19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Tävlande: 107 (49+58)   Starter: 117 (54+63)

Män
M 200 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Adam Landén
Adam Landén 02, Helsingborg
22.57w
IFK Helsingborg
22.57w
  
4Amadou Sussoho
22.27
Malmö AI
22.27
SB
  
4Anton Säll
23.59
Huddinge AIS
23.59
PB
  
5Petter LundbergBromma IF
23.78
PB
  
5Viktor Hedlund
23.95w
Falu IK
23.95w
  
6Johan Sundgren
23.90
Huddinge AIS
23.90
PB
  
7Casper Elliot
24.01
Huddinge AIS
24.01
PB
  
Final B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Mikael Agge
23.60
Hammarby IF
23.60
PB
  
2Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
23.15
SB
  
2Johannes Jansson
24.09
Östhammar FI
24.09
PB
  
3Elliot Duvert
24.30
Turebergs FK
24.30
PB
  
5Linus Otto BoyerUpsala IF
23.83
PB
  
6Kevin Duvert
23.91
Turebergs FK
23.91
PB
  
Final C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
2Leon Johansson
23.23
Hammarby IF
23.23
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

2Marcus Tolvers
Marcus Tolvers 88, Spårvägen
4:04.67
Spårvägens FK
4:04.67
PB
  
3Mikkel Knif
4:26.80
Hammarby IF
4:26.80
SB
  
5Martin Jansson
Martin Jansson 78, Stockholm Snipers IF
4:28.38
Stockholm Snipers IF
4:28.38
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

Vidar Arvidsson
9:43.59
Upsala IF
9:43.59
PB
  
Albin Gezelius
9:51.95
IFK Mora
9:51.95
PB
  
M 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     


Final A

Final

Markus Moberg
14.38 nwi
Hammarby IF
14.38 nwi
  
Lukas Holm
16.15 nwi
Gefle IF
16.15 nwi
  
M 110 m häck     


Final A

Final

Linus Otto Boyer
14.78 nwi
Upsala IF
14.78 nwi
  
M 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Olle Billgren
11.21
Hellas FK
11.21
PB
  
Final B
Vind: +3.6
Vind: +3.6
3David Höglund
12.09w
Huddinge AIS
12.09w
  
M Höjd     


Final A

Final

Jonatan Borg
1.85
Hammarby IF
1.85
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

Timothy Olsson
14.58 nwi
Huddinge AIS
14.58 nwi
  
Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
14.54 nwi
Östersunds GIF
14.54 nwi
  
Alexander Nyman
14.40 nwi
Hanvikens SK
14.40 nwi
  
Jacob Tysén Holmberg
12.96 nwi
Hässelby SK
12.96 nwi
  
Olle Hammarberg
11.93 nwi
Huddinge AIS
11.93 nwi
  
M Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

Alexander LindefalkHammarby IF
49.74
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Alexander LarssonUpsala IF
60.80
  
2Patrik Lindstedt
58.65
Hässelby SK
58.65
  
7Henrik Arnerdal
Henrik Arnerdal 74, Råby-Rekarne
33.83
Råby-Rekarne FIF
33.83
SB
  
M Spjut (700 g)     


Final A

Final

Johannes Jansson
47.43
Östhammar FI
47.43
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Patrik Sjöö
50.36
Hässelby SK
50.36
PB
  
3Tony Karlsson
42.11
Huddinge AIS
42.11
PB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

2David Sahi
David Sahi 00, Enköping
57.71
Enköpings AI
57.71
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
2Viktor HedlundFalu IK
15.01
PB
  
3Emil Johansson
15.09
Turebergs FK
15.09
SB
  
4Johannes Jansson
16.03
Östhammar FI
16.03
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

2Gustaw Wisniewski
1.76
KFUM Örebro
1.76
PB
  
P16 1500 m     


Final A

Final

2Nils Ekroth
4:24.63
Upsala IF
4:24.63
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

5Albin Eriksson
1.76
Tyresö FK
1.76
PB
  
6Edvin Livak
1.76
Bromma IF
1.76
SB
  
P15 300 m     


Final A

Final

2Gustav Brasch
37.27
Wärnamo SK
37.27
PB
  
4Erik Skoglund
37.80
Danderyds SK
37.80
PB
  
6Hugo Winther
39.04
Turebergs FK
39.04
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

3Anton Gruber
6:53.61
Turebergs FK
6:53.61
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Oscar Niklasson
54.74
Hanvikens SK
54.74
PB
  
4David Höglund
37.92
Huddinge AIS
37.92
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

3Milian Hentschke
6:52.88
Tullinge FI
6:52.88
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
2Filip Ekström
12.42
Bromma IF
12.42
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

2Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
5.20
Huddinge AIS
5.20
+1.1 PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Katharina GråmanTyresö FK
25.31
PB
  
1Ella Hagman
25.68
Huddinge AIS
25.68
PB
  
2Cecilia NybleusBromma IF
25.72
PB
  
2Lisen Rignell
25.79
Bromma IF
25.79
PB
  
4Bilge Kaya
26.74
Hellas FK
26.74
SB
  
5Ida Jansson
25.73
Upsala IF
25.73
SB
  
6Sofia HultgrenTäby IS
25.81
SB
  
7Marie Ebbestad
26.20
Upsala IF
26.20
PB
  
8Sara HermanssonTäby IS
26.27
SB
  
Virva Rylander
26.04 nwi
Västerås FK
26.04 nwi
  
Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
26.43 nwi
Mälarhöjdens IK
26.43 nwi
  
Lova Perman
26.84 nwi
IF Göta Karlstad
26.84 nwi
  
Final B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
3Amanda Finney NilssonTäby IS
26.18
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

3Karin Bengtsson
42.40
Hanvikens SK
42.40
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

2Malin Dahlbäck
4:50.69
Eskilstuna FI
4:50.69
PB
  
5Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
4:57.71
Turebergs FK
4:57.71
PB
  
Johanna Mickels
5:00.24
Ärla IF
5:00.24
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

Elvira Bredin
11:04.17
Turebergs FK
11:04.17
PB
  
Alina Vuokila
11:38.37
IFK Lidingö
11:38.37
PB
  
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     


Final A

Final

Kajsa Karila
Kajsa Karila 02, IFK Göteborg
15.24 nwi
IFK Göteborg
15.24 nwi
  
Leticia Buchli
16.15 nwi
Täby IS
16.15 nwi
  
K 100 m häck     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
4Helena Kolte
15.04
Täby IS
15.04
PB
  
5Levina Ahlgren
15.12
Upsala IF
15.12
PB
  
6Alva Wolwan
15.35
Upsala IF
15.35
PB
  
Maria Södergren
14.64 nwi
Täby IS
14.64 nwi
  
Kajsa Engblom
15.73 nwi
Huddinge AIS
15.73 nwi
  
K Höjd     


Final A

Final

Elvira MagnussonIFK Tumba
1.58
SB
  
Moa Skagerlund
Moa Skagerlund 03, Mälarhöjden
1.54
Mälarhöjdens IK
1.54
=PB
  
K Längd     


Final A

Final

2Emelie EklundTäby IS
5.68
+0.7 =PB
  
3Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
5.54
KFUM Örebro
5.54
0.0 PB
  
6Amanda Eriksson
5.25
Spårvägens FK
5.25
+1.8 SB
  
7Alva Wolwan
5.11
Upsala IF
5.11
0.0 SB
  
Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
5.46 nwi
KFUM Örebro
5.46 nwi
  
K Slägga     


Final A

Final

Linnea WesterbergF Bålsta IK
45.50
PB
  
F17 200 m     
Final B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
5Ronja Chrifi
27.07
Turebergs FK
27.07
PB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

2Astou Sene
Astou Sene 02, Tullinge
5:24.80
Tullinge FI
5:24.80
SB
  
3Johanna Molin
5:25.61
Upsala IF
5:25.61
PB
  
F17 3000 m     


Final A

Final

1Elsa Wallenius
9:52.70
Västerås FK
9:52.70
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Clara Billing
15.02
Turebergs FK
15.02
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
28.51
Hammarby IF
28.51
SB
  
F16 200 m     
Final B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Alma Flygt
26.34
Täby IS
26.34
PB
  
F16 3000 m     


Final A

Final

2Liv Berglöf
11:40.99
IFK Lidingö
11:40.99
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
4Moa Nyström
16.71
Turebergs FK
16.71
PB
  
F16 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

6Linn Gabrielli Gustafsson
39.85
Råby-Rekarne FIF
39.85
PB
  
F16 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Lovisa Ewerblad
36.54
Spårvägens FK
36.54
PB
  
3Elvira MagnussonIFK Tumba
33.57
PB
  
5Sofia HammarwallIFK Tumba
26.15
PB
  
6Clara Fallenius
25.04
Hässelby SK
25.04
PB
  
F15 300 m     
Final B
2Lorena Guzman
44.74
Turebergs FK
44.74
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
1Nora Lindahl
11.82
Hässelby SK
11.82
PB
  
2Tyra Tunander CedreniusIFK Lidingö
12.42
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Nadja Fernström
2.82
Hammarby IF
2.82
PB
  
4Maja Björk
2.72
Huddinge AIS
2.72
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

4Minna Silvell
5.10
Huddinge AIS
5.10
+1.8 PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

6Hedda Lundström
32.39
Huddinge AIS
32.39
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
31.59
Hanvikens SK
31.59
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

1Norah Lind
3.12
Tyresö FK
3.12
PB
  
2Emilia JohanssonRånäs 4H
2.62
=PB
  
2Emilia JohanssonRånäs 4H
2.62
PB
  
3Linnéa LindefalkHammarby IF
2.22
SB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Linnéa Lindefalk
37.49
Hammarby IF
37.49
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

3Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
2.12
  
3Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
2.12
PB