9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 33 (14+19)   Starter: 33 (14+19)

Män
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Gustav Gahne
Gustav Gahne 01, Spårvägen
53.13
Spårvägens FK
53.13
PB
  
3Jesper Sjölund
55.34
Spårvägens FK
55.34
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Ridefelt
8:54.85
OK Linné
8:54.85
PB
  
1Adel Araya
9:27.56
AIK
9:27.56
PB
  
2Thomas Stevens
Thomas Stevens 79, Mantra Sport
8:55.58
IF Mantra Sport
8:55.58
SB
  
3Fredrik Swahn
Fredrik Swahn 77, Mantra Sport
8:57.07
IF Mantra Sport
8:57.07
SB
  
4Henrik Löfås
8:58.67
Upsala IF
8:58.67
SB
  
5Henrik Jonsson
9:06.42
Ärla IF
9:06.42
PB
  
6Anders Prytz
9:18.82
Turebergs FK
9:18.82
PB
  
8Robin Pino
Robin Pino 82, Uppsala LK
9:25.02
Uppsala LK
9:25.02
PB
  
9Kristoffer Tengroth
9:25.76
Hässelby SK
9:25.76
PB
  
Final B
3Hassan Abdiqadir
9:52.48
Västerås FK
9:52.48
PB
  
5John Larsson
9:55.52
Rånäs 4H
9:55.52
PB
  
P17 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
1William GardellHellas FK
7.50
PB
  
Kvinnor
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilda Lindberg
1:00.97
Västerås FK
1:00.97
PB
  
2Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
1:01.01
Turebergs FK
1:01.01
PB
  
3Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
1:02.51
Turebergs FK
1:02.51
PB
  
Final B
1Elsa Wallenius
1:04.00
Västerås FK
1:04.00
PB
  
2Emilia Larson
1:04.43
Täby IS
1:04.43
PB
  
3Emma Danarp
Emma Danarp 01, Västerås
1:05.83
Västerås FK
1:05.83
PB
  
4Karoline Jensen
1:06.24
Nyköpings BIS
1:06.24
PB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Öberg
11:01.87
OK Linné
11:01.87
PB
  
2Malin Besson
11:18.15
Rånäs 4H
11:18.15
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
2Adriane GuillauminUpsala IF
3.04
PB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vanessa Kamga
12.15
Upsala IF
12.15
PB
  
2Klara Helander
11.46
Upsala IF
11.46
PB
  
5Primrose Ulegård
9.72
Västerås FK
9.72
PB
  
6Nora Jansson
9.62
Upsala IF
9.62
PB
  
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Clara AugustssonIK Ymer
8.06
SB
  
4Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
8.24
Mälarhöjdens IK
8.24
PB
  
Heat 1
3Kajsa LindqvistVäsby IK
8.17
PB
  
Heat 2
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
8.20
Mälarhöjdens IK
8.20
PB
  
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
2Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
10.50
Upsala IF
10.50
PB