18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
Tävlande: 71 (32+39)   Starter: 86 (45+41)

Män
M 300 m     


Final A

Final

2Noah Bucht WesslénHammarby IF
39.54
PB
  
7Ludvig ReinssonUnunge IF
41.57
PB
  
Final B
1Victor Hedman
Victor Hedman 03, Högbo GIF
40.90
Högbo GIF
40.90
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

6Emil Tärnvik
6:50.97
Hammarby IF
6:50.97
PB
  
7Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, Thorengruppen
6:54.06
Thorengruppen TFC
6:54.06
PB
  
8Gustaf Svensson
6:56.30
IFK Strängnäs
6:56.30
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
2Oskari Peura
11.74w
Upsala IF
11.74w
  
6Samuel Vinberg
12.61w
Upsala IF
12.61w
  
7Rikard Throgen-HedinSK Bore
12.97w
  
Heat 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
11.80
Hässelby SK
11.80
PB
  
2Oskari Peura
11.96
Upsala IF
11.96
PB
  
4Samuel Vinberg
12.71
Upsala IF
12.71
PB
  
Heat 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Arvid Wändesjö
11.35
Tyresö FK
11.35
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

2Viktor Wall
1.84
Tyresö FK
1.84
PB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
1.81
PB
  
3Rikard Throgen-HedinSK Bore
1.72
PB
  
5Olle HübertIK Heros
1.69
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
12.41w
Hässelby SK
12.41w
+2.1
  
1Fritz Moström
10.57w
IF Göta Karlstad
10.57w
+2.5
  
1Hugo Åkers
10.45w
Falu IK
10.45w
+3.7
  
1Martin Sundberg
10.42w
Hammarby IF
10.42w
+3.4
  
1Eskil Jonsson
Eskil Jonsson 03, Eskilstuna FI
10.20
Eskilstuna FI
10.20
+1.9 PB
  
2Oliver Ellström
12.30w
IF Göta Karlstad
12.30w
+2.4
  
3Niklas Wall
11.55w
Tyresö FK
11.55w
+4.0
  
4Noa Skomorowski
11.30w
Kvarnsvedens GoIF
11.30w
+2.3
  
5Samuel Vinberg
11.21w
Upsala IF
11.21w
+2.5
  
5Malte Fuchs EdbergBromma IF
10.96w
+4.0
  
7Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
10.92
KFUM Örebro
10.92
+1.9 PB
  
8Felix Nyberg
10.60w
Bromma IF
10.60w
+2.3
  
Oliver Ellström
12.25
IF Göta Karlstad
12.25
+1.3 PB
  
Niklas Wall
11.50
Tyresö FK
11.50
+1.9 PB
  
Samuel Vinberg
11.06
Upsala IF
11.06
+2.0 PB
  
Noa Skomorowski
11.04
Kvarnsvedens GoIF
11.04
+2.0 PB
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
10.79
+1.5 PB
  
Fritz Moström
10.49
IF Göta Karlstad
10.49
+1.4 PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Pelle Karlsson
24.72
Götlunda IF
24.72
PB
  
4Viktor Rydåker
39.40
Örbyhus IF
39.40
PB
  
5Martin Sundberg
32.52
Hammarby IF
32.52
PB
  
7Eemeli Peura
29.01
Upsala IF
29.01
PB
  
9Johan Garbell
Johan Garbell 03, Östhammar
26.55
Östhammar FI
26.55
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Fredrik Frunck
42.39
Turebergs FK
42.39
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Kristoffer AnderssonFalu IK
2.90
PB
  
3Jonathan JanssonRånäs 4H
2.57
PB
  
4Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
2.47
KFUM Örebro
2.47
PB
  
5Linus Jonsson
2.47
Hässelby SK
2.47
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +4.0

Final A

Final

Vind: +4.0
1Sophie Okejeme
26.32w
Täby IS
26.32w
  
3Nora Lindahl
26.95w
Täby IS
26.95w
  
4Vera Lindblad
27.09w
Bromma IF
27.09w
  
5Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
27.25w
KFUM Örebro
27.25w
  
K 300 m     


Final A

Final

4Thea Ädling Ring
43.93
IFK Mora
43.93
PB
  
Final B
1Tuva Wikman
43.95
KFUM Arvika
43.95
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

1Tove Karlsson
7:04.45
Turebergs FK
7:04.45
PB
  
1Emma Lindberg
7:35.32
PB
  
1Alice Abrahamsson
7:36.12
Ludvika FFI
7:36.12
PB
  
4Ingrid Jonsson
7:08.33
Hässelby SK
7:08.33
PB
  
6Elvira Bredin
7:16.39
Turebergs FK
7:16.39
PB
  
9Cecilia Ankarfjord Lundin
7:31.24
IFK Strängnäs
7:31.24
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Katharina Gråman
11.71w
Tyresö FK
11.71w
  
3Clara Fallenius
12.29w
Hässelby SK
12.29w
  
4Tindra Kjetselberg
12.41w
Örbyhus IF
12.41w
  
5Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
12.60w
Sundbybergs IK
12.60w
  
Heat 3
Vind: +4.1
Vind: +4.1
1Hanna Karlsson
12.24w
IF Göta Karlstad
12.24w
  
2Julia Håkansson
12.50w
Spårvägens FK
12.50w
  
3Alma Flygt
12.62w
Täby IS
12.62w
  
F14 Stav     


Final A

Final

4Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
2.23
Stocksäters IF
2.23
PB
  
6Felicia Karlsson
Felicia Karlsson 03, Eskilstuna FI
2.13
Eskilstuna FI
2.13
SB
  
7Ellen CederlooIF Skade
2.13
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

3Alexandra RosengrenHuddinge AIS
5.28
+1.3 PB
  
4Tindra KjetselbergÖrbyhus IF
5.09w
+2.6
  
5Tuva Wikman
5.07w
KFUM Arvika
5.07w
+3.0
  
7Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
5.04w
Kvarnsvedens GoIF
5.04w
+2.2
  
8Elsa Eriksson
5.01w
Hässelby SK
5.01w
+2.8
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ebba Wulcan
42.13
Säffle FIK
42.13
PB
  
1Justina Esangbedo
26.69
Kvarnsvedens GoIF
26.69
PB
  
3Johanna BjörkqvistTurebergs FK
37.66
PB
  
4Jennifer Axelsson
35.71
Wedevågs IF
35.71
PB
  
5Sarah Bracken
35.61
Huddinge AIS
35.61
PB
  
6Isabella Wiklund
Isabella Wiklund 03, Västerås FK
35.44
Västerås FK
35.44
PB
  
7Ingrid Hammarberg
Ingrid Hammarberg 03, Mälarhöjden
33.93
Mälarhöjdens IK
33.93
PB
  
8Nina Bjerkliden
31.53
Upsala IF
31.53
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

4Linn Gabrielli Gustafsson
30.30
Råby-Rekarne FIF
30.30
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

3Agnes Hanell
5:09.82
IFK Tumba
5:09.82
PB
  
4Josefina Bivstedt
5:10.23
Hässelby SK
5:10.23
PB
  
5Louise Eliasson
5:11.51
Bromma IF
5:11.51
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Tasa Scheele BhatiaTäby IS
1.59
PB
  
3Frida Krantz
1.53
Hammarby IF
1.53
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik