13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 26 (9+17)   Starter: 27 (9+18)

Män
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tobias ThorwidAIK
9.86
PB
  
2Leo Johansson
Leo Johansson 01, Kristinehamn
10.49
IFK Kristinehamn
10.49
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
4.00
Stocksäters IF
4.00
PB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
6.33
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
9.02
Upsala IF
9.02
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
3David Axelsson
2.99
Upsala IF
2.99
PB
  
P14 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
3Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
3.09
KFUM Örebro
3.09
PB
  
P14 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Marcus EklundTäby IS
5.57
PB
  
4Anton Eklind
Anton Eklind 05, KFUM Örebro
5.23
KFUM Örebro
5.23
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Lina Ånstad
26.45
Motala AIF
26.45
PB
  
3Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
26.66
Glanshammars IF
26.66
SB
  
3Sara Winberg
27.27
Täby IS
27.27
PB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marie Dasler
11:28.02
IF Start
11:28.02
PB
  
3Ingmarie Johansson
11:35.77
Örebro AIK
11:35.77
PB
  
1Alva Malmsten NilssonIF Skade
10:39.51
PB
  
2Aleksandra Gustavsson
11:36.12
Lidköpings IS
11:36.12
SB
  
K 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
9.19
PB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisabeth Lithell
12.00
KFUM Örebro
12.00
PB
  
F17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Bodzay
5:33.60
Visby IF Gute
5:33.60
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Natalie Persson
10.57
Katrineholms SK
10.57
PB
  
F15 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lathifa Afrah
5:25.68
IF Göta Karlstad
5:25.68
PB
  
2Emma Eriksson
Emma Eriksson 06, Westmannia
5:31.03
IK Westmannia
5:31.03
PB
  
3Ylva Garvén
5:38.64
Visby IF Gute
5:38.64
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Louise TillyTäby IS
9.81
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Emma Carlsson
11.00
Istrums SK
11.00
PB
  
F14 200 m     
Inne
Inne
Final B
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
27.26
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Rut Grufman
1.50
Täby IS
1.50
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik