13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 49 (27+22)   Starter: 54 (29+25)

Män
M 200 m     

Vind: +3.6

Final A

Final

Vind: +3.6
1Kristian Efremov
22.52w
Hammarby IF
22.52w
  
4Jonas Tollefors
23.63w
Vallentuna FK
23.63w
  
M 1500 m     


Final A

Final

4Mohammed Loukili
4:08.70
IFK Lidingö
4:08.70
PB
  
5Adam Lindström
4:15.13
Hässelby SK
4:15.13
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Simon Sundström
14:55.65
IFK Lidingö
14:55.65
PB
  
4Markus Bohman
15:54.30
IF Linnéa
15:54.30
PB
  
8Patrik Viklund
Patrik Viklund 79, Studenterna
16:33.09
FK Studenterna
16:33.09
SB
  
Final B
1Johan Ekberg
17:12.18
Hammarby IF
17:12.18
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

4Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
1:08.31
KFUM Örebro
1:08.31
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Bengt Rilegård
53.44
Stockholms FTF
53.44
SB
  
P19 200 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
4Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
23.26
PB
  
4Peter Heen
Peter Heen 97, Huddinge
23.57
Huddinge AIS
23.57
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

2Axel AbrahamssonBromma IF
6.04w
+2.3
  
Axel AbrahamssonBromma IF
5.97
–1.0 PB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

2Carl Krüsell BergHammarby IF
41.90
PB
  
P19 Spjut     


Final A

Final

1Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
42.12
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Tobias Hammarqvist
15.87
Österhaninge IF
15.87
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

2Anton Ledell
1.87
Huddinge AIS
1.87
SB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Valentin StrohkirchDanderyds SK
35.93
PB
  
P16 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Felix Prins
24.09
Hammarby IF
24.09
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

2Jesper Lidmar
6:46.13
Huddinge AIS
6:46.13
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
2Jonatan HåkanssonHammarby IF
12.56
PB
  
3Arthur AbrahamssonBromma IF
12.95
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Noah Ander
3.11
Bromma IF
3.11
SB
  
P15 Längd     


Final A

Final

4Alex Emahazion
5.67
Huddinge AIS
5.67
+1.3 PB
  
5Måns Birkoff
5.50
Huddinge AIS
5.50
+0.1 PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

2Oskar Nummelin
31.53
Huddinge AIS
31.53
PB
  
3Oliwer Raitis
25.59
Huddinge AIS
25.59
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Arvid Askensjö
36.73
IFK Lidingö
36.73
SB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
2Malin Skogström
25.99
Hässelby SK
25.99
SB
  
K 5000 m     
Final B
2Annelie Florin
19:55.95
Huddinge AIS
19:55.95
PB
  
3Alva Karlsson
20:19.77
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
14.04
KFUM Örebro
14.04
SB
  
2Malin Skogström
14.04
Hässelby SK
14.04
SB
  
K Längd     


Final A

Final

4Charlotte SkogströmHässelby SK
5.21
+0.9 SB
  
F19 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Sofie Persson
26.19
Hässelby SK
26.19
PB
  
2Hanna Kapell
26.69
Hammarby IF
26.69
SB
  
F19 100 m häck     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
4Hanna Kapell
15.81
Hammarby IF
15.81
PB
  
5Marina Janhunen
16.46
Hammarby IF
16.46
PB
  
6Levina Ahlgren
16.85
Upsala IF
16.85
PB
  
F17 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Celina Reichardt
25.87
Spårvägens FK
25.87
PB
  
2Lotta Laurin
27.20
Hammarby IF
27.20
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ellen Mårtensson
45.52
IF Göta Karlstad
45.52
PB
  
4Eleonora Olsmats
39.78
Turebergs FK
39.78
PB
  
F16 200 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
3Amanda Eriksson
26.70w
Spårvägens FK
26.70w
  
F15 300 m     


Final A

Final

4Melina Mancuso
Melina Mancuso 01, Västerås FK
42.26
Västerås FK
42.26
PB
  
6Hanna Wallmark
43.43
Bromma IF
43.43
SB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
2Hanna Wallmark
11.98
Bromma IF
11.98
SB
  
F15 Stav     


Final A

Final

3Linda Loftås
2.11
Huddinge AIS
2.11
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

1Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
2.11
PB
  
2Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
2.11
Hammarby IF
2.11
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Ella Enander
27.04
Täby IS
27.04
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Moa Ivarsson
2.21
Huddinge AIS
2.21
PB
  
3Maja Thodenius
Maja Thodenius 03, Mälarhöjden
2.01
Mälarhöjdens IK
2.01
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik