15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
Tävlande: 31 (17+14)   Starter: 31 (17+14)

Män
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna FI
22.80
Eskilstuna FI
22.80
PB
  
1Zion Eriksson
23.35
Täby IS
23.35
PB
  
2Oskar Edlund
23.91
Täby IS
23.91
PB
  
3Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås FK
23.16
Västerås FK
23.16
PB
  
Final C
2Erik Ekelund
Erik Ekelund 91, Tjalve IF Norrköping
23.12
Tjalve IF Norrköping
23.12
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final B
3Gustav Zetterlund
54.98
KFUM Örebro
54.98
SB
  
4Elias Engström
Elias Engström 98, Färjestaden
55.93
FIK Färjestaden
55.93
SB
  
Final C
1Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
54.89
KFUM Örebro
54.89
PB
  
2Adam Fogelberg
54.97
Hammarby IF
54.97
PB
  
3Olle Tyrsmo
Olle Tyrsmo 00, KFUM Örebro
55.09
KFUM Örebro
55.09
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonatan Gustafsson
1:58.96
KFUM Örebro
1:58.96
PB
  
2Arvid Berglund
1:59.89
Tranås AIF
1:59.89
SB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna FI
8:36.48
Eskilstuna FI
8:36.48
SB
  
2Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:39.57
KFUM Örebro
8:39.57
SB
  
6Twelde Haile Abay
Twelde Haile Abay 95, Eskilstuna FI
9:15.43
Eskilstuna FI
9:15.43
PB
  
P17 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander SvenssonIK Akele
53.43
PB
  
2Jack Tranderyd
Jack Tranderyd 00, KFUM Örebro
55.73
KFUM Örebro
55.73
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Madeleine SöderlundIK Lerum FI
27.24
SB
  
2Sofia Sundstedt
Sofia Sundstedt 00, Västerås FK
27.08
Västerås FK
27.08
PB
  
2Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
25.98
Stora Skedvi IK
25.98
SB
  
Final B
2Emma Larsson
Emma Larsson 94, Västerås FK
26.25
Västerås FK
26.25
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Cornelia Alm
1:01.88
Täby IS
1:01.88
PB
  
Final B
2Alva Kojic
Alva Kojic 01, KFUM Örebro
1:05.80
KFUM Örebro
1:05.80
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Vera Sjöberg
2:22.59
AIK
2:22.59
PB
  
5Alice Schiller
2:35.01
Alingsås IF
2:35.01
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
7Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
9.09
Tjalve IF Norrköping
9.09
SB
  
Heat 1
4Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
9.29
Linköpings GIF
9.29
SB
  
Heat 2
5Michelle JohnsonStrands IF
9.62
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
4Fanny Fransson-BergetoftKFUM Örebro
3.14
PB
  
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, Thorengruppen
5.11
Thorengruppen TFC
5.11
PB
  
F14 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tova Gisslén
5.02
IK Wilske
5.02
  

© 2022 Friidrottsstatistik