27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 61 (28+33)   Starter: 66 (28+38)

Män
M 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
5Arvid Gustafsson
11.06
Upsala IF
11.06
PB
  
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3Sebastian LandströmIFK Lidingö
11.48
SB
  
Heat 2
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Martin Hagberg
11.03
Hässelby SK
11.03
PB
  
6Kristian Efremov
11.49
Spårvägens FK
11.49
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Trausti Stefánsson
49.39
Spårvägens FK
49.39
SB
  
2Anton Persson
49.75
Hässelby SK
49.75
SB
  
3Isak Lindbom
51.00
Upsala IF
51.00
SB
  
8Axel Alness-Borg
52.43
IFK Lidingö
52.43
SB
  
Final B
1Axel Glavare KarlssonTäby IS
52.03
PB
  
2Adam Westermark
53.44
Turebergs FK
53.44
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Mohammed Loukili
8:59.25
IFK Lidingö
8:59.25
SB
  
1Ludvig Johansson
9:03.10
IFK Lidingö
9:03.10
PB
  
1Hannes HejdebäckGefle IF
9:18.76
SB
  
7Jonathan Cleghorn
8:42.56
Spårvägens FK
8:42.56
=SB
  
M 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: w

Final A

Final

Vind: w
Markus Moberg
14.38w
Hammarby IF
14.38w
  
Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
16.25w
Hässelby SK
16.25w
  
M 110 m häck (99.1 cm)     


Final A

Final

Jonatan Håkansson
14.98 nwi
Hammarby IF
14.98 nwi
  
M Höjd     


Final A

Final

8Erik Dahlberg
1.88
Turebergs FK
1.88
SB
  
Emil Petersson
1.83
Turebergs FK
1.83
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

7Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
11.92
Råby-Rekarne FIF
11.92
+0.5 PB
  
M Kula     


Final A

Final

Jeffrey Ige
Jeffrey Ige 83, Spårvägen
14.97
Spårvägens FK
14.97
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Gabriel Heen
47.36
Hässelby SK
47.36
PB
  
5Anton Andersson
32.32
Turebergs FK
32.32
SB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
3Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
15.22
Tjalve IF Norrköping
15.22
PB
  
4Mikael Lundkvist
15.22
Huddinge AIS
15.22
PB
  
5Theodor Duvert
17.88
Turebergs FK
17.88
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
2David Thid
David Thid 03, Hammarby
15.04w
Hammarby IF
15.04w
  
4Samuel Vinberg
15.71w
Upsala IF
15.71w
  
Kvinnor
K 100 m     
Heat 1
Vind: +3.4
Vind: +3.4
2Sarah Karlsson
12.32w
Huddinge AIS
12.32w
  
3Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
12.44w
Linköpings GIF
12.44w
  
5Alva von Gerber
12.77w
Huddinge AIS
12.77w
  
6Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
13.12w
Spårvägens FK
13.12w
  
Heat 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3Stina GustafssonÄrla IF
12.56
PB
  
Heat 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
4Hanna EnlundAIK
12.62
PB
  
6Tiffanie Magnusson
12.83
Upsala IF
12.83
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

6Vendela Ström
1:00.53
Gefle IF
1:00.53
PB
  
7Stina Gustafsson
1:01.79
Ärla IF
1:01.79
PB
  
8Marie Ebbestad
1:04.57
Upsala IF
1:04.57
SB
  
Klara Frih
1:00.24
Åsbro GoIF
1:00.24
SB
  
Lovisa Ellström
1:00.45
IF Göta Karlstad
1:00.45
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

Tilda Östberg
Tilda Östberg 01, Borlänge LK
4:54.1m
Borlänge LK
4:54.1m
PB
  
Linnéa Sennström
5:11.6m
Hässelby SK
5:11.6m
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
10:48.48
Göteborgs KIK
10:48.48
PB
  
1Thea Boström
Thea Boström 98, Tjalve IF Norrköping
10:52.64
Tjalve IF Norrköping
10:52.64
SB
  
1Clara Lidén
11:52.58
Hammarby IF
11:52.58
SB
  
1Albertina Brandt
11:59.07
Hammarby IF
11:59.07
PB
  
5Angelica Strandberg
10:25.64
Spårvägens FK
10:25.64
SB
  
6Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
10:32.88
Trångsvikens IF
10:32.88
PB
  
7Linnéa Sennström
10:37.18
Hässelby SK
10:37.18
SB
  
8Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
10:37.89
Göteborgs KIK
10:37.89
PB
  
9Emma Jansson
10:41.85
Hässelby SK
10:41.85
SB
  
My Rundgren
10:48.20
Luleå FIF
10:48.20
PB
  
Maja Björnsson
10:57.18
Upsala IF
10:57.18
PB
  
Sofia Amini
Sofia Amini 03, Upsala IF
11:40.22
Upsala IF
11:40.22
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
6Levina Ahlgren
15.11w
Upsala IF
15.11w
  
7Alva von Gerber
15.40w
Huddinge AIS
15.40w
  
8Veronika NordinGefle IF
16.83w
  
K Höjd     


Final A

Final

1Emilia Werner
Emilia Werner 03, Östersunds GIF
1.50
Östersunds GIF
1.50
SB
  
6Helena KolteTäby IS
1.60
SB
  
Edda Flink
Edda Flink 03, Upsala IF
1.60
Upsala IF
1.60
SB
  
Marika Åstrand
1.50
Hässelby SK
1.50
=PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

5Claudia Spanier
11.66
Upsala IF
11.66
+0.6 PB
  
9Veronika NordinGefle IF
11.03w
+2.1
  
K Slägga     


Final A

Final

1Molly Skugge
44.94
Turebergs FK
44.94
PB
  
F19 100 m häck     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
1Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
15.23w
Upsala IF
15.23w
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
4Marika Åstrand
16.31
Hässelby SK
16.31
PB