0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 5000m Final A Final | |||||||||
1 | Anders Prytz Anders Prytz 85, Tureberg 15:38.05 | 85 | Turebergs FK | 15:38.05 | =PB | ||||
2 | Johan Fagerberg Johan Fagerberg 87, Malmö Löp 15:58.10 | 87 | IF Malmö Löp | 15:58.10 | =PB | ||||
3 | Lukas Mårtensson Lukas Mårtensson 98, Udd 16:10.14 | 98 | IF Udd | 16:10.14 | =PB | ||||
4 | Michael Kälebo Michael Kälebo 79, Halmstad 16:13.22 | 79 | IFK Halmstad | 16:13.22 | =SB | ||||
5 | Simon Wikstrand Simon Wikstrand 86, IS Göta 16:15.09 | 86 | IS Göta | 16:15.09 | =PB | ||||
6 | Lucas Brandt Lucas Brandt 97, IS Göta 16:17.30 | 97 | IS Göta | 16:17.30 | =PB | ||||
7 | Simon Ottosson Simon Ottosson 88, Halmstad 16:19.72 | 88 | IFK Halmstad | 16:19.72 | =PB | ||||
8 | Eelis Murto Eelis Murto 01, Sarven 16:21.08 | 01 | OK Sarven | 16:21.08 | =PB | ||||
9 | Eric Boethius Eric Boethius 00, Kongahälla 16:42.32 | 00 | Kongahälla AIK | 16:42.32 | =PB | ||||
Men 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
3 | Viktor Fredriksson Viktor Fredriksson 99, Höör 57.96 | 99 | Höörs IS | 57.96 | =PB | ||||
U20 M 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Johan Brasch Johan Brasch 98, Wärnamo 54.61 | 98 | Wärnamo SK | 54.61 | = | ||||
2 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 56.42 | 99 | IFK Helsingborg | 56.42 | =PB | ||||
5 | Jacob Lenz Jacob Lenz 99, Lund 1:01.62 | 99 | IFK Lund | 1:01.62 | =PB | ||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||
3 | Carl Malmström Carl Malmström 00, Kongahälla 2:04.80 | 00 | Kongahälla AIK | 2:04.80 | =PB | ||||
5 | Melvin Johansson Melvin Johansson 01, Kville 2:08.62 | 01 | IF Kville | 2:08.62 | =PB | ||||
U18 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
3 | Max Rosquist-Larsson Max Rosquist-Larsson 01, Malmö 12.15 | 01 | Malmö AI | 12.15 | –0.5 =PB | ||||
U16 M 1500m Steeplechase, 76.2cm Final A Final | |||||||||
2 | Vilgot Arnhult Vilgot Arnhult 05, Lidingö 5:35.33 | 05 | IFK Lidingö | 5:35.33 | =PB | ||||
U15 M High Jump Final A Final | |||||||||
2 | Adam Svensson Adam Svensson 03, Malmö 1.60 | 03 | Malmö AI | 1.60 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 800m Final A Final | |||||||||
3 | Sara Liljegren Sara Liljegren 81, IS Göta 2:17.89 | 81 | IS Göta | 2:17.89 | =PB | ||||
Women 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Anna Bjurman Anna Bjurman 88, IS Göta 10:25.61 | 88 | IS Göta | 10:25.61 | =SB | ||||
2 | Ana Nedeljkovicova Ana Nedeljkovicova 00, Orient 10:44.42 | 00 | IK Orient | 10:44.42 | =PB | ||||
4 | Annelie Blomquist Annelie Blomquist 92, IS Göta 11:01.91 | 92 | IS Göta | 11:01.91 | =PB | ||||
5 | Amanda Gottfridsson Amanda Gottfridsson 99, Halmstad OK 11:02.55 | 99 | Halmstad OK | 11:02.55 | =PB | ||||
Women 300m Hurdles | |||||||||
Race B | |||||||||
1 | Clara Billing Clara Billing 02, Tureberg 48.28 | 02 | Turebergs FK | 48.28 | =PB | ||||
Women 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
2 | Felicia Ascard Felicia Ascard 96, Lund 1:05.88 | 96 | IFK Lund | 1:05.88 | =PB | ||||
U18 W 1500m Steeplechase Final A Final | |||||||||
1 | Julia Svennblad Julia Svennblad 03, Ale 5:26.08 | 03 | Ale FK | 5:26.08 | =PB | ||||
3 | Lykke Sjöbeck Lykke Sjöbeck 03, Ystad 5:34.16 | 03 | Ystads IF | 5:34.16 | =PB | ||||
4 | Filippa Zäll Filippa Zäll 03, Ängelholm 5:35.11 | 03 | Ängelholms IF | 5:35.11 | =PB | ||||
6 | Nicole Ljungström Nicole Ljungström 03, Ängelholm 5:39.10 | 03 | Ängelholms IF | 5:39.10 | =PB | ||||
8 | Svea Eklundh Svea Eklundh 05, Motala 6:22.14 | 05 | Motala AIF | 6:22.14 | =PB | ||||
U18 W Hammer Throw (3kg) Final A Final | |||||||||
5 | Thea Löfman Thea Löfman 03, Lund 46.31 | 03 | IFK Lund | 46.31 | =PB | ||||
6 | Alva Nilsson Alva Nilsson 02, Ängelholm 44.88 | 02 | Ängelholms IF | 44.88 | =PB | ||||
8 | Fanny Lundberg Fanny Lundberg 01, Åhus 43.21 | 01 | Åhus FIK | 43.21 | =PB | ||||
U18 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||
1 | Nellie Malmros Nellie Malmros 01, Båstads GIF 37.46 | 01 | Båstads GIF | 37.46 | =PB | ||||
U16 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
7 | Tindra Redenfors Tindra Redenfors 03, Halmstad 9.82 | 03 | IFK Halmstad | 9.82 | –1.7 =PB |