0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 5000m Final A Final | |||||||||
1 | Fredrik Swahn Fredrik Swahn 77, Mantra Sport 15:46.90 | 77 | IF Mantra Sport | 15:46.90 | =SB | ||||
3 | Mika Sällinen Mika Sällinen 83, Ununge 16:03.00 | 83 | Ununge IF | 16:03.00 | =SB | ||||
Men Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Dag Dacke Dag Dacke 65, Märsta 11.21w | 65 | IFK Märsta | 11.21w | +2.4 | ||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||
1 | Pontus Born Pontus Born 99, Märsta 2:06.55 | 99 | IFK Märsta | 2:06.55 | =SB | ||||
U16 M 2000m Final A Final | |||||||||
1 | Arvid Schön Arvid Schön 01, Gottsunda 6:51.74 | 01 | Gottsunda IF | 6:51.74 | =PB | ||||
U16 M 80m Hurdles (84cm) Wind: -1.8 Final A Final | Wind: -1.8 | ||||||||
2 | Simon Plesse Simon Plesse 02, Upsala IF 12.28 | 02 | Upsala IF | 12.28 | =PB | ||||
4 | Samuel Eriksson Samuel Eriksson 02, Rånäs 12.71 | 02 | Rånäs 4H | 12.71 | =PB | ||||
6 | Adrian Möllerström Aho Adrian Möllerström Aho 01, Märsta 12.75 | 01 | IFK Märsta | 12.75 | =PB | ||||
U16 M High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Oliver Ericsson-Sotterman Oliver Ericsson-Sotterman 01, Alunda 1.96 | 01 | Alunda SK | 1.96 | =PB | ||||
3 | Nicklas Sjöblom Nicklas Sjöblom 02, Rånäs 1.68 | 02 | Rånäs 4H | 1.68 | =PB | ||||
5 | Simon Plesse Simon Plesse 02, Upsala IF 1.63 | 02 | Upsala IF | 1.63 | =PB | ||||
U16 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Theodor Duvert Theodor Duvert 01, Märsta 12.37w | 01 | IFK Märsta | 12.37w | +3.0 | ||||
2 | Johannes Jansson Johannes Jansson 02, Östhammar 11.42 | 02 | Östhammar FI | 11.42 | +0.0 =PB | ||||
3 | Arman Zehtab Fard Arman Zehtab Fard 02, Märsta 11.01 | 02 | IFK Märsta | 11.01 | +0.0 =PB | ||||
4 | Albin Eriksson Albin Eriksson 02, Upsala IF 10.33 | 02 | Upsala IF | 10.33 | +2.0 =PB | ||||
U16 M Discus Throw (1kg) Final A Final | |||||||||
1 | Samuel Eriksson Samuel Eriksson 02, Rånäs 36.56 | 02 | Rånäs 4H | 36.56 | =PB | ||||
5 | Leonard Palmér Leonard Palmér 01, Rånäs 28.41 | 01 | Rånäs 4H | 28.41 | =PB | ||||
6 | Gabriel Axelsson Gabriel Axelsson 02, Upsala IF 28.23 | 02 | Upsala IF | 28.23 | =PB | ||||
7 | Nicklas Sjöblom Nicklas Sjöblom 02, Rånäs 25.21 | 02 | Rånäs 4H | 25.21 | =PB | ||||
U16 M Javelin Throw (600g) Final A Final | |||||||||
3 | Samuel Eriksson Samuel Eriksson 02, Rånäs 35.45 | 02 | Rånäs 4H | 35.45 | =PB | ||||
Women | |||||||||
U20 W 800m Final A Final | |||||||||
1 | Ebba Edqvist Ebba Edqvist 98, Vallentuna 2:24.79 | 98 | Vallentuna FK | 2:24.79 | =PB | ||||
U18 W 200m Wind: +1.2 Final A Final | Wind: +1.2 | ||||||||
1 | Marie Ebbestad Marie Ebbestad 00, Upsala IF 27.45 | 00 | Upsala IF | 27.45 | =PB | ||||
U16 W 800m Final A Final | |||||||||
1 | Klara Ygeby Klara Ygeby 02, Upsala IF 2:27.19 | 02 | Upsala IF | 2:27.19 | =PB | ||||
U14 W High Jump Final A Final | |||||||||
2 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 1.54 | 04 | Alunda SK | 1.54 | =PB |