26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Tävlande: 33 (14+19)   Starter: 39 (16+23)

Män
M 300 m     


Final A

Final

1Victor TörnströmDanderyds SK
38.03
PB
  
2August Calles
38.63
IFK Lidingö
38.63
PB
  
3Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
39.66
Hässelby SK
39.66
PB
  
P14 300 m     
Final B
1Albert Söderqvist
40.81
Tullinge FI
40.81
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

2Marcus Julin
6:42.05
Hanvikens SK
6:42.05
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

3Hongjun Wang
1.60
Hellas FK
1.60
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

2Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
11.64
Spårvägens FK
11.64
+0.5 PB
  
5Lucas Törnström
11.04w
Danderyds SK
11.04w
+3.8
  
Lucas Törnström
10.75
Danderyds SK
10.75
+0.2 PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

4Erik Larripa Taxell
32.55
Hässelby SK
32.55
PB
  
6Viggo Stridh
26.02
Täby IS
26.02
PB
  
8Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
24.58
Hässelby SK
24.58
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Fabian Mix
42.55
Täby IS
42.55
PB
  
3Erik Ilison
38.17
Hammarby IF
38.17
PB
  
P13 1500 m     


Final A

Final

1Karl Ottfalk
4:36.99
IFK Lidingö
4:36.99
PB
  
2Max Österberg
4:38.61
Värmdö IF
4:38.61
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
25.96
PB
  
2Elsa Kagevik
27.19
Turebergs FK
27.19
PB
  
3Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
27.33
PB
  
4Esther Sahlqvist
27.36
Hammarby IF
27.36
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
2Agnes Jansson
12.74
Hammarby IF
12.74
PB
  
3Alvah Lind
12.86
Tyresö FK
12.86
PB
  
Heat 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Iris Kihl
13.11
Hellas FK
13.11
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

3Isabelle Malmborg
10.18
Hässelby SK
10.18
+1.1 PB
  
4Ella Gustafsson
9.70
Hammarby IF
9.70
+1.7 PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

4Alvah Lind
26.85
Tyresö FK
26.85
SB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Olivia Grahn
4:52.93
Hammarby IF
4:52.93
PB
  
2Linn Adolfsson
4:58.67
Hässelby SK
4:58.67
PB
  
2Linn Adolfsson
4:58.67
Hässelby SK
4:58.67
=PB
  
4Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
5:32.25
Hässelby SK
5:32.25
=PB
  
4Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
5:32.25
Hässelby SK
5:32.25
PB
  
F12 1500 m     


Final A

Final

1Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
4:58.82
Spårvägens FK
4:58.82
PB
  
2Julia Wändin
5:04.84
IFK Lidingö
5:04.84
PB
  
4Matilda Borg
5:12.84
Hammarby IF
5:12.84
PB
  
5Ellinore Sparf
Ellinore Sparf 07, Spårvägen
5:22.25
Spårvägens FK
5:22.25
PB
  
6Anastasia Rozhkova
5:22.45
Tullinge FI
5:22.45
PB
  
7Mina Hägglund
5:31.54
Hässelby SK
5:31.54
  
7Mina Hägglund
5:31.54
Hässelby SK
5:31.54
=PB
  
8Venla Engström
5:32.17
Turebergs FK
5:32.17
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik