0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m | |||||||||
Heat 1 | |||||||||
4 | Thomas Yemane Thomas Yemane 95, Hässelby 11.33 nwi | 95 | Hässelby SK | 11.33 nwi | = | ||||
Heat 2 | |||||||||
5 | Oscar Westerblom Oscar Westerblom 97, Spårvägen 11.77 nwi | 97 | Spårvägens FK | 11.77 nwi | = | ||||
Heat 3 | |||||||||
4 | Karl David Nie Karl David Nie 98, Hammarby 11.53 nwi | 98 | Hammarby IF | 11.53 nwi | = | ||||
5 | Daniel Persson Daniel Persson 98, Hammarby 11.78 nwi | 98 | Hammarby IF | 11.78 nwi | = | ||||
Men 400m Final A Final | |||||||||
1 | Kristian Efremov Kristian Efremov 90, Hammarby 49.51 | 90 | Hammarby IF | 49.51 | =SB | ||||
3 | Christopher Halldén Christopher Halldén 94, Huddinge 50.99 | 94 | Huddinge AIS | 50.99 | =SB | ||||
Men 800m | |||||||||
Race B | |||||||||
5 | Gustav Nordling Gustav Nordling 97, Spårvägen 1:59.26 | 97 | Spårvägens FK | 1:59.26 | =SB | ||||
Race C | |||||||||
1 | Martin Jacobson Martin Jacobson 97, Hammarby 2:01.57 | 97 | Hammarby IF | 2:01.57 | =PB | ||||
3 | Anton Nilsson Anton Nilsson 92, Huddinge 1:59.66 | 92 | Huddinge AIS | 1:59.66 | =PB | ||||
4 | Jack Karlsson Jack Karlsson 99, KFUM Örebro 1:59.85 | 99 | KFUM Örebro | 1:59.85 | =PB | ||||
7 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 1:59.99 | 98 | IFK Lidingö | 1:59.99 | =SB | ||||
Men Shot Put Final A Final | |||||||||
2 | Bengt Petersson Bengt Petersson 61, Huddinge 13.55 | 61 | Huddinge AIS | 13.55 | =SB | ||||
3 | Patrick Lindfors Patrick Lindfors 70, Mälarhöjden 12.09 | 70 | Mälarhöjdens IK | 12.09 | =PB | ||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||
4 | Erik Åberg Erik Åberg 00, Spårvägen 2:12.87 | 00 | Spårvägens FK | 2:12.87 | =PB | ||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Felix Prins Felix Prins 00, Hammarby 6.24 | 00 | Hammarby IF | 6.24 | +1.5 =SB | ||||
4 | Albin Andersson Albin Andersson 00, Lidingö 5.95 | 00 | IFK Lidingö | 5.95 | +1.2 =PB | ||||
U17 M 800m Final A Final | |||||||||
3 | Elias Vlachos Elias Vlachos 01, Spårvägen 2:12.29 | 01 | Spårvägens FK | 2:12.29 | =PB | ||||
U17 M Pole Vault Final A Final | |||||||||
3 | Arthur Abrahamsson Arthur Abrahamsson 01, Bromma 2.86 | 01 | Bromma IF | 2.86 | =PB | ||||
U17 M Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Sidrak Afework Sidrak Afework 01, Spårvägen 5.88 | 01 | Spårvägens FK | 5.88 | +0.6 =PB | ||||
U16 M 80m Wind: -1.0 Final A Final | Wind: -1.0 | ||||||||
2 | André Barroso Johansson André Barroso Johansson 02, Hammarby 9.66 | 02 | Hammarby IF | 9.66 | =PB | ||||
3 | Sebastian Isakson Sebastian Isakson 02, Täby 9.67 | 02 | Täby IS | 9.67 | =PB | ||||
Heat 1 Wind: +0.3 | Wind: +0.3 | ||||||||
2 | Måns Boshuis Måns Boshuis 02, Lidingö 10.27 | 02 | IFK Lidingö | 10.27 | =PB | ||||
Heat 2 Wind: -0.3 | Wind: -0.3 | ||||||||
3 | Linus Simmerlein Linus Simmerlein 02, Huddinge 9.79 | 02 | Huddinge AIS | 9.79 | =PB | ||||
U16 M 800m Final A Final | |||||||||
1 | Sebastian Isakson Sebastian Isakson 02, Täby 2:11.24 | 02 | Täby IS | 2:11.24 | =PB | ||||
2 | Erik Danielsson Erik Danielsson 02, Hammarby 2:11.87 | 02 | Hammarby IF | 2:11.87 | =PB | ||||
4 | Victor Gruber Victor Gruber 02, Tureberg 2:13.30 | 02 | Turebergs FK | 2:13.30 | =PB | ||||
U16 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 12.01 | 02 | Täby IS | 12.01 | +0.3 =PB | ||||
3 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 11.77 | 02 | Täby IS | 11.77 | +0.3 =SB | ||||
U15 M 80m | |||||||||
Heat 3 Wind: +0.7 | Wind: +0.7 | ||||||||
2 | Tadesse Johansson Tadesse Johansson 03, AIK 10.23 | 03 | AIK | 10.23 | =PB | ||||
U15 M High Jump Final A Final | |||||||||
2 | David Thid David Thid 03, Tyresö 1.64 | 03 | Tyresö FK | 1.64 | =SB | ||||
U15 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
2 | Emil Sörqvist Emil Sörqvist 03, Huddinge 10.38 | 03 | Huddinge AIS | 10.38 | +2.0 =PB | ||||
U15 M Discus Throw (1kg) Final A Final | |||||||||
3 | Johan Sundgren Johan Sundgren 03, Huddinge 26.83 | 03 | Huddinge AIS | 26.83 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 100m Wind: -1.0 Final A Final | Wind: -1.0 | ||||||||
1 | Sofia Andersson Sofia Andersson 94, Upsala IF 12.64 | 94 | Upsala IF | 12.64 | =SB | ||||
4 | Mina Karlsson Mina Karlsson 99, Upsala IF 13.14 | 99 | Upsala IF | 13.14 | =SB | ||||
5 | Josephine Rezene Hjalmarsson Josephine Rezene Hjalmarsson 00, Hellas 13.38 | 00 | Hellas FK | 13.38 | =PB | ||||
Heat 1 Wind: +0.3 | Wind: +0.3 | ||||||||
4 | Annina Stens Annina Stens 99, Spårvägen 13.49 | 99 | Spårvägens FK | 13.49 | =SB | ||||
Heat 2 Wind: -2.0 | Wind: -2.0 | ||||||||
2 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 13.37 | 98 | Täby IS | 13.37 | =SB | ||||
Women Shot Put Final A Final | |||||||||
1 | Emilia Stenström Emilia Stenström 97, Huddinge 11.23 | 97 | Huddinge AIS | 11.23 | =SB | ||||
U20 W 800m Final A Final | |||||||||
1 | Nora Siltberg Almlöf Nora Siltberg Almlöf 99, Hammarby 2:30.87 | 99 | Hammarby IF | 2:30.87 | =PB | ||||
U20 W Long Jump Final A Final | |||||||||
4 | Annina Stens Annina Stens 99, Spårvägen 5.00 | 99 | Spårvägens FK | 5.00 | +1.1 =PB | ||||
U18 W 400m Final A Final | |||||||||
1 | Linda Nyblom Linda Nyblom 00, Tureberg 1:02.24 | 00 | Turebergs FK | 1:02.24 | =PB | ||||
2 | Marie Ebbestad Marie Ebbestad 00, Upsala IF 1:06.02 | 00 | Upsala IF | 1:06.02 | =SB | ||||
U18 W 800m Final A Final | |||||||||
2 | Filippa Hörnberg Filippa Hörnberg 00, Hässelby 2:30.72 | 00 | Hässelby SK | 2:30.72 | =SB | ||||
U17 W 400m Final A Final | |||||||||
2 | Hanna Enlund Hanna Enlund 01, AIK 59.36 | 01 | AIK | 59.36 | =PB | ||||
4 | Cornelia Böhnke Cornelia Böhnke 01, Huddinge 1:01.59 | 01 | Huddinge AIS | 1:01.59 | =PB | ||||
U17 W 800m Final A Final | |||||||||
1 | Vera Sjöberg Vera Sjöberg 01, AIK 2:25.62 | 01 | AIK | 2:25.62 | =SB | ||||
2 | Selma Nilsson Selma Nilsson 01, AIK 2:29.23 | 01 | AIK | 2:29.23 | =PB | ||||
U17 W Discus Throw Final A Final | |||||||||
1 | Stina Gustavsson Stina Gustavsson 01, Hammarby 31.45 | 01 | Hammarby IF | 31.45 | =PB | ||||
U16 W 80m | |||||||||
Heat 1 Wind: -1.4 | Wind: -1.4 | ||||||||
2 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 10.51 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 10.51 | =PB | ||||
U16 W 800m Final A Final | |||||||||
3 | Elisabeth Hvalgren Elisabeth Hvalgren 02, Lidingö 2:27.70 | 02 | IFK Lidingö | 2:27.70 | =SB | ||||
6 | Hedda Tangfelt Hedda Tangfelt 02, Hässelby 2:30.02 | 02 | Hässelby SK | 2:30.02 | =PB | ||||
U16 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
3 | Elwira Ripsweden Elwira Ripsweden 02, Tumba 10.62 | 02 | IFK Tumba | 10.62 | +0.0 =PB | ||||
4 | Sofia Boman Sofia Boman 02, Hässelby 9.98 | 02 | Hässelby SK | 9.98 | +0.9 =PB | ||||
U15 W 80m | |||||||||
Heat 1 Wind: +2.1 | Wind: +2.1 | ||||||||
1 | Rebecca Östergren Rebecca Östergren 03, Huddinge 10.68w | 03 | Huddinge AIS | 10.68w | |||||
Heat 2 Wind: +3.4 | Wind: +3.4 | ||||||||
1 | Clara Fallenius Clara Fallenius 03, Hässelby 10.64w | 03 | Hässelby SK | 10.64w | |||||
U15 W 800m Final A Final | |||||||||
2 | Elvira Bredin Elvira Bredin 03, Tureberg 2:31.29 | 03 | Turebergs FK | 2:31.29 | =PB | ||||
U15 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
2 | Clara Fallenius Clara Fallenius 03, Hässelby 11.01 | 03 | Hässelby SK | 11.01 | +0.0 =PB | ||||
3 | Laura Fodor Laura Fodor 03, Hässelby 10.62 | 03 | Hässelby SK | 10.62 | +0.0 =PB | ||||
6 | Moa Nyström Moa Nyström 03, Tureberg 10.10 | 03 | Turebergs FK | 10.10 | +0.0 =PB | ||||
U15 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
1 | Valentina Lindfors Valentina Lindfors 03, Mälarhöjden 10.42 | 03 | Mälarhöjdens IK | 10.42 | =PB | ||||
U13 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
3 | Alva Back Alva Back 06, Tureberg 2.22 | 06 | Turebergs FK | 2.22 | =PB |