13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 72 (31+41)   Starter: 82 (36+46)

Män
M 400 m     


Final A

Final

1Johan Alsing
Johan Alsing 99, Östersunds GIF
50.84
Östersunds GIF
50.84
SB
  
2Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
51.78
Österhaninge IF
51.78
PB
  
2Elias Lindahl
53.07
Täby IS
53.07
PB
  
3Christoffer Ahl
51.20
Hammarby IF
51.20
SB
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
53.57
Spårvägens FK
53.57
PB
  
Final B
3Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
53.16
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

3Jonathan Edman
4:18.08
Umedalens IF
4:18.08
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

2Aklilu Habtom
Aklilu Habtom 97, Brännans FF
8:56.57
Brännans FF
8:56.57
PB
  
3Erik Karlsson
9:03.88
Högby IF
9:03.88
PB
  
5Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
9:10.35
Spårvägens FK
9:10.35
PB
  
6Samuel Eriksson Lidbrink
9:11.37
Spårvägens FK
9:11.37
PB
  
7Simon GudmundssonFalu IK
9:26.01
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

3Manne Persson
13.33
Hammarby IF
13.33
+1.2 SB
  
M Spjut     


Final A

Final

6Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
41.41
Skellefteå AIK
41.41
SB
  
P19 1500 m     


Final A

Final

1Jacob Åkersten
4:16.86
Täby IS
4:16.86
PB
  
2Marcus Häggh
4:18.56
Huddinge AIS
4:18.56
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +2.8

Final A

Final

Vind: +2.8
2David Adrian
15.94w
Huddinge AIS
15.94w
  
3Johan NordströmFalu IK
16.72w
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

1Johan NordströmFalu IK
12.89
+1.6 PB
  
2Simon Björnstedt
12.86w
Enköpings AI
12.86w
+2.6
  
Simon Björnstedt
12.39
Enköpings AI
12.39
+0.8 PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

2Edvin Hagberg
11.53
Turebergs FK
11.53
PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

2Erik Åberg
Erik Åberg 00, Spårvägen
9:59.71
Spårvägens FK
9:59.71
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
1Benjamin TinglöfÄrla IF
14.54w
  
5Leo Bergström
15.68w
Täby IS
15.68w
  
8Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
16.91w
Österhaninge IF
16.91w
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

5Victor Thunström
47.03
IF Göta Karlstad
47.03
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

2Lukas Olsson
11.83w
Upsala IF
11.83w
+3.0
  
6Alfred Berglöf
11.01w
Strands IF
11.01w
+2.8
  
Lukas Olsson
11.79
Upsala IF
11.79
+0.6 PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

3Pontus Lundqvist
10.67
Sundsvalls FI
10.67
PB
  
4Elias Engström
10.15
Sundsvalls FI
10.15
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

4Albin Wallenius
Albin Wallenius 03, Västerås FK
2:13.36
Västerås FK
2:13.36
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1John StrandbergBromma IF
1.70
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Karl Ludvik
14.63
Turebergs FK
14.63
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Karl Ludvik
56.31
Turebergs FK
56.31
PB
  
Kvinnor
K 60 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Evelina Sparf
Evelina Sparf 05, Åkersberga
8.28
Åkersberga SK
8.28
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

7Sara Hermansson
1:00.29
Huddinge AIS
1:00.29
SB
  
Final B
1Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
59.78
Upsala IF
59.78
SB
  
2Emelie Öberg
1:00.94
Ullevi FK
1:00.94
SB
  
5Matilda Brännström
1:02.93
Umedalens IF
1:02.93
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Hanna Bergström
4:44.96
Huddinge AIS
4:44.96
PB
  
4Rebecka Öberg
4:48.06
IFK Lidingö
4:48.06
SB
  
6Jessica Österberg
4:51.36
Spårvägens FK
4:51.36
PB
  
7Sofie Högberg
4:51.86
Hemlingby LK
4:51.86
PB
  
8Frida Sjöberg
4:54.43
LK Roslagen
4:54.43
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Thea Norlund
Thea Norlund 00, Skellefteå AIK
10:18.08
Skellefteå AIK
10:18.08
PB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Final B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Tindra KjetselbergÖrbyhus IF
12.69
PB
  
K Stav     


Final A

Final

2Louise Kvarforth
Louise Kvarforth 98, Västerås FK
2.67
Västerås FK
2.67
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

2Ewa Marcinkiewicz
Ewa Marcinkiewicz 93, Västerås FK
12.15
Västerås FK
12.15
–0.3 SB
  
F19 400 m     


Final A

Final

2Elin Backlund
1:02.81
Marieby GIF
1:02.81
SB
  
3Maja Swang
1:03.16
Gefle IF
1:03.16
SB
  
F19 100 m häck     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Elin Bärjegård
Elin Bärjegård 99, Leksands FIK
16.20
Leksands FIK
16.20
PB
  
F19 Höjd     


Final A

Final

1Karin Boestad
1.60
IFK Lidingö
1.60
PB
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

1Lina Näslund
Lina Näslund 98, Östersunds GIF
10.75w
Östersunds GIF
10.75w
+2.1
  
2Elin Bärjegård
Elin Bärjegård 99, Leksands FIK
10.55
Leksands FIK
10.55
+1.2 PB
  
3Sandra Höglund
10.33
Högbo GIF
10.33
+1.9 SB
  
F19 Kula     


Final A

Final

2Elin Backlund
10.84
Marieby GIF
10.84
PB
  
4Fanny Jonsson
Fanny Jonsson 99, Östersunds GIF
10.16
Östersunds GIF
10.16
PB
  
F19 Spjut     


Final A

Final

1Elin Ånger
Elin Ånger 98, Söderhamn
37.57
Söderhamns IF
37.57
SB
  
3Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
29.49
Spårvägens FK
29.49
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

5Walda Jonsson
Walda Jonsson 01, Eskilstuna FI
1:04.49
Eskilstuna FI
1:04.49
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +5.6

Final A

Final

Vind: +5.6
2Caroline Larsson
15.26w
Vallentuna FK
15.26w
  
3Cornelia Westling
15.53w
Bollnäs FIK
15.53w
  
4Feben Tewelde
15.57w
Järvsö IF
15.57w
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

4Lina Hagberg
47.99
Turebergs FK
47.99
PB
  
6Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
49.47
Göteborgs KIK
49.47
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

4Feben Tewelde
10.59w
Järvsö IF
10.59w
+2.7
  
8Kajsa Öijar Jansson
10.27
+0.7
  
Feben Tewelde
10.53
Järvsö IF
10.53
+1.8 SB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

3Moa Ehrenbrand
49.63
Strands IF
49.63
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Moa EhrenbrandStrands IF
1.67
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Towa Korsell
Towa Korsell 02, Eksjö Södra
2.67
Eksjö Södra IK
2.67
SB
  
4Alva Malmsten NilssonIF Skade
2.17
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

3Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
9.93w
Sundbybergs IK
9.93w
+2.9
  
6Thilde BerglundIF Skade
9.67
+1.0 PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Tilda BergströmIFK Sunne
41.50
SB
  
4Frida Hjorth
29.28
Säters IF
29.28
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Alicia Larsten
5:28.37
IFK Lidingö
5:28.37
SB
  
2Levina Ringdahl
5:37.95
Marieby GIF
5:37.95
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

4Jacqueline AnderssonValbo AIF
2.07
PB
  
F12 1500 m     


Final A

Final

1Sara Sundberg
5:37.76
Väsby IK
5:37.76
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik