28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Tävlande: 64 (30+34)   Starter: 72 (34+38)

Män
M 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Niklas Wall
43.07
Tyresö FK
43.07
PB
  
2David Thid
44.41
Tyresö FK
44.41
PB
  
3Sebastian ErikssonAlunda SK
44.48
PB
  
4Oskari Peura
44.57
Upsala IF
44.57
PB
  
5Erik Wrede
Erik Wrede 03, Råby-Rekarne
47.49
Råby-Rekarne FIF
47.49
PB
  
Final B
1Ludvig ReinssonUnunge IF
44.85
PB
  
2Lukas Holm
46.11
Gefle IF
46.11
PB
  
P14 80 m     
Heat 1
Vind: -1.3
Vind: -1.3
3Maximus Jansson
10.20
IFK Lidingö
10.20
PB
  
Heat 2
Vind: -1.7
Vind: -1.7
3Victor Hedman
Victor Hedman 03, Högbo GIF
10.10
Högbo GIF
10.10
PB
  
Heat 3
Vind: -1.7
Vind: -1.7
2Niklas Wall
9.94
Tyresö FK
9.94
PB
  
3Noah Bucht WesslénHammarby IF
10.23
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

1Victor Björk
2:05.06
IFK Lidingö
2:05.06
PB
  
3Tadesse JohanssonAIK
2:09.16
PB
  
4Albert Henriksson
2:10.54
Hässelby SK
2:10.54
PB
  
5Viktor Sjökvist
2:11.69
Stocksäters IF
2:11.69
PB
  
6Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, Thorengruppen
2:12.84
Thorengruppen TFC
2:12.84
PB
  
7Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
2:16.23
Västerås FK
2:16.23
PB
  
8Eemeli Peura
2:17.03
Upsala IF
2:17.03
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Evert Jonsson
Evert Jonsson 03, Eskilstuna
5:08.61
Eskilstuna FI
5:08.61
PB
  
2Arvid Klingberg
5:13.99
Kvarnsvedens GoIF
5:13.99
PB
  
3Nils Ekroth
5:17.53
Upsala IF
5:17.53
PB
  
4Gustaf Svensson
5:22.53
IFK Strängnäs
5:22.53
PB
  
5Måns Backman
5:28.47
Danderyds SK
5:28.47
PB
  
7Vilhelm Werner
5:38.74
Hässelby SK
5:38.74
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

5Casper Elliot
2.96
Huddinge AIS
2.96
PB
  
7Johan Sundgren
2.76
Huddinge AIS
2.76
PB
  
8David Thid
2.56
Tyresö FK
2.56
SB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Arvid WändesjöTyresö FK
6.25
+1.5 PB
  
6Samuel VinbergUpsala IF
5.25
+1.7 PB
  
8Victor Hedman
Victor Hedman 03, Högbo GIF
5.17
Högbo GIF
5.17
+1.0 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

4Sebastian ErikssonAlunda SK
11.64
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Elliot Duvert
39.54
Turebergs FK
39.54
PB
  
2Viktor Rydåker
37.51
Örbyhus IF
37.51
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Melwin Lycke HolmKils AIK
1.89
PB
  
Kvinnor
K 60 m     

Vind: -1.6

Final A

Final

Vind: -1.6
1Vera Lindblad
8.28
Bromma IF
8.28
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Victoria Psilander
2:22.82
IFK Lidingö
2:22.82
PB
  
2Ingrid Jonsson
2:24.57
Hässelby SK
2:24.57
PB
  
Final B
1Felicia Eriksson
2:32.79
IF Göta Karlstad
2:32.79
PB
  
K 300 m häck     


Final A

Final

1Hanna Karlsson
45.54
IF Göta Karlstad
45.54
PB
  
2Julia Håkansson
49.12
Spårvägens FK
49.12
PB
  
3Marika Åstrand
51.12
Hässelby SK
51.12
PB
  
Final B
1Tindra Frykholm
48.58
Glanshammars IF
48.58
PB
  
2Tova Olausson
49.62
Ludvika FFI
49.62
PB
  
F14 1500 m hinder     


Final A

Final

1Alva Malmsten NilssonIF Skade
5:26.23
PB
  
1Emma Lindberg
6:01.97
6:01.97
PB
  
1Elin Carlborg
7:20.26
Upsala IF
7:20.26
PB
  
2Tove Karlsson
5:35.41
Turebergs FK
5:35.41
PB
  
3Elvira Bredin
5:38.98
Turebergs FK
5:38.98
PB
  
4Lova Perman
5:42.76
IF Göta Karlstad
5:42.76
PB
  
5Amanda Olsson
5:42.90
Säffle FIK
5:42.90
PB
  
7Cecilia Ankarfjord Lundin
5:56.45
IFK Strängnäs
5:56.45
PB
  
8Tuva Kjellström
5:58.38
Hässelby SK
5:58.38
PB
  
9Thyra Arnhult
5:59.29
IFK Lidingö
5:59.29
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

2Lovisa Ewerblad
1.61
Danderyds SK
1.61
PB
  
4Elsa Eriksson
1.58
Hässelby SK
1.58
PB
  
5Justina Esangbedo
1.52
Kvarnsvedens GoIF
1.52
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Elin AbrahamssonUpsala IF
9.52w
+2.3
  
2Jennifer Axelsson
10.99
Wedevågs IF
10.99
+1.9 PB
  
4Tindra Kjetselberg
10.63w
Örbyhus IF
10.63w
+2.2
  
6Alexandra RosengrenHuddinge AIS
10.46
+1.9 PB
  
9Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
10.29
Kvarnsvedens GoIF
10.29
+0.4 PB
  
Tindra KjetselbergÖrbyhus IF
10.53
+0.9 PB
  
Klara Avebäck
10.51w
Hammarby IF
10.51w
+2.4
  
Klara Avebäck
10.49
Hammarby IF
10.49
+1.6 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Justina Esangbedo
12.41
Kvarnsvedens GoIF
12.41
PB
  
4Felicia Karlsson
10.47
Eskilstuna FI
10.47
PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Emma Wallsten
31.69
Örbyhus IF
31.69
PB
  
3Lovisa Ewerblad
31.03
Danderyds SK
31.03
PB
  
4Linn Gabrielli Gustafsson
30.84
Råby-Rekarne FIF
30.84
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

1Isabell Lundholm
Isabell Lundholm 04, Thorengruppen
2.80
Thorengruppen TFC
2.80
PB
  
2Rebecka Forsling
2.53
Huddinge AIS
2.53
PB
  
3Alannah HellstadiusHammarby IF
2.53
PB