0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 31 (16+15)   Starter: 37 (19+18)

Män
M 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Patrik Björk
Patrik Björk 83, Sävedalen
23.86
Sävedalens AIK
23.86
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

2Andreas Davidsson
15:20.90
Högby IF
15:20.90
PB
  
4Christofer Fogel
15:40.64
T Tete RC
15:40.64
SB
  
5Mikael Bäcklund
15:44.17
Högby IF
15:44.17
SB
  
6Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
15:48.79
Stocksäters IF
15:48.79
PB
  
7Max Landén
16:44.17
Högby IF
16:44.17
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1William Rågstad
1.75
Stocksäters IF
1.75
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Anton Olsson
Anton Olsson 99, Färjestaden
4.70
FIK Färjestaden
4.70
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Otto Nilsson
6.99
Hovslätts IK
6.99
0.0 PB
  
M Kula     


Final A

Final

2Torgny Persson
11.29
UF Contact
11.29
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

3Torgny Persson
32.60
UF Contact
32.60
PB
  
4Magnus Schütz
Magnus Schütz 79, Färjestaden
30.51
FIK Färjestaden
30.51
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Ludvig All
6.56w
Täby IS
6.56w
+2.7
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Oskar Hjelte
Oskar Hjelte 02, Stocksäter
11.41
Stocksäters IF
11.41
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Oskar Hjelte
Oskar Hjelte 02, Stocksäter
30.90
Stocksäters IF
30.90
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Oskar Hjelte
Oskar Hjelte 02, Stocksäter
36.91
Stocksäters IF
36.91
SB
  
P14 80 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
2Edvin Unger
10.18
IFK Lidingö
10.18
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

3Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
5.34
Spårvägens FK
5.34
–0.5 PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

3Sebastian Håårdh
28.04
Södra Vi IF
28.04
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Final B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Emilia Rydensjö
Emilia Rydensjö 02, Eskilstuna FI
27.35
Eskilstuna FI
27.35
PB
  
K 5000 m     
1Frida Össmar
18:59.79
Högby IF
18:59.79
PB
  
2Terese Friman
19:04.96
Glasrikets RC Nybro
19:04.96
PB
  
K Stav     


Final A

Final

5Frida AnderssonKA 2 IF
2.90
PB
  
8Ronja Sjöstrand
Ronja Sjöstrand 04, Hässleholms AIS
2.60
Hässleholms AIS
2.60
PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Jonna LundgrenSkruvs IF
11.10
PB
  
2Tilda PeterssonFIF Gnistan
9.57
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Klara Helander
37.96
Upsala IF
37.96
SB
  
F17 100 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
2Ronja Chrifi
13.18
Turebergs FK
13.18
PB
  
F17 3000 m     


Final A

Final

1Nelly Össmar
10:42.63
Högby IF
10:42.63
PB
  
2Hanna Lundberg
11:36.44
Högby IF
11:36.44
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
11.73
FIK Färjestaden
11.73
PB
  
2Jonna LundgrenSkruvs IF
12.08
PB
  
3Ronja Rickardsson
13.15
IFK Växjö
13.15
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Stella Gudmundsson
11.25
IFK Växjö
11.25
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

1Towa Nilsson
2:33.31
Högby IF
2:33.31
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

1Towa Nilsson
7:48.77
Högby IF
7:48.77
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Towa Nilsson
27.02
Högby IF
27.02
PB