9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 67 (43+24)   Starter: 68 (44+24)

Män
M 100 m     
Heat 1
Vind: -0.7
Vind: -0.7
3Gustav Magnusson
11.52
Nyköpings BIS
11.52
SB
  
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
4David Cenner
11.43
Upsala IF
11.43
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1David Cenner
52.39
Upsala IF
52.39
PB
  
1Douglas HellbrattMalmö AI
49.22
PB
  
1Gustav Harning
50.68
Upsala IF
50.68
PB
  
2Mattias Waernulf
51.45
Västerås FK
51.45
PB
  
2David Mörck
David Mörck 02, Västerås
53.72
Västerås FK
53.72
PB
  
4August Kallin
August Kallin 02, Västerås
54.24
Västerås FK
54.24
PB
  
5Viktor Möller
55.45
Hässelby SK
55.45
SB
  
Final B
1Jakob Rylander
54.80
Västerås FK
54.80
PB
  
2Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
51.35
SB
  
2Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
55.76
Västerås FK
55.76
PB
  
3Bienvenue Musore
52.12
Spårvägens FK
52.12
SB
  
3David Rindetoft
55.77
Västerås FK
55.77
PB
  
Final C
3Jakob Dalenbring
53.02
Västerås FK
53.02
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Oliver Löfqvist
4:10.39
Spårvägens FK
4:10.39
SB
  
6Axel Djurberg
3:56.44
Hässelby SK
3:56.44
PB
  
8Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
4:01.35
Spårvägens FK
4:01.35
SB
  
9Andreas Jansson
4:01.63
Hässelby SK
4:01.63
SB
  
Final B
1Jacob Klinth
4:12.70
IFK Lidingö
4:12.70
PB
  
1Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
4:13.24
Spårvägens FK
4:13.24
PB
  
1Daniel Alemu
Daniel Alemu 97, Spårvägen
4:27.30
Spårvägens FK
4:27.30
SB
  
2Albin Wallenius
4:03.42
Västerås FK
4:03.42
PB
  
3Abdul Majiid Musse
Abdul Majiid Musse 00, Linköpings LK
4:03.50
Linköpings LK
4:03.50
PB
  
4Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
4:03.65
KFUM Örebro
4:03.65
PB
  
5Hassan Abdiqadir
4:05.51
Västerås FK
4:05.51
PB
  
7Albert Nygren
4:08.78
Upsala IF
4:08.78
PB
  
Final C
1Marcus Nilsson
Marcus Nilsson 97, Lulekamraterna
4:28.30
Lulekamraternas MLK
4:28.30
PB
  
P17 100 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
8Lucas Lindberg
11.90
Hässelby SK
11.90
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

2Anders Danielson Frost
4:15.32
Dala-Järna IK
4:15.32
PB
  
5Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
4:28.11
F Stenungsunds FI
4:28.11
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

3Gabriel Axelsson
1.76
Upsala IF
1.76
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

5Viktor RydåkerAlunda SK
6.05
+1.9 PB
  
9Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
5.61
Råby-Rekarne FIF
5.61
+1.2 SB
  
P15 80 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
7Hadrian Hägg
10.26
Upsala IF
10.26
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1David SteinbergBromma IF
38.36
PB
  
3Douglas Goldén
39.43
Katrineholms SK
39.43
PB
  
4Adam Eriksson
40.28
Hanvikens SK
40.28
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Filip Sundin
50.78
IF Göta Karlstad
50.78
PB
  
2Leon Bodén
49.78
Motala AIF
49.78
PB
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Måns Cyrén
41.26
Gefle IF
41.26
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Markus Andersson
6:22.73
Västerås FK
6:22.73
PB
  
2Anton Eklind
Anton Eklind 05, KFUM Örebro
6:27.80
KFUM Örebro
6:27.80
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

3August Calles
10.96
IFK Lidingö
10.96
+1.0 PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
4Emilia HammarströmMölndals AIK
12.77
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

5Caroline KihlblomTäby IS
58.95
SB
  
Final B
1Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
59.28
Turebergs FK
59.28
PB
  
2Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
59.60
F Stenungsunds FI
59.60
PB
  
5Melina Mancuso
1:02.34
Västerås FK
1:02.34
SB
  
6Elsa Wallenius
1:02.35
Västerås FK
1:02.35
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

5Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
4:41.16
Trångsvikens IF
4:41.16
PB
  
7Vilma Jonsson
4:45.34
IFK Lidingö
4:45.34
SB
  
8Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
4:48.90
Trångsvikens IF
4:48.90
PB
  
9Saga Fältenhag
4:55.20
Högbo GIF
4:55.20
SB
  
K Längd     


Final A

Final

8Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
5.21
Stocksäters IF
5.21
–0.2 PB
  
F17 100 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
5Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
13.08
Västerås FK
13.08
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

2Klara Frih
59.65
Åsbro GoIF
59.65
SB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

1Johanna Mickels
4:55.01
Ärla IF
4:55.01
PB
  
2Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
4:59.42
Upsala IF
4:59.42
SB
  
3Wilma Karlsson
5:00.38
IF Göta Karlstad
5:00.38
PB
  
4Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
5:00.45
Hässelby SK
5:00.45
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

8Isabella Wiklund
10.19
Västerås FK
10.19
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Nike Isaksson
40.03
IFK Lidingö
40.03
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

6Elsa Bernelind
25.40
Alunda SK
25.40
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

2Astrid Wallenius
7:20.28
Västerås FK
7:20.28
PB
  
3Anastasia Rozhkova
7:36.07
Tullinge FI
7:36.07
PB
  
4Celina Andersson
7:57.97
Västerås FK
7:57.97
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

3Johanna Fernberg
1.51
IK Westmannia
1.51
PB