0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Viktor Varverud Viktor Varverud 85, Brännans FF 22.69 | 85 | Brännans FF | 22.69 | =PB | ||||
3 | Daniel Larsson Daniel Larsson 85, Upsala IF 23.00 | 85 | Upsala IF | 23.00 | =PB | ||||
M 800 m Final A Final | |||||||||
5 | Daniel Habte Daniel Habte 78, Brännans FF 2:00.40 | 78 | Brännans FF | 2:00.40 | =PB | ||||
7 | Mohammadi Balija Mohammadi Balija 80, Hofors LK 2:01.41 | 80 | Hofors LK | 2:01.41 | = | ||||
M Diskus Final A Final | |||||||||
2 | Patrik Melin Patrik Melin 71, Gefle 48.37 | 71 | Gefle IF | 48.37 | = | ||||
P19 200 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Edmund Yeboah Edmund Yeboah 88, Hässelby 22.15 | 88 | Hässelby SK | 22.15 | = | ||||
4 | Erik Bäck Erik Bäck 83, Gefle 23.68 | 83 | Gefle IF | 23.68 | =PB | ||||
P19 800 m Final A Final | |||||||||
4 | Per Johnsson Per Johnsson 84, Söderhamn 1:59.3m | 84 | Söderhamns IF | 1:59.3m | =PB | ||||
P19 Längd Final A Final | |||||||||
3 | John van Leer John van Leer 83, Gefle 6.03 | 83 | Gefle IF | 6.03 | +0.5 = | ||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Otterling Andreas Otterling 86, KFUM Örebro 6.73 | 86 | KFUM Örebro | 6.73 | +0.6 =PB | ||||
2 | Tommy Lampa Tommy Lampa 86, Haparanda SKT 6.73 | 86 | Haparanda SKT | 6.73 | +0.8 =PB | ||||
3 | Niklas Larsson Niklas Larsson 85, Boo 6.43 | 85 | Boo IF | 6.43 | +0.7 = | ||||
4 | Peter Åberg Peter Åberg 85, Riviera 6.42 | 85 | Riviera FI | 6.42 | +1.8 =PB | ||||
6 | Fredrik Persson Fredrik Persson 86, Gefle 6.30 | 86 | Gefle IF | 6.30 | +1.3 =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 200 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Jennie Nilsson Jennie Nilsson 84, Brännans FF 25.30 | 84 | Brännans FF | 25.30 | =PB | ||||
K 300 m Final A Final | |||||||||
3 | Sofie Jansson Sofie Jansson 88, Valbo 43.06 | 88 | Valbo AIF | 43.06 | =PB | ||||
K 800 m Final A Final | |||||||||
4 | Rebecca Ringström Rebecca Ringström 77, Spårvägen 2:14.50 | 77 | Spårvägens FK | 2:14.50 | =PB | ||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||
1 | Annika Hägglund Annika Hägglund 81, Brännans FF 1:05.77 | 81 | Brännans FF | 1:05.77 | =PB | ||||
K Diskus Final A Final | |||||||||
5 | Cecilia Enbäck Cecilia Enbäck 80, Västerås FK 36.00 | 80 | Västerås FK | 36.00 | =PB | ||||
7 | Teresia Kovanen Teresia Kovanen 76, Tureberg 32.07 | 76 | Turebergs FK | 32.07 | =PB | ||||
K22 200 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||
2 | Catarina Östling Catarina Östling 78, Valbo 26.20 | 78 | Valbo AIF | 26.20 | =PB | ||||
K22 Längd Final A Final | |||||||||
3 | Jenny Jansson Jenny Jansson 81, Råby-Rekarne 5.13 | 81 | Råby-Rekarne FIF | 5.13 | –1.0 = | ||||
F19 100 m | |||||||||
Heat 2 Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||
2 | Anna Sauhke Anna Sauhke 83, Kvarnsveden 12.79 | 83 | Kvarnsvedens GoIF | 12.79 | = | ||||
F19 Längd Final A Final | |||||||||
5 | Anna Sauhke Anna Sauhke 83, Kvarnsveden 5.08 | 83 | Kvarnsvedens GoIF | 5.08 | +0.0 = | ||||
F17 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Karolin Holmbom Karolin Holmbom 86, Riviera 12.88 | 86 | Riviera FI | 12.88 | =PB | ||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Hallström Johanna Hallström 86, Gefle 5.69 | 86 | Gefle IF | 5.69 | –1.3 =PB | ||||
F17 Diskus Final A Final | |||||||||
3 | Emma Johansson Emma Johansson 85, Ånge 35.66 | 85 | F Ånge BI-81 | 35.66 | =PB | ||||
4 | Jenny Ahlin Jenny Ahlin 86, Enköping 34.72 | 86 | Enköpings AI | 34.72 | =PB | ||||
7 | Maria Jansson Maria Jansson 86, Götlunda 29.60 | 86 | Götlunda IF | 29.60 | = | ||||
F15 300 m | |||||||||
Final B | |||||||||
3 | Ellinore Hallin Ellinore Hallin 87, Enköping 44.76 | 87 | Enköpings AI | 44.76 | =PB | ||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Lina Pohl Lina Pohl 87, Fellingsbro 5.25 | 87 | Fellingsbro AIK | 5.25 | +1.1 =PB | ||||
3 | Johanna Wikström Johanna Wikström 87, Huddinge 5.15 | 87 | Huddinge AIS | 5.15 | +1.2 =PB |