13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 55 (22+33)   Starter: 71 (28+43)

Män
M 300 m     


Final A

Final

2Lucas Törnström
39.83
Danderyds SK
39.83
PB
  
4Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
40.80
Västerås FK
40.80
PB
  
Final C
2Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
41.66
Västerås FK
41.66
PB
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Ethan Chalon
41.64
Upsala IF
41.64
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Samuel Berhane
6:26.71
Hässelby SK
6:26.71
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +3.9

Final A

Final

Vind: +3.9
1Joel Enander
11.23w
Täby IS
11.23w
  
2Albin Edgert
11.69w
Täby IS
11.69w
  
3Viggo Stridh
11.69w
Täby IS
11.69w
  
4Daniel Forsman
12.16w
IF Göta Karlstad
12.16w
  
5Filip Ekström
12.23w
Bromma IF
12.23w
  
6Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås FK
13.05w
Västerås FK
13.05w
  
Heat 1
Vind: +6.6
Vind: +6.6
4Axel Nilsson
13.25w
F Bålsta IK
13.25w
  
P14 Stav     


Final A

Final

3Felix Holmqvist
2.62
Hanvikens SK
2.62
PB
  
4Oliver Sandberg
2.52
Huddinge AIS
2.52
PB
  
5Alfred Berglind
2.52
Hammarby IF
2.52
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås FK
6.15w
Västerås FK
6.15w
+3.1
  
2Viggo Stridh
5.88w
Täby IS
5.88w
+2.2
  
4August Calles
5.71w
IFK Lidingö
5.71w
+3.5
  
5Måns Cyrén
5.60w
Gefle IF
5.60w
+4.8
  
7Adrian Siwek
Adrian Siwek 05, Nyköpings BIS
5.12w
Nyköpings BIS
5.12w
+4.8
  
Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås FK
6.06
Västerås FK
6.06
+1.8 PB
  
Måns CyrénGefle IF
5.56
+1.8 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Viggo Stridh
13.60
Täby IS
13.60
PB
  
4Gustav Jansson
12.03
IK Westmannia
12.03
PB
  
5August Calles
11.75
IFK Lidingö
11.75
PB
  
7Gustav RydåkerAlunda SK
11.05
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

2Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
38.89
Råby-Rekarne FIF
38.89
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

2Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
2.82
KFUM Örebro
2.82
PB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

2Irma Jonhed
42.45
IF Göta Karlstad
42.45
PB
  
3Mellanie Neudinger NellmerIFK Lidingö
42.47
PB
  
4Maya Bergström-WeekesUpsala IF
43.24
PB
  
F14 300 m     
Final B
1Emma Sjöblom
44.19
Rånäs 4H
44.19
PB
  
3Tindra Dahlberg
44.40
Upsala IF
44.40
PB
  
Final D
1Evelina Hamos
44.91
Täby IS
44.91
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Gottsunda
6:56.89
Gottsunda IF
6:56.89
PB
  
1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Gottsunda
6:56.89
Gottsunda IF
6:56.89
=PB
  
1Hannah Lahti
Hannah Lahti 05, Västerås FK
7:54.03
Västerås FK
7:54.03
PB
  
1Jennifer Thor
7:54.16
Upsala IF
7:54.16
PB
  
1Ida Franzon
Ida Franzon 05, Upsala IF
7:55.96
Upsala IF
7:55.96
PB
  
2Emelie Olsson
7:05.56
Säffle FIK
7:05.56
PB
  
3Evelina Sparf
Evelina Sparf 05, Spårvägen
7:16.26
Spårvägens FK
7:16.26
PB
  
4Anna Ferletta
7:16.30
Karlskoga FI
7:16.30
PB
  
4Anna Ferletta
7:16.30
Karlskoga FI
7:16.30
=PB
  
5Meija Peterson
7:30.87
Säffle FIK
7:30.87
PB
  
8Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
7:44.51
IFK Lidingö
7:44.51
PB
  
9Sara Sundberg
7:50.19
Väsby IK
7:50.19
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +3.6

Final A

Final

Vind: +3.6
1Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
12.10w
  
2Meja Wolwan
Meja Wolwan 05, Upsala IF
12.18w
Upsala IF
12.18w
  
3Sofia Hasler
Sofia Hasler 05, Västerås FK
12.44w
Västerås FK
12.44w
  
6Greta Erlandsson
13.23w
Rånäs 4H
13.23w
  
Heat 1
Vind: +2.8
Vind: +2.8
2Linnéa Lindefalk
12.66w
Hammarby IF
12.66w
  
Heat 2
Vind: +3.5
Vind: +3.5
2Irma Jonhed
12.46w
IF Göta Karlstad
12.46w
  
Heat 3
Vind: +3.8
Vind: +3.8
2Agnes Jansson
12.72w
Hammarby IF
12.72w
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Iris Kihl
1.67
Hellas FK
1.67
PB
  
2Mellanie Neudinger NellmerIFK Lidingö
1.61
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Alvah Lind
5.28w
Tyresö FK
5.28w
+4.0
  
3Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
5.16w
+4.5
  
4Maya Bergström-WeekesUpsala IF
5.04w
+3.1
  
6Isabelle Malmborg
4.96w
Hässelby SK
4.96w
+5.0
  
7Filippa Eklund
4.92w
Upsala IF
4.92w
+2.1
  
8Elsa Söder
Elsa Söder 05, Glanshammar
4.91w
Glanshammars IF
4.91w
+3.9
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

8Iris Kihl
10.37
Hellas FK
10.37
+1.9 PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Edvina Norberg
48.27
Ransäters AIS
48.27
PB
  
1Ellen Heldt CasselLudvika FFI
25.31
PB
  
2Alvah Lind
36.16
Tyresö FK
36.16
PB
  
4Emelie Olsson
33.78
Säffle FIK
33.78
PB
  
6Julia Samuelsson
29.62
Hässelby SK
29.62
PB
  
6Julia Samuelsson
29.62
Hässelby SK
29.62
=PB
  
7Ruth Eklöf
28.22
Alunda SK
28.22
PB
  
F13 200 m     
Heat 1
Vind: +6.0
Vind: +6.0
1Elsa Kagevik
27.05w
Turebergs FK
27.05w
  
F13 1500 m     


Final A

Final

4Maya Swedin
5:24.62
IFK Lidingö
5:24.62
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik