0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +0.8 Final A Final | Vind: +0.8 | ||||||||
7 | Fredrik Bergfors Fredrik Bergfors 81, Tureberg 10.86 | 81 | Turebergs FK | 10.86 | =PB | ||||
Heat 1 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||
3 | Anders Boyacioglu Anders Boyacioglu 76, Huddinge 10.93 | 76 | Huddinge AIS | 10.93 | = | ||||
4 | Magnus Linder Magnus Linder 81, Huddinge 11.01 | 81 | Huddinge AIS | 11.01 | =PB | ||||
5 | Daniel Bergström Daniel Bergström 79, Huddinge 11.14 | 79 | Huddinge AIS | 11.14 | =PB | ||||
6 | Ousman Sowe Ousman Sowe 82, Täby 11.33 | 82 | Täby IS | 11.33 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||
5 | Paul Ragnvaldsson Paul Ragnvaldsson 79, Strömsund 11.35 | 79 | IFK Strömsund | 11.35 | = | ||||
6 | Andreas Jungerup Andreas Jungerup 77, Hässelby 11.80 | 77 | Hässelby SK | 11.80 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||
6 | Johan Attersand Johan Attersand 74, Hammarby 11.75 | 74 | Hammarby IF | 11.75 | = | ||||
Heat 4 Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||
3 | Patric Storm Patric Storm 73, Hässelby 11.39 | 73 | Hässelby SK | 11.39 | = | ||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
3 | Jon Andersson Jon Andersson 80, Falun 48.39 | 80 | Falu IK | 48.39 | = | ||||
4 | Martin Hajdu Martin Hajdu 83, Malmö 49.13 | 83 | Malmö AI | 49.13 | = | ||||
4 | Tim Greneby Tim Greneby 85, KFUM Örebro 52.80 | 85 | KFUM Örebro | 52.80 | =PB | ||||
5 | Per Johnsson Per Johnsson 84, Söderhamn 51.94 | 84 | Söderhamns IF | 51.94 | =PB | ||||
5 | Viktor Lindfors Viktor Lindfors 86, Katrineholm 53.56 | 86 | Katrineholms SK | 53.56 | =PB | ||||
6 | Johan Hed Johan Hed 80, Mölndal 49.35 | 80 | Mölndals AIK | 49.35 | = | ||||
6 | Carl Karlin Carl Karlin 83, Mälarhöjden 53.37 | 83 | Mälarhöjdens IK | 53.37 | =PB | ||||
6 | Anders Huss Anders Huss 85, Hammarby 53.72 | 85 | Hammarby IF | 53.72 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
7 | Mateusz Stec Mateusz Stec 79, Hässelby 50.60 | 79 | Hässelby SK | 50.60 | = | ||||
Final C | |||||||||
1 | Johan Szabo Johan Szabo 81, Danderyd Athletics 50.35 | 81 | FI Danderyd Athletics | 50.35 | = | ||||
2 | Martin Theander Martin Theander 77, Lidingö 50.39 | 77 | IFK Lidingö | 50.39 | = | ||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
3 | John Lindström John Lindström 83, Tureberg 3:49.59 | 83 | Turebergs FK | 3:49.59 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Håkan Jansson Håkan Jansson 75, Ununge 3:55.27 | 75 | Ununge IF | 3:55.27 | = | ||||
1 | Rickard Ståhlgren Rickard Ståhlgren 79, Rånäs 4:14.21 | 79 | Rånäs 4H | 4:14.21 | = | ||||
1 | Stefán Árni Hafsteinsson Stefán Árni Hafsteinsson 81, Kvarnsveden 4:14.77 | 81 | Kvarnsvedens GoIF | 4:14.77 | =PB | ||||
3 | Johan Lindberg Johan Lindberg 80, Upsala IF 3:57.27 | 80 | Upsala IF | 3:57.27 | =PB | ||||
5 | Albert Mollén Albert Mollén 85, IK Norrköping FI 4:00.48 | 85 | IK Norrköping FI | 4:00.48 | =PB | ||||
8 | Tobias Sjöström Tobias Sjöström 78, Rånäs 4:05.69 | 78 | Rånäs 4H | 4:05.69 | = | ||||
M 110 m häck Vind: +1.3 Final A Final | Vind: +1.3 | ||||||||
3 | Magnus Wallberg Magnus Wallberg 78, Hässelby 15.63 | 78 | Hässelby SK | 15.63 | = | ||||
M Stav Final A Final | |||||||||
3 | Alexander Eriksson Alexander Eriksson 79, Spårvägen 4.75 | 79 | Spårvägens FK | 4.75 | = | ||||
5 | Johan Papas Johan Papas 81, Tureberg 4.45 | 81 | Turebergs FK | 4.45 | = | ||||
P19 100 m Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | ||||||||
4 | Andreas Jansson Andreas Jansson 73, Gefle 11.25 | 73 | Gefle IF | 11.25 | =PB | ||||
P19 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Michel Aronsson Michel Aronsson 84, Rånäs 4:18.52 | 84 | Rånäs 4H | 4:18.52 | =PB | ||||
P17 Stav Final A Final | |||||||||
3 | Jonas Granlund Jonas Granlund 86, Hammarby 3.15 | 86 | Hammarby IF | 3.15 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m Vind: +1.1 Final A Final | Vind: +1.1 | ||||||||
2 | Annika Amundin Annika Amundin 77, Ullevi 12.00 | 77 | Ullevi FK | 12.00 | = | ||||
Heat 2 Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | ||||||||
5 | Lina Quick Lina Quick 80, Gefle 12.91 | 80 | Gefle IF | 12.91 | = | ||||
6 | Mirian Odum Mirian Odum 81, Spårvägen 12.98 | 81 | Spårvägens FK | 12.98 | = | ||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Ida Lindström Ida Lindström 86, Täby 58.87 | 86 | Täby IS | 58.87 | =PB | ||||
2 | Emelie Brändström Emelie Brändström 85, Orient 1:00.67 | 85 | IK Orient | 1:00.67 | = | ||||
3 | Ann-Sofie Landström Ann-Sofie Landström 85, Nynäshamns IF 1:00.69 | 85 | Nynäshamns IF | 1:00.69 | = | ||||
4 | Linn Göransson Linn Göransson 83, Täby 1:00.39 | 83 | Täby IS | 1:00.39 | = | ||||
5 | Marie Thureson Marie Thureson 86, Fredrikshof 1:03.80 | 86 | Fredrikshofs FIF | 1:03.80 | = | ||||
6 | Linda Olsson Linda Olsson 72, Täby 57.53 | 72 | Täby IS | 57.53 | = | ||||
Final B | |||||||||
5 | Linda Ruud Linda Ruud 82, Täby 59.35 | 82 | Täby IS | 59.35 | =PB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Ulrika Johansson Ulrika Johansson 75, Rånäs 4:22.78 | 75 | Rånäs 4H | 4:22.78 | = | ||||
1 | Letu Abraha Letu Abraha 77, Sundbyberg 5:06.23 | 77 | Sundbybergs IK | 5:06.23 | =PB | ||||
3 | Jessica Gylfe Jessica Gylfe 80, IFK Växjö 4:27.17 | 80 | IFK Växjö | 4:27.17 | = | ||||
7 | Yodit Wolday Yodit Wolday 72, Hässelby 4:53.46 | 72 | Hässelby SK | 4:53.46 | =PB | ||||
9 | Florence Engström Florence Engström 76, Hässelby 5:02.28 | 76 | Hässelby SK | 5:02.28 | = | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
3 | Ida Sjöling Ida Sjöling 81, Lidingö 11.64 | 81 | IFK Lidingö | 11.64 | =PB | ||||
F19 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||
3 | Malin Nordqvist Malin Nordqvist 84, Hässelby 12.86 | 84 | Hässelby SK | 12.86 | = | ||||
F19 400 m | |||||||||
Final B | |||||||||
2 | Jennie Hurkmans Jennie Hurkmans 84, Tureberg 1:03.08 | 84 | Turebergs FK | 1:03.08 | = | ||||
F19 100 m häck Vind: +1.0 Final A Final | Vind: +1.0 | ||||||||
1 | Sofia Klüft Sofia Klüft 85, IFK Växjö 14.52 | 85 | IFK Växjö | 14.52 | =PB | ||||
F19 Slägga Final A Final | |||||||||
5 | Marie Nordh Marie Nordh 84, IF Göta 44.34 | 84 | IF Göta | 44.34 | =PB | ||||
F17 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Linnéa Helgsten Linnéa Helgsten 86, Gottsunda 4:57.02 | 86 | Gottsunda IF | 4:57.02 | =PB | ||||
F17 Spjut Final A Final | |||||||||
3 | Josefin Nilsson Josefin Nilsson 88, Nynäshamns FK 32.09 | 88 | Nynäshamns FK | 32.09 | =PB | ||||
F15 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Erika Fyrvall Erika Fyrvall 87, Tureberg 2:22.93 | 87 | Turebergs FK | 2:22.93 | =PB | ||||
5 | Anna Örneving Anna Örneving 87, Tureberg 2:25.13 | 87 | Turebergs FK | 2:25.13 | =PB | ||||
7 | Camilla Håkansson Camilla Håkansson 87, Hammarby 2:26.93 | 87 | Hammarby IF | 2:26.93 | =PB | ||||
8 | Sofie Sihver Sofie Sihver 87, Lidingö 2:27.38 | 87 | IFK Lidingö | 2:27.38 | =PB | ||||
F15 Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Asal Naghshbandi Asal Naghshbandi 87, Väsby 1.51 | 87 | Väsby IK | 1.51 | =PB | ||||
F14 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Cecilia Norrbom Cecilia Norrbom 88, Tureberg 2:25.41 | 88 | Turebergs FK | 2:25.41 | =PB | ||||
4 | Maria Söderström Maria Söderström 88, Täby 2:25.70 | 88 | Täby IS | 2:25.70 | =PB | ||||
F13 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Emilia Eliasson Emilia Eliasson 89, Brännans FF 2:29.22 | 89 | Brännans FF | 2:29.22 | =PB |