27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 35 (18+17)   Starter: 35 (18+17)

Män
M 5000 m     


Final A

Final

1Anders Prytz
15:38.05
Turebergs FK
15:38.05
PB
  
2Johan Fagerberg
15:58.10
IF Malmö Löp
15:58.10
PB
  
3Lukas MårtenssonIF Udd
16:10.14
PB
  
4Michael Kälebo
16:13.22
IFK Halmstad
16:13.22
SB
  
5Simon Wikstrand
16:15.09
IS Göta
16:15.09
PB
  
6Lucas Brandt
16:17.30
IS Göta
16:17.30
PB
  
7Simon Ottosson
16:19.72
IFK Halmstad
16:19.72
PB
  
8Eelis Murto
16:21.08
OK Sarven
16:21.08
PB
  
9Eric Boethius
Eric Boethius 00, Kongahälla
16:42.32
Kongahälla AIK
16:42.32
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

3Viktor FredrikssonHöörs IS
57.96
PB
  
P19 400 m häck     


Final A

Final

1Johan Brasch
54.61
Wärnamo SK
54.61
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
56.42
IFK Helsingborg
56.42
PB
  
5Jacob Lenz
1:01.62
IFK Lund
1:01.62
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

3Carl Malmström
2:04.80
Kongahälla AIK
2:04.80
PB
  
5Melvin Johansson
2:08.62
IF Kville
2:08.62
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

3Max Rosquist-LarssonMalmö AI
12.15
–0.5 PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

2Vilgot Arnhult
5:35.33
IFK Lidingö
5:35.33
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

2Adam Svensson
1.60
Malmö AI
1.60
PB
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

3Sara Liljegren
2:17.89
IS Göta
2:17.89
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Anna Bjurman
10:25.61
IS Göta
10:25.61
SB
  
2Ana Nedeljkovicova
10:44.42
IK Orient
10:44.42
PB
  
4Annelie Blomqvist
11:01.91
IS Göta
11:01.91
PB
  
5Amanda Gottfridsson
11:02.55
Halmstad OK
11:02.55
PB
  
K 300 m häck     
Final B
1Clara Billing
48.28
Turebergs FK
48.28
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

2Felicia Ascard
1:05.88
IFK Lund
1:05.88
PB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

1Julia SvennbladAle FK
5:26.08
PB
  
3Lykke Sjöbeck
5:34.16
Ystads IF
5:34.16
PB
  
4Filippa Zäll
Filippa Zäll 03, Ängelholm
5:35.11
Ängelholms IF
5:35.11
PB
  
6Nicole Ljungström
5:39.10
Ängelholms IF
5:39.10
PB
  
8Svea Eklundh
6:22.14
Motala AIF
6:22.14
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

5Thea LöfmanIFK Lund
46.31
PB
  
6Alva Nilsson
Alva Nilsson 02, Ängelholm
44.88
Ängelholms IF
44.88
PB
  
8Fanny LundbergÅhus FIK
43.21
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
37.46
Båstads GoIF
37.46
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

7Tindra Redenfors
9.82
IFK Halmstad
9.82
–1.7 PB