99 | DEN | 12.85 | = | |||||
M 100 m Vind: +1.0 Final A Final | Vind: +1.0 | ||||||||
Mike Kalisz Mike Kalisz 89, DEN 10.77 | 89 | DEN | 10.77 | = | |||||
Mikkel Brich Dam Mikkel Brich Dam 93, DEN 11.14w | 93 | DEN | 11.14w | ||||||
Mike Kalisz Mike Kalisz 89, DEN 11.16 | 89 | DEN | 11.16 | = | |||||
Mikkel Brich Dam Mikkel Brich Dam 93, DEN 11.20 | 93 | DEN | 11.20 | =PB | |||||
Christoffer Durafour Christoffer Durafour 93, DEN 11.35w | 93 | DEN | 11.35w | ||||||
Simon Mathiasen Simon Mathiasen 96, DEN 11.43 | 96 | DEN | 11.43 | =PB | |||||
Christoffer Durafour Christoffer Durafour 93, DEN 11.47 | 93 | DEN | 11.47 | = | |||||
Simon Mathiasen Simon Mathiasen 96, DEN 11.53w | 96 | DEN | 11.53w | ||||||
Justin Madsen Justin Madsen 95, DEN 12.04 | 95 | DEN | 12.04 | =PB | |||||
Dennis Mägi Dennis Mägi 95, DEN 12.15w | 95 | DEN | 12.15w | ||||||
Martin Juhl Martin Juhl 73, DEN 12.20 | 73 | DEN | 12.20 | =PB | |||||
Sigurd Madsen Sigurd Madsen 94, DEN 12.27w | 94 | DEN | 12.27w | ||||||
Henning Ring Henning Ring 63, DEN 12.90 | 63 | DEN | 12.90 | =PB | |||||
Jonathan M. Adamsen Jonathan M. Adamsen 95, DEN 13.59 | 95 | DEN | 13.59 | =PB | |||||
M 200 m Vind: +1.8 Final A Final | Vind: +1.8 | ||||||||
Mike Kalisz Mike Kalisz 89, DEN 21.73 | 89 | DEN | 21.73 | = | |||||
Mike Kalisz Mike Kalisz 89, DEN 21.81w | 89 | DEN | 21.81w | ||||||
Emil Strøm Emil Strøm 93, DEN 22.27w | 93 | DEN | 22.27w | ||||||
Emil Strøm Emil Strøm 93, DEN 22.43w | 93 | DEN | 22.43w | ||||||
Mikkel Brich Dam Mikkel Brich Dam 93, DEN 22.70 | 93 | DEN | 22.70 | = | |||||
Alexandre Guidje Alexandre Guidje 94, DEN 24.34w | 94 | DEN | 24.34w | ||||||
Justin Madsen Justin Madsen 95, DEN 24.38 | 95 | DEN | 24.38 | =PB | |||||
Sigurd Madsen Sigurd Madsen 94, DEN 24.83w | 94 | DEN | 24.83w | ||||||
Morten Kjær Morten Kjær 88, DEN 25.31 | 88 | DEN | 25.31 | = | |||||
Nikolaj Bahrt Nikolaj Bahrt 96, DEN 25.57 | 96 | DEN | 25.57 | =PB | |||||
Henning Ring Henning Ring 63, DEN 26.70 | 63 | DEN | 26.70 | =SB | |||||
Jonathan M. Adamsen Jonathan M. Adamsen 95, DEN 27.47w | 95 | DEN | 27.47w | ||||||
Malthe Aabye Malthe Aabye 98, DEN 28.13w | 98 | DEN | 28.13w | ||||||
Emanuel Hammann Emanuel Hammann 99, DEN 31.35 | 99 | DEN | 31.35 | =PB | |||||
Casper Jørgensen Casper Jørgensen 99, DEN 31.63 | 99 | DEN | 31.63 | =PB | |||||
Christoffer Holm Wiingaard Christoffer Holm Wiingaard 99, DEN 33.41 | 99 | DEN | 33.41 | =PB | |||||
Final B Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||
3 | Joakim Andersson Joakim Andersson 92, Trelleborg 23.05 | 92 | IFK Trelleborg | 23.05 | =PB | ||||
Heat 1 Vind: +3.0 | Vind: +3.0 | ||||||||
5 | Kevin Perera Kevin Perera 93, Helsingborg 23.91w | 93 | IFK Helsingborg | 23.91w | |||||
Heat 2 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
3 | Emmanuel Amoh Emmanuel Amoh 92, Malmö 23.25 | 92 | Malmö AI | 23.25 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||
2 | Alexander Brorsson Alexander Brorsson 90, IFK Växjö 22.08 | 90 | IFK Växjö | 22.08 | =PB | ||||
Heat 5 Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||
5 | Fredrik Karlsson Fredrik Karlsson 91, Kil 23.36w | 91 | Kils AIK | 23.36w | |||||
M 300 m Final A Final | |||||||||
Simon Mathiasen Simon Mathiasen 96, DEN 36.72 | 96 | DEN | 36.72 | = | |||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
Emil Strøm Emil Strøm 93, DEN 49.76 | 93 | DEN | 49.76 | =PB | |||||
Martin Jespersen Martin Jespersen 92, DEN 52.86 | 92 | DEN | 52.86 | =PB | |||||
Justin Madsen Justin Madsen 95, DEN 56.16 | 95 | DEN | 56.16 | =PB | |||||
Morten Kjær Morten Kjær 88, DEN 58.08 | 88 | DEN | 58.08 | =SB | |||||
Sigurd Madsen Sigurd Madsen 94, DEN 59.07 | 94 | DEN | 59.07 | = | |||||
M 600 m Final A Final | |||||||||
Casper Jørgensen Casper Jørgensen 99, DEN 1:54.69 | 99 | DEN | 1:54.69 | =PB | |||||
M 800 m Final A Final | |||||||||
Martin Jespersen Martin Jespersen 92, DEN 2:00.87 | 92 | DEN | 2:00.87 | =PB | |||||
Mikkel Hansen Mikkel Hansen 93, DEN 2:13.72 | 93 | DEN | 2:13.72 | = | |||||
Jonathan M. Adamsen Jonathan M. Adamsen 95, DEN 2:21.00 | 95 | DEN | 2:21.00 | = | |||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
Søren Brasen Søren Brasen 84, DEN 4:11.76 | 84 | DEN | 4:11.76 | =PB | |||||
Mikkel Hansen Mikkel Hansen 93, DEN 4:25.63 | 93 | DEN | 4:25.63 | =PB | |||||
Anton H. Paulson Anton H. Paulson 95, DEN 4:26.97 | 95 | DEN | 4:26.97 | =PB | |||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
Rasmus Hjorth-Christensen Rasmus Hjorth-Christensen 95, DEN 9:24.12 | 95 | DEN | 9:24.12 | =PB | |||||
Mads Skaaning Mads Skaaning 95, DEN 9:59.16 | 95 | DEN | 9:59.16 | = | |||||
M 100 m häck (83.8 cm) Vind: +1.5 Final A Final | Vind: +1.5 | ||||||||
Mathias Mørk Mathias Mørk 97, DEN 15.07 | 97 | DEN | 15.07 | = | |||||
M 110 m häck Vind: +1.3 Final A Final | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Alexander Brorsson Alexander Brorsson 90, IFK Växjö 14.49 | 90 | IFK Växjö | 14.49 | =PB | ||||
2 | Sebastian Holmberg Sebastian Holmberg 87, Lund 17.12 | 87 | IFK Lund | 17.12 | =SB | ||||
3 | Christoffer Van Woensel Christoffer Van Woensel 90, Gnistan 17.43 | 90 | FIF Gnistan | 17.43 | =PB | ||||
M Höjd Final A Final | |||||||||
Peter Andersson Peter Andersson 99, DEN 1.36 | 99 | DEN | 1.36 | =PB | |||||
Emil Ipsen Emil Ipsen 99, DEN 1.31 | 99 | DEN | 1.31 | = | |||||
Christoffer Holm Wiingaard Christoffer Holm Wiingaard 99, DEN 1.31 | 99 | DEN | 1.31 | =PB | |||||
Casper Jørgensen Casper Jørgensen 99, DEN 1.26 | 99 | DEN | 1.26 | =PB | |||||
Johan Lehtonen Johan Lehtonen 99, DEN 1.21 | 99 | DEN | 1.21 | = | |||||
Mads Ringsted Mads Ringsted 99, DEN 1.10 | 99 | DEN | 1.10 | = | |||||
M Stav Final A Final | |||||||||
Emil H. Christensen Emil H. Christensen 95, DEN 3.96 | 95 | DEN | 3.96 | = | |||||
Mikkel Ringsted Mikkel Ringsted 96, DEN 3.85 | 96 | DEN | 3.85 | =PB | |||||
M Längd Final A Final | |||||||||
Benjamin Gabrielsen Benjamin Gabrielsen 95, DEN 6.84 | 95 | DEN | 6.84 | +1.0 = | |||||
Benjamin Gabrielsen Benjamin Gabrielsen 95, DEN 6.70 | 95 | DEN | 6.70 | +1.9 = | |||||
Tobias Åxman Tobias Åxman 96, DEN 5.94w | 96 | DEN | 5.94w | +2.3 | |||||
Tobias Åxman Tobias Åxman 96, DEN 5.86 | 96 | DEN | 5.86 | +0.2 =PB | |||||
Dennis Mägi Dennis Mägi 95, DEN 5.53w | 95 | DEN | 5.53w | +2.6 | |||||
Justin Madsen Justin Madsen 95, DEN 5.47w | 95 | DEN | 5.47w | +2.6 | |||||
Mikkel Jørgensen Mikkel Jørgensen 95, DEN 5.32w | 95 | DEN | 5.32w | +4.0 | |||||
Jonathan M. Adamsen Jonathan M. Adamsen 95, DEN 5.12w | 95 | DEN | 5.12w | +2.5 | |||||
Sigurd Madsen Sigurd Madsen 94, DEN 5.04w | 94 | DEN | 5.04w | +3.0 | |||||
Peter Andersson Peter Andersson 99, DEN 4.80 | 99 | DEN | 4.80 | +0.6 =PB | |||||
Lasse Kristiansen Lasse Kristiansen 97, DEN 4.16 | 97 | DEN | 4.16 | +2.0 =PB | |||||
Emanuel Hammann Emanuel Hammann 99, DEN 3.91 | 99 | DEN | 3.91 | +1.2 =PB | |||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Moteba Mohamed Moteba Mohamed 90, Alingsås 15.23w | 90 | Alingsås IF | 15.23w | +3.5 | ||||
3 | Johan Damgren Johan Damgren 86, IK Hakarpspojkarna 13.57w | 86 | IK Hakarpspojkarna | 13.57w | +4.0 | ||||
4 | Jens Mattisson Jens Mattisson 85, Vittsjö 13.55w | 85 | Vittsjö GIK | 13.55w | +3.4 | ||||
Jannick Bagge Jannick Bagge 94, DEN 13.57 | 94 | DEN | 13.57 | +1.9 = | |||||
Dennis Mägi Dennis Mägi 95, DEN 12.66w | 95 | DEN | 12.66w | +2.3 | |||||
Mikkel Jørgensen Mikkel Jørgensen 95, DEN 11.38w | 95 | DEN | 11.38w | +3.3 | |||||
M Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||
Mikkel Jørgensen Mikkel Jørgensen 95, DEN 31.72 | 95 | DEN | 31.72 | = | |||||
Justin Madsen Justin Madsen 95, DEN 26.15 | 95 | DEN | 26.15 | = | |||||
M Diskus (1.75 kg) Final A Final | |||||||||
Christian Trodsøe Christian Trodsøe 93, DEN 42.15 | 93 | DEN | 42.15 | =PB | |||||
M Diskus Final A Final | |||||||||
Andreas Riber Thordahl Andreas Riber Thordahl 91, DEN 47.80 | 91 | DEN | 47.80 | = | |||||
Andreas Høyby Ellegaard Andreas Høyby Ellegaard 93, DEN 43.95 | 93 | DEN | 43.95 | = | |||||
M Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
Mikkel Jørgensen Mikkel Jørgensen 95, DEN 45.58 | 95 | DEN | 45.58 | =PB | |||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
Jesper Wiingaard Jesper Wiingaard 69, DEN 39.70 | 69 | DEN | 39.70 | = | |||||
P19 Höjd Final A Final | |||||||||
4 | Axel Bonevik Axel Bonevik 92, Mölndal 1.76 | 92 | Mölndals AIK | 1.76 | =SB | ||||
P17 200 m Vind: +1.3 Final A Final | Vind: +1.3 | ||||||||
2 | Jesper Lundberg Jesper Lundberg 94, Alvesta 23.11 | 94 | Alvesta FI | 23.11 | =PB | ||||
4 | Robin Skärström Robin Skärström 94, Tanum 23.21 | 94 | Tanums IF | 23.21 | =PB | ||||
Heat 1 Vind: +3.0 | Vind: +3.0 | ||||||||
1 | Filip Sjövall Filip Sjövall 95, Lomma 23.25w | 95 | Lomma FIK | 23.25w | |||||
Heat 4 Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | ||||||||
1 | Jesper Lundberg Jesper Lundberg 94, Alvesta 23.03w | 94 | Alvesta FI | 23.03w | |||||
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) Vind: +2.2 Final A Final | Vind: +2.2 | ||||||||
1 | Jesper Lundberg Jesper Lundberg 94, Alvesta 14.29w | 94 | Alvesta FI | 14.29w | |||||
4 | Noak Ringman Noak Ringman 95, IK Norrköping FI 15.11w | 95 | IK Norrköping FI | 15.11w | |||||
6 | Kim Fransson Kim Fransson 94, Halmstad 16.01w | 94 | IFK Halmstad | 16.01w | |||||
Heat 1 Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||
3 | Noak Ringman Noak Ringman 95, IK Norrköping FI 15.12 | 95 | IK Norrköping FI | 15.12 | =PB | ||||
4 | Wiktor Åstrand Wiktor Åstrand 94, Ymer 15.13 | 94 | IK Ymer | 15.13 | =PB | ||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Carlsson Andreas Carlsson 95, Ymer 6.84w | 95 | IK Ymer | 6.84w | +3.2 | ||||
3 | Theodor Barrdahl Theodor Barrdahl 95, Kristianstad 6.51w | 95 | KFUM Kristianstad | 6.51w | +4.0 | ||||
5 | Noak Ringman Noak Ringman 95, IK Norrköping FI 6.42w | 95 | IK Norrköping FI | 6.42w | +5.3 | ||||
P15 300 m | |||||||||
Final B | |||||||||
2 | Richard Pettersson Richard Pettersson 96, Alingsås 39.36 | 96 | Alingsås IF | 39.36 | =PB | ||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Charles Mitala Charles Mitala 96, Malmö 13.60w | 96 | Malmö AI | 13.60w | +4.1 | ||||
2 | Thobias Nilsson Montler Thobias Nilsson Montler 96, Kronan 13.53 | 96 | IF Kronan | 13.53 | +0.8 =PB | ||||
4 | Pontus Quick Pontus Quick 97, Lund 11.42w | 97 | IFK Lund | 11.42w | +4.3 | ||||
P15 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Pontus Sterner Johansson Pontus Sterner Johansson 96, Malmö 49.70 | 96 | Malmö AI | 49.70 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 200 m Vind: +2.3 Final A Final | Vind: +2.3 | ||||||||
1 | Vanja Blomberg Vanja Blomberg 98, Klippan 26.67w | 98 | Klippans FK | 26.67w | |||||
2 | Emma Tuvesson Emma Tuvesson 91, Helsingborg 24.93w | 91 | IFK Helsingborg | 24.93w | |||||
2 | Miranda Uttgren Miranda Uttgren 98, Tanum 26.75w | 98 | Tanums IF | 26.75w | |||||
Heat 1 Vind: +4.1 | Vind: +4.1 | ||||||||
4 | Erika Håkansson Erika Håkansson 93, Öresund 27.39w | 93 | Öresund FK | 27.39w | |||||
Heat 2 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||
3 | Nina Runvik Nina Runvik 87, Malmö 25.91w | 87 | Malmö AI | 25.91w | |||||
4 | Malin Lindblom Malin Lindblom 91, Tureberg 26.08w | 91 | Turebergs FK | 26.08w | |||||
Heat 3 Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Linnéa Collin Linnéa Collin 89, Malmö 25.11w | 89 | Malmö AI | 25.11w | |||||
2 | Pernilla Tornemark Pernilla Tornemark 85, Malmö 25.27w | 85 | Malmö AI | 25.27w | |||||
4 | Frida Claesson-Jones Frida Claesson-Jones 84, Alingsås 26.44w | 84 | Alingsås IF | 26.44w | |||||
5 | Anette Persson Anette Persson 85, Kville 26.92w | 85 | IF Kville | 26.92w | |||||
Heat 4 Vind: +3.5 | Vind: +3.5 | ||||||||
3 | Zehra Jusupovic Zehra Jusupovic 92, Spårvägen 26.42w | 92 | Spårvägens FK | 26.42w | |||||
4 | Alexandra Svensson Alexandra Svensson 91, Åhus 26.84w | 91 | Åhus FIK | 26.84w | |||||
K 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: +0.9 Final A Final | Vind: +0.9 | ||||||||
Mette Bjørnson Mette Bjørnson 98, DEN 12.72 | 98 | DEN | 12.72 | =PB | |||||
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: +1.8 Final A Final | Vind: +1.8 | ||||||||
2 | Amber Helminski Amber Helminski 96, Rigor 11.54 | 96 | IF Rigor | 11.54 | =PB | ||||
Cecilie Bønnelycke Hansen Cecilie Bønnelycke Hansen 97, DEN 12.99 | 97 | DEN | 12.99 | =PB | |||||
Cecilie Bønnelycke Hansen Cecilie Bønnelycke Hansen 97, DEN 13.03 | 97 | DEN | 13.03 | = | |||||
Annette Juma Nielsen Annette Juma Nielsen 96, DEN 13.74 | 96 | DEN | 13.74 | = | |||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Louise Arvidsson Louise Arvidsson 93, Vittsjö 12.46w | 93 | Vittsjö GIK | 12.46w | +3.5 | ||||
4 | Malin Samuelsson Malin Samuelsson 95, IFK Växjö 11.20w | 95 | IFK Växjö | 11.20w | +3.1 | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Cecilia Lyngstam Cecilia Lyngstam 89, Orient 33.66 | 89 | IK Orient | 33.66 | =PB | ||||
F19 100 m häck Vind: +2.0 Final A Final | Vind: +2.0 | ||||||||
2 | Anna Olsson Anna Olsson 92, Lund 16.26 | 92 | IFK Lund | 16.26 | =PB | ||||
F17 200 m Vind: +0.8 Final A Final | Vind: +0.8 | ||||||||
4 | Josefin la Fleur Josefin la Fleur 94, Ystad 26.02 | 94 | Ystads IF | 26.02 | =PB | ||||
Final B Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||
2 | Stina M Jansson Stina M Jansson 94, Gefle 26.92 | 94 | Gefle IF | 26.92 | =PB | ||||
Heat 1 Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
4 | Johanna Strandberg Johanna Strandberg 95, Halmstad 27.00 | 95 | IFK Halmstad | 27.00 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
4 | Sofia Wiberg Sofia Wiberg 95, IFK Växjö 27.43 | 95 | IFK Växjö | 27.43 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Amanda Odesjö Amanda Odesjö 94, Alingsås 25.96w | 94 | Alingsås IF | 25.96w | |||||
3 | Frida Grindheim Frida Grindheim 96, Helsingborg 26.65w | 96 | IFK Helsingborg | 26.65w | |||||
4 | Stina M Jansson Stina M Jansson 94, Gefle 26.67w | 94 | Gefle IF | 26.67w | |||||
Heat 5 Vind: +3.1 | Vind: +3.1 | ||||||||
2 | Julia Svärd Axelsson Julia Svärd Axelsson 96, Helsingborg 27.16w | 96 | IFK Helsingborg | 27.16w | |||||
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: +2.1 Final A Final | Vind: +2.1 | ||||||||
2 | Johanna Holmén Svensson Johanna Holmén Svensson 95, Alingsås 14.16w | 95 | Alingsås IF | 14.16w | |||||
7 | Lina Sandberg Lina Sandberg 94, Öresund 16.22w | 94 | Öresund FK | 16.22w | |||||
Heat 1 Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||
5 | Fanny Stewenhag Fanny Stewenhag 95, Alingsås 17.12 | 95 | Alingsås IF | 17.12 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||
3 | Lina Sandberg Lina Sandberg 94, Öresund 16.23 | 94 | Öresund FK | 16.23 | =PB | ||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||||
Heat 1 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||
5 | Sarah Nordin Sarah Nordin 97, Trollhättan FIK 12.99 | 97 | Trollhättan FIK | 12.99 | =PB | ||||
F14 300 m | |||||||||
Final B | |||||||||
1 | Hanna Andersson Hanna Andersson 97, Trelleborg 44.11 | 97 | IFK Trelleborg | 44.11 | =PB | ||||
F14 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Agrell Gustafsson Hanna Agrell Gustafsson 97, Contact 5.42 | 97 | UF Contact | 5.42 | +1.4 =PB |