31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Tävlande: 51 (29+22)   Starter: 53 (31+22)

Män
M 300 m     


Final A

Final

1Gabriel Vikic
36.31
Visby IF Gute
36.31
PB
  
2Zion Eriksson
37.57
Täby IS
37.57
PB
  
3Gustav Harning
38.15
Ununge IF
38.15
PB
  
4Emil Johansson
38.67
Väsby IK
38.67
PB
  
5Rasmus SkoglundUpsala IF
39.31
PB
  
Final B
1Oliver Gao
Oliver Gao 02, Hässelby
41.06
Hässelby SK
41.06
PB
  
2Tim Singmandeewised
41.25
Västerås FK
41.25
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

5Hjalmar Isberg
35.51
Stora Tuna IK
35.51
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Nils Bergström
6:24.25
Stora Tuna IK
6:24.25
PB
  
3Julius Mördrup
6:27.68
IFK Lidingö
6:27.68
PB
  
4Alexander Andersson
6:32.65
Turebergs FK
6:32.65
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: -3.2

Final A

Final

Vind: -3.2
1Oskar Edlund
11.51
Täby IS
11.51
PB
  
Heat 2
Vind: -1.8
Vind: -1.8
2Jesper ÅströmBromma IF
12.48
PB
  
3Johan Hannegård
12.50
IFK Lidingö
12.50
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Johan BurvallVisby IF Gute
1.75
PB
  
2Oliver PapinskiTäby IS
1.72
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

1Oliver PapinskiTäby IS
12.11w
+2.5
  
1Elias Åström
Elias Åström 02, KFUM Örebro
10.18w
KFUM Örebro
10.18w
+3.2
  
2David Århammar
11.98w
IF Linnea
11.98w
+2.8
  
3Ludvig All
11.94w
Täby IS
11.94w
+3.8
  
4Jesper Åström
11.21w
Bromma IF
11.21w
+2.8
  
7Viktor Palmén
10.78w
Karlskoga FI
10.78w
+4.0
  
8Jonathan Johnsson
10.53w
KFUM Örebro
10.53w
+4.5
  
9Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
10.43w
Råby-Rekarne FIF
10.43w
+3.5
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

5Evald Håkansson
27.76
Karlskoga FI
27.76
PB
  
6Tristan Cales
27.51
Visby IF Gute
27.51
PB
  
8Karl-William EinarsonWedevågs IF
25.87
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Axel Lundberg Hedman
Axel Lundberg Hedman 02, Djurmo Sifferbo
39.37
Djurmo Sifferbo IF
39.37
PB
  
3Emanuel LindkvistTyresö FK
36.90
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
2.77
Hässelby SK
2.77
PB
  
4Malte Fuchs EdbergBromma IF
2.47
PB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

4Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
43.68
Råby-Rekarne FIF
43.68
PB
  
Final B
1Lisa Fröberg
43.81
IFK Lidingö
43.81
PB
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
44.10
Mälarhöjdens IK
44.10
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

1Saga Fältenhag
7:01.52
Högbo GIF
7:01.52
SB
  
2Klara Frih
7:02.82
Åsbro GoIF
7:02.82
PB
  
5Alma Holmberg
7:13.23
IFK Lidingö
7:13.23
PB
  
7Lisa Ekberg
7:24.68
Hammarby IF
7:24.68
PB
  
9Elsa Preber
7:42.84
IFK Lidingö
7:42.84
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -1.8

Final A

Final

Vind: -1.8
3Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, KFUM Örebro
12.76
KFUM Örebro
12.76
PB
  
5Bilge Kaya
13.00
Hellas FK
13.00
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

1Hilma Hindsberg
3.03
Kvarnsvedens GoIF
3.03
PB
  
4Agnes Brunnsgård
2.33
IFK Kristinehamn
2.33
PB
  
5Matilda Strand
Matilda Strand 02, Filipstads FIF
2.13
Filipstads FIF
2.13
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
5.28w
Mälarhöjdens IK
5.28w
+2.7
  
5Ebba Lindblom
5.07w
Alunda SK
5.07w
+3.4
  
7Sofia BertilssonÄrla IF
4.91w
+3.0
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

2Amanda Fridberg
39.14
IF Göta Karlstad
39.14
PB
  
4Lovisa Jakobsson
27.36
Ludvika FFI
27.36
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

8Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
26.02
Katrineholms SK
26.02
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

2Alva Malmsten NilssonIF Skade
5:21.81
PB
  
4Tuva Kjellström
5:30.66
Hässelby SK
5:30.66
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Alma Uhlin
1.59
Falu IK
1.59
PB