0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m Wind: +0.2 Final A Final | Wind: +0.2 | ||||||||
1 | Elias Martinsson Elias Martinsson 97, Mölndal 11.33 | 97 | Mölndals AIK | 11.33 | =PB | ||||
3 | Isak Adam Isak Adam 98, Ullevi 11.48 | 98 | Ullevi FK | 11.48 | =SB | ||||
4 | Linus Ahnbo Linus Ahnbo 93, Mölndal 11.49 | 93 | Mölndals AIK | 11.49 | =SB | ||||
Men 100m extra Wind: +0.5 Final A Final | Wind: +0.5 | ||||||||
3 | Samuel Lestander Samuel Lestander 00, IFK Göteborg 11.69 | 00 | IFK Göteborg | 11.69 | =PB | ||||
Men 200m Final A Final | |||||||||
1 | Ludvig Brorsson Ludvig Brorsson 00, Falköpings FIK 22.52 nwi | 00 | Falköpings FIK | 22.52 nwi | = | ||||
Men 300m | |||||||||
Race B | |||||||||
3 | Jimmy Duankhonburi Jimmy Duankhonburi 03, Ullevi 41.55 | 03 | Ullevi FK | 41.55 | =PB | ||||
Men Long Jump Final A Final | |||||||||
5 | Nils Eickhoff Nils Eickhoff 97, Ymer 6.28 | 97 | IK Ymer | 6.28 | +0.1 =SB | ||||
Men Discus Throw Final A Final | |||||||||
1 | Lars Jarnefjord Lars Jarnefjord 88, Ullevi 39.63 | 88 | Ullevi FK | 39.63 | =SB | ||||
U18 M 400m Final A Final | |||||||||
2 | Albin Hedén Albin Hedén 01, Arvika 52.67 | 01 | KFUM Arvika | 52.67 | =PB | ||||
3 | Eric Källman Eric Källman 00, Ymer 53.58 | 00 | IK Ymer | 53.58 | =SB | ||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
4 | Oskar Palmén Oskar Palmén 00, Karlskoga 5.68 | 00 | Karlskoga FIF | 5.68 | +1.2 =PB | ||||
U18 M Discus Throw (1.5kg) Final A Final | |||||||||
3 | Lucas Bolin Lucas Bolin 01, Ullevi 26.16 | 01 | Ullevi FK | 26.16 | =PB | ||||
U16 M 80m Wind: +0.3 Final A Final | Wind: +0.3 | ||||||||
1 | Richie Leong Richie Leong 02, Ullevi 9.51 | 02 | Ullevi FK | 9.51 | =PB | ||||
3 | Oscar Nilsson Oscar Nilsson 02, Mölndal 9.63 | 02 | Mölndals AIK | 9.63 | =PB | ||||
4 | Simon Avramsson Simon Avramsson 02, Ymer 9.75 | 02 | IK Ymer | 9.75 | =PB | ||||
5 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 9.88 | 02 | IF Kville | 9.88 | =PB | ||||
Heat 1 Wind: -0.7 | Wind: -0.7 | ||||||||
4 | Leo Frid Göransson Leo Frid Göransson 02, Sävedalen 10.13 | 02 | Sävedalens AIK | 10.13 | =PB | ||||
U16 M 2000m Final A Final | |||||||||
3 | Noa Escobar Särnbratt Noa Escobar Särnbratt 02, Sävedalen 6:35.83 | 02 | Sävedalens AIK | 6:35.83 | =PB | ||||
U16 M Discus Throw (1kg) Final A Final | |||||||||
2 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 38.89 | 02 | IF Kville | 38.89 | =PB | ||||
U16 M Hammer Throw (4kg) Final A Final | |||||||||
1 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 31.97 | 02 | IF Kville | 31.97 | =PB | ||||
2 | Jacob Johansson Jacob Johansson 04, Varberg 27.47 | 04 | Varbergs GIF | 27.47 | =PB | ||||
3 | Victor Kruse Victor Kruse 02, IFK Göteborg 26.78 | 02 | IFK Göteborg | 26.78 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 100m Wind: +0.5 Final A Final | Wind: +0.5 | ||||||||
1 | Jenny Lestander Jenny Lestander 98, Linköpings GIF 12.50 | 98 | Linköpings GIF | 12.50 | =SB | ||||
Women 200m Final A Final | |||||||||
1 | Matilda Åkerman Matilda Åkerman 04, Halmstad 27.59 nwi | 04 | IFK Halmstad | 27.59 nwi | = | ||||
2 | Alicia Nilsson Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI 27.41 | 98 | F Stenungsunds FI | 27.41 | =SB | ||||
Women 300m Final A Final | |||||||||
1 | Sonia Fors Sonia Fors 02, Sävedalen 43.22 | 02 | Sävedalens AIK | 43.22 | =PB | ||||
Women 400m Final A Final | |||||||||
1 | Alicia Nilsson Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI 1:03.01 | 98 | F Stenungsunds FI | 1:03.01 | =SB | ||||
Women Long Jump Final A Final | |||||||||
3 | Vilma Snygg Vilma Snygg 99, Ymer 4.85 | 99 | IK Ymer | 4.85 | +0.6 =SB | ||||
Women Discus Throw Final A Final | |||||||||
3 | Felicia Thomsson Felicia Thomsson 92, Hässelby 34.39 | 92 | Hässelby SK | 34.39 | =SB | ||||
Women Hammer Throw Final A Final | |||||||||
3 | Viktoria Oscarsson Viktoria Oscarsson 87, Herrljunga 40.25 | 87 | Herrljunga SK | 40.25 | =SB | ||||
U18 W 100m Wind: +0.4 Final A Final | Wind: +0.4 | ||||||||
2 | Julia Wennersten Julia Wennersten 01, Ymer 12.57 | 01 | IK Ymer | 12.57 | =PB | ||||
3 | Felicia Boqvist Felicia Boqvist 01, Rydö 12.70 | 01 | Rydö ASK | 12.70 | =PB | ||||
4 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 12.70 | 00 | IK Ymer | 12.70 | =PB | ||||
5 | Klara Ekström Klara Ekström 00, Alingsås 13.22 | 00 | Alingsås IF | 13.22 | =PB | ||||
6 | Signe Hedin Signe Hedin 00, Ymer 13.28 | 00 | IK Ymer | 13.28 | =PB | ||||
U18 W 200m Wind: +1.1 Final A Final | Wind: +1.1 | ||||||||
2 | Felicia Boqvist Felicia Boqvist 01, Rydö 25.76 | 01 | Rydö ASK | 25.76 | =PB | ||||
3 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 25.92 | 00 | IK Ymer | 25.92 | =PB | ||||
4 | Ide Ileso Ide Ileso 00, Ullevi 25.95 | 00 | Ullevi FK | 25.95 | =PB | ||||
5 | Klara Ekström Klara Ekström 00, Alingsås 27.01 | 00 | Alingsås IF | 27.01 | =PB | ||||
U18 W 400m Final A Final | |||||||||
2 | Ide Ileso Ide Ileso 00, Ullevi 59.76 | 00 | Ullevi FK | 59.76 | =PB | ||||
3 | Matilda Wohlin Matilda Wohlin 00, Ymer 1:04.53 | 00 | IK Ymer | 1:04.53 | =PB | ||||
U18 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Signe Hedin Signe Hedin 00, Ymer 5.27 | 00 | IK Ymer | 5.27 | +0.5 =PB | ||||
U16 W 80m Wind: +0.2 Final A Final | Wind: +0.2 | ||||||||
1 | Cindy Darrell Cindy Darrell 02, Ullevi 10.33 | 02 | Ullevi FK | 10.33 | =PB | ||||
U16 W 2000m Final A Final | |||||||||
3 | Lova Perman Lova Perman 03, IF Göta 7:00.91 | 03 | IF Göta Karlstad | 7:00.91 | =PB | ||||
5 | Elin Dejke Elin Dejke 02, Ullevi 7:45.79 | 02 | Ullevi FK | 7:45.79 | =PB | ||||
U16 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
2 | Emma Jelic Emma Jelic 03, Ymer 2.22 | 03 | IK Ymer | 2.22 | =SB | ||||
U16 W Discus Throw (0.75kg) Final A Final | |||||||||
1 | Lydia Bolmenäs Lydia Bolmenäs 02, Tibro 30.60 | 02 | Tibro AIK | 30.60 | =PB | ||||
U14 W 60m Final A Final | |||||||||
1 | Sissel Eliasson Sissel Eliasson 04, Alingsås 8.10 nwi | 04 | Alingsås IF | 8.10 nwi | = | ||||
U14 W High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Ida Engelbrektsson Ida Engelbrektsson 04, Alingsås 1.50 | 04 | Alingsås IF | 1.50 | =PB | ||||
U14 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Ida Jexe Ek Ida Jexe Ek 04, Halmstad 2.82 | 04 | IFK Halmstad | 2.82 | =PB | ||||
4 | Hanna Lagerkvist Hanna Lagerkvist 04, Lysekil SLF 2.22 | 04 | Lysekil SLF | 2.22 | =PB |