0

24.2
27.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
Tävlande: 35 (22+13)   Starter: 42 (27+15)

Män
M 60 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Filip Olsson
7.78
Bromma IF
7.78
PB
  
2Oliver Ericsson
Oliver Ericsson 06, Österhaningen IF
7.88
Österhaningen IF
7.88
PB
  
M 80 m     
Final B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Albin Edgert
10.23
Täby IS
10.23
PB
  
P14 80 m     
Heat 2
Vind: -2.9
Vind: -2.9
1August Calles
9.93
IFK Lidingö
9.93
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

2Linus Fondin
5:46.55
Hanvikens SK
5:46.55
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Erik Larripa Taxell
44.91
Hässelby SK
44.91
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Victor TörnströmDanderyds SK
3.40
PB
  
1Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
2.45
Hässelby SK
2.45
PB
  
2Babu Badjie
3.30
Bromma IF
3.30
PB
  
5Erik Larripa TaxellHässelby SK
2.75
PB
  
6Erik Ilison
2.75
Hammarby IF
2.75
PB
  
7Erik NorlénTäby IS
2.65
PB
  
8Jakob Henningsohn
2.65
Hässelby SK
2.65
PB
  
9Alexander Heaton
2.55
Huddinge AIS
2.55
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1August Calles
5.68
IFK Lidingö
5.68
+0.1 PB
  
5Christoffer BergkvistHanvikens SK
5.40
0.0 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
12.28
Spårvägens FK
12.28
PB
  
5Olle Skymne
Olle Skymne 05, Hässelby
11.15
Hässelby SK
11.15
PB
  
6Filip Ekström
10.75
Bromma IF
10.75
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Niklas Lundahl
47.47
Väsby IK
47.47
PB
  
3Erik Larripa Taxell
37.15
Hässelby SK
37.15
PB
  
4Victor TörnströmDanderyds SK
36.90
PB
  
5Fabian Mix
34.82
Täby IS
34.82
PB
  
6Viggo Stridh
30.11
Täby IS
30.11
PB
  
9Teodor Nyman
25.95
Hanvikens SK
25.95
PB
  
P13 60 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
2Oliver Ericsson
Oliver Ericsson 06, Österhaningen IF
7.88
Österhaningen IF
7.88
=PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
3.00
PB
  
Kvinnor
F14 1500 m hinder     


Final A

Final

2Cornelia Larsten
6:06.45
IFK Lidingö
6:06.45
PB
  
4Agnes Olsson
6:18.47
Turebergs FK
6:18.47
PB
  
F14 300 m häck     
Final B
1Sara Sundberg
51.08
Väsby IK
51.08
PB
  
2Isabelle Malmborg
51.34
Hässelby SK
51.34
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

6Suzanne LesageBromma IF
2.15
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Alvah Lind
5.02
Tyresö FK
5.02
+0.5 SB
  
4Isabelle Malmborg
4.85
Hässelby SK
4.85
+0.1 PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

7Sofia Eskilsson
26.21
Tyresö FK
26.21
PB
  
F13 60 m     
Heat 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.30
Turebergs FK
8.30
PB
  
Heat 4
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Elsa Kagevik
8.19
Turebergs FK
8.19
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

5Elsa Kagevik
5:35.45
Turebergs FK
5:35.45
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Lii Jabbour
2.40
Hammarby IF
2.40
PB
  
6Tyra Hedberg
2.00
Hammarby IF
2.00
SB
  
8Irma Dahlborn
2.00
Huddinge AIS
2.00
PB
  
F12 Stav     


Final A

Final

1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
2.71
Turebergs FK
2.71
PB