0

27.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
Tävlande: 27 (13+14)   Starter: 28 (13+15)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus JohanssonIK Wilske
7.34
PB
  
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonatan Gustafsson
2:34.43
KFUM Örebro
2:34.43
PB
  
2Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
2:34.45
KFUM Örebro
2:34.45
PB
  
3Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
2:37.20
Stocksäters IF
2:37.20
PB
  
4William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
2:39.52
KFUM Örebro
2:39.52
SB
  
5Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
2:39.89
KFUM Örebro
2:39.89
PB
  
6Alexander Larsson
2:39.90
KFUM Örebro
2:39.90
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Björk
3.52
Istrums SK
3.52
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Mohamed Soumah
Mohamed Soumah 02, KFUM Örebro
7.44
KFUM Örebro
7.44
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Lundström
2.97
KFUM Örebro
2.97
PB
  
2William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
2.77
Linköpings GIF
2.77
PB
  
4Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
2.57
KFUM Örebro
2.57
PB
  
P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus Jönsson
Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping
3.27
Tjalve IF Norrköping
3.27
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexandra Hellborg
8.26
Österhaninge IF
8.26
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Wallin
Elin Wallin 03, Glanshammar
27.43
Glanshammars IF
27.43
PB
  
K 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Josefin Gerdevåg
3:03.27
KFUM Örebro
3:03.27
SB
  
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
10.33
Lidköpings IS
10.33
PB
  
3Smilla Örling
Smilla Örling 01, Spårvägen
9.76
Spårvägens FK
9.76
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Alexandra Nilsson
10.34
Götlunda IF
10.34
PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
8.20
Glanshammars IF
8.20
PB
  
Heat 4
1Lykke Iacobaeus
8.26
Värmdö IF
8.26
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
3Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
2.27
Stocksäters IF
2.27
PB
  
4Alessia Balla
2.27
Finspångs AIK
2.27
PB
  
5Emma Carlsson
2.07
Istrums SK
2.07
PB
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
2Nanna Frih
10.27
Åsbro GoIF
10.27
PB
  
4Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
9.86
Stocksäters IF
9.86
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, Thorengruppen
10.45
Thorengruppen TFC
10.45
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Angelina Mogren DowdingÅsbro GoIF
1.50